staen en op het vrede politiek door het gouverne ment onderhouden. Ten slotte heeft de minister verklaerd dat hy geene katholyke mogendheid kende, Oostenryk erin begrepen, welke zich in cenen toestand bevondt om den Paus eene schuilplaets te geven zoo goed als die van het Vatikaen Men ziet dat graef Andrassy met het zop van zynen onzaügen voorgaender von Beust over goten is. De Hongaersche kamer der afgevaerdigden heeft het voorstel verworpen, strekkende om het gouvernement uit te noodigen zich met de Bisschoppen te verstaen, om de nog bestaeude hooge heilige dagen op de zondagen over te brengen. Bravo! Kamer der Volksvertegenwoordigers. Voortdurende discussie over het dringend verklaerd voorstel van een crediet van zestien millioen voor vermeerdering van het materieel der yzeren wegen. CMILICIE?" De zittingen van den milicieraed te Aelst, voor de ligting van 1872, zyn vastgesteld als volgt: Eerste Zittijd, bestemd voor het onderzoek der reklamen der lotelingen uitgestelden en ontslagenen: Don maendag t l maërl 187-2, het 23" kanton. Den dynsdag 12 dito, het 26® en 3öe kanton. Den woensdag 13 dito, het 27u en 29e kanton. ■Don donderdag 14 dito, het 28e kanton. Den vrydag 13 dito, het 30® kanton. Den zaterdag 16 dito, het 31° kanton. Den maendag 18 dito, het 32e kanton. Den dynsdag 19 dito, het 33c kanton. Den woensdag 20 dito, hel 34® kanton. Den donderdag 21 dito, het 36e kanton. Tweede Zittijd bestemd tot het mderzoek en de aenneming der plaets vervangers Den dynsdag 2 april 1872, voor de miliciens der 23®, 26" en 27® kantons. Den woensdag 3 dito, voor de miliciens der 28®, 29® en 30® kantons. Den donderdag 4 dito, voorde miliciens der 31®, 32® en 33e kantons. Den vrydag 3 dito, voor de miliciens der 34®, 33e en 36° kantons. Derde Ziltyd, bestemd oo\ op de reklamen te beslissen- opz-ich!cjis welke, gedurende de vorige zitlyden geene uilspraek is gedaen: Den maendag 8 -aprH, voor al de kantons. Woensdag laetst is door onze plaelselyke politie aengehouden, zekeren J.-B. Sdiouppe, van Haeltcrt, welken sedert weinigen tyd uit het gevang was geko men, en onder de bewaking der politie stond. Schouppe in de permanentie onderzocht zyndc wierd bevonden dal 10 ellen nat lynwaed onder zyne kleederen op het lichaem versteken waren, en welke denzelven avond nog erkend wierd door den heer Ch. Schuermans, bleeker alhier, die over eene Iyn- waeddiefte kwam klacht doen op zynen bleek den vorigen nacht begaen. Schouppe heel'l bekentenis gedaen en nog een ge deelte van hetzelve lynwaed aengewezen die op eene naburige gemeente versteken was. 11? is naer Den- dermonde overgebragt. Donderdag heelt de minister van binnenlandsche zaken de kooinklyke kommissie aengesleld, ingerigt om de deelneming le regelen en te besturen der bel- gisehe artisten, land- en hofbouwkundigen op do wereldtentoonstelling, die in 1873 leWeenen gehou den wordt. M. '1 Kim do Roodenbcko is voorzitter be noemd. De* al gem eene tentoonstelling van Schoone Kun sten, in 1872 te Bergen, zal den 26 mei beginnen en den 7 july daerna eindigen. Zy is geopend voor alle belgischc en vreemde schilders. De voorwerpen hier voor bestemd, moeten voor 13 mei aen den gemeente secretaris van Bergen gezonden worden, met cenen brief, waerin nauwkeurig hel adres van den artist en de uitlegging voor de kalaloog moet opgegeven worden. Het bureel der belgische kommissie, voor de •wereldtentoonstelling van Weenen in 1873, is dooi den graef van Vlaenderen ontvangen, die het eere voorzitterschap van de kommissie acnvaerd heeft. De smokkelhandel in zout wordt sedert de af schaffing van den accyns op dit artikel in België, in het zuiden van Holland sterk gedreven. In België voor vyf centen per kilo ingekocht, wordt het eenmaei over de grenzen zynde, met eene winst van 200 p. t. aen