tot 1000 man sterk is en welke twee dagen ge leden te Orviso inde provincie Alava 'was, en Rocondo, de carlistische generael, die te Oro quieta liet bevel voerde, richf zyn$ bende te Leiza weder in, enmaekt zich gereed oin eerst- daegs weder op te rukken. Het doel dat bet gouvernement zich voor stelde te bereiken door den schrik in de oproe rige provinciën te willen verspreiden, is dus teenemael mislukt. De wonde van don-Alfonso is ook eene uit vinding vaudeofficieele dagbladen. Don Alfonso is niet gekwetst en bevind zich in Navarra aen het hoofd van zynen stal'. Wat de vlucht van don Carlos betreft, die is zoo z^er bezyden de waer- heid, dat van het oogenblik als de pretendent zynen post te midden der manschappen diezyne zaek toegenegen zyn, zou ontvluchten, deze zaek als geheel verloren mochtaenzienworden. Het gouvernement weet dit zoo goed, dat het dagelyks doet herhalen don Carlos is in Frauk- ryk gevlucht. Maer zyne partygangers begin nen niets anders dan een list in die mare te zien, en hebben geëindigd er geen geloof meer aen te hechten. Spanje heeft nooit zooveel gewapende lieden en terzelfder tyde zoo weinig soldaten bezeten als nu. Buiten de geregelde troepen te voet en te paerd, heeft mende cqrabinieros (douanen); de guardia civil, (gendarmen voor rekening van het gouvernement): de guardia civil of ayunta- mientos, (gendarmen der gemeenten); de mique- lates, (gewapende boeren); de (rancos-tir adores, (vryschutters); de volontaries de la Liberdad, (vrywilligers) en eenige andere. En al die troe pen worden tegen de Carlisten afgezonden, die dagelyks volgens het gouvernement onderwor pen zyn. Ziehier een feit dat bewyzen kan hoeverre het er van verwyderd is, als zouden de oproer lingen verslagen wezen: Dry of vier dagen geleden was Bilbao door de carlistische benden van Biscaye, ten getalle van 8 ot 10,000 man lettérlyk geblokkeerd. Zy waren-onder andere in het bezit van Arrigbrriaga en de inwoners verwachtten er-zich van oogenblik totoogenblik aen, dat zy de stad zouden aengevallen hebben. Indien de soldaten van don Carlos er in geluk ken Bilbao te bemachtigen, is de zaek van den pretendent voor de helft gewonnen. Carara, die volgens het schryven der offici- eele bladen gedood of in Frankryk gevlugt was, staet te Municin, ïndenabyheidvan Pampeluna, aen het hoofd van ruim 1500 man en wacht hier op talryke versterkingen die hem moeten toekomen. Zoodat sedert de veldslag van Oroquieta, den oproer zich uitbreidt in plaets van af te nemen, want volgens een republikeinsch dagblad, de Regeneracion, moeten de Carlisten vandaeg 48fo00 man onder de wapens hebben, vvaervan er 30,000 in Biscaye en Navarra en 11,000 in Catalonië zyn. Te Oroquieta is door de soldaten van Mo- riones, een dagorde van Karei VII aen zyne troe pen gerigt, ontdekt, waeraen wy het volgende ontleenen: «De koning, onze meester, is zeer voldaen over de goede gezindheid en het vaste besluit van al de vrywilligers zyns legers; maer terzelfder tyd ziet hy met ongenoegen, dat het eenige gewelddaden gepleegd heeft, welker her haling de grootheid onzer zaek zou onteëren. Van heden af, zullen allen die hunne plichten te buiten gaen, met aide strengheid der reglemen ten gestraft worden. FRANKRYK. Parys is weder ongeveer hot vroolyke, ligt- hartige Parys van het kcizerryk. De schande en de yernedering van den Duitschen oorlog en den burgeroorlog zyn vergeten of vergoelykt, door den Keizer van alles de schuld te geven; de vrees voor de rooden is verminderd, en eigenbelang dringt Parys tot vroolykheid. De Times merkt dienaengaende het volgende op. De herleving van weelde en pracht is een levensbelang voor tienduizenden Paryzenaers. Parys moet vroolyk en amusant zyn, of het kan niet bestaen. De zaken worden aldaer gedre ven op de onderstelling, dat in Frankryk's hoofdstad eene groole maetschappy bestaet, verzameld van de vier zyden des aerdryks, die byeenkomtom te amuseeren en geamuseerd te worden: om fyne dinertjes te