HOFSTEDE, Laetste tydingen. Burgerlyken Stand. ANNONCEN. TE KOOP. Verkooping van Meubels, Verkooping van Meubels, Verkooping van Meubels, Verkooping van Boomen, De vrouw springt buiten op straet, de kleeren gansch in brand en yselyke kreten slakende. Men luidt alarm, en de menigte stroomt by. Gedurende dien tyd ongelukklglyk brandde alles in den kelder, en de zes kinderen gingen er in omkomen. Een officier van een linieregiment, wiens naem wy niet kennen, sprong in den kelder, en redde de zes kin deren, één voor één van eene wisse dood. Nadat door de geburen de eerste zorgen aen de kinderen waren toegediend, heeft men de vyf jongste naer 't gasthuis overgebracht; het oudste, een meisje, werd dobr liefdadige geburen ingenomen. Weldra kwamen langs alle kanten redders toegesneld, en de brand werd uitgedoofd. Wy vernemendezen morgen dat twee der kinderen, ten gevolge hunner brandwonden overleden zyn. Verledene week heeft men eenen jongeling, klerk van een der byzonderstebankhuizen van Brussel,dood gevonden in den wagon, waerin hy zich te Verviers had geplaetst.ln deze laelste statie had de statieoverste hem aengeraden eenen geneesheer te raedplegen, maer hy had geweigerd en zynen weg gevorderd, zeggende dat hy beter was. Toen de trein te Leuven aenkwam, vond men den armen jongen dood in den wagon; hywerd na de wettige vaststellingen naer 't gasthuis overgebracht, 's Anderdaegs overhandigde de statieoverste aen het bankhuis van Brussel het valies van den jongeling, waerin verscheidene honderd duizende franken waren. Men verneemt dat de klerk op 13 dagen tyd tweemael de reis van Brussel naer Bordeaux, langs Zwitserland, heeft gedaen. De trein wachters haddenimmer zorgover hem gedragen, maer 't is tusschen Leuven en Tienen, dat hy bezweken is. VERSCHILLIGE RERIGTEN. De korrespondent van den Daily-News is tot in Parys gedrongen, en hy was de eerste vreem deling. Parys, zegt hy, was zeer neêrslagtig. Te eten was er niet. De winkels waren open, behalve de bakkers- en beenhouwerswinkels. In de stad heerschte een sterken reuk, voort komende van het koken van paerdenvleesch. De helft van Parys schynt hospitael te zyn, te oordeelen naer de vlaggen. Den dag voor zyn binnenkomen, betaelde men eene verslensde kool 2 fr.; een kieken 45 fr.; een konyn of kat 45 fr.; een duif 25 fr.; een visehke 22 fr.; een pond aerdappels 2 fr.; een pond boter 40 fr. Had hy 1200 fr. in goud geboden voor een op- regten biefstek, hy zou hem niet bekomen heb ben. Het brood is slecht en wansmakelyk. De honger en het lyden hebben den Paryzenaer deugdzaem gemaektgeen moorden, geen dief stallen meer. Dronkaerds zag hy weinig. Het bombardement van St-Denis heeft het beleg 8 dagen verkort. Over het algemeen is het lyden te Parys groot zeer groot geweest. Alle schikkingen zyn genomen, dat Keizer "Wilhelm den 8 maert te Berlyn zyn zal. Hy^zal den 4 Versailles verlaten, door Meudon en Maeg- denburg reizen. Het is waerschynlyk dat hy voor zyn vertrek vyf dagen in de Tuilerien bly- ven zal. Heel het leger zal onder den Are de Triomphe doortrekken, langs de Avenue Ulrich de rue Rivoli, en de rue St-A ntoine marcheeren; het zal in de stad niet stilhouden. Al de huizen aen weerskanten der straet, zullen door duit- sche soldaten bezet worden, nadat men de be woners heeft verwyderd. Gedurende het beleg werden er 53,000 paer- den geslagt; dat maekt, op 2 millioen inwoners, 4 maenden en 12 dagen geblokkeerd, 400 stuks per dag. Eenige restaurants hebben altyd ossen- vleesch