kwetsten en liet twee tirygsgevangen achter. De bende die zich te Estramadura bevond is uit elkander gedreven. Generael Letona bevindt zich lussclien Ognate en de oproerlingen, die de omstreken dier stad verlaten hebben. Maerschalk Serrano is te San-Sebastiani aen- gekomen. De benden die in Biscaye byeengeloopen zyn trachten de fransche grenzen te naderen. De eerste ernstige samentreffing na die van Oroquieta welketusscben de twee partyen plaets had is die van Magnaria. Magnaria is eene kleine plaets in de bergen op omtrent 8 kilometers atstand van Durango, waer de Carlisten de gouvernementstroepen naer toe gelokt hadden. Generael Errevilliaz, sloot by de benden van Amilivia en andere cabecillas. zyne mannen aen en werkte om gene rael Letona die Vergara verlaten had, om zich by het leger van maerschalk Serrano aen teslui ten, van dezer af te snyden en hem metzynedi- visie naer gene plaets te lokken. Ten'7 ure 's morgends vielen de troepen van den pretendent de divisie Letona aen, uitkunne stellingen op den top der Sterra. De legeral- deeling van Letona bestoud uit ongeveer 4000 man, een eskadron ruiters van Pavia en twee batteryen artillerie. Er ontstond een hevig ge vecht dat twee uren duerde, en de gouverne- mentstroepen werden drymael teruggeslagen by de pogingen welke zy aenwenden den berg te beklimmen, onder het geroep van: Leve Carlo VII Toen beval generael Letona een aenval met de bajonnet, de carlistische troepen trokken achteruit tot Magnaria, waer zy nog een hevige wcêrstand-boden. Het geheele dorp werd ver nield en de verliezen der Carlisten worden op 30 dooden en 20 gekwetsten gerekend. Het gouvernement geeft slechts 5 dooden, waeron- der een kolonel en 50 gekwetsten op. De kolom der Carlisten welke omtrent 2,50U man sterk was, is in tvveo deelen naer de provincie Alava achteruit geweken. ITALIË. Men leest in een blad: Sedert den 13 mei 1872, heeft de H. Vader Pius IX zyne volle tachtig jaren bereikt. Ter ge legenheid van dezen verjaerdag, heb ik den ou derdom opgezocht van de Opperpriesters waer- van hy den opvolger is. Te rekenen van Grego- rius XI, wie de IIKatharina van Senen den roem te beurt viel hem naer Rome terug te ge leiden in 1378, meldt de geschiedenis den ou derdom van al de Pauzen, behalve twee of dry uitzonderingen. Hoogcr opklimmende, laet zy menigmael deze byzondeiïieid in de schaduw. Dus, sedert 1378, op dry-en-vyftig Pauzen, vinden wy er dertien die de tachtig jaren heb ben overtroffen. De jongste dezer eerbicdwaerdige taclitigjari- gen, is Paus Gregorius XVI, overleden in 1846, oud tachtig jaren, acht maenden en twaelf dagen. Dan komen de Pauzen Gregorius XII (1406) Calixtus III (1455-1458) en Benediklus XIII (1724- 1730) die ex oequo een-en-taclitig jaren bereik ten; en de eerste dezer dry opperpriesters, Gre gorius XII, het jaer zelvezyner kiezing, op een- en-tachtigjarigen ouderdom, er van afgezien hebbende, leefde hy nog tot den ouderdom van twee-en-negentig jaren. De Pauzen Alexander III (1689-1691) en Pius VI (1795-1799) zyn gestorven, oud volle twee- en-taclitig jaren. Vier opperpriesters overtroffen den ouderdom van dry-en-taclitig jaren: Gregorius XIII (1572- 1585). Innocentius X (1644-1655). Benediktus XIV (1740-1758) enPius IX (1800-1823). Een alleen, Paulus III (1534-1549) stierf na zyn vier-en-taehtigste jaer te hebben bereikt. Dry leefden tot zes-en-tachtig jarenBonifa- cius