ÏNSCHRYVINGSLYST geval op 45,8. Tegen 1 vrouwelyke geboorte telde men 4,06 n annelyke. liet getal der onwettige geboorten was 6,115 mannélyke en 5,852 vrouwelyke. In 1869 werden er 37,434 huwelyken ge sloten en 82 echtscheidingen uitgesproken. L)e provintie Antwerpen telde hierin voor 3,88o huwelyken en 4 echtscheidingen. RUNDERPEST. De Gouverneur, willende, zoo veel mogelyk, de inrukking en verspreiding der runderpest voorkomen, noodigt de houders van beesten uit, om onmiddellyk aen de plaetselyke over heid hunner verblyi'plaets ieder geval van ziekte, welke het zy,- aen te geven, waerdoor hunne dieren kunnen aengetast zyn, en zonder verwyl, de tegenwoordigheid van den Ryksveearts te aenzoeken. Hy herinnert insgelyks aen deze houders dat, by gebreke van eene dergelyke verklaring te doen, voor de gevallen van besmettelyke ziekte, zy zich blootstellen aen de straffen, vermeld in de hierachter herhaelde artikels 319, 320 en 321 van het strafwetboek. Graaf t'Serclaes. 319. Alle houder of hoeder van dieren of vee, ver dacht aengedaen le zyn van besmettelyke ziekten door hel Staetsbestuer bepaeld, die den burgemeester der gemeente, waer dezelve zich bevinden, niet zal heb ben terstond gewaerschuwd, of die, zelfs eel' de bur gemeester de waerschuvving heeft beantwoord, dezelve niet zal hebben opgesloten gehouden, zal ge straft worden met eene gevangenzitting van acht dagen tot twee maenden, en eene geldboet van zes en twin tig lot twee honderd francs. 320. Zullen met eene gcvangzitling van twee tot zes maenden en eene geldboet van honderd tol vyf honderd fr. gestraft worden, zy, die, nietlegenstaende hel verbod van hel bestuer, hunne besmette dieren of hun besmet vee met andere zullen hebben laten in aenraking komen. 321. Indien, uit de aenraking by het voorgaend ar tikel vermeld, eene besmetting onder de andere dieren is ontstaen, zullen zy, die het verbod van de bestner- Ivke overheid zullen overtreden hebben, gestraft worden met eene gevangzitling van zes maenden lot dry jaer en eene geldboet van honderd tot dry duizend francs. De runderpest is in de omstreken van Doornyk uitgebersten in de stallen van M. Aimable Yseux. Dry koeien werden afgemaekt. Men leest in den Progris van Yperen: het is wel de runderpest,die uitgebersten is by M. Lebbe, le Yperen. Eene koe zou daer gestorven zyn; de ingewanden van 'l dier werden te Poperiughe gedolven,zegt men, en het vleeëch te Yperen verkocht, onder wacrborg van een certilikaet van goede gezondheid, afgeleverd door een gediplomeerden veearts. Wetende dal men in het slachthuis van Yperen slechts de ingewanden naziet, legde men ingewanden van eene gezonde koe in de plaets van degene die men gedolven had. Sedert dien zyn eene andere koe en eene vners ziek geworden. M. Lebbe had maer dry stuks vee. De over heid heeft de zieke dieren doen afmaken en al de noo- dige maetregelen doen nemen tot ontsmetting der plaets. Men schryft uit Audenaerde, dat de runderpest zich nogmaels heeft vertoond, en er twee nieuwe gevallen zyn aengeslipt te Eine 'en te Leupegem. op het S'-Pieters-Nieuwjaer, voorgedragen door de GAZETTE VAN AELST. NAEMLOOS Aen Pi us IX, in zyn gevangenschap. M. en Mm0 DE GHEEST, brouvvur. ONBEKEND Den uitgever dezes blads. fr. 22-30 5 00 20-00 5-00 5-00 By koninklvk besluit van 18 december is er aen de gemeente Melle eene subsidie van 4000 fr. toege- staen, om ze te helpen de onkosten betalen der kassy- ding van den buertweg, die de kassyde van Gent naer Brussel verbindt, alsook de statie van Melle aen den provincialen weg van Gent naer Hundelgem. Een koninklyk besluit, in dale 25 december niagtigt den fabriekracd der kerk van Ruiselede om den toren te doen herstellen