liuitenhmdsch Nieuws. Kleine Bedienden. zonden hun akelig licht over de gevangenis heen, tot in de cellen der veroordeelde. Dit vuer, die rook welke zy van verre aenschouwden, waren voor hen de voorboden eener onvermy- delyke dood Mgr Guibert, ter gelegenheid zyner bezitne ming van den aertsbisschoppelyken Stoe! van Parys, heett de verlossing bekomen van vier veroordeelden die eest genade verdienden. Z. Hoogw. is zeil'in de vier gevangenhuizen van Parys gegaen 0111 er het goede nieuws acn te kondigen en er den veroordeelden aen te wyzen op wien de bekomene gunst moest toegepast worden. Gekomen in het gevang la Roquetleheeft hy de cel bezocht waer Mgr Darboy werd opgeslo ten, en daerna de plaets waer de gyzeiaers werden gefusilleerd. Ik wil, zegde hy, gaen bidden op de plaets .waer myne voorzaet is ter dood gebragt oin my aen gedachten van dien aerd te gewennen. '"ft de godvruchtige prélaet knielde neer en bad met diepe ingeto genheid op het zand dat het bloed der slacht offers had gedronken. FltWKIUÏi. De militaire kommissiën, die de dossiers der gevangenen onderzoeken, gaen snel in dit werk vooruit. De gevangenen zyn in dry klassen ver deeld. De simpele soldaten die geene misdaden of wets-overtredingen begaen hebben, worden achtereenvolgens in vryheid gesteld. Voor de onderofficiers wordt eene gelyke maet toege past; maer die blyven onder de waekzaemheid der pblicie. De officiers en die gevangenen welke misdaden en wets-overtredingen begaen hebben, zullen voor eenen krygsraed te recht staen. Men verzekert dat alles in dry maenden zal geëindigtzyn. IiVGELViVD. In Limerick, eene Iersche stad die steeds tegen het ongelyke gezag gestemd is geweest, heeft eene groote demonstratie plaets gehad tot ondersteuning van hel streven om voor Ierland een afzonderlyk parlementen eeneafzonderlyke administratie onder het oppergezag der engel- sche kroon te verkrygen. MM. Butt en Smyth, beiden onlangs tot verte genwoordigers van Iersche kiesdistrikten in het engelsche Lagerhuis verkozen, ontvingen by die gelegenheid openlyke eerbewyzen; zy zyn thans de erkende hoofden van de party der af- schyding. De katholieke geestelykheid van Ierland heeft nog niet openlyk en ge'zamenlyk party voor of tegen die beweging gekozën: eenige prelaten, welke zich daerover hebben verklaerd, zyn tegen de beweging. OOSTE\llYK. In Oostenryk gaet het yeel erger sedert eenige dagen. Zoo men weet, het keizerryk bestaet er uit 't eigennauiig Oostenryk, uit Hongariën, uit Gallicië en uit Bohemië. Hongariën heeft sedert korte, aren bekomen van zyne byzonderste wet ten en gebruiken te mogen blyven behouden. Gallicië met hare Pollaken en Bohemien willen nu ook hunne oude inrigtingen en gebruiken zien wederkomen. In Opstenryk zouden er al- zoo vier verschillige gouvernementen zyn, en zy komen al van nu af niet meer overeen. Onlangs wezen wy op de zeer vredelievende verklaringen, die in alle Staten van Europa worden aigelegd, terwyl tegelyker tyd de wa- peniiigeil met kracht, worden voortgezet. Eenige feiten, die wy hier laten volgen, kunnen doen zien hoe nauwlettend men den hierboven geslèldcri regel opvolgt. In Engeland worden proeven genomen met machienen, waerdoor in eenige minuten muren van dry meters dikte vernield, en op zes meters afstand, de sterkste platen.van gekurasseerde oorlogschepen doorboord worden. Ook is men daer bedacht op eene aenzienlyke vermeerdering van het