genieten, zich keurig te kleeden, zich met kostbare meubelen te omringen, en duizende overbodige, doch hoog gewaerdeerde artikelen te koopen, welke het de byzonderste taek van Parys is, voort te brengen. Daerom is hel natuerlyk, dat allen, die dit vermogen, bydragen om de verschrikte gasten, die weggejaegd zyn van het feest, terug te lok ken nacr de hoofdstad der beschaving. En zy komen terug, Franschen en vreemdelingen, wei- ligt met eenige bloodheid en schaemte, dat zy dus eten en drinken en vroolyk zyn te midden der graven, doch zy komen niettemin. Zes maen- den geleden moge Parys iets gehad hebben van eene gekastyde berouwhebbende stad; doch over zes maenden kan het weder het voorwerp zyn van evenveel satyreen profetische vervloekingen als het gedurende het keizerryk veroorzaekte. Wat toch de zedelyke wedergeboorte, de ver edeling van zeden en gewoonten betreft, waer aen de oorlog het aenzyn schenken zou, moeten wy erkennen, dat men geen spoor zal kunnen opmerken in het openbaer leven in Parys. De ondergane beproevingen mogen het staetkundig leven van het volk ten goede komen, het is ze ker, d l de smaek van het volk en zyne bezoe kers zuik eene krachtige bopaelde neiging ont vangen heeft in eene byzondere rigting, dat al de plagen en rampen, waeraen de mensehheid onderhevig is, geen berouw of bekeering bren gen zouden. Wie toch zou gedacht hebben dat de schouwburgen van Parys, onder de ernstige republiek, welke bevestigd is In het droevigste uer van Frankryk's geschiedenis, zich zouden kenmerken door platter, ruwer en schaemteloo- zer tooneelstukken dan het keizerryk ooit zag opvoeren De regeeringen wisselen elkander af, doch het volk blyft steeds hetzelfde. Parys moge we der schitterend en schoon zyn en het Babel onzer dagen gebleven zyn, doch nu, evenmin als onder het keizerryk, kan men Frankryk be- oordeelen naer Parys, of kan men in Frankryk's hoofdstad tot een juist begryp komen van de gevaren, welke het land te overwinnen heeft.' Parys is schitterend, oogverblindend schitte rend, doch de stad belet door haer verleidelyk schoon, dat hare bezoekers een blik slaen naer den donkeren horizont, 's Lands rykdom is ge bleken, grooter te zyn dan iemand dacht; een spaerzaem nyver volk, dat een land als Frankryk bewoont, kan de materiëele verliezen, door den oorlog geleden, herstellen of ten mjnste aen 't oog onttrekken met al de weelderigheid, welke de natuer in zuidelyke landen ten toon spreidt, waer een tropische plantengroei de puinhoopen, door de aerdbeving van den vori- gen dag gemaekt, ineenbloementuinherschept. Doch niettemin staetdietuin boven eenvulkaen, en 't schoone Parys herinnert in vele opzichten aen zulke een tuin. De ouderdom van den heer Thiers, zegt de Timeshet tweeslachtige karakter zyner regeri ng (slechts in naem republikeinsch), zyne verhou ding tot de Nationale Vergadering, welke steeds eene openlyke breuk tusschenhem en de meer derheid dreigt te veroorzaken; de onvoldoende samenstelling dier Vergadering, de vrees dat de nieuwe belastingen niet aen de verwachting van hen, die ze ontwierpen, beantwoorden zullen, en boven alles de dry milliarden, welke moeten verkregen, en voor wier negotieering thans het uer geslagen is; ziet, dit zyn altegaer zaken, die wel geschikt zyn om tot ernst, somberheid, ja byna tot wanhoop te stemmen. Men schryft uit Rysel aen de Gazette des Tri- bimaux: In den loop der maend juny zal de regt- bank van Rysel nogmaels uitspraek te doen heb ben, over leveraers aen het leger van hetNoor- den. Het getal der beschuldigden beloopt tot 7, waeronder M. Armand Guff'roy, sekretaris der prefektuer onder het gouvernement der natio nale verdediging, en M. Baron, gewezen sekre taris der prefektuer, die later ad-interim het ambt van prefekt uitoefende, en lid van den municipalen raed te Rysel was. Er werden schoenen geleverd met kartonnen zolen, laken dat zoo dicht was als eene zift, en geweren die te slecht waren om vogels te schieten, buiten aenzienlyke