Landbouw. bewonen. Dat is niet moeilyk om verstaen. In bloed ver wantsclrap met Victor-Emmanuël, is hy altyd trouwe verdediger van Italië geweest. Voorlaetsten zondag woonden niet min dan 70,000 Romeinen het triduum by, dat in Sint-Pieterskerk voor Z. 11. den Paus gevierd werd. Men kan denken met welke razerny de italiaenschgezinde bladen dien uitslag aenstip- pen, daer hy strekt om al hunne lasteringen en leugens van vroeger te doen uitschynen. DL'ITSCHI^AIVD. Het is niet alleen genoeg maetregelen te nemen tegen de Internationaleook andere ver- eenigingen, die mede de veiligheid des lands bedreigen, moeten door den Staet verboden worden, zoo denkt men in Beieren. Eene petitie, waerin men aendringt op het nemen van zoodanige besluiten, zou misschien bet gewenschte gevolg hebben. In Beieren heeft men dienaengaende het initiatief genomen en hebben vele weidenkenden zich tot de volksaf- gevaerdigden gewend met bet verzoek, een be sluit te nemen, waerby bet verboden wordt deel te maken van eene vrymetselaerslogie. In die petitie worden de'woorden aengehaeld van graet Haugwitz, oud-minister van Pruisen, die eenmael grootmeester der orde was, en die verklaert, dat alleen de vrymctselaers de oor- zaek zyn geweest van de omwentelingen, die in Europa hebben plaets gehad. Voorwaer, de woorden van een man als Haugwitz, die zelf vrymetselaer was, doen zien hoe gevaerlyk de vereeniging voor de maet- schappy is. Aen de Augsburger ZeUung wordt uit Ber- lyn geschreven, dat er in de hoofdstad van Prui sen, in een groot fabriek 1400 torpillen voor rekening van het engelsch gouvernement ge- maekt werden en dat die vernielingswerktuigen op het punt zyn om naer hunne bestemming te worden gezonden. De wind keert naer de bewapeningen; de meeste mogendheden van Europa houden zich ieverig bezig met de wyzigiugen, die moeten gebragt worden aen hunne geweren en kanons. Reeds in 1869 had Pruisen besloten het naeld- geweer te vervangen door een wapen van klei ner kaliber. De ondervinding van den laetsten veldtogt, ondanks de verbazende uitslagen welke bekomen werden, heeft het slechts in zyn voor nemen bevestigd,en onlangs waren het de duit- sche dagbladen eens om te zeggen, dat binnen kort het nieuw geweer het voorwerp van een keizerlyk en koninklyk onderzoek zal zyn. Men sprak van den loop Werder, die tegenwoordig gebruikt wordt in 't beiersch leger, en van het mekanism der kulas Martini, door de Engel- sclien aengenomen. Men verwacht te Berlyn een groot aental duitsche vorsten, die derwaerts komen, om tegenwoordig te zyn by de viering van het ge boortefeest des Keizers. Geen dag gaet voorby sedert korten tyd, waerop niet de aenkomst wordt gemeld van eenen dier persoonen. Tot heden mist men onder hen een der dry konin gen, en het is zeer waerschynlyk, dat noch de koning van Beieren, noch die van Saksen of Wurtemburg, het feest met hunne tegenwoor digheid zullen opluisteren. Het russische gouvernement heeft beslo ten dat Sebastopol zou heropend worden, zoo wel als militaire- dan als handelshaven. Men gaet er barakken, arsenalen en dokken voor het herstellen van oorlogschepen maken. De baei en de passen van Chersonese zullen beschermd zyn door forten, maer er zullen zeer weinige, misschien in het geheel geene versterkingen opgeworpen worden op het schiereiland. De vzeren weg van Sebastopol zal binnen een jaer voltooid zyn. IHV.MiUYK. De geschiedkundige schatten der hoofdkerk van Parys, die reeds uit zoovele kostbare voor werpen' bestaen, is