Koning Oriand Hoeden en Mutsen Fabriek ZAEILANDEN ANNONCEN. van L. LAXGEROCK, .111 IJ TIE.—IOOO franken. Voor de zelfde zaak Vogelschieling met de Bolle Burgerlyken Stand. Vogeïschieting met de Bolle van 4,000 Hoppestaken van eenen MEERSCH, van tvvee partijen EAXD, van een Huis en Hofstede, van een Huis en Hofstede, Hoppestaken, VENDITIE Meubelen van Huisraad, HOVENIERS-LAND, elkander. Er zyn verscheidene gekwetsten, waervan dry tamelyk zwaer; een dezer is door een messteek in den hals getroffen, en wel zoo erg dat men vreest dat hy zal verminkt blyven; van eenen andere is het bekkeneel gekloven. De gendarmerie van Dolhain is ter plaetse geweest en er zyn vier der voornaemste vechters gevat; er zul len nog andere aenhoudingen worden gedaen. Een persoon die de plaets van het gevecht heeft gezien, verzekert dat er meer dan twee karren steenen op de baen lagen, te midden van allerhande stukken klëe- deren. Men leest in de Haegsche Kroniek Door middel van den zoogenaemden lichtdruk, in Duitschland naer den uitvinder ook wel Alberlypie genaemd, worden nu de fotogrammen van het glas op den steen gebragt en verder met de drukrol bewerkt, alsof het steendruk ware. Duerzaemheid en snelheid is hierdoor, te gelvker tvd verkregen. Dé drukrol en de pers hebben een groot deel aen de taek van het licht op zich genomen. En wat zacht heid, juistheid, scherpte, licht en bruin betreft, kun nen de aldus gedrukte lichtbeelden in elk opzicht de toets met de gewone folografiën dóorstaen. In onver- gankelykheid slaen zy met koper- en staelgravurcn en litograflën gelyk. Door deze uitvinding is de fotografie dus een schit terend tydperk ingetreden: de stempel der duerzaem heid is voor hare produkten verkregen. De drukpers in dienst van Daguerre heeft het raogelyk gemaekt om binnen cenige oogenblikken fotogrammen van allerlei aerd op de getrouwste, fraeiste en- snelste wyze, in duizende exemplaren te verspreiden. De Journal de l Eclairage deelt een berigt mede waeruit blykt, hoe gevaerlyk het is, koperen gazbui- zën te gebruiken. Een werkman vylde eene koperen gazbuis tot op de halve dikte door en op het ©ogen blik dat hy de vyl opliglte ontstond er eene gazont- plofflng, waerdoor hy verscheidene brandwonden ver kreeg. Den volgenden dag geschiedde hetzelfde met een ander werkman, doch in Tigteren graed. Er wer den nu verscheidene koperen gazpypen opgenomen, die allen met eené zwarte laeg aen den binnenkant bedekt waren en duidelyke sporen droegen van door de ammonia aengclast te zyn. De zwarte massa werd scheikundig onderzocht en bleek te bestaen uit qzyn- zuer en koper dat tusschen 203 en 248 graden ont plofte en dan water, koper, kool, koolzuer en sporen van kooloxide gaf. Kerkelyk IVleiiwe. De ecrw, heer De Smet, professor in St-Lievens- gestichl-te Gent, is coadjutor benoemd te Smetlede. De vermaerde en ievervolle P. De Smet is heden i|it Antwerpen vertrokken met vyf gezellen naer Liver pool, waer vier lerlanders hem zullen vervoegen, om op dezer maend naer New-York af te zeilen. P. De Smet had tol heden 91 missionarissen voor de Ameri- kaensche zendingen aengewerfd en op zee vergezeld hy verlangde tot 100 te mogen geraken. Heden is zyn heilige wensch vervuld. Dat de Engel des Heeres den vlaemsühen held vergezelle en hem nog lange jaren hvsta in zvne wonderbare werken. - De aerdbeving, die in het zuiden van Californiën (Amerika) geheerscht heeft, hield twee volle dagen aen. Te Loan-Pin verloren hierby dertig persoonen het leven en honderd lieden werden in de omliggende dorpen van Loan gekwetst. HOPPEM ARKTEN BISCHW11.LER (Elzas), 27 maert. Gedurende de afgelqppene week hebben de afdoeningen aenzienlyker geweest dan gedurende de vorige 14 dagen; eene zekere vrees schvnt onder de houders te bestaen, die alsnu zoeken zich van hunne koopwaer te ontmaken tot alle pryzen. Van fr. 230 a 215 die men voorgaen- delyk betaelde, nog geen acht dagen geleden, zyn de pryzen gedaeki a 200, 180 en zelfs 160, per 50 kilos. De oude hop heeft insgelyks dezen weg gevolgd en men bied nog enkel 15 a 20 fr. per ktvinlal. De spe- kulateurs, waervan de magazynen redelyk ontbloot waren, maken gebruik van die gelegenheid om hun nen voorraed te vernieuwen, die zonder iwyfcl, hun gebruik zullen vinden voor het inzamelen van den nieuwen oogst. NUREMBERG (Beieren), 28 maert. Onze markt blyft gedurig flauw bevoorraed. De kwaliteiten van keus worden van langsom schaerscher. Uit dien hoofde zyn de pryzen slygend op geheel de lyn, verscheidene partyen van gcniecne kwaliteit die tot hiertoe gecne koopers gevonden hadden zyn verkocht geworden, van gl. 100 a 103. De middelsoorten bekomen gemak- kelyk 120, 125, 130 en 135 gl. ingevolge kwaliteit. Verscheidene vragen van den vreemde toegekomen hebben eene neiging lot opslag to weeg gebragt. NANCY (Meurlhe), 26 maert. De afdoeningen zyn nietig by de kweekers; in den handel zyn eenige par- tyljes verkocht tot geheime pryzen. Nominale prys fr. 140. Rampen en Ongelukkeu. Te Opdorp heeft een verschrikkelyke brand de uitgestrekte gebouwen der olie- en meelfabriek van den heer Cruplant, burgemeester dier gemeente, in puinen gelegd. Alle aengevvende poogingen om het vernielend element meester te worden, zyn vruchte loos gebleven. Gelukkiglyk zyn er geene menschenle- vens te betreuren, maer de stoffelyke sóhade beloopt zeer hoog. Brussel de hoofdstad van België, welke men zegt zoo verlicht te zyn, bestaen nog domme byge- loovigheden, onder ander dat men een menscli, die door zelfmoord ofwel door een toeval gestorven of nog niet dood is, gecne hulp mag toebrengen, dan nadat men eerst de policie heeft verwittigd. Dezer dagen is men daer nog getuige van geweest. Een werkman, had aen zynen kameraed gezegd, hem op Paschen op zeker uer te komen bezoeken, om samen uit te gaen. Toen de kameraed op het bepaelde uer in zyne kamer kwam, vond hy den werkman verhan gen. In plaets van onmiddelyk de koord door te sny- den, en hem alzoo te redden, want hy leefde nog, ging de domkop eerst de policie verwittigen, en wan neer deze ter plaetse gekomen en de noodlottige koord doorgesneden hadv was de verhangene aen zyne laet- ste stuiptrekkingen. Men droeg hem naer het gasthuis, doch onderweg gaf hy den geest. Zaterdag namiddag, ten half twee ure, is er brand ontstaen in den verfwinkel van M.Neckebroeck, huis schilder, Keizer-Karelslract te Gent. M. Neekebroeck, zyne vrouw en zyn kind, hébben daerby nog al erge brandwonden bekomen:eene werkvrouw en geburen, die waren toegesneld om die ongelukkigen hulp toe te brengen, hebben zich hierby ook, doch min erg, verbrand. Zondag namiddag en maendag bleef er veel volk voor het huis staen, om de winkelvitrien te be- kyken, die op sommige plaetsen geheel verkoold is. Het gerucht liep, dal het kind, een jongentje van 9 jaren, overleden was.De verschillende persoonen,die erge brandwonden hebben bekomen, zyn naer de By- loke overgevoerd, maer tol heden toe is nog niemand bezweken, en men hoopt zelfs allen te zullen kunnen redden. Ziehier hoe de brand zou ontstaen zyn. M. Neeke broeck was naby de stoof in de kelderkeuken geko men, met eene flesch naphte, waeruit vocht druipte, wanneer eensklaps