ontvreemdingen van geld, aflevering van valsche kwitantien, enz. enz. di:it»chlaxd. Eene ryke familie van Colmar, had eenige weken geleden eene kindermeid gehuerd, af komstig uit Traunen, Zwitserland, om hare twee kindertjes, een jongen en een meisje, te verzorgen. Sedert den dag dat de nieuwe kin dermeid in dienst getreden was, verloren de kinderen hunne bloeiende gezondheid en sma- kelyken eetlust. Ondanks al de geneesheeren, nam de kwael overhand toe; eindelyk besloten de geneesheeren eene verandering vau lucht en woning voor te schryven. Die raed werd gevolgd en zelfs werd bakker, en beenhouwer afgedankt, maer niets hielp; de ongekende kwael, waeraen de twee kindertjes leden, verergerde. Verleden zaterdag kreeg de vader der zieke schepseltjes het gedacht om ook eens de kamer zyner kindermeid te onderzoeken en hy vond daer verscheidene doozen gekleurd poeder. De meid werd streng óndervraegd en bekende dat zy zich eiken morgend en nog al dikwyls des namiddags blankette. De doosjes werden oogenblikkelyk aen het onderzoek van eenen scheikundige onderwor pen, die er de aenwezigheid van een hevig ver gif in vond, dat de kindertjes eiken morgend inademden, als zy hunne voedster kwamen om helzen. De al te kokette kindermeid werd aen- stonds weggezonden, maer de gezondheidstoe stand der haer toevertrouwde kleinen is nog zeer gevaerlyk. ITALIË. De zorg van den Heiligen Vader voor de hem toevertrouwde Kerk is onophoudelyk. Zy strekt zich tot alles uit, om degevaren te verwyderen, de hulpmiddelen tot het geluk zyner kinderen te vermenigvuldigen. Op 23 february van dit loo- pende jaer heeft Zyne Heiligheid apostelyke Brieven geschreven tot eeuwige gedachtenis, en heeft ze onlangs laten afkondigen; by deze Brie ven bedankt hy God voor den zegen uitgestort over zoo talryke genootschappen ingerigt tot het verdedigen van het geloot, het onderwyzen der onwetenden en het verrigten van liefde werken. Reeds, zegt de H. Vader, reeds voor het heilig schendend innemen onzer hoofdstad, bestond alhier het Genootschap tegen het lezen der slechte boeken en gazetten, alsook de Bond der katholieke jeugd, dien men St-Pieterskring noemt. En na het overweldigen van Rome, is niet alleen de iever dezer genootschap pen aengegroeid, maer nieuwe zyn er bygekomen: de Verecniging der katholieke Vrouwen, het Genootschap der verdedigers van den Apostelyken Stoel, der gedu rige smeekingen, der vrienden van kunst- en lietde- werken, het genootschap tot het verspreiden van goede •boeken, tol het beschermen der meiden.... Wy kun nen niet wachten, voegt de H. Vader hierby, die ver- schillige bonden geluk te wenschen over de vereeni- ging die zy gemaekt hebben, om te samen te werken tot het verdedigen van het geloof, het handhaven van de regteb en de vryheid der II. Kerk. De H. Vader uit daerby den wensch dat de andere katholieke genootschappen, byzonderlyk deze van Italië, altyd zouden eens zyn en zich by den Romeinschen bond vervoegen; hy geeft aen allen allerschoonste vaderlyke raden. Wy vertalen hier van woord tot woord de aenwak- keringen van den Opperpriester: Eindelyk by deze Brieven vermanen Wy en smee- ken vurig alle dergelyke genootschappen, die reeds den bond hebben aengenomenof denzelven zullen aen- nemen, dat zy hunne oogen zouden gevestigd houden op deze rots van den H. Stoel, de eenige tfüerbaek van zaligheid,dat zy zyne onfaclbare leeringen zouden vastkleven, aen de bisschoppen, die met den Aposte lyken Stoel vereenigd zyn, eerbied en gehoorzaemheid bewyzen, en.... met zorgen vlyt poogingen aenwen- den opdat ons geloof, dat de wereld overwonnen heeft, geheel en ongeschonden bewaerd worde, en dat de katholieke Kerk, na het verdryven van de stoutmoe digheid der boozen, die Christus' religie bevechten, moge zegevieren. Wy houden voor zeker en ontwy- felbaer dat die genootschappen van liefde en god vruchtigheid, onder elkander nauw verbonden,dit ten volle zullen bekomen en wy voeden de zekere hoop dat de