h rist olQan\s efl NINOOFSE ABDIJDAGEN WAARDIG INGEZET MET TV-MIS EDIT ORIAAL Raadszitting \j Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 4 oktober 1985 VAN 19 SEPTEMBER 1985 Tijdens de verkiezingscampagne mag de Politiecommissaris niet heiliger zijn dan de Paus De V.U. moet nog leren elektronisch stemmen Taks op rijwielen en bromfietsen voor 1988 ongewijzigd! Nog eens te gast bij R.I.N.T. GEEN OMMEKEER DE GOEIE WEG Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Voor de duur van een eucharistieviering was in de O.-L.-Vrouwekerk van Ninove nog eventjes de grandioze luister voelbaar van de vroegere Norber tijnerabdij. De hoogmis, die integraal op BRT-tv werd uitgezonden, vormde meteen een waardige voorope ning van de tentoonstelling 350 jaar Premonstra- tenzeabdij Ninove, kerk en patroonheiligen die van 4 tot 27 oktober in de voormalige abdijkerk loopt. De eucharistieviering werd geconcelebreerd door prelaten van nog bestaande Norbertijnerab dijen. Abt Wagenaar van Grimbergen werd daarbij geassisteerd door de prelaten van Averbode, Postel, Tongerlo en Park (Heverlee) en door de geestelijk heid van de Onze-Lieve-Vrouweparochie van Ninove. In een indrukwekkende optocht schreden een dertigtal norbertijnen en norbertinessen via het kerk plein en de middenbeuk naar voren om in het koor gestoelte plaats te nemen. De mediterende, bidden de en zingende zusters en fraters verschenen op het tv-beeld in prachtige close-ups, tegen de achter grond van het barokke koorgestoelte dat al lang niet meer in deze functie was gebruikt. In zijn homelie knoopte abt Wagenaar aan bij het thema van de tentoonstelling een terugblik op het abdijverleden. Hij stelde daarbij vooral het spe cifieke contemplatieve karakter van de norbertijner orde in het licht. De tv-mis werd opgeluisterd door het Grego riaans koor van Grimbergen o.l.v. Gerion van Boes- schoten voor wat het gregoriaanse proprium betrof. Twee Ninoofse koren, het Ninoofs Gemengd Zang koor o.l.v. Fernand De Mont en het kerkkoor van de Onze-Lieve-Vrouwekerk o.l.v. organist Erik Vernail- len, verzorgden de overige meerstemmige liederen. Het unieke interieur van de kerk, fel in de kijker gezet door de spots en ook wel door het herfstzon netje dat door het brandglas priemde, kwam her haaldelijk voor de lens van één van de vier camera mensen. Even kreeg de technische ploeg het warm toen de communie-uitreiking wat dreigde uit te lo pen, maar de mis kende uiteindelijk een verzorgd verloop. Na de eucharistieviering ging het stoetsgewijs naar het Sint-Aloysiuscollege. De werkgroep abdij bood er de eerwaarde heren een receptie aan. In naam van de werkgroep richtte Jozef Van der Spee- ten het woord tot de prelaten. Zij kregen, net als de prioressen uit België en Nederland, een handge schilderd bord met het wapenschild van de abdij aangeboden. De abten toonden zich zeer gelukkig met het initiatief van de abdijmis. De plechtigheid werd daar mee niet alleen voor Ninove een unieke gebeurtenis, maar ook voor de hele orde. Het is immers een zeld zaam verschijnsel dat zoveel hoogwaardigheidsbe kleders van een orde op één plechtigheid aanwezig zijn, temeer daar zij 's anderdaags reeds in Rome verwacht werden... (GVN) 4) Algemeen politiereglement Wijziging. Dhr Burgemeester De laatste tijd wordt meer en meer vastgesteld dat sommige leurders, voorna melijk verkopers van frieten en hot-dogs, langdurig op een bepaalde plaats op het openbaar domein blij ven staan en daarvoor geen taks betalen voor een standplaats op de openbare weg. Op die wijze ontstaat er een ongelijke behande ling met de houders van een standplaatsvergunning, die wel een taks op deze vergunning betalen. Tevens stellen bepaalde ambulante handelaars zich ook op, zonder betaling, in de nabijheid of ter gelegenheid van bepaalde manifestaties zoals bij voorbeeld de markten, kermissen, foren. Om aan deze onrechtmatige toestand een einde te stellen, durven wij U voorstellen het algemeen politiereglement aan te vullen met de artikelen 13.1 en 13.2 13.1 Het is aan de leurders verboden a) hun waren aan te bieden of te verkopen in de nabijheid van de dinsdag- of vrijdagmarkt, binnen een omtrek van 100 meter daar vandaan; b) onder welk voorwendsel ook: hun voertuig op straat achter te laten en hun waren er op uit te 'stallen (Lees verder op pagina 2) 171. Vorige week woensdag hield R.I.N.T. (Recon versie, Infrastructuur, Nijverheid, Tewerkstelling) een persconferentie in Restaurant De Kalvaarte Voorde, in aansluiting met de persconferentie van 1 februari 1984 waarin vzw RINT als dusdanig werd voorgesteld. Toen ook werd aangekondigd een socio-economisch onderzoek te doen in de bespro ken driehoek Geraardsbergen, Ninove, Zottegem. Er was evenwel geen sprake op dat ogenblik ook een lokaal technische studie van de landbouw uit te voeren. Bij monde van Voorzitter Guy Van Gansbeke werden nu echter beide studies toegelicht. Deze onderzoeken vergden meer dan een jaar werk, heb ben niet de pretentie van volledig en ontegenspreke lijk juist te zijn, doch ze zijn wel gegroeid uit de noodzaak om de situatie duidelijk te stellen, en wil len hiertoe een bijdrage vormen. Belangstelling op breed plan voor de noden van dit gebied is zeker een must. De rol die RINT wil spelen is er een van op gang brengen van deze dia loog. RINT heeft, en dit weze duidelijk herhaald, geen enkele politieke zending, wat men ook moge beweren. De werking gebeurt in samenwerking met en richt zich ook tot de verschillende ideologieën. RINT wil een gesprekforum zijn. De beide publicaties zijn tevens een aanloop tot verder en nader onderzoek waarvan gehoopt wordt dat zij op begrip zullen worden onthaald. Om alle latere misverstanden te vermijden wordt nu aan gekondigd dat het in de logische bedoeling ligt nu in de toeristische sfeer ver te gaan, aan de hand van de verworven gegevens. Tenslotte had spreker een woord van dank aan de beide projectleiders de heren De Decker en Ghijs, evenals voor de onderscheiden gemeentelijke overheden, inzonderheid Zottegem, die instond voor de verwerking van de gegevens. (Lees verder op pagina 2) we^b,t

Denderklok | 1985 | | pagina 1