VENDITIE, Bouwgrond en Landen, van STOKERSMEST. Burgerlyken Stand. AWOXCEX. VASTEXAVOXD 1872. t VEXDIT1E VEXDITIEX: van 6,000 Hoppestaken, VEltKOOPIXG. Yr<>gelschieting met dc Bol Verkooping van HËIZEX, moeten stellen om alle stukken te gelyker tyd af te steken. Zooals bekend is, heeft men reeds meermalen beweert, dat op een zwaer kanonvuer, door twee legers legen elkander gehouden, steeds overvloedige regen is gevolgd. Of de heer Power erin gelukken zal, de regendroppels op kommar.do te doen nederda len, en of het kongres er toe eal besluiten om zvne vraeg in te willigen, dit is nog eene vraeg. Ziehier een middel om pelrool niet ontplofbaer te maken: Wen vpegt er eene zekere hoeveelheid azyn- zuei' by en filtreert de pèlrool, die volkomen brand- baer is, zonder ontplofbaer te blyven. Kei'kelyk Rlleuws. De eerw. heer De Riemacker, oudpastoor van Afsnee, is te Wingene den 26 january overleden. Men sehryft ons uit Velzike: Heden heeft onze gemeente een smarlelyk verlies ondergaen door het afsterven van den ecrwaerden heer De Neve, pastoor dier volkryke gemeente sedert 1848. De armen vonden in hem eenen miklen weldoener, de bedroefden eenen heilzamcn vertrooster, de ryken eenen goeden leids man. Rampen en Ongelukken. Men sehryft uit Geerardsbergen, 28 jan: ln den nacht van zaterdag lol zondag is er in het gehucht Atembeke een brand onlslaen, waerdoor vyf vverkmanswooningen met al wat zy inhielden, door de vlammen verslonden werden. Ziehier hoe men de oorzaek der ramp verhaelt: Een ziekelyke tachtigja rige grysaerd had de gewoonte alle avonden zyn bed mei steenen, welke in het vuer gelegd geweest waren, te verwarmen. Zaterdag had hy dit nogmaels gedaen, en waorschynlyk de steenen te heet zynde, deelden deze hel vuer aen zyn bed mede; hy begon om hulp te roepen, maer er was aen geen blussehen meer te deDken, en men moest zich haeslen den grysaerd aen een gewissen dood te ontrukken. Zaterdag laetst omtrent den middag, gebeurde er een jammeriyk ongeval in de Zilverslrael te Brugge. De 8jarige A. De Vriendl, leerling in het kollegie St- Louis, vermaekte zich met naereen der openstaende vensters van de school der Zusters van St-Josef te klauteren; met de punt van den voet langs den muer ,op de borduring slaende, hield hy met zyne regler band het vensterraem vast, toen men eensklaps, zon der den jongen of zyne hand te bemerken, langs bin nen het venster sloot, met het jammeriyk gevolg dal de helft van hel eerste lid van den middenvinger let- terlyk afgesneden werd tusschen het venster en het raem. De knaep viel. Zyn oudere broeder, die by hem was, na de hand in zynen zakdoek gewikkeld te heb ben, ging' met hem naer den geneesheer Van den Abeele, welke den verminkten vinger heeft verbonden. Zondag morgend ten 7 ure had er in de statie te Namen een schrikverwekkend toeval' plaets. Een rei zigerstrein kwam, ondanks al de gedane signalen in de statie gereden, met het gevolg dat hy op een an deren trein liep, die aen 'l manoeuvreren was. De schok was zeer hevig en de sloffelyke schade is zeer groot; maer 'alleen de machinist is doodelyk gekwetst. Een groot ongeluk is te Bovelingen (Hasselt) voorgevallen. De hovenier van den heergraefdeBorch^ grave was op de konynenjacht gegaen met eenen zy- ner vrienden. Om door eene hegge te kunnen kruipen gaf hy zyn geweer aen zyn gezel over. Zoohaest hy door