leger. Rusland heeft in Engeland vier gekurasseerde schepen besteld en een gelyk getal in Noord- Amerika. Bovendien moet Noord-Amerika een millioen geweren van nieuw model leveren er? Engeland 500 achterlaed-kanonnenen 200 stuk ken zwaer geschut. Oostenryk laet piitrailleuses van een nieuw model vervaerdigen. Het is een soort van draeg- bare mitrailleuse, waerin een elektriek toestel verbonden is, waerdoor men op dry duizend el afstands duizend schoten in den minuet kan doen. Ieder kompagnie infanterie zal van zulk een helsch werktuig voorzien worden. Alles wordt duerdcr en duerder. Dehuishuer slaet op, de eetwaren slaenop.Om kort te gaen, en om in geene byzonderheden uit te weiden, 't leven wordt aen ieder die met werken aen zyn brood moet komen, alle dagen allangs om moeilyker. Wie in dezen toestand zeker wel het meest lyden zyn de kleine bedienden. Alles slaet op, uitgenomen hun traktement; alles verhoogd uit genomen hun karig loon. Een enkel voorbeeld: een garde-frein aen den yzeren weg, een bediende die eene groote ver- antwoordelyk heeft, aengezienzynslechtoppas- sen by het zetten der prangen de yselykste ge volgen heeft, zulk een man wint 900 frank per jaer 2 fr. 46 c. daegs. En die man heet dan nog goed betaeld! Het springt in de oogen, dat dit dagloon niet iu evenredigheid staet met de diensten, welke die beambten aen den staet bewyzen, met de buitengewone kosten, die de aerd van hunnen dienst medebrengt. Aengezien men nu toch een batig overschot van 9 millioen op de ontvangsten van yzeren wegen, posten en telegrafen gevonden heeft, welke reden heeft men noch om zulk een be droevend karig traktement te geven aen de kleine bedienden, zoo als de garden aen den yzeren weg, de facteurs aen den post, de douaniers, enz. aen de kleine bedienden die aen de openbare besturen gehechtzyn, in het algemeen? Waerom, als de levensmiddelen, wanneer al les rondom ons opslaet, in prysvermeeren,-bly ven die kleine tiaktementen altyd eender? Let heel wel op, dat opslag van levensmid delen wil zeggen: afslag van het geld. Vroeger kon men met 900 fr. per jaertreffe- lyk leven. En thans? Thans is het te weinig om te leven en te veel om te sterven. Want wat men eertyds kocht voor een Irank kost er nu twee en nog meer. Aldus moet het gouvernement mede gaen met de eischen der eeuw en wat het vroeger goed koop kon krygen, omdat alles goedkoop was, moei het nu duerder betalen, omdat alles duer der is geworden. Wy vreezen niet dat de opmerkingen in de woestyn zullen gemaekt zyn. Hetlegenwoordig ministerie heelt reeds veel gedaen ter verbete ring van het lot dergeringe klassen: de dagloo- nen der werklieden in zekere werkhuizen van den Staetsyzerenweg zyn door den heer Was- seige vermeerd; die ook maelregelen heeft ge nomen om het loon van al de brievehdragers met 1 july aenstaendelOOfr.perjaeropteslaen. Fondsenblad Kamer cler Volksvertegenwoordigers. Dynsdag laetstleden heeft de kamer hare werkzaemheden herbegonnen. De minister van juslilie is geïnterpelleerd geworden nopens hetgeen is voorgevallen in het krankzinnigenhuis te Evere, en ter dier ge legenheid heelt M. Vleminckx gevraegd dat voortaen de krankzinnigenhuizen worden ge steld onder het onmiddelyk opzigt en bestubr van den staet. Dat is wat veel gevraegd! Daerna is de discussie begonnen van het wetsprojekt aen het ministerie van openbare werken een credietverleenendevan 12 millioen, tot vermeerdering