Hst en u/aams eft 0\KsQe sk6/ EDIT ORIAAL Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 30 augustus 1985 VAN 27 JUNI 1985 Terug naar schooi. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 17) Vraag van dhr Verekens haar de stand van za ken betreffende de stadsrenovatie. Dhr Verekens De redenen om dit punt aan de dagorde te laten toevoegen heb ik, naar ik meen, voldoende aangegeven in mijn inleidende brief ter zake. U hebt daar allen een copie van ontvangen. Wij willen sereen blijven en het is niet mijn bedoeling om dhr Schepen van Ruimtelijke Orde ning het vuur aan de schenen te leggen en hem tekortkomingen aan te .wrijven, dan wel te trachten om aan de evolutie van gans het renovatiedossier 1) meer vaart, 2) meer ruchtbaarheid en 3) meer inspraak en participatie t.a.v. de bevolking te ver lenen. Bij brief van 20 juni 1985 heeft dhr Schepen mij in het kort de stand van zaken geschetst en heeft mij ook een copie bezorgd van de plenaire voorlichtingsvergadering van 4 januari 1985 waarop aile betrokkenen aanwezig waren. Uit die brief, uit dit verslag en uit de neerslag van de geciteerde vergaderingen in de lokale pers heb ik mij de volgende vragen gesteld, waarop dhr Schepen mij vermoedelijk een aanvaardbaar ant woord zal kunnen verschaffen 1Men deed in de herwaarderingsgebieden een huis-aan-huisbedeling van een oproep tot kan didaat-leden voor de stuurgroepen. Volgens het decembernummer van een lokaal blad stuurden een heleboel mensen, zich bewust van het probleem van hun wijk, hun naam door naar het stadsbestuuren stelde het Schepencollege op 13 november 1984 de stuurgroepen samen. Op de vergadering van 4 januari waren voor de 4 (nu 3) stuurgroepen 16 wijkinwoners aanwezig. Blijkbaar werd niet iedereen aanvaard. Mag ik weten wie en volgens welke criteria 2) In de stuurgroepen mogen ook «externe deskundigen worden opgenomen. Mag ik vragen waarom niemand van de Werk groep Leefmilieu Ninove werd opgenomen, terwijl deze op het vlak van de studie van de stadsrenova tie toch reeds wel enige verdienste heeft 3) Waarom de leden van de Gemeenteraad niet uitgenodigd om van een van de stuurgroepen deel uit te maken Uit het verslag van de voorlichtingsvergadering van 4 januari heb ik begrepen dat het nog mogelijk zou zijn om de stuurgroepen uit te breiden. Onge twijfeld is dit nodig omdat de belangstelling van de eerste mensen wellicht met de tijd zal afzwakken of ophouden. Om te besluiten zou ik dhr Schepen willen ver zoeken om zo veel mogelijk in te gaan op de wensen die in deze drie vragen schuilgaan én om terwille van de openbaarheid en ten behoeve van de leden van deze Raad de stand van zaken weer te geven van de renovatieoperatie in onze stad. Dank daarvoor bij voorbaat Dhr Desprets In de gemeenteraadsbeslissing van 21 juni 1984 werden de gebieden aangeduid welke eventueei in aanmerking komen voor erken ning als herwaarderingsgebied. De volgende gebieden werden weerhouden 1) De Achturenwijk en de Brussel se steen weg (linkerzijde tot de Meerbekeweg) 2) De Burchtstraat en de B russe 1st raat 3) Het gebied gelegen tussen de Vestbarm, St.- Jorisstraat, E. De Deynstraat, Koevoortstraat, Sta tionsstraat en Biezenstraat 4) Het zogenaamde gebied Dam A Tevens werd het principe aanvaard tot het op richten van stuurgroepen. In oktober 1984 verscheen in Ninove-lnfo een artikel in verband met stadskern vernieuwing te Ninove, met de melding dat de stuur groepen eerlang zouden worden samengesteld. Alle inwoners van hogervermeide gebieden wer den uitgenodigd hun kandidatuur te stellen om deel uit te maken van de stuurgroep. Door het Schepencollege werden op 13.11.84 de verschillende stuurgroepen nominatief samenge steld. 1) Voor Achturenwijk en de Brusselsesteenweg 6 kandidaturen werden weerhouden. 2) De Burchtstraat en de Brusselstraat 8 kandidaturen werden weerhouden. 3) Vestbarm, St.