de hegge was, werd hem het geweer doorgeste- ken, den loop* vooruit en den haen af. De hovenier trok het wapen naer zich, en door deze werking is de haen opnieuw opgetrokken geworden; hel schol is ge lost en de ongelukkige hovenier heelt de geheele—le ding ontvangen. De dood was oogenblikkelyk. Dezer dagen had eene winkeljufvrouw te Luik eene bougie aengesleken en hel slecht uitgedoofd fos- foorstekje op haer kleed, laten vallen. Op eenen oog wenk was zy geheel door de vlammen omringd; op hare hulpkreten snelde men toe en gelukte er in de vlammen uit te dooven, maer zy was zoo erg gewond, dat zy twee dagen nadien overleed. Dit is nogmaels een bewys dat men niet te voorzichtig kan zyn. DeLibertéheeft de volgende byzonderheden over de spoorwegramp van Anli'bps (Frankryk) ontvangen: Eene talryke menigte nieuwsgierigen verdringt zich rond de plaets der ramp, maer wordt door soldaten der linie achteruit gehouden. Hol is onmogelyk een denkbeeld over hel vreeselyk schouwspel te vormen, dit moet met eigen oogen opgenomen worden. Het macliien ligt nog door het water der rivier Brague overdekt, olschoon de waterstand reeds twee tot 2-50 jneters gedaeld is, zooals er kan opgemaekt worden door het gras en andere overblyfsels, welke nog tus schen de heesters, die deboordenderrivierbezoomen, hangen. Tusschen de pylers der brug, vermengt met liet geene er over gebleven is van de bevloering en het verbryzelde metselwerk, liggen opgehoopt, verbrok keld en vernield, de tender en de waggons die met koopwaren en reizigers geladen waren. De afgerukte deuren toonen het verwoeste inwendige dezer wag gons aen, waervan de stukken langs alle zyden door de waggons heen steken. Een der waggons ligt met de wielen omhoog boven op de andere brokken der reiswagens. Onder water ziet men hel machien en den tender, waerlusschen het lichaem van den rampzaligen ma chinist steekt, die dwars door de borst aen eene'yze- ren spil genageld, hangt. Het lichaem van den stoker is tusschen de puinen uitgehaeld, maer zoo zeer door den schok verpletterd, dat het lyk niets meer was dan een klomp geplelterd vlecsch; hoofd en beenen waren verdwenen. De treinwachter redde zvn leven door op de haen te springen, vier of vyf sekonden voor dat de trein in den afgrond stortte. Hy is te Nizza aengeko- men zonder ernstige kneuzingen bekomen te hebben. De kondukteur van den achtertrein is ontkomen met eenige lichte wonden, maer het schynl dal zyne ver standsvermogens geraekt zyn, door het vreeselyke schouwspel, waervan hy ooggetuige was en waerby hy als door een wonder aen den dood ontsnapte. Een moedige burger van Cagnes, M. Isnard, na met ievensgevacr een meisje gered te hebben, dat op het punt was te verdrinken, wierp zich ten tweodemale in liet water om eene vrouw te redden die aen eenen waggon va.stgehapert was, welke zeewaerts afdreef. Hy kon echter de arme drenkelinge, wiers noodkre ten langen tyd de ooren der machtelooze toeschou wers trof, niet hereiken. Het lyk dezer verongelukte vrouw is nog niet opcevischt, ofschoon de verbrok kelde waggon waermede zy zeewaerts getrokken werd, door de baren op het strand gedreven is, op omtrent 150 meters afstand van de plaets vvaer de. vreeselyke ramp voorviel. Al dc inwoners van Antibes hebben met moed aen de redding van den trein en de koopwaren geholpen. Hierin worden zy verder krachtig