nogmaels met een wezenlyk geschiedkundig overblyfsel verrykt geworden. De soutane die door MgrDarboy gedragen werd, ofltden dag zyner dood en die van een zeer veel vuldig gebruik getuigd, geheel met bloeden slyk Ik heb hem ook elders gezien, onderbrak een andere student, en ik ga u een klein historieken ver tellen. Luistert allen want het is de moeite waerd. Allen werd de stilzwygenheid opgelegd op straffe van boet. Gy weet of gy weet niet, sprak de student, dat ik eenen knecht heb die spanjaerd is.Vonwaer hy komt is my onbekend: maer het is een slimme kerel. Ik hoor hem geerne klappen over do zeden en gebruiken van zyn land, en, voor weinig hem den wyn in de neus zit, vertelt hy wondere dingen van de spaensche struikroovers. Hy heeft er misschien onder gediend? Ik weet het niet, maer het zou my niet verwon deren. Proficiatmaer wat hecll dit gemeens met den graef van Altdorff. r— Gy onderbreekt my gedurig; zwyg, ik heb het woord. Nu, eergisler loonde my die knecht een portret, een portret dat gelykt als twee druppels wa ter, weet gy aen wie? Wiens portret was hel? Ik vergat hol te zeggen. Het was het portret van een der grootste helden onzer lyden, volgens het zeg gen van mynen spanjaerd, hel portret van zekeren Marsieo,den beroemsten rooverskapilein uit deSierra- Nevada. En aen wie gelykt dit portret. Aen den graef van Altdorff! maer de gelykenis is zoo treffend, dat.... Bahbahdal bewyst enkel dat een treffelyk man aen renen schelm kan gelyken. 01' een schelm aen een treffelyk man, viel een derde student in. De verteller werd uitgejouwd en de jonge losbollen «Jrpuken op de gezondheid van graef van Altdorff. ..Wie, tot op dit oogenblik, niemand had bemerkt vvaSeen vreemdeling gezeten in den veesten hoek der herberg nevens eene kan bier. Die vreemdeling was M. Willem dien de lezer zich herinnert ontmoet te hebben, by het begin van ons verhael, in gesprek met Hans. Willehi scheen ongeduldig op iemand te wachten. Wordt voortgezet.) besmeurd is en waerin zeer duidelyk de sporen der kogels zyn achtergelaten, heeft onder die schatten plaets genomen. Nu berusten er dry soutanen van dry vermoorde aertsbisschoppen der hoofdstad in de schatkamer, die van Mgr Affre, gedood op eene barrikade van den Fau bourg Saint-Antoinedie van Mgr Sibour, ver moord in de kerk Saint-Etienne-du-Mont en die van Mgr Darboy, vermoord inhetgevangenhuis der groote Boquette. —Een zonderlinge gebeurtenis is in eene ge meente van het kanton Saint-Julien (Saóne-*et- Loire) voorgevallen. Een 80jarige grysaerd, ge- medailleerd van Sint Helepa, zeer goed gekend voor de zonderlingheid zynskarakters, ging onlangs, in staet van volle en bloeiende gezond heid, by eenen marmerwei ker en deed hem eenen grafzerk nog voor den zelfden dag kappen en leveren. Hyging vervolgens eenyzeren kruis koopen om boven den zerk geplaetst te worden en liet eene doodkist maken, 's Anderendaegs 's morgens na zich zorgvuldig te hebben laten scheren, begaf hy zich by alle zyne geburen om hun vaerwel tezeggen, een half uer later, zon der dal iets eene zoo spoedige dood liet voor zien, gaf hy schielyk den geest op den dorpel zyner deur. Dry dagen geleden, was ten 2ure'snachts een officier der douanen te Halluin, in gezel schap van eenen bediende op ronde, toen bei den op den weg eene bende personen zagen die dronken waren, ot dronken wilden doorgaen. Dit kwam aen den officier verdacht voor en hy twyfelde niet of hy had op eene bende smok- kelaers gestooten, die