van Zaeilanden, Land Meersch enWijmenier. Burgerlyken Stand. ANNONCEN. Een Zeemanshuisgezin. met 2 platen van Edward Dujardin. Prijs fr. 1-00. BERICHT. van een Mofstedeken, van beste Zaailanden, van Meubels en Wyncn, van Landen en Meersch, VERKOOPING VAN DE HERBERG LAND en MEERSCH. van allerbeste Hooigras, van 70 knopen Hooigras, Hooigras-Venditie Hooigras-Venditie van 2 HUIZEN en IIOF, van eene behuisde Hofstede HOFSTEDE TE K001», Hooygras en Nagras, Ziehier eenige byzonderheden over die yzingwek- kende gebeurtenis: Men had maendag avond opgemerkt, dat de gaz ontvlamd was in eene galery van den put Saintt- Caroljne, en men had den ploegbaes Lhost en ver scheidene oude mynwerkers gelast, dezelve te gaen uildooven. Dynsdag morrend, rond 5 ure, op liet oogenblik dat men dacht dal dit werk volbragt en dat alle gevacr geweken was, ontstond er eensklaps eene ontploffing en men bevond welhaest dat I.host, zyn .zoon Elias en dry andere werklieden hel leven verlo ren hadden en dal nog twee arbeiders zware brand wonden bekomen. Gelukkiglyk waren juist al de andere werklieden uit den put opgehaold, en het is dank aen dezen maetregel, dat hel ongeluk, hetwelk rEcds zoo groot is, nog geene schrikwekkender gevolgen heeft gehad. In Groningen (Holland) heelt een zwerm bieën een doodelyken aenval opf eenige paerden gcdöon, in den Reiderwolder-polder. Een landbouwer was aldaer bezig met een wagen met 2 paerden, klaver uit het veld te halen, toen de bieën hem en de paerden aen- vielen. De laetsten stierven spoedig en de landbou wer verkeert nog in bedenkelyken toestand. Hel ver gif der bieën schynl, als het in belrekkelyk groote hoeveelheid wordt aengebracht, al zeer spoedig en hevig te werken. Voorzichtigheid blykt dus wel zeer noodzakelyk te zyn. De laelsle tydingen die te Kopenhagen uit hel eiland Ysland (Zweden en Noorwegen) zyn toegeko men, berigten dat men er legelyk met de uitbarsting van den Vesuvius op 16 april eene aerdbeving ge voelde. De eerste schokken waren niet hevig, maer werden van langs om moer beduidend. Des anderen- daegs en daeropvolgende nacht en dag werden de schokken met min of meerdere hevigheid gevoeld. De zwaersleaerdbeving had op 18 april,'smorgends ten 9 ure, plaels. De schok was zoo hevig dat men- schen en dieren ten gronde vielen en byna al de hui zen van de kleine havenplaets Husavik omgerukt wer den. Toen het schip dal deze tydingen overbragt, ver trok, hadden de aerdbevingen nog niet opgehouden. Men gelooft dat dit de voorbode is eener nieuwe uitbersting van don vuerspuwenden berg Hekla of wel van de vulkanische bronnen, waervan de grootste ge kend is onder den naem Geiser. Uil Praeg (Oostenryk) wordt van 27 mei gemeld Ten gevolge van hevige wolkbreuken is een groot ge deelte des lands overstroomd. Een aenzienlyk aental menschen is omgekomen; de oogst is uren ver in den omtrek verwoest; geheele dorpen zyn door den vloed vernield. Ten gevolge dier wolkbreuken is de Elbe meer dan 6 ellen gestegen en was gisteren nog wassende. De rivier is op sommige plaelsen builen hare oevers getreden en heeft hier en daer groote verwoestingen •nengerigl. De schipbruggen zyn weggespoeld, en eene stoomvaert naer de overstroomde en bedreigende punten is spoedig ingerigt. Ook de Neekar is buiten zyne oevers getreden, waerdoor eene sohipbrug vernield is. Te Khanstadl, steeg het water 13 voet boven de gewone hoogte. Dy Eriedriehshaven kunnen de spoortreinen den gewo nen dienst niet doen. Er zyn vreeselyke tydingen uit