dit vocht in brand schoot.de flesch sprong en het vuer zich mededeelde aen de ontvlam bare stoffen, die zich in de nabyheid bevonden. Wel dra stond gansch de kelderkeuken in brand;devenster- glazen sprongen en de vlammen deelden zich aen den winkel mede. In korten tyd was alles door de buren gcbluscht. De stoffelyke schade wordt op omtrent 5000 fr. "geschat. Dezer dagen waren de kinderen, in een werk manshuisgezin te Luik, met marmerbollen aen 't spe len. Een hunner bad een dezer marmerbollen in den mond gestek^n lervvyl hy eenen boterham opat. On- gelukkiglvk slikte hy de bol mede in de keel en viel in de hevigste pynen ten gronde. Zyne moeder nam het kind op den schoot en het ongeluk radende, poogde zy het den mond te openen; maer koude daerin niet gelukken en welhaest lag het knaepje zonder beweging, óp haren schoot. Denkende dat het bezwymd was, deed zy eenen doktor roepen, doch deze bevond dat het kind, ten gevolge het inslikken van den marmer- bol, w as versmacht. Een ongeluk dat te wyten is aeri de onvoorzigtig- heid van 't slagtoffer,is in de suikerfabriek van Wanze (Luik) gebeurd, in den nacht van zaterdag op zondag. Een werkman, met name J. Olieslagers,van Looz.vvas, zonder rekening té houden van een vroeger gegeven verbod, op den boord eener kuip geklommen, welke vol beelvvortelsap was en gewarmd op 45 graden, om eene klep te openen. De ongelukkige viel in dé kuip. Hy werd spoedig gered, maer ondlnks de zorgen, die hem onmiddellyk toegediend werden, door eenen ge neesheer, is hy eenige uren nadien,ten gevolge zyner brandwonden, overleden. Soldaten en matrozen. Het is te bevreemden, dat, hoewel niet betere kleeding en met heter voedsel dan die welke aen do massa der bevolking ten deel vallen, de sterfte in het leger en de vloot zoo veel groolcr is dan onder de burgers. Deze wonderlyke zack is in de. meeste landen voldoend bewezen geworden. Eene reden tot ziekte is wacrschynlyk gebrek aen bezigheid, waerdoor men tol ondeugden vervalt, maer terzelfder tyd zy het ons veroorloofd te vragen, of de middelen apngcwcnd tot genezing van werkclyke kwalen attyd geschikt of bereikend zyn, om het gewenschte resultaette verkrygen. Wy herinneren ons dacromtrent een treffend voorbeeld. Het is algemeen bekend dat een zeer groot percent onzer troepen voortdurend krachteloos gemaekt worden door de twee in het oogloopende kwalen, waer mede de naluer losbandigheid kastydt. Wy hebben het verhael datwy hier be doelen van den patient zeiven. Hy zeide dat hy van Indie terug zeilde in een* vervallen staet van gezondheid nadat alle middelen door de autoriteiten voorgeschreven vruchteloos aengewend waren geworden, toen, nadat zyn toestand bekend was gewor den aen een' oud Indisch officier, deze hem overhaelde llollo- way's Pillen en Zalf te beproeven. De patient geloofde daeracn niet, en stond eindelyk ton de proef dacraen te nemen, vertrou wende dat indien de medn ynen hem geen goed deden, zy hem toch zeker niet erger konden maken dan by was. Groot, en allcraengenaemsl was echter zynè verrassing, toenhy bynaon- middelyk beterschap'vond in die/elfde geneesmiddelen vvaer- over hy gewoon was geweest te lagcheB en die hy steeds be schouwd had als een bloot kwakzalvers producten belagchelyk geheim geneesmiddel om een duitje te verdienen. In weinige weken, zeide hy, genazen Holloway's Pillen en Zalf my geheel. Daedzaken zyn, zoo als het spreekwoord zegt, onwrikbaar, en eene zoo als die, welke wy nu opnoemen, beleden door een be kend beschimper, en medegedeeld, aen iemand, wien de zack geheel onverschillig was, staet