0\KsQe Raadszitting EDIT ORIAAL Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 14 juni 1985 VAN 30 MEI 1985 De Langemuren in een nieuw kleedje. Ninove krijgt een containerpark. JAARLIJKSE AUTOWIJDING Een nog beter gemeentebeleid. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 5) Ckegem Hofstad Onteigening wegens openbaar nut Voorlopige goedkeuring ont eigeningsplan en tabel der grondinnemingen. Dhr Du rant De gemeente Okegem heeft des tijds bij de uitvoering der verbeteringswerken aan de «Bosstraat», nu Hofstad te Okegem, grondinne mingen uitgevoerd. Nadien werden door de Stad Ninove voetpaden en opritten aangelegd langsheen voornoemde buurt weg. Thans blijkt dat nog 4 onteigeningen dienen uit gevoerd te worden. Het is aangewezen deze toestand te regularise ren. De Technische Dienst van de Stad Ninove heeft een onteigeningsplan en een onteigeningstabel op gemaakt. Bijgevolg stellen wij U voor: 1) Het onteigeningsplan en de onteigeningsta bel der uit te voeren grondinnemingen in Hofstad te Okegem voorlopig goed te keuren. 2) Het College van Burgemeester en Schepe nen te belasten met het houden van een openbaar onderzoek. 3) Een schattingsverslag aan te vragen bij de Heer Ontvanger der Registratie. 4) Een uittreksel uit de kadastrale legger en plan van elke inneming aan te vragen. Mevr. De Kegel Hoe is het mogelijk dat men vergeet vier gezinnen te onteigenen Hoe komt men daar nu ineens op Wanneer werden de ande ren onteigend In welk jaar Dhr Durant Niemand kan daar op antwoor den de zaken dateren natuurlijk van vóór de fusie. Dhr De Rouck Aan de betrokkenen werd toen door Timmermans bevestigd dat zij geen verhaalbe- lasting hoefden te betalen. Dhr Timmemans In het toen bestaande re glement op de verhaalbelasting was dit inderdaad juistmaar voor het huidige reglement niet meer. Dhr De Rouck Goed, zo zullen de betrokke nen de draagwijdte van uw toenmalige brief kennen. Allgemene goedkeuring met 25 stemmen. 6) Verbeteringswerken aan buurtweg hr. 21 deel (Langemurenstraat) te Nftiove Definitieve goedkeuring ontwerp Vaststellen van wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Durant .Ingevolge de uitgevoerde verbe teringswerken aan de Herlinckhovestraat, dient het wegdek van de Langemurenstraat vanaf de Dender- houtembaan tot de Herlinckhovestraat over een af stand van 275 meter, aangepast te worden. Bij Gemeenteraadsbeslissing van 17 mei 1985 werd het uitvoeren der verbeteringswerken aan de Langemurenstraa t te Ninove principieel goedge keurd. Bij Collegebeslissing dd. 13 juni 1984 werd dhr Dhondt Wilfried te Ninove, onderhands aangesteld voor het opmaken van het ontwerp der voornoemde verbeteringswerken. Bij Gemeenteraadsbeslissing dd. 31 januari 1985 werd het ontwerp der uit te voeren verbeteringswer ken aan de Langemurenstraat te Ninove goedge keurd. Met het schrijven van 3 april 1985 van het Mi nisterie van de Vlaamse Gemeenschap werd een principiële belofte van toelage verleend ten bedrage van 2.086.099 F en werden er enkele opmerkingen gemaakt op het voorgebrachte ontwerp. Dhr Dhondt Wilfried, ontwerper te Ninove, dien de een aangepast ontwerp in. (Lees verder op pagina 2) BROEDERSCHAP VAN SINT-KRISTOFFEL VOOR AUTOMOBILISTEN POLLARE De parochiekerk van Pollare is toegewijd aan de H. Kristoffel, patroon van de weggebruikers. Een Broederschap van St.-Kristoffel werd opgericht in 1937 en tientallen jaren reeds gaat in de junimaand de St.