en de kerk le vergrooten. Een ingezetene van Brussel, die de verledene week in Vlaendcren reisde', drukt zyne verontwaerdi- ging uit, over het uitsluilelyk Franschspreken van treinwachters, kaerljesafgevers en zelfs statieoversten. Op den spoorweg van Denderleeuw naer Ninovc kreeg hy van den treinwachter geen antwoord op eene vraeg. in hel Vlaemsch gedaen. In de statie van Ninove ant woordde de kaertjesafgever op zyn Vlaemsch in het Fransch en dit deed ook de statieoverste. Zulke klachten komen ons dagelyks toe. Indien de spoorwegbeambten aen hunnen pligt te kort blyven en den Vlaming als eenen vreemdeling behandelen, dan zouden de vlaemsche reizigers wel doen hel hun aengedaen ongelyJi in het boek der reklamen aen te leekenen, dat zich in iedere statie bevindt, en tevens eene klacht te sturen lot den minister van openbare werken. Als ertalryke klachten van dien aerd inkomen, dan zal de heer minister gedwongen zyn de in Vlaenderen aengeslelde ambtenaren onder het oog te brengen, dat zygeene Fransche ambtenaren zyn, maer wel hel brood der Vlamingen eten, en hun eerste pligt is, lot Vlamingen in het Vlaemsch te spreken. (Fondsenbl.) Er zvn reklamen gedaen wegens den prys, welke de militairen die in verlof gaen, op den yzeren weg moeten betalen. In de laetste zitting van den Senaet, heeft M. de minister van oorlog verklaerd, dat hy in onderhande ling is met het ministerie van openbare werken, om te verkrygen dat de militairen in uniform, eene ver mindering van 50 t. h. op den reisprys per yzeren weg zouden genieten. De staet der beweging en ontvangsten der spoor wegen gedurende de 9 eerste maenden van 4871 vvyst eene vermeerdering aen van 10,751,835 fr. 38 c. voor de spoorwegen en van 288,032 fr. 25 c. op de tele grafen, in vergelyking met de ontvangsten der negen eerste maenden van 187p. Donderdag toekomende, moet er te Brussel eene proef gedaen worden met een vaegmachien, die van Parys komt. Deze machien, die hel werk doel van 15 man, wordt sedert eenigen tyd te Parys met goeden uitslag gebruikt. Het is de uilvinder zelf, of liever de verbeteraer, de heer Blot, fransehe ingenieur, die de proef zal besturen. De machien wordt door een paerd getrokken. Als de proef goed lukt zal de stad dit stel sel aennemen. De klerk van eenen wisselaer te Brussel, is ver dwenen met omtrent 30,000 fr., toehoorende aen zy- jien patroon. De bediende in het bestuer van een on langs gesticht dagblad, heeft met eene somme van 800 fr. de plaet gepoetst. De gelukkige bezitter van het nr 10,923,uilkeer- baer met 25,000 fr., der leening van Brussel! 853, uitgekomen by de laetste trekking, is de heer Jules Valckenaere, te Brugge. De policie van Brussel heeft oenen persoon aen- gehouden, welke in het Hölcl du Grand Monarque was afgestapt. Het is een ingenieur, van 's Gravcnhage geboortig, welke te Java een spiegelfabriek bestuerdc. Onlangs heeft hy de hollandsche kolonie verlaten met eene somme van 100,000 fr., welke hy in die fabriek ontvreemd had.Hy had zich eerst naer Italië begeven, waer hy staelsfondsen had gekocht; by zyne aenhou- ding heeft men by hem titels der italiaensche rente gevonden, voor eene waerde van 90,684 fr. Wy lezen in den Indépendant het volgende over de noodzakelykheid van eenen goeden slaep: Men heeft ons groot gekweekt in de verzekering dat de tyd dien men in 't bed doorbrengt verloren is, en dal al de uren, die wy het bed onttrekken voor ons eene winst zyn. Ik ben dan niet ontevreden le vernemen dat een beroemd geneesheer, doctor Hall, de wereld berigt heeft dat de kinderen tot 18 jaer en de oude en zwakke lieden 10 uren moeten slapen, en dat des morgens in eens opstaen zoo nadeelig voor de'gezondheid als