kingen gebeuren alle maenden; 1 obligatie zal uitkeerbaer zyn aen 150,000 fr.: 10 aen 10,000; 50 aen 5000; 100 aen 1000, te samen 141 oblig. bedragende 500,000 fr. per maend. Jaerlyksehe last: i° 12 seriën van 55,556 obligatiën aen 133, 334, 400 fr.; 20 premiën fr. 6,000,000; af te trekken 1692 obligatiën, jaerlyks met premiën uit te keeren, 338,400 fr. blylt voor jaerlyksehe uitgave fr. 138,996,000. Het voordeel van dat ontwerp ware, dit in plaets te stellen der nationale inschryving, wel ker mislukking, die erg te vreezen is, in den vreemde het slechtste gedacht over de fransche vaderlandsliefde zou geven. By middel dezer lee'ning van 4 milliards, die maer 140 millioen per jaer zou kosten, zou men aen Duitschland de twee milliards kunnen uitbetalen, die den 2 maert.1874 betaelbaer zyn; aen de Bank van Frankryk 500 millioen terugkeeren; geene nieuwe belasting moeten opleggen en het grond gebied op voorhand kunnen vrykpopen. De Union zegt, dat het manifest van den graef van Chambord een antwoord is aen de politieke mannen, die op eene lafheid hadden gerekend, als op een atdoend middel. De Gazette de France geeft te verstaen, dat de Nationale Vergadering op de verzoening der prinsen moet aendringen. Het Journal de Paris zegt: Indien men meer aen den netelachtigen toestand van het land dacht, zou men geliefkoosde, denk beelden en zelfs achtbare gevoelens opoffe ren. De andere dagbladen bestatigen dat liet mani fest den droom der verzoening van de prinsen- doet verdwynèn. Zy zeggen dat het manifest niet politiek, maer loyael en eerlyk is. De Temps zegt, dat de graef van Chambord, door te ver klaren dat hy geenen afstand zal doen, wezen- lyk afstand gedaen heeft, door zyne verkiezing tot den troon onmogelyk te maken. De minister van binnenlandsche zaken, heeft aen de kommissie, met het-onderzoek der kwytschelding belast, gezegd, dat van de nog gevangene oproerlingen, er 6,000 voorde regt- banken zullen verschynen en dat er waerschyn lyk 3,500 als niet pligtig zullen losgelaten wor den. Alles zal kortelings geëindigd zyn. Betrek kei yk het opheffen van T beleg gelooft de minis ter, dat het oogenblik niet gunstig is.; maer hy denkt dat het noodig is dit beleg te blyven vol houden, om diegenen, welke van de pontons terug gekeerd zyn, te bewaken en de bewegin gen en werkingen van zekere partyen te onder drukken. De kommissie heeft het benoemen van eenen verslaggever uitgesteld. Het ministerie van oorlog, heeft het volle dige verslag der verliezen van het fransche le ger, tydensden laetsten oorlog, in zyn bezit. Men rekent dat er by na 75,000 mannen op franschen bodem gesneuveld of aen de gevol gen hunner wonden overleden zyn. In Duitsch land zyn 15,200 soldaten bezweken. In Zwitser land zyn nog 1600 of 1700 zieken en gekwetsten, dus, zegt het dagblad I (Jrdredat het vaderlanu 'l verlies van omtrent 92,0J0 zyner kinderen te bevveenen heeft. OUITSCIILAND. De nieuwe pruisische minister van eerediens tenen onderwys. M. Kalk, is met hetzelfde zop begoten als zyn voorgaeuder M. ven Müller. Hy ook is een a-i'tsvyaud der katholieken, en heelt het in den Reichstag meermaels getoond. Wat erger is, hy is veel slimmer als zyn voor gaender, en zal dus met minder opregtheid en meer listen en lagen te werk gaen. Hy heelt reeds verklaerd dat hy de wetsontwerpen van den vorigen minister m de kamer zou verdedigen. Het krachtig petitionnement der bisschoppen gaet voort tegen het wetsontwerp dat het op pergezag in alle scholen aen den staet zou toe kennen. De Reichsaenzeiger