van het materieel der yzeren wegen. M. Moncheur heeft voorgesteld dit krediet te brengen van '12 tot 16 millioen om ook aen de statiën de noodige verbeteringen te kunnen toebrengen. De minister van linantie heeft een crediet ge vraegd van fr. 730,000 om het munitiebrood der soldaten te verbeteren. De kamer is nog niet aen 't kyven, maer de Jinkerzyde, heeft het toch weer zoowel weten te schikken dat men er aen 't zagen is geraekt. Het crediet voor de yzeren wegen werd op alle tonen dringend verklaert, en de stemming ervan moet eerst dry a vier kostelyke zittingen kós ten op het S'-Pieters-Nieuw jaer, voorgedragen door de GAZETTE VAN AELST. Opbrengst van den voorgaenden lyst. fr. 57-50 Mme VAN DEN 11ENDE-FRATERS. M. VAN DE WALLE-DE PRATER. M. VICTOR WILLEMS. NAEMLOGS 50-00 10-00 2-00 2-00 Onze stadsgenoot de heer Eugcen De Smet, oud- volksvertegenwoordiger en gewezen lid van hotNatio- nael Congres, is den 18 dezer maend te Gavere over leden, in den ouderdom van 83 jaren. Wy roepen de aendacht der mililiancn óp de volgende voorschriften. Tydens de loting zullen de mililiauen al de redenen van vrysielling aenduiden, welke zy voornemens zyn voorden miliiieraed te doen gelden. Degenen die meenen regt lot vrysielling te hebben, om andere redi-nen dan voor ziekte, krankheden of gebrek van lengte, alsook degenen die meenen regt lol een ontslag van dienst te hebben, zullen van het collegie van burgemeester en schepenen, de door de wel ver- eisclite certificaten moeten vragen. Wat betreft de vraegen van certificaten gemotiveerd op den staet van fortuin der familie, zy moeten monde lings ol by geschrift toegestuerd worden, hetzy aen dën arrondissemenls-commissaris, op den dag der loling. onmiddellijk na deze bewerking, hetzy aen hel go- meentebesluer binnen de tien dagen. Er wordt den belanghebbende acte zyner verklaring gegeven. Na dit tijdverloop zullen de vragen niet meer aen- vaerd worden, ten ware zy gegrond waren op feiten na dit lydverloop voorgevallen. Verleden jaer, de eerste mael dal de nieuwe wel op do nationale milicie in voege was, heefl hel depar tement van oorlog op dry man, waervoor er stortin gen gedaen waren by de registratie-ontvangers slecbls een plaelsvervanger kunnen leveren. Het departement van oorlog had zich zelve, en meteen de belangheb benden gestraft, met alleen als plaetsvervangers ie willen aenvaerden, degenen die den vollen ouderdom van 28 jaren bereikt hadden, en daerdoor de konkur- rentieder wervers voor byzondere maetsChappyen uitnemend te begunstigen.Nu zyn de zaken veranderd, en er is voortaen veel meer kans, door de tusschen- komst van hel departement van oorlog eenen plaels vervanger in het leger te bekomen, dewyl de jonge lingen, te rekenen van den ouderdom van 19 jaer, nu ook als plaetsvcrvmgers door hel departement van oorlog kunnen aenvaerd worden. Gedurende de afgeloopen maend december zyn er, ten gevolge van slechte of onduidelyke adressen, 7071 brieven ter zyde gelegd. Van dit getal zyn er, 11a de opening 5023 kunnen besteld of aen de schry- vers terug gegeven worden: 2056 werdeu in de scheurmand geworpen. Men zegt dal de commissie, gelast met de wet te wyzigen over de jury van onderzoek, volgens het al gemeen gevoelen van al de professors, de afschaffing der certifieaetsleergangen heefl besloten. De Univer- siteilsjaren zouden gebragt worden van 4 lol 6 voor de rechten, en van 6 tot 8 voor de