h rist 0\K5QeZ'ind Wyee%< Raad szitti rtg EDIT ORIAAL Z.E.H. Pastoor Poelaert \j Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 15 november 1985 VAN 24 OKTOBER 1985 Het jaarverslag over het bestuur en de stand van zaken van de gemeente. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement700 F- Prijs per nummer: 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 5) Waterzuivering Verbeteringswerken Geraards bergsestraat, Lavendelstraat, Dam, Beverstraat, Oudstrijdersplaats te Ninove Definitieve goed keuring ontwerp Vaststellen wijze van gun nen van de opdracht Goedkeuring voorwaar den. Dhr Durant Bij Raadsbeslissing van 25 februari 1977 werd aan de provinciale technische dienst opdracht gege ven om de algemene rioleringsplans van de gemeen ten die deel uitmaken van Groot-Ninove, op te ma ken. Bij Raadsbeslissing van 22 december 1977 werd aan de provinciale technische dienst opdracht ge-\ geven een studie te maken met het oog op het over welven van het gedeelte van de waterloop 5.125, genaamd Beverbeek, vertrekkende vanaf de Cen trumlaan. Deze werken zijn noodzakelijk en kaderen in de door het stadsbestuur geleverde inspanningen ter bescherming van het leefmilieu. De stad treedt op als opdrachtgevend bestuur. Thans wordt de mogelijkheid geboden de bin nenstad een fraaier uitzicht te geven. Bij Gemeenteraadsbeslissing dd 27 juni 1985 werd het ontwerp der verfraaiingswerken in de bin nenstad, opgemaakt door de provinciale technische dienst, in samenwerking met de uit te voeren kol- lektorwerken vanaf de waterloop nr 5.125 deel langs heen de Lavendelstraat tot de Oudstrijdersplaats goedgekeurd. Dhr Gouverneur heeft goedkeuring verleend aan voornoemde Gemeenteraadsbeslissing met zijn schrijven van 12 augustus 1985. Het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap heeft met zijn schrijven van 4 september 1985 een principiële belofte van toelage ten bedrage van 15.543.000 F verleend en maakte tevens enkele op merkingen op het voorgebrachte ontwerp. Het aangepast ontwerp werd ingediend door de provinciale technische dienst, ontwerper te Gent. Het stadsaandeel der werken kan geraamd wor den op 37.580.306 F exclusief BTW 6.388.652 F 17% BTW, zijnde in totaai 43.968.958 F vermeerderd met 200.000 F proefkosten (BTW inclusief) 1.400.000 F openbare verlichting. Voor de dekking van de uitgaven zijn onvol doende kredieten ingeschreven in de begroting dienstjaar 1985 buitengewone dienst, doch ze zullen bij de eerstvolgende begrotingswijziging ingeschre ven worden. De stad beschikt niet over de nodige middelen waardoor een beroep zal worden gedaan op een lening aan te vragen bij het Gemeentekrediet van België. De opdracht zal gegund worden bij openbare aanbesteding. Wij vragen uw goedkeuring. Dhr Daumerie Werd er ook nog aan de Lange muntstraat gedacht om deze in deze opdracht te betrekken Dhr Durant Aan gedacht wel, maar niet sa men met de nu voorgestelde werken. Misschien later samen met het overige gedeelte van de binnenstad. Dhr Timmermans Het is een goed ontwerp maar we zullen ons onthouden omdat ge er de Lan- gemuntstraat niet bij neemt. Goedgekeurd met 22 stemmen bij 6 onthoudin gen (SP). 