Amerika aengeko- men over de verwoestingen, die dooi* een onweder onder de schepen, uitgevaren om zeehonden te van gen, aengerigt zyn. Vier sloombooten en 40 zeilsche pen schynen tusschen de ysbergen en ysvelden schip breuk geleden te hebben, aen de kust van Labrador en Nevv-Foundland. De heele bemanning van de stuk geslagen schepen verloor het leven. Drieven uit Antiochie (Turkye) toegekomen geven de volgende nadere byzonderheden over de vreeselyke aerdbeving, waerdoor de stad en hare oinstreken ge- gceseld werd, en waervan reeds vroeger per lelegraef berigt is gegeven. Twee derde deblen der huizen in de stad zyn niets meer dan pginhoopen, waeronder de schoonste, hechtste en oudste gebouwen der plaets moeten ge rekend worden. De huizen welke niet ingestort zyn, werden zoodadig beschadigd dal het met zeer veel gevaer gepaerd gaet, dezelve nog te bewonen. De inwoners aen de grootste ontberingen overge geven, verblyven in tenten welke rondom de stad zyn opgeslagen. Dy de optelling der inwoners ontbraken 1500 Mahometanen, 250 Kristenen en Joden. Naby de stad ligt het eiland Suadia. Op die plaets stonden vroeger een duizendtal woningen, waervan er geen enkel is regt gebleven. Te Elonshia en Eljadida, twee andere plaetsen in de nabyheid van Antiochiö, is eene nog reglstaende woning eene zeld- zaemheid. Eljaba en Gallack zyn totael verwoest en in de laetst genoemde plaets verloren 200 personen doordevrees- selyke ramp het leven. Tevens met de .aerdbeving ontstond er eene breede gapende opening in den berg Bilias, waeruit eene zware stroom zwart water ont snapte, dat eencn overdragelyken stank verspreidde. De herders der kusten hebben opgemerkt dat de zee terzelfder tyde dat de aerdbeving plaets had, ruim honderd voet boven hare gewone hoogte opgeheven werd. Acht dagen nadat de aerdbeving had plaels gegre pen, trad een grieksche priester in de kerk van Antio chie om het zilverwerk der kerk te redden, toen hy eene zwakke stem hoorde. Hel was een meisje van 18 jaren dat met haren jongeren broeder levend onder de puinen begraven werd. Men gelukte er in de slagt- oflers uit hun graf te halen, maer het meisje stierf eenige uren later aen uitputting. De broeder hoopt men in het leven te behouden. Kunst-, en Letternieuws. Ten gevolge'van opdelvingen te Jupille, heeft men de overblyfsels ontdekt van eene gallo-romeinsche woning, stukken mozaiek, vazen van verschillende soort, schryfstylen, kopnaolden, eenige munten en eene groote hoeveelheid romeinsche tichels; dacren- bovcn vele stukken van uiterst merkwaerdige vazen, met maskers of hoofden met gekrulde baerden enhaer, en andere versierselen. Het oudheidskundig instituet van Luik, dat de ontdekking gedaen heeft, is voorne mens gansch het terrein van Gille-Ooq te doorgraven. De minister van binnenlandsehe zaken stelt een groot belang tn deze ontdekkingen, en heelt beloofd tus schen te komen in de kosten van opdelving,» Op dit oogenblik worden er niet minder dan in negen steden van Europa kunsttentoonstellingen ge houden, namclyk teParys, Londen, Weenen, Amster dam, Luik, Montpellier, Nancy, Bergen en 's Graven- hage. HOLLOWAY'S ZALF EN PILLEN. Eene genezing vodr zweren, aenbeijen, fistula en zweren. De vele voldoende genezingen die hel gebruik van deze onwaerdcerbare Zalf voortkomen, in de gevallen, waerin de patiënten aen deze kwalen geleden hebben, hebben vele geneeskundige practici genoopt om ze in de hospitalen, en in hunne byzondere praktyk in te voeren; en vele voorbeelden