Hoeden en Mutsen Fabriek Groote herstelling van Boomen, Woonhuizen, Huis, Meersch en Land. Burgerlyken Stand. van L. LANGEROCK Vdgelschieling met de Botte vexditië Vci'kooping van een HUBS, yk.mhtik VENBHTIE van 0,000 Hoppestaken allerbeste parceel LAM), Wy vernemen nog hel volgende over Eduardd'Hame- court, welke zondag de gansche fortuin van zynen gebuer, M. X..., heeft binnengepalmd. De dief is een afstammeling van eene vervallen adeilyke familie. Zyn vader is een gepensionneerd officier by het hol- tandsche leger. Eduard d'Hamecourt is een zeer geldzuchlig jonge ling; hy beklaegde zich niet ryk te zyn, en dat hy met werken zyn brood moest verdienen. Verscheidene mael heeft hy gezegdKon ik maer eens 1000 gul den byeen krygen,wat zou ik spoedig de slad verlalen; ik zou onmiddellyk naer Amerika vertrekken en for tuin zoeken. De persoon, dien hy bestolen heeft, bad zyn for tuintje door spaerzaemheid byeen vergaerd: hy speku- leerde er meê op-de Beurs en leefde van den intrest. Nu is hy van alles beroofd. De persoon welke, eenigen tyd geleden, met den inhoud der geldkas van Van Gend en C', tc Eindho ven, is verdwenen, was een oom van Eduard d'Hame court. Men denkt dat deze laelste zynen oom zal gaen opzoeken. Men heeft te Fouvillers (Verviers) eene romein- sche villa ontdekt, en men voert groote werken uit om die aen het dachlicht te brengen. Dit heorenver- blyf maekt eenen vierhoek uit van 100 meiers op 15. De meeste der bevloeringen ruslen op kleine ronde of vierkante kolommen. De binnenmuren zyn met merkwaerdige schilderingen bedekt. De plaels van de villa hoort toe aen den heer Urbin, justitiegreffler, die de ontdekte voorwerpen aen hel museum van Brussel zal afstaen. Eene waterleiding, gemaekt door eene uitholling in de rots, bracht water naer'de villa. Er is eene groote meeting te Charleroi door twee leden van de Internationale tegen zondag aengezegd, waerin deze de schuldige werkingen van dit genoot schap zullen blootleggen, en de middelen aenloonen, om die slechte vereeniging legen te werken. Het on derwerp der meeting zal Ioopen over de handelingen van de Internationale tydens de laetste werkstakingen te Charleroi; over de noodzakelykheid om eene maet- schappy van werklieden en bazen te stichten, en de voordeelen, welke hieruit voor allen zullen voort spruiten te doen kennen. De twee gewezene leden der Internationale zyn de genaemde L. Delaunnoil en A. Wechel. Men kondigt aen, dat 32 nieuwe glasblazerycn voor vensterruiten in het arrondissement Charleroi weldra zullen opgericht worden. Ziehier eenige by- zonderheden, die zullen doen begrypen in welke ver houdingen de voortbrenging der vensterruiten door die oprichting zal vermeerderd worden": Eene blazery fabrikeerd maendelyks 100,000 vierk. meters; wy zullen dus 3,200,000 vierkante voeten maendelyks meer te verkoopen hebben; dit maekt jaerlyks 38,400,000 vierkante voet. Deze vermeerdering van voortbrenging is zeer aen- zienlyk. Noglans is er iels, dat de oprichters der nieuwe ovens nog meer moet bezig houden, te weten het werk. Het persoonecl van eenen oven bestaet uit 35 werklieden van verschillige categorieën; erzullen dus 1,120 werklieden meer noodigzyn, om de 32 nieuwe ovens inwerking te brengen. Welnu, het is beslatigd dat er lieden enkel hel stipt noodige getal glazenblaze.rsgasten bestaet. On- getwyfeld zal men er aenkweeken; maer in afwach ting zullen de kosten aenzienlyk verhoogen. Een glasoven verslindt maendelyks 250,000 kilos ltolen en 15,000 kilos sulfate. De dagloonen bedragen heden 9,000 fr. in de maend. Dat de bestryding van het tabaksverbruik reeds ■vroeg begonnen is, bewyst hel volgende: In de ver slagen der debatten in het Lagerhuis van Engeland, -■vindt men