jmu ms Aalige JCoogdag EDITO R LA AL Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 9 augustus 1985 JEèrt caffÊ zonder bier L. AAN AL ONZE LEZERS Evenwichffgp Djstvorming Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 650 F. Prijs per nummer: 14 F. VER«tWWEJWEEW. fiatut waaneer dhr Burgemees- t(Y jtjjftfiM'M "Hq 7^i'ng voor. geopend verklaard. AfwezigDhr. Waitnie! en Mej. Roosena. Dhren Van Damme* en Qa Quick zullan hun plaats.mei enige, variragjng, innemen. Qieost Buirateliite Ordening. 1) Verhuren van een onroerend goer. De sprite De- pfaatBrngsdnenst van de R. V.A. Ninove ie roerawteel gevestigd in een gebouw gelegen in het stadspark (Dendetfceai), op grond van een owneenkcanst ondertekend op 19.10.1956, krachtens dewelke voormeld gebouw gratis ter be schikking werd gesteld door de Stad tot 18.10.1986, als tegenprestatie voor de oprichting van het ge bouw door de diensten van de R.V.A. Voormelde dienst heeft belangstelling voor het gebouw gelegen op de binnenkoer van het nieuwe stadhuis en is bereid dit gebouw te huren onder volgende voorwaarden huurprijs van 20.000 F per maand, aan te passen aan de index der consumptieprijzen kosten van verwarming, verlichting, water, tele foon en alle andere eventuele kosten ten laste van de huurder; een huurovereenkomst voor de duur van 3-6-9 jaar, opzegbaar na elke drie-jaarüjkse periode. De Stad zou het hout voor venstertabletten en trap dienen te behandelen, verlichting dienen aan te brengen een beveiliging moeten aanbrengen vóór de installaties van elektriciteit en verlichting, en de lokalen moeten reinigen. Wij verzoeken U dit voorstel tot verhuring goed te keuren. Dhr Raes De kosten voor ons zijn dus een malig Dhr Desprets Het gebouw moet door ons in orde gezet worden. Dhr Raes 20.000 F per maand vind ik toch aan de lage kant. Dhr Burgemeester Dat hangt ervan af hoe veel een gebouw kost. Dhr Timmermans Het was toch de bedoeling dit gebouw aan te wenden als cafétaria Dhr Burgemeester Samen met dhr Waltniel en U zelf zijn we te Brussel geweest bij de ontwer pers en hebben daar vastgesteld dat er in het ont werp een cafétaria was voorzien. Dhr Waltniel vond dat niet gepast voor de Stad en gij waart met die zienswijze ook akkoord. Dhr Timmermans Juist. Dus uit middenstands overwegingen krijgt het niet die voorziene bestem ming Dhr Burgemeester ledereen vraagt zich af wat we met dit gebouw moeten aanvangen. Dhr Timmermans Concurrentiële redenen voor de middenstand van de stad zijn niet valabel, op die manier installeert ge een echt communistisch regime er zijn genoeg staatswinkels, van dit en van dat, dus-baaia, er komen er geen meer bij. Waar blijft dan het liberaal standpunt Waar het vrij spei van vraag, en aanbod Het lokaal biedt aUexiei mogelijkheden voor ijs- of tearoom met een terrasje en dies meer.. Het zou eer^aeatrekkiogf punt kunnen worden waarvan de handelzaken in de stad mee kunnen profiteren. Het binnenplein van het nieuwe stadhuis was samen met het cafetaria be doeld als een volks geheel. Het werd zelfs voorzien op een wandelroute. Door uw voorstel zal dit alles een dood punt blijven. Na een mislukte poging om er de bibliotheek in onder te brengen, komt er nu de administratie van de R.V.A. doch niet de stempelcontrole die ervan gescheiden blijft. Het cafetaria zou zeker 40.000 F per maand kunnen opbrengen met alle onkosten voor de concessionaris. Nu voorziet U, na begro tingswijziging, 400.000 F voor de opsmuk van dit gebouw. De conciërgewoning van het vroegere slacht huis kan best dienen voor de R.V.A. Uw voorstei is een slechte zaak voor het geheel van het administratief centrum en andermaal Jaat U de kans liggen om een vrijstaand stadsgebouw te laten bezetten. Dhr Desprets Het