Zichten der stad Aelst. MEUBELS, DENDER-MEERSSCHEN, van -2 lil XA EILANDEN, MEiYGELUYGEIV. Burgerlyken Stand. \\\0\CEY. Vogelsehieting met dc Bolle Gaaisehieting met de Bolle, Vogelsehieting met de Bolle Prijskamp met de Krulbol Gewoonlijke Vogelbolling Vogelsehieting met de Bolle Openbare Verknoping I Het vlicgcnpapier, dat vergiftiging heeft veroor- xaekt by een kind, dat van het water vvaerin het papier op een 'hord lag, dronk, was, volgens de tnededeeling van do commissie ter bovordcring der volksgezond heid, afkomstig van von Gimborn te Emmerik, en zou volgens het opschrift geen raltenkruid moeten bevatten. De Ned. SpecLis heden op de helft harer gewone grootte verschenen. In de rubriek correspondentie wordt de reden van die halfheid op de volgende wyze medegedeeld: De Hedaetie van den Nederlanilschen Spectator, Overwegende dat het te warm is 0111 te lezen, Nog meer to warm om veel te schryven, En boven alles te warm om veel te zetten en met de stoompers te drukken; Geeft deze week slechts een half blad; de lezers zullen, by lagere temperaluer, schadeloos gesteld worden. Dezer dagen is in Duitsehland verschenen de derde druk van de Geschiedenis der Vrymetselarydoor Dr.*. Kinkel. Daorin wordt beweerd dat hel genoot schap'ruim 70 grootlogies telt, 9 a 10,000 onder- hoorige logies en 5 a 600,000 leden. De stichting der orde wordt tot aen het begin der wereld opgevoerd. De goede Br.'. die natuerlyk niets wil welen van katho liek bygeloof, doet baer voortkomen uil het Paradys en maekt Abraham, Mozes, Josué, enz. enz. tot Groot- Oosten, Groot-Redonaer, enz. enz. Deze maconnieke dwaasheden voorbygaendè, vinden wy vermeld datdc belgische en amerikaensche logies zich byzonder beïeveren om allen positieven godsdienst uit te roeien, on de logies in "Amerika op de lagere school, humani- leiten zonder ccnigen godsdienst, pogen in te voeren. Hetgeen Br.*. Finkei over de belgische logies zegt is geen geheim; wy welen sedert lang dat men daer allen godsdienst wil uilroeien. Waertoe komt men daermeé?... Men komt weldra waer men te Parys ge komen is. Kerkclj'k IVleuwB. Onder de bisschoppen, die zich by het Koncilie, welk de onfeilbaerheid van den Paus bevestigd heeft, onlangs hebben aengesloten, zyn, de aartsbisschop van Sliigonic, primaet van Ilongarië, de bisschop van Vaccia, de bisschop van Pinerolo en de armenische bisschop van Hardin. Itampcn an öngolukkpn. Een nieuw bewys hoe gevaerlyk het is onmiddel- fyk na den maeltyd"te gaen zwemmen, heeft zich don derdag te Dendermondevoorgedaen bvden genaemden Pieter Vermcire, oud 13 jaren, wonende te St. Gilles, welke korts na den middag gaen zwemmen zynde in het water der fortifikatiën, met eenen bloedopdrang naer do herssens werd geslagen en verdronk. De stoomboot Wcstfield die de dienst doet tus- schen New-York en het schaduwryk Stalen-lsland, Amerika,» en aen welker boord 5 a 600 personen waren, is gesprongen. De meeste slachtoffers, ten ge- talie van *216zyn vrouwen en kinderen. Al de klassen der samenleving waren aen boord vertegenwoordigd; want iedereen, van den bankier der Wallslreet lol den eenvoudigen werkman toe, gaet den zondag op Stalen-lsland doorbrengen. De ramp isverschrikkelyk. Overal is rouw. De omliggende huizen zyn vol ge kwetsten. By onderzoek is gebleken dal de ketel reeds negen jaren dienst had; daerby de pressie was al ie groot en ging verre boven hpt reglement. Kene ont plotting van grauwvuer heeft te Pittston, in