den man gebragt. m De vlasmarkt te Gent was overvloedig voorzien, alhoewel de vragen kalmer waren. Pry zen zwakker <lan de voorgaande week. Men schryft uit Gent, 23 January: Het is aen den meestergast van M. Kamlnski, fabrie- fcant, Sl-Lievenstraet, en "niet aen M. Kaminski zelve, dat de premie van 23,000 fr., der laetste trekking van de leening van Gent,is te beurt gevallen. De gelukkige winnaer is een getrouwd man met verscheidene kin deren, die vlylig werkt en spaerzaem leeft. Hy had met zyne spaerpenningen twee aktiën der leening van Gent gekocht. Ditmael toch is liet water naer de zee niet geloopen en iedereen zal den braven werkman het fortuintje gunnen, waermede hel lot hem heeft begunstigd. Men schryft uit Gent, 25 jan: Zondag laelst bemerkte men eenen persoon op de plaets te Eist, die, ter gelegenheid van Sle. Apolonia, zegde aldaer te komen bedevaerden. De vrouw eener herberg bemerkte in zynen binnenzak iels, dat geleek aen eene pistool, en den vreemden gast nauwkeurig opnemende, meende zy in hem eenen gevaerlyken ke rel te zien. Seffens deed zy kennis geven aen den heer secretaris, die den vreemdeling ondervroeg, en daer deze in zyneantwoorden aerzolde, nam men hem voor- loopig in echtenis. Men onderzocht hem, en bevond nu, dat hy drager was van een geladen revolver, een dolkmes, eenen degenstok en eene kleine handzaeg. Men heeft den zonderlingen bcdevaerder aen de gendarmerie van Nederbiakelovergeleverd, welkehem des auderendaegs naer Oudenaarde heeft gestuerd. Er word verondersteld, dat de aengehoudene de dief is der remonstrantie van de kerk van Hundelgem. Ziehier wat wy aengaende de heiligschendende diefte in de kerk van Hundelgem (Audenaerde) ge pleegd, vernomen hebben: Zondag, 14 dezer, bevond zich een vreemdeling om 11 i '-2 ure des voormiddags aen het bidden in de kerk van Velsike-Ruddershove en werd dooreen vrouws persoon, welke aldaer den Kruisweg ging, opgemerkt, door de allerhande teekens welke hy maekte, waer- van zy den koster kennis gaf, die aanstonds den per soon uit de kerk dreel en de deur vastrnaekte. Alsdan begaf deze persoon zich in eene herberg, alwaer hy den weg naer Hundelgem vroeg en verleide dat hy op bedevaert was. Te Hundelgem aengekomen zynde, vond hy de kerk deur gesloten. Vragende naer den koster, werd er hem geantwoord, dat de koster ver van de kerk woonde, maer dal er aldaer een vrouwspersoon was, die zich gelastte de vreemdelingen le zegenen. De vrouw werd gehaeld en.de vreemdeling betaelde haer 16 centie men voor offerpenning, waerop hy een grooten pater noster uit den zak haelde, vragende oen deze vrouw- om een weinig in de kerk le mogen zitten voor te bid den, belgeen hem'werd toegestacn. De vrouw, den kende met eenen godvruchligen bedevaerder te doen le hebben, begaf zich naer hare wooning om te noen malen. Tervvyl de vrouw weg was, begaf de vreemdeling zich naer het tabernakel, brak hel opeaen roofde al daer de remonstrantie, die geschat wordt op meer dan 1500 franken, waermede hy de vlucht schynt geno men te hebben in de riglingder gemeente Balegem. Toen de pastoor, oud 83 jaer, het. lof ging beginnen, was hy grootelyks verwonderd hel tabernakel open gebroken te vinden, en dal de remonstrantie was ver dwenen,die bydes morgensvoorde miser ingeplaetst had. De dief is tot heden nog niet gekend. Men schryft uit Audenaerde, 21-January: De arrondissemciits-kommissaris heeft het verbod doen ligten, dat drukte op de gemeente Wortegem, Oike, Etiohove en Audenaerde, daer de dertig dagen verloopen zyn, na de werken van ontsmetting dezer, plaelsen. Vier gemeenten blyven nog aen eene strenge waekzaemheid onderworpen, namelyk Mooregem, Eine, Lcupegem en Melden. Het vvéttelyk tydverloop eindigt den 6 fel). Als er van heden tot 25 dezer zich geen geval meer voordoet, dan kan men de veepest uit onze schoone streek als vervvyderd aenzien. Men schryft 'uil Tbielt, 21 jan: De runderpest, welk in België scheen opgehouden hebben te woeden, is plotseling uilgeberslen in de stallen vanden landbouwer J. Daele, le Pilthem. Giste ren zyn er reeds elf koeien afgemackt. M. Van den Bergbe, arrondis.sements-kommissaris, heeflzich aen- stonds ter plaelse begeven en met M. Van Eecke, 's ryks veearts, de noodige bevelen en maelregelen voorgeschreven, die in dergelyke omstandigheden vereischt worden. 