geneeskunde. Elk jaer zal er exaem moeten afgelegd worden, en de examen zouden niet alle mondelings wezen, gelyk in de huidige wetgeving; er zouden voor verscheidene geschreven proeven zyn. De stedelyke raed van Brussel heeft besloten dat de 37 notarissen der hoofdstad elk meteen gelyk deel zullen gelast worden van den verkoop der gronden, voortkomende van de onteigeningen voor de gezond making der Zenne, en dit op de enkele voorwaerde, dat de notarissen 2 ten honderd hunner verkoopregten aen de stad zullen afstaen. In den nacht van zondag tot maondag is er te Brussel een stoutmoedige diefstal gepleegd, in het huis op den hoek der Botermarkt, bewoond door M. Lagazy, brillenverkooper, en op eenige slappen af stand van de permanencie gelegen. Dc dieven hebben de volgende voorwerpen geroofd: 50 brillen en ueus- nypers, met gouden garnituren, 15 barometers, 75 tooneelkykers, 50 zienbuizen, 20 kleine lorgnetten, enz. enz. alles berekend op eene gezamentlyke waerde van 10,000 fr. De schelmen hadden de deuren gebar- rikadeerd, welke met het overige van het huis in ge meenschap is, derwyze dat men niet in den winkel kon komen, voor dat zy den zelve hadden verlaten. In den gemeenleraed van Brussel, heefl maendag de burgemeester, in naem van het collegie en van de sectie der werken, het voorstel gedaen om eene som van 100,000 fr. in verschillende premiën te verdeden onder de eigenaers der 20, schoonste gebouwen, op de nieuwe boulevards gemaekt voor 1 january 1876. Er is eene premie van 20,000 fr.; een van 15,000; van 10,000; van 8,000; van 6,000; van 5,000; 2 van 4,000; -4 van 3,000; en 8 van 2,000 fr. De bouwmeesters zyn volkomen vry over de bouwwyze en den stylDerge- lyke wedstrjd is over twee eeuweD uitgeschreven geworden voor hel bouwen der huizen op de Groote Markt, en dan werd de prys toegewezen aen het Waeghuis. Tydens het bombardement van Brussel (in 1695) werden 3,830 huizen door de vlammmen vernield, en tien jaren nadien waren zy herbouwd. Men verhoopt dat in den huidigen tyd, nu de middelen van vervoeren het houwen zoo vergemakkelykl zyn, de 700 te maken huizen wel in vier jaren zullen kun nen voltooid zyn. In de trekking van de leening der stad Gent, van 1868, heefl ite stad eenen prys van 500 fr., eenen van 223 en 16 pryzen van 123 gewonnen. Men las' zondag op cenon waggon in de statie van den Slaels-yzeren weg, te GentApre le sargemen reyst a lentrepol. Dat moet beleekenen: Après le ctiargemenl reste it l'entrepot.< Hoelang zal dal frausch apenspel hier in Vlaenderen nog duren? Zondag laetst,omtrent den middag, is in de kerk te Hundclgem (Gent) eene heiligschendende diefle ge pleegd. Een man, die als bedevaerdcr in de kerk ge komen was, verzocht de bewaekster der kerk om ge zegend te worden, en nog wat le mogen bidden, het welk hem werd loegestaen, en terwyl de bewaekster voor eenige minuten de kerk verlaten had, brak de dief liet tabernakel open, en stool de remonstrantie, die geschat wordt op 1300 fr. De dief is nog niet in handen der politie. Men schryft uit Dergen, 15 jan De raedskamer onzer icglbank heeft gisteren het aonhoudingsmandacl bevestigd, hetwelk is uitgevaer- digd tegen L. Dehaul, beschuldigd van den diefstal van 475,000 fr. Er is in de koolmynen van Charleroi en omtrek, eene werkstaking uitgebroken. Hel werk is gestaekt iu de pulten Ardinoises, Bois-Noël, la Reunion, Trieu, Kaisin, Mambourg, Sacré-Madame, Pays-de Liöge