Pcnsylvaniö (Amerika) placts gehad. Er werd een persoon op den slag gedood en 16 zyn in de myu onder de puinen geslikt. De ongehoorde hitte heeft de brandrampen in Londen sterk doen toenemen. Tusschen zondag en* maendag niorgend ten 4 ure zyn in Londen niet min der dan 22 branden uitgebersten. Gelukkiglyk werden de mcesten spoedig overmeesterd. De dooden en ver misten, door het springen van het katoenpoeder-fa- briek, te Stowmarket, tot nu toe gekend beloopt het getal 30. Nog vele gekwetsten zyn niet builen ge- vaer. —Woensdag heeft er op den spoorweg by Drongenc oen ongeval plaets gehad, dat ernstige gevolgen had kunnen na zich slepen. De morgendtrein,uit Gent naer Oostende vertrekkende, moest een koopwaren!rein voorby ryden. Deze laetste hield stil en de trein van Gent, in vollen sloom aenkomende, kreeg eenen schok, die de reizigers op elkander wierp. Wanneer de reizi gers-trein stilstond, bemerkte men dat al de voettre den als afgebroken waren en de rytuigen en de loco motief aenzienlyk hadden geleden. De koopwaren trein had zich niet 'genoeg uit den weg gemaekt. Een treinwachter, die bezig was met de reiskaertjes af te halen, werd op nog al grootcn afstand ten gronde ge worpen. Gelukkiglyk heeft men enkel stoft'elyke schade te betreuren. Na een half uer wachtens kon de trein zyne reis voortzetten, doch een groot getal rei zigers, te recht verschrikt, hebben verkozen te Dron- gene te blyven. Een trein door indianen aengerand. schroo- melyke M00RDERY. De dagbladen van Nieuw-York behelzen de volgende depe?hé uit Saint-Louis, gedag- leckend den 26 July: William Mac-Moore, ontsnapte gevangene, is te Saint Joseph aengekomen, brengende de byzonderhe- den van eene sehroomelyke door de Indianen begane moordery: «Omtrent half juny vertrok hv van Paw-Valley (Texas) met dertien andere geleiders des treins van het gou vernement naer het fort Sill (Indiaenseh grondgebied), Den 26, ten 5 ure 's avonds werden zy eensklaps, terwyl zy eene wadde, op dertig mylen van het tori doortrokken, door eene bende van 130 Chcgcns en eenige blanken aengerand. Er ontstond een gevecht, dat eenige minuten duerde; zeven treingeleiders werden gedood, een ander gekwetst, en de overige gevangen. De Indianen sloe gen den gekwetste dood, trokken hem de hoofdhuid af en nanien de gevangenen met zich. Men weet niet wat van het overige des treins geworden is. 's Anderendaags werd een gevangene, zoekende te ontsnappen in de bossehen, gedood. Men trok hem ook de hoofdhuid af. Den vrydag, na de twee dagrei zen, hield men stil; de Indianen bonden den genaem den Jones en llogward aen eenen staek, trokken hunne tong uil en hunne ooren af. Na ze langen tyd gemar teld te hebben, in tegenwoordigheid der andere ge vangenen, verbrandden zy hen met een klein vuer. De genaemden Brouwn, Mac-Moore en Jakson, be sloten dan alles te beproeven 0111 Ie vluchten. Eenige nachten daerna, de Indiaensche schildwach ten dronken zynde, ontmaekte zich eender gevangenen van zyne banden, die door den regen veel van hunne sterkte verloren hadden, nameen mes van eenen sla- penden wilde, en verloste zyne medegezellen. Dit ge schiedde den 3 july. Nadat zy byna naekt, gedurende eenige dagen voortgereisd hadden, werden zy door eenen bcvrien- den volkstam, de Potto Wattamccs opgenomen en ge voed. Zy kwamen den 12 gansch afgemat te Fort-Rilcg aen, en van Lavenworth begaf zich Mac-Moore naer St-Joseph, waer hy vrienden had. Sl-Pieters-Knk te