on- aengenaem is. Het is goed 15 tot 20 minuten te besteden om lang zamerhand wakker te worden, zich uit te strekken en traegzacm het bloed zynen gewonen loop le laten her nemen. Het is gevaerlyk het bloed in eens uaer het hart terug te zenden. De persoonen die in,eens uit het bed springen mogen byna zeker zyn des namiddags eene zekere slaepdronkenheid te gevoelen.Hel instinct der kinderen legen hel vroeg opstaen'en het ineens wakker wórden, is zeer gegrond. De meeste persoonen zeggen dat de beste oogen- blikken van den dag degeiin zyn waerop zy moeten opstaen en het nog niet kunnen doen. Nu kunnen zy gerust zyn dal het goed is een weinig te blyven liggen als men wakker wordt. Niemand geniet lang de vol heid tyner vermogens die niet zoolang slSepl als zyn gestel liet wil, en'liet is altyd slecht op de nachten te snoeien om onze dagen te verlengen. Woensdag avond heeft er te Antwerpen een feit plaets gehad,dat zeer erge gevolgen had kunnen heb- hen. Eenige dronken kerels, welke nog altvd hel nieuw jaar vierden, speelden op de Ion in eene herberg der vierde vvyk. Een hunner verloor zeven-eu-derlig pint jes seef, en had geen geld om te betalen; doch de baes gaf krediet en de zeven-en-dertig pintjes werden spoe dig verzwolgen. Eindelyk werden de spelers dood- dronken, en toen het tyd werd om naer huis te gaen, zegde een hunner, een schoenmaker, dal hy niet terug by zyne vrouw durfde komen, omdat hy nog niet had gewerkt, en verklaerde nog liever te willen sterven. Een andero dronkaerd zegde in hetzelfde geval te wezen, en ten slotte besloten zy op de ton te spelen, wie zich hel eerst den hals zou afsnyden. De schoen maker verloor, greep een mes en bragt zich eene ligte wonde toe in den hals. De herbergier, vol schrik, liep den geneesheer ha len, en de kameraden van den dronkaerd namen, by hel zien van het bloed.de vlugt.De geneesheer kwam spoedig en bcstatigde dat de wond zeer ligt was, en niet het minste govaer opleverde. Een kwnerl uers later was Krispyn reeds te been, en zeer tevreden dat hy niet dood was. Men schryft uit Eecloo, 2 januarv In den nacht van den eersten op den tweeden Kers dag zyn er dieven in de kerk van Waersehoot gedron gen. Om hun boos opzet te volbrengen, hadden zy. eene ladder gehaeld uit een gebouw dal achter de ge meenteschool wordt opgerigt. Langs deze ladder zyn zy door een venster geklommen, en hebben zich in de kerk laten glvden, eerst op eenen biechtstoel onder 't venster. De'offerblok van 0. L. Vrouw en van den H. Aloïsius, alsmede de kerk- en armkas, werden door hen opengebroken en berooid. De buit kun maer tot een dertigtal francs beloopen, en denkelyk was hen dat gering bedrag onvoldoende; want uit de kerk ko mende zyn de dieven, door het inslaen van eene ruit, in de daerlegenovcr slaende fabriek gedrongen van J. B. De Schepper. Hier werden vier stukken gewevep sloffe door hen medegenomen-, een stuk matrassegoed vond men 'sanderdacgsdicht by het open venster staen, als-gereed gezet om langs daer weg te nemen. Dit doel veronderstellen dat de dieven zyn gevlucht zon der zich den tyd te geven dit stuk goed mede te dra gen. Rond 2 i 2 uer 's morgens zyn er landlieden voorby de fabriek gegaen, welke eenige runderen naer de statie van Eecloo brachten, voorde markt van Brugge bestemd; waerschynlyk zyn de dieven voor ben op de vlucht gegaen. Even als de vreugde soms kort van luer is, is dit ook met de droefheid het geval, zooals eenige voorhygangers, zondag in de rue Hocheporte (Luik), ondervonden hebben. Naesl eenen wageij. niet mtit- saerden geladen, slapie een heer, die eensklaps sirun- kelde, mei hetongelukkig gevolg, dal een der wielen van den wagen hem over het rechterbeen reed. Men