ondersteund door het bataillon van het 27e linie-regiment dat te Antibes in garnizoen ligt. Officiers en soldalen wedieveren met de burgers, voor de redding van hetgene nog te redden blyft. g De omstandigheden die deze overgroote spoorweg romp in leven riepen, heeft een niet minder snrarlely- ken tegenhanger gehad, op den zelfden dag en byna op het zelfde uer. Met een yselyk gekraek vielen in de rue Emanucl- Philibert cèmge deelen van eene rots neêr, die over de oostzyde van het kasteel hing en rolden over de huizen die langs deze zyde aen den zeeoever staen. Een dezer rotsblokken drong het huis van M. Bau- doin binnen waervan de eerste verdieping bewoond is door M. den rechter Thierry; doch deze was geluk- kiglyk op dit oogenblik met zyn huisgezin afwezig. De grootste dezer rotsblokken heeft meer dan 10 ku biek meters inhoud; de rotsblok die op de schoormucr is blyven hangen en hel stuk dat er den opening door sloeg, zyn beiden weinig minder in grootte. Al de huizen zyn zwaer beschadigd, de meeste inwoners hebben in tyds de vlucht genomen: maer anderen merkten te lael 't hun dreigend gevaer en hel getal slachtoffers is niet dan al te groot. M. Thierry had eene oude tante, met de keuken- en bovenmeid te huis gelaten. De oude vrouw heeft geen gevaer geloopen. De bovenmeid opende de straetdeur zag het gevaer en vlugtte naer hel strand. Een schoen maker der buerl zag ook de vreesselyke rotsblokken beven en onder hel onweêr neêrvallen; hy nam haes- tig zyne kinderen op en ontvlugt'.e maer juist in tyds het dringende gevaerte. Tusschen de slagloflers die tot nog toe gekend zyn is eene strykster met name Brigitte, dood onder do puinen opgehaeld en eene vrouw Conslantin echtge note van eenen zeeman. Een kind van 5 jaren en een ander dat slechts eene maond oud is, zyn als do >r een wonder gered. Zeven andere kinderen worden gemist. De opzoekingen" worden ieverig voortgezet. Het Journal de Nice geeft over het afvallen der rotsblokken van het kasteel van Nizza nog^le volgende byzonderhedenDe ontrnimingswerken Wordön ieve rig doorgedreven, en gaen toch maer traeg vooruit. De onrust is immer even groot, want schier by elke schup puinen die opgeruimd wordt, vreest men hel lyk te ontdekken van een der slachtoffers. Het gerucht loopt dat in het huis van M. Baudoin "nog vyf lyken liggen, eene vrouw, dry kinderen en een meisje van vyf-en-twimig jaren. Er wordt verze kerd dat men twee vrouwenstemmen heeft om hulp hooren roepen; maer het was onmogelyk nog tot de plaets, waer verondersteld wordt dal zy levend opge sloten zitten, door te dringen. Het getal der lot nu toe gevonden slachtoffers is vyf, te weten: Mej. Rrigitla Nicolini, die het hoofd verbryzeld werdeen kind van elf jaren, Frans Berton madame Katharina Caressa, vrouw Musso, oud veertig jaren, haer zoontje Josef Musso, vyf jaren oud en vrouw Galliani, die den ouderdom van vier-en-tachtig jai'en bereikt had en aen dé gevolgen harer wonden bezweken is. De oudste zoon van vrouw Musso is levendig onder een zwaren balk uitgehaeld, die hem tegen de neer vallende puinen beschut heeft en'aen die balk hing eöne kooi met twee sysjes, waervan het eene by het openen der kooi ontsnapte, maer het andere opge vangen werd, daer het ligt aen eenen der vleugels gewond is. Een der rotsblokken heeft by hel. inslaen van eenen muer de wieg van een kindje, die