als ook in de mynen van Roux. In andere koolputten is de werkstaking slechts ge- deellelyk. In alle geval is zy belangryker, algemeener dan men dacht; maer tot 1111 toe heefl zy nergens een gewelddadig karakter aengehomen. Dc bestuerders der mynen hebben besloten, het werk zoolang te laten stil liggen, als de toestand het zal vereischen. Men schryft uit Luik, 14 jan: Een maeldcrsgast, die aen zyne vrouw nooit zyn werkloon afgaf zonder er op te snoeien, had eindelyk het middel gevonden om zyne vrouw le vreden le stel len in... alles voor zich te"bewaren. Zyne vrouw was bakkerin, en hy, in de maeldery werkende, bragtaHe veertien dagen eenen zak meel mede, dien hy aen zy- nen baes ontstolen had, maer zegde met het loon van zyn werk betaeld le hebben. Dit duerde zoo verschei dene maenden, doch op den duer werd dc dief betrapt met eenen zak meel op den rug. Hy werdaengehouden, en by eene huiszoeking ten zynent vond men 31 zak ken niet het merk van zynen baes. Dry waren nog vol meel, maer de inhoud der 28 andere zakken was ver bakken en door de vrouw verkocht. De oneerlykc ke rel had geregeld zyn dagloon verbrast. Hel getal zinneloozen vermeerderd in Frankryk in reglslreeksche verhouding met het gebruik van sterken drank. Dil land staet onder het opzicht van hel gebruik van sterken drank aen het hoofd der vol keren even als onder het opzicht van het getal zinne loozen. Engeland telt 1 zinnelooze op 432 inwoners; Zweden 1 op 512; de Vereenigde-Slaten 1 op 701; België 1 op 704; Frankryk 1 op 410. Een geneesheer uit Picardie (Frankryk) heefl on langs een brief aen 't Journal des Médecins geschre ven, waerin hy onder ander zegt: De natuer vloeit over van heelmiddelen die zoo eenvoudig als doeltref fend zyn. De prei, in de volkspraek beter gekend onder den naem van parei, bezit de eigenschap om al de pyn, door het steken van insekten zooals wespen, hommels, bieën, paerdenvliegen, muggen, vlooien, enz. veroor- zaekl, aenstonds le doen ophouden. Hel is genoeg de steek door een dezer insekten bekomen met deze groente te wryven, om aeustonds het opzwellen te doen verdwynen; zoo krachtig is zelfs het middel dat de pyn geen*tyd gegund wordt om zich te doen gevoe len, of indien dil reeds heeft plaets gegrepen, dat de pynoogenblikkelyk iu een aengenaem gevoel herscha pen wordt. Dit middel is door een hond ontdekt geworden. Eene wesp had den hond van den geneesheer eenen steek ;op den neus toegebragt en l.el dier liep naer den hof, trok met zyne tanden eenen prei uit den grond, droeg het gewas op eenen steen, waerop hy hel tusschen zyne voorpooten plellerde en er dan zynen muil doorwreef. De zwelling en de pyn namen oogenblikkelyk af en weldra bleef er mets van den steek meer zigtbaer. Er bestaet eene zeep die schier niets kost. Men kan er spoedig en gemakkelyk alle soort van wollen goed en tyk mede wasschen. Die zeep is de potaerde. Men laet gedurende een kwartier uers potaerde in water weeken en men slrykt deze soort van pap over het kleedingstuk dat men wil wasschen en welk men in eene kuip steekt. Men giet er langzamerhand water over. Als de stof goed doortrokken is, zonder dat zy overstroomd is door water, dan vryTl men er op, ge lyk men waschl. Eenige oogenblikken nadien spoelt men het kleedingstuk uit in veel water. Droog zynde, is de stof wetër schoon. Ryk behoud slechts door dit middel zyne oorspronkelyke kleur. De eerw. heer Vermoesen, 9nd.rpas!