gehad, onder ander het Maison Dorée. De dienst der omnibussen is hersteld; plaets- rytuigen zyn er maer 300 in heel Parys. Vier dagen geleden brandde er nog geen gaz in de straten; 't was nog altyd de petroollamp. Het Boulognebosch is schier ongeschonden; alleen dat deel hetwelk voor de keizerinnepoort ligt, is vernield. In de Passage de 1'Opera is eene bom gespron gen; doch dit had plaets onder de handen van eenen werkman, gelast met de houwitsers af te trekken. De werkman en een mobiele werden gedood. Al de glasruiten ifl de Passage werden door den slag verbryzeld. Het is onwaer, dat men op generael Trochu geschoten heeft. Het duitsche insluitingsleger beliep 600,000 man. Op dit oogenblik zouden er in Frankryk meer dan een millioen duitsche soldaten aen- wezig zyn» Uit Couvet wordt geschreven (3 feb.) dat men daer sedert dry dagen, het verschrikkelyk schouwspel ziet van het fransche leger op de vlucht. Sedert 1 january ziet men er legerwa gens, kanons, kaissons, en wat dies meer ge trokken door paerden, die zelfs geen schaduw van paerden meer zyn. Van tyd tot tyd valt een dezer dieren; men neemt tuig en zadel, en laet het op den weg liggen sterven. Den 2" waren er zoo wat 6000 man en €00 paerden in Couvet; dewyl er geen middel was om al dat volk onder dak te brengen, moesten de soldaten bivakkeeren. De arme duivels bivakkeerden in anderhalf voet sneeuw. De meeste soldaten leden aen een pynlyken hoest, hetgeeij. den aenblik nog smartelyker maekte. Sommigen zaten in desneeuw ineen gekrom pen; zy trachtten te slapen in slechte dekens doch die slaep werd gedurig door hoest-aen- vallen gebroken. Soms werden zy wakker, omdat zy het lièhaem aen het vuer verschroei den. Wat moeten die menschen vroeger geleden hebben, daer zy met zoon verschrikkelyken nacht reeds te vreden zyn!... Hans Wachenhusen schryft, dat de Paryze- naers, in troepen, uit alle oorden aenkomen, om huiswaerts te keeren. Kinderen, ouderen en vrouwen komen in benden aen; dames in zyden kleeren plonsen door het slyk der wegen. De duitsche soldaten lagen in de open vensters der fransche huizen naer die ongelukkigen te zien Hans 'vertelt ook dat de koning van Pruisen aen het hoofd van eenige hulanen op de Parle mentair-brug verscheen; de Paryzenaers waren zoo bang, zegt de fantastieke korrespondent, om den gevreesden monark aen te zien, dat ze haest over de brug heen, in 't water vielen. Op een der huizen las men in groote lettoren Bismark, halte la; tu ne passera pas, Voila pour toil en onder die woorden was een houwitser jeteekend. Niettemin zegt Hans, is de bonds kanselier daer reeds gepasseerd, toen hy zich naer het fort Issy begaf. Men rekent, dat er 1 millioen 30,000 Fran- schen op dezen oogenblik, zich op vreemden grond bevinden930,000, daerin begrepen het garnizoen van Parys, geïnterneerd; 20,000 zyn naer België gevlugt; 80,000 zyn nu over de zwksersche grenzen getrokken. Voordat Parys viel, hadden de Duitschers 4640 kanons en 115 arenden en legervanen van de Frahschen in bezit. Den 4 february, schreef een engclsch korres pondent, zag Parys er nog somber uit. Vele magazynen zyn gesloten: die open zyn hebben schier geen étalage; vroeg in dpn avond gaet alles digt. Geen licht, geen opene magazynen des avonds, geen dames, geen rytuigeh, geen toiletten, geen vreugde meer dat is Parys op dezen oogenblik.» Den 4 kreeg Parys 700 kwin talen meel, 700 ossen en 900 schapen. Men ver koopt weêr boter, visch en eieren; doch dit alles is duer. Aerdappels kosten 1 