maektde wetopenbaer, waerdoor er een oorlogsdepartement van het keizerryk gevormd wordt. Ook behelst hy de voorschriften over den verplichtenden militairen dienst voor den Elzas en Lotharingen. Deze maetregels sluiten echter die jongelingen buiten, die in Elzas en Lotha ringen geboren zyn voor 1 januari 1851. met gevouwene handen, schenk myn broeder toch genade! Hy.deed alles slechts ter liefde van zyne ouders. Ach, spaer hem en my het leven! Zy zweeg en snikte. De keizerin scheen zigtbaer getroffen. Ik zal de zaek doen onderzoeken, sprak zy vriendelyk, en gy zult spoedig berigt ontvangen. Kaunitz,'voegde zy er by, tervvyl zy zich tot haren ad judant wendde, neem nota van den naem en van het feit. Ik. verwacht een spoedig verslag. Lina verwyderde zich met eene dankende buiging. Het yzingwekkend spilsroedénloopenzou beginnen. In twee ryen stonden de oostenryksche grenadiers met lange roedenin de hand. Eindelyk verscheen Frits, door vier soldaten begeleid. Hy droeg niets dan eene grvze broek en schoenen. 7wn gelaelvvas doodbleek. Acn den ingang der ry grenadiers gekomen, comman deerde de kapitein halt! Men hoorde een oogenblik later het doffe tromgeroffel en vervolgens het woord: vooruit! De deserteur ondernam zyne pynlyke wande ling. Suizend vlogen de roeden door de lucht en kwamen zwaer op den rugvan den ongelukkige neder. Nauwelyks had hy echter dry slappen gedaen, of een adjudant kwam met. eenen witten doek wuivende, te paerd aengerend, tervvyl hy luide riep: Houdt op! houdt op! hyheeftdoor harekeizerlyke Majesteit genade ontvangen Alles was plotseling stil. De strafuitvoering hield onmiddelyk op, en de gelederen gingen uiteen. Nadat de heelmeester had bestaligddatdebekomene wonden geen het minste gevaer opleverden, begaf Frits zich naer zyno kamer, waer hy lot zyne innige vreugdeen verwondering zynen vriend Wolbach aen- trof. Weet gy aen wie gv uwe redding te danken hebt, Frits? vroeg deze, tervvyl hy zynen vrierid omarmde. Ik kan daorvan geen gedacht vormen, was het antwoord, maer ik verheug my met het denkbeeld, dat myne ouders, door hel ontvangen der 100-gulden, nu gered zyn. Wot u betreft, ik dank u andermael voor AMERIKA. Eene depeche uit Mexiko van23january zegt, dat 400 of 500 oproerlingen, *onder bevel vau generael Guiroga, tot op Plaza van Mier zyn terug gedreven, waer die zich dapper verdedig den. Generael Cortiua's troepen die beter gewa pend zyn, doen gevoelige verliezen aen de op roerlingen ondergaen en voor Guirago bestond er nog slechts eene kans op redding, hulp uit Monterey. Een duizendtal manschappen is uit die plaets aengekomenen generael Cortina heeft het beleg van Mier opgebroken, is achter de rivier San Juan teruggetrokken enheeffzoo een algemeenen slag ontweken. Een tweede voor deel is door de oproerlingen opgenerael Cortina behaald en een algemeen samentreffen wordt dagelyks te gemoet gezien. Het volgende Is ons toegezonden uit Neder- brakel De ligne van den spoorweg Antwerpen-Douai is aireede vastgesteld van Antwerpen tot Sotle- jem. Er heeft altijd twijfel bestaan nopens liet eggen van dien weg van Sottegem door Neder brakel naar Ronsse. Eenige willen dien weg geleid hebben langs het kanton Maria-Hoorebeke! Wat zou het kanton Maria-Hoorebcke met eenen ijzeren weg doen??? Er bestaat niet eene wekelijksclie merkt op geheel dit kanton!Er bestaat noch koophandel noch nijverheid!!! Het is buiten den landbouw nul en zonder be lang! Te Nederbrakel alleen (daargelaten de andere gemeenten van dit kanton) word er op