Heer, inziende de wenschen, de tranen, de vasten, de aelmoesen en de gebeden zyner kinderen, zyne gramschap in barmhartigheid zal veranderen, en dat de boozen zullen verpligtzyn te bekennen, dat de geloovigen, God tot beschermer bebben en hierdoor niet kunnen.gehinderd worden. ZWIT8ERLAMD. De volledige uitslag der stemming voor de hervorming der grondwet is; 251,068 stemmen voor en 247,030 tegen. Negen kantons hebben voor gestemd,en der tien waren er tegen. In het kanton Wallis stemden 16,000 lieden tegen en slechts 3000 voor de nieuwe grondwet. De meerderheid der kantons is gevolgenlyk tegen de herziening der grondwet, en daerdoor valt het ontwerp. SENAET EN KAMER. De Senaet heeft donderdag het wetsontwerp betrekkelyk de oprichting der gemeente Sint- Amandsberg gestemd, alsook verschillige byzon dere of supplementaire kredieten, den afkoop der yzeren wegen van Dender-en-Waes,envan Brussel naer Gent langs Aelst; en de verplich ting, op straf, van de op tocht of in cantonne- ment zyne troepen te logeeren en te voeden. Al die wetsontwerpen werden met de eenparig heid der aenwezige leden aengenomen. De Senaet begon vervolgens de algemeene beraedslaging over het wetsontwerp, verlen gende de duer der Nationale Bank. De eenige redenaer, die donderdag gehoord werd, was de heer Tercelin-Monjot, die, alhoewel zich gun stig toonende aen de handhaving der Bank, en de diensten, door de linantiëele instelling be wezen, erkennende, nogtans zekere schikkin gen van het ontwerp afkeurde. De Kamer der Volksvertegenwoordigers heeft zich donderdag onbepaeldelyk verdaegd, na gestemd te hebben: het wetsontwerp, ope nende byzondere kredieten aen het departement van openbare werken en van binnenlandsche zaken, tot het bedrag van 8,872,000 fr.; een kre diet van, 208,000 fr. aen het departement van openbare werken voor de betaling eener trans actie, onder partyen, en welke voordeelig is aen de belangen van den Staet; een concessieontwerp van twee spoorwegen1° van Komen en 2° van Meenen naer de Fransche grens; een wetsont werp, magtigende het gouvernement om de bouwgronden, aen den Staet toebehoorende, uiterhand te verkoopen. De heer De Smet en verscheidene andere leden der Kamer, waeronder de heeren Cruyt, Drub- bel, de Moerman, Kervyn van Volkaersbeke, Delehaye, enz., hebben een krediet van 1 milli- oen francs gevraegdvoor het bouwen en de be meubeling van schoollokalen, alsmede een ander krediet van gelyke som voor verbeteringswerken aen de buertwegen en gezondmakingswerken. De Kamer nam de beide voorstellen aen, en ein digde dus hare werkzaemheden met de stem ming van twee nuttige maetregelen. Te rekenen van 15 mei zyn ev eenige verande ringen toegebragt aen de vertrekuren op de yzeren wegen. De trein uit Brussel naer Gent vertrekt thans om 8 u. 3 m. des morgéns, en uit Gent naer Brussel om 8 u. 43 m. des avonds. De avondtreinen uit Aelst naer Dendermonde om 9 u. 48 m. en de gelyke trein uit Dendermonde naer Aelst om 10 u. 32 m., zullen samengesteld zyn uit ry- tuigen van de dry klassen en in alle tusschenstatiën stil houden. Er zyn ook veranderingen toegebragt aen de ver trekuren van den yzeren weg Mechelen Terneuzen. De laelste trein uit Mechelen vertrekt om 9 u. 20 m. in plaets van 9 u. 15 m. des avonds. De groote krygsoefeningen zullen in het kamp van Beverloo plaets hebben te rekenen van den 16 juny aenstaende. Het kamp zal gekommandeerd worden door luitenant-generael Thibault. De 4e en 2® voetvolksafdeeling, de vier regimenten lansiers en artilleriebatteryen zullen aen de krygs oefeningen deel nemen. Het publiek wordt gewaerschuwd legen het ontvangen van valseh geld. Te Diest is een valsch stuk van 5 li'., met de beeldtenis van Leopold II ep het jaerlal 1868, ontvangen; het gelykt goed aen de echte stukken, doch is te herkennen aen de bleeke kleur, daer het van lood is vervaerdigd. Ter oorzake des overlydens van prinses Hendrik der Nederlanden, zal het hof van 15 iot 26 mei den rouw aennemen. De Moniteur