d e zin Raadszitting hernieuwing EDITORiAAL Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 27 december 1985 VAN 5 EN 6 DECEMBER 1985 Enige deining rond de polyvalente zaal op de Centrumiaan. Is Jacques Timmermans de slimste van de 1 Ninoofse Gemeenteraad VAN DE ABONNEMENTEN En weer ging een jaar voorbij. Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (05*) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement700 F- Prijs per nummer: 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 15) Oprichten polyvalente zaal Vaststellen in- piantingsplaats en samenstelling werkgroep ter begeleiding van de realisatie. Dhr Van Eeckhout in zitting van 18 oktober 1984 werd door de Gemeenteraad het dossier be handeld van de polyvalente zaal. concept en inplan ting. Door de Raad werd toen volgende beslissing genomen aan de ontwerper werd gevraagd om een geformuleerd voorstel in te dienen met betrekking tot de inplanting van de zaal. Inmiddels werd door de Schoolgemeenschap HH. Harten zowel aan het Stadsbestuur als aan het Ministerie van Openbare Werken de vraag gericht tot verkoop van de gronden gelegen aan de Onder- wijslaan. Zowel het Ministerie van Openbare Werken als het Schepencollege was van oordeel dat de even tuele uitbreidingsmogelijkheden van de desbetref fende schoolgemeenschap niet in het gedrang mag staan. Voor de oprichting werd door het Stadsbestuur aan de ontwerper geen enkele beperking opgelegd rekening houdend met wat vooraf gaat was zijn conclusie evenwel dat de polyvalente zaal het best zou worden ingeplant langs de Centrumlaan. Zijn motivatie omtrent de inplanting omschreef h;j als volgt Inplanting omgeving Koepoort - langsheen straat. 1De zaal kan element zijn in herwaardering Wij nodigen onze abonnenten vriendelijk uit hun abonnement voor 1986 te hernieuwen door storting of overschrijving van 700 F op postrekening nummer 000-0478685-87 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan dit bedrag ook betaald worden op ons redactieadres. Oprechte dank I van de wijk. 2) Centrale ligging in Ninove stad. 3) Het gebouw ligt geklemd tussen perceels- grenzen, tenzij belangrijke onteigeningen worden gedaan (houthandel). Nota Er dienen enkel voor het gebouw, zonder buitengebied, nog een 3-tal onteigeningen te gebeu ren. Zonder onteigening van houthandel wordt het uiterst moeilijk een aangepaste dienstparking te voorzien. 4) Geen buitengebied tenzij onteigeningen (zie 3). Indien er een buitengebied komt is dit moeilijk te integreren daar de realisatie van de markt afge sneden is. 5) Weinig overgangsruimte aan inkom voor voetgangers. 6) Wisselwerking met andere functies is be perkt. 7) De ondergrond vraagt paalfunderingen (tot 18 m. - er bestaat een grondonderzoek). 8) Ruimtelijke inpassing Aan de Kaaistraat stelt zich een ruimtelijk probleem van bouwvolume Door het niveauverschil Markt - Kaaistraat wordt dit probleem nog geaccentueerd. De dakrand komt op 12 m. boven voetpad. 9) Bouwtechnisch zijn er volgende problemen Overbouwen of herzien afvalwater collector Afbraak aanbouwen aan bestaande woon- volumes (Kaaistraat) Akoustische isolatie aan bestaande woon- volumes. Inplanting Centrumlaan. 1) Het gebouw kan geïntegreerd worden in het BPA Polder waarvan men de herziening voorbereidt. 2) Centraal gelegen in Ninove stad, gemakke lijk te bereiken voor Groot-Ninove. 3) Het gebouw staat vrij - onteigeningen zijn gezien de beperkte diepte stadseigendom noodzake lijk maar naar gelang de optie zeer beperkt. Uit in- plantingsschetsen blijkt dat het niet noodzakelijk is bestaande fabrieksgebouwen te onteigenen. 4) Beschikbare ruimte stelt geen probleem. Buitengebied kan als plein verschillende funk- ties opvangen deel van polyvalente zaal uitbreiding marktfunktie groenaanleg (hoogstammig) buurtparking parking zaal. 5) Er kan een positieve overgangsruimte ge oreerd worden aan de inkom langsheen de Centrum laan. 6) Wisselwerking met administratieve - winkel en woonfunctie kan intens gerealiseerd worden. 7) Vermoedelijk zelfde slechte ondergrond. 8) Ruimtelijk stelt zich geen probleem. Bouwhoogte stemt overeen met 4-tal bouwlagen 9) Bouwtechnisch creërt de inplanting geen spe cifieke problemen. Besluit uit voorgaande vergelijking blijkt dat de inplanting aan de Centrumlaan het meest aan gewezen is. Deze optie werd door de ontwerper trouwens toegelicht in vergadering van de verenigde secties van de Gemeenteraad van 11 oktober 1984. (Lees verder op pagina 3) 176. Het was een jaar waarin heel wat viel te beleven en te betreuren. Internationaal stond geweid maar al te vaak opnieuw centraal. De gijzelingen aan boord van vliegtuigen en schepen, de talrijke grote en kleine oorlogen die overal ter wereld worden uitgevochten, waren opnieuw veel te talrijk. De menselijke ellende duikelde ook overvloedig de huiskamer binnen. De gevolgen van het ongeval in een scheikundige fabriek in India, de hartver scheurende beelden over de aardbeving in Mexico, en vulkaanuitbarsting in Columbia warén staaltjes van harde realiteit voor zoveel mensen. De politieke toestand was al niet veel beter. Reagan en Gorbatchov hebben opnieuw met elkaar gepraat, zonder echter iets te bereiken. De sterre- krijg wordt in alle stilte maar zeker door de beide partijen voorbereid. En Zuid-Afrika dat wordt gewoon een ramp. In de ruimte worden mooie vorderingen ge maakt. Er is zelfs reeds een Nederlander in de ruim te geraakt en dat zegt toch al heel wat. Anderzijds vielen er een rekordaantal doden bij vliegtuigonge vallen. En in België Tot voor kort was België een oase van rust en vrede en was er nauwelijks sprake van vandalisme. 1985 stond gewoon in het teken van geweld. De bende van Nijvei en de CCC sloe gen zowel bevolking als ordediensten met verschrik king. Schultz, de Amerikaanse Minister van Buiten landse Zaken, bood België zelfs hulp aan bij de bestrijding van zijn terrorisme, de onvoorstelbare zinloze brutaliteit van de aanslag op de Delhaize in Aalst haalt de frontpagina in de wereldpers tot in Thaiiand toe. Hier en daar zijn er wel lichtpunten. De ergste hongersnood in de Afrikaanse landen is gekeerd De Westerse wereld heeft met sukses een serieuze inspanning geleverd om de hoogste nood te voldoen Artiesten zorgden met hun grootse concerten ten voordele van Afrika voor een opvallende en verdien stelijke primeur. Zoals reeds gezegd wordt er voor het eerst sinds jaren opnieuw gepraat tussen de (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1985 | | pagina 1