eenen dag meer koophandel gedreven dan in geheel het kanton Maria-Hoorebeke gelijk't waait en draait en nog 10 gemeenten bij, op een ge heel' jaar!! Tot heden toe bestaat er op d'hoold- plaats van dit kanton noch broodbakkerij of vleeschhouwerijWat aangaat de rijkdom en vruchtbaarheid'der streken van 't kanton Neder brakel, die moeten zeker niet wijken voor degene van 't kanton Maria-Hoorebeke!Men vindt hierzelfsgeengroóldeel hectaren keigrond, moerassen, doolagen, enz. enz. gelijk bij voor beeld te Schoorisse, die de correspondent uit die gemeente (ofschoon hij zicli noemt uit Ronsse) wel moet kennen Men geve eenen oogslag op hel volgende, om te kunnen beseffen welken den bloei van den koophandel en der nijverheid is van 't kanton Nederbrakel: Dagelijks vertrekt er uit Nederbrakel naar de statie te Maria-Lierde verscheide maal eenen voerwagen met en om koopwaren. Den maan dag vertrekken er uit dezelfde gemeente 4 voermans naar de merkt te Geerardsbergen, den dijnsdag 2 naar Sottegem, den woensdag 2 naar Ronsse, den donderdag 2 naar Gent en 2 naar Audenaarde, den vrijdag 2 naar Geerards bergen en den zaterdag 2 naar Audenaarde! Zou er in geheel het kanton Maria-Hoorebeke eenen enkelen voerman (zelfs met eene honde- kar) te vinden zyn??? Het >s dus in 't groot be lang der maatschappij dat de ligne Antwerpen- Douai langs Neder brakelgelrgd word.... Kamer der Volksvertegenwoordigers. Na de stemming van het budjet van openbare werken is de discussie aengevangen van liet budjet van 't. Inwendige. Er wordt veel gespro ken van onderwys en vlaetnsche tael. M. Del- cour, minister van 'l Inwendige, verklaert dat hy de stadie van het vlaemsch alom zal bevoor- dee+igen. M. Bara legt een wetsprojekt neer w ierby hy vraegt dat de Annales Parlementaires ook in het vlaemsch uitgegeven worden. Het voorstel is verzonden naer de sektiën. op het S'~ Pieters-Aiesjwjaer, voorgedragen door de GAZETTE VAN AELST. Opbrengst van den voorgaenden lyst. fr. 121-50 NAEMLOOSfr- 10-00 NAEMLOOS.5-00 den my bewezen dienst, en zal u tot aen het graf daervoor erkentelyk blyven. Maer, voegde hy er by, wie dan heeft myue genadebekoming bewerkt? Niemand dan uwe zuster Lina. Myne zuster!'Weihoe! gy hebt haer dus gezegd dat.... Lina weet alles, ging Wolbach voort. Zy is hier te Weenen. Zy heeft by do keizerin een verhoor ver zocht, en deze heeft, op hare bede, u vergiffenis ge schonken. Lina is hier! En waer kan ik haer vinden en haer danken? vroeg Frits in geestdrift en opgetogen van blvdschap. Nauwelyks had hy dit gezegd, of de deur ging open, en de ordonnance der kazcrnewacht trad binnen met het woord: hier is zy, die gy zoekt. Een jong meisje trad in de kamer en wierp zicb in de armen van haren broeder met de woorden: Lieve broeder! eindelyk zie ik u dan weder. Den Hemel zy dank! Lina, beste zuster, gv hebt ray geredik dank u, ik dank u duizendmacl! Èn hoe gaet het mol onze ouders? voegde hy er by; heeft vader het geld ont vangen en kunnen wy blyven wonen? Ja, lieve broeder, alles gaet voortreffelyk, alles staet op den besten voet. Maer wat ge nog niet weet, voegde zy er lachende by, is dal een adjudant der kei zerin my over eenige oogenblikken heeft gezegd, dat gy uw bepaeld verlof hebt en met my naer huis moogt wcderkecren, daer MariaTheresia vernomen heeft, dat gy alleen uit liefde voor uwe ouders waert gedeser teerd en zy die edelmoedige opoffering wil beloonen. Wy laten aen den lezer over zich de vreugde te ver beelden toen Frits met zyne zuster de ouderlyke woning binnen