van 2 HUIZEN Zaeilanden en Meersschen, MENGELINGEN. TE GEKOMEN. Schieting mei de Bolle Venditie van IIOOIGBAS, Burgerlyken Stand. ANNONCEN. van eene partij MEEBSCH na schitterende studiën, in den ouderdom van 26 ja ren, 'lschoonste mandaet verkregen, dat een onafhan- kelyk man kan wenschen. Eene deftige meerderheid opende hem de poort des Parlements. Gy hebt daer gehoord, Myne heeren, welke plaets hy er had ver kregen; geene enkele kwestie die onze vryheden,onze godsdienstige overtuiging, of onze stoflelyke belan gen aenging, wordt er besproken zonder dal men hem op de bres zag; zyne edele en welsprekende tael boeide de aendachl der gansche Kamer. M. Lienart zou tot de hoogste bestemmingen ge klommen zyn, zoo God hem ons hadde bewaerd. In I860 aerzelde hy niet het mandaet van Gemeenteraeds- lidte aenveerden;u de uitstekende diensten opnoemen, door hem aen de stad bewezen, ware onmogelyk; er is geene enkele kwestie aen welke hy zynen tyd niet wilde toevvyden; in al de publieke redetwisten bewees hy de deelneming die hy voor zyne geboorte stad koesterde, en nooit zag men hem afwyken van de princiepen welke hy trotsch was te belyden in den Gemecnleraed gelyk in de Volkskamer. Wy die zoo gelukkig geweest zyn M. Lienart ver- trouwelyk te kennen, wy kunnen sprekeh van do goedheid zyns herten, van 't vermaek dat hy had dienst te bevvyzen, en 't lyden te verzachten. Is zyne geheugenis lief aen al zyne kollegas en landgenoten, 't is omdat allen in hem vonden een rechtschapen, onbaetzuchtig hert, een hert vol zelfsopoflering; 't is omdat allen hem gezien hebben, het goede doende alleenlyk voor het goede. Door de wrecde ziekte.aengetast die hem aen onze liefde ontrukte, heeft hy zonder vrees zyn einde zien naderen; dit einde was weerdig van ganseh zyn leven, T was dit van een goed Kind, aenbeden door zyne ou ders, van een teere Broeder, van een onderworpen Kristen; Myne heeren, laetons het sehoone voorbeeld navolgen dal hy ons heeft gegeven, vergeten wy niet dat het leven maer een doortocht is en de dood des reehtveerdige de zoetste vertroosting welke men aen zyne familie kan achterlaten. Bidden wy God opdat lly geweerdige lot zich te roepen dengene die de da- 'gen van zyn te kort bestaen geteekend heelt door akten welke zyne geheugenis immer zullen doen zegenen. Lieve Albert, lieve en betreurde kollega, het is ons niet meer gegeven uwe stem te hooren; maer uwe gedachtenis zal ons niet verlaten; zy zal altyd blyven te midden van ons, te midden dezer neergeslagene bevolking van alle kanten toegesneld om eene laetsle hulde te bewyzen aen dengene dien zy met zoo vóel recht beminde. Vaerwel, Albert, Vaerwel.... of liever, tot weder- "Wvhebben vernomen dat de familie van onzen acht baren en voor altyd betreurden volksvertegenwoor diger M. Albert Lienart, aen de armen der stad 8000 broeden zal doen uitdeden. Deze brooden zullen ge deeld worden op 5 verschillige dagen: Den maendag 10 july, donderdag 13, zondag 16, zondag 23 en zon dag 30 july aenstaende. Zulke gillen verdienen eene diepe erkentenis van eenieder. Ziehier de namen der gezwoornen aengewezen voor het hof van assisen van Oost-Vlaenderen, die zul len geopend worden te Gent, den 31 dezer MM. K. Van Assche, stoker, te Aelst; B. De Vriendt, notaris, id; G. Van