Rome, (vervolg, zie N° 34.) Als men de beuk doorwandelt, welke geyloord is in marmer met regelmatig gelegde vakken, valt het oog op een aental steenen, welkë in een der arcaden van de zybeuk zyn ingelegd. De eerste steen is degene waerop de verdeeling der relikwiën van de H. Petrus en van den H. Paulus heeft plaets gehad; op den twee den leest men den naem van een groot getal marte- laers welke erop zyn ter dood gebragt. Wat betreft de twee groote zwarte steenen welke men een wei nig verder ontwaert, zy zouden gediend hebben, be weert men, om gebonden te worden aen de voeten der gemartelde christenen die men op de pynbank uit rekte. Langs dezelfde zyde bevindt zich een bronzen standbeeld voorstéllende S'-Pieler neergezeten. In het middenpunt van den dom en boven het graf van den H. Petrus, bevind zich de vermaerde baldakyn van verguld brons,welken Paus Urbaen VIII deed ver- vaerdigen, naer de tcokening van ridder Bernin. Deze bewonderenswaardige samenstelling bestaet uit vier van elkander afgescheiden gewrongene kolommen, rond welkeer bladeren, lauwer- en palmtakken zich slingeren, en waerop kinderen verbeeld staen, die spelen inde bevalligsle houdingen. Boven op die ko lommen staen vier groote engelenbeelden. Een kruis bekroont den baldakyn, welke zich op eene hoogte van negen-en-twintig meters verheft. Men verzekert dat aen dit kunstwerk verbruikt zyn dry-en-negenlig duizend kilogs. metael getrokken uit hel Pantheon, en dat het vergulden alleen zes-en-veertig duizend gouden kronen heeft, gekost. Het graf van S'-Pieler, dat onderden hoogen autaer was in de oude kerk, is bewaerd gebleven op de zelfde plaets in de nieuwe. Dit graf, gclyk al wat het om ringt, is versierd geworden met den kostelykslen marmer door Paus Paulus V. Beneden aen den autaer, van beider kanten, ligt een dubbele trap welke leidt lol een verguld bronzen traliewerk, langs waer men komt in de onderkerk, en door hetwelk men bemerkt vier kolommen van liet zuiverst en kostelykst albast. Twee honderd zilveren lampen verlichten onophou dend de balustrade welke het heiligdom omringt. Op hel autaer slaet nooit iets anders dan een gouden kruisbeeld en zes kandelaers. Het is langs den kant van het portael niet dat de Paus de Mis leest, maer wel aen den overkant, zoodat de II. Vader, gedurende arisch hel H. Sacrificie, gekeerd stact naer het volk. De Paus alleen mag op dit allaer celebreeren; Hy kan, per breve, ertoe de toelating geven aen eenen kardi naal. De, pracht van dit deel der kerk komt van de vier groote nissen welke de voornaemste zyden der vier binnenstaende pilasters van den dom beklocden, en in welke men de standbeelden aanmerkt van den H. L011- ginus, der H. Veronika, der II. Helena, en van den II. Andreas. Boven de nissen bevinden er zich baleons of tribunen, versierd met marmeren gewrongene kolom men die bewaerd zyn geweest uit de oude kerk ge bouwd door keizer Constanlinus den Groote. Wordt voortgezet.) Cholera. Doctor Lisle, van Marseille, heeft aen de waerdcering van het geneeskundig korps een ver slag medegedeeld volgens welk hy een onfeilbaer mid del heeft legen den inval van den cholera. Dit middel dat bestaet in eene oplossing van koper rood, gemengd laudanum van Sydenham, heeft nooit gefaeld tydens de smetzieKte van 1863; op verschei dene honderden zieken, die hy met dit middel heeft behandeld, is geen enkel bezweken. (Avenir national). de melk op het vuer. Als men de melk op het vuer heeft gezet, moet