ZAEILANDEN van 2 HUIZEN en HOF, van HUIZEN, Burgerlyken JStand ANiYÖIVCEIV. MEEBSCH E.\ BOSCH, van ZAAILANDEN, van Landen en Meerseh, van een schoon Woonhuis, van eene party ZAEILAND, HOFSTEDE TE KOOP, van oen Huis en Holland, Vendilie van MEUBELS, en twee HOVEN, de gemeente Ruisselede (Brugge) in verslagenheid werd gebracht, en dal het huisgezin van een braven landbouwer in onbeschryfelyke droefheid dompelt, heeft aldaer, den 9 dezer, ten 7 ure 's morgens, piaets gehad. De jongste zoon, oen jongeling van 25 jaren, die sinds eenigen tyd teekens van krankzinnigheid gaf, heeft in eenen aenval van woede, terwyl by met zynen broeder alleen in de keuken was, dezen laetste met een broodmes, dat op de tafel lag, in de borst eene doodelyke wonde toegebracht, waeraen hel slachtoffer, na de HH. Sacramenten der stervende te hebben ontvangen, is overleden. De zinnelooze is aen- gehouden. Wy vernemen over deze zoo treurige gebeurtenis nog de volgende byzonderhedon: Verleden donderdag, ten 8 ure in den morgend, waren de gebroeders Saelens, August en Hond rik, zoons van Ferdinand, landbouwer te Ruisselede, wyk Claphulle, samen tehuis. August bragt aen zynenbroe- der Hendrik met een mes eenen steek toe van 5 cen timeters breedte. Hy trol hem onder aen de rechter zyde en de steek was zoo hevig, dat Hendrik een uer nadien er aen bezweken is. August heeft op dezelfde piaets eene wonde bekomen, deze heeft eene breedte van eenen centimeter en half; maerzy biedt niet het minste gevaer aen. Waerschynlyk heeft Hendrik, die overleden is, deze woude aen zynen broeder toege- gebragt. August Saelens, is 24 jaren oud; Hendrik is er 26. Nog denzelfden morgend van donderdag, is August Saelens aengehouden en naer de gevangenis van Thielt gebragt; '5 anderendaegs heeft men hem naer Brugge vervoerd. Den 9 dezer maend, omtrent 5 ure namiddag, is de bliksem gevallen te Eeghem (Brugge,) in eene tweewoonst, in steen gebouwd en met stroo gedekt, en heeft er het vuer aengestoken. Deze huizen hoor den toe aen L. Pekaert en F. Dewitte, daglooners. In minder dan oeneuer bleef er niets meer over dan de vier muren; byna al hel huisraed endekleederen dezer twee huisgezinnen zyn gered. De verliezen beloopen tot ongeveer -1,900 fr. Woensdag morgend is langs den steenweg van Pervyse naer Veurnc, naby de Waesbrug (Brugge,) een smartelyk ongeluk gebeurd. De genaemde Frans Van Praet, oud 57 jaer, dienstknecht by Van Slambrouck, teMoere, kwam, als naer gewoonte, ter markt mei kar en paerd. Toen hy omtrent de voornoemde brug was gekomen, sprong hy van de kar, terwyl deze in gang was; maer ongelukkig haperde zyn mantel aen een der haken van het ryluig en hy viel onder een der wielen, welke hem het hoofd verpletterde. De dood was oogenblikkelyk. Van Praet laet eene weduwe met verscheidene kinderen achter. Dr. Hendrik Anseaux.in de gemeente Geldenaken (Antwerpen),, was in cabriolet uitgereden om buiten eenen zieke te gaen bezoeken. Hy was vergezeld van den zoon eens herbergiers der piaets. Onderwege ging het paerd op hol, en de twee persoonen werden uit het ryluig geworpen. De jongeling viqj in bezwyming, maer als hv lot zich zeiven kwam, vond hy doctor Anseaux dood aen zyne zyde liggen. De ongelukkige was tegen eenen boom geslingerd, en zyn hoofdsche del was verbryzeld. Hy laet eene weduwe achter met acht kinderen. M. Mattioni, geboortig uitOostenryk, en klerk by M. Isenbacrl, scheepsmakelaer, te