Melder!burgemeester, te Haeltert, en A. De Windt, notaris, te Oordegem. Het bestuer van den brievenpost herinnert het publiek, dat de wet. van 29 april 1868, op straf eener boete van 26 tot 300 fr., verbiedt: 1° in de brieven of in alle andere briefwisselingen geld, zilver, juweelen of andere kostbare voorwerpen te steken; 2° in brie ven voQr het binnenland waerden aen drager te slui ten, ten ware men die ouderwierpC aen de formaliteit van het Chargcmcnt, met de verklaring der waerden en er het regt van betaeldc. De wet zondert van dit laetsle verbod uitde waerden in papier, die de som van 5 fr. niet te boven gaen, en de postmandaten. De talryke overtredingen, sedert het in voege brengen dezer wet vastgesteld, doen zien dat zy onvolledig door hel publiek begrepen is. Het bestuer heeft zich tol nu toe onthouden, vervolgingen in te spannen, doch het denkt te moeten verwittigen, dat het voor- laen de overtreders by het geregt zal aenklagen. Het ontwerp van budjet voor 1872 van de pro vincie Oost-VlaendereQ bepaelt provisoir de byvoeg- iyke eentimen gelyk voor het dienstjaer 1871maer liet doet opmerken dat de raed waerschynlyk maetre- gelen zal nemen om een regt te heffen op het slyten van sterke dranken en tabak, regt dat de staet met 1 October afschaft. Wy vernemen dat de plaets van gouverneur van Oost-Vlaenderen, welke zal openvallen door het op pensioen stellen van M. De Jaegher, niet aenstonds definitief zal bekleed worden; men verzekert dal het gouvernement het oudste lid der bestendige deputatie, M. Bellemans, van St. Nikolaes, zal aenwyzen om voorloopig dc bediening van gouverneur waer te nemen. Te beginnen van 1 augusty aenstaende zal de betaling der koupons en uitgclolte obligation der leeningen van Brussel, geschieden in de bureelen van de Société Générale, Berg van 'tPark, 1. Gedurende derr nacht van zondag laetst is er in de Musschenslraet te Brussel eene stoute diefle ge pleegd, by eenen coiffeur. Men heeft er een bankbriefje van 1000 fr., 221 fr. in zilver, 80 lr. in goud, juwee len als uervverk, ketingen, oorringen,enz.,kleederen. van groole waerde, alsook eenen sehoone winterjas eenen cachemiren ch&le, stukken zwarte zyde, een 20tal manshemden, enz., enz., gestolen. De schelmen hebben de voordeur opengebroken, alsmede de scho ven der meubelen en hebben gebruik gcmackt van bougies om zich te lichten; men heelt talryke bougie droppelen op den grond gevonden. Men schryft uit Brussel, 3 july: De höoigras-verkoopingen worden thans volop ge houden; het is zoo ducr dat men het als dessert aen de paerden en vee zal moeten opdienen. Er zyn par tyeu verkocht aen meer dan het'dubbel van verleden jaer, en daerby laet hel gras nog te wenschen, onder betrek van hoedanigheid en hoeveelheid. Tusschen maendag en dynsdag nacht laetst, is een gevangene uit hét arresthuis tc Audenaerde, door eenen stouten trek ontsnapt. Deze persoon had eene opening in het dak gemaekt en heeft, by middel van zyne slaeplakens, welke hy aen elkander had gebon- ben, zich laten afglvden en de vlucht kunnen nemen, Men schryft uit Luik, 3 july: Eene uitmuntende tyding voor de kolennyverheid is dat de kolen niet, zooals gevreesd was, in l'rankryk zullen belast worden, gelyk wel het geval zal zyn met eene menigte