snelde toe om hem hulp te bieden, maer lot ieders verwondering hoorde men hem schaterlachen en loonde by zyn beenhet had geen letsel bekomen, want het was.... een houten been. Woensdag, rond 1 uer namiddag, heeft er te Luik een belangryke diefstal in de volgende omstan digheden plaets gehad: Een boodschapper, komende van Ougrée, moest voor zyne patroons in de Nationale Bank de somme van 34,118 fr. 71 c. gaen ontvangen, waer men hem 20,100 fr. in bankbiljetten en 14,018 fr. 71 c. in spe cie overhandigde. Willende nazien of zyne rekening juist was, legde do boodschapper zyne 'bankbiljetten op zyde en begon zyn gemunt geld tè tellen, wat natuerlyk nog al eeni gen tvd vorderde. Toen hy hiermede gedaen had, wilde* hy zyne bankbiljetten openen, maer die waren verdwenen. De ongelukkige dacht eerst dat hy ze niet ontvangen had, maer de bedienden der Bank namen oogenblikke- Ivk den inhoud hunner kas op en beslatigden dat cr hem 34,118 fr. 71 et. uitbetaeld was. Men kan licht de wanhoop van den armen boodschapper begrypen, die sedert een groot getal jaren in dienst is by do fa briek, waervoor hy die groote som kwam ontvangen. Zyn naem is Hubert Rosen en hy heeft altoos bewy- zen der grootste eerlykheid gegeven, maer de hank- brieven waren weg en bleven weg. Zy waren gesto len, terwvl hy het geld na telde. Men sehrjrft uit Luik, 1 January Een woest tooneel is verleden woensdag te Wandre door eenige koolmynwerkers Bedreven, in een huis waer zy alles kort en klein sloegen. Een groote oploop, volgde op die brutale daed en de aenvallers; hrögten toen verscheidene messteken toe aen versegglige per sonen, zonder dat men weet wat er aenleiding gaf tol het eerste tooneel waerop de tweede volgde. De gen darmen hebben de misdadigers aengehouden en naer Luik gebragt, waer zy, na een verhoor hy den vrede- regter ondergaen le hebben, iu de gevangenis zyn opgesloten. Men schryft uit Luik, 2 january: Men meldt eenen diefstal, welke eenige dagen ge leden in het kwartier d'Outre-Meuse zou gepleegd zyn op eene nog al aerdige wyze. Een inwoner van dit kwartier keerde rond den middag ten zynent terug, toen hy op den trap eene vrouw ontmoette, welke eene schoone matras op den rug droeg. Verschooning, mynheer-^sprak zy ik ga u lastig vallen. Ga maer door, goede vrouw! antwoordde de andere haer la tende voorbygaen. Onze man ging naer boven en nam het middagmael met zyne vrouw, zonder nog verder aen deze ontmoeting te denken; maer hoe groot was zyne verwondering, toen zyne vrouw hem 's avonds kwam zeggen, dat men de matras van hun eigen bed had gestolen. Men schryft uit Bergen, 3 january: Er wordt hier veel gesproken over het verdwynen van eenen kassier van een Financieel agentschap. Een persoon dezer stad had hem voor 5000 fr. spoorweg- obligatiën toevertrouwd, om te Brussel te worden uit gewisseld. De kerel vertrok donderdag naer de hoofd stad en sedert dien dag heeft men niets meer van hem vernomen, dan hy van Brussel naer Antwerpen was gereisd. Er is eene klacht ingediend en men verzekert dater een mandael van aenhouding is uitgevaerdigd; maer men denkt dal. hy reeds naer Engeland is ver trokken. De voorraed van appelcienen voor nieuwjaers- dag naer Parys beloopt tot 254,000 kisten. Deze kis ten houden in,de eene 340 de andere 320 appelcienen elk. Ieder kist gerekend-op 330 vruchten heeft Parys 83,820,000 appelcienen ontvangen, of omtrent 40 ap pelcienen per inwooner. Men leest in de Droit De kreten «hulp! moord! «klonken zaterdag laetsl, ten twee ure 's morgens, uit een venster van hel eerste verdiep, boulevard Menilmontant te Parys, en wekten de aendacht op van eene patroelje politie agenten, welke het kwartier doorkruisten. De agenten