Antwerpen, is den 30 april aen de gevolgen van een hoogst brutael feit overleden. Ziehier eenige inliglingen Op 4 april was M. Maltioni, met een groot getal an dere persoonen, op een banket uitgenoodigd, aen boord van den engelschen stoomer Ariadne. Des avond», na het banket, keerde hy huiswaerts; onder weg ontdekte hy dat twee persoonen hem opvolgden. Terwyl hy in de Beeldekensstraet aen een natuerlyke behoefte voldeed, bragt een der twee mannen, hem eenen slag toe en wierp hem eene hoeveelheid vitriool in het acngczicht. Maltioni liet eenen smartkreet hooren, en de twee onbekenden namen de vlugt. Het slagtoffer was wreed mishandeld; de vitriool had zyn aengezicht yselyk verbrand. M. Maltioni beweerde de aenvallers niet te kennen. Niettegenstaende de beste verzorging, verergerde zyn toestand van dag tot dag. Den 30 april 's morgens, op :yn sterfbed, hoeft men nogmaels naer de daders ge- viaegd;ditmael heeft hy gesproken en zekeren Meyers, klerk by M. Van Bellingen, aengeduid, als zynde de persoon, welke hem de vitriool in het aengezicht had geworpen. Hel parket, onmiddellyk verwittigd, heeft Meyers op zyn bureel doen aenhouden; na hem onderhoord te hebben is zyn vader, een scheepskapitein,op de beurs aengehouden. Maltioni zou den dader van dit schelmstuk niet heb ben doen kennen in geval hy van zyne wonden gene zen ware geweest. Men schryfl uit Antwerpen aen de Gazette^an Brus sel, over'het onderzoek dezer zaek het volgende: De beschuldigden zyn niet meer in 't geheim gehouden; maendag hebben zy het bezoek van persoonen hunner familie ontvangen. Algemeen denkt men, dat er be kentenissen zyn. Volgens inliglingen, die ik heb kun nen inzamelen, heeft men by den zoon Mcyer een zak boek gevonden, bevattende aenteekeningen, volgens welke hy in den loop der maend april van zynen vader verschillige sommen zóu ontvangen hebben, te samen beloopende tot ongeveer 4000 fr. Vo'or wie de gierig heid van vader Meyer kent, schynt deze schielyke mildheid wel aerdig, en men is geneigd er de reden van op te zoeken, des te meer daer de zoon juist aen zyn vader verweet,dal hy hem geen geld wilde geven. Meyer had maer eene kleine jaerwedde by den heer Van Bellingen. Naer het schynt, heeft men in de klecrkas van K. Meyer gezocht", om te zien of men er geen klee- dingstuk zou aenlreffen, waerop men sporen van de zuerstof zou vinden, die de dood van Mattioni heeft veroorzaekt. De kleermaker van Meyer heeft gezegd hoeveel broeken deze moest hebbenmen bevond dat de broeken ongedeerd waren, maer dat er eene ont brak. Toen dacht het parket dat de ontbrekende broek wel degene zou kunnen zyn, welke de aengehoudene m: het gevang aen had. fnderdaed, het onderzoek van "ÖH kleedingstuk leverde het gezocht bewys op. Ten huize van Meyer heeft men ook -twee fleschjes gevonden, waervan één Japansch vergift bevatte, waeraen men een yselyk uitwerksel tocschryft. Is het eene fabel of waerheid, ik weet het niet, maer men 'zegt, dal een druppel van dit vocht op 't lichaem ge worpen, op tyd van 2 of 3 jaren de ontbinding van het vleesch en der organen teweeg brengt, zoodanig dat de persoon, die slagtoffer is van zulk eene vergift tiging, zich gedurende zyn leven in verrotting zie vallen. Dat is overigens met den ongelukkigen Mattioni gebeurd. Deassuranciemaetschappyen,die Mattioni verzekert hadden, hebben beslag doen leggen op de goederen van Meyer. Ongelukkiglyk was de assurancie