van LANDEN, ZAEILANDEN van 2 HUIZEN en HOF, van HUIZEN, Gemeenteraed van Aelst. axxoxcen. Men vraegt BEltlET. Vogelschieting met de Bolle VEXDITIE flOYEXÏEBS-S.AXD, Burgerlyken Stand. MEERSCH EX BOSCH, van een schoon Woonhuis, van 6,000 Hoppestaken, van eene party ZAEILAXD, Verkooping van een HUIS, van een II uis en Holland, Venditie van MEUBELS, en twee HOVEN, gaet trouwen, of reeds voor de wet getrouwd is, en wiens huwelyk binnen eenige dagen zal ingezegend worden. Zich zondag namiddag in zyn beste pak ten huize zyner bruid bevindende, langs den kant der Pot tery, werd er overeengekomen dat zy onmiddelyk 's bruidegoms jas naer den kleermaker, daeromtrent wonende, en zynen hoed naer den hoedenmaker zou dragen, ten einde beide kleedingstukken met een nieuwen glans te versieren Het werd reeds laet in den avond, er. viel een over vloedige regen, en kleêr-, noch hoedenmaker kwamen met de stukken terug,evenwel, bruidegom noch bruid gaven er niet om, want zoo'n hondenweêr zou van jas en hoed den frisschen glans weggenomen hebben! En zoo kwam het in de gedachte, dat onze bruidegom zich in den kapmantel zyner lieve bruid zou wikkelen en dat hy zyn hoofd zou omwinden met haren dikken halsdoek. In dit kosluem uitgedost, met het hoofd ge- lykende aen eenen Turk, verliet hy het huis zyner welbeminde, na liaer omhelsd en een goeden nacht gewenscht te hebben, en trok, voorzien van zynen regenscherm, naer Westbrugge huiswaerls. Rond 10 ure bemerkten de policie-agenten op de Groote-Markt de zonderlinge vrouwen-gedaente met broekpypen;zy hielden den gast aen, die men dacht een kwaeddoener of een zinnelooze te zyn, en leidden hem naer de per- manancie, alwaer hy is moeten verblyven tot hy zynen alibi in tegenwoordigheid zyner, even als hy,bedroefde bruid heeft kunnen bewyzen. Hoe men zvnen chignon verliest. Zaterdag na middag gebeurdo te Brugge een koddig voorval. Eene juffer, met eenen ontzaglyken grooten chignon aen het achterhoofd, bevond zich op de Molenbrug geza- mentlyk met eenen boer, die eene lange pers op de schouder droeg. Door het eene of ander toeval draeide de juffer het hoofd om, terwyl juist de boer op het zelfde oogenblik eene zwenking al dien kant metzyne pers deed, zoodat hy met den top derzelve in hel haer- tooisel der mamzei verward geraken, die, znlks ge voelende, zich plotseling achteruit trok eenen ver- vaerlykcn kreet uitwerpende, met hel gevolg, dal de chignon van het achterhoofd losraekte, en tot groot vermaek der menigte, op den top der pers bleef ste ken. De landman, waerschynlyk onbekend met de tegen woordige mode der tweeslachtige hoofden, keek met een lodderlyk gezicht naer den top zyner pers, greep wrevelig den haerbos, en wierp dien te midden der brug. De brugsche schoone grabbelde hem haestig op, en maekte zich vol confusie onmiddellyk uit de voeten. Of er gelachen werd! Woensdag morgend, rond 41 ure, is er in de Nationale Bank, Huidevetterstraet te Antwerpen, een belangryke dietstal gepleegd, in de volgende omstan digheden De genaemde Pieter De Greef, een braef en eerlyk man sedert verscheidene jaren in dienst by M. Van der Vood-Cornet, wonende aen de Kleine Dok, N° 52, was gelast eene som van 1930 fr. 65 c. naer de Bank te dragen, om ze aldaer te deponeeren. Op de Bank gekomen, haelde hy de som uit den binnenzak van zynen overjas, stak