drongen in de kamer, waeruit de kreten gestegen wa ren, en een zondeuljng schouwspel deed zich voor hunne oogen voor. In eene kamer bevonden zich een nog jonge man en eene vrouw, aen de hevigste ontroering ten prooi. Zy liep heen en weer, teekens der grootste gejaegd- hoid gevende en dobberde met de voeten in hel bloed Men had veel moeite om hun het voorgevallen te doen verklaren. Twee boosdoeners, welke de kamer verlaten waenden, waren er by middel van inbraek binnenge drongen om eenen diefstal te plegen; doch zy hadden bv hunne intrede hei keukengerief doen vallen. Door dit gerucht wakker gemaekt, sprongen de jonge echl- j genoten uit hun bed, en ontslaken eene bougie. Toen wierpen mei messen gewapende kerels zich op hen eu een verschrikkelyk gevecht begon. Men weet niet tot hoever dit woest tooneel zou gedreven zyn geworden, indien de jonge vrouw de venster niet geopend en geene kreten had geslaekt, die gelukkig- lyk gehoord werden. Men was overtuigd dat de dieven het huis niet hadden kunnen verlaten. Aenstonds werden opzoe kingen gedaen en men vond de twee schelmen in eenen engen gang verborgen. Zy namen een vyandige hou ding. De soldaten moesten hunne sabels trekken, een nieuw gevecht begon, waerin de mannen der wel zegepraelden. De twee gevaerlvke kerels werden naer de pre- fectuer van politie overgebragt. De gekwetste persoonen verkeeren echter in gecnen bedenkelyken toestand. De zuiderforten van Parys, nutteloos geworden ten gevolge der wyzigingen, welke aen het verdedi gingsstelsel van Parys gedaen worden, zullen te koop gesteld worden. Hel fort lssy werd aen 10,500 fr. slechts verkocht. Het fort Bicêtre alleen zal behouden worden om lot gevang te dienen. Donderdag had, in tegenwoordigheid van den lord-mayor van Londen en andere overheden de ope ning plaets van de nieuwe veemarkt voor builen- landsch vee te Deptford. Deze markt is aongelegd aen den zuidelyken Theems-oever, op 't terrein waer vroe ger een marinedok was. Verscheiden duizende stuks vee kan zy bergen; ook biedt zy ruime gelegenheid tot slachten; en alle voorzorgen zyn genomen tegen de verspreiding van besnieltelvke ziekten. De bouw kosten beliepen meer dan 100,000 p. sL; terwyl voor T terrein 94,000 p. st. betaeld werd. Sedert eenigen tyd komt er eene groote veran dering in Japan. Zoo meldt men onder ander: I)e keizer begint meer en meer de Europeesche gebruiken le volgen. Hy laet nu te Jeddo een nieuw paleis bouwen, waertoe hy de meubels te Parys heeft besteld. In plaets van zich, gelvk zyne voorvaderen, voortdurend in zyn paleis op ie sluiten, doet hy van tyd tot tyd een uitstapje, om zich aen het publiek te vertooncn. Er is nu zelfs spraek van eene reis, die hy door het geheele land zou doen. De rvksgrooten volgen allen zyn voorbeeld. Ook zy draden niuEuropeesche kleedingstukken en kort haer. De draegsloel is vervangen door een rytuig. Natuerlyk vindt dit alles navolging by de andere standen. Van- daer dal men nu in byna al de winkels Europeesche goederen te koop ziet. Daer Yokuhama het voornaemsle punt voor den handel is, en de meeste schepen aldacr binnenloopen, wonen er ook meer vreemdelingen dan op andere plaelsen.. Er verschynen aldaer geregeld twee Engel- sche dagbladen en een duitsch. Een paer Engelsche maetschappyen hebben den aenleg van spoorwegen op zich genomen en de Amerikaen Cyrus Field is ievefig bezig met zyn plan tot het leggen van een telegraef uaer St-Franciseo, waertoe de concessie is verleend. Inmiddels is de telegrafische gemeenschap tusschen Nangasaki en Wladawistok voltooid. Het is opmerketyk zegt de correspondent verder met welk een ieverde Japatineezen gebruik maken van het onderwys. Tot zelfs de minste bediende