maer voor 45,000 fr. en is ze dus niet toereikend om te voor zien in het bestaen Mev. Mattioni en hare kinderen. Er zal dus eene burgerlyke actie ingespannen worden legen Meyer, ten zelfden tyde als het crimineel proces zynen loop zal hebben. Kapitein Meyer zal door den hoer Martelaere verdedigd worden. Het is thans zeker dat Mattioni gretig verlangde naerwraek. Hy heeft zynen oudsten zoon doen zweren hem te wreken. Trouwens, hy heeft meer geleden dan men zeggen kan, zonder overigens eenen stond zyne koelbloedigheid te verliezen. Eene halve uer voor zyne dood waren zyne oogen lotael verloren. Een dei-zelve was niets meer dan eene vormelooze vleesehmassa, de andere had de groote van een vyffranksluk gekregen,en was omkransd door groene en roode kringen. De oogappel was verdwe nen. Zyn mond was nog eene verlikale opening, die gansch het gelaet doorkliefde van aen het oog tot aen de kin. Als het waer is«wat men beweert, zou het regterlyk onderzoek zich uitstrekken tot Parys, om feiten vast te stellen die daer zouden gebeurd zyn en persoonen betreffen, die in dit bloedig drama zouden betrokken zyn. De ontleding des overschots van Mat tioni is toevertrouwd aen den heer Swarls, der Uni versiteit van Gent, en aen den heer Van de Velde, apotheker-scheikundige. Eene zonderlinge omstandig heid is,dat de vader van den heer Swarls,een scheeps kapitein was, die in Indien vergiftigd is geworden. Men schryft uit Charleroi, 44 mei: Dry personen waren gisteren avond naer den schouwburg gegaen en keerden, na het eindigen der vertooning, naer Montigny-sur-Sambre terug. Eens klaps deed een hunner een misstap; hy wilde zich aen zynen kameraed vasthouden en beiden vielen in het water, hetwelk op die piaets zeer diep is. Te vergeefs riep de derde persoon om hulp; zyne kreten werden niet gehoord. Ook waren zyne pogingen te vergeefs, om zyne ongelukkige makkers ter hulp te komen, en ten slotte moest hy alleen huiswaerts keeren. Des anderendaegs morgends werden de twee lyken opgc- vischt. -De ongelukken, aen depetrool toe te schryven, vermenigvuldigen zich te Verviers. Zondag, was een bevallig 41jarig meisje, dat hare tweede communie deed, naer hare tante gegaen om ze haer schoon wit kleed te laten zien, toen tedicht by de kachel komende, waer de tante petrool in goot, om 't vuer aen te dry ven, de witte sluier der kleine in vlam schoot. Het vuer deelde zich onmiddellyk aen gansch haer toilet mcé, cn in min dan twee minuten tyd, was het kind door de vlammen omringd, die haer diepe brandwon den veroorzaeklen. Men wanhoopt het meisje te- red den. - KOOPHANDELS-REGTBANK VAN 'AELST. Failliet. De Regtbank. Gezien de waerschuwingvanopschorsing der betalingen gedaen ter greffie dezer stad den 8 Mei 1872 door sieur Joseph Rajon, appreteur te Aelst Gezien de art. 442, 465, 466, 468 en 472 der wet van 18 April 1851 op de faillieten en op- schorsingen. Na in naem der wet beraedslaegd te hebben verklaert de failliet geopend van sieur Joseph Rajon appreteur te Aelst, behoudt zich om er later de opening van te bepalen in uitvoering van het art. 442 8 2 der wet op de faillieten. Benoemt M.Paul Moens,byregter by de regt bank, regter-kommissarisvan de failliet. Benoemt M. Aug. Janssens advocaet te Aelst curator der failliet. Beveelt aen de schuldeisschers de verklaring hunner schuldvorderingen te doen ter gretlie binnen tydverloop van twintig dagen beginnende van heden. Bepaelt op 12 