trad en verklaerde dat hy bepaeld van den dienst was ontslagen en voortaen door ieverig werken in hunne noodwendigheden zou kunnen voor zien. En de brave zoon. hield woord. Hy strekte tot vreugde zyner ouders, en de Hemel zegende zyne edele pogingen. Den Maendag 27 mei zullen de provinciale kie zingen in al de provinciën plaets hebben, ten gevolge der ontbinding, die zal uitgesproken worden van al de provinciale raden. Hel is de eerste mael sedert 1848, dat dit feit voorkomt. De milicianen der klas van 1869 worden naer hunne haerdsteden terug gezonden. Wy herinneren aen de landbouwers, dat de tyd daer is om hunne hoornen en hagen van 'l ongedierte le zuiveren. Elk uitgebroeide rups brengt schade toe aen de vruchten, terwyl eene goede rupssenwering den landman eene merkelyk meerdere opbrengst ver zekert, inzonderheid van zynen boomgaerd. De moeite is gering, het'yoordeet onberekenbaer. De storting van den derden termyn van betaling der leening van 51 millioen fr. aen 4 t. h. (10 fr. per nomiriael kapilael van 100 fr.), eischbaer den 1 febru- ary 1872, zal ontvangen worden van 1 tot 5 derzelfde maend, van 10 ure 's morgens tot 2 ure 's namiddags, by de agenten der Nationale Bank te Brussel en in de provinciën. De voortoopige titels die vuluit belaeld zyn,zullen te rekenen van 1 february legen definitieve obligatiën kunnen uitgewisseld worden. De Moniteur deelt eene tabel mcë.waeruit blykt dat van 12 november 1870 tot den 23 dezer maend, de veepest achtereenvolgens in 27 gemeenten van 6 provinciën is uitgeborsten, waer zy 52 dieren heeft gedood en er 413 heeft doen afmaken, waeronder men telde 248 zieke en 165 verdachte. Dewyl het vleesch der laetsten aen het verbruik mag overgeleverd wor den, beloopt hel wëzenlyke verlies 300 stuks vee van allen ouderdom. Men schryft uit Geerprdsbergen, 28 january Het schynt dat er hier eene dievenbende bestael, welke door de policie met een wakend oog wordt na gespeurd. Wy kunnen onze inwooners niet genoeg aenraden, 's avonds hunne deur goed te sluiten, daer de dieven gepoogd hebben in een huis der Klooster- straet le dringen,doch werden daerin verhinderd door het blaffen van den hond des huizes, die de bewoo- ners wakker maekt e, en toen deze kwamen zien wat er gaende was, vonden zy een vensier reeds half ge opend, terwyl vyf manspersoonen de vlugt namen. Deze week zyn er aen de static van den Staet- spoorweg le Lokeren, inligtingen gevraegd, door zekeren M. Castilano uil Parys, die zegde bestolen te zyn voor eene som van 350,000 fr.in bankbiljetten van 1000 fr., door eene aktrice die met eenen heer en hare moeder de vlugt naer Belgie had genomen, cn waer- van hy het spoor verloren had. lnderdaed, daegs le voren, volgens de signalementen welke hy opgaf, wa ren die dry persoonen te Lokeren in de statie geweest met hunne bagagiën, Zy hadden hunne koffers voor Dendermonde bestemd, en voor zich hadden zy reis- kaerljos tol Brussel genomen, waerschynlyk om alle opzoekingen te vermyden; want het schynt dat zy reeds wisten, dat men' hen achtervolgde; anders had den zy slechts naer Antwerpen te gaen, en nog eene tweede .grens tusseben hen en Parys te stellen. Doch, nu viel 't anders uit! M. Caslilauo vertrok naer Den dermonde, herkende daer zyn eigen koffertje, en heeft de dieven daer ook gevonden; want zoo het schynt zyn ze woensdag aengehouden en naer Brussel over- gebragt. Op woensdag 7 february, ten 11 ure voormiddag, komt 't verbrekingshof van Brussel in algemeene ver gadering byeen, om over te gaen tot de