onder andere, dat op woensdag 18 april 1621, door Sir William Stroud, een voorstel gedacn werd tot weering van den tabak in het koninkryk, om ■namelyk den invoeren het gebruik le verbieden, ter wyl Sir Gray Pol mes zegde, dat, zoo de tabak niet ge weerd werd, in Engeland honderd duizend menschen ■ongelukkig zouden worden, daer het gebruik van tabak reeds zoo algemeen was, daer hy de boeren zich er van had zien bedienen, terwyl zy de ploeg be- stuerden, Dat vele beroemde mannen in hooge male de on deugd van gierigheid bezaten is bekend; ook de groot ste der schilders, Rembrandt, leed aen die kwael. Zoo vertelt men als bewys zyner gierigheid, dat zyne leerlingen, voor Rembrandt in zyn atelier kwam, op den grond of op zyn ezel geldstukjes schilderden, die men voor wezenlyke munt zou aenzien. Hun grootste vermaek was dan om le zien, hoe die groote man in den waen verkeerde, dat er werkelyk geld op den grond lag en hy dit (natuerlyk vruchteloos) wilde op rapen. Wie in God niet gelooft, gelooft in den duivel of in zyne werken. Het blykl dat er te Berlyn, de thans geroemde hoofdstad der hedendaegsche verlichting, vyfmael meer waerzegters, slaepwandelaersters en kaertenlreksters zvn dan men er ooit in Parys is komen raedplege». De grootste dagbladen van Berlyn schamen zich niet de annoncen dier bedriegsters af te kondigen. Eene voorzegging. Over eenigen tyd hebben ■»sy gewag gemaekt van eene Napolitaensche vrouw, Palma geheeten, die de bloedige wonden en de gave der voorzegging bezit, en belangrvke zaken heeft ge- openbaerd omtrent de toekomst, welke de verschil lende natiën wacht. Thans bevat de Univers hierover op nieuw eene correspondentie uil Rome;' wy ontleenen daeraen liet volgende, dat wy onder alle voorbehoud mededee- len: Palma verklaerl een groot kruis in de lucht gezien te hebben, waeruit acht stralen op de aerde neervie len. Vier dezer stralen waren stralen van medelyden, de andere vier van regtvaerdigheid. De eersten ver lichtten het Oosten en hel Westen, dit is Turkye van de eene en Amerika van de andere zyde, met Engeland, Polen en Rusland in het midden. De stralen van ge rechtigheid troffen Frankryk, Duitsehland, Sanje en Italië. Naer aenleiding dezer wonderlykcverschyning heeft Palma voorzegd, dat in july aenstaende Spanje, Frank ryk en Italië in een tydstip van vreeselyke omwente ling zullen verkeeren. Onder het voorwendsel van deze monarchiën vooral die van Victor Emmannël, die met Wilhelm een verbond heeft aSigegaen weer op te heffen en de maetschappclyke orde, welke door de politiek van von Bismarck zoo hevig werd geschokt, te herstellen, zullen de Duitsche legers Frankryk an- dermael overweldigen, en Parys zal voor de tweede mael gekastyd en genomen worden. Bloedige worste lingen zullen de wereld met ontzetting vervullen: Rusland, Amerika, Engeland en later ook Oostenryk zullen zich met Frankryk vereenigen, en de velden van Italië zullen met Duitsche, Russische, Fransche en Italiaensche dooden overdekt zyn. Na vreeselyke wis selingen, worden de Pruisen eindelyk overwonnen, overal verpletterd, en slechts weinigen zullen naer hunne haërdstcden terugkeeren. Henri V wordt lot koning van Frankryk uitgeroepen, en Pius IX zal te Rome terugkeeren, om er de eerste dagen van de zegeprael der kerk te genielen. Rampen en Ongelukken. Men schryft uit Geerardshergen, 17 maert: Wanneer zal men er toch aen denken, de kinderen niet meer alleen te laten als er vuer in hun bereik is, en de moeders straffen die door hare onachlzaemheid de schuld zyn van het ongeluk dat zy daerdoor ver oorzaken? Eene huismoeder, weduwe, was verleden maendag naer de markt gegaen en had hare twee kin deren, het een van twee en het ander van dry jaren, alleen te