10 «DE DENDERKLOK GEMEENTERAADSZITTING (Vervolg van pagina 2) 6) Definitief voorstel tot gedeeltelijke verplaatsing van voetweg nr 45 in de deelgemeente Outer Uitbrengen advies. Dhr Durant Dhr Jean Rollier, Graanmarkt 63 Ninove, diende een aanvraag in tot gedeeltelijke verplaatsing van voetweg nr 45, over een lengte van 23 m., gelegen op het grondgebied van de deelge meente Outer. Bij gemeenteraadsbeslissing dd 17 april 1986 werd het voorlopig voorstel tot gedeeltelijke ver plaatsing van voetweg nr 45 in de deelgemeente Outer aangenomen. Omtrent deze aanvraag werd een openbaar on derzoek uitgeschreven, geopend op 12 mei en ge sloten op 27 mei 1986. Bij getuigschrift, opgemaakt door het Schepen college, werd bevestigd dat de wettelijke voorschrif ten betreffende het onderzoek naar bate en kommer werden vervuld en dat het dossier met alle erbijho- rende stukken gedurende minstens 15 dagen ter in zage van het publiek werden gelegd. Er werd kennisgenomen van het proces-verbaal betreffende het sluiten van dit onderzoek, waaruit blijkt dat 2 schriftelijke bezwaren tijdig werden in gediend. Bij aangetekend schrijven dd 26 mei 1986 van dhr Sienaert Luc, ten stadhuize ontvangen op 28 mei 1986, werd tevens bezwaar geuit omtrent voor noemd voorstel tot gedeeltelijke verplaatsing. Omtrent de ingediende bezwaren werd er ad vies verleend door de Technische Dienst van de stad Ninove, bij verslag opgemaakt op 17 juni 1986. Wij stellen een ongunstig advies voor. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 7) Schorsingen van energieleveringen voor huis. houdelijk verbruik Verlenging hulpfonds Goedkeuring nieuwe overeenkomst. Dhr Durant Bij gemeenteraadsbeslissing dd 19 september 1985 werd de tekst van de overeen komst tot oprichten van een Hulpfonds, af te sluiten tussen de Stad, het OCMW ep de Intercommunale Intergem, nopens de schorsingen van energieleve ringen voor niet-betaling door de minst begunstigde huishoudelijke verbruikers van de Stad, goedge keurd. Uit het schrijven dd 8 oktober 1986 van de In tercommunale Intergem blijkt dat het noodzakelijk is het Hulpfonds te verlengen en dat de overeen komst werd aangepast aan de geopperde bezwaren tegen de procdure zoals die in 1985 werd toegepast. Er moet rekening gehouden worden met de pro blematiek van de schorsingen van leveringen van gas en elektriciteit wegens niet-betaling door de minst begunstigde huishoudelijke verbruikers van onze stad. Het Kontrolekomitee voor de Elektriciteit en het Gas heeft door zijn aanbevelingen van 19 de cember 1984, 27 februari 1985 en 2 juli 1986 beslo ten bepaalde bedragen te reserveren om eventuele problemen van sociale aard met voornoemde proble matiek op te lossen. De Intercommunale Intergem, waarbij de Stad is aangesloten voor de distributie van energie, heeft de aanbevelingen van het Kontrolekomitee voor de Elektriciteit en het Gas goedgekeurd. Deze aanbevelingen voorzien de noodzakelijke samenwerking tussen de Stad, net OCMW en de distributie-intercommunale Intergem. Voornoemde samenwerking werd gekonkreti- seerd door een ontwerp van overeenkomst, af te slluiten door de voornoemden. Wij vragen de goedkeuring van dit ontwerp. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 8) Ondergrondse versterking van het laagspan. ningsnet en het ondergronds aanbrengen van verlichtingskabels te Ninove en deelgemeenten Akteneming en bekrachtiging. Dhr Dtrant Bij collegebeslissingen dd 4 maart 1986, 1 april 27 mei en 17 juni 1986 werd goedkeuring verleend nopens het uitvoeren van laagspanningsversterkin- gen en het ondergronds aanbrengen van verlichtings kabels te Ninove en deelgemeenten. De raming van deze werken bedraagt, volgens onderstaan detail, 752.534 F 1) Denderwindeke, Plaats 87.390 F 2) Okegem, Kattestraat 592.475 F 3) Ninove, Vlaminckstraat 45.698 F 4) Nederhasselt, Pae lie pel straat 26.971 F 752.534 F Voor de dekking van de uitgave zijn voldoende kredieten in de begroting dienstjaar 1983 ingeschre ven. Wij vragen uw goedkeuring. Dhr Durant Werken zoals te Okegem zullen in het vervolg niet meer aangezien worden als «klei ne» werken. 100000 F is zeker het hoogst toegesta ne bedrag. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 8bis) Waterzuivering Aanleg koliektor in de Be verstraat en de Lavendelstraat tot aaft de Gent sestraat met vertakking langs de Snoeckgracht (waterloop 5133) en afleiding waterloop nr 5125 te Ninove Goedkeuring onteigeningsplan en tabel Goedkeuring aankoop in der minne om reden van openbaar hut. Dhr Durant Bij gemeenteraadsbeslissingen dd 17 januari 1980, 27 juni en 24 oktober 1985 werd goedkeuring verleend aan het ontwerp nopens de aanleg van een koliektor in de Beverstraat en de Lavendelstraat tot aan de Gentsestraat met vertak king langs de Snoeckgracht (WL nr 5133) en aflei ding van WL nr 5125 te Ninove. Bij gemeenteraadsbeslissing dd 27 juni 1985 werden het onteigeningsplan en de onteigeningsta bel der uit te voeren grondinnemingen voorlopig goedgekeurd. Uit het door het College van Burgemeester en Schepenen gehouden onderzoek de commodo et in- commodo nopens voornoemde grondinnemingen, ge opend op 19 augustus en gesloten op 3 september 1985, zlijkt dat drie bezwaren werden ingediend. Uit het advies dd 10 oktober 1985 van de Pro vinciale Technische Dienst, ontwerper te Gent, no pens de ingediende bezwaren, blijkt dat deze de definitieve goedkeuring van het onteigeningsplan en de bijhorende tabel niet in de weg staan. Bij besluit van de Gemeenschapsminister van Leefmilieu, Waterbeleid en Onderwijs dd 18 oktober 1985, werd aan de Vlaamse Waterzuiveringsmaat schappij machtiging verleend tot verwerving van on roerende goederen op het grondgebied van de stad Ninove, bestemd voor de uitvoering van waterzuive- ringswerken en werden deze verwervingen tevens tot openbaar nut verklaard. De onteigeningen worden uitgevoerd door het 2de Comité tot Aankoop van Onroerende Goederen. Dit in samenwerging met de Vlaamse Waterzuive ringsmaatschappij. Bij gemeenteraadsbeslissing dd 18 september 1986 werd definitieve goedkeuring verleend aan het onteigeningspian en aan de bijhorende tabel met opgave van alle onteigenden, uitgezonderd de ont eigening van dh Van Rampelberg.De Troyer, waar mede nog geen overeenkomst werd bereikt. Uit het schrijven dd 13 november 1986 van het 2de Comité tot Aankoop van Onroerende Goederen blijkt dat de onderhandelingen met de betrokken eigenaars, met het oog op de ondergrondse grond- inneming in der minne, als geslaagd kunnen be schouwd worden. De grondinnemingen geschieden om reden van openbaar nut. Het uittreksei uit de kadastrale legger is bijge voegd. Het ontwerp der akte van ondergrondse grondinneming is eveneens bijgevoegd. Er werden voldoende kredieten ingeschreven in de begroting dienstjaar 1984. Wij vragen uw goedkeuring. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. Dienst Ruimtelijke Ordening 9) Stedelijke lagere en kleuterschool Denderwin. de Uitbreidings- en aanpassingswerken Ruwbouw en afwerking Goedkeuring ontwerp en voorwaarden Bepalen van wijze van gun. nen der opdracht Aanvraag om toeiagen. Dhr Desprets Op 30 mei 1985 hechtte de Raad goedkeuring aan het principe tot het uitvoeren van uitbreidings- en aanpassingswerken in de stede lijke lagere en kleuterschool te Denderwindeke. Bij schrijven van dhr Minister van Onderwijs dd. 8 januari 1986 werd een principiële belofte van toe lagen verleend ten belope van 60%. Het Nationaal Waarborgfonds voor schoolge bouwen meldde op 24 maart 1986 de principiële toe kenning van een lening met staatswaarborg en ren tetoelagen. Op 15 januari 1986 werden architekt Staf De Mol uit Ninove en het Studiebureau Lierman-Van Den Hauwe uit Aalst, door het College aangesteld als ontwerpers. De Raad hechtte in zitting van 29 mei 1986 goedkeuring aan het voorontwerp met raming ten bedrage van 19 miljoen 504.591 F (incluisief BTW) Bij brief van 20 juni 1986 meldt het Fonds voor Provinciale en Gemeentelijke Schoolgebouwen dat het ingediende voorontwerp als basis kan dienen voor het opmaken van het ontwerp. Door de ontwerper wordt op heden het ontwerp, omvattende de plannen, het bestek, de meetstaat en raming ten bedrage van 24 miljoen 281.106 F (inclusief BTW) ter goedkeuring voorgelegd. De nodige kredieten werden voorzien in de be groting dienstjaar 1986. Wij vragen uw goedkeuring. Mevr. De Kegel Tussen de raming van het voorontwerp en het ontwerp is er een verschil van 5 miljoen. Dhr Desprets Dit komt door de wijzigingen die werden aangebracht door het Fonds der School gebouwen. Dhr Schorreel Ook wij dachten die opmer king te maken. We zullen dit plan goedkeuren maar hopen in de toekomst toch wat meer inlichtingen in het dossier te vinden. Algemene goedkeuring met 25 stemmen (dhr Van Eeckhout had even de zaal veriaten). 10) Vernieuwen daken stadsgebouwen P. De Mont- plein/Desiré De Bodtkaai Goedkeuring ont- werp en voorwaarden Bepalen wijze van gun. nen der opdracht. Dhr Desprets Op 19 september 1985 hechtte de Raad goedkeuring aan het principe tot vernieu wen der bedaking van de gebouwen stadsmagazijn Openbare Werken gelegen hoek Paul De Montplein en De Bodtkaai te Ninove. Op 3 april 1986 meldde dhr Gouverneur dat blijkens de bijgevoegde ministeriële brief deze wer ken niet in aanmerking komen voor subsidiëring. Bij Collegebesluit van 20 mei 1986 werd het studiebureau Lierman-Van Den Hauwe uit Aallst aan gesteld als ontwerper voor deze werken. Door de ontwerper werd op heden het ontwerp dossier voorgelegd omvattende de plannen, het be stek, de meetstaat en de raming ten bedrage van 4 miljoen 918.996 F (inclusief BTW) Een voorlopig krediet werd voorzien op de be groting dienstjaar 1985 en de definitieve kredieten zullen worden voorzien in de begroting dienstjaar 1987. Voor het dekken der onkosten beschikt de Stad niet over de nodige eigen middelen zodat beroep dient gedaan op een lening. De werken zullen gegund worden bij wijze van een beperkte aanbesteding. Wij vragen uw goedkeuring. Dhr Timmermans Als ge 'n minimum aan isola- tiewerken voorziet kan toch nog een betoelaging worden bekomen. En met een zekere aanpassing der plannen is ook een volledige betoelaging niet onmogelijk. Dhr Desprets We hebben geen betoelaging willen aanvragen om niet al te veel vertraging op te lopen. Dhr Timmermans Hoe durft ge na 14 maan den nog over vertraging spreken. Dhr Desprets Ik ben piet gekant tegen de aanvraag tot betoelaging. Dhr Timmermans Met het plaatsen van iso latie zullen de temperatuurschommelingen ook beter worden opgevangen, zo voor warmte als voor koude. Dhr Desprets We zullen het dossier aanpas sen en betoelaging vragen. Dhr Timmermans We kunnen misschien nu enkel het principe voor het plaatsen van thermische isolatie goedkeuren. Dhr Burgemeester Ik meen dat het best is dit punt te verdagen. Dhr Desprets Akoord. m

Denderklok | 1986 | | pagina 10