men er gestadig de wacht bly ven by houden, wil men ze niet zien ovcrloopen en er het beste deel van verliezen. Welnu, zet uwe melk maer op het bloote vuer, leg op de pan of op den pot wacrin de melk moet gekookt worden, uwe vuer tan; of ook al uwen hack en gaet dan maer aen uw werk, De melk zal opkomen, maer zoohaest zy het yzer dei- lang of van den haek raekl, zal zy niet meer hooger klimmen, ten ware gy ze te lang liet staen zoodanig dat de warmte van het yzer gclyk wierdc aen die der melk, in welk geval deze laetste niet meer zou tegengehouden zyn en voort zou overloopen. A. De Rouek, loezichler in hot jongens-weesenhui», met J. Ooslerlinck, zonder beroep. C. Wageman, metsersgasl, met M. De Neef, twynst. OVERLEDENEN. C. Kiekens, vr. Van der Eist, landb. 37 j., Mylb. J. Kindermans, twyndersa. 17 j., Mylb. A.\an Eeter, dagl. 62 j., Mylb. F. De Vis, wedc Deghels, schoenmaker, 33 j.Molestraetje. C. Ecman, man De Schryver, winkelier, 33 j., Merkt. M. Smgelyn, vr. Van Malderen, z. b. 27 j., Brabantstr. M. Bour geois, wed® Daviaud, z. b. 79 j., te Gent overleden. Een kind onder de 7 jaren. AELST, merkt Tarwe Musteluin Rogge Gcerst Haver Hoppe (1870) «le 50 kil. Hoppe (1869) Raepzaed Lynzacti Raepzaed-olic Lynzaed-olie Raepzaed de 100 kil. Lynzaed Aardappelen (roode) per 100 kil. Idem (wille) Boler per 3 kil. Evers de 23 Vlas de 3 kil. Viggcns liet koppel Lynwaden lei- merkt gebragt HOPPEM ARKTEN. NAMEN, 12 aug. De hop is verkocht aen 93 fr. de 100 k. LONDEN, 10 aug. Men kwoteert: Mid en East Kent fr. 73 tol 183-73; Weald of Kent fr. 73 tol 131-23; •Sussex fr. 73 tot 123. Farnham, fr. 100 lot 150. Olds fr. 25 tol 37-50.Uit sommigc'streken wordteenekleine verbetering in 't wéér gemeld. HAGENAU, 5 aug. Men deed zeer hooge aenbie- dingen voor den te wachten oogst, die niet worden aengenomen. Hop van 1870 wordt niet verkocht, du weinig handel. De laetste pryzen die betaeld werden zyn van fr. 55 tot 63. NURENBERG, 8 aug. Indien de oogst zoo slecht was dan men voorwend, zou de prys hooger moeten gestegen zyn. Koopers en verkoopers wachten op den uitslag van het regenachtig weer. Sedert de markt van donderdag zyn verkocht: 30 a 40 balen I® kvv. van gl, 54 tot 60 en 60 a 80 balen goede 2e kw. gl. 38 a 44 tol 50. De mid. ordinaire kw. zyn gedaen aen gl. 30, 33 en 36. SCHWETSINGEN (Baden), 5 aug. tot nog toe is er geene verandering in het wéér-gekomen. Wy moe ten warmte hebben voor het bloeien, om de hecle oogst niet te doen'mislukken. HERSBRUCK (Beieren), 5 aug. Het aenhoudend goed weder heeft een gunstigen invloed op onze hopvelden uitgeoefend, vooral onder het bloeien. B1SCHWILLER (Elzas), 5 aug. Het wéér schynt kalm en warm te willen worden; iets wat groot noo- dig is om onze zieke planten wat op te beuren. Het vooruitzicht opeen slechten oogst, doet de verkooper niet gretig pryzen aehnemen. HOLLOWAY'S ZALF EN PILLEN. Rliumaliek en Zenuw pyn. Hoewel de eerstgenoemde kwael onbarmhartig de jon gen en stcrkQn aentast, en de laatstgenoemde onmecdoogend bare slagtoffers onder de zwakken uitkiest, dezelfde geneeskun dige behandeling beide kwalen onfeilbaer genezen. Nadat de pynlyke doelen herbaeldelykmet warme pekel gebet geworde zyn, en de huid daerna afgedroogd is. moeten dezelve met Hol low ay's Zalf goed en met volharding, twecmael .dacgs gedurende eenige minuten ingewreven worden, en zyne Pillen moeten g< wikkeld zyn. Beide Zalf en Pillen zyn vergezeld van omlcrrigtin- gen voor