10 DE DENDERKLOK GEMEENTERAADSZITTING (Vervolg van pagina 2) en inkomsten hebben het deflatoir karakter van deze maatregel zal immers een rem zetten op de economische activiteit en jobs verloren doen gaan, wat minder koopkracht, minder bestedingen en min der belastingen impliceert. Daarenboven mag gesteld worden dat de ver mindering van de dotaties aan de gewesten en ge meenschappen (met 6,6 miljard) 4,2 miljard voor Vlaanderen, zich zonder twijfel op de gemeenten zal doen gevoelen. Het is nu eenmaal zo dat in de begroting van gewesten en gemeenschappen de overdrachten aan gemeenten en OCMW's het ge makkelijkst kunnen samengedrukt worden en dus naar alle waarschijnlijkheid het eerst en het sterkst zullen getroffen worden. Dit zal evenwel slechts gebeuren vanaf 1987. 7) Ook de harde onderwijsmaatregelen in het Pinksterplan hebben ernstige gevolgen voor het ge meentelijk en provinciaal onderwijs. De vermindering van de jaarlijkse dotatie voor de schoolgebouwenfondsen betekent voor dit onder- wijsnet een verlies van 6,6 miljard F. De wettelijk voorziene 3,3 miljard voor 1986 en 1987 wordt im mers geschrapt. Het gemeentelijk en provinciaal on derwijs zal voor bouw en onderhoud twee jaar moe ten toekomen met het saldo van 1985, waar nu nog amper 400 miljoen van overblijft. De blokkering van de werkingstoelagen en de algemene hervormingen en herziening van de omka deringsnormen (van 98 naar 93%, en van 93 naar 88%) zal natuurlijk een zware financiële weerslag hebben op de werking van het gemeentelijk en pro vinciaal onderwijs. Vooral het personeel wordt hier door getroffen. Vooral de gemeenten die sinds jaren alle moei te gedaan hebben om een degelijk gemeentelijk on derwijs uit te bouwen, zullen door deze maatrege len In zware moeilijkheden komen. Een ander gevolg is dat door de afschaffing van het gratis leerlingenvervoer bijvoorbeeld vooral in landelijke gebieden de vrije schoolkeuze in het gedrang zal komen. Graag hier een evaluatie voor de stad Ninove. Toch nog positieve elementen De effekten van het Sint-Annaplan worden in beperkte mate gecompenseerd door enkele objec tieve ontwikkelingen de daling van de rentevoeten, zoals door het Gemeentekrediet in het vooruitzicht gesteld, van 10,5 naar 8,85% zou reeds in 1987 voor een gun stige weerslag zorgen. Over een langere periode zou dit kunnen oplopen. in 1986 zal waarschijnlijk geen indexaanpas sing dienen gedaan, maar in 1987 zal de kost van de indexaanpassing voor de derde maal aan de Schatkist dienen doorgeschoven. de plotse daling van de olieprijzen, reeds aansprakelijk voor beide vorige gunstige ontwikke lingen (lage rente, lage inflatie) zal voor 1987 ook rechtstreeks voor enig soelaas zorgen en duidelijk de energiekosten drukken. Conclusie De stad Ninove en het OCMW zal dus in ruime mate getroffen worden dc^r de budgettaire obses sie van de nationale regering. Deze afwenteling van de besparingen op de ge meenten en OCMW's is het meest hypocriete luik uit het hele Pinksterplan. Deze keuze wordt echter doorgeschoven naar de lokale besturen. De opgedrongen en moeilijke budgettaire sa neringsoperaties van de voorbije jaren, die in vele gevallen reeds de dienstverlening aan de bevolking en de tewerkstelling hebben aangetast en tot aan zienlijke belastingsverhogingen hebben geleid, wor den aldus koudweg op de helling gezet. Het is niet de bouw van een stadhuis of de aan leg van een aantal infrastructuurwerken die de oor zaak zullen zijn voor een hogere gemeentebelasting, maar wel de hoger geciteerde maatregelen zouden er kunnen voor zorgen