- r te Vel- sike, vervangt den eerw. heer Sansp* u r, on lerpa.slo««r te Astene, die in zyne plaets benoemd is. De oudste priester van ons bisih de eerw. M. G. D. Van Rossem, oud pastoor Wne »eke, is den 9 january overleden, in T godsh - n* ge sticht had in die gemeente en in 't welk hy in vrede de laetste jaren zyns levens heeft overgebracht, na zyn ontslag als pastoor te hebban gegeven. M. Van Rossem was te Cruybeke geboren in 1788. Hy hoorde toe aen de roemrykc scbaer der levieten van Wezel, die beantwoordden aen de godsdienst-vervolging van Napoleon 1, door den kreet: Liever soldael dan schis matiek! Itampen en Ongelukken. Een hevige brand heeft zaterdag namiddag de fabriek en de huidevettery van M. Sablon-Wallers, te Cureghem, Céramiqnestrael by Brussel, in assche ge legd. Het byzonderste gebouw bestond uit vier ver diepingen en in eene plaets van dit gebouw werd rond 5 ure 's namiddags hel vuer ontdekt. Aenstonds was iedereen te been om hulplebrengen; maer de brand overdekte in weinige oogenblikken, door een hevigen wind aengevuerd, dc geheele uitge breidheid van hel gebouw. Met moeite konden de pa pieren, eenige meubelen en eenige balen wol gered worden. Hulp van builen was er genoeg voorhanden, maer al de pogingen in 'l werk gesteld, konden niets teweeg brengen dan het beperken van den brand, en van de schoone fabriek is niets staende gebleven dan een deel der naekle muren. Men zegt dat alles verze kerd is. Deoorzaek van den brand is onbekend. Men schryft uit Gecraerdsbergcn, 11 jan: Eergisteren morgeud beeft men in de droogery der karlonlabriek op den Duiisenbroek, de lyken ontdekt van twee personen, welke men vermiste, en die men vermoedde weggeloopen te zyn. Het waren deze van een 26jarigen werkman en een 14jarigen knaep. Zy hadden het voer der droogery, waerover zy de bewa king hadden, goed aengelegd en waren er daerna in geklommen om te slapen. Zy zullen dus door de hitte verstikt en verbrand zyn, want toen men hen vond, waren zy gaftsch gebraden. Er is te Hoei eene wreede daed gepleegd, inge geven door hel bygeloof. Daer maekt men jacht op de spooken,die men niet in de holen der rotsen ziet, maer op den openbaren weg, steenweg van Luik, by de Noorderslalie. Een jongeling werd aengevallen door twenkloeke kerels, die beweerden het nachtelykspook onder de handen te hebben, waerover de inwoners van HoeLsederl eenige dagen babbelen. Nietteg- u- staende de krachtdadige protestation van den aenge- nnde, werd hy ten gronde geworpen, met stokken geslagen en, terwyl een der aenranders hem in het slyk hield liggen, ging de tweede, die reeds een stok op hel hoofd van den ongelukkigdhad in stukken ge slagen, eenen lantaern en nieuwe moordtuigen halen, 0111 hem volkomen te dooden. De stad is vol van dit feit, waerover het gercgl onderzoek doet. The World van 30 dec., een dagblad dal te New- York (Amerika) verschynl, bevat de volgende telegra fische depec.be: Zoutmeer, 29 dcc. Vrceselyke sneeuwstormen zyn boven de dislrikten der mynen van Small and great Cottonwood losgebroken. De sneeuw overdekt den bodem, afwisselend van 10 tol 20 voelen hoog. Geheele koloniën zyn onder den sneeuw begraven en talryke menschen verloren liierby hel leven, terwyl velen als by mirakel aen den dood ontsnapten. De ar beid isonmogelyk geworden en zoolang het onweder niet bédaerd, dat immer blyft voortwoeden en 'door sneeuw, hagel en regen afgewisseld