d ams STADSPREMIES TE NINOVE instituut HH. Harten 150 jaar in 1986! Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 26 april 1985 Saneringspremie Tegemoetkoming op het gebruik van de aigemene nutsvoorzieningen Premie Voorhuwelijkssparen Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Nlnove Tel, (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 2. Deze stadspremie wordt toegekend aan perso nen die hun woning saneren. D.w.z. mensen die hun woning gezonder en leefbaarder maken bijvoor beeld door het installeren van sanitairtoilet, badkamer, stro mend water... het aanpassen en verbouwen van een ongezonde woning te enge behuizing opvangen door bijvoorbeeld een woonzolder in te richten. Om in aanmerking te komen voor deze toelage moet de te saneren woning op het grondgebied van Groot-Ninove gelegen zijn. De premie wordt toegekend aan: de eigenaars-bewoners, eigenaars-verhuurders of huurders die begunstigd zijn met de sanerings premie van het Vlaams Gewest, of die enkel begun stigd zijn met de saneringspremie van de Provincie raad van Oost-Vlaanderen. Als laatste beperkende voorwaarde geldt dat het bedrag van alle toegekende premies (Gewest- of Provincie- en Stadspremie) niet meer mag bedra gen dan 80 van de totale kostprijs van de uit gevoerde werken. Het bedrag van de premie is afhankelijk van het gezinsinkomen: (voor 1984: aanslagjaar 1983; inkomsten 1982) gezinnen met een netto-belastbaar inkomen van max. 400.000 F, te vermeerderen met 30.000 F per kind ten laste, kunnen 25 van de kostprijs der werken terugkrijgen, evenwel met een maxi mum van 15.000 F. voor gezinnen met een inkomen van maximum 600.000 F 40.000 F per kind ten laste, bedraagt de stadspremie 15 van de kostprijs der wer ken, met een maxixmum van 9.000 F. wie een gezinsinkomen heeft van max. 900.000 F 40.000 F per kind ten laste, kan 5 van de kostprijs der werken terugkrijgen met een max. van 3.000 F. De premie wordt verhoogd met 1.000 F voor het eerste kind ten laste, 2.000 F voor het tweede kind en 3.000 F voor het derde en volgende kinderen ten laste. Een voorbeeld Een gezin met twee kinderen ten laste heeft een netto-belastbaar inkomen van 470.000 F (aan slagjaar 1983). Ons gezin saneert de eigen woning, wat 100.000 F kost. Van net Vlaams Gewest krijgt het gezin een saneringspremie van 45.000 F. Voor de berekening van de saneringspremie van de Stad wordt ons gezin gerangschikt onder de kategorie van gezinnen met een belastbaar inkomen van maximum 600.000 F. De stadspremie bedraagt dus 15 van de kostprijs der werken, dat is 15.000 F maar de Stad voorziet een maximum van 9.000 F. Ons gezin krijgt dus in principe de 9.000 F, ver meerderd met 3.000 F voor de twee kinderen ten laste, of m.a.w. 12.000 F. Hoe aanvragen Aanvraagformulieren kunnen bekomen worden bij de stadsdiensten. De aanvraag dient binnen hét jaar na de toeken ning van de gewestelijke of provinciale premie te gebeuren en vergezeld zijn van een bewijs van toekenning van de provinciale of de gewestelijke premie een kopie van het aanslagbiljet van de personen belasting of elk ander dokument waaruit het in komen blijkt de fakturen welke aanvaard werden voor het be komen van de gewestelijke of provinciale premie. Deze premie is een terugbetaling (ristorno) aan de grote gezinnen voor het gebruiken van de openbare nutsvoorzieningen, t.t.z. water, gas, elek triciteit, kabeltelevisie... Hiermee wil het stadsbe stuur tegemoetkomen aan de noden van de kinder rijke gezinnen met een bescheiden inkomen. Het is immers nogal duidelijk dat de rekeningen voor het water-, gas- en elektriciteitsverbruik gevoelig hoger liggen bij de grote