gelyk met gchcele boekdoelen ter gunste van de geneesmiddelen van Professor Holloway wien zoo vele milliocnen dankbaer zyn, die hy van den dood gered heeft, en aen welke hy de gezondheid heeittcrug gegeven. Voor gcene klasse der menschen zyn de middelen meer wacrd dan voor landverhuizers, die zoo dikwyls gedoemd zyn om in ver af gelegen landen aen anders ongcnccslykc ziekten te lyden, en deze vooral spreken overal luide van hun onschatbaer voordeel, en van hunne voortdurend gunstige resultaten, Volgens deaen- tcekeningen in het bezit van Thomas Holloway, werd aen de eerste landverhuizers naer de Grand River door de New England Company in 1832-3, verzocht, zich volgens hunne eigene keus te voorzien van huismiddelen. Hunne keus was de twee wereld beroemde middelen van Holloway, die voor- laen de onvergetelyke artikelen in den voorraed van den land verhuizer zullen zvn. Met zulke bewyzen voor onsen wy zouden er nog oneindig meer by kunnen voegenzal het ons dan mogelyk zyn te twyfelen dat de naeni van Hollo way in verdere eeuwen bekend zal zyn als het wachtwoord van gezondheid, van kracht en van vrydom van alle kwalen, zelfs wanneer Har vey, Abernethy, Astley Cooper, en Brodie ons aloor de verge telheid zyn ontrukt? HOLLOWAY'S PILLEN. Zyn bekend het beste middel te zyn voor verzwakte gestellen, van streek afgeraekte lever, gal, in slechte spysvertering. De wonderdadige kracht van dit mid del, en de goede uitwerking, die het op den patient, welke aen bovengenoemde kwalen lydt, voortbrengt, zou ongeloofelyk schynen, indien zy niet door lalloozc bewyzen van de genezin gen, diezy bewerkt hebben, en het voortdurende voordcel uit hun gebruik getrokken, ware verwezenlykt. Zy verzachten en versterken het zenuwgestel, zuiveren het bloed, regelen de uitwerpingen, en maken het gestel krachtig. Zyn deze middelen eenmael gebruikt, dan boezemen zy onbegrensd vertrouwen in, en duizenden hebben, oordeelende naer eigen ondervinding van de beterschap die zy ervan ondervonden hebben, hunne vrien den geholpen, door hun het vroegegebruik van, en eene vaste volharding met deze onwaerdeerbare middelen aen te bevelen. GENT, merkt van 3 april. Tarwe ft- *>-50 3°-b0 ZJ 17-80 00-00 SS 00-00 00-00 Haver *150 13«>0 Boekweit *7-™ "0-00 Paerdeboonen 0° OO Koolzaed-olie 89—00 80—00 Lynzaed-oli» «O—00 JJ—JS Koolzaed 4000 0000 Lynzaed 34-00 38-00 Koolzaedkoeken. 2000 21 00 Boter i>er kil2—80 3—00 Eyers de 85 1—S3 1—03 Te bekomen by J. VAN BBANTEGHEM, in de Kapeilestraet Nb 11, te Aeist. VLAAMSCHE HELDENSAGE, door Hendrik CONSCIENCE, met 4 pluten «looi* Ed. Dnjnrtlln, Prijs Fr. 1-75. Molenstraet N" 10, (gat van den Merkt) AELST. Groote keus van H015DEN en MUTSEN naer de laetste smaek en aen matige pryzen. Schoon assortiment van PRIESTERS HOEDEN nieuw model van Meebeden. Hy gelast zich met liet Hermaken, Verven, Wasschen van alle sïach van HOEDEN. Hy beveelt zich aen de gunst van eenieder. Aan de jongens die zich zullen aanbieden als REMPLAQANT, voor de klas van .4872. Verze kerde betalingen, zoo als die door bel Gouver nement, gewaarborgt door Notaris. Men bevoege zich in de Hoofdbureelen van den beer BE MVYNCK, Heep N° 70, recht over het Bisschoppelijk Paleis, Gent. vraagt men Agenten. De Commissie voor bet aanbrengen eener man is bepaald van vijftig tot honderd franken. naer Geldpryzen, vooruit oen groote HESP, by Petrus De Groot, in de herberg de Roozen, te Aelst-Mylbeke, op Maendag 15 April 1872, om 3 uren namiddag. De inleg is bepacld op 60 centimen bolrapersgeld medèbegrepen. GEBOORTEN. MANNELYK 1 t VROUWELYK 3 HUWELYKEN. S. De Meersman, tvvynd. met J. Basliaens, kantvv. J. Mertens, toeziebter in hel jongens wcczenhuis, met E. De Koninck, kleerm. B. Herman, schrynw. met A. Van der Biest, hoven. P. Tolleneer, laudb. mei M. De Cock, hoven. P. Morren, leeraer by de ryksmiddelbare school alhier, met C. De Vykler, z. b. J. Druez, bediéhden aen den yzeren weg, met J. X. Aelbrechl, ondervvyst. OVERLEDENEN. V. Strickx, wed® Verdickt, z. h. 40 j. Mylbeek. J. Schouppe, koopm. 