0j> 't oogenblik van dit schryven verneemt men dat liet getal koeien op stal 25 of 26 beloopt; dat de gou verneur der provincie er reeds is aengekomen en dal de afmaking van de overige koeien vandaegisbevolen. De gendarmerie van Thielt en Ecgem is reeds twee dagen, dagen nacht ter plaetse, om hel kordon te vormen, lol de soldalen zullen aengekomen zyn die alle slonden worden verwacht. Men schryft uit Eqploo, 22 jan: Sedert cenigen tyd worden onze gemeenten over stroomd door eene stortvlaag van ronkende zendbrie ven, nopens zoogenaemde premie-loteryen. Wy waer- schuvven onze lezers legen die loppcry in 't groot. Willen zy op eenmaei overtuigd zyn van het mistrou wen dat z'iilke klopjacht op hunne beurs verdiept, ze lezen maer eens aendachtig de grove leugens diejom- mige zendbrieven aen deondervindiiiglooze landlieden trachten vvysle maken, om hen tot het nemen van eenige loten over te halen: die zendbrieven zeggen, dal elk lot een grooten prvc of een prys ten minste zoo groot als de inleg moet winnen; dan men nooit kan verliezen!"Dit to"h is genoeg om elkeen de oogenover het doel van de zaak le openen. Wie toch die dat leest, begrvpt niet, dat men liegt en bedripgt? Woensdag morgend, rond 9 ure, is ei- teVeurne eene stoutmoedige diefstal geploegd ten huize van P. Wullaert, logisthoudcr, op den steenweg naer Ype- ren. Tcrvvjl de vrouw naer de markt was. en haer man op zyn land werkte, is er een vrouwspersoon langs de openstaende achterdeur in het woonhuis ge drongen en heeft er uil eene kommodeeen kolïerken gestolen, hel welk eenig geld en eene gouden ketting (geschal op eene wacrde van 100 IV.j, benevens al hunne papieren, bevatte. De man had die vrouw zien in liet huis gaen, doch denkende dat het zyne echtge- noote was, die' terug van de markt kwam, was hy zon der argwaen blyven werken. De papieren zyn des au derendaegs in de Nieupoortvaerl teruggevonden. In den nacht van 19 tot 20 jannary is er eene hei ligschendende diefstal gepleegd in de kerk van St Her mos, te Ronse.Een dief, die,zoo 'I schynt, niet aen zyn proefstuk was, liet zich na liet lof, dat ten 4 ure ge daen werd, in de kerk sluiten. Hy brak de offerblok ken, die in de pilaren gemptst zyn, open; doch den oirerblok des autaers van Sl-Hermes kon hy niet. open krvgen. In den koor verbryzetde hy eene plank van liet gestoelte, waerde opbrengst der omhalingen van de kerkmeesters en van den armmeester berustte; maer hy kon er enkel eene som van ongeveer 10 IV. uithalen, ln.de andere offerblokken was niels. De dief beeft niet een kerkmeubel of ornement aengeraekt. Hy is uit de kerk ontsnapt langs ëen zyvenster, dal hy verbryzetde. De polieie, onmiddcllyk verwittigd, heeft maelregelen genomen om den dief te ontdekken. De gemeenteraed van Doornik heeft in zyne zit ting van 20 january, de questie der subsidie van den schouwburg gediscuteerd. De lieeren Louis Dumorlier en Lesehevin hebben geprotesteerd tegen de onze- delyke vertooningen en de eerste raedsheer heeft eene verklaring gedaen, die ten minste de verdienste van vrymoedigheid heeftWy, raedsheeren, zegde hy, moelcD legen die subsidie stemmen, en derwyze handelen om dol middelpunt van bedorvenheid uil onze stad le verbannen. De subsidie ia behouden, maer men mag voorzeggen voor slechts weinig