kan tegenwoordig lezen en schryyen. In de scholen wordt, gedeeltelyk reeds door Japansche onderwyzers, ook Engelsch, Duitsch en Fransch geleerd, en by de Japan sche boekhandelaers, vvaervan er velen te Yokuhama wonen, worden tegenwoordig vertalingen van onder scheidene wetenschappelyke werken uitgegeven. Ook het oud gebruik van het buik opensnyden is zeer verminderd, maer ongelukkig sehynt men dat inner niet te willen afschaffen; want in plaets van zich den buik open te snyden, laet men zich nu ophangen of onthoofden en het ontbreekt nog vooreerst niet aen gedienstige geesten, om daertoe de behulpzame hand te bieden. De cerw. heer De Sitter, priester in 't seminarie, is coadjutor benoemd te Okegem. De eerw. heer Van Droogenbroeck, eertyds pas toor le Schoonaerde, is den 29 December 1871 over leden te Erpe, in den ouderdom van ruim 71 jaren. Kerkelyh Micuw». De eerw. heer Van Varenberg, professor in St-Jozels- geslicht te St-Nikolaes, is professor benoemd in het College van Oudepaerdc. Hy wordt vervangen door den heer Burrick, seminarist. Rampen en Ongelukken. Men schryft ons uit Aslene (Gent), 3 january: Een groot ongeluk is alhier voorgevallen, dezen morgen om 5 1/2 uren. De genaemde Leonaerd Huys, bareel bewaker op den spoorweg, is om verre gewor pen door den spoortrein, en werd gewond aen het hoofd. De slag moet geweldig geweest zyn want men heeft hem dood vinden liggen omtrent 18 meters van zyn wachthuisje. Die ongelukkige was de steun zyner hoogbejaerde ouders. Men schryft uit Antwerpen, 4 january: Gisteren namiddag, omtrent 5 1/2 ure, is er een groot ongeluk aen de statie van Conlich voorgevallen. De barreel was gesloten, om een reizigerstrein te laten doorryden; eene vróuw, met eenen korf aen de hand, stond voor den barreel te wachten. Ongelukkiglyk, zoohaest de reizigerstrein voorby was, liep zy over de baen; en werd door eenen waggon, die van een koop- warentrein was losgeraekt, getroffen. De vrouw is door den schok ten gronde geworpen en hel hoofd afgereden. De identiteit van hel slagtoffer is nog niet bevonden. Er is een onderzoek ingesteld. Men schryft uil Doornyk, 1 january: Zaterdag morgend, ten 9 ure, is de trein welke voorby Havinnes rydt, legen eenen tilbury gestooten, welke over de baen wilde ryden, en waerin M.Donay, pachter te Quartes, zich met zyn Gjarig zoontje be vond. Het paerd bleef ongedeerd, maer het rytuig werd in duizend stukken verbryzeld. Het kind werd een eind verre gesmeten, doch bekwam geen letsel, en de pachter kwam er met eenige schrammen in het aen- gezicht af. Men schryft uit Doornyk, 3 january: De tweede january was een ongeluksdag voor den yzeren weg. De eerste trein uit Brussel naer Bergen vertrokken, ondervond eene vertraging van twee uren door een gebrek aen 't machien. Te Braine werd een werkman tusschen twee tampons gepletterd en stierf in den loop des dags aen zyne wonden. Te Bergen liep een waggon van de rails en kwetste twee bedienden. Den vorigen avond echter greep byna een veel ernsti ger ongeval te Ath plaets en wel in de volgende om standigheden: de expres-trein van Galais liep de Statie binnen, op het oogenblik dat de trein van Jurbises aen kwam. De laetste waggon van dezen trein wetfd nog geraekt door het stoomtuig van den expres-trein. Gelukkig was het slechts een bagagiewagen; maer een treinwachter die er zich in bevond bekwam zulke gevaerlvke wonden, dal men voor zyn leven vreest. Men schryft uil Bergen, 3 january: Een betreurènswaerdig ongeluk is zondag avond in de statie van Chatelineau voorgevallen. De treinwach ter van den laetsten reizigerstrein, komende van La- louvière, slapte van den trein en werd omgeworpen door den expres van Namen, die hem