Juny 1872 ten 11 uren voor middag, ter Zittingszael derKoophandels-Regt- bank van Aélst, de sluiting des proces-verbaels van verificatie der schuldvorderingen en de be pleitingen over de geschillen dié uit deze veri ficatie zouden kon nen ontstaen,op 26 Juny 1872. Beveelt...".. Aldus gevonnisd en uitgesproken in openbare Zitting den 8 Mei T872. Voor gélykvormig uiltreksel. De Greffier, H. J. PAPPAERT. HOLLOWAY'S PILLEN EN ZALF. Maeg en nieren. Tusschen deze twee organen bestaet er eene naliwe en innige betrekking, welke geopenbaerd wordt door het afnemen, dat by alle kwalen, die de nieren aen doen, piaets grypt. Eene maeg, die van streek geraekt, is dikwyls het eerste kenteeken, van ongesteldheid der nieren. Holloway's middelen fot dat doeleinde gebezigd kunnen menigen ernstigen, en te gelykcr tyd noodlottigen aenval ten cencnmalc afbreken. Zy werken met wonderlyke kracht op elk afecheidings-orgaen maer in 't by- zonder regelen zy de maeg de lever de nieren door de gezonde werking daarvan te (herstellen en alle verstopping of onzuiver- heid te verdryven. Het is noodig dat de Zalf tweemael daegs goed op aengedane leden gewroven wordt; zoodra zy in de huid getrokken is, vermeerdert zy sterk den zuiverenden invloed der Pillen. GEBOORTEN. MANNELYK 8 VROUWELYK 3 HUWELYKEN. G. Michicls, koopmanski, met J. Van de Voorde, z. b. R. Bonnet, koopmanski, met J. Claessens, z. b. F. Filbien, kleerm. met M. Van der Kelen, z. b. H. De Cock, twyndersg. met M. Spaens, twynst. P. Hereman, twyndersg. met M. Bombeeck, twynst. V. Deghels, wev. met F. Ernst, twynst. F. De Rop, metsersg. met J. Coene, dagl. F<De Smedt, huidevettersg. met C. Van den Bossche, twynst. C. De Koninck, kleerm. met H. Matlhieu, kantw. P. Meert, landb. met P. Hoebeck, kantw. OVERLEDENEN. T. Matthieu, twynder, 17 j., Langeridijerslr. C. D'hondt, twynder, 45 j., Mylb. A. Strypens, wede Walgraef, 72 j., Leopoldstr. Een kind onder de zeven jaren. AELST, merkt van Tarwe Mestelüin Rogge Ceerst Haver Hoppe (1871) de 50 kil. Hoppe (4869) Raepzaed Lynzacd Raepzaed-olie Lynzaed-olie Raepzaed de 400 kil. Lynzacd Aerdappelen (roode) per 400 kil. Idem (witte) Boter per 3 kil. Eyers de 25 Vlas de 3 kil. Viggens het koppel Lynwaden ter merkt gebragt heden. fr. 34—00 k 35—00 b 21—00 29—00 18—00 20—00 b 46—50 47—00 44—00 16—00 00—00 000—00 b 00—00 00—00 46—00 32—00 00—00 35—00 -00 000—00 16—00 00—00 49—00 26—00 8-4)0 0—00 6—00 4—72 4—50 46—00 20—00 30—00 900 0—00 7—09 4—94 5—00 56—00 verkogt 25 te Welle en Erpe. De Notaris Verbrugghen, te Aalst,zal met winst van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen 1° Eenen Meerseh, te Welle, in de Welle- meerschen, gekadastreerd wijk A, N° 196, met eene grootte van 61 aren 30 centiaren. Verdeeld en zuid- en noordhelfl. 2° Een Boschken met het Gebouwtje er op staande, te Erpe, in den Oonegem, gekadastreerd wijk B, Nos620a en 620b, met eene grootte van 5 aren 60 centiaren. Instel, Woensdag 15 M Aona. Verblijf, Woensdag 29 MEI 10 Ten 4 ure namiddag, ter herberg de Diepe Lochting, bij d'heer Van Cauter, te Aalst, Nieuw- straatpoort. OPENBARE VERKOOPING te Erpe. De Notaris Moens, te Lede, zal op de hierna bepaalde Zitdagen, ten verzoeke van wien het behoort, in het openbaar verkoopen Eerste hoop. Een parceel Land, gelegen te Erpe, op den Boschkauter, groot bij meting 11 aren 20 centiaren, palende oost verscheide Ei genaars, zuid de heer Josef De Wint te