samenstelling eener dubbele lyst van kandidaten voor de plaets van raedsheer by hel hoogergereglshof,opeugevallen door liet overlyden van den eersten voorzitter M. de Facqz. De handelsrechtbank van Brussel heeft besloten dat het hasLuer der yzeren wegen moet ir.staen voor de schade, veroorzaekt door hel verlies van eene kas sialen (échantiltons), welke door een handelsreiziger aen de bagagiën werd toevertrouwd. Het huis, lot hetvvelkde reizigerbehoorl, maghet voigendeeischen: 1° De waerde van den verloren eolis; 2° de terugbeta ling van de reiskosten en den wederkeer; 3° eene schadeloosstelling om den verloren tyd van eene vruchlelooze reis. Grootere schadeloosstelling kan het huis niet vra gen. De Staet kan slechts inslaen voor de schade, welke door hem kunnen voorzien worden op het oogenblik dat hy zich met de verzending heeft gelast. be rechtbank heeft eene schadeloosstelling van 450 fr. goedgekeurd. Het parket van Brussel heeft eene huiszoeking gedaen in een huis der Marcellistraet, te Elsene. Dit zou in verband slaen melde fabrikatie van obligatiën van een russischen yzeren weg, waervan de uitgaef te Brussel heeft plaets gehad. De vermoedde dader van dien bedriegelyken akt, is de genaemde J. B...., die op vlucht is. Het onderzoek heeft ook nog de volgende bedriegery van dien persoon aen het licht gebragtMen weel dat de Nationale Bank titels en allerhande waerden in depot neemt, zorgvuldig in eene doos of omslag ge sloten, zonder ze na te zien, en waervoor zy alsdan een ontvangstbewys aflevert. De bovenbedoelde kerel bragt er eene doos heen, welke hy zegde voor 45,000 fr. aktiën te bevatten. By middel van hel ontvangst bewys, bevestigde tiy niet alleen zyn krediet, maer hy overhandigde dit dokument aen eenen koopman, die eenen waerborg noodig had, en dit met een intrest van 3 t. h. Het werd bepaeld dat hy het stuk een jaer moest behouden, en hy belaelde aldus 1,800 fr. voor eene doos, welke na gedaen onderzoek, niets dan pa pieren zonder waerde en vodden bevatte. Voortaen zal de Bank voorzichtiger zyn. De policie van Brussel heeft eene belangryke aenhouding gedaen. In eene voorstad heeft zy eene'n der daders ontdekt van den aenzienlyken diefstal, on langs te Brussel gepleegd. Op bet. oogenblik zyner aenhouding sprong de be schuldigde door een venster van de tweede verdieping en werd zoo zwaer gekwetst dal hy, in de gevangenis naer de ziekenzae! moest worden gebragt. Er zyn ge stolen voorwerpen in zyn bezit gevonden. Men schryft uil Lissabon aen een brusselsch bind: De bestendige tentoonstelling waervoor men te Lissabon toebereidselen maekt, is eene groote gebeur tenis voor de kunsten en den handel van Portugal. Zy moet ook aenzienlyke voordeelen aenbieden voor de nyverheid en den handel van België. Vele voortbreng sels der belgische nyverheid zyn reeds vereenigd in een voorloopig gebouw, dat deel maekt van het nyverheids-insiituet van Lissabon. Het is aen M. Fra- deno da Selneira dat wy de uitbreiding van hel vvetenschappelyke museum van het instituet verschul digd zyn. Onlangs heeft hyin België eene reis gemaekt, om er de stelsels van hei nyverheidsonderwys te be- sludeeren en hy heeft zeer belangryke verzamelingen medegebragt. Er zullen van onzen kant stalen gezon den worden van al de voortbrengselen onzer land bouw- en handwerknyverheid; deze stalen zullen tentoongesteld worden in de porlugeesche konsulaten van België en in 't nyverheids museum te Brussel. Eenige dagen geleden ging een persoon in het poslbureel der groote statie te Gent, eenige