tyds. Men schryfi uit Charleroi, 22 jan: Verleden maendag, vertrok een graenhandelaer van Silenrieux, M. Cocnen, des morgends met den yzeren weg naer de markt van Charleroi. Des middags krygt zyne vrouw een telegrafisch berigt waerin haer echt genoot 175 fr. vraegt, om eene handelszaek le sluiten. Des avonds'spreekt men vooral over de 175 fr. die door den lelegral'gevraegd zyn. Groole verwondering van den man, die niet weel wat zyne vrouw wil zeg gen. Hy heeft geen geld gevraegd en ook geen ont vangen. Des anderen daegs ondervond men dat een behen dige aftruggelaer den naem van M. Coenen gebruikt had, om die 175 fr. op te stryken, maer M. Coenen eischt nu zyne 175 fr. terug van de bestuerders der telegrafen, onder beweering dat zy de onvoorzichtig heid bedreven hebben van te lichtgetoovig dit geld aen den aftruggelaer te hebben gegeven. Van alle kanten qntvangen wy de beste tydingen, over de werkstaking in de koolmynen, en men mag dezelve als geëindigd beschouwen. Te Gilly hebben de arbeiders zich in massa aengeboden: een groot .getal kwam te laet om nog des morgends jn de myn te worden afgelaten. Over dien tegenslag drukten zy hunne spyt uit en wachtten met ongeduld den avond af. Er heeft eene uitdeeling van brood, of liever van broodjes plaets gehad, want ze waren zoo kleiD, dat ieder er ten minste twee noodig heeft om le ontbylen. l'it Jumet wordt gemeld, dat de Internationale er het laetste woord heeft gezegd, en dat hare regeering geëindigd is. De werklieden zyn van hunne dwalingen teruggekomen, en zien thans hoe zeer men ben be drogen heeft. Uit Marchiennes wordt hetzelve gemeld. De werk lieden, welke allen den arbeid aen dezelfde voorwaer- den als vroeger hebben hervat, zullen hun ontslag geven als lid van die maetschappy, welke hen sedert zuo laugen tyd heeft bedrogen. Overal gaen zy onder elkander werkmans-vereenigingen vormen, die hunne eigene dekens zullen kiezen, gelaslom hunne klachten aen de patroons over le brengen. Op zulke wyze zyn ze zeker van gunstig aenhoord te zullen worden, en altyd zal er, in de maet van het mogelyke, aen hunne gegronde grieven regl worden gedaen. Te ChSlelel is de werkstaking insgelyks dood en begraven. De werklieden, verontwaardigd van zoo schandelyk te zyn bedrogen, zyn aen de vroegere voorwaerden, tot den arbeid weergekeerd. Eenige werkstakers, dry of vier, welke nog goed vonden dit leven van luiardy voort te zetten, zoo strydig lfiet de gewoonten onzer werklieden, zyn dezen morgend,.met geweld naer de kolenputlen ge- bragl, door hunne vrouwen, welke woedend waren tegen de opstokers. Twee flesschen goeden Wyn. Het 5® en 7® arrondissement van Parys waren reeds sedert gerui- men tyd het doel der nachtelyke aenvallen van eene bende dieven. De polieie kon er maer niet in gelukken, een enkeleder schelmen in handen te krygen. Geen kelder of hy stond aen hunne roofzucht bloot, de yzeren staven werden uitgebroken en het laetste voor werp uil den kelder verdween.Geene slecht bewaekte toogladc in eenen winkel of zy was geledigd, geene kamer, hoegoed ook gesloten, als de bewooners afwe zig waren, of hare beste voorwerpen, haer geld en juweelen hadden van meester veranderd als de inwo ners terugkeerden. Een dezer schelmen zag op eene ton, by eenen winkelier, twee langgelialsde flesschen slaen, door eenen knecht, die eenige aenkoopen deed, daer voor- loopig neérgezet. Op handen en voelen kroop de be hendige gouwdiof naer de verleidelyke langhalzen en kaeptc die* weg, zonder dat kruidenier of knecht dit bemerkten. Denzelfden avond moest er juist een smulpartytje door de bende gevierd worden, waerin ieder deelne mer verplicht was zyn aendeel te leveren. Onze dief nu, dacht dat de twee flesschen wonderwel tot een afscheidsdronk konden benuttigd worden en plaelsle niet weinig