ze in den zak op zyde en toi'wyl hy zyn sfleveringsbewys aen den bediende gaf, moet een'behendige gauwdief, die hem waerschynlyk beloerd had, hem de som ontstolen hebben; want toen hy naer zyn geld tastte, was het verdwenen. Dit was gebeurd op minder dan een minuet. Ik ben bestolen! riep hy uit, en vroeg den bediende der Bank om de deuren te sluiten tot hy de policie was gaen haten. De bediende zond hem naer den direkleur, die hem antwoordde dat hy het regt niet had om aldus te handelen, en alzoo kon de behendige gauwdief met zvne prooi op zyn zeven gemakken het hazenpad kiezen. De som bestond uit 1930 fr. 65 c., waervan ontsto len is, een bankbiljet van 500 fr. 14 van 100 fr. en 1 van 20 fr., te samen 1920 fr. Het overige was pas munt en de dief kon dezelve niet ontfutselen. Hel is te hopen dat de schelm weldra in de handen der policie zal vallen. By het maken eener riool, in de rue Agimont, te Luik heeft men, tegenover het huis van de heer Ro- berli, het begin ontdekt van eenen zeer goed gemet- selden onderaerdschen gang, die zich naer den kant der citadel schynt te richten. Volgens eenige personen, welke met licht in dezen gang zyn gedrongen, kan men er een eind verre, rechtop in gaen, en de lucht zou er goed wezen. Ook hebben zy links en rechts nog andere onderaerdsche gangen ontde'kt, alsook yzeren ladders, welke toegang verleenden tot deuren, die door zware steenen waren gesloten. Ziehier een zeer eenvoudig middel om zyde van wol en katoen te onderscheiden: Zoutzuer namelyk, heeft de eigenschap zyden dra den op te lossen, terwyl het wol en katoen, gedurende korten tyd ten minste, ongedeerd zou laten; men be wees dit, door zoogenaemd zyden lint in dit zuer te leggen, dat de zyde dadelyk oplost, en de stoffen, waermede het vervalscht is, overlaet. Giet men dus een enkelen druppel van dit zuer op een staeltje van de slof, die men onderzoeken wil, dan zal er een gat ontstaen als het zuivere zyde is; zoo niet, dan zullen er draden overblyven, waeraen men onmiddelyk den aerd der vervalsching zal kunnen zien. Middel om te beletten dat de pokken diepe spo ren op het gelaetachterlaten. Men neme fyn kryt, dat men met room vermengd, en onmiddelyk en by herhalingen op de pokken aenwendt, wanneer deze zwellen, zorg dragende die soort van zalf gedurig te vernieuwen. De frischheid van den room voorkomt het jeuken, terwyl het kryt de stof, die zich in de pok bevindt, allengs doet verdrogen, zonder dat deze in het vleesch inzweert en daerdoor kuilen of naden achlerlael. Kerkeljk Nieuws. De jaerlyksche plechtigheid van het H. Bloed te Brugge is den 3 mm begonnen en zal den 17 eindigen. Dagelyks, uitstelling der Relikwie van 5 tot 12 uren. Ten 11 ure, hoogmis; namiddag ten 6 ure Lof en Ser moen doo? eenen E. P. Jesuiet. Maendag 6 mei, om 9 i/s ure pontificale hoogmis in de hoofdkerk door Mgr den Bisschop van Brugge, in 't bywezen van vreemde hoogwaerdige Bisschoppen; daerna de solemneele groote processie. Twee buitengewoone ommegangen,met 't H. Bloed, van parochiën en klooster-orders der stad, te welen: den maendag 13 mei, de dekeny Brugge-zuid den donderdag 16 mei, de dekeny Brugge-noord. Telkens om 10 i/2 ure, de H. Mis op den Autaer ter Burgplaets, daerna begint de ommegang. Rampen en Ongelukken. Gisteren avond, rond 11 uren, wierden de inwoners der Zonnestraet, alhier, ontwaekt door een schot; verscheide waren er van opgestaen, en vonden aen de deur zyner woning den genaemden Joseph Eeck- man 40 jaren, schoenmaker, welken hem het hoofd had doorschoten. De dood wa&oogenblikkelyk, hy had nog het wapen in de regterband. Den 30 april bevond Frans Barbai.