gezinnen. Om in aanmerking te komen voor deze terug betaling dient aan een paar voorwaarden voldaan minstens één jaar te Ninove gedomicilieerd zijn minstens 3 inwonende, ongehuwde, minderjarige kinderen ten laste hebben op 1 januari van het jaar van aanvraag. Opmerking een gezinslid met een invaliditeits graad van minstens 66 verhoogt de gezinssamen stelling met één eenheid. Inkomensgrens! Het netto - belastbaar inkomen mag de grens bepaald door de toelatingsvoorwaar den voor het huren van woningen die aan de Na tionale Maatschappij voor de Huisvesting zelf, of aan door haar erkende vennootschappen, toebeho ren niet overtreffen. Voor 1984 mag het netto-belastbaar gezinsinko men van 1982 (aanslagjaar 1983) de onderstaande bedragen niet overtreffen 3 kinderen ten laste 794.700 F 4 kinderen ten laste 828.600 F 5 kinderen ten laste 862.500 F 6 kinderen ten laste 896.400 F 7 kinderen ten laste 930.300 F Opmerking Deze bedragen worden regelmatig aan de index aangepast. De «premie» bedraagt 1.000 F per jaar, ver meerderd met 200 F per kind ten laste vanaf het vierde kind. Hoe aanvragen In Ninove-lnfo wordt op het einde van het jaar een inschrijvingsstrook afgedrukt die naderhand in gevuld dient bezorgd te worden aan de Socio-Cultu- rele Dienst. Om in aanmerking te komen voor deze éénmali ge premie moet aan de volgende voorwaarden vol daan worden Ninove bewonen op de huwelijksdag huwen vóór je 30 jaar minstens 3 jaar aangesloten zijn bij een voorhu welijksspaarkas van een door de Staat erkende mutualiteit. De premie bedraagt 10 van het gespaarde geld, met een minimum van 1.000 F. Hoe aanvragen Op de dienst Burgerlijke Stand worden de no dige formulieren aan de trouwlustigen bezorgd. Aanvragen binnen de 6 maanden volgend op het huwelijk 1986 wordt voor de congregatie van de Zusters der HH. Harten en de daaraan onafscheidelijk ver bonden school een jubileumjaar: het zal precies 150 jaar geleden zijn dat op 1 mei 1836 een zekere juf rouw Vergauwen aan een klasje kinderen begon les te geven en een paar meisjes de eerste stap zetten in het noviciaat van een nieuwe kloosterorde. Nu is de school uitgegroeid tot tweeduizend leerlingen in de Peutertuin, Kleuter- en Basisschool, Humaniora en Technische-Beroepsafdeling, met een personeelsbestand van tweehonderd veertien leer krachten. Vanzelfsprekend willen de directies van de school en kloostergemeenschap dit historisch ge beuren niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Reeds twee jaar wordt in stilte gewerkt aan de voorberei ding van de komende feestviering, 't Wordt in hoofd zaak een feest van dankbaarheid en hoop dank baarheid voor al wie zovele jaren zich heeft ingezet voor de opvoeding van jonge mensen en hoop op de toekomst voor de schoolgaande jeugd. Zo zullen de vieringen nauw aansluiten bij de historische spreuk die het klooster reeds honderdvijftig jaar in haar schild draagtin caritate radicati et fundati in liefde geworteld en gegrondvest. Op zondag 2 maart 1986 wordt het jubeljaar plechtig geopend met een eucharistieviering in de kapel van het klooster opgedragen door Zijne Ex cellentie Monseigneur de Bisschop van Gent. Een viering waarin vooral dank wordt betuigd aan de vele zusters die hun leven en werk hebben toegewijd aan de opvoeding van duizenden jonge mensen. Hierop volgt een academische zitting in de feest zaal waarop o.m. zijn uitgenodigd het ganse onder wijzend personeel, oud - leerkrachten, gezagheb bende prominenten uit de Vlaamse onderwijs- en politieke wereld, en al wie baanbrekend werk heeft geleverd voor de school. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1985 | | pagina 1