grondstoffen. Dus blytl dc markt van Frankryk voor ons open. De pryzen houden stand voor schier alle soorten; vette kolen en coak worden vooral goed gevraegd. Voor de metaelnyverheid zal het insgelyks eene groote weldaed zyn, dat er in Frankryk geene invocr- regten op het yzer gelegd worden. De toestand der nyverheid is zeer goed. Er is veel vraeg, voornamclyk in plaetyzer voor Duitschland. Er is een algemeene. opslag van 1 fr. op het yzer. Gy kunt alles in de wereld volbrengen, wanneer gy maer hel noodigc geduld hebt, om het govolg af te wachten, zeide een oude oom, welke eene groole for tuin bekomen had, tol zynen neef, die zyn niet onaen- zienlyk erfgoed reeds groolcndeels verkwist had; gy kunt zelfs water in een zeef houden, als gy maer wachten wilt. Hoe lang moet ik dan wachten vroeg de ongeloovige neef, welke den dood van zynen oom met moeite scheen te kunnen afwachten. a Tot het bevriest, was het antwoord. De fruiten zyn nog schaersch en blyven aen hooge pryzen. Men ziel nog maer weinig goede ker- zen op de markt, en de aerdbo/.iën zyn drymael duer- der dan in gewone jaren. Men vreest insgelyks, en dit is erger, dat er dit jaer maer weinig appelen en peren zullen zyn. Kerkelyk Nieuwe. De eerw. heer Permentier, coadjutor te Evergem, is onderpastoor benoemd leStekene;hy wordt vervan gen door den eerw. heer Gcvaert, Surveillant te Oude- naerde. Ilampen en Ongelukken. Woensdag avond stapte een burger tc Dilbcek uit den trein komende van Brussel, tcrwyl een ander kon vooi, komende van Denderleeuw, ook te Dilbeek stil hield. Deze laetsle trein wierpden ongclukkigeomverre en reed zyn linker been af. De man was langs den tegenovergeslelden kant der statie uit den waggon gegaen, hetgeen hem niet toegelaten was. Berigl aen de onvoorzichtige reizigers. Maendag laetst is te Leeuwergem een pachthof afgebrand, toebehóorende aen G. Van Caneghem. Er is voor 3000 fr. schade. In de gemeente St-Maria-Oudenhove is er zondag om 4 ure namiddag een onweder uitgeborsten. De bliksem is gevallen op een huis toebehoorende aen den heer Vermeulen en bewoond door den landbou wer Lombekive, Het hemelvuer kwam binnen langs de schouw, slingerde zich in dc keuken rond de kin deren, doch deerde hen niet. De ouders waren afwezig en gaen bedevaerden. De brand heeft alles vernietigd: eene vaerse, eene geil en een verken, geld, lynwaed, koorn, vlas, alles is de prooi der vlammen geworden. Eene schroomelyke aerdbeving is in den Ooster- Archipel uitgeborsten. Zy scheen haer middelpunt te hebben in het eiland Bingtan, het grootste der eilan den. Op den zuid-weslkant van dit eiland ligt de groote Hollandsche stad Rhio, zeer belangryk voor den koophandel, en wier bevolking uil 30 óf 40 dui zend inwooners bestaet. Men zegt dat ongeveer 400 menschen by deze aerdbeving zyn omgekomen. Den 2 july heeft te Rioms (Frankryk) een onge luk op den spoorweg plaets gehad. Men lelt 7 dooden en 15 gekwetsten. Negen waggons werden vermor zeld. GEPANTSERDE SCHEPEN. Over de veranderingen van luchtgesteldheid. Er bestaet een verslag, neergelegd, by de belgische academie, door den geleerden bestuerder van het observatorium te Brussel, waerin er gehandeld wordt over de leekens die de verandering van luchtgesteld heid voorgaen. Het verslag van M. Quetelet is de