fr. het pond, boter 6 fr., een dozyn eieren 3 fr. Den 5 was er reeds verbetering. Hier en daer pronkten aen de vitrienen weêr juweelen, gravuren, artikels van Parys, prach tige vrouwentoiletten; schapenbouten, Gruyère- en Breikaes, boter, aerdappels en die laetste worden als eene lekkerny nagejaegd. Ieder dag herneemt Parys in beweging. De proviandee ring gaet echter nog langzaem. Men reist, op dit oogenblik, - in 24 uren van Parys naer Bordeaux. Tusschen Parys en Gonesse is een omnibus- dienst ingerigt; men betaelt 18 fr. per persoon voor 2 i/2 uren. Het gouvernement van Parys heeft bevel ge zonden aen de generaels Chanzy en Faidherbe, eenen officier af te vaerdigen, ten einde verslag te komen geven, in de algemeene vergadering, over den toestand hunner legers. Generael Farré, van het leger van Faidherbe, is reeds te Bor deaux aengekometi. Berlyn, 9 feb. (Officieel). Generael Treskow meldt uit Bou- rogne, onaer dagteekening van den 8De ge detacheerde forten Haute-Perches en Basse- Perches, welke in de rotsen gebouwd waren, zyn heden ingenomen. De loopgrachten waren in de rotsen gegraven en door den dooi overi stroomd. Londen, 9 feb. De stedelyke raed van Londen, heeft heden voor 2000 ponden sterling ingeschreven, om Parys ter hulp te komen. De lordmayor zegde, dat steeds de grootste nood in de fransche hoofdstad heerschte. Lord Granville heeft eene depeche van M. Favre ontvangen, hem bedankende, voor de ge zondene hulp, welk bewys van toegenegenheid hem diep getroffen heeft. M. Favre ziet er een bewys in van eendracht en eerbied voor de houding van Parys. Versailles, 9 february. (Officieel.) De aflevering der vaertuigen en wapenen, is den 7 february begonnen. KIEZINGEN. Kiezing van het Noorder-departement. De lyst-Thiers heeft bekomen: Te Orchies, 3200 stem. (rondecyfers). Tourcoing, 7600 Soire-le-Chateau, 1800 Trelon, 2000 Armentières, 3000 Cycoing, 2800 De republiekaensche lyst heeft bekomen: Te Orchies, 450 stem. (rondecyfers). Tourcoing, 1500 Soire-le-Chateau, 275 Trelon, 500 Armentières, 500 Cycoing, 400 Te Rysel hebben 11 afdeelingen op 17 aen de lyst-Thiers 6100 stemmen gegeven; aen de re- publiekeinsche lyst 7200 stemmen. Brest, 9 feb. Republiekeinsche lyst: MM. Jules Favre heeft bekomen 5506 stem. Gambetta 5324 De andere kandidaten, van 5000 tot 6000 stemmen. Van de tweede lyst: MM. Trochu heeft bekomen 1734 stemmen. Thiers 1549 Leflö 1521 De andere kandidaten ieder ongeveer 1000 stemmen. Bordeaux, 8 feb. Het getal kiezers is overgroot. Overal heerscht rust. Kiczlng to Pnrys. De Daily-News zegt, in dato Parys den 8, dat de kiezingen zonder wanorde atloopen; het re- sultaetzal morgen (11) gekend zyn. Men denkt datMM. Thiers, Hugo, Louis Blanc en Delescluze zullen gekozen worden. Generael Chanzy is te Parys aengekomen. Vei'longliiK vnn WnpeuMt11*1nnd. Er heeft eene schikkingplaets gehad tusschen MM. von Bismark en Jules Favre, om den wa penstilstand te verlengen. VLASHANDEL in Oost- on Went-Vlaciidcrcn. (WEKELYKSCH BERIGT.) Vlas. Overal zyn de markten beter gehouden ge weest; de pryzen waren, niettegenstaende de hoeda nigheid, 40'tot 50 c. per 3 kilos ter gunste der ver- koopers. Vlassen garen en werk. De ryzing, die de heeren spinners beproefd hebben, is een weinig gelukt» De fabrikanten hebben gekogt met eene verhooging van 50 centiemen en van 1 frank per pak, voor de tegen woordige noodwendigheden, maer zy wachten voor de toekomende noodwendigheden. De wezenlyke ry zing in Ierland is ook 1 frank per pak. De