-Kristoffelbedevaart door. Hiermede wil men kans geven tot ernstige bezinning omtrent onze menselijke gedragingen in het drukke wegverkeer. De bedevaartmis gaat door op zondagen 16 en 23 juni telkens om 10 uur. Na de viering worden de auto's, moto's en fiet sen gezegend. De eerste zondag is er een gratis tombola voor de leden van de Broederschap. De in schrijving voor de tombola gebeurt op de koer van het Parochiaal Centrum (onmiddellijk na de mis) door de voorlegging van de lidkaart. Wie lid wil worden kan dit doen door een overschrijving van 200 F op postrekening 000-0413500-86 voor «Broe derschap van Sint-Kristoffelte 9401 Pollare, of door de aankoop van een lidkaart juist vóór' de aanvang van de tombola. 161. De gemeenteraadszittingen trekken hoe langer hoe minder toeschouwers. Buiten de vijf, zes mensen van de pers die van dienst zijn, zie je er tegen woordig met moeite nog een tiental mensen. Hoofd zakelijk voorbijgangers die even binnen wippen of een enkeling die zich aangesproken voelt door een punt op de agenda dat hem of haar persoonlijk aan belangt. Slechts weinigen blijven de hele avond. Het feit dat er de laatste zitting zelfs geen stoelen waren voorzien voor de toeschouwers werkt zeker niet be vorderlijk... De interesse bij sommige gemeenteraadsleden is ook niet om over naar huis te schrijven. Er zijn en zelfs die slechts nog sporadisch komen. Daar moet de kiezer zich dan toch vragen over stellen. Het aantal interventies is anderzijds ook op zich geen referentie voor de kwaliteit van het geleverde politiek werk. Vooral voor oppositieleden is die ver leiding groot. Van de oppositie verwacht men een kritische ingesteldheid. Vragen en interpellaties zijn dan ook gewenst en nuttig. Bij sommige diskussies die er op volgen blijkt maar al te vaak een bijzonder zwakke dossierkennis. Men kan dan kiezen tussen spreken is zilver, zwij gen is goud en de dooddoener dat er geen stom me vragen zijn De keuze zou minder moeilijk zijn indien elkeen zijn dossiers beter zou kennen. Er zit een opvallend vast patroon in de diskus sies van de Ninoofse gemeenteraad. Schepen van Openbare Werken I Durant krijgt vooral weerwerk van zijn voorganger Jacques Tim mermans. De explosieve konfrontatie tijdens de laat ste raadszitting laat vermoeden dat de komende maanden en misschien ook wel jaren tussen beiden een zware al dan niet persoonlijke slag zal worden gestreden. De recente Ninoofse politieke geschiedenis van de laatste vijftien jaar heeft aan getoond dat dit vrij ver kan gaan en grote politieke verschuivingen tot gevolg kan hebben. Schepen van Openbare Werken II wordt vooral vanuit de V.U.-banken geviseerd. De aanwezigheid van gemeentegenoot Raes is daar zeker niet vreemd aan. Tot nog toe bleken de polemieken wel vrij op pervlakkig. Schepen van Kuituur Van Eeckhout wordt voor al geviseerd door zijn voorganger van de vorige koalitie Walter Moens, die blijkbaar het gesmaakte genot van die schepenzetel moeilijk kan vergeten. Nieuw was wel dat de anders vrij rustige Freddy Van Eeckhout naar het einde toe ontplofte Burgemeester Cosyns wordt het niet te moei lijk gemaakt. Nochtans blijkt de verstandhouding met Georgette De Kegel alles behalve goed. Beide betrokkenen zijn niet benauwd in een erg vurige persoonlijke polimiek te treden. (Lees verder op pagina 2) v

Denderklok | 1985 | | pagina 1