huis gelalen en hare deur gesloten. Rond 8 ure, toen de moeder nog niet te huis was, hoorde een der buren een pynlyk geschreeuw in het huis; hy snelde cr naertoe, wierp de deur op den grond en trad binnen. Er vertoonde zich een verschrikkelyk looneel aen zyne oogen.Hct oudste kind stond in vlam en het vuer deelde zich reeds aen do kleëren van bel andere kind mede. De vlam by het eene kind uiidooven, was het werk van een oogenblik.maer met het andere kon hy niets doen dan het buiten dragen, cn het vuer uii dooven met al 'l geen hem onder de handen kwam. Men heeft het oudste dezer kinderen,deerlvk verbrand naer het gasthuis'gedragen,alwacrhel in de verschrik- kelvkste pvneii gestorven is. De laetste trein uil Gent, welke te Brugge ge- woonlyk om 8 i/ï ure aenkomt, he< ft dynsdag avond eene vertraging van dry kwart uers ondergaen. Rei zigers, van dien trein komende, verhaelden dat aen Bloemendale een 15jarigen jongeling, die in een wag gon wilde stappen, en viel, dood gepletterd is onder den laelslen trein uil Brugge, die ten 6ure 43 m. ver trekt. Wy vernemen laler dat het slachtoffer der spoor wegramp dezoon is van den ontvanger der statie le Bloemendale, die sedert eenigen tyd dagelyks de cor respondentie van.den trein afhaeldc. Woensdag avond is er een reizigers Irein op den spoorweg van Gent naer Brakel, by de statie van Maria-Lierde, van zyne riggols geloopen. Men heeft niet gehoord, dat daerdoor cenig ongeluk heeft plaels gehad; de stoffelyke schade wasookmacronbeduidend en de aenkomstenhebbcngeeneverlraging ondergaen. Maendag morgend kwam uil de St-Ainandstraet te Brugge, een ryluig over de Groole-Markt gereden, loen een zesjarig kind uil hetzelve op de strnetsleenen viel. De koetsier was reeds een eind verre, eer hy het ge.waer werd; doch andere personen snelden onmid- delyk het kind ter hulp, dal sterk uit het voorhoofd en den mond bloedde. Hel knaepje had zich alleen in het rytuig bevonden, en tegen de portel leunende, die niet goed gesloten was, vloog deze Open en 'tkind viel aldus uit het rytuig. Verleden weck is de schepene J. Verbeke, doende de funclievan politiecommissaris leOoslkerke, by Brugge, by toeval in eenen vyver aldaer gesukkeld en er jammerlyk in verdronken. Er heeft verleden vrydag in de -spoorwegstalie van Cinev, (Bergen), eene vreeslyke ramp plaels gehad. Een koopwarenlrein verlrok naer Haversin. Op een deel van den weg, dat opwaerts loopt, brak eene ketting en verscheidene waggons raeklen los en lie pen met eene vreeselyke snelheid naer de slandplaels van Ciney terug. Er had een verschrikkclyke schok plaets legen de rytuigen, welke daer stonden, cn de petrool van den goederentrein vloog aenslonds in vlam en slichtte links en rechts brand. Naer men zegt, zyn er 10,000 kilos petrool en 20 tot 25,000 kilos tarwe verbrand. De gebouwen der slandplaels hebben ook veel geleden: de deuren en vensters zyn door 't vtier verslonden. Verledene week speelde le Guillaumé, departe ment Haule-Marne (Frankryk), een broertje met zyn zusje in den hof hunner wooning. Eensklaps onder brak een hongerige wolf dit spel, greep het jongentje by zyne kleeren vast en spoedde er zich mede weg. Ondanks de noodkreten van het meisje en dergeburen die hierop toeliepen, sprong de wolf met zynen buit hel bosch in, toen de vader van het jongentje de ge naemde Maranger,in dollen loop het roofdier inhaelde en op 't lyf sprong. Een gevecht levefl om leven ving aen. Na eenige oogenblikken viel het wilde dier verwurgd cn leven loos teri gronde, maer ook M. Maranger lag uitgeput, gekwetst en buiten kennis nevens zyn slagtoffer. Ge- ïukkiglyk zyn de wonden die dezen in het gevecht bekwam, niet gevaerlyk en is het jongentje hel vree selyke gevaer met