VII (1294-1303). Clement X (1670-1676). Innocentius XII (1691-1700). Een alleen,Paus Clement XII (1730-1740),be reikte acht-en-tachtig jaren, en een ander, de oudste van allen, sedert 1378, Paus Paulus IV, tot den stoel van denH. Petrus verbeven, in den ouderdom van negen-en-tachtig jaren, in 1555, leefde nog vier jaren en bereikte by gevolg zyn dry-en-negentigste jaer. Paulus IV is nogtans de deken van ouderdom niet der Pauzenboven 1378opklimmende,vindt men inderdaad den opperpriester Gregorius IX, die zes-en-tachtig jaren telde op 't oogenblik zy- uithet midden zyner letterkundige bezigheden, zyner verstrooiingen en uit het midden zyner zalige droomen van jeugdigen overmoed, tot het beheer zyner goede ren en alzoo lol'een praktisch, mateiieel leven en werken geroepen. Aenvankelyk bekoorde hein het nieuwe van zynen werkkring, maer sehielyk begon het hem te verdrieten, als hy rekeningen moest door zien, boekhouden, het opzicht over arbeiders houden, en processen beginnen- of vervolgen moest. Zulks ging zyne krachten te boven en benam hem alle levensgenot. Hy liet alles vlotten en dryven, gaf ner gens meer acht op en bemerkte eerst toen het te laet was,daervan de nadeelige gevolgen. Ily moest iemand hebben, die by trouw en voorzichtigheid, ondervin ding en vastberadenheid, voegde. Die keus viel hem moeilyk, vele hadden zich aengeboden, niemand ech ter beviel hem, tot hel toeval hem Wildslroom te gemoet voerde, liet gunstige opzicht, hel beslissende gedrag dezes mans, en de voortrefielyke getuigenis van cenen cngelschen lord, wiens goederen hy be- stuerd had, alles besliste tot zyn voordeel, en haelde Edmond over hem te beproeven, en uit het gesprek met zynen dienaer vernemen wy, hoe gelukkig die proef uitgevallen is. Baron Edmond stond hierdoor meer vry tegenover zyne bloedverwanten, die hy' niet meer nooclig had, en kon gerust de neiging van zyn hert volgen. Tervvyl wy dit een en ander ter kennis onzer lezers brengen, was Edmonds toilet voltooid en hy haeste zich, zyn morgendbezoek by Clementina en de gravin M... aftegaen leggen, hebbende de laelste zich na vele smeekingen laten overhalen, met Clementina tot haer aenstaende huwelyk op het slot des barons te wonen, en daervan eenen vleugel in te nemen. (Wordt voortgezet.) lier verheffing, in 1272, by regeerde byna veer tien jaren en stierf byna honderdjarig, in 1241. Joannes XXII, in 1334 gestorven na eene re geering van achttien jaren, was zyn negentigste jaer'te boven gegaen; en Celestinus III (1191- 1198), zyn twee-cn-negenste jaer. Onder de Pau zen die ui de geschiedenis aongetcckend zyn, vinden wy er twintig die min of meer den ou derdom zyn te boven gegaen, tot welken Pius IX beden gekomen is. —Te Milaen is zekereGiacome P.,een yoor- naem ingezetene der stad, die de vyflig jaren reeds'achter den rug heeft en eer klein dan groot was, eensklaps dal is binnen den tyd van dry maenden, 24 a 26 centimeters gegroeid. Die on- verwaclïtecnmcrkwaerdigegroei heeftP. overi gens in 'tgeheel niet ziek gemaekt.Integendeel; zware boofdpyn, wa.eraen hy vroeger herhacl- delyk leed, heeft nu geheel opgehouden. Nadat echter de natuer goedgevonden had M. P. op zoo vvondorlyke wyze te verlengen, heeft hy geen rust pf duer meer in zyn huis, want dagelyks komen hem menschen uit alle streken van Italië bezoeken. Een hunner heeft zich zelfs niet ontzien, om ui een dagblad te vertellen, dat de# kurieuse verlenging van den heer P. een zeker voorteeken is van een spoe- digen dood. 