bevat het reglement voor de dry- jaerlyksche tentoonstelling van Schoone-Kunsten, welke van 15 augusti tot 15 October aenstaende, te Brussel zal geopend zyn. Op zondag 16 juny, zal er te Schaèrbeke by Brussel een groot internationale festival voor harmonie en-fanfaren, ter gelegenheid der gemeente-kermis,ge geven worden. Er zyn verschillende premiën te winnen. De eskompttaks voor de effekten, vereenigende de voorwaerden van aenneming in de Nationale Bank te Gent, is van heden bepael'd als volgt: Aengenomen wissels 5 t. h.; andere waerden 5 1/2 t. h. De Negenmei markt te Gent was, ter oorzaek van het slechte weer, weinig gewigtig. De Engelsche kooplieden hebben tamelyk veel aenkoopen gedaen. De Duitsche kooplieden hebben sterke landbouwpaer- den gekocht, dgch deze verhandelingen hadden plaets buiten de markt. In de stallen, onder welke die van den heer Phil. Van Haecken de voornaemste. is, waren in 't geheel omtrent 200 prachtpaerden, van welke het grootste deel verkocht zyn aen goedo pryzen. Aen groote zoo als aen kleine neringdoende huizen veroorzaekte het slechte weder een zeer groot verlies, dal moeilyk zal herwonnen worden. Men schryft uit Brugge, 13 mei Niettegenstaende de regen, heeft de voor heden ontworpen boetprocessie den omgang van 't H. Bloed gedaen. Mgr Wemacr droeg de kostbare reliquie. Zy werd door eene.godvruchtige menigte van geloovigen gevolgd, die men op 15 duizend persoonen mag bere kenen. De keizerin van Duitschland is maendag namid dag ten 2 ure, van Londen te Oostende aengekomen, waer ze door den graef en de gravin van Vlaonderen werd ontvangen. Met een byzonderen trein naer Brussel vertrokken, werd keizerin Augusta aen de statie van Laken door de koningin ontvangen. Op het kasteel werd haer een diner aengeboden. Rond 8 ure s'avonds dronk de keizerin thee, in het hotel van den graef van Vlaenderen, en ten 10 1/2 ure zette zy met den gewonen trein hare terugreis naer Duitschland voort. Ten gevolge van het overlyden van prinses Hendrik der Nederlanden, was de keizerin in halven rouw. De regtbank van Charleroi heeft onlangs eene zonderlinge overtreding op den spoorweg te beoor- deelen gehad. Een heer, reizende met Zyne 14jarige dochter, en geene 2 plaetsen kunnende vinden in een gewoon rytuig van le klas, steeg met zyne dochter in het rytuig voor dames, en wilde het niet verlaten, ondanks de opeischingen der agenten van den yzerem- weg. Er werd proces-verbael gemaekt, en de betichte veroordeeld tot de boet, hoewel er was vastgesteld dat er maer eene enkele vrye plaets in de rytuigen van beide geslachten over was. De regtbank deed, onder andere redenen, gelden, dat, indien de vader zich niet van zyne dochter schei den wilde, er hem 't vermogen overbleef, den betael- den vervoerprys terug te vragen, en de maetschappy der spoorbaen een proces* aen te doen voor schade en intresten, zoo hy daertoe gerechtigd meende te zyn. Een koopman van Luik had laetstleden vrydag eene groote party boter op de markt gekogt, die er zeer schoon en lekker uitzag. Hy was voornemens dezelve in den handel te brengen, toen hy, by het doorsnyden van een pond, eene slimme bedriegery ontdekte: juist te midden van het pond was eene ta- melyke groote opening, die vol water was. Veertien jaren geleden werd er te Herstal (Luik,) een aehlingswaerdige dame begraven; haer lyk was in eene dubbele kist van eikenhout en lood gelegd, en op het graf werd een steen met een opschrift ge- plaetst. Onlangs had de dochter der overledene een graf kelder doen bouwen, om er de stofïelyke overblyfsels van hare welbeminde moeder in over te brengen. Maer hoe groot was hare droefheid, toen zy van den grafmaker zelve vernam, dat hy de kisten verbryzeld had, om het lood te verkoopen aen dcnzelfden lood gieter die, 14 jaren geleden, de kist had geleverd. Er is onmiddelyk proces-verbael tegen den grafmakerop- gemaekt. Petrolie wordt met goed gevolg gebruikt om landbouwwerktuigen tegen roest te beveiligen: men