26 j. woonende te Antwerpen. F. Lanckman, wed" Steeman,/..b.79 j. Schaerbeek. L. Schollaert, kleerm. 2! j. Zoutstraet. L. Cam- phyn, m. Ringoir, z. b. 62 j. Vryheidstraet J. Tim merman, wed0 Boriers, z. b. woonende te Aygem. - Vyf kinderen onder de 7 jaren. AELST, merkt van heden. Tarwe Mesteluin 1 Rogge Geerst. Haver Hoppe(1871) de 80kil. Hoppe (1869) Raepzaed Lynzaed Raepzaed-olie Lynzaed-olie P.aepzaert de 100 kit. Lynzaed Aerdappelen (roode) per 100 kil. Idem (witte) Boter per 3 kil. Eyers de 25 Vlas de 3 kil. Viggons liet koppel Lyn waden Ier merkt gebragt Bolsocieteit Niets zonder Arbeid. de pry zen bestaen in Gelde» 3Corintenbrooden die gratis gegeven worden op de 3 Hoogvogels. Op Zondag 7 April 1872, om 3 uren namiddag, by S. De Smedt, ter Afspanning de Boos, Pont- straetpoort, te Aelst-Mylbeek. Inleg 50 centimen par lot en 5 centimen bol rapersgeld. De Koning, De Secretaris, P. PODDEVYN. B. BORMS. VERKOOPING EN KEPERS, te Aalst, aan den Zwarten Hoek, achter de Statie. De Notaris De Vrlendt, te Aalst, zal op Maandag 8 April 1872, om 2 uren namiddag, openbaarlijk verkoopen de ten hoofde gemelde voorwerpen. ft'. 27—00 a 34—00 i 24—00 27—00 20—Q0 21—00 00—00 00—00 n 13—00 •18— 00 00-00 000—00 00—00 00—00 46—00 00—00 V 3£S-00 35—00 98-^0 000—00 u 86—00 00—00 19—00 2000 26—00 30—00 8—50 9—50 0—00 0—00 8—00 9—09 1—63 1—81 X 0—00 0—00 V 60—00 70—00 88 vcrJsogt 22 OPENBARE VERKOOPING van goede gelegen te Erembodegem. De Notaris Breckpot, te Aelst, zal met ge win van palmslagen en gelagen, openhaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene party Land, gelegen te Erembodegem, op Katujnbroeck, genaemd den Waesberg, groot 28 aren 2 centiaren, gekend by kadaster sectie A, deel van N° 667.In ge bruik by sieur FranciscusDe Coninck. Tweede koop. Eene party Land, gelegen te Erembodegem, op Kattenbroeck, genaemd den Waesberg, groot 33 aren 88 centiaren, gekend by kadaster sectie A, deel van N° 667.In ge bruik by de kinderen Meert. Derde koop. Eene party Land, gelegen te Erembodegem, op Kattenbroeck, genaemd den Waesberg, groot 30 aren 64 centiaren, gekend by kadaster sectie A,deel van N° 667.In ge bruik by sieur Josepbus Dierickx. Vierde koop. En eene party Land, gelegen to Erefnbodegem, op den Leegen Voshol, groot 38 aren 24 centiaren, gekend by kadaster sectie A, Nos 732 en 733. In gebruik by Franciscus Van Audenhove en Franciscus Troch. Verdeeld in 2 gelyke deelen. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 27 April ,a7 Verblyf, Zaterdag 14 Mei Telkens om 4 ure namiddag, ter Estaminet au Faubourg d'A tost, bewoond by d'heer Jean Vinck, te Aelst-Mylbeke, buiten de Pontètraet- poort, aen den Brusselschen Steenweg. VERKOOPING te Herdersem. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarbjk verkoopen Eenigen koop. Eenen Meersch, te Herdersem, op Ziekhuis- kauter, groot 14 aren 60 centiaren, sectie B, nummer 833, palende oost den Advokaat De Smet, zuid de Beke en daarover Joseph De Corner, west DesideriusDeBom en noord Marie Therèse Vereist en Victor De Maeseneer. In togte bezeten bij Karolus Kieckens, Land bouwer, te Herdersem. EENIGEN ZITDAG: Instel en Verblijf, Maandag 22 April 1872. Om 4 ure namiddag, ter herberg: Het Ge meentehuis, te Herdersem. VERKOOPING te Ottergem. De Sekretaris Torrekens, te Aijgem, zal, krachtens volmacht des Eigenaars, verkoopen Eerste koop. 37 aren 88 centiaren Land, te Ottergem, op Everdaaï, sectie A, N° 304. Tweede koop. 14 aren 70 centiaren Land, gelegen als voorgaande, sectie A, N° 306. Beide in gebruik bij de wed* Bellarmien Baeyens, te Ottergem, tot Kersavond 4872. Eenigen Zitdag, den Dinsdag 46 April 4872, om 3 uren namiddag, ter herberg van Angelus De Koker, te Me ire, aan den Steenweg van Aalst op Au denaarde. VERKOOPING te Aijgem, (wijk Langemunt). De Sekretaris Torrekens, te Aijgem, zal, als gemachtigden over de Eigenaars, verkoopen Eenigen koop. Een in Steen gebouwd en met Pannen gedekt Huis, Stal en beplante Hof stede, gestaan en gelegen te Aijgem, wijk Lan gemunt, sectie A, Nos 108 'tb, 4085/n* en 4085/», groot in gronde 47 aren 40 centiaren. ZITDAGEN Instel, Woensdag 27 Maart «079. Verblijf, Woensdag 10 April Om 3 uren namiddag, ter herberg van de kin deren De Backer, te Aijgem. VERKOOPING VENDITIE van 4,000 schoone en zware Sparren to Aelst, aen de Vaertkaei, tegen de Fabriek van den heer Jelie, op Woensdag 10 April4872, om 2 urenamiddag, door het ambt van den Notaris Breckpot, te Aelsf. van 8,000 Hoppestaken, te Erembodegem, aen de Denderbrug en aen de Statie, op Maendag 8 April 1872, om 4 uer namiddag. Door 't ambt van den Notaris De Smet. ie Erembodegem. De Sekretaris Torrekens, te Aijgem, zal, krachtens volmacht op de hierna bepaalde Zit dagen, verkoopen: Een Huis, Schuur en Stalling met wel beplante Hofstede, gestaan en gelegen te Heldergem,aan de Kerkhofslraat, gfoot 8 aren 90 centiaren, sectie B, Nos 386, 387i/ en 388/», palende oost de Kerkhofstraat, zuid Barbara Callebaut, west Conslantin Raes en noord bet Straatjen. ZITDAGEN Mstel, Dondehdag 11 A lg72 Verblijf, Dondbrrag 48 Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg St-Anthonusbewoond bij Jan Baptist Anpries, te Heldergem, aan de Kerkhofstraat. VERKOOPING VAN Landbouwershalm, eene allerbeste Melkkoei,een Kalf,een Verken,enz., te Lede, Vogelenzang. De Notaris Moens, te Lede, zal ten aanzoeke van wien bet behoort, op Maandag 15 April1872, om 9 uren 's morgens, ten huize bewoond bij Michel Cuppens, te Lede, Vogelenzang, openbaar verkoopen A. Meubels van Huisraad, als: Stoóf,Stoelen, Tafels, Aard- Koper- en Gieierwerk, Horlogie, Kuip en Kern, enz. B. Landbouwershalm, als: Wanmolen, Kor- tewagen, Egde, Beerkuip, verders nog Scheer molen, Getouw, enz. C. Bestialen,als: 4 Koei, 1 Mutten en 4 Ver ken. D. Een aantal koopenMest, Brandhout,Strooi, ongezwingeld Vlas,gedorschcn Tarwe en Graan en 300 Hoppestaken, enz. De Bestialen zullen ten 2 ure namiddag ver kocht worden. Verkooping op tijd van betaling mits geldige borg. te Aelst, op den "Ajuinkauter. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal, met winst van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Een schoone party Hoveniers-Land, van eer ste klas, groot volgens meting 95 aren 22 centi arengelegen te Aelst, op den Ajuinkauter, neven het Wc Ivefistraetje, tusSchen de hovingen der huizen van den lieer J.-B. Steleman en de Osbroekstraet, zeer wel geschikt om er het zy eene Hovenicrs-Wooninghet zy een Buitengoed op te bouwen. Instel, 48 April en Verblyf, 2 Mei 1872. Telkens eenen Donderdag, ten 4 ure namiddag, ter herberg het Zwprt Paerd, by Charles Van Droogënbroeck, te Aelst, in de Korte Nieuwstraet.

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 3