k Marris z\nd week/)/ Qtf STIJLVOLLE ACADEMISCHE ZITTING IN DE NINOOFSE ABDIJKERK EDITORIAAL Raad szitting Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 11 oktober 1985 VAN 19 SEPTEMBER 1985 Naar de stembus... GEEN OMMEKEER DE GOEIE WEG Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Op vrijdag 4 oktober had in de decanale Onze- Lieve-Vrouwekerk van Ninove de plechtige opening plaats van de tentoonstelling Premonstratenzer abdij Ninove, kerk en patroonheiligen In aanwezigheid van Staatssecretarissen P. D'Hondt en L. Waltniel, Zeereerw. Heer Deken Van Raemdonck, Burgemeester Cosyns, verscheidene geestelijke en wereldlijke vooraanstaanden en talrij ke genodigden, hield Georges Vande Winkel, voor zitter van de Werkgroep Abdij, het welkomstwoord en belichtte de betekenis van deze abdij-werking en de tentoonstelling. Uit naam van de Kredietbank, die haar steun verleende aan dit initiatief, sprak de heer De Keiver, Directeur Zetel Brabant. Uit zijn betoog over de betekenis van de Nor bertijnerorde een diep geloof in de evangelische waarden, dat onze oprechte eerbied opeist straal de het onwankelbaar vertrouwen van een écht gelo vig man in het kristelijk leven. Fotoclub Focus Ninove bracht een schitterende dia-projectie met passende woordbegeleiding over de kunstwaarden van de Ninoofse abdijkerk en bracht de aanwezigen in vervoering met talrijke close-ups en artistieke fotografische effekten. Ere-Professor Kanunnik Jan Steppe, oud-Nino- vieter, gaf een sprankelende uiteenzetting over de abdij van weleer en schetste uitvoerig de waarde en de kunstzinnige betekenis van het meubilair en de decoratie van de Onze-Lieve-Vrouwekerk. Spreker ging dan even de humoristische toer op wanneer hij enkele onvergetelijke anecdoten, tijdens zijn jongensjaren in deze kerk beleefd, op diste. Schepen van Kuituur, Freddy Van Eeckhout, dankte alle medewerkers, brak een lans voor het vrij waren en behouden van ons waardevol kunstpatri monium en verklaarde, niet zonder fierheid, de ten toonstelling voor geopend. Vrij en onbaatzuchtig had het Ninoofs Gemengd Zangkoor zijn diensten aangeboden voor het opluis teren van deze academische zitting. De uitvoering van enkele liederen o.l.v. Fernand De Mont was echt subliem een prachtig, betoverend stemgeheel, heer lijk om naar te luisteren in dit mooie, dankbare ka der. Een receptie aangeboden door de Kredietbank in het nieuwe stadhuis besloot deze zeer geslaagde en stijlvolle plechtigheid waarover Voorzitter G. Vande Winkel en zijn Werkgroep Abdij terecht fier mogen zijn Gezien de enorme belangstelling voor deze ten toonstelling zullen er 's zondags tot 27 oktober ge leide rondleidingen plaatshebben met gids om 14, 15 en 16 uur: Öpeninguren dinsdag tot vrijdag 12 tot 18 uur; zaterdag: 12 tot 17 uur; zondag: 12 tot 17 en 18.30 tot 20 uur. Groepsbezoeken kunnen vooraf aangevraagd worden bij de Stedelijke Toeristische Dienst, Oud- strijdersplein 6 Ninove tel. (054) 33 78 57. De tentoonstelling trekt ook buitenlanders aan. De verste bezoeker kwam uit Hiroshima (Japan). XXX In De Denderklok van volgende weeknabe schouwingen bij de tentoonstelling en bij de publi caties die naar aanleiding daarvan verschenen zijn. Dienst Openbare Werken 9) Voorlopige goedkeuring roolplan en onteige ningsplan van buurtweg nr 17 en 36 (Ratisse- strat) te Appelterre-Eichem en te Outer. Dhr Durant Bij raadspeslissing dd. 10 decem ber 1981 en 8 septemper 1983 werden de wegenis- en rioleringswerken aan buurtweg nr 17 en 36, Ra- tissestraat te Appelterre-Eichem en te Outer princi pieel goedgekeurd. Bij collegebeslissing dd. 22 februari 1984 werd dhr Wilfriend Dhont, Ninove, onderhands aangesteld voor het opmaken van het ontwerp der verbetrings- werken aan voornoemde buurtweg. Ingevolge deze uit te voeren verbeteringswer- ken is het noodzakelijk een rooiplan en een onteige ningsplan op te maken. Het rooiplan en onteigeningsplan werden opge maakt door dhr Wilfried Dhondt, ontwerper. Bij collegebeslissing dd. 24 april 1985 werd voor de verdere afwerking van de opdracht der verbete- ringswerken aan voornoemde buurtweg en voor de berekening van de erelonen een overeenkomst on derschreven op basis van het modelcontract, vast gesteld door de Bestendige Deputatie in zitting van 30 november 1984. Uit het schrijven dd. 26 april 1985 van dhr Gou verneur en uit het verslag van 4 februari 1985 van de (Lees verder op pagina 2) 172. Zondag 13 oktober is het dus zo ver. De tijd is voorbij dat de kiezer de karis kreeg om nonsens en leugens van waarheid te kunnen onderscheiden. Nu komt het uur van DE waarheid Het is lang geleden dat de betekenis van deze pariernents- en provincieraadverkiezingen van een zo grote waarde zijn voor de verdere heropbloei van ons land. Vier jaar lang heeft de Regering Martens, inder daad ten koste van zware offers voor iedereen, beet je na beetje gewerkt aan de heropbouw van ons economisch en financieel besteler zijn 17% min der werklozen dan 3 jaar geleden onze frank is steviger en waardevoller geworden dan toen de so cialist Claes het prijzenbeleid moest voeren; er werd werk gemaakt van de herverdeling van de arbeid kortom het gaat beter in ons land en het vertrouwen in de politiekers is zienderogen bij het publiek ge groeid. Nu mag dit vertrouwen na de verkiezingen niet geschokt zijn en mag er niet een einde worden ge steld aan de positieve ingesteldheid van onze rege ringsleiders om nog meer en nog beter te doen in de toekomst. Daarom, vriend kiezer, blijf vertrouwen geven aan de Christelijke Volkspartij die al die jaren steeds is voorgegaan en die de goeie weg vond om U en ons naar een vernieuwd beter en zinvoller be staan te ieiden. Er mag na 13 oktober geen ommekeerzijn de Regering Martens moet verder kunnen bouwen aan een België waar het goed is om te leven en waarin elke burger, om het even weike hoogte hij op de maatschappelijke ladder bekleedt, volledig aan zijn trekken komt. Ninovieters, voor wie U ook moge stemmen op de C.V.P.-Lijst Nr 12, geeft ook uw vertrouwen aan de kandidaten van uw eigen stad en streek. Zij zijn dit vertrouwen waardig en zullen het ook in de ko mende jaren niet beschamen

Denderklok | 1985 | | pagina 1