daer tegen stond in de hoogte gedreven en het kleine schepsel dat er in te rusten lag, onbewust van het dreigende gevaer dat hel liep, speelde met zyne armkens toen het.op T punt stond, van de vreeselyke hoogte in den afgrond ge worpen te worden. Door spoedig aengebragle hulp is 't kindje uil zynen neteligen toestand gered geworden. Gisteren morgend heeft een policie-agent een klei nen schavuit aengehouden, die uil een der blootge legde kamers eene witte marmeren pendule met bronzen figuer wegkaepte en de pendule is in de plaets gebragt vvaer al de voorwerpen die uit de pui nen gered worden, geborgen zyn. De vrees die gekoesterd wordt, voor hernieuwing dezer gevaerlyke afscheuringen, schynt niet van grond ontbloot te wezen., Nieuwslydingen uit Chili (Amerika) zeggen, dat de stad Oran door eene aerdbeving verwoest is. Schamaehi,eene plaets in het Kaukasus gebergte (Rusland), is geheel door eene aerdbeving vernield. Byna al de wooningen zvn in puin geslagen en vele persoonen verloren hierby hel leven. 75-00 a 145-50 75-00 a 434-25 ■112-50 a 175-00 18-25 a 58-00 zyn er eenige eigenaerdige byzondere geneesmiddelen geweest, die vertrouwelyk aenbevolen werden voor alle kwalen, hoe hopeloos ook. Zelfs tabak genoot eens dat verheven en magtige aenzien, en het is zeker, dat deze door de uitstekende genees- lieeren van dien tyd als een hulpzaem middel werd aenbevolen voor eene massa kwalen. Al deze algemeene geneesmiddelen echter, bcpaelden zich tot eene korte hecrschanpy; daer zy in- derdaed niet voldoende gevonden werden in evenredigheid met hunne verspreiding onder de burgory. Dit beschouwen wy als een beslissend bewys, dat zy onvoldoende waren. Het geval is nu echte,r veranderd, daer wy een middel gevonden hebben, met gelykluidende beloften dal ech'ter voortdurend meer en meer de achting van het publiek wint, naer mate het zich verder verspreidt, en waernaer jaerlyksch eene toenemende aenvra.eg gedaen wordt in alle oorden der wereld, beschaefd of onbe- schaefd, doorgeleerden en onwetenden, door ryken en armen, die allen getuigen van de uitstekende werking in de zwaerste ziektenen voomamelyk in de gevallen, die de verterings-orga- nen aendoen. Wy hebben hier het oog op de Geneesmiddelen van Professor Holtowav, welke zonder twyfel aen onze lezers overbekend zyn, en fiauwelyks eenige aenbeveling behoeven. Het is eene vreemde dacdzuek, maer tevens eene, die boven alles de theorie vai\ Professor Holioway, die eene algemeene oor zaek der kwalen aenneem', bewyst, namelyk, dat de inwooners van elk land, waer zyne middelen zyn ingevoerd, ze in het by- zonder geschikt gevonden hebben voor de meest voorkomende ziektegevallen in dat land. Willen wy de reden daervan weten, zoo is deze hierin te vinden dat deze medicynen opelkschadclyk bestanddeel van liet Woed van den patient werken, welk scha - delyk bloed, de directe oorzaek is van zyne ongesteldheid, wolke zy ook zyn moge: van rlaer, dat de uilslag zoo heilzaam is, zon der hel menschelyke stelsel ie benadeelen, zoo als vele andere medicynen. Deze middelen, welke de kranken in alle wercld- deelcn genezen hebben, zyn do weltige vrucht van een diep nadenken, van onvermoeide vlyt en onderzoekingen, on van eene lange reeks van praktische proeven. HOLLO WAYS ZALF EN PILLEN. Groote ontdekking. De kennis, dat alle verschillende bestaendeelen des ligchaems