-Jorisstraat, E. De Deynstraat, Koepoort-, Stations- en Biezenstraat 7 kandidaturen werden weerhouden. 4) Dam A. 8 kandidaturen werden weerhouden. Naast afgevaardigden van de wijkbewoners zijn ook de bouwmaatschappijen uitgenodigd plus de techniekers. Op 4 januari 1985 werd een algemene voorlich tingsvergadering gehouden met de verschillende stuurgroepen Door de heer Quintelier (kabinetsattaché-advi seur bij Stedebouw) werden de nodige toelichtingen verstrekt inzake het doel van een stadskernherwaar- deringsoperatie. de te volgen procedure en de voor delen ervan, zowel voor partikulieren als voor open bare besturen, bouwmaatschappijen enz. In de vergaderingen van 17 en 24 januari laatst leden is men per gebied overgegaan tot het voorlo pig vastleggen van het afgebakend gebied, teneinde toe te laten aan de ontwerpers-techniekers het ver slag (rapport) van het desbetreffende gebied op te maken. De minimale inhoud van het rapport omvat 1) Afbakening, eigenaars, oppervlakte kaart. 2) Onderzoeken en verwerking van bestaande toestand demografische kenmerken (bevolking, verloop) onderzoek bij de bewoners naar woning en woon omgeving stedebouwkundige evaluatie functie van de gebouwen eigendom of huur (verhouding) verkeer. (Lees verder op pagina 2) 166. We lezen het al een hele tijd in winkels en wa renhuizen terug naar school. Weer zal het druk zijn in de straten en rond de schoolgebouwen. Bij het jeugdige schoolvolkje zal een mengeling van nieuwsgierigheid en een beetje spijt de nieuwe start kleuren. Voor hen wordt het weer iets nieuw, een stap in het onbekende, dat ria enkele dagen weer zo bekend en zo gewoon zal overkomen. Alsof het nooit vakantie geweest was. De school, zp lijkt het, verandert niet. Met an dere leerkrachten en kinderen blijft ze aan zichzelf gelijk. Of toch weer nietin verschillende golven zijn vernieuwingen doorgevoerd. De meeste haalden niet of nauwelijks het nieuws. Daarvoor viel des te meer licht op het grote experiment van het Ver nieuwd Secundair Onderwijs, beter bekend als VSO of Type I. Was het geen crisis geweest, dan zou het experiment reeds lang veralgemeend zijn, maar het nieuwe type kost (helaas!) meer. Dat laatste is zeker. Of het ook beter is, valt moeilijk uit te ma ken. Het ziet er anders best leuk uit. Zo kon men onlangs nog in de weekend-editie van een Vlaamse krant een artikeltje lezen onder de titel Tennis en paardrijden in VSO-lessenpakketEen droom, nietwaar? Wie vertrouwd is met het schoolmilieu, probeert zich zijn eigen school voor te stellen, met paardestallen (gebouwd met de opbrengst van het laatste schoolfeest) en paarden (gekocht met de werkingstoelagen), een stalmeester-opvoeder en an der bevoegd personeel. Om te zwijgen van de nieu we dimensie die de schoolsportcompetitie hierdoor kan krijgen. De grapjes rond de praktische verwezenlijking van deze nieuwe optie buiten beschouwing gelaten, blijft een merkwaardige vaststellinghet verschil tussen schoolactiviteiten en vrijetijdsbesteding ver kleint, om in bepaalde gevallen zelfs volledig te ver dwijnen. Er bestaat een filosofie om dit te verantwoor den 1) de mens moet volledig ontwikkeld worden, en niet alleen zijn geest 2) de jeugd moet opgevoed worden tot zinvolle vrijetijdsbesteding, want er zal in het leven van de toekomst meer vrije tijd zijn. Het eerste argument wordt ingeroepen om meer sport tijdens de lesuren te organiseren. In principe geen bezwaar, maar toch enkele bedenkingen. Voor eerstwie sport zegt, zegt competitie, met het bij horende contrast tussen winnaars en verliezers. In de sport ervaren de leerlingen vrij scherp de natuur lijke ongelijkheid, blijven velen verstoken van de succesbeleving die ieder te beurt moet vallen in de theoretische vakken. Daar is, volgens de ver nieuwde pedagogie, competitie uit den boze. Van daar het ontbreken van plaatsen op de huidige (Lees verder op pagina 2) k zind we Raadszitting

Denderklok | 1985 | | pagina 1