eenige ligte kneuzingen en den schrik ontkomen. Een voddenraper te Parys, met name A. Leroy, had de ongelukkige gewoonte aengenomen om zich in sterke dranken te buiten te gaen van 's morgends tot 's avonds, en dikwyls ook van 's avonds lot 's mor gends. Maendag terwyl hy in eenen likeurwinkel zyne pyp wilde aenvueren, stak hy ziehzelve lelterlyk in brand en byna stervend heeft men hem naer hel gast huis Hólel-Dieu overgevoerd. Het paleis der akademie en tevens het paleis der provinciale staten te Dusseldorff (Duitsehland), zyn door een hevigen brand vernield. Verscheidene kunst stukken gingen in den brand- verloren, maer hel museum van schilderyeo en de.slaetsbibliotheek wer den gered. De brand begon aen de zuidzyde van het Dusseldor- ferpaleis der stoomschepen, en is wacrschynlyk door eenen schouwbrand onlslaen. Ofschoon er spoedig hulp langs alle kanten opdaegde, had de brand na dry uren, met uitzondering van den toren die gespaerd bleef, het hèele gebouw en de akademie tot legen de tentoonstellingszael aengetast. De ateliers der historieschilders Molitor, Massen, lttenbach,Deger, die van Roeting,de professors Keiler en Muller'met een altaerstuk waeraen deze laet ste reeds 4 jaren arbeidde, zvn vernield. Verder vernielde het vuer de ateliers van Bendemann, Wislicenus, be nevens het sekretariael van het Rynlands-Weslphalen Kunstverbond, zyne archieven* met alle de handschrif ten, kopersneden, -oorspronkelyke teekeningen en an dere zeldzaemheden. De klassen van kopersnede en die der landschap schilders werden de prooi der vlammen; maer de schilderstukken van den Kunstenaers Ondersteuning- bond, ter waerde van 40,00(1 thaler, die korlelings moeten verlot worden, de voormalige galery van den keurvorst,de koninklyke verzameling van kopersnede, de provinciale archieven, de landsbibliotheek, de ver zameling gekend onder den naem van Rambouxsche verzameling en de andere ateliers, zyn gered. De schade die buitengewoon groot is, kan niet nauwkeurig opgegeven worden. HOPPEM ARKTEN LONDEN, 15 maert. De brouwers, thans voor zien zvnde voor hunne onmiddelyke noodwendighe den, zoo hlyft de markt zeer kalm en de zaken be perkt. De stock in hop 1871 is aenzienlyk verminderd, maer er wordt niet gespekuleerd en de vraeg is om zoo te zeggen nietig. Enkel werden eenige zaken ge- daen in engelsche en amerikaensche hop van 1868, 1869 en 1870. Over 't algemeen, er is minder vast heid en zelf daling voor al de soorten uitgezonderd voor de puike kwaliteiten,-die hunne hooge pryzen behouden. NANCY, 12 maert. De zaken in hop zyn om zoo le zeggen onbeduidend, alhoewel men geenc daling meldt. De pryzen zyn nominael a 140,150 en 160 fr. voor die van 1871, en 15 a 20 fr. voor 1870. Noch koopersnoch verkoopers op de laetste markt van Nancy. BISCHW1LLER (Elzas), 15 maerl. Sedert eenige dagen is er op onze plaels eene zekere levendigheid in den hophandel. De reden van deze beweging zyn, van den eenen kant, de brouwery die uit hel gunstige we der baet trekt voorde fahrikalie van het garstenbier, waerin veel hop van den nieuwen oogst gebruikt wordt; langs den anderen kant; dal de houders zich gaerne van hunnen voorraed zouden ontdoen zelfs aen mindere pryzen. Inderdaed,dc débours voor de nieuwe planting beginnen en wat zouden zy met hunne koop waren doen op de zolders, waer zy zoowol in hoe veelheid als in kwaliteit verminderen? T ls om deze rede dal men verkoopers vindt aen fr. 225 en zelf daer beneden per 50 kil. De oude hop wordt nog aen fr.25 bel acid. NUREMBERG (Beieren), 13 maerl. Sedert eenige dagen heerschl er wat meer leven op onze markt, maer de vraeg is niet groot genoeg om eenen invloed op de koers uit te werken. De koers is echter goed, want zelf indien er