6) Verbeteringswerken aan de Vanderschueteftsir. (bw. nr Sdeel) te Nederhasseit Onteigening wegens openbaar nut Voorlopige goedkeu ring onteigeningsplan en tabel der grondinne- mingen. Dhr Durant Het is noodzakelijk verbeterings werken uit te voeren aan de Vanderschuerenstraat te Nederhasseit. Bij Raadsbeslissing dd 19 september 1985 werd de uitvoering van deze verbeteringswerken aan bw. nr 5, Vanderschuerenstraat te Nederhasseit, defini tief goedgekeurd. Voor de uitvoering van deze werken dienen en kele grondinnemingen te geschieden. Door het studiebureau Van De Sype. ontwerper te Haaltert, werd een onteigeningsplan met bijho rende onteigeningstabel ingediend. Deze grondinnemingen geschieden ten algeme ne nutte. Een schattingsverslag zal aangevraagd worden bij dhr Ontvanger der Registratie. Wij vragen uw goedkeuring. Ik heb met de ontwerper over het aanleggen van voetpaden gesproken en hij is van mening dit ont werp eerst uit te voeren en dan na evaluatie zien wat de kostprijs van voetpaden zou zijn. Dhr Daumerie Voetpaden zouden dan afzon derlijk aangelegd worden. Dhr Durant Zeker niet samen met dit uit te voeren ontwerp. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 7) Verbeteringswerken aan de Vanderschuerenstr. (bw. nr 5 deel- te Nederhasseit Goedkeuring erfdienstbaarheid van afwatering Vaststellen vergoeding. Dhr Durant Bij Raadsbesiissingen dd 2 ja nuari 1981, 18 februari 1982 en 19 september 1985 werd het ontwerp der uit te voeren verbeteringswer ken aan buurtweg nr 5, Vanderschuerenstraat te Ne derhasseit goedgekeurd. Bij Collegebeslissing dd 7 oktober 1981 werd opdracht gegeven aan het Studiebureau pvba «VDS» ontwerper te Haaltert om een DWA-leiding te voor zien in fet ontwerp der verbeteringswerken. Tijdens de uitvoering van deze werken dient een voortdurende erfdienstbaarheid van afwatering gevestigd op de eigendom van dhr Jozef Nechelput en kinderen, Nederhasseltstraat 230 te Nederhas seit en op de eigendom van Wed. Schuttijzer - De Meyer Edmond en kinderen, Paellepelstraat 17 te Nederhasseit. (Lees verder op pagina 2) 171. Naar jaarlijkse gewoonte wordt in de maand oktober dit interessant jaarverslag verspreid. Het is zeker geen roman om in een adem uit te lezen maar het is wel vrij goed om een inzicht te geven hoe de Ninoofse gemeenschap reilt en zeilt. Het jaarverslag dat zopas werd gepubliceerd slaat op het dienstjaar 1984. Artikel 70 van de ge meentewet voorziet dat zo'n verslag wordt opge steld en ter beschikking gesteld van de raadsleden en de belangstellenden. Dit jaarverslag dat de annalen van weleer moet vervangen is vrij eenvoudig en klassiek qua indeling. In vierentwintig hoofdstukken wordt een ruim overzicht gegeven van alles en nog wat: alge meen bestuur, personeel, bevolking, financiën, on derwijs, stedelijke technische- en beroeps leergan gen, muziekacademie, onderscheidingen en plech tigheden, kuituur - sport - ontspanning, werkloosheid - sociale voorzorg - gezondheid, OCMW, politie, openbare veiligheid, brandweer, handel - nijverheid - landbouw, gemeentegoederen, wegen - beplantin gen, urbanisatie, elektriciteit - gas - water, goedkope woningen, reinigingsdienst, PTT, vervoer en verkeer, intercommunales, erediensten en rechtsplegingen. Enkel de rechtsplegingen vormen een nieuw hoofdstuk dat aan de lange lijst wordt toegevoegd. De stad blijkt in 1984 slechts of liefst? in zestien rechtsgeschillen betrokken te zijn geweest. Een teken des tijds,... staat de burger en de onder nemer meer op zijn rechten dan vroeger of is hij ondeugender geworden leder jaar valt op wat een massa mensen direkt of indirekt zijn betrokken bij de organisatie van de stad en zijn dienst. Voor velen verschaft zij de da gelijkse boterham, voor sommigen een rijkelijke toe- (Lees verder op pagina 2) Op dinsdag 19 november e.k. te 19.30 uur wordt in de Sint-Theresiakerk te Ninove een jaargetijde gecelebreerd voor Al wie Pastoor Poelaert gekend hebben als de in - goede parochieherder en gulle mens, zullen hem in deze H. Mis komen gedenken. Vlaams

Denderklok | 1985 | | pagina 1