Raa d s z i tt i ng 2 DE DENDERKLOK EDITORI AAL (vervolg van pagina 1) DE LAATSTE DENDERKLOK (vervolg van pagina 1) VAN 4 EN 5 DECEMBER 1986 gedaan tot de verdediging van Leuven Vlaams en bedenkingen bij Vlaamse-Waalse koehandel waarbij zelfs Vlaamse kinderen in het schooltje van Komen slechts worden geduld mits extra kilometers auto snelweg in Wallonië. Volksgezind. Het was niet altijd gemakkelijk op momenten dat het volk erg verdeeld was. Bij het begin van de oorlog verkozen wij onze klepel niet langer te luiden, ook al was het Duitse voorstel toen zo aanlokkelijk om de Vlaamse zaak een extra duwtje te geven. Van de eerste dagen na de bevrijding waren wij er echter weer. Wij namen geen blad voor de mond over fouten die waren gemaakt ook niet wanneer het ging over de uitwassen van de repressie. Wij streden tot het uiterste in de Konings kwestie en in de schoolstrijd, maar ook in vaak door velen ten onrechte miskende lokale dossiers. Zo nodig stelden wij ze aan de kaak. Er zat wel eens een geurtje aan. Wij hadden lang voor de crisis er was onze twijfels over nationale en plaatselijke pres tigeprojecten. Wij deden ook ons best om zoveel mogelijk weerklank te geven aan alles wat in Ni- nove en omstreken leefde. Van voetbal tot kaatsen, van middenstandsactie tot kwis, van brandweer tot ziekenzorg. Sinds de tijd dat René Luysterman voor artikels op één jaar tijd zeven keer voor de rechtbank moest verschijnen (en steeds werd vrijgesproken) wordt er in de pers heel wat minder kleurig en puntig ge streden. Toch denken wij al die jaren met dezelfde klepel, weliswaar bijgestemd voor zijn tijd, de klan ken van Christen- Vlaams en Volksgezind de wereld te hebben ingeluid. 't Is goed in eigen hart te kijken, alvorens het slapen gaan. Dat hebben wij ook regelmatig ge daan- Niemand is perfect, ook wij niet Toch menen wij fier het laatste blad van een boek met eigen kanttekeningen bij zestig jaar Ninoofse geschiede nis te kunnen omdraaien. Een klok die zestig jaar heeft geluid mag reke nen op een lange nagalm. mijn laatste pagina's zou ik ze graag afgedrukt zien. Herinner jij het je nog, «Paul den drukker», hoe wij op onze manier met de verkorting van de arbeidsduur geconfronteerd werden Aanvankelijk werd ik, netjes opgestapeld in mijn mand, het post- gebouw in de Pamelstraat binnengedragen op vrij dagnamiddag. Zo kon ik dank zij de goede zorgen van postbodes en gazetteman 's zaterdags 's mor gens het ontbijt van de lezers wat opvrolijken. Toen er op zaterdag geen postbedeling meer was, schoof het hele scenario een dagje op al op donderdag maakte ik kant en klaar mijn opwachting bij de post- meesier om vnjuayo venbus of onder de deur te «klepelen». Van op die adressen begon dan mijn tournée binnen het gezin, de familie, de vriendenkring... Zie jij ons daar nog zitten, «verslaggever P.L.» in de raadszaal van het oude eri gedurende de laatste jaren ook van het nieuwe stadhuis, uren lang block-note en balpen in aanslag - Hoeveel gemeenteraadszittingen zouden wij niet bijgewoond, verslagen en haast woordelijk gepubliceerd heb ben Niet ten onrechte heeft men je op een keer het 14de, 16de en 32ste lid van de raad genoemd... yjQQl jq nog, «Mijnheer de hoofdredacteur, P. Luysterman», hoe wij elke dinsdagavond met de vrienden van de redactie vergaderden om samen onderwerpen te kiezen en te verdelen, om gelegen- heidsbijdragen te signaleren, om artikels aan ons motto te toetsen, om in de latere