r'st. Gr, ams o\V>52 ez>n Qtf Raad szitting EDIT ORIAAL \j Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 16 augustus 1985 VAN 27 JUNI 1985 Ninove-Centrum krijgt in 1986 een ander uitzicht Schept het rooipian van de Ratissestraat problemen Ook de Varenberg te Winnik wordt verbeterd Stilte... Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 5) Waterzuivering Aanleg collector in de Bie- zenstraat en de Lavendelstraat tot aan de Gent sestraat met vertakking langs de Snoeckgracht (Wl 5.133) en afleiding waterloop 5.125 Voor lopige goedkeuring onteigeningsplan. Dhr Durant Bij Raadsbeslissing dd. 17 janua ri 1980 werd het ontwerp nopens het aanleggen van een koliektor in de bedding van waterloop 5125- deel, Lavendeistraat (deel) en Beverstraat (deel), dit in het kader van de aanleg van een koliektor ko mende van de wijk Ter Duyst, goedgekeurd. Met zijn schrijven van 24 april 1980 verleende dhr Gouverneur goedkeuring aan voornoemd ont werp. Bij Raadsbeslissing van heden wordt goedkeu ring verleend nopens het ontwerp der verbeterings- werken aan de Geraardsbergsestraat, Lavendelstraat Dam, Beverstraat en Oudstrijdersplaats te Ninove. Ter uitvoering van deze werken dienen grond- innemingen te geschieden. Voor het uitvoeren van deze werken dient een recht van doorgang verleend te worden, .waarvoor eveneens vergoedingen dienen betaald te worden. Det plan en de tabel der grondinnemingen wer den opgemaakt door de Provinciale Technische Dienst te Gent. De aankopen geschieden ten algemene nutte. In de begroting dienstjaar 1984 zijn voldoende kredieten ingeschreven, doch de Stad beschikt niet over de nodige geldmiddelen zodat beroep zal wor den gedaan op een lening, aan te vragen bij het Gemeentekrediet van België. Derhalve stellen wij U voor: 1) Het onteigeningsplan en de tabel nopens de aanleg van een koliektor in de Beverstraat en de Lavendelstraat tot aan de Gentsestraat met vertak king langs de Snoeckgracht (Wl 5.133) en de aflei ding van waterloop 5.125 te Ninove, voorlopig goed te keuren. 2) Het College van Burgemeester en Schepe nen te belasten met het houden van een opennbaar onderzoek. Wij kunnen punt 4 en 5 samen bespreken. S-FL vroeg reeds ook de Lavende 1st raat in het projekt te betrekken. Na het verlof komt de ver- keerscommissie samen en zullen we nagaan hoe het verkeer zal dienen geregeld te worden na de realisatie van dit projekt. Mevr. De Kegel En kan de Burchtstraat tot aan de brug er niet bij Dhr Durant De Burchtstraat wordt samen ge nomen met de werken aan de Burchtdam. De finan ciën spelen hier ook een grote rol. Voor de Burcht- dam kunnen we toch enige verbetering brengen door een verkeersaanpassing. Dhr Verekens Nog graag over dit projekt een algemene beschouwing en een opmerking van prin cipiële aard. Het concept dat in het ontwerp vervat zit, is afgestemd op een verdere verkeersfunctie van al de betrokken straten. Men heeft dus een duidelijke keuze gemaakt en bvb. de idee van een verkeersvrije- en/of ver keersarme zone nauwelijks overwogen (of mag ik zeggen niet overwogen). Gelet op de breedte van de voorziene wegbed- ding zal het toekomstige verkeer in één richting dienen te verlopen. Er werd zelfs ingegaan op een suggestie van een burger om de oorspronkelijk geplande breedte van 4 m. uit te breiden, waarbij men dus nog meer heeft toegegeven aan de idee van doortochtverkeer Waarom werd ooit een ring rond de stad gelegd Het éénrichtingsverkeer zal ongetwijfeld van bij zonder grote invloed zijn op het verkeerspatroon in de aanpalende binnenstad. Het zou dus zonder meer gewenst geweest zijn om aan het voorliggend ontwerp een degelijke ver- keersstudie te koppelen voor de gehele binnenstad. ik meen te weten dat op de vergadering van de verenigde secties van 7 februari II. daar wel om gevraagd werd. Dan naar het ontwerp toe Op voormelde vergadering werden in mijn naam door collega Timmermans een paar suggesties ge daan. Blijkbaar heeft het College gemeend daar niet te moeten op ingaan. 