was eerst de bedoeling het cafetaria alleen te laten gebruiken door het personeel. Dhr Burgemeester En als men dan naar de Burgemeester komt vragen, zou men kunnen zeggen dat hij in het cafetaria te vinden is (gelach). Dhr Cornelis Ik vraag mij toch af wie 40.000 F per maand zou betalen voor een cafetaria. Boven dien zullen wij aan de R.V.A. een goede huurder hebben. Dhr Durant Over korte tijd zult ge uw liberale dorst kunnen lessen op de terrassen van de binnen stad. Met het cafetaria zult ge het volk uit de bin nenstad weg houden. De geplande functie voor dit gebouw past perfect in het kader van de centralisa tie van alle administratieve diensten. Dhr Raes Maar de gevraagde huurprijs is toch wel laag. Dhr Burgemeester Maar daar komt ook nog verwarming, verlichting enz... bij. Mevr. De Kegel Kan de huurprijs niet vooraf geschat worden zoals dat voor het OCMW moet Dhr Burgemeester Men vroeg 30.000 F, men bood 15.000 F en nu staan we op 20.000 F. Trou wens dat men personeel en politie zou dienen op te zoeken in een cafetaria, ware zeker geen goede zaak. Dhr Raes Gij behoorde toch ook tot de vroe gere coalitie toen aan dit gebouw de bestemming van cafetaria werd gegeven (Lees verder op pagina 2) t«4. Op l&.Qkiebe* trekken wij allen naar de stem bus* Q&>g&jik6k ds^petóijefi.en hun achterban maken zich klaar voor de meest onzekere en belangrijkste verkiezingen ski da jaren. De strijd voor de-gunst van Jan Pubkek zal pas echt losbreken in september. De vakantieperiode beschermt ons tegen eea ai te. lange verkiezings campagne. In elk geval maken-de partijen zich reeds klaar. De ene partij stelt de kop van haar lijst vast mei een pek. Zo- legde de CA/.P.. haar kopstukken voer de verkiezingen vaat door een grootse ladeun- poH in de maand juni. De S.P.-leiding trachtte haar basis.voorgekauw de lijsten op te dringen. De basis revolteerde en re kende o.a. af met de over hun paard getilde PAKS- kandidaten. Nu is men overal aan de lijstaanvulling toe. De kandidaten lopen tegenwoordig niet te dik. Der gelijke verkiezingen kosten geld, veel geld. En eens de kopplaatsen verdeeld valt er weinig te rapen. Want eens de lijsten samengesteld kan je al de namen aanduide van 80% of meer van de parle mentsleden. Nu is reeds duidelijk dat Ninove opnieuw buiten de prijzen valt. Enkel Louis Waltniel bekleedt een verkiesbare plaats voor de Senaat Voor de rest blijft Ninove in de kou staan. Voor alle partijen wordt het politieke weer in het arron dissement gemaakt in Aalst. Denderleeuw. Geraards- bergen, Kerksken, Herzele... Voor Ninovieters blijkt er geen plaats te zijn. Er is nog weinig te verdelen. Enkel de plaats van eerste opvolger een ereplaats valt nog toe te wijzen. Voor de C.V.P. is er de kandidatuur van Johny Timmermans. Een kandidatuur waaraan het arron dissementeel partijbureau niet zo maar kan voorbij gaan. In 1977 reeds goed voor 3.150 voorkeurstem men en in 1978 goed voor 4.060 voorkeurstemmen, is het een ernstige kandidatuur die de C.V.P.-lijst best kan gebruiken. Het feit dat hij uit het onder vertegenwoordigde Ninove komt, een vertegenwoor diger is van de middengroepen en als O.C.M.W.- Voorzitter bijzonder aktief is in de sociale sektor, kan echt niet worden weerlegd. Wil de C.V.P. haar man staan in een stad waar de grote traditionele partijen tijdens de vorige par lementsverkiezingen even sterk stonden, zal ze zon der een sterk lokaal kandidaat op stevige klappen kunnen rekenen. Het is niet omdat in andere partijen die fout wordt gemaakt dat men de Ninoofse verte genwoordiger in de kou moet laten staan. Geen enkele partij kan rekenen op een goede verkiezingsuitslag zonder een evenwichtig samen gestelde lijst. Raadszitting

Denderklok | 1985 | | pagina 1