h r'st en o\Ks2B Raadszitting Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 3 mei 1985 VAN 18 APRIL 1985 Wat vroeger niet kon, kan nu wel mijmert Jacques Timmermans... Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Nlnove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 3) Aankoop toebehoren houtbewerkingsmachine - Goedkeuring Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Desprets Op 5.9.1983 hechtte de Raad goedkeuring aan de aankoop van 2 houtbewerkingsmachines, met na me een vlak- en vandikteschaaf en een freesmachi ne. De opdracht voor deze levering werd bij Colle- gebesluit van 14.12.1983 na een beperkte offerte- aanvraag gegund aan de N.V. Vertongen uit Puurs mits de som van 346.290 F (incl. BTW). Voornoemde machines zijn in de schrijnwerkerij in gebruik sedert 1.2.1984. Om aan de opgelegde taken te kunnen voldoen en om tevens de arbeidsvoorwaarden te verbeteren ware het noodzakelijk volgende bijhorende toestel len aan te kopen 1 stofafzuigmachine 42.000 2 stofafzuigkappen voor Siema DTR 400 6^300 stofafzuigkap voor freesmachine T 04 2.200 1 broekkoppeling met 3 uitgangen met sluitstuk 4.200 10 flexibeldarm diameter 120 s finn 10 klemmen 1 450 1 boorinrichting Siema 20^000 1 stel boren 2 070 Samen 99.745 F (BTW inbegrepen). De nodige kredieten werden voorzien op de bui tengewone begroting 1985. Deze aankoop zal worden bekostigd met eigen middelen. Wij vragen uw goedkeuring. Dhr Schorreet We stellen vast dat deze ma chine reeds maanden gewerkt heeft zonder stof- afzuiger. Bij de aankoop van dergelijke machine moeten alle toebehoorten toch onmiddellijk samen mee aangekocht worden. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 4) Nieuwe stadhuis Aanvaarding eis tot schade vergoeding ingediend door de aannemer der ruwbouwwerken. Dhr Desprets Op 12 april 1984 ontving de Stad vanwege de N.V. Robijns en Zonen, aannemer ruwbouw van het nieuwe stadhuis, een eis tot scha devergoeding ten bedrage van 18.171.236 F en 11.453.583 F in verband met de opgelegde schorsing der werken. De werken werden respektievelijk geschorst van 18.11.1981 tot 6.6.1982 en van 8.12.1982 tot 19. 8.1983 de schorsing is een gevolg var. het feit dat de aannemer niet in staat was de werken verder te zetten omwille dat de aanleg van de elektrische installatie en van de telecommunicatie en signalisa tieinstallatie nog niet waren aangevangen. Op 14.8.1984 werd door de ontwerpers advies uitgebracht omtrent hoger vermelde eis. Op 8.3.1985 werd de N.V. Robijns uitgenodigd tot het treffen van een minnelijke schikking terzake. Ingevolge dit gemeenschappelijk overleg werd op 2.4.1985 een aangepaste eis tot schadevergoe ding ingediend ten bedrage van 7.087.092 F (zijnde 5% van het eindbedrag der werken ten bedrage van 141.741.851 Fexcl. BTW), te vermeerderen met de wettelijke intrest vanaf 12.4.1984 tot op de dag der betaling. Deze uitgaven dienen gedekt te worden door middel van een lening. Wij vragen uw goedkeuring. Mevr. De Kegel Waarom werden de elektrici teitswerken niet tijdig aangevangen Dhr Desprets Omdat de dossiers vertraging opliepen bij de voogdijoverheid. Mevr. De Kegel Waarom nemen zij de scha devergoeding dan niet ten hunne laste Dhr Timmermans De uitvoering van de Ge westvorming bracht in 1980 zo een vertraging van 7 maanden met zich. Er kwam dan een tweede schorsing omdat er maar één bieder was die ver boven de prijs van de ram.ng was. Daarop besliste de Gouverneur het dos sier te plitsen. Hadden we zo niet te werk gegaan dan hadden we zeker 3 a 4 miljoen meer betaald. Dhr Raes Hoevee! was dan het verschil met de tweede aanbieding Dhr Timmermans Ik weet het niet zeker maar ik denk 3 a 4 miljoen. Dhr Raes Alle schuld ligt bij de