postze gels koopen. Mynheer, zegde hy tot den beambte, dry francs postzegels van een centiem, als 't u be lieft. «S"ü vous plait, MonsieurDry francs postzegels van een centiem, Mynheer. Ne pour- riez-vous pas me dire cela en francais? Je ne vous com- premis pas! Op zyn ontkennend antwoord was de jonge heer verpligl een zyner ambtgenooten te roepen, welke de vlaemsche vraeg aen zynen waelschen konfrater in het fransch moest overzeilen!... It ny en a plus!zegt men,en,in het hart van Vlaen deren zyn ambtenaren die geen woord vlaemsch ken nen!.... Hoe lang zal men ons, Vlamingen, nog wel voor den aep houden De vlasinarkt van Gent was buitengewoou voor zien, niettemin waren de vragen kalm. De pryzen ble ven onveranderd. Er was eene gewone linnenmarkt. Byna al de le koop gestelde stukken vonden koopers. De graef van Chambord wordt te' Brugge ver wacht om een bezoek te brengen aen zynen neef, den zoon der hertogin van Parma, die ziek is. De koninklyke maetschappy VEmulation, van Verviers, zal in den loop van juny of july aenstaende een grooten internationalen zangpryskamp inrigten. De gemeenteraed heeft reeds3000fr.subsidie gestemd. Men schryft uit Bergen, 28 january: Er is hier eene werkstaking vaneen nieuw slachuit- gebersten. De beerruimers weigeren te werken, in dien men hun loon niet verhoogt! Men schryft uil Clffh'leroi, 30 january: Men bemerkt dat in gansch onze koolstreek, er zich eene beweging van terugwerking opdoet by onze arbeiders, tegen de aenhitsers die ze tot de werksta king hebben aengedreven; zy beseffen hoe zeer ze plichtig zyn, zich nog eens tc hebben laten foppen, en vragen zich af waer de buitengewone groote som men naer toe zyn, die zy sedert zoolang hebben ge stort, eh wat men met dit geld heeft gedaen, door hen in 'tzweet des aenschyns gewonnen, vermits men heeft bekend, hen of hunne familiën, gedurende de werkstaking niet te kunnen helpen. Indien er nog eene meeling plaets greep, zouden deze kwestiën krachtdadig voorgesteld worden, en 't is meer dan waerschynlyk dat men groote moeite zoude hebben, er op te antwoorden. Men heeft gisteren de veerlien- daegsche betaling in vele koolmynen en werkplaetsen gedaen; alles is in de grootste stilte afgeloopen. Men meldt dat de predikanten van de Interna tionale in hunne laetsle meeling te Dampremy (Charle roi), bekend hebben dat zy het spel verloren hadden. Gezellen, zegden zy, wy zyn overwonnen, vvaerom dit verbergen? en hetgeen wy 'l beste doen kunnen, is u aenraden om tol den arbeid terug te keeren. En de werklieden die zich daer bevonden, riepen den sprekers toe: gy zyt windmakers, anders niet! Men zendt hel volgende aen hel Kempcnlavd: Ziehrer een aerdig geval, door den buitengewoon he- vigen vorst van 8 december laetslleden bewerkt, en voor welks echtheid wy inslaen: Een landbouwer van Rethy, welke sinds vele jaren een aenwas aen de rechter wang had, was door de hevige koude naer de kerk gegaen,. en had onderweg in het miswassen overschot zuIkebytendesmart gevoeld, dat zyne krach ten hem byna ontgingen. Te huisgekomen ondervond de man welhaest, dat voormeld gedeelte lelterlyk be- vrozen was. Eenige ddgen daerna verklaerde zich eene ontsteking, die na een kort lvden, gansch hel onaen- genaem.gedeelte wegnam. Aldus had de wrsLmel het beste gevolg eene operatie gedaen, waervoor alle heelmeesters met schrik terug diensden. Het dient niet gezegd le worden, dat de man over deze kosle- looze operatie volkomen voldaenwas. Een blad haelt een nieuw middel aen var) spoc- digen