Nieu- werkerken, west de Rijbaan en noord de kin deren Meuleman.. Tweede koop. Een parceel Land, gelegen te Erpe, op den Rooker, groot 30 aren 75 cen tiaren, palende oost de heer Charles-Matthys- Impens, zuid Charles Van Wezemacl, west de erven DeSchaepdryver en noord Egidius Ruys- sink. Derde en laatste koop. F-en parceel Land, ge legen te Erpe, op het Kammeland,groot bij me ting 21 aren 50 centiaren, palende oost Frans Van de Velde en de erven Verhoeven, zuid Bernard De Brucker, west en noord Dominicus Claeys. Boomprijs 90 francs. Voorschrevene goederen in gebruik zonder voorwaarden bij de weduwe Josef Roels, te Erpe. ZITDAGEN: Instel, lo a, 4079- Verblijf, 29 MEI lö7-' Telkens ten 4 ure juist namiddag, ter herberg bewoond bij de heer Josef De Fêyter, te Erpe, aan het Dorp. VERKOOPING te Erpe, Meire en Aijgem. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal met gewin van palmslag, openbaarlijk verkoopen 1° 99 aren Land, te Erpe, Schoonegem, sec tie C, N® 756. Verdeeld in 4 loten. 2° 1$ aren Land, te Meire, Meirelput, sectie B, N° 929. 3° 13 aren Land, te Aijgem, op de Broek, tegen den Watermolen, sectie A, ex Nos 1571 en 1572. 4° 6 aren Land, te Meire, Nederhoef, sectie A, N° 1031&. ZITDAGEN: Instel, Woensdag 29 Mei .Q7Ü) Verblijf, Woensdag 12 Juni* 18 Om 4 ure namiddag, ter herberg het Brou wershuisbewoond bij den heer Leander Van Langenhove, te Erpe, aan het Dorp. VERKOOPING te Aelst, in de Molenstraet. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, op Maandagen 13 en 27 Mei 1872, om 5 ure namiddag, ter her berg: Het Koningshof, bij d'heer Livinus Moort- gat, op de Verkensmerkt te Aalst, openba'arlijk verkoopen Een fraai en groot Woonhuis, te Aalst, in het begin der Molenstraat N° 24. Bewoond bij d'heer De Cock, Broodbakker. OPENBARE VERKOOPING van goede gelegen te Erembodegem. De Notaris Breckpot, te Aelst, zal met ge- win van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene party Land, gelegen te Erembodegem, op Kattenbroeck, genaemd den Waesberg, groot 28 aren 2 centiaren, gekend by kadaster sectie A, deel van N° 667.In ge bruik by sieur Franciseus De Gouinck. Tweede koop. Eene party Land, gelegen te Erembodegem, op Kattenbroeck, genaemd den Waesberg, groot 33 aren 88 centiaren, gekend by kadaster sectie A, deel van N° 667.In ge bruik by de kinderen Meert. Derde koop. Eene party Land, gelegen te Erembodegem, op Kattenbroeck, genaemd den Waesberg, groot 30 aren 64 centiaren, gekend by kadaster sectie A,deel van N° 667.In ge bruik by sieur Josephus Dierickx.- Vierde koop. En eene party Land, gelegen te Erembodegem, op den Leegen Voshol, groot 38 aren 24 centiaren, gekend by kadaster sectie A, N°* 732 en 733. In gebruik by Franciseus Van Audenhove en Franciseus Trocli. Verdeeld in 2gelyke deelen. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 11 t** 1079 Verblyf, Zaterdag 25 i>1EI 1Ö'J' Telkens om 4 ure namiddag, ter Estaminet au Faubourg d'Alost, bewoond by d'heer Jean Vinck, te Aelst-Mylbeke, buiten de Pontstraet- poort, aen den Brusselschen Steenweg. OPENBARE VERKOOPING gelegen te Lede. De Notaris Breckpot, te Aelst, zal, met ge win van palmslag en gelagen, openbaerlyk ver koopen: Eene party Land, gelegen te Lede, op het Jorisrol, groot 42 aren 30 centiaren, gekend by kadaster sectie B, N° 678. In gebruik tot 24 December 1872 by Henricus Peynsaert. Opleg Boomprys fr. 560. ZITDAGEN Instel, Dynsdag 14 «f 