dat deze belastingen voor de toekomst zouden kunnen stijgen. Ik hoor vandaag nog steeds een partijvoorzitter beweren dat de be lastingen moeten en zullen verlagen. Uit de aange haalde regeringsmaatregel blijkt het tegendeel be wezen, en ook dat er een groot verschil is tussen verkiezingsbeloften en de konkrete realiteit voor de gewone man. Graag zou ik vragen dat de Schepen van Fi nanciën a) ons op basis van deze nota een nog meer gedetailleerde analyse te geven van de weerslag van dit Pinksterplan voor de stad Ninove en ook voor het OCMW; b) ons zegt hoe hij aan deze bijkomende in spanning tegemoet gaat komen; c) hoe hij de evolutie ziet inzake de opslorpings programma's in onze stad; d) hoe de situatie in het onderwijs zal worden aangepakt en dergelijke meer. Dhr Burgemeester Op al deze gestelde vra gen hebt ge zelf het antwoord gegeven in uw uit eenzetting. GEHEIME ZITTING: Dienst Onderwijs 26) Stedelijke Muziekacademie Aanvaarding ont slag van een op proef aangesteld leraar voor de cursus artistieke vakken -- orgel, niveau LS HS. Met ingang van 1 september 1986 wordt het ontslag aanvaard van dhr Lieven Strobbe, Sint- Agatha-Berchem. 27) Stedelijke Muziekacademie -Tijdelijke aan. stelling van een leerkracht artistieke vakken - orgel, niveau LS HS. De tijdelijke aanstelling tot einde schooljaar 1987 van dhr Peter Vandendaele, Wespelaar, wordt bekrachtigd. 28) Stedelijke Muziekacademie Tijdelijke aan. stelling va n een leerkracht artistieke vakken cello, niveau LS HS. De tijdelijke aanstelling tot einde schooljaar 1987 van dhr Koen Hellemond, Temse, wordt be krachtigd. 29) Stedelijke Basisschool Geraardsbergsestraat Bekrachtiging tijdelijke aanstelling van een on derwijzeres. De tijdelijke aanstelling tot einde schooljaar 1987 van Mevr. Maria Geeroms-Vernaillen, Okegem, wordt bekrachtigd. 30) Stedelijke Basisschool Geraardsbergsestraat Bekrachtiging tijdelijke aanstelling van een kleuterleidster. De tijdelijke aanstelling van Mej. Patricia Au- rousseau, Ninove, wordt bekrachtigd. 31) Stedelijke Basisschool Geraardsbergsestraat Bekrachtiging tijdelijke aanstelling van een kleuterleidster. De tijdelijke aanstelling van Mevr. Myriam Van Asbrouck, Denderwindeke, wordt bekrachtigd. 32) Stedelijke Basisschool Geraardsbergsestraat Bekrachtiging tijdelijke aanstelling van een kleuterleidster. De tijdelijke aanstelling van Mej. Patricia Au- rousseau, Ninove, wordt bekrachtigd. 33) Stedelijke Basisschool Geraardsbergsestraat Bekrachtiging tijdelijke aanstellfng van een onderwijzer. De tijdelijke aanstelling tot einde schooljaar 1987, van dhr Luc Kaesermans, Denderwindeke, wordt bekrachtigd. 34) Stedelijke Basisschool Geraardsbergsestraat Bekrachtiging tijdelijke aanstelling van een onderwijzeres. De tijdelijke aanstelling tot einde schooljaar '87 van Mej. Els Van Den Steen, Meerbeke, wordt be krachtigd. 35) Stedelijke Basisschool Geraardsbergsestraat Bekrachtiging tijdelijke aanstelling van een onderwijzeres belast met differentiatieopdrach. ten. De tijdelijke aanstelling tot einde schooljaar '87 van Mevrouw Marie-Rose Plas, Ninove, wordt be krachtigd. 36) Stedelijke Basisschool Geraardsbergsestraat Aanvaarding tijdelijke aanstelling van eer) bij zondere leermeesteres R.K..godsdienst (pres tatie 2 uur per week). De tijdelijke aanstelling tot einde schooljaar '87 van Mevrouw Ann Verhaeven-Van Canegem, Gent, wordt bekrachtigd. 37) Stedelijke Basisschool Denderwindeke Be krachtiging tijdelijke aanstelling vah een kleu terleidster met deeltijdse opdracht. De tijdelijke aanstelling tot einde schooljaar '87 van Mejuffrouw Petra Pardaens, Appelterre, wordt bekrachtigd. 