grootheids waanzin. Dhr Burgemeester Grootheidswaanzin van wie Dhr Raes Van niemand, wel van het proiekt zelf! K J Dhr Durant Dit heeft hier met het punt van de dagorde toch niets te zien. Dhr Raes Toch wel, er was maar een aanbie der omdat het werk te groot was. Dhr Timmermans De 1ste aanbieder bood de tweede maal 3 a 4 miljoen minder. Bij de eerste aanbieding was er een afspraak onder ondernemers. De tweede maal was dit niet meer het geval. Dhr Raes Dit kwam omdat de kleinere aan nemers niet mochten deelnemen. Is de oplevering van het stadhuis al gebeurd Dhr Desprets Neen. Dhr Raes Er zijn lekken en barsten. Dhr Burgemeester Laat ons uw ervaringen schriftelijk kennen opdat de barsten nog niet groter zouden worden. Dhr Schorreel Op de vorige zitting had ik aangedrongen om de toegankelijkheid tot het stad huis te vergemakkelijken. Is men daar mee bezig Dhr Burgemeester Dat komt in orde. Goedgekeurd met 26 tegen 3 (V.U.). Dienst Openbare Werken 5) Aankoop van twee lichte vrachtwagens ten be hoeve van de dienst openbare werken Goed keuring Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Durant Voor een efficiënte werking van de dienst openbare werken dient het wagenpark uit gebreid te worden met twee lichte vrachtwagens, één bestemd voor de wegendienst en één voor de dienst begraafplaatsen. Voor de dekking van de uitgave zijn voldoende kredieten in de begroting 1985 ingeschreven. De voorwaarden waaraan voormelde voertuigen moeten voldoen, zijn vervat in het bijzonder lasten boek. De opdracht zal gegund worden bij wijze van beperkte offerteaanvraag. De uitgave zal gedekt worden door een lening welke ten gepaste tijde zal voorgelegd worden. 6) Aankoop van een vrachtwagen ten behoeve van de dienst openbare werken Goedkeuring Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht - Goedkeuring voorwaarden. Dhr Durant Voor een efficiënte werking van de dienst openbare werken dient het wagenpark uit gebreid te worden met een vrachtwagen met kipbak. De voorwaarden en de technische eisen waar aan dit voertuig moet voldoen, zijn vervat in het bijzonder lastenboek. Voor de dekking van de uitgave zijn voldoende kredieten in de begroting dienstjaar 1985 ingeschre ven. De opdracht zal gegund worden bij wijze van een beperkte offerteaanvraag. 7) Reinigingsdienst Aankoop van een vuilnis wagen Goedkeuring Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voor waarden. Dhr Durant Zoals U weet gebeurt de uitba ting van de reinigingsdienst in eigen beheer. Om de goede werking van de dienst te verzeke- ,en is de aankoop van een vuilniswagen noodzake lijk. De Stad beschikt momenteel over drie huisvuil- wagens, waarvan er twee in dienst zijn sinds 1978 en één sinds 1983. De hoge onderhoudskosten van de huisvuilwagens uit 1978 verplichten ons ertoe deze te vervangen. De voorwaarden en de technische eisen waar aan dit voertuig moet voldoen, zijn vervat in het bijzonder lastenboek. De opdracht zal gegund worden bij wijze van een beperkte offerteaaanvraag. Voor deze uitgave zal beroep gedaan worden op een lening, welke U ten gepaste tijde zal voor gelegd worden. Wij vragen uw goedkeuring voor deze drie pun ten samen. Dhr Timmermans Wij zullen met genoegen deze 3 punten goedkeuren om de dienstverlening zo goed mogelijk te kunnen verzekeren. Wat echter vroeger niet kon, kan blijkbaar nu wel. Proficiat schepen Mevr. De Kegel De Ford Escort die ge ge kocht hebt in 1980 is van het bouwjaar 1968. Na tuurlijk hebt ge daar kosten aan. Dhr Durant Maar hij was bovendien niet ge schikt voor de dienst. Mevr. De Kegei Uit het lastenboek voor de aankoop van twee lichte vrachtwagens onthouden we het volgende (Lees verder op pagina 2) xind uwe <V

Denderklok | 1985 | | pagina 1