zyn er dat de lyder als on- lif*iier beschouwd werd, en dat loch Holloway's Zalf in vee- niging met zyne Pillen, de meest wanhopige wonden genezen. Deze middelen zyn zonder weerga wat aengael de genezing van scheurbuik on huidziekten, enz. By alle huid-aendoeningen, waennede de kinderen dikwyls geplaegd worden, van de een voudige roode dragt der oogen lol aen de ingewikkelde scheur buik kwalen, oefent Holloway's Zalf een' opmerkelyk gunstigen invloed uit daer zy de ontsteking afkoelt, de opzwellingen ver mindert, en minder pyn aen den ongeduldigen lyder doel ondergaen. GEBOORTEN. MANNELYK 3 -o YROUWELYK 10 lil WELYKEN. A. Ringoir, twynder, met M. Boonc, werkvrouw. J. Ylasschaert,'twynder, met J. Phlips, kantw. OVERLEDENEN. J. Quairier, wed® Evit, eigenaerster, 92 j., Moleslr. II. Audennert, broodbakker, 62 j., Graenmerkt. A. Van den Wyngaert, vr. Van der Taelcn, z. b. 73 j., ■Brabantsir. C.Vcrdickt,8 j.,Mylb. J. Walerinckx, m. Droesbeke, kachelmaker, 73 j., Zoutstr. J.Sje- naert, wedrVan der Haegen, z. b. 81 j., Zonneslr. Een kind onder de 7'jaren. AELST, merkt van lieden. Tarwe fr. 31—30 36—00 Mestchnn 23—00 29—00 Rogge 20—00 20—25 Geerst 17—00 00—00 Haver 15-00 16—50 Hoppe (1871) de 5) kil. 00—00 000—00 Hoppe (1869) 00—00 00—00 Raepzaed 46—00 00—00 Lynzaed 32—00 35—00 Raepzaed-olie 98—00 000—00 Lynzacd-olie 86—00 00—00 Raepzaed de 100 kil. 19—00 20—00 Lynzaed '26—00 30—00 Aerdappelen (roode) per 100 kil. 9—50 11—00 Idem (wille) 8—00 906 Roter per 3 kil. 0—81 7—90 1—80 2—00 Vlas de 3 kil. 4—50 5—00. Viggens het kóppel 46—00 36—00 Lynwaden ter merkt gebragt 60 verkögt 37 GENT, merkt van 31 mei. Tarwe fr. 29—50 30—50 Rogge ■17—50 00—00 Geerst 00—00 00—00 Haver 13—50 14—25 Boekweit 17—00 00—00 Paerdeboonen 00—00 00—00 Koolzaed-olie 85—00 00-00 Lynzacd-olie 83—00 00—00 Koolzacd 43—00 00—00 Lynzaed 34—00 38—00 Koolzaedkoeken. 18—00 19—00 Boter per kil 2—70 2—85 Eyers de 23 1—90 2—00 Te bekomen ten bureele dezes blads. Verhaal door HEA'DItiU COiVSCIEACE, Ferd. ROGGKMAN-LUYTGAERENS, in de Leopoldstraat te Aalst, gelast zich met liet leve ren van lijsten en encadreren der onlangs ver schenen gesteend rukte Afbeeldsels der gewezene vijf katholieke Ministers, aan den prijs van vijf francs en daarboven. Ook verhoopt hij binnen kort gezegde afbeeld sels te kunnen bezorgen aan al wie er hem de vraag zal van doen aan den prijs vanfr. 2-50. Zijn magazijn is altijd wel voorzien van Ven sterglas, Elessehen, Spiegels met en zonder Caders, alle soorten van drooge en gevrevene Olieverwen, Borstels, Stopsels, Sponsen en Zeemvellen, alsmede van Glijerwerk, Porcelijn, Cristaal en Glaswbrk. Dit alles op waarborg en gematigde prijzen. VERKOOPING te Wanzele, nabij het Dorp. De Notaris De Windt, te Oordegem, zal openbaarlijk verkoopen: Een behuisd beschuurd en bestald Hofstede ken, te "Wanzele, nabij bet Dorp, groot van gronde -10 aren 16 centiaren. Onmiddelijke ingebruiktreding. Énkele Zitdag: Dijnsdag 4 Jumj 1872, om 2 ure namiddag, ter herberg van Constant De Greef, te Wanzele, Dorp. OPENBARE VERKOOPING te Wichelen. De Notaris De Windt, te Oordegem, zal openbaarlijk verkoopen, de volgende goederen, allen gelegen te Wichelen: 1° 25 aren 81 centiaren Land, op het Veken, in gebruik bij Petrus Baeyens. 2° 38 aren 21 centiaren Land,gehucht Bohe- men, op Scheldakker, in gebruik bij zeiven Baeyens: Deze partij is verdeeld in tweedeelen de oosthelft en de westhelft. 