geheel en gansch over het lyf reed. Op zondag, 24 december, hadden twee werklie den, ongetwyfeld bedronken, hit ongelukkig gedacht opgevat, waerschynlyk om zich tegen de koude te be schutten, zich neder le leggen op eenen hoop nog niet koud geworden metaelschuim, naby hel gesticht de Vieille-Monlagncte Angleur (Luik.) Deze onvoor- zigtigheid heeft voor hen de schrik kei ykste gevolgen gehad's anderendaegs 's morgends vond men hen aldaer levenloos liggen; de uitwasemingen van het metaelschuim hadden de versmachling teweeg ge bragt der ongelukkigen, die, daerenboven, gedeelte lyk verkoold waren. Men leest in den Monileur du Puy-de-Dome: Een afgrysélyk schelmstuk, is in dón kerstnacht te Blanzat (Frankryk) voorgevallen. Een landbouwer, Brun genaerad, had zynen schoonvader te avondmalen verzocht. Met Brun, zyne vrouw en zynen schoonvader bevond zich een andere kerel van Blanzat, die, indien men het openbaer ge rucht gelooft, des tvds pligtige betrekkingen had met vrouw Brun. Na het avondmael verliet die kerel de familie. De nacht moet getuigen geweest zyn van een af grysélyk drama, dal zonder getuige is voorgevallen, en vvaervan men geen enkele juiste bezonderheid ver nomen heeft. 's Anderendaegs zag men Brun in het dorp Blan zat rondwandelen, maer men zag noch zynen schoon vader, noch zyne vrouw. Sinds maendag avond heeft niemand hem meer gezien. Gister avond ontdekte men dry lyken in hel huis Brun. Zooveel als onze inliglingen toelaten het te ver onderstellen, meenen wy le kunnen verklaren, dat de moord gedurende den nacht was gepleegd; vrouw Brun en haer schoonvader hebben ieder een pistool- scheut ontvangen; Brun heeft zich vervolgens met een scheermes de keel afgesneden. Brun en zyne vrouw leverden zich beiden aen den drank over. Hoe, en in welke omstandigheden is het schelm stuk gepleegd geworden? Men weet dit nog niet, en hel veld slaet voor alle gissingen vry. Men heeft bemerkt dat de dry lyken, zyde aen zyde, in hetzelfde bed lagen, midden in dc keuken; daerenboven de bloedsporen, die op den grond der keuken gebleven waren, werden door den nioordenaer zoo zorgvuldig mogelyk afgewischt. De justitie, welke zich onmiddellyk ter plaetse heeft hegeven, zet de instructie met den meesten ie ver voort. HOPPEM ARKTEN NUREMBERG (Beieren), 28 dec. Hop: Ondanks het gevorderd saizoen en in tegenslrydigheid met de vorige jaren was er deze week eene groote levendig heid op onze markt. In de fyne kwaliteiten werden nog al eenige zaken gedaen. SA EZ (Bohemen), 25 dec. Hop: Nog al aenzien- lyke aenkoopen werden deze week gedaen; ook be ginnen de kooplieden te aerzelen acngezien de groote vermindering van koopwaren. Men heeft de eerste kwaliteit betaeld tot 200 guldens. De hoppen onzer omstreken werden betaeld aen fr. 215 a 225 guld.; en die van buiten aen 200 a 215. Men schat den overige voorraed op zoo wat 700 balen. HAGUENAU, 26 dec. Hop: De eerste kwaliteit van den laetsten oogst betaeld men 235 a 250 fr. De gewone 200 a 230 fr.Onze oogst verminderd spoedig. AUSCIIA, 25 dee. Hop: De zaken worden zonder levendigheid voortgezet, doch er is eene neiging naer de klimming. BISCHWILLER (Elzas), 25 dec. Hop: De toestand onzer markt blyft altyd dezelfde; zeer weinige zaken, maer vaste pryzen met klimmende strekking. Men wacht eene schielyke prysklimming: Men heeft de hop noodig voor de fabrikatie van 't bier en daerby de voorraed is grootelyks verminderd. Deze week be- laelde men 23 op de*50 kilos met speld. De overjarige hop, daer en tegen, zyn in prys verminderd-. De hop van 1870 betaeld nog slechts 35 ff. per 50 kilos; vroe gere jaren worden aen 20 en 25 fr. gekwoteerd.

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 2