van LANDEN, ZAEILANDEN van HUIZEN, van 2 HUIZEN en HOF, Burgerlyken Stand. - ANIVOIVCEIV. Etablissement Vogelschietingmet de Bolle vaii eene party ZAEILAND, IIOm-YMYlHTIE, Iwee HOVEN, Verknoping van een HUIS, van 10,000 Hoppestaken, van eenen MEERSCH, YEYIHTIEY dry kinderen, zegt hv, thans heb ik er acht, ziedaer alles! Ditmael zyn de Franschen toch praktisch in hunne republiek, dat moet men bekennen. Zy bezigen de oude briefzegels met den kop van Napoleon gerust naest de nieuwe republikeinschc, en menigmael ziet men het beeld der verjongde godin der vryheid naest den' sire van Chislehurst vreedzaem by elkander op eenen zelfden briefomslag staen. Men kan zich geen donkbeeld vormen van de listen welke de smokkelaers in 't werk stellen om de waekzaemheid der douane, te bedriegen. De dagbla den van het Noorden brengen ons een zeer zonderling feit aen, dat op dc belgisehe grenzen is gebeurd. Op zekeren dag worden de douanen verwittigd, dat er op een zeker uer, aen zekeren barreel een wagen moet voorby ryden, met stroo geladen, waeronder tabak ligt. Op gezegd uer komt de wagen. De douanen on dervragen den voerman, die een onsamenhangend antwoord stameld. Geen twyfel meer, het is een smok- kelaer, betrapt op heeler daed. De wagen wordt on derzocht, maer men vindt niets. Men opent al de bus sels stroo, want daer zou toch wel tabak in zitten. Doch neen, niets! Terwyl men dit onderzoek doet, komt een lyksloet aen. De weg ligt vol stroo, maer de bedienden haesten zich om de baen te ontruimen, en de s'toet trekt rustig voorby, voorafgegaen van den priester, die psalmen zingt. De wagen wordt op nieuw met hel afgeworpen stroo geladen, de voerman ver- wydert zich al vloekende tegen de douanen, en de douanen grommen tusschen do tanden, omdat ze hem niet hebben kunnen knippen. Oordeel hoe zy te gapen stonden als zy des anderendacgs vernamen dal de lyksloet bestond uit smokkelaers en dat de doodwa- gen vol tabak was. Al de persoonen hadden de zakken vol. Men rekent dat zy aldus voor 200,000 fr. tabak gesmokkeld hebben. Men dacht dat de runderpest in de omstreken van Rysel geheel en al verdwenen was. Nieuwe ge vallen hebben zich jjchler verklaerd te Calillon, op eenige-kilometers afstand van Wassigny. De gemeente Catillon was vroeger diep beproefd geworden;doch sedert eenige maenden had zich geen enkel geval meer opgedae». Men dacht, dal men geene voorzorgen meer moest nemen, doch de vcrledene week is de ziekte weder losgebarsten. Byna gelyklydig werden de stallen van er landbouwers aengerand. Een hunnerverloor 4o beesten. Het getal afgemaekte «lieren beloopt reeds tol 40. Men zegt dat eene kudde schapen insgelyks door de nnderpest is aengerand geworden. Hampen en Ongelukken. Op zaterdag 6 dezer werd aen de Sasschepoort- slraet te Gent eene vrouw door eenen voerman over reden, die een anderen wilde voorbysncllen, waerby de vrouw een been gebroken was. Die vrouw is thans overleden, en ziehier hoe, volgens ons gegeven inlig- tingen, het feit zou gebeurd zyn: Twee eiverzuchtige bakkers reden met hunnen wagen, met paerden be spannen, door de Sasschepoorlslraet en wilden elkan der vooruitliet begon avond te worden en de twee hardnekkige meelwormen, namen geen acht op het gevaer-dat zy de voorbygangers deden loopen, tol zy op een gegeven oogenblik tusschen hunne karren de vrouw in kwestie pletterden. Zy verdienen dal hen eene voorbeeldige straf toegepast worde. In den nacht van zaterdag tot zondag is er een