h r'st 6n u^eams sn KsQe^d wee^. Q(/ Raadszitting EDIT ORIAAL Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 7 juni 1985 VAN 30 MEI 1985 Een zeer kalm begin, maar. Voetbal en de wet van Murphy. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Nlnove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Het is twintig voor acht uur wanneer Burge meester Cosyns de zitting voor geopend verklaart. Afwezig dhren Waltniel en Stevens. Verontschuldigd dhren Prieels, Cornelis en Van Eesbeke. Mevr. De Smet en dhren Moens en Verekens komen met enige vertraging aan. Dienst Openbare Werken 1) Vaststellen algemeen rooilijnplan voor buurtweg nr 5 (Kerkhofstraat) te Outer Definitieve goedkeuring. Dhr Durant Het ontwerp van algemeen rooi- plan voor buurtweg nr 5 Kerkhofstraat te Outer, met het oog op het onmiddellijk aanwerven van de gron den en gebouwen nodig voor de verbetering van be doelde buurtweg, werd door dhr Wilfried Dhondt, ontwerper te Ninove, opgemaakt. Bij gemeenteraadbeslissing dd. 5 juni 1980 werd voornoemd rooilijnplan voorlopig goedgekeurd. Bij gemeenteraadsbeslissing dd. 22 januari 1981 werd het rooilijnplan definitief goedgekeurd. Met het schrijven dd. 8 april 1982 werd door het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap mede gedeeld dat bovenvermeld plan, alhoewel gunstig geadviseerd op provinciaal vlak, in zijn huidige vorm niet voor goedkeuring in aanmerking komt. Uit het proces-verbaal van het door het College van Burgemeester en Schepenen gedaan onderzoek de commodo et incommodo over het ontwerp rooi lijnplan, geopend op 13 februari 1985 en gesloten op 28 februari 1985, blijkt dat geen enkel bezwaar tegen bedoeld ontwerp werd ingediend. Derhalve werden alle wettelijke formaliteiten no pens het houden van een openbaar onderzoek ver vuld. Wij vragen U het ontwerp van algemeen rooi lijnplan voor buurtweg nr 5, Kerkhofstraat te Outer, definitief goed te keuren. Algemene goedkeuring met 23 stemmen. 2) Verkoopsvoorwaarden industriegrond - Wijziging. Dhr Durant Bij gemeenteraadsbesluit ad. 17 mei 1979 heeft U de verkoopsvoorwaarden betref fende industriegrond aangepast aan de opmerkin gen van het 2de Comité van Aankoop van Onroeren de Goederen voor rekening van de Staat. Onder II.2 van de bijzondere voorwaarden is vermeld dat de koper niet het recht heeft, geduren de een termijn van 20 jaar, de verkregen goederen geheel of gedeeltelijk te vervreemden of te verhu ren, zonder schriftelijke toelating van het Stadsbe stuur. Voormeld Comité van Aankoop merkt op dat de wet van 30 december 1970 betreffende de economi sche expansie verbiedt de gekochte goederen te ver huren, zodat het Stadsbestuur deze toelating NIET KAN geven. Zodoende dienen de woorden te verhuren uit voormelde tekst te worden verwijderd. Daar voormelde bepaling een verbodsbepaling is zou echter het eenvoudig weglaten van de woor den te verhuren de indruk kunnen wekken dat het verhuren wel toegelaten is, wat niet het geval is, daar het verhuren rechtstreeks door de wet verbo den is. Indien U met voormeld voorstel akkoord kan gaan, verzoeken wij U de gewijzigde tekst te willen goedkeuren zoals het voorkomt in het ontwerp-be- sluit. Algemene goedkeuring met 23 stemmen. 3) Private verkaveling te Outer Kosteloze over name wegenis. Dhr Durant Bij Gemeenteraadsbeslissing dd. 20 december 1979 werd goedkeuring verleend aan het ontwerp der uit te voeren werken in de private verkaveling gelegen te Outer, tussen de Kasteel straat en de Smid Lambrechtstraat, eigendom van de heren Smet Georges en Dhont Wilfried. Aan de opgelegde verplichtingen werd voldaan. Uit het proces-verbaal van het door het College van Burgemeester en Schepenen gedaan onderzoek de commodo et incommodo nopens de overname van voornoemde wegenis, geopend 12 december 1984 en gesloten 27 december 1984 blijkt dat geen be zwaren werden ingediend. Uit de eindafrekening der werken, ten bedrage van 1.668.931 F en het proces-verbaal