1) Mij leek de as van de weg niet genoeg te zijn gebroken, hetgeen een te hoge snelheid van de wagens zal veroorzaken 2) Volgens mij kan best de Langemjntstraat in het ontwerp worden opgenomen en ingericht worden zoals de andere betrokken straten. Ik denk dat ook daar middenstanders op terrasjes zitten te wachten. Ik herhaal dus dit voorstel. Dhr Durant Een ganse week bepaalde stra ten verkeersvrij maken, kan niet, misschien wel tij dens de weekends. Er mocht inderdaad vooraf een ver keersstudie gemaakt zijn geweest. Maar voor de Langemuntstraat zal toch ook aan de Burchtdam moeten gedacht worden. Dhr Cornelis Verkeersvrij ware niet goed het huidig plan is een goed plan. Thans zal, in het belang van de middenstanders, dienen gelet te wor den op een degelijke coördinatie tussen de verschil lende ondernemers, zodat de werken in een mini mum van tijd uitgevoerd worden. Dhr Daumerie Hoe lang is dit ontwerp al gekend 165. In geen enkele andere periode van het jaar is het zo rustig als nu. Men geniet nog van zijn vakantie of men geniet gewoon na. De bedrijven, de hele ekonomie, brandt op een laag pitje. Indien je wat meer informatie nodig hebt van een over heidsdienst riskeer je nog meer dan vroeger van Pontius naar Pilatus te worden gestuurd, want de man die jouw dossier kent is net met verlof. Het is stil, er is niet veel beweging in de stad. Ofwel zijn de mensen nog met vakantie, ofwel houdt de krisis de mensen meer dan vroeger buiten de cafés en de restaurants en ander uitgangsleven. Ook in het toerisme is het stilminder Belgen naar het buitenland, lagere konsumptie aan de Bel gische kust, kortere vakantieperiodes. Zeker in het toerisme vallen er harde klappen door de krisis. Ook de politieke pot brandt schijnbaar op een laag pitje. Alle politici, groot en klein, zijn aan hun zomerslaap - in het vakjargon het politiek reces - toe. Nochtans is die politiek een pot die intern kookt als nooit tevoren. De nodige slagkracht wordt door de partijen samengebracht voor het herfstoffensief met als inzet de verkiezingen van oktober. Op basis van de opiniepeilingen, het uitbreiden van het ku- mulatieverbod, de leeftijdsgrens en het finale oor deel van de kritische kiezer, zou bijna een derde van de volksvertegenwoordiging uit nieuwe gezich ten bestaan. Het is onwaarschijnlijk dat het deksel slechts van de pot vliegt vlak voor of na de verkiezingen. De onrust in de meeste partijen is groot voor de meest uiteenlopende redenen. Ook op lokaal vlak is de rust en stilte een facade. Bij de oppositiepartijen doen er geruchten de ronde over nieuwe fraktieleiders. Bij de S.P. is reeds het opvallende ontslag geweest van oudge diende Walter Moens. Ook bij de meerderheidspartijen zijn er vragen die zwaar doorwegen. Heeft de Centrumlijst nog een toekomst indien Burgemeester Cosyns zich te rugtrekt voor de volgende verkiezingen Deze vraag zou heel vlug pertinent kunnen worden indien de P.V.V. uit de nationale politieke boot zou vallen en de Senator Waltniel meer tijd en ambitie zou krijgen voor de lokaie politiek. Ook bij de C.V.P. zijn er levensgrote vraagte kens. De konklusies die sommigen zullen moeten trekken uit verkiezingsuitslagen én nog meer uit de lijstvorming, kunnen zwaar doorwegen op de toekomst. (Lees verder op pagina 2) stilte, een relatief begrip, of niet soms d we ekb. ff

Denderklok | 1985 | | pagina 1