hevige brand uilgebersten op eene hoef van M. Della- laille, bewoond door den landbouwer Frans Van Cainp- Thys, nevens de herberg de Dikke Mée, onder Wil- fyek (Antwerpen.) De ramp is ontslaen rond 3 ure 's nachts; het huis gezin van den landbouwer lag in vasten slaep, toen eensklaps Van Camp en zyne vrouw verschrikt ont- waeklen door het gebrul ecner koe, welke uit den stal losgebroken, brandend in de keuken kwam ge vlucht. Al wat de ongelukkigen zagen was vuer en vlam; ze werden byna door de hitte en den rook ver smacht. In een oogenblik was hel geheele huisgezin ver schrikt te been: vrouw en kinderen weenden en rie pen om hulp; pachter Van Camp liep naer de deur, maer door angst en schrik bevangen, kon hy er niet i^ gelukken dezelve te openen. Een kreet ontsnapte uil zyne borst; bleek als een doode kwam hy terug binnengelooponWy zyn verloren, stamelde hy, de deur is langs buiten vaslgemaekt. De arme moeder drukte hare kinderen aen 't hart; de vrees was ten top gestegen. De vensters waren van sterke houten slaven .voor zien; geen levend wezen bevond zich in den omtrek, om de ongelukkigen ter hulp te komen, en het gevaer groeide meer en meer aen, nog een oogeablik en de gansche familie zou in do vlammen omgekomen zyn. Van Camp, ofschoon afgemat en half verslikt, vond nieuwe kracht, by het zien van het lyden zyner vrouw ■en kinderen. Hy springt naer het venster, grvpt de houten staef vast en met kracht trekt lif ze aen stuk ken. Een oogenblik later waren allen gered, een voor een en in hun hemd, vluchtten de arme lieden door het venster op de straet. Op dit oogenblik, zegt Van Camp, stond zyne woo ning aen de vier hoeken in brand; er werd nu hulp nengebragt uit de naburige hoeven en wooningen; maer aen blusschen viel niet te denken. Alles is door het vuer vernield; vee, graen, hooi, stroo, aerdappe len, meubelen, goud, zilver, landbouwgereedschap pen, enz. Niets is kunnen gered worden, en de diep beproefde familie heeft de vrucht harer spaer-en werkzaemheid in eenige oogenblikken zien vernielen. Het ongelukkig.huisgezin werd onmiddellvk door de geburen verzorgd en getroost. Niets is verzekert; Van Camp is tolael geruineerd. Ziehier de officieele opgave van al wat er verbrand is: 4 a 5000 kil. stroo; 400 malen aerdappelen; eene groote party rogge en tarwe; meubelen, goud,zilver, kleérgoed, landbouwgereedschappen. Verders zyn er 7 koeien, een kalf en een paerd in den brand omge komen. De koe, welke in de keuken is komen geloo- pen en die daerdoor Van Camp en zyne vrouw heeft doen ontwaken, heeft dry brandwonden. De schade wordt op 14 a 16,000 fr. geschal. Men beweert dat de kwaedwilligheid niet vreemd acn deze ramp zou zyn. De veldwachter Van der Strae- ten, van Wilryck, onmiddellyk ter plaetse gesneld, heelt dc regterlyke overheden en de gendarmerie per telegram verwittigd. Maendag in den morgend heeft men een schouwvager aengehouden, welke, in den omtrek, in eene schuer had geslapen; doch men heeft dien man des namiddags in vryheid gosteld. Het parket is kort na den middag ter plaetse geko men, en heeft een eerste onderzoek begonnen. Dat.de deuren langs buiten waren vastgemaekt, zooals Van Camp dacht, is niet bewezen, en men denkt dal het ten gevolgen van den angst is dal hy er niet in gelukt is de deur te openen. Het onderzoek wordt neerslig voortgezet. Den 9 dezer is de hofsted^, bewoond door#den landbouwer Vandepulte, te Brielen, (Dixmude), door een hevigen brand vernield. Het zien der ramp was hartroerend. De woning en stallen zyn in asch gelegd; de schaepstal en eene afzonderlykc schuer alleen zyn gespaerd. 