vreemdelingen geene acnkoopen deden dan nog zou onze stock gcmakkelvk door de verbruiking verslonden worden. HOLLOWAY S PILLEN. Smart ea Pyn. De menscli is ongetwyfeld veel minder gevoelig voor de volmacksle gezond- hcid, dan voor de geringste ziekte, want door deze middelen heeft de lieve Natoer hem inslact ge.stelt hem tegen aller kwa len, die hem kunnen overkomen, op zyn hoede le zyn. Indien deze verandêring-veroorzukende, losmakende en zuiverende Pillen steeds gebruikt worden, zoodra het eerste gevoel van ongesteldheid eene naderende kwael acnkondigt, hoeveel pyn zou er bespaerd, hoeveel ellende vermeden worden. Holloway's Pillen behoeven geenc aenhevelingen meer omtrent de goede diensten die zy bewyzen, in hot terug hóuden of hot boelen van kwalen by het uitbreken dacrvan, welke anders door ccncn on bezonnen uitstel, valse.be schaemto, of berispeiyke verwacrloó- zing zich een weg hanen lol het gcvacr en alle genecskundigo hekwaemhcid.cn de onvermoeidste zorgen trotseren. GEBOORTEN. MANNEt.YK 8 VROl'WF.I.YK 2 OVERLEDENEN. F. Daessc, man Vertonghcn, dagl. 66 j., Schaerb. I'. Basliaens, man Gits, Iwynder, 39 j., Mylb. I'. Kieckens, wedc De Groote, z. b. 62 j-, Moleslr. C. Van Lierdc, vrouw dTlondt,strykeressc, 58 j.,Moleslr. S. Mornauw, z. b. 88 j., Leopoldstr. Zes kinde ren onder de 7 jaren. AELST. merkt van lieden. Tarwe fr. 29—00 34—00 Mestehnn n 25—50 28—50 Rogge 19—00 21—00 Geerst •1«—00 17—00 Haver li—00 17—02 Hoppe f1871) de 50 kil. r 95—00 102—00 Hoppe (1869) 00—00 00—00 Raepzaod i(i—00 00—00 Lynzaed 32—00 35—00 Baepzacd-olic 98—00 000—00 Lynzacd-olie 86—00 00—00 Ilacpzaed de 100 kil. 19—00 20—00 Lynzaed 26—09 30—00 Aerdappclnn (roode) per 100 kil. 8—00 9—00 Idem (witte) 7-30 8—00 Boter- per 3 kil. V 7—72 9—09 Eyers dn 25 1—63 1—81 Vlas de 3 kil. 0—00 Oï-OO Viggens liet koppel 46—00 56—09 Lynwadcn ter merkt gebragt 95 verkogl 53 GENT, merkt van 22 mar rt. Tarwe fr. 29—50 30—50 Rogge 17—50 00—00 Geerst 00—00 00—00 Haver 11—50 15—50 Boekweit 17—00 00—00 Paerdeboonen 00—00 00—00 Koolzaed-olie B 92—00 000—00 Lynzaed-olie 85—00 00—00 Koolzaed - 48—00 01—00 Lynzaed 33—00 35—00 Kooizaedkoeken. 20—00 21—00 Boter por kil 2—82 3—09 Eyers de 25 1—90 0—00 Molenstraet N° 10, (gat van den Merkt) AELST. Groote keus van HOEDEN en MUTSEN naer de laetste smaek en aen matige pryzen. Schoon assortiment van PRIESTERS HOEDEN nieuw model van Mechelen. Hy gelast zich met het Hermaken, Verven, Wasschen van alle slach van HOEDEN. Hy beveelt zich aen de gunst van eenieder. naer Geldpryzen, op Zondag 31 Maert 1872, (lslcn Paesdag,) 0111 3 uren namiddag ter herberg Sl-Leonardus, te Nieuwerkerken, op liet Dorp. Den inleg is bepaeld op 55 centimen per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. Al de liefhebbers worden hiertoe uitgenood igd. AEN DE KERK VAN S-CATH.-LOMBEEK. De Plans zyn te zien in de Pastory alle dagen buiten de Zondagen. De aenbesteding zal geschieden, 2 April 1872, om 1 uer namiddag. van 10,000 Hoppestakcn en eenige bussels Boonstaken, te Erembodegem, aen de Dender- brug en aen de Statie, op Maendag 25 en op Donderdag 28 Meert 1872, telkens om 1 uer na middag.Door bet ambt van den Notaris De Smet, le Erpmbodegem. te Hofstade. De Notaris De Pauw, le Aalst, zal, op Woensdag 27 Meert 1872 laten Distellen, en op Woensdag 3 April 1872 laten Verblijven, telkens 0111 4 uren namiddag, ter herberg het Schipken, bij Juffrouw Rosalia D'haese, te Hofstade, een Huis en Erve, te Hofstade, aari de Blekte, lest bewoond door de Wedc Vinck-Verleysen. Studie van den Notaris DEJARDIN, te Nederbrakel. GROOTE VERKOOPING te Maria-Lierde, (Plaats, Engelaard, Kappelleveld, etc.) Maandag 25 Maart 1872, om 9 uren voormiddag, en des noods den volgenden dag. Den