opgeblazen, de twee prachtige flesschen op tafel. Dc maeltyd liep teneinde, de twee flesschen wer den ontkurkt en schenen aen de tafelgasten allersma- kelykst toe, zoodal er dan ook geen droppel in over bleef. Toen zy echter elk afzonderlyk huiswaerts wa ren gekeerd, veranderde het tooneel; allen zonderon derscheid, kregen zulke hevige buikpynen dat men verplicht was genetssheereh ter hulp'te roepen. Hel stelen der twee flesschen nu was uitgelekt: beide langhalzen, voor een gesticht van een burgerlyk gods huis bereid, moesten als verzuiveringsmiddel gebruikt worden en de polieie, welke dacht dal deze onge steldheden wel konden voortvloeien uit hel onmatig gebruik van den inhoud dezer flesschen, deed een bezoek by de lydenden en nam allen, van den eersten tot den laetsten, gevangen. Hel zyn voor het grootste deel jonge schelmen van 15 tot 25 jaren oud, die in de rue Frdnicourteen lokael gehuerd hadden, waer men eene aenzienlyke hoeveel heid voorwerpen van allen aerd ontdekt heeft, die van diefstal voortkwamen. Twee jonge meisjes waren in die bende betrokken. De commissie, in Frankryk aengesteld om de questie des arbeids van de kinderen in de nyverheids- gestiehten te onderzoeken, heeft besloten, dal het on- deraerdsche werk der mynen aen de kinders beneden de 15 jaren zou moeten verboden worden, alsook aen de meisjes en gehuwde vrouwen. Uit de Haegsche Chroniék, in het Amst. Han delsblad (Holland), ontleenen wy het volgende Een japansche prins, die in Europa rondreisde, schreef eens aen zyn vorst: Wanneer hier iemand eene groote daed heeft verrigt, dan zou men-denken, dat hy daervoor beloond werd. In het geheel niet. Dan wordt hem een kruis geschonken, dat hy zyn leven lang moet blyven dragen en nooit weêr mag afleggen. Hoe verdieoslelyker hy zich heeft gedragen, des te grooter en zvvaerder' is het kruis, zoodal men verpligl is, het eindelyk over den schouder aen een lint te dragen, en het nimmer af te laten. In Oppcr-Beieren (Duilschland) ligt er zooveel sneeuw dal de huizen der dorpen tot aen de daken zyn bedekt. Een boer had het schrander denkbeeld, zich een dubbelen uilgang te maken doortwee tunnels te graven in den sneeuw welke zyne woning bedekte: een dezer wegen leidde naer de kerk en den andere naer de herberg. Een Italiaensche sterrekyker Giovanni Castro meld het einde der wereld tegen den 11 january 1877. 't Is eene komeet die in haren loop de aerdè moet ontmoeten en vernielen. Het schynt dat wy eerst zul len verslikt en daerna zullen verbrand worden... De bladeren van al de geraniums bezitten de eigenschap, gezwind al de sneden, de schrammen en andere wonden van dit slach, te genezen. Men neemt een ol verscheidene bladeren dezer plant, die men een weinig pletten op een doekje, en men legt hel aldus op de wond. Het gebeurt mcnigmael dat één blad voldoende is voor de genezing. Hel plakt sterk op 't vel, helpt de byeenbrenging van 't vleesch.en geneest de kwetsuer in zeer korten tyd. Rampen en Ongelukken. Gisteren nacht is by de kinderen De Vulder te Aygem eenen zvvingelmolen afgebrand. De oorzaek dier ramp is onbekend. Niels was verzekerd. Men schryft uit Brussel, 24 january M. T.., beenhouwer te Laelcen, leefde in slechte verslandhouding met zyne vrouw. Eergisteren avond, omtrent 8 i.'a ure, greep hy in een hevigen twist eene schup en bragt er zyne vrouw en dochter hevige sla gen meé toe. Denkende hen gedood te hebben, vluchtte hy bloothoofds en op zyne kousen den huize uit. Vol vertwyfeling legde hy zich op de rails, waer de polieie van Schaerbeek hem des middernachts vond liggen; hy had opgehouden le leven. Men schryft uit Brussel, 23 january: De genaemde Michel Teissel, woonachtig in de Mouchcronsslraet, werd gisteren in zyn huis inge sloten, door de polieie die hem kwam aenhouden.om eene gevangenisstraf