8 kalfkoeien en 2 kalveren zyn in den brand omgekomen; het ander hoornvee is gered, doch eenige koeien zyn zoo deerlyk verbrand dat de huid en het vleesch niet meer ter verbruiking zal kunnen dienen. Het was pynlyk om zien hoe die arme beesten, ten prooi aen de hevigste pynen, moedeloos in de weiden stonden; door de breede verbrande plekken der huid zag men het trillend vleesch. De paerden zyn gered door de dochter van den huize, uie byna het slachtoffer van haren moed was en eene wonde aen den voet, door den slag of stamp van een der ver schrikte paerden, bekomen heeft. Men zegt dat eene plichtige hand misschien niet vreemd is aen dit onheil. De schade, die wy tot nu toe nog niet kennen, is ge- deel lelyk verzekerd. De eigendom behoort aen de familie de Bethune. In den nacht van-dynsdag tot woensdag der ver- ledcne week zyn er booswichten by den genaemden Mauraut, gezegd den Metserte Marcheprince (Frank- ryk) binnengedrongen en hebben er den schoonvader en schoonmoeder en hunne dochter, met bylslagen om het leven gebracht. Zelfs twee kinderen het eene vyf jaren, het andere slechts 6 maenden oud, werden in hunne slaepsteden vermoord. De moordenaer of de moordenaers moeten goed met het huis bekend geweest zyn, want om zyn eer ste slachtoffer builen te lokken, heeft hy aen de deur der schuer gerucht gemaekt en zoo is de jonge vrouw buiien gekomen om Ie zien wat er gaende was en werd daer getrofl'en.., De moeder, ongerust over liet lange wegblyven harer dochter, ging zien waer deze bleef en viel nevens haer, doodelyk aen het hoofd gewond. De vader snelde met eene schup gewapend ter hulp, doch de moordenaer moet zich tien meiers verder verborgen en daer zyn derde slachtoffer afge- maekt hebben. De twee kindertjes werden binnenshuis vermoord en nogtans was diefstal de dryfvêer der misdaed niet, want er is niets ontstolen, en ook zouden de dieven er slecht beloond geworden zyn, zoo arm waren de bewoners. Twee oudere kinderen, die in eene andere plaels sliepen, hebben niets geweten van het gevaer dat hun boven het hoofd hing, en indien het vermoeden waerheid wordt, hebben zy echter hun leven te dan ken aen een inkeer van den moordenaer; want hun eigen vader. Jean Manauf, is aengehouden als de ver- moedelyke dader dezer moorderyen. Hy leefde in groote oneenigheid met zyne schoonouders en had den nacht in den omtrek doorgebracht. Een ander gerucht zegt, dat de gitanos, die het land doorloopen, wel de daders der moorden zouden kunnen zyn. De lyken der slachtoffers zyn, onder den' toeloop van al het volk uit den omtrek, ter aerije besteld. Men leest in het dagblad La Province van Bor deaux Dezen morgend ten 40 ure, heeft de onderzoeks rechter voor de derde mael zich naer de schouwplaets van den vyfvoudigen moord van Tastous, onder de gemeente Barp, begeven. Mano of Manaut is uit de ge vangenis voor den rechter gebracht om nogmaels on- derhoord te worden. Er is een gerucht in de stad verspreid, dat reeds eenige zekerheid verkregen heeft, namelyk dit: het scliynt dat de justicie dc hand gelegd heeft op de broek die Mano droeg, in den nacht dat de moord gepleegd is en gevolgeiillyk zou er over zyne schul digheid gecnen twyfel meer blyven bestaen. Een nieuwe moord heeft do verslagenheid in onzen omtrek nog vermeerderd. Ziehier eenige met haest hierover ingewonnen