vrucht van twintig jaer navorsching en waerneming. Zyn de teekens, welke hy opgeeft juist, men kan er voordeel uil trekken voor vele zaken, vooral voor den hof- en landbouw. Voorteekens van verandering van weder. Die teekens worden vermeld in de weerkundige waernemingen die volgen, en welke het dikwyls nut tig is te kennen om zich te beschuiten tegen die plot selinge veranderingen. Als de sterren van hunne klaerte verliezen zon der dat er wolken in dc lucht verschynen, is het een teeken van onweder. Als de sterren grooter schynen dan naer ge woonte, ofwel digter by elkander, is het een voortee ken dat het weder gaet veranderen. Als men bliksem ziet by den gezichteinder, zon der cenige wolk, dit is een teeken van schoon weder en van warmte. Als de regen dampt toen hy valt, zal het lang en overvloedig regenen. De sterk gekleurde ofvVel de dubbele regenboog voorspelt aenhouding van regen. De witachtige kronen welk zich vertoonen rond dezon, de maeu of de sterren zyn voorteekens van t-egen Als, na een kleinen regen, men by den gezicht einder eene wolk ziet, gelykende aen rook, mag men verzekerd zyn voor langentyd regen te hebben. Wanneer, na den regen, de wolken digt by de aerde zakken en over het veld schynen te rollen, is het een zeker voorteeken van schoon weder. - De mist na slecht weder kondigd schoon weder, aen. Maer komt de mist terwyl liet schoon weder is en klimt hy, na zich wolken latende, dan moet men haest slecht weder verwachten. Als er schaepkens in de lucht zyn, is het een voortecken van wind en van onvermydbare veran dering in het weder. Is de gezichteinder zonder wolken en is er geen de minste wind, ofblaest hyuit het noorden, dan hebt gy een zeker teeken ran schoon weder. iïi onze luchtstreken is het de zuid-wester wind die ons het meest regen aenbrengt, en de oosterwind die ons den ragen het zcldzaemst geeft. Hoort gy de klokken luiden van ver, het is een teeken van wind en van verandering van weder. De herhaeldelykeveranderingvan wind voorspelt een wind- of onweersbui. De wind die valt by hel ondergaen der zon her neemt 's anderendaegs by het opgaen der zon. Wordt voortgezet.) Elke natie is nu verlangend uni zich van dit nultige oorlogs materieel te voorzien, maer terwyl deze eeuw van kolen en yzer jich zoo te regt beroemt op zulke bewyzen van hare kracht en hare hulpmiddelen, moeten wy denoodzakelykheid niet vergeten, om middelen te vinden, om hel ligchaem van den matroos op gc- lyke wyzc als zyn schip te versterken, en wel door aen zyne constitutie meerdere kracht te geven. Deze opmerking is gemaekt geworden wegens de talryke gevallen van geheel in al gebroken gestellen, welke volgens duidelyko bewyzen vulmacklen voort durend genezen worden door de geneesmiddelen van I roiessor Holloway. Pyn gedurende een zekeren tyd te verzachten is eene weldaed voor lydende menschen, maer het is een oneindige groole zegen om kwalen uil te rocijen, en de voormalige kracht weer tc geven aen vervallen gestellen. De geneesmiddelen van Holloway ontwortelen de kwael, en ontwikkelen de levens vonk of de kiem der gezondheid weder tot vernieuwde werk- zacmheid. Duizenden van degenen, die in hunne uiterste ellende en wanhoop te vergeefs elk ander middel gebezigd hebben, (lat voor hunne ziekten kon