juist de grenzen over gekomen waren en trad dus op hen toe om het gewone onderzoek te doen. De dronken lieden die aerzelend doorstapten by het verschynen der douanen, lieten, zoodra zy het geringe getal der douanen kenden, hunne a'erzeling varen en begonnen een gewapend ge vecht tegen deze. Destrydwas behalve gelyk, want de smokkelaers'waren twaelf of vyttien tegen twee. De douanen nogtans stonden dapper op, te gen de stokslagen en messteken der smokkelaers en weerden zoo goed mogelyk de slagen en stooten af waeraen'zy bloot stonden. Overmand door hel getal en op veleplaetsen gewond, viel de simpele douaen weldra ten gronde. De officier die eene reuzenkracht bezit, zag niet zoodra Synen makker vallen of met ver woede slagen wierp hy zyne aenvallers van zich af en snelde zynen gevallen gezel ter hulp. De smokkelaers die dachten dat deze dood was, namen by dezen onverwachten aenval de vlucht. De officier ofschoon zwaer gekwetst achter volgde de vluchtelingen, betrapte een achter- blyver, wierp hem ten gronde en hield hem nietlegenstaende al zyn tegenweeren liggen, tot dat er hulp opdaegde. De simpele douaen werd toen teruggevon den, buiten kennis en zyn bloed verliezende langs talryke wonden die hy in den stryd beko men had. Hy werd naer den naburigen post overgevoerd en men koestert de hooDrondanks zyne veelvuldige wonden, hem in leven te hou den, want het schynt dat gelukkiglyk geene zyner wonden doodelyk is. De officier heeft talryke stokslagen op het hoofd bekomen, buiten twee messteken in het aengezicht en een zware slag op den linkerarm. De aengehouden smokkelaer is te Rysel in de gevangenis opgesloten. ENGELAND. Op 12 dezer zyn in publieken roep in de Bakerstreetle Londen, buiten meer andere over- blyfsels van hel tweede keizerryk, viel* galary- tu'igen, met toebehoorten van Napoleon III verkocht. Twee dezer waren voof-al prachtig. Het opbod echter was alles behalve levendig en de twee schoonste rytuigen werden toegewezen aen 1675 en 1695 francs, som die nog niet tot het derde deel opklimt van den prys die er by de verkooping te Parys voor betaeld werd. Een engelsch spekuleerder had die gekocht om ze te Londen weder te verkoopen, en nu zyn ze de eigendom van eenen lykbedienaer gewdl*- den, die er begrafenisplechtigheden mede zal vieren. Men zendt uit Limburg het volgende artikel over landbouw, aen de Maesbode: Wanneer men jonge boomen griffelen (enten) wil, heeft men op verschillende zaken aendacht te geven, als: Men moet altyd letten, welke jonge ongcgriffelde boomen in eene boomkweekery het vroegst hunne blaêren krygen om er griffels van vroegtydige boomen op te zetten; die welke het laetst hunne blaêren kry gen, griffele mep met griffels van late boomen, want er is veel aen gelegen, dat er tusschen den slam des booms en de griffel overeenstemming is. 2. Als men uilgeplante boomen griffelen wil, is het noodig, dat zy eerst twee jaren uilgeplanl en dus in den nieuwen grond wel ingeworteld zyn, eer men ze griffeld. Men moet. scheuten, weervan de botten uitsprin gend zyn, van gezonde en goeddragende boomen en wel naer de zuid-zyde des booms nemen; zoo zullen zy spoedig vruchten dragen; neemt men echter scheu ten naer de noordzyde, dan zullen die boomen wel sterker wassen maer later vruchten voortbrengen. 3. Men moet altyd griffels met 3 botten gebruiken om zeker te gelukken; ook mag men het top oog (dat altyd de voorkeur verdient, wanneer hel met zyne huize bedekt is,) op hel oogenblik der griffeling niet er van afnemen. 