d e s Raadszitting EDIT ORIAAL EEN HEERLIJKE MOEDERDAG Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 10 mei 1985 VAN 18 APRIL 1985 De Stad Ninove likt haar winterwonden Zondag 12 mei 1985 HERDENKINGSPLECHTIGHEID EINDE WERELDOORLOG 1940 - 1945 AAN ALLE MOEDERS: Een 1 mei om vlug te vergeten. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. n STAD NINOVE 8) Definitief voorstel tot gedeeltelijke afschaffing van voetweg nr 34 te Appelterre-Eichem. Dhr Durant Dhr Daem-Steppe Herman, Guido Gezeliestraat 77 en Mevr. Van Eesbeek Valentine, Mevr. Van Eesbeek Helva, Breeweg 50 te Appelterre- Eichem vragen de gedeeltelijke afschaffing van voet weg nr 34 over een lengte van 91,20 m., kadastraal gekend sectie B, nr 495a en 609c2. Bij raadsbeslissing dd 31 januari 1985 werd het voorlopig voorstel tot gedeeltelijke afschaffing van voetweg nr 34 aangenomen. Omtrent deze vraag werd een openbaar onder zoek uitgeschreven. Het getuigschrift van het Schepencollege be vestigt dat de wettelijke voorschriften betreffende het onderzoek de commodo et incommodo werden vervuld en dat het dossier met alle erbij horende stukken gedurende minstens 15 dagen ter inzage van het publiek werden gelegd. Uit het proces-verbaal van sluiting van openbaar onderzoek blijkt dat geen bezwaren werden inge diend. Het lijkt aangewezen, het deel van de hoger- genoemde voetweg, zoals het aangeduid is op het uittreksel uit de atlas der buurtwegen af te schaffen. De welvoeglijheidsvergoeding wordt vastgesteld op 50 F de m2 oppervlakte af te schaffen voetweg, zijnde 6.840 F. Wij vragen uw goedkeuring. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 9) Onbevaarbare waterlopen Gedeeltelijke over- welving van de waterloop nr. 5.146 (Ophem- beek) te Appelterre-Eichem Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Durant Teneinde de reukhinder te ver mijden, verspreid door de waterloop nr 5.146/Op- hembeek te Appelterre-Eichem, is het aangewezen het deel tussen de Wilderstraat en de duiker onder de spoorweg, lijn Denderleeuw - Geraardsbergen, te overwelven. Bij besluit dd 24 februari 1984 werd door de Bestendige Deputatie machtiging verleend tot het overwelven van deze waterloop. Bij gemeenteraadsbeslissing werd op 31 januari 1984 principiële goedkeuring verleend aan voor noemde overwelvingswerken. De geldigheidsduur van de verleende machti ging verstreek op 24 februari 1985 zodat een verlen ging bij de Bestendige Deputatie werd aangevraagd. Bij besluit dd 8 februari 1985 van de Bestendige Deputatie werd de geldigheidsduur van voornoemde machtiging verlengd tot 24 februari 1986. Met een schrijven dd 7 februari 1985 meldt de (Lees verder op pagina 2) Het Stadsbestuur, Het Verbond der Ninoofse Oudstrijders en Strij ders 1940-1945. Het Verbond van Weerslanders, Politieke Gevange nen, Werkweigeraars en Weggevoerden, nodigen de bevolking uit tot het bijwonen der plech tigheden ingericht op ZONDAG 12 MEI 1985 10 uur Samenkomst aan het oude stadhuis. 10 uur 10 Huide aan het Gedenkteken op de begraafplaats van de Stad. 10 uur 20 Optocht met muziekkorps naar het Gedenkteken van Fernand Taverne. 10 uur 40 Huide aan het Gedenkteken van Fernand Taverne. 10 uur 45 Begroeting der ere-genodigden. 10 uur 50 Hulde aan het Monument der Gesneu velden op het Kerkplein met toespraak van de Heer Burgemeester. 11 uur Plechtige Heilige Mis opgeluisterd door het Ninoofs Gemengd Zangkoor. 11 uur 50 Optocht naar het oude stadhuis. 12 uur Receptie ten stadhuize. Het Stadsbestuur. Verbond der Weerstanders en Politieke Gevangen. Verbond der Ninoofse Oudstrijders. Verbond der Weggevoerden en Werkweigeraars. Strijdersbond 1940 - 1945. 157. De zoveelste aanslag van de C.C.C. Waarschijn lijk niet toevallig op 1 mei. De terroristen hadden zich wel fel misrekend. Twee brandweerlieden, ar beiders die meer dan wie ook ten dienste van hun medemensen staan, verloren hun leven ...op het feest van de arbeid. Wanneer zal die waanzin ein delijk stoppen De 1 mei-manifestaties zijn ook niet meer wat ze vroeger waren. Weinig enthousiasme op de beeld buis. Van Miert die zijn plaat over de bewapenings wedloop opnieuw afdraait en Claes die zich reeds in de volgende regering waant. Ekonomische bere keningen hebben reeds uitgewezen dat het door trekken van het tussen 1978 en 1981 door de socia listen mee uitgevoerde beleid nü ongeveer 120.000 werklozen meer zou hebben meegebracht. De werkloosheid is inderdaad het grootste pro bleem van deze tijd. Negatieve ervaringen in het verleden, bij ons en elders, hebben echter iedereen geleerd voorzichtig om te springen met het zomaar creëren van arbeidsplaatsen. In sommige gevallen had dit een zeer nefast omgekeerd effekt. Het voorstel van de socialisten een werktijd verkorting met 20 a 25 in te voeren raakt geen enkel ekonomische basis. Minder uitgaven voor de werkloosheidsuitkering zijn slechts een tweede rangsvoordeel, de bedreiging die dit voorstelt voor de zo belangrijke en kwetsbare konkurrentiekracht is veel groter. Andere van hun voorstellen zijn ronduit twijfel achtig en allerminst te begrijpen vanuit hun stand punt. Ze blijven hardnekkig de indexkoppeling ver dedigen, hoewel deze aanzienlijk meer geeft aan de hogere inkomens dan aan de lagere. Wij zijn ook niet vergeten dat de S.P. zich in 1974 verzette tegen het invoeren van het bestaans minimum. Zij willen een sociale zekerheid niet voor iedereen, maar alleen voor hen die bijdragen tot de sociale zekerheid. De echte kansarmen krijgen dus bij de socialisten helemaal geen kans meer. De socialisten kunnen tevens hun kritiek niet op over tewerkstellingsprogramma's (BTK, DAG, T WW...). Deze programma's zijn zeker vatbaar voor gegronde kritiek, maar is men reeds vergeten dat zij het fiere geesteskind zijn van een zekere Spi- taels. Wij hopen met Claes en met zovele anderen dat het werklozenprobleem in de toekomst zal kun nen worden teruggedrongen. De demagogie van sommigen op 1 mei kan er echter weinig goed aan doen. Gelupkig wonnen de Belgen van de Polen. On danks de zeer grote belangstelling op de Heysel kon er geen rechtstreekse uitzending aan af. Ver eiste het 1 mei programma «100 jaar socialistische beweging extra bescherming... wegens een te ge ringe belangstelling van Jan-met-de-Pet?.,.

Denderklok | 1985 | | pagina 1