van tien dagen te onderstaen, waertoe hy veroordeeld was. Michel Teissel wilde aen deze vervolging ontvluchten en sprong door 't venster der tweede verdieping op de opene plaets van een huis, hetwelk gen zyne wooning grenst. Met een ge broken bil werd de onvoorzigtige opgenomen en naer hel gasthuis Sint Pieler overgebragt. Men schryft uit Antwerpen, 22 january: Gisteren avond, tusschen 7 en 8 ure, is er een groot ongeluk op den yzeren weg, naby den Pannengang, voorgevallen. De genaemde Petrus NiqoJa.zydewinder, welke aldaer op de rails was in slaep gevallen, is door een koopwaren trein de beide beenen afgereden. Men heeft den ongelukkige naer het gasthuis gebragt, alwaer hy, niettegenslaende alle mogelyke verzorging, dezen morgend rond 4 ure, overleden is. Donderdag namiddag is er een droevig ongeluk te Brugge in de Pottemakerstraet gebeurd. De ge naemde Karei Martens, oud 55 jaren, ongehuwde landbouwer, geboren te Dudzcle, wonende by zvne zuster-vveduwe te Koolkerke, kwam met eenen wagen met 8 zakken aardappels geladen, naer gezegde straet toen aen het waterschep het wiel in de laegle ging en door den schok, Martens van zynen wagen op den grond stuikte; zwaer aen het hoofd getroffen, bleef hy dood ter plaetse. Men heeft zyn lyk naer St.-Jans- hospitael overgebragt. Het geregt van Tongeren heeft zich verleden maendag naer Wellen begeven, om onderzoek te doen aengaende eene schrikkelyke 'misdaed, die verleden zondag in deze gemeente begaen is. Maendag morgend vond men langs een openbaren weg het lyk van den genaemden Lemmens. Het was duidelyk dat de dood van dezen man het gevolg eener misdaed was. Het hoofd van het slachtoffer was ver- bryzeld, zyne handen waren met koorden saemgebon- den. Ten gevolge van hel geregtelyk onderzoek is de genaemde Buteners aengehouden en naer het gevan genhuis van Tongerenovergeb'ragt. De betichte bekent tegenwoordig geweest te zyn aen de worsteling, doch hy beweert er geen deel aen genomen le hebben. Hv weigerd de misdadigers te doen kennen. Men schryft uil Bergen, 24 january: Er heeft nogmaels een vreeselyk drama plaets gehad tusscheneenenbosehwaehler en wildstroopers zondeg nacht. Zekere Mainil, van Hóudeng, op loer op hel grondgebied van Thieusies, werd door een schol getroffen, ten gevolge waarvan hy 's anderen- daegs bezweken is. Men verzekert dal de wachter, die het feit beging, zich gevangen heeft gesteld. Het' ge recht is ter plaets gegaen. Men schryft nit Luik, 24 jan: Dezer dagen deed een luitenant van het voetvolk in zyne kamer, voorgeborgt St-Walburge, proefne mingen met vuerwerk, wanneer, op het oogenblik dat hy op de tafel eene llescn met inbytend vocht plaelsle er eene ontploffing plaets greep. De flescli^prong aen stukken en het vocht verspreidde zich over den officier die ernstig aen het gelaet. en de handen verbrand werd. Gelukkig hield hy de oogen gesloten; anders ware hy blind geweest. Op zyn geroep kwamen de lieden van den huize toegeloopen, om hem te helpen en volgens den raed, door hem zelve gegeven waschten zy hem gedurig met water, om de werking van het inbytend vocht legen te gaen. Ilel slachtoffer van dit ongeval werd vervolgens door eenen genees heer des legers verzorgd; zyn toestand is zeer ern- stig. Een jammerlyk ongeluk is op 14 dezer te Saint- Romain de Popey, kanton Tarare, department der Rhóne, (Frankryk) voorgevallen. Rond 7 ure 's morgends keerden eenige kinderen van 10 tot 13 jaren, uil <Io eerste mis huiswaerts, langs eenen smallen weg die nevens den ringmuer der pastory loopt. Eensklaps slome de muer 'mei lievig gedruisch in en begraefde zes der ongelukkige kinderen onder zyne puinen. Vier hunner, dry meisjes en een jongen, werden er onder uit gehaeld, zonder nog eenig tecken van- leven te geven, de twee andere ademden Dog, doch