\, oud 42 jaren, visscher te Oostende, zich in zee op eenen boot met twee zyner kameraden; de boot is omgeslagen en alle dry werden in zee geworpen. Barbaix is verdronken, maer de twee overige zyn aen land gezwommen, zonder hunnen gezel te hebben kunnen redden. Het slachtoffer laet eene weduwe met, 2 kinderen achter. Dynsdag morgend ten 11 ure, had er in hel Museum te Brussel een jammerlyk ongeval plaets. Het yzeren geraemte van een der voorloopige galeryen, welke er voor de aenstaeride tentoonstelling van Schoone Kunsten worden gebouwd, is eensklaps inge stort, dry werklieden medeslepende. Het been van een hunner is op twee plaetsen gebroken. Een andere viel van eene hoogte van ruim twintig meters.in eenen mortelbak, en is natuerlyk het minst van allen ge kwetst. De ramp moet, naer het schynt, aen onvoor zichtigheid worden toogeschreven. Men schryft uit Dixmude, 1 mei De verledene week is er op den steenweg van Pope- ringhe naer Rousbrugge een boom op het openbaer rytuig gevallen, dat de korrespondenlie doet tussehen die twee plaetsen. Gelukkig waren de reizigers niet talryk. Vrouw De Keyser is doodelyk'gewond en later aen de gevolgen harer wonden bezweken; de koetsier is liet met eenige ligle kneuzingen ontkomen, maer het rytuig is letterlyk verbryzeld. 't Is waerschynlyk de davering van hel rytuig die den val veroorzaekt heeft van den boom, dien men bezig was met af te kappen. De stoomboot Occanusdie den dienst deed tus sehen San-Louis en de Roode-Rivier in den Arkansas, (Amerika) vaerde op 11 april 's morgends den Missis- sipi op, toen ten 4 ure een weinig boven den samen loop van den Ohiometden Mississipi, de ketels spron- gen. Hel gansehe bovendeel van 't vaerluig werd stuk geslagen, en het vuer brak langs alle kanten los en wel zoo snel dat het schip weldra tol tegen de water- lyn was afgebrand. Het onheil greep zoo onverwacht plaets, dat dege nen die de ramp overleefden, uit hunnen slaep ge wekt werden en nauwelyks tyd over hadden om zoo als zy van hun nachtleger opsprongen het geyaer te ontloopen. Van de honderd persoonen die aen boord waren, zyn er slechts veertig en nog meest allen gekwetst ontkomen. Onder degenen die levend verbrandden, worden de kapitein, de eerste en tweede-stuerman en verschei dene vrouwen genoemd. Andere verdronken in de golven, terwyl sommige bevrozen en op hunne red dingsboeien dryvende opgevischt werden. Tien of Iwaelf persoonen 6lierven, nadat zy uit dit eerste gevaer gered waren. Op verschillende plaetsen van den stroom heeft men de stoffelyke ovcrblyfsels van slachtoffers opgevischt en vyf of zes stoombooten verzamelden de stukken van het vernielende vaerluig. Openbare Zitting van 7 Mei, ten 6 b2 ure 's DAGORDE 1° Leggen van onderaerdsche goten. Kohier van lasten en bespreken voor de aenbesteding. .2° Herstellingswerken aen de baen van Opwyck. Tc nemen maetregelen. 3° St-Josephskerk.—Vraeg ter oprigting tot hulpkerk. 4° Vraeg van het kollegie voor een buitengewoon cre- diet tot afbraek der Kazern. 