4070. Verblyf, Woensdag 29 MEI löi"' Telkens om 3 ure namiddag, ter Estaminet van d'heer Vagenhende, te Leue, regt over de Statie van den Yzeren Weg. I)e Notarissen De Smet, te Erembodegem en Arents, te Haeltert, zullen ingevolge de schikkingen der wet van 12 Juny 1816 open baerlyk verkoopen Eene behuisde Hofstede te Erembodegem, aen de Keppeslraet, groot volgens titel 20 aren 71 centiaren en volgens cadaster 19 aren 90 centiaren, sectie B, Nos 400 E cn 400 F. Instel Woensdag 29 Mei .n7Q. Verblyf Woensdag 5 Juny Telkens om 3 uren nanoen, ter herberg S,c Bochus, te Erembodegem, aen liet Dorp. VERKOOPING te Aalst, in de Korte Zoutstraat. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal met de vormen der wet van 16 Juni 1816, openbaar verkoopen 1° Een schoon Huis met Hof te Aalst in de Korte Zoutstraat, groot 5 aren 39 centiaren. Bewoond door Mr Van der Smissen-Meirscliaut. 2° Een Hof gelegen alsvoren achter het voor schreven Huis, groot 2 aren 82 centiaren. Gebruikt door denzelven. 3° E11 een Huis en Erve alsvoren nevenst bet voorgaande. Bewoond door Hypolite Van Lierae, barbier. Instel Zaterdag 11 M ,fi7Q. Verblijf idem. 23 j Mei 1872 Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet de Vier Winden, te Aalst op de Keizerlijke plaats. VERKOOPING te Aalst-Mijlbeke. De Notaris De Pauw, ie Aalst, zal openbaar verkoopen 1" Een Huis zijnde eene herberg genaamd de Kroon, te Aalst-Mijlbeke, Langestraat.Bewoond door d'echtgenoten Limpens-Callebaut. 2° Eene partij Holland gelegen ajsvoren, ach ter voorschreven Huis, groot 13 aren 25 centi aren. Gebruikt door dezelve. Instel Donderdag 16 M Aona. Verblijf Vrijdag 24 I>1LI 10 Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg St-Eloi, te Aalst-Mijlbeke, Langestraat. Winkel- en Herberggerief, TE AALST-MIJLBEKE. Bovengenoemden Notaris De Pauw, zal, ten huize en ten verzoeke der echtgenoten Limpens-Callebaut, te Aalst-Mijlbeke, in de Langesraat, op Vrijdag 24 Mei 1872, om 1 ure namiddag, openbaar verkoopen, al de Meubels, Winkel- en Herberggerief, aldaar te bevinden. VERKOOPING MAGAZIJN te Aalst. De Notarissen De Pauw, te Aalst en Tib- baut, te Calcken, zullen op Donderdag 2 Mei 1872 laten instellen en op Donderdag 23Mf.i 1872 laten verblijven, telkens om 3 uren namiddag, ter Estaminet van d'heer Sylvain Tolleneer, te Aalst op de Keizerlijkeplaats, te weten 1° Een schoon Huis en Hof te Aalst aen de Groote Markt. Bewoond bij d'heer Van Vae- renbergh-Noël. 2° Een Huis en Erve te Aalst Groote Markt, nevenst het voorgaande. Bewoond door Juf frouw Angélique Callebaut. 3° Een Huisken te Aalst in de Zonncstraat. Bewoond door Emmanuel Van Nuffel. 4° Eenen Hof te Aalst in de Kalverstraat, groot 2 aren 70 centiaren. Gebruikt door d'heer Sylvain Tolleneer. 5° Drij Huizen aan de Geeraardsbergsche- straat. Bewoond door Jan Libaut, Jan Wcl- leman en Frans Bouché. 6° Een Hof en Gloriette te Aalst, Nieuw- straatpoort, groot 18 aren 75 centiaren. Gebruikt door d'heer Amandus Rumbaut. 7° Drij Huizen en Erve te Aalst Nieuwstraat- poort, nevenst de herberg Sint-Anne; Be woond door Jacobus Matthys, Carolus Sterck en Désiré De Smet. 8° Een Pakhuis te Aalst in het Peperstraatje. Gebruikt door Louis Michiels. 9° Vijf Huiskens te Aalst in het Peperstraatje, nevenst het voorgaande Pakhuis. 10° En een Huis met Hof te Aalst in de Peper straat. Bewoond door Judocus Duinorit.

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 3