uurtjes, tussen pot en pint luidop te denken over de politiek, de toekomst, het leven-.. Hoe vaak heb ik mij toen niet verkneukeld in jullie sappige commentaren, in jullie luidruchtige discussies, in jullie hartige grap jes... Realiseer jij je nog «Verantwoordelijke uitgever Paul Luysterman». hoe zwaar het soms woog mijn «kristen, Vlaams en volksgezind» ondertiteltje vorm te geven... het was een hele dobber, niet, om als het erom ging dé kristelijke principes te verde digen de spanningen tussen conservatiever en moderner standpunten te ondervangen om als het het erom ging de Vlaamse zaak te dienen soepel en redelijk met de actualiteit mee te groeien om als het erom ging politieke kleur te bekennen de middenweg te behouden van het traditiege trouw ingenomen standpunt gepaard enerzijds aan respect voor andersdenkenden en anderzijds aan kritiek zonder onderscheid des persoons... O, ik zie dat mijn tekst uitloopt. Een extra pa gina in de laatste editie wil ik ons besparen. Nu ik het mijne gezegd heb, kan ik kort zijn wij heb ben de goede strijd gestreden en hebben dus recht op onze rust. En wat die vierde generatie betreft je zoon is inderdaad geen drukker, maar dan toch weer een... verslaggever P.L. En wees gerust hoor, ik «De Denderklok ben niet chauvinist ook buiten Ninove worden goede gazetten gemaakt. Bim. Bam De Denderklok 12) Stedelijk brandweerarsenaal Goedkeuring verdere inrichting en uitrusting Bepalen van wijze van gunhen der opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Desprets Voor de goede werking van de dienst is het noodzakelijk over te gaan tot de ver dere inrichtink en uitrusting van het stedelijk brand weerarsenaal. Door de dienst uimtelijke ordening werd een voorstel uitgewerkt voor de afwerking van het dis- patchinglokaal! en de aankoop van bijkomend meu bilair. De onkosten worden geraamd op 462522 F (inclusief BTW). De nodige kredieten werden voorzien in de be groting 1986. Het meubilair zai gegund worden bij wijze van een beperkte offerteaanvraag. De aankoop van het materiaal voor de werken in eigen beheer zullen onderhands gegund worden comform art. 48 en 49 van het KB van 22 april 1977. Voor het dekken der onkosten beschikt de Stad niet over de nodige eigen middelen zodat beroep dient gedaan op een lening. Wij vragen uw goedkeuring. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 13) Gemeenteschool Seringenstraat Ninove Herstellen dakbedekking en aanbrengen isola. tie Goedkeuring ontwerp en voorwaarden Bepalen van wijze van gutinen der opdracht. Dhr Desprets Het dak van de gemeente- suhool in de Seringenstraat te Ninove verkeert in slechte toestand. De laagst gelegen delen dienen volledig te worden vernieuwd en het volledige dak dient een grondige onderhoudsbeurt te krijgen. Bovendien is het in het kader van energiebe sparende maatregelen noodzakelijk isolatie aan te brengen. Door de dienst Ruimtelijke Ordening werd een ontwerp terzake opgemaakt, omvattende de plan nen, het bestek en raming ten bedrage van 980.179 F (inclusief BTW). De nodige kredieten werden voorzien in de be groting dienstjaar 1986. De opdracht der werken zal gegund worden bij wijze van een beperkte aanbesteding. Voor het dekken der onkosten beschikt de Stad niet over de nodige eigen middelen zodat een be roep dient gedaan op een lening. Wij vragen uw goedkeuring. Dhr Timmermans Het aantal leerlingen speelt geen rol voor betoelaging, zoals in de com missie gezegd werd. Met