't Is pleizierig voor den patient! FRANKRVK. De tentoonstelling van Schoone Kunsten, welke thans te Parys geopend is, trekt nu de byzondere aendacht, omdat er verleden jaer geen salon was, ten gevolge van den opstand der Commune. De eerste dag dat het publiek toegelaten werd, was het een zeer ongunstig weder; een yskoude wind dreef den regen over de straet; doch niettemin stond eene dubbele ry dames in de vestibule, waervan de linkerzy inzamelingen deed voor l' oeuvre des chaumières (de opbouw van door den oorlog verwoeste boerenwoningen), en de rechterry gilten inza melde voor de gekwetsten, die in den oorlog ledematen verloren hadden: Deze stoutmoedige vrouwen hadden eene zware taek te vervullen; zy hebben echter zooveel ontvangen, dat zy voornemens zyn de inzameling dagelyks te her vatten, en men heeft hun nu.behoorlyke nisseu van fiuweel, door goj-dynen besehut, in de ves tibule opgericht, waerin zy kunnen zitten. T- Er zullen een deel der veroordeelde Com munards naer het nieuwe fort Saunards, op het edand Oléron,«overgevoerd worden, om de ge vangenissen van Versailles wat te verlichten. Uit Lyon wordt het volgende gemeld: Eene lykstatie ging voorby de protestantsche kerk, toen de lykdragers eensklaps den doode in zyne kist boorden boesten. Als bet eerste oogenblik van verwondering en zelfs van schrik voorby was, zetten zy hunnen last neder en openden de kist,. De man die men naer zynelaetste rust- piaets voerde, was niet weinig verheugd op zulke onverwachte wyze het daglicht weder te zien en scheen niet voornemens in het eerste vierendeels uers nogmaels te.sterven. In plaets van naer het kerkhof te stappen, liep liet groot ste deel der rouwdragers de herberg in en vier den er, met het glas in de hand, de gelukkige wederopstanding van den overledene. De eerste kamer van de burgerlyke regt- bank der Seine moet zich in eene barer eerste zittingen bezig houden met een der zonderling ste processen, waervan de debatten misschien al de geheimen niet zullen ontsluieren. Een vreemde koopman, welke Parys bewoonde op bet oogenblik der uitroeping der Commune, meende er zonder gevaer te kunnen blyven; maer op het oinde der maend mei, met schrik bevangen by bet zien der ongehoorde geweld daden, besloot hy te ontvluchten. Hy gelukte er in de stad te verlaten. Zyne vrouw verge zelde hem en droeg eene som van 100,000 fr. zorgvuldig verborgen met zich mede. Ongelukkiglyk vielen de echtgenooten in de handen der Versailleezen; zy werden erkend voor vreemdelingen, voor Duitschers, zegt men, en aengehouden. De echtgenoot werd langs den eenen kant en de vrouw langs den anderen weg- gebi agt. De vrouw werd naer Chateletgebragt,en men nam de 100,000 fr. in beslag. Eenige dagen na dien stelde men haer in vryheid. Hare eerste zorg was haer echtgenoot op te %>eken: zy vernam dat hy gefussilleerd was. Toen dacht zy aen hare 100,000 fr., vroeg ze aen al de overheden weer, en daer niemand haer aenhoorde spande zy heden een proces in tegen den officier, welke liet detachement com mandeerde en welke zy veranlwoordelyk maekt voor de som welke hy in beslag genomen heeft. Te Parys is overleden, de eens beroemde tenor Lafeuillade, die het eerst te Brussel de rol van Masaniello in de Muette de Portici heeft gezongen en door zyn Amour sacréde