vlecsch, beenderen, hersenen, huid allen uit liet zelfde voedsel onlslaen. bragt den uitvinder dezer middelen op de ge dachte, dat de kwalen eveneens uil eene zelfde bron ontston den, cn wel uil onzuiverheid desbloeds. Van dit standpunt, aengaende do oorzaken der ziekten uilgaende, rekende hy hel zich cenepligt om de middelen uit te vinden, om den bloedsom loop van alle vergiftige of schadelyke stoffen te bevryden, en na vcei studie slaegde hy daerin, door het samenstellen van zyne beroemde Zalf en Pillen. Indien de eerste op de huid gewreven wordt, bevrydtzyde locale vaten van elke besmetting of onge regelde werking, de laetsten verdry ven zelfs het geringste stofje van bederf uit den bloedsomloop in hctalgemcen. VERKOOPING Op Zaterdag 17 I'kbruaru 1872, te beginnen om een uur namiddag, ten huize van P. J. De Gheest, brouwer en stoker, Aalst. HÖPPEMARKTEN. LONDEN, 26 jan. De markt van Londen blyft vast, maer de vraeg is in de streken een weinig verminderd. De Mid. Kent is zeldzaem, goed-gevraegd en verkocht aen de besle pryzen.De beiersche is een weinig duer- der. De officieeie koers haell de volgende pryzen aen 1871. 1870. Mid.cn East-Kent. fr. 250-00 a 425-00 fr. 75-00 a 162-50 Weald of Kent. 215-50 a 265-50 Sussex. 181-24 a 285-50 Farnham. 275-00 a 400-00 Ovei'jaersche hop. 000-00 a 000-00 Hel alles per 5D kilos. NANCY, 23 jan. Sinds eenigen tyd krygt de hop wcêr byval, byzonder voor de besle kwaliteiten. Het verschil van pryzen tusschen de goede en de mindere kwaliteiten is aenzienlyk eh groeit nog van dag tot dag aen.naermate de puike kwaliteit in handen komt. Onze groote markten van den vreemde zyn min of meer verbeterd: maer kortom devraegisalgemeenlyk goed. Te Luneville heeft men eenige verkoopingen van hop gedaen uit den oogst van 1870, aen Ir. 2f, de 50 kilos. De hop van 1871 vindt koopers aen fr. 160, 170 en 175, de 50 kilos. Op de donderdaegsche markt van Nancy werden ins- gelyks eenige verkoopingen gedaen aen 170 fr., en op het laelsle uer zou men 100 fr. aenvaerd hebben voor de besle soort. ln oude hop hebben wy niels ge zien. BfSCIlWILLER (Elzas), 24 jan. De zaken in hop werden gedurende deze week op eene voldoendewyze voortgezet. Verscheidene loten van nieuwe koopwa ren vonden koopers. maer aen mindere pryzen dan over acht dagen. Voor goede kwaliteit belaelde* men slecht 230 fr. In oude hop werden geene zaken gedaen en de pryzen blyven nominael tusschen 30 en 35 fr. per 50 kilos. BURIGNY, 23 jan. Er blyft in onze omslreken 'slechts eene zwakke hoeveelheid hop, welke men op 15,000 kilos kan schatten. Ook rekenen de houders nog op eene prysklimming en verkoopen slechts moeielyk aen pryzen van 110 a 115 fr., per 50 kilos. BEROUW KOMT NOOIT TE L A ET OF BETER LAET DAN NOOIT. GEBOORTEN. MANNELYK 6 VROUWELYK 5 HUWELYKEN. R. Barrez, twynder, met M. DeTroyer, twynslcr. J. Poriau. huidevetlersg.mel C. Bombeke,twynst. F. De Schutter, iwynder, met P. Blanekaert, kanlw. Overledenen. A. Bourgeois, dienstmeid, 37 j., Zoutstrael. C. Van den Balcke, koopmansklerk, 33 j., Slatieslraot. J. Noël, m. De Roubaix, fabrikant, 45 j.,Esplanftde. J. De Nêef, m. Vei'hofstadl, sehalliedekker, 41 j., Korte-Bidderstraet. V. Van Gyseghem, twynder, 21 j., Zonnestraet. Negen kinderen onder dezeven jaren. Tarwe Mestelum Rogee Geerst Haver Hoppe (1871) de 50 kil. Hoppe (1869) Raepzaed LynzaeU