"st Gn Wfl ams en 0\V^S d uy e e^/ <?<y Raadszitting Luitenant PAUL DE VOS \j - sftrv - Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 28 juni 1985 VAN 30 MEI 1985 Ristorno op de huisvuilbelasting Eindelijk een oplossing voor een jaren-aanslepend conflict AFSCHEIDSFEEST VOOR Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 17) Reglement betreffende het verlenen van een ris torno op de huisvuilbelasting. Dhr Van Eeckhout In de gemeenteraadszit ting van 1 december 1983 werd de retributie op het ophalen van het huisvuil verhoogd van 8 naar 10 F per vuilniszak met ingang van 1 januari 1984. In dezelfde zitting werd besloten voor de dienst jaren 1984 en 1985 een direkte belasting te heffen op het ophalen van huisvuilnis ten bedrage van 500 Deze belastingsdruk kan zwaar worden voor de belastingsplichtigen wiens inkomen het bestaansmi nimum niet overtreft. Deze categorie van belastingsplichtigen geven doorgaans minder huisvuil mee, omdat hun inkomen, levensstandaard en consumptie beperkt zijn. Het is dan ook billijk om hen tussenkomst in de geheven belasting te verlenen, De gemeente kan een deel 'van de huisvuilbe lasting teruggeven in de vorm van een toelage in natura. Wij stellen voor 1Aan de belastingsplichtigen wiens inkomen het bestaansminimum niet overtreft, wordt een tus senkomst verleend van 400 F, door middel van 2 pakken vuilniszakken, op de belasting op het opha len van het huisvuil. 2) Met bestaansminimum wordt bedoeld het be drag zoals het door de wetten en besluiten wordt vastgesteld. 3) a) Het bedrag bepaald in art. 2 wordt ver hoogd met 50.000 F per kind ten laste op 1 januari van elk aanslagjaar. b) De samenstelling van het gezin wordt met één eenheid verhoogd door elk gezinslid met een invaliditeitsgraad van minstens 66 die door het Ministerie van Sociale Voorzorg wordt bevestigd. 4) Tot het bekomen van deze tussenkomst zijn de belastingsplichtigen gehouden bij hun aanvraag een afschrift voor te leggen van hun laatste aanslag biljet, of bij gebreke daarvan, hun inkomen te be wijzen door om het even welk ander middel. Het betreft het samengevoegd inkomen van de aanvrager en van zijn echtgenote dat onderworpen is aan de personenbelasting. 5) De aanvragen voor het bekomen van deze tussenkomst dienen afgeleverd te worden bij het gemeentebestuur vóór het einde van de maand maart van elk jaar. 6) De uitvoering van deze beslissing wordt af hankelijk gesteld van de goedkeuring van de begro tingskredieten, noodzakelijk voor de vereffening van de daarmede verbandhoudende uitgaven. Dhr Timmermans We achten ons gelukkig met uw voorstel dat al een paar jaren vroeger had mogen aan bod komen. Algemene goedkeuring met 25 stemmen, (dhr Daumerie had de zaal verlaten). 18) Statuten van de stedelijke kulturele raad Herziening. Dhr Van Eeckhout In de algemene vergade ring 1985 heeft de kultuurraad enkele wijzigingen aangebracht aan de statuten teneinde ze aan te pas sen aan de voorschriften van de Hoge Raad voor Volksontwikkeling. ieder raadslid heeft de aan te brengen wijzigin gen ontvangen. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. Dienst Jeugd en Sport: 19) Stedelijk sportcentrum Energiebesparende maatregelen Goedkeuring Aanvraag om toelagen. Dhr Callebaut Op 17 mei 1984 keurde de Gemeenteraad de aankoop van een energieterugwin- ningsinstallatie principieel goed. Op 27 juni 1984 stelde het College het studie bureau Van Dongen en De Bruyn aan als ontwerper met als opdracht een volledig dossier samen te stel len zoals bepaald in de omzendbrief van de Gemeen schapsminister K. Poma. Op 7 november 1984 keurde het College de ho norering goed van het studiebureau, op basis van het modelcontract opgesteld door het Ministerie van Openbare Werken, Regie der Gebouwen, inzake ener getische diagnose en studie van de thermische iso- latie van gebouwen. Op 27 februari 1985 stuurde het studiebureau Van Dongen en De Bruyn ons de studie en de pro- forma honorariumnota toe. De studie heeft geleid tot een voorstel om 5 ingrepen door te voeren, waarvan de investerings kosten uitgespaard worden in een periode van min stens 2 en hoogstens 3,5 jaar. Gezien de omzendbrief van de Gemeenschaps- minister bepaalt dat de investering minimaal 500.000 F en maximaal 2.000.000 F bedraagt (excl. BTW) stellen wij voor de voorgestelde ingrepen goed te keuren, gezien het totaal investeringsbedrag slechts 1,9 miljoen F (excl. BTW) bedraagt. De buitengewone begroting voorziet een krediet van 1,6 miljoen F. Indien de Raad de 5 voorgestelde maatregelen goedkeurt, zal een begrotingswijziging noodzakelijk zijn. Wij steller voor 1) de voorgestelde energiebesparende maatre gelen goed te keuren. 2) de ontwerper opdracht te geven het voor ontwerp op te stellen van de uit te voeren werken. 3) een begrotingswijziging aan te vragen. 4) toelagen aan te vragen. Algemene goedkeuring met 25 stemmen Secretariaat 20) Administratief personeel Openverklaring van drie betrekkingen van mannelijk of vrouwelijk onderbureauchef, te begeven bij bevordering vaststellen voorwaarden overeenkomstig het statuut. Dhr Burgemeester Ingevolge de oppensioen- stelling van dhr De Middeleer, met ingang van 1 ok- (Lees verder up pagina 7) Feestvieren bij het afscheid van een goeie viiend kan, bij de brandweerdienst, een dubbele be tekenis hebbenenerzijds is het blijk van huide en waardering voor de persoon die gedurende vele, vele jaren het beste van zichzelf gaf en zich volledig vrijwillig dienstbaar stelde om zijn stads- en streek genoten een helpende hand te reiken in nood en tegenspoed; anderzijds geeff het een gevoel van grote spijt om hei heengaan van een technisch zeer begaafd brandweerman, een leidinggevend officier die een grote leegte achterlaat en die een vleugje nostalgie doet opborrelen. Maar vorige zondag kozen die Ninoofse pom- piers voor het eerste alternatief en lieten niet zo maar blijken wat ze in het diepste van hun hart i'oe.den. Zij wensten hun Luitenant Paul De Vos de huide de vreugde, het feestgenot te bieden zoals men dit alleen maar in de grote Ninoofse pompiers- famiiie kan ervaren. xxx Onder een zwaar bewolkte hemel waar af en toe toch een straaltje zon doorbrak trokken onze pompiers vorige zondag in optocht naar het huis van Luitenant De Vos. Mevrouw kreeg een mooi bloemstuK aangeboden en de feesteling schouwde het keurig opgestelde korps. Op de maat van kadansrijke marchemuziek qinq het dan naar het oud-stadhuis waar onze brandweer- mannen werden opgewacht door het voltallig Scne- pencoliege en genodigden. Heer Burgemeester Cosyns schouwde het pom pierskorps en prikte daarna de promotie tot Luite nant op het uniform van o./Luitenant W. Bellemans. Tijdens de feestzitting nam gastheer Burgemees ter Cosyns als eerste het woord Het College van Burgemeester en Schepenen heert eraan gehouden U, Heer Luitenant De Vos samen met Uw gezin, uit te nodigen in tegenwoor digheid van Uw collega's en vrienden, tergelegen- v.e. v,fn uw °Prüststelling als lid van onze Stedelijke Vrijwillige Brandweerdienst. Wij hebben gemeend Uw echtgenote en kinde- (Lees verder op pagina 2) ez>n w* 0

Denderklok | 1985 | | pagina 1