wordt, valt er aen geene redding voor hen die door hel onweder getrof fen werden, noch aen de herneming van hel werk te denken. Het geheele verkeer is dooi- de dikke sneeuvv- laeg onderbroken en de pryzen der eerste benoodigd- hedon voor het levensonderhoud klimmen tot fabel achtige pryzen. De steenkolen worden lot 20 dollars de ton verkocht en dan nog mag hy een gelukkige ge noemd worden die er aen dien prys kan stoken. Men schryft uit Gecraerdsbergcn, 16 jan Dezen morgend is er oplO minuten afstand van onze statie, een spoorwegongeluk gebeurd. De reizigers trein, komende van Edingen ten 7 i/a ure, en welke eene menigte volk naer onze markt brengt, heeft juist by het uitryden van den tunnel, verscheidene koop- waren-waggons ontmoet, die verlaten op de baen stonden. De schok was zeer hevig; verscheidene per sonen werden gekwetst, de machinisten,onder ander, zeer zwaer. Men vracgt zich af, waerom men, zonder voorzorgen te nemen, die waggons op den weg laet staen. Dit is een onvergeeflyko nalatigheid, welke aen verscheidene menschen het leven had kunnen kosten. Een hevige brand heeft dynsdag nacht, in de ge meente Zele, een gedeelte der hofstede in asch gelegd van de gebroeders Weslelinck. Alleen bet huis is be- vryd geworden: schuren en stallen werden volkomen vernield.-Acht koeien kwamen in hel vuer om, het ■paerd werd gered; gered ook, dank zy God! werden de zeven kinderen van eenen der gebroeders Weste- linck; onder de arme kleintjes waren er dry die ziek te bed lagen door de pokken aengetast. Om elf lier losgebarsten, is het vuer tegen vier uer kunnen uil- gedoofd worden. De schade beloopt tot ongeveer 25,600 fr. Alles was verzekerd. Kerkelyk nieuws. De eerw. heer P. Clerebaut is coadjutor benoemd te Wontergem. HOPPEM ARKTEN HAGl'ENAü, 8 jan. De laetste feestdagen en ins- gelyks de weinig beschikbare koopwaer heeft eene groote kalmte aen de markt gebragt, waer de pryzen niet merkelyk veranderd zyn. Eenige kleine partyen zyn verkocht in het omliggende van fr. 240 a 250. BISCHW1LLER (Elzas), 9 jan. De afdoeningen in hop zyn gedurende de al'geloopeneweek weinig leven dig geweest zonder prysvorhooging. Dit leit is bedui dend voor de-houders die hoopten nog eens den prys van fr. 30Ö te bereiken, waervan geen enkel kooper wil hooren spreken; er is dus te voorzien dat de pry- zen van heden, fr. 240 a 250 niet zullen te boven ge gaen worden. De oude hop, die men nog hier en daer aentreft, wordt betaeld van fr. 30 a 35 de 50 kilogr. NUREMBERG (Beieren), 9 jan. Sedert eenige dagGn beslaci alhier eene groote vraeg voor de fyne kwali teit en aenzienlyke verkoopen hebben plaets gehad in het disti'ikt Hersbrück-Laufer tot de pryzen van gl. 132 a 142. Te Spall vermindert de voorraed van dag tot dag en bekomt men gemakkelyk gl. 200. In hop van 1870 zyn overal nog groote hoeveelheden voor handen, hetwelk den handel voor den uitvoer belemmert. De beiersche hop is schaersch; de beschik bare koopwaer is geheel hel land door van 2° hoeda nigheid.'Op onze laetste markt is redelyk handel ge dreven tot vaste pryzen. Wui'temberger, middelbare kwaliteit, gl. 139 a 149. Poolsche gl. 136 a 440; spalt, omliggende middelb. kwal. gl. 466 a 470; marktwaer prima kwal. gl. 420 a 428. Voor de gemeene kwalitei ten bestaet weinig vraeg. ASSCHE, 16 jan. Op den builen is de hoppe van 1870 verk. acn fr. 120 de 50 kil. I

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 2