4. Men bemerke wel dat zoete griffels op zure stammen schoone, en min aen kanker onderhevige boomen voortbrengen, dat evenwel zure griffels op' zoete stammen gezet, den stam ongelyk zynde, gaerne aen kanker doen lyden. 5. Griffels van steenfruit snyde men in 't laetst van de afgaeride maen, voor het licht van maerl, of men ent in het begin van het volgend licht; insgelyks. handelt men met het steenfruit, behalve dat men dit wat later kan griffelen, in maert of april; de botten mogen, evenwel nog niet begonnen hebben le groeien. De reden waerom men die lootjes op het laetst der afgaende maen moet afsnydon is, wyl deze dan het minste sap in zich behouden, De reden waerom men die-lootjes in den groei der maen opzet, is, wyl de stammen, dan van sap over vloeiende, het te vele aen de min sappige griffels meè- deelen en ze alzoo haestig met zich verbinden en doen wassen. 6. Men griffele nooit met scherpen noordenwind, want de griffels zullen toch biet gelukken. 7. Griffels in de kloof van den stam gezet, hebben dit voordeel, dat zy niet zoo spoedig door den wind of door een overlading van fruit van den stam ge scheurd worden, als die welke tusschen de schors en den slam gezet zyn. 8. Als men een boom wil griffelen, zage men het bovenste van den stam af, make de oppervlakte zuiver, snyde de ent van onder een weinig plat, neme het besneden gedeelte in den mond, make eene kloof in de oppervlakte des booms, stcke het besnedene ge deelte in deze kloof, binde ze spoedig toe, met den rug ï.aer den wind gekeerd om den nadeeligen in vloed des winds op de ent, te beletten, vooral zoo nadeelig als hy uit hel noorden komt. 9. Wil men lootjes 3 b 4 maenden bewaren, dan steke men ze in eene buis es giete er honing op. Men kan ze ook in den kelder met hun dikste uiteinde in leem leggen, maer dan dienen ze daegs vöór het griffe len in water gelegd te worden, opdat de botten zwel len. 10. Als men boomen geënt heeft, meste men ze goed, echter niet met versche stalmest, maer lielsl met verrotte groenten, die met staLwater of met kalk gegist zyn, en de stammen besmere men met schapen- of koedrek, met kalk vermengd. KAMER EN SENAET. De Kamer zet de discussie voort van de wy zigiugen in te brengen in liet koophandelswet boek. Het gouvernement verklaert dat de kie'zingen voor het vernieuwen van 's lands ge meenteraden, zullen plaets hebben op het einde van juny en het begin van july. De president van het Senaet heeft eenen brief ontvangen van M. Gallait. waerby deze kunstenaer meldt dat hy toekomende jaer het eerste paneel zal leveren van het werk dat hem voor de decoratie van den Senaet is besteld, en dan verder ganseh het overige van het schilder werk na zes a zeven jaer. Vrydag heeft de Senaet, zonder discussie en met algemeene stemmen der 45 aenwezige leden, het budjet van justitie voor het loopende dienstjaer aengenomen. Dit budjet bedraegt de som van 15,540,498 fr. Op morgen, zondag, 24 dezer, wordt de graef van Vlaenderen 35 jaren oud. Hy werd den 24 maerl 1837, welke dag de Goede-Vrydag van dit jaer was, te Laeken geboren. Op 9 april aenstaeude wordt koning Leopold 37 jaren oud. H. M.'de koningin heeft aen de mactschappy der kinderkribben van Bethleëm te Antwerpen, een kost- baer zilveren geschenk gezonden. De Moniteur kondigt den staet af der beweging en der ontvangsten van de spoorwegen, gedurende de maend november 1871. Voor de reizigers beliepen zy tot de som van fr. 1,140,072-99, dus fr. 86,384-20 