van definitieve aanvaarding blijkt dat geen opmerkingen op de wer ken worden gemaakt. Het uittreksel uit de kadastrale legger werd in gediend. Het schattingsverslag werd opgemaakt door dhr Ontvanger der Registratie in datum van 28 juni 1983 en de verkoopswaarde van de grond werd geraamd op 304.298 F. Het opmetingsplan werd opgemaakt door dhr Dhondt Wilfried in datum van 26 mei 1982. Bijgevolg stellen wij U voor 1) De kosteloze grondafstand aan de Stad Ni nove omvattende de wegzaie en erbijhorende nuts voorzieningen gelegen te Outer, sectie A nr 922a- deel met een oppervlakte van 1521,49 m2 in eigen dom toebehorend aan dhren Smet Georges en Wil fried Dhondt goed te keuren. 2) Het bij onze beslissing van 20 december 1979 voorziene bedrag van 365.000 F, gestort in de stadskas als borgsom, aan de eigenaars terug te betalen, vermeerderd met de wettelijke intresten. 3) Het College te machtigen met de eigenaars een overeenkomst of te sluiten na goedkeuring van het dossier door de Hogere Overheid. 4) Deze overname van openbaar nut te verkla ren. Mevr. De Kegel Wanneer kreeg Schepen Du rant een briefkopij van dhr Dhondt, want die is niet gedagtekend (Lees verder op pagina 2) 160. Sommige mensen zullen wel de wet van Murphy kennen die zegt indien iets moet verkeerd lopen dan zal het verkeerd lopen, op het meest ongeschik te tijdstip, in de slechtste omstandigheden, met de ergste gevolgen. De droomfinale de sportpers kan het hele gebeuren vooraf toch zo extatisch ophemelen werd de finale van de tragedie en boven alles van de schande. Hoewel het geweld in de voetbalstadia spijtig genoeg een alom groeiend verschijnsel is, is het op de eerste plaats een Engels probleem. Welke fouten er eventueel ook mogen gebeurd zijn, het zijn zonder diskussie de Engelse supporters die weer eens aan de basis lagen. Al de rest is flauwe kul. Bijzonder bezwarend is wel dat hoewel er mis schien maar een paar tientallen levensgevaarlijke agitatoren aanwezig waren, de Britse supporters zich voor de zoveelste maal vrij gemakkelijk in massa laten meeslepen voor baldadigheden en geweld. De TV-beelden zegden genoeg niet met enkele tiental len maar met een paar honderd bestormden zij blok Z van de Heyzel, terwijl zovele anderen in andere blokken hun eigen spelletje speelden. Al die miserie en onmensellijk geweld overstijgt de vraag of de organisatoren en de ordediensten vrijuit gaan. Het is allemaal bijzaak, maar toch... De Nationale Voetbalbond heeft alles gedaan om de finale naar de Heyzel te halen. De vraag waar om dit gebeurde verdient een kort antwoord het eigen prestige van enkele mensen die onschendbaar en immuun zijn wanneer het gaat over da verant woordelijkheid in schandalen, omkoperij en organi satorische flaters. Bijzonder weinig Belgen inge weken Italianen niet te na gesproken woonden de match bij. De Heyzel was gewoon een tweede Waterloo waarbij weinig Beigen iets te winnen had den ter eer en glorie van het prestige van enkele Belgische veldheren en wat commerciële belangen. De ordediensten moesten het vooral in het bui tenland ontgelden. Men verwachte iets ergs maar niemand had deze heksenketel voorzien. Men ver wachte moeilijkheden met de valse kaarten aan de ingang, men verloor uit het oog dat de kaarten bij andere dan Belgen legaal of via de zwarte markt zouden kunnen terechtkomen. Men was er niet toen de Engelsen de omheining sloopten. Men ver bood de mensen zelfs eerst via het terrein te ont snappen. Achteraf verloren de ordediensten nog het meest krediet toen ze pas na een halfuur een paar herrieschoppers eindelijk kon en wou terugdrijven. De rijkswachters en agenten treffen individueel geen schuld. De weinige die in de frontlinieswaren opgesteld gaven vaak blijk van grote verantwoorde lijkheidszin, moed en koelbloedigheid. Mogelijk werden de Engelsen te zacht behan deld enkele maanden geleden werden ook voor (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1985 | | pagina 1