38) Stedelijke Basisschool Denderwindeke Be. krachtiging tijdelijke aanstelling van een onder, wijzeres. De tijdelijke aanstelling tot einde schooljaar '87 van Mejuffrouw Ann Van Liedekerke, Nederhasselt, wordt bekrachtigd. 39) Stedelijke Basisschool Denderwindeke Be krachtiging tijdelijke aanstelling van een kleu. terieidster. De tijdelijke aanstelling tot einde schooljaar '87 van Mevrouw Anna Meganc.k-Cosijns, Aspelare, wordt bekrachtigd. 40) Stedelijke Kleuterschool Parklaan Be. krachtiging tijdelijke aanstelling vah een kleu. terleidster met deeltijdse opdracht. De tijdelijke aanstelling tot einde schooljaar '87 van Mejuffrouw Petra Pardaens, Appelterre, wordt bekrachtigd. 41) Stedelijke Technische en Beroepsleergangen Aanvaarding ontslag van een vastbenoemde dL recteur. Het ontslag van Heer Directeur Roger Arents, Ninove, met ingang van 1 januari 1987, wordt aan vaard. 42) Stedelijke Technische en Beroepsleergangen Vaststelling der prestaties van de directeur met ingang van 1 januari 1987. Bij raadsbesluit van 8 juni 1951 werd beslist dat, in het belang van de school, de directeur gedurende de volledige openstelling zou aanwezig zijn. Bij het in voege treden van de cumulwetgeving werden de prestaties van de directeur teruggebracht op 14/20. De oppensioengaande directeur Arents presteer de niettegenstaande hij slechts vergoed werd door de Staat 7/20 en door de Gemeente 7/20, tot 31 december 1986 de volledige openstelling (24 uur van 65 minuten). De directeur die vanaf 1 januari 1987 in dienst komt zal de betrekking in hoofdambt uitoefenen. Gezien het administratief werk er niet op ver minderde wordt vooropgesteld om de directeur van af 1 januari 1987 voor 7 uur per week door de stads kas te laten vergoeden. Algemene goedkeuring. 44) Stedelijke Technische eh Beroepsleergangen - Tijdelijke aanstelling van een studiemeester opvoeder ten laste van de stad. Dhr Paul De Smet, sedert 1 september 1972 on onderbroken tijdelijk in dienst en vanaf 1 september 1977 vastbenoemd als studiemeester-opvoeder bij voormelde leergangen was tot het schooljaar 1981/ 1982 belast met 10u30 per week. Ingevolge een daling van het leerlingenaantal in het scchooljaar 1982/83 bedroegen zijn prestaties nog slechts 3,36 uur. Gezien dhr raui De Smet zijn functie uitoefent in bijambt kan hij het aantal uren waarmee zijn pres taties verminderd zijn nooit meer opnemen. Rekening houdend met zijn jarenlange ervaring in deze functie en gelet op de toenemende taken werd dhr Paul De Smet bij collegebesiuit van 30 sep tember 1986, vanaf 1 september 1986 tot einde schooljaar 1986/87 voor 6 uur per week voorlopig aangesteld, dit ten laste van de stad. Diensvolgens steilen wij U voor het collegebe siuit van 30 september 1986 te willen goedkeuren en aldus dhr Paul De Smet, vastbenoemd studiemeester -opvoeder, voor het schooljaar 1986/87 te willen aanstellen voor een bijkomende opdracht van 3 36 uur per week waarvoor betrokkene door de stad be zoldigd zal worden. Algemene goedbeuring. 45) Stedelijke Technische en Beroepsieergangen Tijdelijke aanstelling van een studiemeesteres opvoedster. Mevrouw Marie-Rose Plas, Ninove, wordt tijde lijk aangesteld. 46) Stedelijke Technische en Beroepsieergangen Van ambtswege in disponibiliteitssteUIng we gens ziekte van een vastbenoemd leraar tech. nische vakken. Het betreft dhr Paul Van Der Smissen. 47) Siedelijxe Technische en Beroespleergangen - Aanvaarding ontslag van een tijdelijk aange.

Denderklok | 1986 | | pagina 10