gemeene en grove nummers blyven altyd schaersch en veel gevracgd. Lynwadcn. Een schyn van beweging voor de fyne en halffyne soorten. Mogte die beweging ver meerderen Maer my dunkt dat men voor den koop handel in 't algemeen te ligt rekent op den vrede. De grove soorten worden voortdurend gevraegd. Nieuwen Beur zen-Courant. HOPPEM ARKTEN. Haguenau, 31january. Dezer dagen zyn een tamelyk groot getal wagens met hoppe naer Straetsburg vertrokken; er was gene genheid genoeg om te koopen, doch de pryzen zyn niet verbeterd, omdat de ongelukkige hoppeplantcrs te haestig zyn om te verkoopen. 8,852 kilos zyn gedurende deze week op onze open- bare waeg gewogen geworden. De verkoopingen waren gewichtig; men schat ze op 6 of 700 kwintalen. Het vervoer kan nog niet anders dan met wagens geschieden. Londen, 3 february. De verhandelingen in hoppe zyn nog altyd zeer le vendig. Er zyn aenzienlyke koopen gedaen, en in 'tal- gemeen aen hooge pryzen. Men coteerde: Mid. and East Kent fr. 50 tot 175; Weald of Kent, 50 tot 93-75; Sussex 43-75 tot 87-50; Farnham, 93-75 tot 140; oude 25 tot 62-50 de 40 ki los. Nuremberg, 2 february. Alhoewel de koude, die hier heerscht, gunstig is voor het bierbrouwen, is zy ons, van eenen anderen kant, nadeelig, met ons van het vervoer te water te berooven, waervan de opening nogniet is te voorzien. Nogtans verhandelt de speculatie nog vele zaken voor den uitvoer,en deaenkoopen voorde noodwendigheid d.er brouweryen geschieden tamelyk regelmatig. De markt van woensdag was weinig levendig; men heeft er maer een lOOtal balen verkocht; de Wuriem- berger werd belacld van 18 tot 22 gl.; de Hallerlau van 22 tot 38 gl.; de mindere'hoedanigheden aen ge wone pryzen. Integendeel zyn inde dorpen de zaken zeer levendig geweest, hetzy ter oorzaekderverwachling van eenen aenstaenden prys, hetzy ten gevolge der wezenlyke noodwendigheden; er zyn aenzienlyke koopen gedaen in alle soorten, en de fyne hoedanigheden vonden ge- makkelyk koopers met eene ryzing van 5 gulden. Het is te hopen dat de vrede wclhaest zal hersteld zyn, en dat de gemeenschappen per spoorweg gemak- kelyker zullen worden. De vervoeren naer de Baden- sche statiën zyn reeds volkomen hersteld. Op de markt van heden waren 200 balen te koop ge steld; de verhandelingen zyn zeer beperkt geweest; om middag allecnlyk werd de berghoppc gekocht aen 15 tot 18 gl., en 60 gewone balen aen 11 tot 13 guld. Op het einde der markt werden nog eenige verhan delingen gedaen in Marktwaren 15 tot 18 gl.; in Veldspalt aen 38 tot 40 gl. en in Hallerlau van 22 tol 32 gulden. Poperinge, 3 february. Op de markt van heden is de hoppe verkocht aen fr. 48 de 50 kilos. Namen, 4 february. Op do markt van heden is de hoppe verkocht aen fr. 90 de 100 kilos. Bergen, 3 february. Men noteert de hoppe aen fr.'88 per 50 kilos. Almanak van 't Meetjesland, OPLOSSING DER RAEDSELS. RAEDSEL. Ik ben een tweeslachtig en viervoetig dier; Tweeslachtig, ja: 'k leef op het land en in 't water. Men zegt dat ik leven kan zelfs in het vier. 't Zyn fabels, 't is enkel poëten-getaler. Men waer' op goè weg als men zei, lyk hol is: Er wordt hier gesproken van een hagedis. Oplossing van het vierde Raadsel. Uw hagedis heet Vuurmol, of ook Salamander. Uw raadsel was te klaar; 'k ga over tot een ander. GEBOORTEN. MANNELYK 9 .