meer dan gedurende dezelfde maend van 1870. De ge- zamentlyke ontvangsten in november bedroegen 4,777,045-82 francs, wat 1,404,115-16 francs meer uitmaekt dan in de maemd november 1870. Sedert byna dry maenden heeft ons gouverne ment de formaliteit der paspoorten afgeschaft, welke voor de vreemdelingen, van Frankryk komende, her steld geworden was. Tot nu toe heeft het fransche gouvernement niet noodig gedacht, dit voorbeeld le volgen, en wanneer er Belgen over de grenzen in Frankryk willengaen, moeten ze nog altyd van eene paspoort voorzien zyn. De heer Palxot-y-Achaval, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister des konings van Spanje, is door den koning ontvangen, en heeft aen den graef van Vlaenderen de eereteekens overhandigd der rid derorde van het Gulden Vlies. Schoon Geschenk. Onlangs zond een boer aen den minister een schoon geschenk, met hel volgende adres: Am Mynheer den minister van justitie met vier hes pen. Volgens dat wy vernemen gaet er binnen de gemeente Nederbrakel een telegraef-kantoor ingericht worden. Den draedzal geleid worden langs den steen weg op Brussel naer de statie van Maria-Lierde. Zulks is alreeds van een groot belang voor die gemeente, te meer omdat aldaer handel en nyverheid in niets te kort blyven en bloeien; dus is dit gewis eene schoone toekomst voor Nederbrakel. Wy juichen dien maetre- gel uit gariseher herte toe. Voege daernog by eenen yzeren weg binnen eenen korten tyd van Douay naer Antwerpen langs gemelde gemeente. Men schryft uil Sinl-Pieters-Leeuw, den 18 dezer maendEen geval van buitengewone vroegtydigheid bestaet in onze gemeente. Men kan by sieur Jaek Locus, herbergier in de Bloemslraet, eenen abrikoos boom bewonderen, die met eene menigte vruchten ter grootte van een duivenei beladen is. Op den zolder van een oud huis, te Brugge, heeft men vier panneelen ontdekt van het jaer 1515, én ge schilderd door Pourbus.- Volgons la Finance zou het plan, tot het maken van een Nyverheidspaleis te Brussel, vastgesteld zyn. Het is dat van de Société Immobilière, die dit paleis op het wapenoefeningsplein zou oprichten. Eene aktie der leening van Brussel, was sedert verscheidene jaren met de premie van 50.000 fr. uit gekomen en niet gereklamcerd. Zaterdag kwam een landbouwer van Assche met zyne vrouw in de Bank, overhandigde eenen. der klerken zyn lol en vroeg hem heel vreesachtig, of het waer was dat het was uitge komen. Een oogenblik nadien zegde de klerk, dat het inderdaed in 1864, met de premre van 50,000 fr. was uitgelot, en dal zy slechts op hèt stadhuis eenen bon te halen hadden, om dit geld te ontvangen. Het is ge- makkelyk te begrypen dat zy zich daerloe niet lang lieten pramen. In" plaets van nu vol vreugde te zyn, beklaegde de landbouwster zich bitter, omdat zy, door sedert 1864 dit geld renteloos te laten, 20,000 fr. verloren hadden. In een onzer laetste nummers hebben wy eenige woorden gezegd over erge, onlangs ontdekte feiten, die in verband stonden met den dood van een bekend persoon. Wy zinspeelden op den ridder du Bois de Bianco, die, zooals men zich zal herinneren, te Brus sel in zyn bed verbrand is. Verscheidene persoonen beweerden dat de dood aen eene misdadige hand moest toegeschreven worden. M. du Bois de Bianco bezat eene aenzienlyke fortuin. Wy vernemen dat er te New-York een kerel is aen gehouden, voorzien van een gedeelte der akliën, welke uit het huis des ridders verdwenen waren. Eenige dezer akliën konden slechts le Brussel verhan