het publiek in liet algemeen, en geen lyder. die dezelve met. acndacht leest, bchocll verlegen te staen hoe zichzelv met goed gevolg te behandelen. GEBOORTEN. MANNKLYK q VROUWELYK 6 HUWELYKEN. C. Coppcns, notaris te Geerardsbergcn, met J Govaert, bczondcrc. A. Meganck, marmerhouwer, met C. Van den Brandc, zonder beroep. an lieden. fr. 84—00 29—110 i> 22—00 10—90 10—00 00—00 v 00—00 62—00 30—00 104—30 79—30 22—50 33—00 8—00 7—00 7—09 2—09 4—54 38—00 102 ve a 39—00 33—00 25—00 11—45 12—45 00—00 00—00 32—50 36—00 105—00 00—00 UO—00 38—00 9—50 8—50 8—54 2—27 5—45 48—00 trkogl 18 Tarwe Rogge Geerst Haver Brouwers-haver. Boekweit Pacrdcboonen Duivcboonen Koolzaad-olie :acd-olie Kool/.aed Lynzaed Koolzaedkoekcn. Aerdappelen per 100 kil. Boter per kil. Eyers de 25. 29—00 30—00 19—00 00—00 00—00 00—00 13—00 17—00 0—00 00—00 00—00 00—00 09—00 00—00 00—00 00—00 101—00 000—00 79—50 80—00 00—00 00—00 36—00 42—00 20—00 22—00 0—00 0—00 2—82 3—27 2—27 0—00 Te koop ten bureele dezes blads: Zeven verschillige Prys 5 Franken. op ZosilAG 27 Oogst 1871, om 3 uren namiddag, byJ.-B. De Vriendt, ter Afspanning tie Kieuwe Jiat'i, Brusselselieponrl, to Aolst. Gratis vooruit eene sehoone zilvere ZAKHORLOGIE. Al de Liefhebbers worden verzocht aen de Schieting te komen deel nemen. De inleg is be- paeld op 50 eentimen; denzelven zal verdeeld worden. Elke Schutter zal mogen scheuten nemen naer beliefte maer niet meer dan twee vervolgens en zal maer eenen vogel in eene scheut kunnen ge nieten. Niemand zal mogen van plaets verwis selen ol zich door een ander laten vervangen. Alle andere geschillen die er zouden kunnen voorkomen zullen dooi- eene kommissie daertoe benoemd, onwederroepelyk gevonnisd worden. De Secretaris, De Voorzitter F. VAN DEN WYNGAERT. F. LL'YCKX. De Schatbewaerder, De Hoofdman, J. FRANCK. B. CLINCKAERT. A'. B. 5 centimen bolrapersgeld. Ter gelegenheid der groote Kermis van F.rpe. Maatschappij S^-Martinus op Zondag 40 September 4871, ter Estaminet Su-Mart inus, bij d'heer Petrus De Vidts, op het Dorp, te Erpe. De prijzen bestaan als volgt Eersten prijs 20 fr. en eenen schoenen Haan. Tweeden prijs 40 Ir. en een llescli Wijn. Derden prijs 40 fr. en een tlesch Wijn. De andere vier Geldvogels. Den inleg is bepaald op fr. 4-20 per 2 bollen bolrapersgeld medebegrepen. De inschrijving zal plaats hebben van 2 tot 4 uren namiddag. NAER GELDVOGELS, by Leopold De .Wol-Van Guclit, Bakker en Her bergier tot Nieuwerkerken-Mael", op Zondag 10 September 1871, om 4 uren namiddag. Gratis vooruit op den Oppervogel 2 flacons WYN, op ieder Zyvogel een schoon CORENTEBROOD. De iideg is bepaeld op 60 centiemen per hol bolrapersgeld medebegrepen. De Sekretaris, De Voorzitter, L. DE SCHUTTER. F. DE GENDT (BUITEN,) naar eene lekkere HESP, op Vrijdag 8 September 4871, om drij uren na middag, ter herberg de Goude Leeuw, bij Domi- nicus Mkrtens, te Nieuwerkerken, Maal. Groote Kennis van Esschene. op Kennis Dijnsdag 29 Augusti 1871, ten huize van de weduwe Neukennans. Vooruit gratis: 3 vette Hanen op de Oppervogels, Inleg fr. 1-10 per bol; 4 frank terug voor eiken afgeschoten vogel. Inschrijving van 2 tot 3 uren nanoen om ten 6 uren juist het spel te kunnen eindigen. Esschene, 15 Augusti 1874. De-Schnijver, De Voorzitter, VLIEBERGH. VAN FRACHEN De Eerc-Voorzitter, DE MEERSMAN. op Zondag 10 September 1871, om 2 uren na middag, by Petrus Ghysens, te Erembodegem Leuvenstraet. Vooruit een schoon Zilveren ZAKHORLOGIE. Dc