5° Vraeg tot het bekomen eener concessie op het Kerkhof. 6° Gemeente-feest 1872.— Programma. 7° Belaslingop de Honden voor 1872.Voorloopige rol. MEDEDEELINGEN. Geheime Zitting. 8° Gemeente Jongens-school. Onderwyzers. Aen- duiding der plaetsen. 9Ü Bureel van Weldadigheid. Benoeming van twee Armbezoekers. (2e uilnoodiging.) der Heyden, man Du Mont herb. 46 j., Leopolds!r. C. Van Miegem, soldacl, 22 j., te Batavia overleden.-- J. Peereboom,, z. b. 18 j., te Gheel overleden. G. Breckpot, man Goor, notaris, 68 j., Graenmerkt. Vyf kinderen onder de 7 jaren. HOLLOW AY'S PILLEN. Ongeregeldheden van Maeg en Darmen. Deze Pillen werken met zulk eene beslissende kracht, en toch zoo zachtjes, dat menschen van het meest zwakke gestel ze kunnen innemen met alle verlrouwen om goed te slagen. Zy bevatten geen grein kwikzilver, of ander schan- delyk bestanddeel, daer zy geheel en uilsluitend zyn zamengc- sleld uit zeldzame planten. Zy zyn dacromcyen veilig als krachlig by alle ziekten, en als huismiddel kan niets van alles wat tot nu toe uitgevonden of ontdekt is, met hen vergeleken worden. Met deze onschatbare Pillen voor zich en de gedrukte verklaring, die aen elke doos bevestigd is, behoeft men geene andere ge neeskundige hulp in elke gewone ongesteldheid. Tarwe Mesteluin Rogge Gcerst Haver Hoppe (1871) de KOkil. Hoppe (1869) Raepzaed Lynzaed Raepzaed-olie Lynzaed-olie Raepzaed de 100 kil. Lynzaed Aerdappelen (roode) per 100 kil. Idem (witte) Boter per 3 kil. Eyers de 25 Vlas de 3 kil. Viggpns het koppel Lynwadcn ter merkt gebragt AELST, merkt van heden. fr. 30—00 k 35—00 19—50 00—00 14—50 95—00 00—00 46—00 32—00 98—00 86—00 19—00 26—00 8—50 0v-00 6—18 1—63 4—50 46—00 LEERLINGEN voor ile Boekbinden', by J. t)e VriendtLange Nieuwstraut, te Aelst. By Nicodemüs LIEVENS, te Haeltert (Eekent), kan men bekomen eerste kwaliteit van poornyk- schen Kalk, alsook Pannen, Lallen, Tichels én llouillekolen, aen geringe pryzen en goede hoedanigheid. NAER GELRVOGELS, by Leopold De.Mol-Van GreinBakker en Her bergier, lot Nieuwerkerken-Mael, op Donderdag 9 Mei 1872, (O. H. Heinelvaert), om 4 uren na middag. De inleg is bepaeld op 55 centimen per boi bolrapersgeld medebcgrepen. Gratis vooruit op den Opper vogel 2 flacons IV1 op ieder Zijdevoyel een .schoon .OH EN TG It lit )OD. op ieder Zyd> De Sekretaris, L. DE SCHUTTER. De Voorzitter F. DE GHENDT. 28—00 21—00 00—00 1660 000—00 00—00 00—00 35—00 000—00 00—00 20—00 30—00 9—U0 0—00 7—09 1—81 5—00 56—00 van 7,000 Hoppestaken en 8,000 Boonstaken, te Erembodegem, aen de Denderbrug, op Maendag 13 Mei 1872, om 1 uer namiddag. Door 'tambt van den Notaris De Smet, te Erembodegem. te Aelst, op den Ajuinkauter. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal op Donderdag 16 Mm 1872, ten 4 ure namiddag, ter herberg het Zwart Paard, te Aalst, Korte Nieuwstraat, in het openbaar, bij derde Zitdag, te koop stellenEen schoon en goed perceel Iioveniers-Land,gelegen tcAalst,op den Ajuin kauter, tussehen de huizen van den lieer Stele man en de Osbroekstraat, groot volgens meting 95 aren 22 centiaren. Verhoogd op fr. 14,000 70 verkogt 35 Tarwe Rogge Geerst Haver Boekweit Pacrdebooncn Koolzaed-olie Lynzaed-olie Koolzaed Lynzaed Koolzaedkoeken. Boter ppr kil. Eyers de 25. GENT, merkt van 3 april fr. 50 i 17—50 00—00 30—50 00—00 00—00 11—50 15—50 00—00 00—00 -00 00—00 80—00 80—00 43—00 00—00 34—00 18—00 38—00 19—00 8 te Welle en Erpe. De Notaris Verbrugghen, te Aalst,zal met winst van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen 1° Eenen Meerseli, te Welle, in de Welle- meerschen, gekadastreerd wijk A, N° 196, met eene grootte van 61 aren 30 centiaren. 