Raepzaed-olie Lynzaed-olie Raepzaed de 100 kil. Lynzaed Aerdapgplcn (ronde) per 100 kil. Idem (witte) Boter per 3 kil. Eyers de 25 Vlas de 3 kil. Viggens het koppel Lynwaden ter merkt gebragt AELST, merkt van heden. fr. 32—00 a 37—50 28—00 32—50 22—75 19—00 14—50 100—00 00—00 00—00 34—00 102—00 82—50 20—00 28—00 9—00 0—00 7—27 1—82 4—50 48—00 23—25 20—00 16—50 115—00 00—00 00—00 35—00 103—00 83—00 21—00 30—00 10—00 0—00 8—54 2—27 5—09 58—00 88 verkogt 36 Tarwe Rogge Geerst. Haver Boekweit Pnerdeboonen Koolzaed-oiie Lynzaed-olie Knolzaed Lynzaed Koolzaedkoeken. Boter per kil. Eyers de 25. GENT, merkt i 2 february. fr. 29—50 ii 30—50 17—50 00—00 00—00 12—00 17—00 00—00 95—00 81—00 44—00 38—00 20—00 2—70 2—30 00—00 16—00 00—00 00—00 000—00 00—00 50—00 42—00 22—00 2—80 2—35 HET WONDERJAER DER BOKKENRYDERS. Gemaskerde Triomphale Uitstappen. Dit veel belovende spreekwoord, even als zoo vele andere verstandige gezegden, staet bloot aen .vele tegenwerpingen; in alle gevallen zyn er vele slepende ziekten, welke onherstel- baer schynen, volgens acngcnomen 'thcorien, en volgens de ge wone praktyk. Het blykt echter, uit de opinies van het pubiiek, waervan er verscheidene in de registers zyn opgeteokend, en uit dc wcrkclyk algemeene acnvraeg naer de middelen van Pro fessor Holioway, dat de-meeste kwalen, hoe hopeloos zyge- woonlyk ook zyn mogen, een strael van hoop op genezing vin den. in het gebruik daervan. Het is waer, dat men zou kunnen aenvoeren, dal menig voorkomene geval, als hopeloos opgege ven door deri eenen practicus, somtyds door eenen anderen ge nezen wordt, maer de gunstige resullaten van de Billenen Zalf van Holioway, scliynen de aenspraek op onfeilbaarheid te waer- borgen,zoo voorspoedig zyn zy geweest, in elke ziekte, waerop niet meer de minste kans aen genezing bestond. Ten allen tydc Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aelst. van 28 koopen zware Knnada- Eike- en Wilge Boomen, alsmede van 62 aren Loof te Velde, eene hoeveelheid Aerdappels en Wortels, 300 bundels Hooi en gezaegd Bert, te Herdersem, aen de oude Kerk, op Woensdag 21 February 1872, om 9 ure voormiddag, ten verzoeke van sieur Bernardus Van den Steen, te Herdersem, Studie van den Notaris BRECKPOT, te Aelst. Eerst: Op Maendag 26 February 1872, om 10 ure voormiddag, van 98 koopen sehoone en zware Bueke Boomen en 2 Eiken, op Vorstcravael- boseh, aen hei gescheed vanMeldert en Assche. Eii ten Tweeden: Op Üynsdag 27 February 1872, om 10 ure voormiddag, van 15 koopen Schaerhout, 24 koopen op stam staende Sparre Hoppestaken, 20 koopen gekapt liggende Spar- reji Hoppestaken en 25 koopen Sparren Snippel, op gemeld en Vorstcravaelbosch, op en omtrent d'Hofstadhohbel. Ten verzoeke van vrouwe De Clercq-De Crombeen, grondeigenares eAnt- werpen. VERKOOPING BOONSTAKEN, KEPERS EN TIMMERHOUT, te Aalst, aan den Zwarten Hoek, achter de Statie. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Maandag 12 Eebruabij 1872, om 2 ure stipt na middag, openbaarlijk verkoopen de ten hoofde gemelde voorwerpen. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Zaterdagen 27 Januarij en 10 Februarij 1872, om 4 ure namiddag ter herberg De Jtoosbij d'heer De Smet te Aalst, Brusselschen steenweg, openbaarlijk verkoopen; Een Huis met Erve, Schuur en Stal, te Erem- bodegem, tegeii den Brusselschen steenweg, op Ronséval, groot 6 aren 94 centiaren, sectie A, deel van Nos 16a en 11b. Lest bewoond geweest door Petrus De Troyer. Op Zondag 11 en Dynsdag 13 February 1872, om 12 ure 's middags. Deze stoet zal samengesteld zyn uit vele Rui ters, verscbeide sehoone Praelvvagens, meer als 1000 Personnagien, verscbeide Muziekkorpsen. De ltostumen zullen allerprachtigst zyn. De stoet zal zich op voormelde dagen vormen te Aelst aen de Molenstraetpoort, om 12 ure 's middags. De stiftten welke den stoet zal doortrekken, zyn op de bezondere plakbrieven aengeduid. Alle de sociëteiten van den Rydersbond zyn verzocht benevens alle andere persoonen tot de kalholyke gezindheid behoorende, aen deze vermakelykhëden deel te nemen. Iedereen mag zich costumeren naer gebefte. Gedurende den doortogt van den stoet zal er eene inzameling worden gedaen, waervan den opbrengst verkeerd in brood aen dè Armen door de Maetschappy der Bckkenryders zal uitgedeeld worden op Zondag 18 February 1872. Voor de beschryving van den stoet, zie de gedrukte plakbrieven. naer eenen holiandschen KAES EN VERDERS NAER GELDPRYZEN, op Zondag 25 February 1872, by Charles Louis Bockstael, te Nieuwerkerken-Mael. Inleg 55 centimen per scheut bolrapersgeld medebegrepen. Vooruit eenen flacon WYN op den Oppervogel. GEWOONE JAARLIJKSCHE te Hofstade. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal ten ver zoeke van d'heer Burgemeester Matthys, le Hof- stade en andere, op Maandag 4 Maart 1872, te beginnen om 8 uren 's morgens, binnen voor melde gemeente, wijk Kamdries, Dorp en in het Jachtpark, in 't Denderland, openbaar verkoopen: Cipba de 300 koopen Boomen, Schaarhout, Erwtrijs, Kuipersbanden, Wida-Wijmen, Betl.e- raven, Loof te Velde, Hooi en gezaagd Hout. Men zal vergaderen wijk Kamdries, aan de herberg van Michel Singelyn. VERKOOPING VAN te Zele. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal open baar te koop bieden 1' 23 aren 20 centiaren Bouwgrond, op den Kleinen Kauter, sectie C, N° 424. Gebruikt door Domien en Leo Schepens. 2° 33 aren 70 centiaren Land, op Boschkau- ter, sectie D, N° 927. Gebruikt door dezelve. 3° 1 hectaar 9 centiaren Land, óp Duivenak- ker, sectie D, N° 841. Gebruikt door Frans Poppé. 4° 37 aren Land, op den Niöuwen Kauter, sectie D, N° 957. Gebruikt door denzelven. 5° 64 aren Land, op den Nieuwen Kauter, sectie D, N° 946. Gebruikt door Frans Coene. ZITDAGEN Instel, Zaturdac 10 Febmabij 1872 Verblijf, Zaturdag 24 Telkens om 3 uren namiddag, ter Estaminet Aux Arcades, bij Juffrouw wede Van den Broeck, te Aalst, aan de Statie. Om reden van onverdeeldheid. BOUWGRONDEN, ZAEILANDEN en eene behuisde HOFSTEDE, gelegen te Aelst en Nieuwei kerken. De Notaris Josepli VepbrugKhen, te Aelst, zal niet gewin van palmslagen en gelagen, openbaer- lyk verkoopen, de volgende goederen, te weten t° Een schoon Huis.gestaen te Aelst,aen de Nieuw- straelpoort, gekadastreerd wyk C, N° 556 en deel van N° 557. Lest bewoond geweest door do Eigenaresse Juf vrouw weduwe Boeykens. °2° Een Huis met Grond, wezende de herberg, voor- tyds genaemd geweest Het Kantooraen de Nieuw- slraetpoort, gekadastreerd wyk C, Nos 550 en 551. Bewoond by Alexander Soelinekx. 3° Twee Huisjes met Grond nevens eikanderen,aen de Nieuwstraetpoort, gekadastreerd wyk C, N05 55u2a en 552h. Bewoond hy Janssens en De Doncker.

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 3