inlichtingen: Jn het kanton Carbon-Blanc, zou eene vrouw haren man verworgd hebben, door zynen halsdoek stevig rond den hals tedraeien. Men zegt, dat de man in volkomen staet van dronkenschap verkeerde, en langs eene andere zyde wordt bericht, dal de vrouw sedert eenigen tyd met zinsverbystcring geslagen is. Men verzekert dat M. Mertens, de cigenaoi' van liet huis te Barp, waer die heele ongelukkige familie ver- tnoord werd, besloten heeft al de gebouwen tot le gen den grond te doen afbreken. M. Mertens wil niets laten bestaen, van al wat aen dit vreeselyk treurspel zou kunnen doen herinneren, en zoodra de justicie haer onderzoek geëindigd hoeft, zal er lol die niaetregol worden overgegaen. De stoomboot Oceanus,is op de Missisippi (Ame rika) verbrand. Van de honderd persoonen die aen boord waren, zyn er zestig by die ramp omgekomen. De Univers ontvangt beriglvan een zeer ernstig feil, dat te Rome heeft plaels gehad. Op het oogen blik dat 19 vorslelyke persoonen in de Eeuwige Stad aenwezig zyn,is er eeirbewys gegeven van de waerde der beruchte waerborgen-wcl. Zes pauselyke gendar men zyn buiten de poort Cavellcgerie, waer zy wan delden, door nationale gardes in uniform mel'de ba jonet aengevallen, met dal gevolg, dat een gendarm gedood en de overigen zoo zwaer gekwetst zyn, dat men voor hun leven vreest. HOLLOWAY'S PILLEN. Gal-Aendoeningcn. In de leute, en tegen het einde van het jacr is niets meer algemeen, en zyn weinig kwalen meer bedroevend dan die soort van ziekten, welke van eene streek geraekte lever afhangen. Misse- lykheid, hoofdpyn, lusteloosheid, slechte eetlust, worden daüe- lvk herkend teekenen van leveraendoeuing te zvn, welke men spoedig kan genezen door de werking van dat orgaen woderin orde te brengen. Dc Pillen van Holloway oefenen eenen hcil- zanien invloed uit over de gal afscheidingen, en over geheel Groot Britanje en zyne koloniën, zyn zy.als zoodanig bekend, en worden zy gewaerdeerd. Deze Pillen genezen nadat al het andere feilt. Menschen die jaren lang aen galziekte, hoofdpyn en leverkwalen geleden hebben, hebben door deze Pillen hunne volkomen gezondheid en eene goede spysvertering weder ge kregen, ofschoon zy vroeger niets van helleven genoten. GEBOORTEN. MANNELYK 11 VROLWELYK 5 HUWELYKEN. C. Coppens, biervoerder, met M. Tankèredagl. J. Ringoir, schalliedek. met C. De Smedt, kantw. OVERLEDENEN. L. De Spiegeleer, wedr Cornelis, 69 j. Groote Merkt. G. Meert, m. Matthieu, vuerstok. 47 j. Nazarelslr. F. Van Lierde, m. Van Liefde, marmerhauw. 48 j. Keizerlykepl. A. Walgraef, m. De Brul, schoenm. 49 j. Keizerstr. A. Van den Driessche, winkel. 73 j. Zoutstr. P. Van den Broeck,m. Schokkaert, winkel. 83 j. Pontstraetr— Zeven kinderen onder de zeven jaren. GENT, merkt van 19 april. Jarwo fr. -29—50 k 30—50 17—50 00—00 «eerst 00—00 00—00 "av,cr 11—50 15-50 Boekweit 17—00 00—00 Paerdeboonen 00—00 00—00 Koolzaed-olie 84—00 00—00 Lynzaed-olie 84—00 00—00 Koolzaed 43—00 00—00 Lynzaed 34—00 38—00 Koolzaedkocken. 