uitgedacht worden, hebben len laetsle in dc Pillen en Zalf van Professor Holloway hun'paerl van groote waerde hun' verborgen schat,en hun opgehelderd geheim lot hunne groole tevredenheid gevonden. Zy, die er eens dc proef van genomen hebbeu houden zich er onveranderlyk aen, niet alleen als onfeilhacr middel, maer ook als een voorbehoedmiddel, een bescherm engel tegen alle soorten van kwalen, want alleen door de constitutie te versterken, en alle organen voor verlies van krachten te behoeden, en het bloed te zuiveren, wordt het gcheele omkleedsel, als liet ware onbereik bare voor de pylen der ziekt». Indien men het mcnschclyke lig chaem een harp met duizend snaren moge noemen, dan kan men zeggen, dat Holloway's middelen deze voortdurende zuiver ge stemd houden, of deze tot hare vroegere harmonie reeds op de een ofandere wyzc verstoord is geworden. Maer wat ons het meest verwondertdat is de wonderlyke regeling en besturing, van de centraol inrigting te Londen, hel brandpuntdat de stralen der gezondheid tot aen de uiterste grenzen der aerde heensehiet, eene inrigling die deze middelen voortdurend in het bereik stelt van elke bcstaende gemeente, over het geheele wereldrond! Deze alom te verkrygen middelen, oorspronkolyk uitgezocht, zoo als ons is verzekerd uit voortbrengselen van den grond, doeli op eene geschikte wyze toebereid, zyn actief ol passief naerntate het geval het vereischl. De Pillen, hebben versterkende, zoowel als zuiverende eigenschappen, en bevorderen het een ol andere be- noodigde, naermatc de verschynselen het vercischcn; de zalf, die tegelyker tyd een zuivorings--- en een heelmiddel is, werkt op dezelfde wyze, en beiden zyn de natuer behulpzacm om zich van den algemcencn vyandtc ontdoen, namelyk van de ziekte, zeiden, dat zy de natuer bohulpzaem zvn, want men zal nimmer kunnen tegenspreken, dat de meest wyze, de zekerste deonfeil- baerste manier te genezen dacrop gegrond moet zyn, dat dc Natuer hystael, in staet stelt, de kwalen te verdry'ven, en do constitutie reeds het tydperk der herstelling te versterken. Dit zyn de twee grootste doeleinden Die door Holloway s Pillen en Zalf, bereikt worden. HOLLOW ATS ZALF EN PILLEN. Verligting van alle pyn Deze Zalf verschaft den koristen, veiligsten en gemakkelyk- stenweg tol herstel, in alle gevallen van huidziekten, klierach tige acndoeningen, scheurbuik, verzweringen, uitslag en ontstekingen. Er is niets schadelvks in de zamcnstelling van Holloway's Zalf, integendeel hare bestanddeelen bezitten de meest pynstillendc, zuiverendste cn vorsterkendste hoedanighe den. De teere huid der kinderen wordt niet ontstoken door aen- wending dezer Zalf, die daeroin zoowel byzonder geschikt is voor de kinderkamer als ora verzweringen, wacrdoor bejaerden zyn aengetast, te overwinnen. By alle ligchamelvke, langdurige ea uit het gestel voortkomende kwalen moeten Holloway s Pillen, tc gelyk met de aenwending der Zalf, gebruikt worden opdat daerdoor alle verderfelyke stoffen uit het gestel verdreven wor den. Bij Gi st. CLAESSENS, Hofbouwkundig en Zaaahandelaar, iudevest, 176, te Dendermonde, beste soorten Herfst-of Stoppelraapzaden, aan matige prijzen; Heide- of Jiloemenaardeaan 1 lr. den hectoliter; en te rekenen van 1 Octo ber aanstaande, sehoone verzamelingen