2° Een Boschken met bet Gebouwtje er op staande, te Erpe, in den Oonegem, gekadastreerd wijk B, N"8 620« en 620fr, met eene grootte van 5 aren 60 centiaren. Instel, Woensdag 15 M ,R7q>. ïatblijf, Woensdag 29 ™FJ Ten 4 ure namiddag, ter herberg de Diepe Lochtingbij d'heer Van Caütf.u, te Aalst, Nieuw- straatpoort. VERKOOPJNG te Aelst, in de Molenstraet. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, op Maandagen 13 en 27 Mei T872, om 5 ure namiddag, ter her berg: liet Koningshof, bij d'heer Livings Moort- gat, op de Verkênsmerkt te Aalst, openbaarlijk verkoopen Een fraai en groot Woonhuis, te Aalst, in bet begin der Molenstraat N° 24. Bewoond bij d'heer De Coclt, Broodbakker. VERKOOPING EN 2,000 BOONSTAKEN, te Aalst, aan den Zwarten Hoek, achter de Statie, Op Maandag 6 Mei -1872, om 2 ure namiddag, door het ambt van den Notaris De Vriendt, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING gelegen te Lede. De Notaris Breckpot, te Aelst, zal, met ge win van palmslag en gelagen, openbaerlyk ver koopen: Eene -parly Land, gelegen te Lede, op bet .ïorisrot, groot 42 aren 30 centiaren, gekend by kadaster sectie B, N" 678. In gebruik tót 24 December 1872 by Henricus Peynsaert. Opleg Boomprys fr. 560. 'ZITDAGEN: Instel, Maendag 29 April 4079. Verblyf, Maendag 13 Mei Telkens om 3 ure namiddag, ter Estaminet van d'heer Vagenhende, te Lede, regt over de Statie van den Yzeren Weg. OPENBARE VERKOOPING te Haaltert. De Notaris Arents, te Haaltert, zal,ten ver zoeke van die bet behoort, openbaarlijk te koop bieden: Eerste koop. 16 aren 60 centiaren Land,te Haaltert,in den Eede, op bet HooijlareVeld, sektie A, N°" 352 en 353. Gebruikt door Josephus Hunninck. Tweeden koop. 8 aren 20 centiaren Land, te Haaltert, aan den Hondengraeht, sektie B, N° 903. Gebruiknloor Desiré Van Gysegem-Hunmnck. Om er na-Jiet Scheeren der vruchten in ge bruik van te treden. ZITDAGEN'. Instel, Dinsdag 23 April 4070). Verblijf, Dinsdag 7 Mm Om uren namiddag, ter Estaminet genaamd liet Commissariaat, bij de weduwe Antonius Van Gysegem, te Haaltert, aap de Plaatse. 1—65 1—75 GEBOORTEN. MANNELYK 2 VROUWELYK 6 HUWELYKEN. A. De Smedt, dienstknecht, met R.Adam, landb. L. Vervack, agent van openbare fondsen, met M. Cobbaert, z. b. OVERLEDENEN. F. Coppens, man Van Achten, twyndcrsgast, 56 j., Schaerb. M. Verhofstad, wedr Verhulst, z. b. 76 j., Leopeldstr. A. Claessens, wed® Praet, herb. 57 j., Vryheidstr. J. Van der Borght, man Gillis, marmer- houwer, 43 j., Houtmcrkl. M. Van den Hauwe, mutsenwasscberesse, 20 j., Mylb. C. Pieters, vr. Van Branteghem, z. b. 42 j., Sluierstraetje. - A. Van OPENBARE VERKOOPING van goede gelegen te Erembodegem. De Notaris Breckpot, te Aelst, zal met ge win van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene party Land, gelegen te Erembodegem, op Kattenbroeck, genaemd den Waesberg, groot 28 aren 2 centiaren, gekend by kadaster sectie A, deel van N° 667.In ge bruik by sieur Franciscus Dc Coninck. Tweede koop. Eene party Land, gelegen te Erembodegem, op Kattenbroeck, genaemd