- VROUWELYK 8 HUWELYKEN. A. De Buysschcr, zydewever, met P. Bruggcman zonder beroep. C. Van der Stookt, schoenmaker, met M. Verstrae- ten, kantwerkster. J. De Bruyn, katoentwynder, met A. Amant, kaïftw. OVERLEDENEN. M. Moerman, vrouw Willems, winkelierster, 60 j., Schaerbeke. L. Van de Meerssche, vrouw Van de Meerssche, winkelierster, 32 j., Hovenierstraet. Vier kinderen onder de 7 jaren. Tarwe fr. 34—30 h 36—75 Hesteluin 28—00 32—00 Roggo 24—50 26—00 Geerst 00—00 00—00 Haver 15—27 16—3* Hoppe (1870) de SO kil. 38—00 40—00 loppo (1869) 00—00 00—00 Raepzaed 61—00 6200 Lynzaed 35—50 3G—50 ilaepzaed-olie 112—00 114—00 Lynzaed-olie 72—00 00—00 Raepzaed de 100 kil. 21—00 83—00 Lynzaed 28—00 31—00 Aerdappelen (roode) per 100 kil. 11—00 12—00 Idem (witte) 0—00 0—00 Boter per 3 kil. 9—00 9—81 F.yers do 25 0—00 0—00 Vlas de 3 kil. 4—00 5—00 Viggcn» het koppel 34—00 44—00 Lynwaden tor merkt gebragt 72 verkogt 21 GENT, merkt v an 01 february. Tame fr. 27—50 29—00 Rogge 17—50 17—76 Gcerst 00—00 00—OO Haver 16—00 18—00 [trouwers-haver. 9—00 10—00 ftockweil 16—50 17—90 ['aerdeboonen 18—00 00—00 Duiveboonen 20—00 21—00 Koolzaed-olie 45—00 68—00 Lynzaed-olie 00—00 00—00 koolzaed 42—00 46—00 Lynzaed 35—00 38—00 toolzaedkoeken. 19—00 19—00 Aerdappelen per 100 kil. 0—00 0—00 3—00 0—00 Eyers do 25. 2—75 0—00 By Frans VAN BREMPT, te Moorsel, Waver, is te bekomen lsu> klas van Waes Klaverzaed. OPENBARE VERKOOPING van eene TE MELDERT. De Notaris G. A. Boone, te Aelst, Zal in- gevolgede schikkingen der wet van den 12 Juny 1816, openbaerlyk verkoopen, met gewin van palmslag Eene behuysde HOFSTEDE met 13 aren 24 centiaren LOCHTING, gestaen en gelegen te Meldert, op het Hoeksken, omtrent het Dorp, gecadustreerd sectie B, nummers 208, 209, 210a, 211 en 212, palende oost de Straet, zuid Petrus De Mey, westJ.-B. De Vis en noord M. Van Malderen. Laetst bewoond döor Francis Van Handen hoven. De kooper zal in gebruik komen met den dag der betaling zyner koopsom. ZITDAGEN Instel, Zatuhiiac 18 i-F„ni.ARY 1871 Verblyf, Zaturdag 25 EBI,um 18711 Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminct l'Union, bewoond by d'heer Druc, te Aelst, Nieuwstraet, naby de Groote Merkt» Voor verdere inlichtingen zich te vervoegen ten kantoore van voornoemden Notaris alwaer altyd groote en kleine Kapitalen zyn te bekomen op voordeelige voorwaerden. Beestialen, Landbouwershalm, Hoppestaken, Boomcn, Hooi, Strooi, «nu., TE MOORSEL, gehucht Spruithoek ten Sterf huize van Charles Van Eeckhoorn. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Woensdag (Assche Woensdag) 22 Februarij 1871 om 9 ure 's morgens, ten voormelde Sterfhuize, openbaarlijk verkoopen de ten hoofde gemelde voorwerpen. Paard, Melkkoeien, Runders, Vaars, Os, Verkens, Landbouwersalm, Vruchten enz., TE IMPE. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Dijn$dag 14 Februarij 1871, te beginnen om 9 ure 's morgens, ten aanzoeke en ten hove van den heer Dominicus Coorde, Landbouwer te Impe, Hofsmeir, openbaarlijk verkoopen de ten hoofde gemelde voorwerpen. Beestialen, Landbouwhalm, Vruchten, Hoppestaken, gezaagd Bert, enz., teil Sterfhuize van Petrus Joannes De Backer, TE BAABDEGEM, HOOGSTRAAT. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Maandag 27 Februarij 1871, te beginnen om 9 ure 's morgens, ten gemelde Sterfhuize, open baarlijk verkoopen, al de aldaar te bevinden voorwerpen. TE MOORSEL. De Notaris De Vriendt, tc Aalst, zal op Assche Woensdag 22 Februarij 1871, om 4 ure namiddag, aan en nabij de hofstede van Judocu3 De Rop,Tinnen Hoek, openbaarlijk verkoopen: 40 koopen Kanadas, Eiken en Abeelen, bijna al van 2 tot 3 meters omtrek.

De Gazet van Aalst | 1871 | | pagina 3