het aanbrengen van isola tie is er wel betoelaging mogelijk bij de Vlaamse Gemeenschap en misschien bij het Scholenfonds Dhr Beeckmans Om tijd te winnen werd al leen de herstelling van de lage daken gepland Bij de Vlaamse Gemeenschap is er misschien wel be toelaging mogelijk. Dhr Timmermans 40% betoelaging voor de totale herstelling kan misschien beterkoop uitvallen dan het werk dat U nu voorstelt. Dhr Desprets We dachten eerst alle daken te vernieuwen, maar hebben het plan gewijzigd we. gens de niet-betoelaging. Dhr Timmermans Het werk kan nu toch niet meer uitgevoerd worden vóór de winter en aldus hebt ge nog de tijd om te onderzoeken om de volle dige herstelling met betoelaging voor te stellen. Dhr Desprets Ik zal het laten onderzoeken. 14) Atletiekstadion Goedkeuring interieuraf. werking bergplaatsen Bepalen van wijze van gunnen der opdracht Dhr Desprets In het atletiekstadion werden twee houten bergplaatsen opgericht waarvan het in. terieur nog dient afgewerkt en ingericht. Door de dienst Ruimtelijke Ordening werd een voorstel terzake opgemaakt. De werken kunnen in eigen beheer worden uitgevoerd en de onkosten voor de aankoop van de materialen wordt geraamd op 401.000 F (inclusief BTW) De nodige kredieten werden voorzien in de be groting dienstjaar 1985. De aankoop van de nodige materialen zal on derhands gegund worden. Voor het deken der onkosten beschikt de Stad niet over de nodige eigen middelen zodat beroep dient gedaan op een lening. Wij vragen uw goedkeuring. Dhr Timmermans Er wordt al te veel met stukken en brokken gewerkt en aldus wordt veel geld verkwist. Wie zal er zeggen wat alles a! gekost heeft en nog zal kosten Dhr Desprets Ik kan dat ongeveer zeggen. Goedgekeurd met 20 stemmen bij 5 onthoudin gen (dhr Van Eesbeek had even de zaal verlaten). 15) Sociale woonwijk «Meuleveld» Appelterre. Eichem Kosteloze overname groenzones om reden van openbaar nut. Dhr Desprets Door de SM. voor volkswonin gen «Ninove Welzijn» werd langs de Breeweg te Appelterre-Eichem een volkswoningenkompiex ge bouwd, gekend onder de naam «Meuleveld». De wegenis-, riolerings- en beplantingswerken binnen dit komplex werden uitgevoerd voor reke ning van het Rijk, ten laste van het «Fonds Brun- faut», opgericht bij de wet van 15 april 1949 thans Huisvestingskode. Op 29 juni 1984 en op 7 oktober 1985 werden de werken definitief aanvaard. Met het schrijven ad 7 februari 1986 verklaart de SM. «Ninove Welzijn» zich bereid onmiddellijk de groenzones aan de Stad over te dragen. Het opmetingsplan werd opgemaakt door dhr Dhondt Wilfried, ontwerper te Ninove, waaruit blijkt dat de over te nemen groenzones een oppervlakte van 21,99 aren hebben. Bij schattingsverslag dd 10 maart 1986 van dhr Ontvanger der Registratie werd de verkoopwaarde van voornoemde grond geraamd op 508500 F. De eigendom in kwestie is kadastraal bekend onder sektie B nrs 194k, 238g- 236c, 222t,291m. Bij proces-verbaal van het door het College van Burgemeester en Schepenen gedaan onderzoek van commodo et incommodo, nopens de overname van voornoemde groenzones, geopend 29 septem ber en gesloten 14 oktober 1986 blijkt dat er geen bezwaren werden ingediend. Een uittreksel uit de kadastrale legger en een kadastraal plan werden bijgevoegd. Een ontwerp der akte van afstand van grond in der minne werd opgesteld. De overname van de groenzones geschiedt om (Leee verder op pagina 10) Hr\ wnnrmiHHan in Ho hfip.

Denderklok | 1986 | | pagina 2