den Waesberg, groot 33 aren 88 centiaren, gekend by kadaster sectie A, deel van N° 667.In ge- broik by de kinderen Meert. Derde koop. Eene party Land, gelegen te Erembodegem, op Kattenbroeck, genaemd den Waesberg, groot 30 aren 64 centiaren, gekend by kadaster sectie A,deel van N° 667.In ge bruik by sieur Josephus Dierickx. Vierde koop. En eene party Land, gelegen te Erembodegem, op den Lcegen Voshol, groot 38 aren 24 centiaren, gekend by kadaster sectie A, Nos 732 en 733. In gebruik by Franciscus Van Audenhove en Franciscus Trocb. Verdeeld in 2 gelyke deelen. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 11 AT 1Q7a. Verblyf, Zaterdag 2» MEI 18'z' Telkens om 4 ure namiddag, ter Estaminet au Faubourg d'A lost, bewoond by d'heer Jean Vinck, te Aelst-Mylbeke, buiten de Pontstraet- poort, aen den Brusselschen Steenweg. VERKOOPING te Aalst, m de Korte Zoutstraat. I)e Notaris De Pauw, te Aalst, zal met de vormen der wet van 16 Juni 1816, openbaar verkoopen 1° Een schoon Huis met Hof te Aalst in de Korte Zoutstraat, groot 5 aren 39 centiaren, Bewoond door M' Van der Smissen-Meirschaut. 2° Een Hof gelegen alsvoren achter het voor schreven Huis, groot 2 aren 82 centiaren. Gebruikt door dcnzelven. 3" En een Huis en Erve alsvoren nevenst bet voorgaande. Bewoond door Hypolite Van Lierde, barbier. Instel Zaterdag 11 Mei lg72 Verblijf idem. 25 Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet de Vier Winden, te Aalst op de Keizerlijke plaats. te Hofstade. Do Notaris De Pauw, te Aalst, zal, op Woensdag K Mei 1872 laten instellen en op Woensdag 15 Mei 1872 laten verblijven, telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet de Concorde, te Aalst aan de Groote Markt, een Huis zijnde eene Tweewoonst, te Holstade, wyk Heuvcren- bosch. De eene bewoond door Sophie Van Gysegbem en de andere onbewoond. VERKOOPING te Aalst-Mijlbeke. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal openbaar verkoopen 1° Een Huis zijnde eene herberg genaamd de Kroon,te Aalst-Mijlbeke,Langestraat.—Bewoond door d'echtgenoten'Limpens-Callebaut. 2° Eene partij Hofland gelegen alsvoren, ach ter voorschreven Huis, groot 13 aren 25 centi aren. Gebruikt door dezelve. Instel Donderdag 16 M Verblijf Vrijdag 24 Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg St-Eloi, te Aalst-Mijlbeke, Langestraat. Winkel- en Herbergaerief, TE AALST-MIJLBEKE. Bovengenoemden Notaris De Pauw, zal, ten huize en ten verzoeke der echtgenoten Limpens-Callebalt, te Aalst-Mijlbeke, in de Langesraat, op Vrijdag 24 Mei 1872, om 1 ure .namiddag, openbaar verkoopen, al de Meubels, Winkel- en Herberggerief, aldaar te bevinden. VERKOOPING MAGAZIJN te Aalst. De Notarissen De Pauw, te Aalst en Tib- baut, te Calcken, zullen op Donderdag 2 Mei 1872 laten instellen en op Donderdag 23Mei 1872 laten verblijven, telkens om 3 uren namiddag, ter Estaminet van d'heer Sylvain Tolleneer, te Aalst op de Keizerlijkeplaats, te weten: 1° Een schoon Huis en Hof te Aalst aen de Groote Markt. Bewoond bij d'heer Van Vae- renbergh-Noël. 2° Een Huis en Erve te Aalst Groote Markt, nevenst het voorgaande. Bewoond door Juf frouw Angélique Callebaut. 3° Een Huisken te Aalst in de Zonnestraat. Bewoond door Emmanuel Van Nuffel. 4° Eenen Hof te Aalst in de Kal verst raat,

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 3