laputrie als het ware het teeken heeft gegeven lot het uitbersten van de Belgische revolutie. IIy is 72 jaren oud-geworden en achtereenvolgens tooneeldirccteur te Marseille, Toulouse en Montpellier geweest. De prinsen van Orleans hebben van M. Thiers de vergunning gekregen, om hetstot- felyk overschot van Lodewyk-Philip naer het kasteel van Dreüx over te brengen. De gewezen koning van Frankryk werd te Claremont in En geland begraven. De overvoering zal in de maend july plaets hebben. Zoo groot was het verlangen van velen om de redevoering van M. Ronber te hooren, zegt de Constitutionel,dateeri afgevaerdigde,M. L..., die nog twee kaerten voor de tweede tribune bezat, dezelve verkocht voor 1000 fr. Tydgebrek had hem belet die weg te geven en toen hy door de menigte drong, welke voor het paleis der Nationale Vergadering samengepakt was, riep hy: Ik heb nog twee kaerten en verkoop die voor 500 fr. elk, ten voordeele der slagtolfers van den oorlog. Aenstonds slak eene band een bankbiljet van 1000 fr.in de hoogte en de afge vaerdigde gaf in verwisseling de twee kaer ten. Van 13 tot 20 mei hebben de gezamentlyke krygsraden 457 vonnissen uitgesproken en 21 personen in vryheid gesteld. Het getal der veroordeelden beloopt thans tot 10,277 en dit der onplichtig verklaerden tot 21,356, dus te zamen 31,533 personen, \vacr- over door de krygsraden uitspraek is gedaen. Men vertelde dynsdag in de wandelzalen der Nationale Vergadering, dat generael de Rivière den vorigen dag te Versailles gekomen was en een eerste verhoor aen maerschalk Bazaine had doen onderstaen. Het onderzoek dier zaek zal ten minste zes weken duren. Men leest in de France De Times meldt dat generael Uhrich de verdediger van Straets- burg, aen den voorzitter der republiek geschre ven heeft om hem te vragen voor eenen krygs- raed gedaegd te worden. Deze tyding is onnauwkeurig. Generael Uhrich verlangt zeer eenen maetregel die hem zou toelaten openbaer te antwoorden op de aenvallen waervan hy het voorwerp is, maer hy aenziet het als zynen plicht van soldaet, te wachten tot de minister van oorlog eene beslissing genomen hebbe. Men verzekert, dat de kommissie van ge- nadeverleening, de vraeg tot strafverzachting verworpen heeft van Boudin, die ter dood ver oordeeld werd, voor moord op een apotheker uit de rue Richelieu; van Serisier en Boin, schuldig verklaerd aen moord op de paters van Arccuil. Pascal Lucipia zou eene strafverzach ting bekomen hebben. HOLLAND. Maendag voor acht dagen had op de markt te Tilburg het volgende voorval plaets. Een pachter, die veel ongelukken had gehad, begaf zich naer de markt om eene koe te koopen. Hy vond er een, die hem wel aenstond, maer de prys was te hoog voor zyne middelen. De eige- naer der koe zag den man gedurende de onder handeling scherp in 't gezicht en vroeg hem, toen hy den gevraegden prys boven zyn midde len verklaerde, of hy niet K. heette. Toen de pachter verklaerde, dat zoo zyn naem was, her nam de ander: Kent ge my niet meer? ik ben Hannes, die vele jaren geleden knecht by u is geweest. De pachter vertelde, dat hy sedert voortdurend met ongelukken had te worstelen gehad, en Hannes, dat hy sedert 30 jaren ge trouwd was; dat het hem goed ging; dat hy zich nog altyd herinnerde, hoe goed de pachter hem had behandeld toen hy knecht by hem was, en hy eindigde met hem uit erkenlelykheid daer- voor de koe present te