men wan hoopt aen hun behoud. Dry persoonen stapten maendag laetst in de standplaets van Bronne (Frankryk) inlenen waggon van den trein N° 116. De afdeeling waerin zy plaets namen was reeds bezet door twee veekooplieden. Toen de trein in beweging was, sprongen de dry persoonen op de twee veekoopers en poogden dezen te vermoorden. Eene vrecselyke worsteling omstond in de enge verblyfplaets.De aengevaüenen lieten door dringende kreten hooren, riepen om hulp en bystand en die hulpkreten waren zoo doorsnvdeod dat de trein stople. Gewaer wordende dat zy verloren waren, indien men hen in handen kreeg, lieten de aenvallers hunne slagloffers los en sprongen door de portel op den we» Van de dry schurken is slechts eene ontkomen, dé tweede viel op de rails van de wisselbnen en is door een voorbyloopenden trein verbryzeld.De derde werd door al de reizigers achterna gezet, die eene jacht op den moordenaer wilden maken. Afgemalen langs alle kanten iiigesloten, moest hy zich eindelyk gevangen geven. Onder goed geleide is hy naer Castelnaudary over gebragt en achter de grendels gestolen. Het eerste der twee slagtoffersvan dezenaenval is gevaerlyk gewond- het tweede heeft slechts ligteverwondingen bekomen! De polieie is op het spoor van den tweeden moordt naer. Nieuwstydingen uil Monte-Video, van 27 decem ber, zeggen dat de italiaensche stoomboot Amcrica op 24 december verbrand is, op zyne reis van Bueoos- Ayres naer Monte-Video. Van de bemanningen de 214 reizigers, die aen boord waren, zyn er 87 verbrand of verd ronken. Kunst- en Letternieuws. De kommissie der koninklyke akademie, gelast met de toebereidsels van den lOOjarigen jubilé, stelt voor, die plechtigheid in de maend mei aenstaende te doen plaets hebben en al de leden der akademie uit te noo digen die plechtigheid hy te wonen. De vreemde aka- demien en dc geleerde genootschappen van het land en den vreemde, waermede de koninklyke akademie in betrekking is, zullen uitgenoodigd worden, zich doorafgevaerdigdente doen vertegenwoordigen. Twee dagen zullen aen helfeest worden besteed. Dc eerste zitting zal samengesteld zyn uit eene welkomst-rede voering, door den voorzitter der akademie uitgespro ken, en dooreen historisch begrip van wat er sedert de stichting der akademie tot op onze dagen is ge daen, afgelezen door den sekretaris, en eindelyk eene redevoering door den voorzit!er der klas van weten schappen. Des avonds zal een banket de.ledcn en al de afgevaerdigden der verschillende vreemde maet- schappyen vereenigen. De tweede zitting zal ook aen het uitspreken van redevoeringen worden besteed en aen het bekend maken van den uitslagdes jaerlvkschen pryskamp van de klasder letteren. Een muziekacl feest zal deze plechtigheid inhuldigen en sluiten. HOLLOWAy S ZALF EN PILLEN.Vrouwelyke kwalen. Op de moeders in Engeland komt eene groote verantwoorde- lyklieid neer, wat aengact het zorgen voor eene stevige gezond heid voor hunne dochters.- te dikwyls, helaes wordt zy echter opgeofferd aen laekbare schaemte, in een byzonder tydperk des levens, wanneer zeer belangryke veranderingen plaets grypen in het vrouwelyke gestel, van welke goede verzorging toe- komslig geluk ofwel toekomstige ellende afhangen. De Pillen van Bollmvay.oa liyzondfr indien zy door de Zaïr geholpen w- den, hebben het gunstigste resultaet verkregen in het vaststel len dezer werkingen van welker goede in achtneming, de ge zondheid, ja zelfs hét leven afhangt. Moederen dochter kunnen veilig deze krachtige openende geneesmiddelen gebruiken, zon der iemand te raedplegen. Algemeen aengenomen als het eenige groote middel voor vrouwelyke kwalen, feilen deze Pillen nooit- ook verzwakken 7,y het stelsel niet, en brengen altyd den ge- wenschten uitslag te weeg.

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 2