Notaris Dujardin, zal namens J. I)e Raedt advocaat en lid van de bestendige Depu tatie van Oosl-Vlaanderen, als teslainent-uit- voerder van wijlen jufvrouw Maria Elisabeth De Raedt, openbaarlijk, op tijd van betaling mits gekende borg, verkoopen RUIM 300 KOOPEN buitengewone zware en gavige Eik-, Esch-, •Olm-, Wilg-, Abeel- cn Canada Boomen, waar onder menige van 2 lot 3 meters dikte, staande reeds geteekend op s'Overledens eigendommen te Maria-Lierde, Plaats, Engelaard, Kapelleveld, de Kleine-Weide, Winkel-Weide, Laarbeken- meersch, op de Bugt, Gavereveld, enz..alsmede vele Hertelaren en Tronken Branken. Men zal vergaderen aan 't Hof van wijlen juf vrouw De Raedt, en beginnen met de Boomen staande op eene partij geweed tegen de Kerk van Maria-Lierde. van Meubels, Herbefggerief, Winkelwaren en El legoederen, te Aalst, aan de Zoulstraatpoort, ten Slerfhuize van Jacobus Phi lippus Van Caec- kenberg en buisvrouw, den Woensdag 27 Mei rt 1872, om 8 ure voormiddag, door bet ambt van den Notaris De Windt, te Oordegem. Hij Sterfgeval. le Erondcgem, aan den Gentscben Steenweg, ter Afspanning den Haexetvind, op Maandag 25 Maart 1872, te beginnen 0111 8 ure 's morgens, van vele Huismeubels, Huishouden-enHcrberg- gerief.Akkerhalam, Haver en Rogge in Schacli- ten, Hooi, Strooi, Wortels, Bctleraven, Vlas in Banden, twee sclioone Melkkoeijen, Rund en 9 Hoenders. Door 't ambt van den Notaris De Windt, te Oordegem. VERKOOPING VAN te Aalst. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen 1" Een Woonhuis met Erve, in de Vrijheid straat, geteekei\d N° 53. 2° Een Woonhuis nevens voorgaande, getee kend N° 51 ZITDAGEN Instel, Maandag 18 Maaiit, Verblijf Zaterdag 30 Maart 1872, telkens om 5 ure namiddag, ter herbergl'Union, bij d'lieer Drlc, te Aalst, Nieuw st raat. VERKOOPING en voel KEPERS, te Aalst, aan den Zwarten Jioek, achter de Statie. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal, op Maandag 25 Maart 1872, om 2 ure namiddag, openbaarlijk verkoopen de ten hoofde gemelde voorwerpen. OPENBARE VERKOOPING van een te Lede, omtrent het Dorp. De Notaris Moens,te Lede,zal ten verzéeke van wien liet behoort, op de hierna bepaalde Zitdagen, in bet openbaar te koop aanbieden Een allerbeste parceel Land, gelegen binnen de gemeente Lede, Kleinen Kauter, bekend bij cadaster sectie B, N° 129, aldaar groot 31 aren 70 centiaren en bij titel 32 aren, palende oost de kinderen Alexis Van der Meulen, zuid de* Kalzijde naar Hofstade, west de erven Oornel is De Smedt en noord vrouw' weduwe Lalemant. ZITDAGEN Instel, Dingsdag 19 Meert .o7a. Verblijf, Dingsdag 2 April Telkens 0111 4 ure namiddag, binnen Lede, ter herberg den Driesch, bewoond bij de heer Joseph Lejec.se. Voor verdere inlichtingen begeve men zich ter studie van genoemden Notaris MOENS, al waar men, ten allen tijde, groote en kleine Capitalen kan bekomen mits goéden vasten pand. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal met winst van palmslag én gelagen openbaarlijk verkoopen I. Een Huis met Grond te Aalst, in de Rooso- marijnstraat, zijnde de heiberg genaamd de Fontijn, bewoond door H nri Van der Borglit. II. 36 aren 40 centiaren Meersch tot Mijlbeek, op Krekeldries, nabij de Moorselschebatin, aan de Molenbeek. Gebruikt door De Bisschop en Stroobant. III. 22 aren 70 centiaren Land te Hofstade, op den Molenkauter, achter de Keizer. Gebruikt door Schelck. IV. 30 aren 75 centiaren Land te Mijlbeek, op de Beek, aan de Bergemeersclien. Gebruikt door de kinderen Podevyn. Instel Zaterdag 23 Maart en Verblijf Zaterdag 6 April 1872, ten 4 nre namiddag, inde Weder komst, bij den heer Podevyn-Lenssens, te Aalst, aan de Molenstraatpoort.

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 3