geven. Men schryft uit Deventer, 17 mei: In het Album der Natuer werd onlangs een voorbeeld aengehaeldvan bet vernuft van eenen hond. Het verhael bleek evenwel geheel onwaer te zyn. Waerheid is intusschen hetgeen onlangs hier ter stede voorviel. Voor een winkelhuis in eene der drukste straten waren op eenen avond de kelderluiken vergeten te sluiten. Does, de huishond, had het opgemerkt en, in plaets van zyn gewoon nachtkwartier te betrekken, legde hy zich digt by de opening neder. Een paer voorbygangers, die nog passeerden en te naby den ingang kwamen, werden door hem aenge- vallen. Trouw bleef by den nacht doorwaken. Toen in den vroegen morgen de bedienden kwamen, verliet hy zynen post, ging naer den stal, en legde zich rustig te slapen. De trouwe Does had zynen plicht volbragt. De Moniteur van woensdag bevat het koninklyk besluit, waerdoor de ldes-kollegiën van de volgende arrondissementen, tegen dynsdag t l juny aenstaende, ten 9 uren 's morgends,zyn byeen geroepen, om over te gaen tot het kiezen van het aengeduide getal Volks vertegenwoordigers. Indien in geval van ballotlecriDg, dezelve niet voor 5 ure ten la'elsle, kan plaets hebben, zal er op dyns dag 18 juny, ten 9 ure 's morgends, zonder nieuwe byeenroeping der kiezers, worden toe overgegaen. Men schryft ons uit Hillegem Onze gemeente komt door een smarlvol en onher- slelbaer verlies in droefheid gedompeld te worden. De achtbare heer Petrus De Cock, burgemeester alhier sedert 4825, ambtenaer van den burgerlyken stand gedurende vyftig jaren, oud-lid van den provincialen racd, ridder van hel Leopoldsorde, is den 23 dezer na eene kortstondige ziekte, aen zyne menigvuldige vrien den ontrukt geworden in den gezegenden ouderdom van 79 jaren en 5 maenden. M. De Cock was met regt den onderstand van ar men en bedrukten die door zyn afsterven hunnen wa ren vader zullen verliezen. M. L. E. Schellekens, onder-voorzitter der regt- bank van eersten aenleg te Dendermonde, is tot voor zitter derzellde regtbank benoen^l, in vervanging van M. Sautois,die tot een anderen zetel is geroepen. De luchtkamer der Notarissen, voor 't arrondis sement Dendermonde, is volgender wyze samenge steld Voorzitter: M. Van Landeghem, Lokeren; lste Syn dic M. Boeklandt, St-Nicolacs; 2de Syndic: M. Pieters, Vracene; Verslaggever: M. Verbrugghen, Erpe; Sekre- taris: M. Leirens, Wetfteren; SchatbcwaerderM. Lan- duyt, Dendermonde; Leden: M. De Pauw, Aelst; M. De Vuyst, Waesmunster, en M. Pecqueux, Haesdonck. De Koning bevindt zich sedert woensdag te La ken terug van zyne reis in Engeland. Den 28 dezer maend viert de koninklyke akade- mie van België de honderdste verjaring van hare in stelling. Er zal, ter dezer gelegenheid, een banket by inschryving gegeven worden, in de lokalen dor aka- demie. De ministers van binnen- en buitenlandsche 'zaken zyn tot dit feest uitgenoodigd, alsook de gou verneur van Brabant, de burgemeester van Brussel en verscheidene geleerden. Des anderendaegs, 29, zullen de leden der akademie en hare genoodigden in het paleis middagmalen. In 1865 was de Luxemburger-maelschappy op het punt eene uitgifte te doen; de titels waren gereed, maer het besluer had zonder do aïgemeene vergade ring gerekend, welke de* uitgifte afkeurde: te titels moesten vernietigd worden, en werden, in tegenwoor digheid der leden van den besluerraed, verbrand. Evenwel kreeg men welhaesl de zekerheid, dat er