deld worden. Dezer dagen ontving M. Dalloye-Tiber- ghien van zynen korrespondent te New-York, een ge deelte der waerden,met last ze te verkoopen. Daer hy even als alle bankiers de opgave der geroofde akliën had ontvangen, bestatigdehy welhaest, dat de hem loegezondenc van den diefstal voortkwamen. Hy ver wittigde de regterlyke overheid, die er in gelukte de hand op den schuldige te doen leggen. De aengehou- dene is, naer het schynt, een bloedverwant van den genaemden Grooten, geboren te Keulen, gedurende negen jaren dienstknecht van M. du Bois de Bianco, welke dienstknecht insgelyks is aengehouden. Een der olifanten van de amerikaensche renbaen te Brussel, had eenige weken geleden, by eene naeh- telyke wandeling, met zynen snuit eenen werkman, Frans Dehelt, opgenomen en met zooveel geweld tegen eenen muer geworpen, dat de man 6 weken bedlege rig bleef. Frans Dehelt vroeg eene schadevergoeding van 50,000 fr. De korreklionneele regtbank van Brussel heeft het bestuer der renbaen enkel tot eene schade loosstelling van 500 fr. veroordeeld en den kornac Raven tot eene boete van 50 fr. Dezer dagen had er voorde korreklionnele regt bank van Brusssel een zonderling geval plaets. Een heer welke de gewoonte heeft met zyne tilbury, in galop door de meest bezochte straten der hoofdstad te ryden, had eenen werkmanomgeworpen en ge kwetst iets wat hem byna alle dagen gebeurd. Maer ditmael had de genoemde werkman eene klacht inge diend, en de justicie moest uitspraek doen. Een sergeant van de kompagnie der veteranen, welke het geval gezien had en als getuige was opge treden, zat naer hel pleidooi van den advokaet van hei heerschap te luisteren. Deze, de verklaring van den sergeant zooveel mogelyk willende verzwakken, gebruikte zulke zonderlinge uitdrukkingen, dat de oude soldaetzich eindelyk niet meer kon bedwingen, reglsprong, den sabel "uit de schcede trok en zich acnsléldc alsof hy op den redenaer wilde toespringen. De tussehenkomst der gendarmen en eene strengi vermaning van den voorzitter brachten den vergram den veteraen tot kalmte. De Journal de Charleroi hangt een treurig tafe reel op van den toestand der hoofdstad. Het schynt dat te Brussel sedert eenigen tyd hel schuim van alle natiën byeen loopt, dat gewis, in afwachting van eene groote en algemeene beweging meer met vingers in de zakken zit van een ander, dan wel in zyne eigen zakken. Dat kunnen goede helpers zyn als onze doctrinairs nogmaels eene slraetbeweging te Brussel willen inrichten. Naluerlyk.dergelyke mannen zyn altyd present, zelfs ongevraegd, als 't er op aen- komt in troebel water te visschen, te meer daer zy, volgens de doctrinaire bladen, alsdan toegeven aen de indignation spontanée. Eene dame, welke zich voor eene duitsche baronnes uitgaf, kwam eenige weken geleden te Brus sel aen en huerde een klein hotel in een dervoornaem- ste kwartieren van de stad. Dank aen hacr voorkomen van groote dame boezemde zy vertrouwen in, en deed haer hotel, op krediet, meubeleeroo. Doch er moest'toch eens betaeld worden. De behan ger na lang gewacht te hebben, en niet willende ver liezen wat hy geleverd Ijad, ging met verscheidene werklieden naer het hotel, opende de deuren met ge weld, en haelde alles weg wat heurloebehoordc. Onze behangerwenschle zich geluk over den goeden loer, dien hy gespeeld had, doch hy had op het straf wetboek niet gedacht, dat verbiedt dat men zich op die wyze belaell; ook loopt hy heden groot gevaer vao voor de correctionele regtbank le