van JacinthenTulpen, Groens sen, J\ a irissenJon- qui 11 en, Lelien en andere Bloembollen. Bolsocieteit Mets Zonder Arbeid. naer Geldpryzen, op Zoniiac 16 Ji lï 1871,ter Afspanning De Roos, by S. LIk Smeiit, Pontstraetpoort, te Aelst. Vooruit op den grooten vogel (gratig) EEN SCHOON HESP, op ile Heil eirste vogels 20 Liters Uitzet. De inschryving zal in den namiddag nog al 'oeg plaets hebben ont het Bolspel op tyd aenvang te nemen. Den inleg is bepaeld op 60 centiemen par lot alle kosten in begrepen vvaervan 50 centiemen op de vogels zullen verdeeld worden. In geval van regen of slecht weer word de Hesp in gehouden en het bolrapcrsgeld vermin derd. De Secretaris, De Schathewaerder, J.-B. BORMS. De Koning, S. DE SMEDT. VAN DER EEST. TE AELST-MVLBEKE. Op MAF.Kn.wjl7 Ji ly 1871, ton 1 ure namiddag, .an het Hooigras wassende rondom het Buiten goed der Eerweei'dc heeren Paters Jesuietcn. Door 't ambt van den Notaris Joseph Ver- brugghen, te Aelst. Plaetsing van eene Kroon op het graf van M. ALBERT LIENART. Dc Maelsehappyen der Bewarende Gezindheid dezer stad, willende 'een laetsle eerbewvs geven aen M. Albert Lienart, Volksvertegenwoordiger en Ge- ineentc-Raedslid, overleden den 23 Juny lest, hebben besloten in vergadering van 3 dezer, van op bet graf van M. Lienart, een gedenkteeken te gaen plaelsen, op Maendag to July aenstaende, om 4 ure na middag. Ten dien einde zal eenen stoet zich vormen aen het lokael Het Galden Vlies, Molenstraetpoort Wy hebben de eer alle de inwoners dezer stad uit te noodigen aen deze betooging te willen deel nemen, Voor de Bczondere Commissie, De Voorzitter, De Secretaris, F. Van de Maele. A. Van de Meerssche. GEBOORTEN. mannelyk 9 jfc VROUWELYK 5 OVERLEDENEN. M. Fosse, wed® Verbusscl, z. b. 75 j., Hoogs - Vier kinderen onder de 7 jaren. AELST, merkt Tarwe Mestctuin Rogge Geerst Haver Hoppe (1870) de 50 kil. Hoppe (1809) Itaepzacd Lynzaed Racpzaed-olic Lynzaed-olic Raepzacd de 100 kil. Lynzaed Aerdappelen (ronde) per 100 kil Idem (witte) Boter per 3 kil. Eyers de 25 Vlas de 3 kil. Viggens het koppel Lynwaden ter merkt gebragt van lieden. Ir. VLASHANDEL in Oost- en West-VTaeudei'en. (WEKELYKSCH BERIGT.) Gent, 3 July, 1871. Vlas. Sedert dc laclslc week is er geene veran dering voor den verkoop van bet vlas. De laetste dagen der verloopene week zyn zeer voordeelig geweest voor het vlas te velde. Verschei dene partyen, die nederlagen, zyn door de warmte en den wind weder opgekomen. De wortels der plant zyn niet verrol. Vlassen garen en werk. Geene verandering, uit genomen voor de juten, die eene nieuwe ryzing on dergaen hebben. Lynwaed.De lynwaden voor Frankryk worden voortdurend sterk gevraegd. De inlandsche verhan delingen zyn zeer kalm. De groote beweging, die wy voor bet zak- en emballage linnen enz. gehad hebben,is merkelyk ver minderd. Fondsenblad. GENT, merkt Tarwe Rogge Geerst Haver Brouwers-haver. Boekweit Pacrdeboonen Duiveboonen Koolzaed-otie Lvnzaed-olie Koolzacd Lynzaed Koolzacd koeken. Aerdappelen per 100 kil. Boter per kil. Eyers do 23. 