eenige aen de vlammen waren ontsnapt, en nieltegen- staende de waerschuwingen aen de verschillige bank huizen en wisselagcnten, werden de coupons van die gestolen titels gedurig belaeld. Dezer dagen bood een persoou, by den heer Michez en Comp., Oude Kloêrkooperstraet te Brussel, eene dezer obligatiën te koop aen; de heer Michez deed hem aenhouden: Het was eon bediende der statie vanLuxem burg. Hy zegde de obligatie van eenen gekwetsten Franschen soldaet voor 300 fr. gekocht te hebben. Dit werd niet gelooid en de kerel werd achter de grendels gezet. Men hoopt dat deze aenhouding eindelyk zal aen het licht brengen, op welke zonderlinge wyze de obligatiën aen de vlammen zyn ontsnapt. Wy vernemen dal het groot lot (25,000 fr.) van de Iaetsle leening der stad Brussel, is gewonnen door do sociëteit der bedienden van 't ministerie van open bare werken. Het kiezerskorps van het arrondissement Brussel voor de wetgevende kiezingen, telt dit jaer 17,000 kiezers. Het Hotel Groendael, gelegen in de Putteslraet te Brussel, is onlangs door deszelfs eigenaer in woon huizen veranderd, en een dezer is verhuerd aen M. Marié, wynkoopman. Maendag avond boden twee personen, welke zegden likeurverkoopers te-zyn zich by hem aen, en toonden hem hunne stalen. M. Marie proefde er een van efrna het vertrek der likeurislen, gevoelde hy zich eensklaps zoo onpasselyk, dat hy zich te bed moest leggen. De doktor werd geroepen, maer de ziekte verergerde en maendag morgend blies M. Marie don laelstcn adem uit. De juslicie heell een onderzoek ingesteld en de twee likeurverkoopers zyn aengehouden. Iedereen heeft te Drussel de merkwaerdigc uil slagen kunnen vaststellen, door het gebruik deroxhy- driquegaz bekomen. Het gedeelte der Sint Huibreclu- galeryen, dat er door verlicht is, heeft eenen glans by welken zonderling die der gedeelten afsteekt, waer het oud stelsel nog in zwang is. Binnnen eenige maen den, omtrent half september, zal de oxhydriquegaz algemeen gebruik worden niet alleen in de galeryen, maer ook in hunne magazynen en in den nieuwen doortocht, in de Nieuwstraet geopend. Het is reeds iets. Nieuw-York doet meer. Men verzekert dat de groote gazmaelschappy dier stad verbintenissen met de agenten van den uitvinder van dit verlichiiugsstel- sel, .den heer Tessië du Motay, gesloten heeft, voor het verbruiken der oxhydriquegaz op gansch de uit gebreidheid harer concessie. Wy vinden in den Times van Nieuw-York, van den 6 dezer, de volgende onverwachte byzonderhe- den over de zaek Vogt: De moord van Brussel gaet meer belang opleve ren dan ooit. Karei Vogt, dien men gelooft Jacob Stupp te zyn, een der booswichten die den Ridder Duboisde Bianco vermoord hebben, gaet aen het Belgisch gou vernement overgeleverd worden, indien de zaekwclle- lyk doenlyk is. Er bestaet, wel is waer, geen verdrag van uille vering tusschen België en de Vereenigde-Stalen;n>aor de advocaten der- civiele party, overtuigd dal Vogt en Slupp maor een en dezelfde persoon zyn, begonnen in de oude archieven te zoeken, en vonden in die dos Staets van Nieuw-York eene wet van 1822, die niet afgeschaft is, en den gouverneur magligl om eenen misdadiger belicht van trouweloosheid, aen de over heden des lands, waer de misdaed gepleegd is, over te leveren. »*De verdedigers van den gevangene zyn verzocht geworden, zich voor den gouverneur Hoffman aen te bieden, ten einde te bewyzen, indien