verschynen. Men heeft donderdag 24 huizen te Brussel ver kocht, bestemd om afgebroken te worden, ten einde plaets te maken voor de Centrale-hallen. Binnen eenige dagen zal deSohipstraet niet meer bestaen en gansch een kant van de Maegdestraet zal verdwenen zyn. Donderdag zyn in het ministerie van justicie te Brussel openbaer verbrand voor 3,177,900 fr. aenge- kochte titels der openbare schuld, zynde de gedeelte- lyke aflossing, gelykvormig artikel 6 der wet van 15 november 1847 en van het kontrakt van leening van 21juny. Uil Ouderraerde wordt gemeld dat- het mond- spruvv in de gemeente Ooike, by den landbouwer Huisman, is uitgeborsten. De ziekte is er ingevoerd door eene vaers, voortkomende van eenen veekoop man van Huise. Alle maetregelen zyn gonomen legen de verspreiding der ziekte. Op verzoek van 't Instiluet der schoone kunsten te Mechelen, heeft hel gemeentebesluer der stad Ant werpen de eer, het publiek tè verwittigen, dat de Staet en de verschillende maetschappyen, concessio narissen van spoorwegen, eene verminderingvan50°/o toestaen op de vervoerpryzen voor heen- enweerzen- den van de voorwerpen, bestemd tot de pryskampten- toonstelling, die in den loop van 1872 te Mechelen zal plaets hebben. Voor alle inlichtingen vervoege men zieh tot den secretaris van 't voornoemd instiluet, Leopoldslrael 41, te Mechelen. Zondag laetstleden is er een stoutmoedige dief stal te Antwerpen gepleegd, ten nadeele van den heer X.... woonachtig opeen kwartier van het huis n° 4, Kasleelplein. Ziehier de inligtingen welke wy nopens dit misdryf ontvangen Zekere Eduard d'Hamecourt, 21 jaren oud, bediende by Van Gend en C®, bewoonde insgelyks een kwartier in hetzelfde huis. Zondag namiddag was de heer X.... gaen wandelen. De personen, welke beneden wonen, waren met hun kind, dat zyne eerste communie had gedaen, insgelyks uitgegaèn, en toen d'Hamecourt rond 6 ure te huis kwam, vond hy het huis alleen en heeft onmiddelyk van de gelegenheid gebruik gemaekt om, by middel van braelt, in de kamer van zynen ge- buer, 'den heer X.... te dringen. Hy was van eene vyl en eenen hamer voorzien. In de kamer heeft hy den koffer van den heer X.... opengebroken en er de vol gende papieren van vvaerde uitgeroofd Twee obligatiën van duizend dollars, uitbetaelbaer in 1882 en 1885; Twaelf Turksche loten van 500 fr. dragende de nummers 992, 665 tot en met 676; Twaelf loten van Parys, dragende de nummers 1,183,416 tot en met 1,183,425'; 724.164 en 724,165. Verder zyn er nog dry stukken van 5 fr. en een bankbillet van 20 fr. gestolen. De diefstal werd 's maendags in den morgen eerst ontdekt de heer X.... is letlerlyk gnruïneerd. De vyl, waermede de diel den koffer heeft geopend, was gedurende dit werk in twee gebroken; men heeft het eene stuk in den koffer van X.... en het andere in den koffer van d'Hamecourt gevonden. De dader is onmiddellyk gevlucht, zyne kleederen achterlatende. Ziehier zyn signalement: gemiddelde lengte, lang blond haèr, hoog voorhoofd, gryzc oogen, gewone neus en mond, witte tanden, spits van kin, rond en bleek aengezigt; hy was gekleed in een paletot met (luvveelen kraeg, blauwe gilet, gryze geruite broek, enz. Men denkt dal hy naer America is vertrokken. Ten nadeele van de heeren Van Gend en C'e, heeft de man insgelyks een honderdtal francs meêgenomën; doch daer heeft hy eene borgstelling van 1000 fr. achtergelaten, welke hy had moeten storten, toen hy in dienst trad.

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 2