bestrykt er het yzer ploegen, spaden, bylen, enz. mede; doch men moet zich wachten er le veel aen te doen, wyl te veel petrool het yzer zou opvreteneens licht met die olie in gewreven zynde blyven de yzeren werktuigen jaren lang tegen roest bevryd. Het onbeheerde gebied, bestaende uit een smalle strook lands, gelegen tusschen Pruisen en België, op 4 uren afstand van Aken, en bekend onder de bena ming van het onzydig gebied van Altenburg zal weldra als zoodanig van de kaert van Europa verdwy- nen. De gemengde kommissie, welke een voorstel tot verdeeling van dat onzydig gebied aen de beide regeeringen zal doen, heeft hare werkzaemheden byna geëindigd. Er bevindt zich aldaer eene myn, welke jaerlyks eenige duizende centenaers zink'oplevert; deze nyverheidstak is tot heden aldaer gedreven, zonder dat de eigenaers daervan eenige belasting hebben opgebragt. Weldra zal die toestand minder gunstig worden, onverschillig of dat gedeelte-«en Pruisen of aen België wordt toegewezen. De pols by den mensch. Het getal van de polsslagen is, by onderscheidene menschen zeer ver schillend, zoowel naer het verschil der jaren, alsook naer velerlei andere omstandigheden, die elk afzon- derlyk leven wyzigen,zoodal men dienaengaende niets bepaelds kan zeggen, üe volgende verscheidenheid heeft Bloemenbach in ons klimaet, naer de verschil lende trappen des menschelyken ouderdoms, in de polsen opgemerkt. In hei pasgeborene en rustig slapende kind telt men eenige dagen na de geboorte-, 140 polssslagen in eene minuet. Voorts tot aen het einde van het eerste jaer, >m- trent 124. In het tweede 120. In het derde enz. In de jaren, dat de melktanden uitvallen, 86. Met de jaren der manbaerheid 80. In den mannelyken ouderdom 75. Tegen het zestigste jaer 60. Men ontmoet weinig grysaerds, die, in gelyke hooge jaren, ook een gelyk getal van polsslagen heb ben. By het vrouwelyke geslacht klopt de pols sneller dan by de mannelyke. Kerkelyk Nieuwe. Z. H. de Paus Pius IX komt eene breve toe te zenden, welke zaterdag laetst, te Scherpenheuvel de tyding aenbragt dat, willende het zoo alom vermaerde beeld van O.-L.-V.van Scherpenheuvel op eene byzon dere wyze vereeren, de H. Vader, Zyne Hoogw. Mgr den Aertsbisschop Deehamps, in zynen naem, komt te gelasten met de plechtige krooning van dit wonderda dig Beeld. Die zeldzame plegtigheid zal, volgens den inhoud der breve, voorafgegaen zynde van eene pon tificale Mis, waerna de Aertsbisschop gemagtigd is den pauselyken zegen te geven. Ook verleent Z. H. door deze breve een vollen aflaet, te verdienen door alle geloovigen op den dag der krooning of op een der acht volgende dagen, mits voor het gekroonde Beeld neder- geknield, eenigen tyd aldaer te bidden. Rampen en Ongelukken. Zaterdag laetst heeft een brand te Appelterre- Eichem twee aeneenpalende huizen, die met stroo ge dekt waren, in assche gelegd. Een deel der meubelei is in den brand gebleven. De huizen behoc. a< D. Pennemens en Aug. Goossens. De oorzae ramp is onbekend. De schade wordt begroot op2< jy. De huizen waren te samen verzekerd voor eene som van 2100 fr. Men schryft uit Oosterzele, 15 mei De heer de Potter d'Indoye, provinciael raedslid, verliet gisteren omtrent den middag het dorp Ooster zele, in een %tuig met twee paerden bespannen welke hy zelf bestuerde. Nauwelyks hadden zy eenige slap pen gedaen, of een der paerden verschrikte by het ontmoeten van een kruiwagen en begon te stormen. De heer de Potter sprong uit het rytuig, en had het ongeluk zyn been le breken. In een naburig huis ge dragen, kon hy terstond verzorgd worden door den heelnteester en geneesheer der plaets. Na de bewer king werd hy naer zyn kasteel te Melle vervoerd. De koetsier, die zich in het rytuig gehouden had, heeft geen letsel bekomen; de paerden zyn niet verre van de plaets des ongeluks in eene gracht geloopen, waer men ze heeft kunnen uitspannen. Eenafgryselyk en jammerlyk voorval, waèrdoor

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 2