het mogelyk is, dat die wet aen hunnen cliënt niet kan toegepast worden. De groot jury heeft een verdict van beschuldi ging (indictment) tegen Karei Vogt nitgebragt, van te Nieuw-York beschikt te hebben over titels of obliga tiën, voortkomende van diefte. Aen eenen tabak-fabrikant van Antwerpen wer den dezer dagen 50,000 sigaren ontvreemd. De voor- naemste dader van dit schelmstuk was een vreemde ling, maer nu is er te Brussel een medepligtige aen gehouden, en terzelfder tyd is er eene aenzienlyke party der ontvreemde koopwaer in beslag genomen. De indische mail, welke gedurende den oorlog over België en Duilschland kwam,en sedert 1 janua laetst weder over Frankryk reed, zal op nieuw over ons land komen, te rekenen van 1 july aenstaend. Maer in plaets van gansch ons land van Oostende naer Herbestal door te trekken, zal de trein over Brussci ryden en den spoorweg van Luxemburg volgen, om naer Duilschland en Italië te komen, tot aen de haven van Brindisi.Deze trein zal alle dagen uit Brussel ver trekken rond 5 ure 's avonds. Hy zal maer stil blyven te Namen,Jemclle en Arlon.Een andere sneltrein komt insgclyks op die baen alle dagen te Brussel. De nieuwe reis is veel korter dan vroeger over Luik en Keulen. Deze trein is voor ons land eene bron van inkomsten van verscheidene honderdë duizende francs. Den 1 ja- nuary had ons gouvernement zich laten misleiden door Frankryk, dat er sterk aen hield de mail langs daer te doen komen, en die ze ons alzoo ontnomen had. T Is dank aen den invloed van Duilschland, dat zy haren weg over België zal hernemen. Wy hebben onlangs gemeld, dat er eene nog al zware geldsom in de statie van Gent was ontvreemd. Men meldt ons, dat er door do Vlasmaetschappy, voor wie dit geld bestemd was, en den verzender eene premie uitgeloofd is van 500 fr. aen wie den dief ol de dieven zou kunnen aenwyzen. Tot hiertoe zyn alle opzoekingen zonder uitslag gebleven. Sedert eenige dagen is men begonnen met de slechting van het front der citadel, tegenover de Kortrykschestraet te Gent. Binnen eenige weken zul len al de vooruitspringende werken dier vesting langs den kant der stad, verdwenen zyn. De vlasmarkt van Gent was weinig bevoorraed; nogtans waren de vragen levendiger dan de voor- gaende week. Voor het gemeen vlas waren de pryzen vast en in ryzing. Delynwaedmarkt was onbeduidend; weiniggewcef- sels en weinig koopers. Men schryft uit Gent, 23 mei De spaermaetschappyen hebben dit jaer geluk. Men schrylt uit Sint-Nikolaes, dat eene spaermaet- schappy dier stad, bestaende uit vyf-en-derlig leden, welke wekelyks een frank storten, het groot lot van 25,000 fr. gewonnen heeft der laetste trekking van de stad Luik. Wy hebben reeds gemeld, dat eene spaermaelschappy onzer stad in die zelfde trekking een lot van 500 fr. heeft gewonnen. Deze goede uit slagen zyn de beste aonbevehng voo'r zulke maet- schappyen. Trouwen is houen, zegt een gentsch liedje. Dit was dynsdag vergeten door een vrouwtje uit de Kruis- boogstraet, wyk Akkergem, te Gent, die, ofschoon nog maer eenige weken getrouwd, het huwelyksjuk te lastig vond. Zy deed hare meubelen op eenen wa gen laden en wilde er mede de vlucht by hare moeder .nemen, doch de man had dit in 't speur gekregen; de kommissaris van politie werd geroepen en de nreubel- kens moesten weder onder het huwelyksdak gedra-

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 2