plantengroei,dat met byval dooreenen hovenier boproefd is. Tot hiertoo bekwam men alle soorten van vroege vruchten; door de serren tc warmen tot eenen graed, gelyk aen dien der lente of van den zo mer, volgens den aerd en den graed van de rypte der vruchien. Gemelde hovenier voegt by de verwarming der binnenlucht van de serre, de verwarming van den grond zelve, waerin de planten groeien. Hy doet dit by middel van buizen, op eene zekere diepte gelegd, langswelkegedurigstoom loopt, dielangs ontlastings gaten, welke zich van afstand tot afstand bevinden, door den grond dringt. De aldus gewarmde grond brengt kunstmatig groenten en fruit voort op de helft minder tyd dan met eene enkele verwarming van het binnenste der serren. Op veertien dagen verkrygt men aerdbeziën, op tien dagen viooltjes, op vyf-en-dertig dagen artisjokken en aspergiën. Op eene maend en half heeft men kleine kerzelaers zien uitbotten, bloei en en rype vruchten dragen. Dit stelsel is eene na bootsing der naluer. Men schryft uit Groeningen (Holland). Als een merkwaerdig stoeltje van enormen vooruit gang der pryzen voor de boerderyen op den kleigrond in deze provincie, kan dienen, dal digt by deze stad onder de gemeente Aduard voor dry dagen eene boer- dery van 40 hectaren is verkocht voor 69,830 gldie ip 1790 heeft opgebragl de som van 7,000 gl. en in 1856 werd verkocht voor 47,000 gl. Als eene curiositeit deelen wy. mede, dat don derdag laetst, in de gemeente Asten (Holland), een landbouwer is beg'raven, die, behalve kinderen en kleinkinderen, twee en veertig neven en nichten had, wier oom hy was. Het schynt dat de keizer van Duitschland, ter gelegenheid van den verjaerdag des wapenstilstands, een zeker getal Brussclaers zal dekoreeren, die diens ten «bewezen hebben aen de gekwetsten van het duit- sche leger, tydens den oorlog. Een wassen beeld. Een vermakelyk voorval had verleden zondag plaets by eenen barakspeler op den buitenboulevard te Parys. Men toonde er wassenbeelden. Eene dame, daer aenwezig, Irad naderby om eenen Cartouche te be schouwen, op wiens rekening de barakspeler de af- schrikkelykste historie vertelde, die een gepatenteerde leugenaer verzinnen kan. Mev. X.., verschrikte zoodanig, dat zy schier on- passelyk werd. Mev. X.., weduwe geworden in 1865, had haren man in was laten afboolsen. Twee jaer nadien her trouwde ze. De wassen man werd in eene oude kleer- kas weggefoefeld, en later met deze naer den koopdag gedaen. Gekocht door eenen barakspeler, zou hy de rol van Cartouche gespeeld hebben tot dendag,vvaerop hy door zyne vrouw herkend werd. Mev. X.., heeft haren eersten man weergekochl, en laten... smelten. Ry het engelsche parlement is onlangs een be- langryk verslag ingekomen over de papier-fabrikatie in Japan. De engelsche konsul in Japan zegt, dat er geen enkele reden is, waerom de Kay, een boompje dat veel overeenkomst heeft met een wilg, niet in Eu ropa zou kunnen worden overgeplant, en dat van de schors vau dezen zeer snel groeienden heester veel goedkooper papier kan worden vervaardigd dan van vodden. Zekere Edwar Power, burgerlyk ingenieur te Chicago, heeft by het kongres van Washington (Ame rika), een verzoekschrift, ingezonden, ten einde het op eene kunstmatige wyze tc laten regenen. Voor zyne proeven zou hy'behaive 300 stukken geschut en 30,000 pond kruid, om deze stukken te laden en te lossen, eene elektrische battery benevens eenige andere toe stellen noodig hebben, welke den regenmaker in staet

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 2