35—00 it 37—50 32—30 35—00 26—50 27—50 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 00—90 00—00 52—00 52—50 04—00 43—00 40500 105—50 75—00 73—59 21—50 22—50 33—00 33—00 •10—00 11—50 40—00 41—50 7—63 8—72 4—72 4—91 400 5—00 42—00 52—00 4 46 verkogt 50 July. 28—30 00—00 20—50 00—00 00—00 00—00 46—00 48—50 0—00 00—00 21—00 00—00 22—00 00—00 20—00 21—00 101—00 000—00 75-t-OO 76—00 00—00 00—00 36—00 42—00 20—00 22—00 0—00 0—00 2—73 3—00 4—90 0—00 Jaerlyksche Tentoonstelling, der Voorwerpen stemd voor Arme Kerken, in het Lykael van t Exlernaet der Damen van Maria, van Zondag Juli/ 1871, tot den volgenden Zondag 9 July, an 9 uren 's morgens, tot den middag, en van ip-en tot 7 uren des avonds. Ingang kosteloos. VERKOOPING TE YAI.8T, EN 2 BEZETTE RENTEN. De Notaris De Pauw, te Aalst, gal, ten overstaan van den heer Vrederechter des kan tons Aalst, in eene enkele Zitting, op Maanuau 24 Jiu 1871, om Buren namiddag, ter Estami- net He Concorde, te Aalst, openbaar verkoopen 1" Een Huis, te Aalst in de Korte Zoutstraat, bewoond hij Juffrouw wed' Emmanuel Meganck. 2° Een Huis, te Aalst in de Vrijheidstraat, bewoond bij sieur Emmanuel Eemuns. 11" Een eeuwigdurende Rente van fr. 1814-05 ten intreste van fr. 63-99 's jaars. 4» En eene eeuwigdurende Rente van fr529-10 aan den intrest van l'r. 21-16's jaars, vermin- derbaar op fr. 18-14 mits betalende binnen de 6 weken na valdag. Alles breeder bij gedrukte afflehen aange kondigd. VERKOOPING van te Woubrechtegem. De Notarissen Jules De Paepe.te Herzeie en Joseph Verbrugghen, te Aelst, zullen, met gewin van palmslag en gelagen, openbner- iyk verkoopen, 3 hectaren 27 aren 85 centiaren Land en Meersch. ZITDAGEN Instel, Dïnsiiag 27 Jixy ,87, Verblyf, Dvssbag 11 Jli.v Telkens om 2 uren nancen, by Tusscliaenx, te Herzeie, aen de Kerk, Op zeiven dag 11 July, zullen er nog by Supe- rabtmdantm Zitdag, aldaer verkocht worden, 4 hectaren 24 aren 64 centiaren Land en Meersch, ook gelegen te Woubrechtegem, reeds vooraf- gaendelyk toegewezen en geliragtop Ir. 19,820. Breeder hy de plakbrieven beschreven. (EUVRE DES EGLISES PAUVRES A ALOST, L'Exposition annuelle, des Ornements desti nés aux Eglises Pauvrcs de la Beigique, sen ouverte au local de l'Externat des Dames de Marie, depuis 1c IHmaurhe^Juitlet 1871, jusqu'au üimanche suivant9 Juillet, de 9 heures du matin ii midi et demi et'dc 2 heures jusqu'a 7 heures du soir. I'Entree est gratuite. OPENBARE VERKOOPING gelegen te Haaltert. De Notaris Arents, ter verblijfplaatse van Haaltert, zal, len verzoeke van de heeren leden van het Kerkfabriek der gemeente van Haaltert, krachtens machtiging verleend door de Besten dige Deputatie van den Provincialen Raed van Oost-Vlaauderen, openbaarlijk verkoopen, te weten: EENIGEN KOOP. Eene partij Meersch, gelegen binnen dc ge meente van Haaltert, aan de Kaltestraat,bekend bij kadaster scktie A, nummer 1698, met eene inhoudsgrootto van 29 aren, en volgens metinge groot bevonden 29 aren 91 centiaren, palende oost de kinderen Van Houeke cn d'heer Van Cromphout, zuid de erven Frans Ruyssinck, west de Knttcstraat en noord Lucia Van den Berglie, huisvrouw Domiett Soetinck. In pacht zonder voorwaarde bij Ghislain kuj ssnick-De Pril, (c Haaltert. ZITDAGEN: vInm-r it Juli 1871 Verblijf, Woensdag 26 Om 3 uren namiddag, ter Estaminet genaamd liet Kanton, hij Jufvrouw Dominica Pkleman, te Haaltert. De goedgekeurde verkoop-konditiën berusten ter studie van gchocinden Notaris ARENTS.

De Gazet van Aalst | 1871 | | pagina 3