inleg is bepaeld op 60 centimen per scheut bol rapersgeld medebegrepen OPENBARE VERKORTING van extra sehoone PAARD, VOITURE EN WIJNEN, TE AALST. De Notaris Boone, te Aalst, zal openbaar lijk verkoopen, op Maandag 24 Augusti 1874, om 2 uren namiddag, in de groote zaal van het Es- aminet la Bourse aux lloublon, Hoppemarkt: Ext ra sehoone Meubels voor Salon, Eetplaats, Bureau en Slaapkamers, alsStoelen, Sophas, Tafels, Zetels, Tapijten, Lusters, Horlogie (Pen dule), groote Spiegels, Schilderijen, Bullets, Commodcn, Gordijnen, Coffreforl, Bedstoelcn, Nachttafels, Lavabos, Wollen Matrassen, Res sorts, enz., Keukengerief, Porcelijn-en Geleijer- werken veel andere voorwerpen van de schoon ste hoedanigheid. Een schoon Paard, eene sehoone Voiturc (Phaéton), 8 stukken ouden Bordeaux Wijn. Op gewone conditiën en lijd van betaling. van allerbeste gelegen te Pollaere, in de Meulemeersschen. Do Notaris Breckpot, te Aelst, zal ten ver zoeke van die bet behoort, met gewin van palm slagen en gelagen, openbaerlyk verkoopen, om er by dc koopersin bet gebruik van te komen met'4 november aenstaende, sehoone en aller beste Dender-Meersschen, gelegen te Pollaere, in de Meulemeersschen, naby de stad Ninove, te samen groot by meting 3 hectaren 47 aren 50 centiaren en verdeeld in 12 koopen, zoo als by plan staende op de byzondere plakbrieven is acngeduid. ZITDAGEN: Instel Zatkihiag 12 A,,.,,sn. 1g71 Verblyf, Zaterdag 2b Telkens om 8 uye namiddag, ter Estaminet genaemd A la Villé de Ninovebewoond by d'heer Edmoxd Stevens, te Aelst, aen de Static van den Yzeren Weg. OPENBAHE YEKKOOPING te Aelst, in het Windmolenstraetjen. De Notaris Breckpot, te Aelst, zal met ge win van palmslagen en gelagen, openbaerlyk verkoopen Twee Huizen, gcstacn en gelegen te Aelst, in het Windmolenstraetjen, geleekend N" 7 en 9, en gekend by kadaster sectie A, N°5 1806»h en 4806/1, respectivelyk bewoond by Frans Van Balen en Frans Van den Marlen. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 49 Augusty ,g-. Verblyf, Zaterdag 2 September Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet Den Spiegel, by d'heer Petri s Verschelden, te Aelst, aeii de Graenmerkt. OPE3XBAUE YEBKOOPING van gelegen te Vlierzele en Letterhautem. De Notaris Moens, te Lede, zal ten jienzoekc van die liet behoort, met liet houden der twee hierna gemelde Zitdagen, openbaerlyk verkoo pen Eerste koop. Eene party Zaeiland,gelegen te Vlierzele, wyk Bakkersveld, sectie A, N° 484, groot 85 aren 50 centiaren, palende oost Dame weduwe Jan Baptiste Van den Berghe, zuid M. Van Crombrugghe, west de Rede en daer- over derven van den heer Benoit Meuleman en noord derven Bernard Van der Eecken. Tweede koop. Eene party Land, gelegen te zelve Vlierzele, wyk Bakkersveld, sectie A, N° 481 b, groot 28 aren 50 centiaren, palende oost M. Benoit Vcrstraeten, zuid d'erven Andreas De Meyer, west de Rede dnerover M. Van Crom brugghe en noord M. Van den Hondo. Derde en laetste koop. Een partyken Land, gelegen le Letterhautem, sectie B,N° 804,groot 8 aren 70 centiaren, palende oosten zuid dhoirs Mabilde, west den Armen van Letterhautem en noord de Struct. In gebruikkomst Kersavond 4874. ZITDAGEN Instel Mauniug 14 0ofisT lg71 Verblyl, Maendag 21 Telkens ten 8 uren namiddag, ter herberg Het Gemeentehuis, le Vlierzele, bewoond door d'heer Constant De Groote. Voor nadere inlichtingen begevemen zich ter studie van genoemden Notaris MOENS.

De Gazet van Aalst | 1871 | | pagina 3