1800 1900 Boter per kit2—63 2—85 Eyers de 25i_6S 1_75 AELST, merkt van heden. Tarwe lr. 30-00 a 34—50 Mesleluin 24—25 28—50 Rogge 19—75 20—50 Gee rat 17—00 00—00 Haver 14—00 17—50 Hoppe (1871) de 50 kil. 00—00 000—00 Hoppe (1869) 9 00—00 00—00 Kaepzacd B 46—00 00—00 Lynzaed 32—00 35—00 Raepzaed-olie 98—90 000—90 Lvnzaed-Ólie 86—00 00—00 Raepzaed de 100 kil. B 19—00 20—00 Lynzaed 26—00 30—00 Aerdappelen (roode) per 100 kil. 8—25 9—90 Idem (wille) 7—50 8—90 Roler per 3 kil. 6—00 7—81 Eyers de 25 1—54 1—81 Vlas de 3 kil. 4—50 5—00 Viggens het koppel 46—00 50 -00 Lynwaden ler merkt gebragt 72 verkogi 20 Te betomen ten bur dele dezer. Schrikkelijke straffen der Staatsomwenlelaars vijanden der Kerk .sedert 1789 tot 1800 door P. Huguet uit lietfransch in hetnederduitsch vertaald door Ig. Van Bavegem Priester. Prijs: Fr. 1-50. de deux Muisons de Retraite pour Dames, a ISQÏÏE, lez-Bruxelles. L'une de 400 L'autre de 800 lranes- Maatschappij de Vriendschap. (in liel droog) NAAR GELDPRIJZEN, bij A. Ylnck, in den. Bureel, le Erembodegem, Brusselschen Steenweg, op Zondag 28 Apiul 1872, om 3 uren namiddag. De inleg is be paald op 60 centimen per scheut bolrapersgeld medebegrepen. Vooruit eene HESP. De Schatbewaarder, De Voorzitter, P. VAN VAERENBERGH. J.-B. DE CON1NCK. OPENBARE VERKOOPING te Haaltert. De Notaris Arents, te Haaltert, zal,ten ver zoeke van die het behoort, openbaarlijk tc koop bieden Eerste koop. 16 aren 60 centiaren Land, te Haaltert, in den Eede, op het Hooijlareveld, seklie A, Nos 552 en 353. Gebruikt door Josephus Hunninck. Tweeden koop. 8 aren 20 centiaren Land, te Haaltert, aan den Hondengracht, sektie B, N° 903. Gebruikt door Desiré Van Gysegem-Hunninck. Om er na het Schceren der vruchten in ge bruik van te treden. ZITDAGEN: Instel, Dinsdag 23 April AQ~a. Verblijf, Dinsdag 7 Mei 187-i Om 4 uren namiddag, ter Estaminel genaamd Het Commissariaat, bij de weduwe Antonius Van Gysegem, te Haaltert, aan de Plaatse. OPENBARE VERKOOPING van goede gelegen te Erembodegem. De Notaris Breckpot, te Aelst, zal met ge win van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene party Land, gelegen te Erembodegem, op Kattenbroeck, genaenul den Wacsberg, groot 28 aren 2 centiaren, gekend by kadaster sectie A, deel van N° 667.— In ge bruik by sieur Franciscus De Coninck. Tweede koop. Eene party Land, gelegen te Erembodegem, op Kattenbroeck, genaemd den Waesberg, groot 33 aren 88 centiaren, gekend by kadaster sectie A, deel van N° 667. In ge bruik by de kinderen Meert. Derde koop. Eene party Land, gelegen te Erembodegem, op Kattenbroeck, genaemd den Waesberg, groot 30 aren 64 centiaren, gekeild by kadaster sectie A.deel van N° 667.— In ge bruik by sieur Josephus Dierickx. Vierde koop. En eene party Land, gelegen te Erembodegem, op den Leegen Voshol, groot 38 aren 24 centiaren, gekend by. kadaster sectie A, Nü* 732 en 733. In gebruik by Franciscus Van Audenhove en Franciatus Troch. Verdeeld in 2gelyke deelen. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 27 Apdil Verblyf, Zaterdag 11 Mei Telkens om 4 ure namiddag, ter Estaminet au Faubourg d'Alost, bewoond by d'heer Jean Vinck, te Aelst-Mylbeke, buiten de Pontstraet- poort, aen den Brusselschen Steenweg. OPENBARE VERKOOPING gelegen te Lede. De Notaris Breckpot, te Aelst, zal, met ge win van palmslag en gelagen, openbaerlyk ver- koopen: Eene party Land, gelegen te Lede, -op het Jorisrot, groot 42 aren 30 centiaren, gekend by kadaster sectie B, N° 678. In gebruik tot 24 December 1872 hy Henricus Pevnsaert. Opleg Boomprys fr. 560. ZITDAGEN Instel, Maendag 29 April .o7u), Verblyf, Maendag 13 Mei l0lz' Telkens om 3 ure namiddag, ter Estaminet van d'heer Vagenhende, te Lede, regt over de Statie van den Yzeren Weg. te Aalst. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal op Maandag 29 April 1872, om 2 ure namiddag, te Aalst aan het Schaliën Huis, openhaar verkoo pen, 500 bussels goed Dender-Hooi. VERKOOPING Pil MAGAZIJN te Aalst. De Notarissen De Pauw, te Aalst en Tib- baut, to Calcken, zullen op Donderdag 2 Mei 1872 laten instellen en op Donderdag23Mei 1872 laten verblijven, telkens om 3 uren namiddag, ter Estaminet van d'heer Sylvain Tolleneer, te Aalst op de Keizerlijkeplaats, te weten lü Een schoon Huis en Hpf te Aalst aen de Groole Markt. Bewoond hij d'heer Van Vae- renbergh-Noël. 2" Een Huis en Erve te Aalst Groote Markt, nevensl het voorgaande. Bewoond door Juf frouw Angélique Callehaut. 3° Een Huisken tc Aalst in de Zonnestraal. Bewoond door Emmanuel Van Nuflel. 4° Eenen Hol' te Aalst in de Kalvers! raat, groot 2 aren 70 centiaren. Gebruikt door d'heer Sylvain Tolleneer. 5° Drij Huizen aan de Gceraardsbergsche- straat, Bewoond door Jan Libaut, Jan Wel- leman en Frans Bouchd. 6u Een Hof en Gloriette te Aalst, Nieuw- straatpoort, groot 1.8 aren 75 centiaren. Gebruikt door d'heer Amandus Rumbaut. 7° Drij Huizen en Erve te Aalst Nieuwstraat- poort, nevensl de herberg Sint-Anne; Be woond door Jacobus Matthys, Carol us Sterck en Désiré De Smet. 8° Een Pakhuis te Aalst in het Peperstraatje. Gebruikt door Louis Michiels. 9° Vijl Huiskens te Aalst in het Peperstraatje, nevenst het voorgaande Pakhuis. 10° En een Huis met Hof te Aalst in de Peper straat. - Bewoond door Judocus Dumont. VERKOOPING te Aalst, in de Korte Zoutstraat. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal met de vormen der wet van 16 Juni 1816, openbaar verkoopen 1° Een schoon Huis met Hof te Aalst in de Korte Zoutstraat, groot 5 aren 39 centiaren. Bewoond door Mr Van der Smissen-Meirscliaut. 2° Een Hof gelegen alsvoren achter het voor schreven Huis, groot 2 aren 82 centiaren. Gebruikt door denzelven. 3" En een Huis en Erve alsvoren nevenst het voorgaande. Bewoond door Hypolite Van Lierde, barbier. Instel Zaterdag 11 i Verblijf idem. 28 Me' 18'*: Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet de Vier Winden, te Aalst op de Keizerlijke plaats. te Hofstade. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal, op Woensdag 8 Mei 1872 laten instellen en op Woensdag IS Mei 1872 laten verblijven, telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet de Concorde, te Aalst aan de Groote Markt, een Huis zijnde eene Tweewoonst, te Hofstade, vvyk Heuveren- bosch. De eene bewoond door Sophie Van Gyseghem en de andere onbewoond. VERKOOPING 8,000 BOONSTAKEN EN KEPERS, te Aalst, aan den Zwarten Hoek, achter de Statie. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Maandag 22 April 1872, om 2 uren namiddag, openbaarlijk verkoopen de ten hoofde gemelde voorwerpen. VERKOOPING te Herdersem. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal met gewin .van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eenigen koop. Eenen Meersch, te Herdersem, op Ziekhuis- kauter, groot 14 aren 60 centiaren, sectie R, nummer 833, palende oost den Advokaat De Smet, zuid de Beke en daarover Joseph De Comer, west DesideriusDeBom en noord MarieTherèse Vereist en Victor De Marseneer. In togte bezeten hij Karolus Kieckens, Land bouwer, te Herdérsem. EENIGEN ZITDAG: Instel en Verblijf, Maandag 22 April 1872. Om 4 ure namiddag, ter herberg: Hel Ge meentehuis, te Herdersem. van 10,000 Hoppestaken, te Erembodegem, aen de Dendsrbrug en aen de Statie, op Maendag 22 en op Donderdag 25 Adril 1872, telkens om 1 uer namiddag. Door 't ambt van den Notaris De Smet, te Erembodegem.

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 3