3° 28 aren 94 centiaren Land, op het Walle ken, in gebruik bij August van Lippevelde. Alle die goederen zijn gebruikt zonder voor waarde. ZITDAGEN: Instel, 5 187s) Verblijf, '19 JUMJ 18 7~' Telkens eenen Woensdag om 2 ure namiddag, ter herberg van Frederic Van Duerm, te Wiche len, Margote. Studie van den Notaris BRECKPOT. OPENBARE VERKOOPING te'Erembodegem, op Kattenbroek en op den leegen Voshol, te zamen groot 1 hectaer 30 aren 78 centiaren en te zamen gebragl op fr. 8820. Berden en laetsten Zitdag, Zaterdag 8 Junij 1872, om 4 ure namiddag, Ier Eslaminet Au Faubourg d'Alost,, bewoond bij d'beer Jean ViNCK.te Aelst, aendenBrusselsclien Steenweg. OPENBARE VERKOOPING iii de Pastory te Meorbeke. De Notaris Leenaert, te Ninoveresiderende, zal Woensdag 5 Juny 1872, om 8 uren 's mor gens, ten Sterfhuizc van den Eerweerdc lieer De Puyseleir, Pastor te Meerbekc, openbaerlyk verkoopen, een schoon Mobilair, Beddcgoed, Linnen, Zilverwerk, enz. en eene groote hoe veelheid goede en oudé Wynen, namelykMedoc, St-Jalien, St-Emilion, Pauillae en Margaux, Tours, Rhyncn Moselle Wynen. De Wynen zullen om 2 uren namiddag, opge roepen worden. VERKOOPING te Erpe, Meire en Aijgem. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal met gewin van palmslag, openbaarlijk verkoopen: 1° 99 areii Land, te Erpe, Schoonegem, sec tie C, N° 756. Verdeeld in 4 loten. 2° 19 aren Land, te Meire, Meirelput, sectie B, N° 929. 3° 13 aren Land, te Aijgem, op de Broek, tegen den Watermolen, sectie A, ex Nns 1571 en 1572. 4° 6 aren Land, te Meire, Nedorhoef, sectie A,.N° 1031ft. ZITDAGEN: Instel, Woensdag 29 Mei 4070. Verblijf, Woensdag 12 Junij Om 4 ure namiddag, ter herberg bet Brou wershuis, bewoond bij den heer Lf.andeh Van Langenhove, te Erpe, aan het Dorp. Studie van den Notaris BE VR1ENBT, te Aalst. van een schoon WOONHUIS, te Aalst, in 't be gin der Molenstraat, nummer 24, lest bewoond doof d'lieer Be Cock, Broodbakker. Superabondanten Zitdag, Maandag 10 Jumj 1872, om 5 ure namiddag, ter herberg liet Koningshof, bij Liymus Moortgat, te Aalst, op de Verkensmerkt. OPENBARE VERKOOPING genaamd St-Leonardus, te Nieuwerkerken, aan de Dorpplaats. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter, met winst van palmslag, openbaarlijk verkoopen: Een Huis en Hofstede, zijnde de van ouds ge kende herberg genaamd St-Leonardus, alderbest gestaan en gelegen te Nieuwerkerken, aan de Dorpplaats, gekadastreerd wijk B, N"s 31, 32, 33, met eene oppervlakte van 18 aren 90 centi aren, palende ten oosten aan Judocus De Bac ker, ten zuiden aan den Kerkweg, ten westen aan den heer Edouard De Kegel en ten noorden aan de Dorpplaals. Bewoond door Joannes Sonck-Rcdant, aan fr. 200 s' jaars, met recht van huur tot den 31 December 1872. ZITDAGEN Instel, Maasdag 3 Verblijf, Maandag 17 JUNU 187"" Telkens ten 4 ure namiddag, inde hierbovo*- beschreven te verkoopen herberg St-Leonardus. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen: 30aren 44 centiaren Land, teNeder- hasselt, op het Wolfersveld; 71 aren 15 centi aren Land en Meersch, te Bambrugge, in den Hooi; 9 aren 43 centiaren Land, te Erembode- gem, aan den Boukhoutberg; 31 aren 86 centi aren Land, ook te Erembodegem, aan den Bouk houtberg; 30 aren 74 centiaren Wijmenier, te F-rembodegem, in de Boschmeerschen, en 16 aren 54 centiaren Land, te Hekelgem, tusschen Affligem Dreef en de Langestraat. Instel 11 en Verblijf 26 Jumj 1872, telkens éenen Dijnsdag, ten 4 ure namiddag, in liet Hof van Brussel, bij P. De Winter, te Aalst, aan de Bolermerkt. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal met winst van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen 20 aren 4 centiaren Land, te Erpe, op den Erpekauter, aan den Steenweg; 25 aren 56 cen tiaren Land, te Erpe, op het Vijverveld; 18 aren 74 centiaren Land, te Lede, op Overimpe; 30 aren 50 centiaren Land, te Hofstade, in liet Denderland; 16 aren 81 centiaren Land, te Aij gem, in den Volkaert, en -46 arep 50 centiaren Meersch en Land, te Denderleeuw aan den Om loop. Instel 4 en Verblijf 18 Junij 1872, telkens Penen Dijnsdag ten 4 ure namiddag, in het Hof van Rrussel bij P. De Winter, aan de Botermerkt, te Aalst. VENDITIE te Aelst-Mylbeke. Maendag 3 Jlny 1872, ten 2 ure namiddag, van hel Hooigras wassende rondom het Buiten goed der hoeren Paters Jesuiten. Door i'ainbt van den Notaris Jli. Verbrug ghen, te Aelst. VENDITIE te Denderbelle, Audegem, Wichelen, Berlaare en Schellebelle. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal, op Woensdag 12 Juni 1872, om een uur nanoen, ter herberg de Sterre, te Wichelen-Schoonaarde, en om 2 uren namiddag, ter herberg de Zwaan, te Wichelen aan het Dorp, openbaar verkoo pen 70 koopen schoon Hooigras, wassende op Vloeimecrschen binnen voormelde gemeenten gelegen, alles verdeeld in koopen t'elks gerief, en vervolgens om 4 uren namiddag eene hoe veelheid koopen Brandhout aan do Koeiweide- bosch te Wichelen, geschcid met Lede. te Erpe. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal op Don derdag 20 Juni 1872, om 2 uren namiddag, open baar verkoopen, 26 koopen Hooigras, wassende •op Meersschen gelegen achter den Watermolen van sieur De Boeck, te Erpe, en aan de Dooren beek. Het te wassenNagras op zelve Meersschen zal met de Venditie opgeroepen worden om met Hoornvee afgeweid te worden. te Aalst-Schaarkeke. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal, op Don derdag 27 Juni 1872, om 2 uren namiddag, open baar verknopen 37 koopen Hooigras, wassende op eenen Meersch genaamd Pontberg, achter het Schaliën Huis, toebehoorende aan d'heeren Cumont, te Aalst. VERKOOPING te Aalst,. Korte Zoutstraat. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal, bij superabondanten zitdag, op Zaterdag 15 Juni 1872, om 3 'uren namiddag, ter Estaminet de Vier Winden, te Aalst, definitief toewijzen 2 Huizen en eencn Hof, te Aalst, in de Korte Zoutstraat. Respectievelijk bewoond en gebruikt door M. Van der Smisscn-Meir§schaut eii Ilypo- lite Van Lierdo. OPENBARE VEBKOOP1NG met wel beplanten BOOMGAARD en van LANDEN, te Haaltert. De Notaris Arents, te Haaltert,zal, met ge win van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eóne behuisde Hofstede met Erve en wel beplanten Boomgaard, te Haaltert, in de Molenmeerschen, sektie A,N0S 1554, 1555 en 1556, groot volgens meting 32 aren 47 cen tiaren. Lest bewoond door Bcrnardus Hunninck en kinderen. De prijs der boomen is bepaald op fr. 300. Tweede koop. De oosthelft van eene partij Land, te Haaltert, op het Molenveld, sektie B ex nummer 1547, groot deze helft 9 aren 33 cen tiaren. Boomprijs fr. 15. Berde koop. De weslhelft van eene partij Ltfnd te Haallert op het Molenveld, sektie B ex nummer 1547, groot deze helft 9 aren 33 centi aren. Boomprijs fr. 25. ZITDAGEN: Instel Mandag 3 ,872. Verblijf Maandag 17 JUNI 10 Om 4 uren namiddag ter herberg genaamd de Kleine Statie, bij Jan Baptist Standakrt, te Haaltert, Hoogstraat. te Erembodegem. De Notarissen De Smet, te Erembodegem en Arents, te Haeltert, zullen ingevolge de schikkingen der wet van 12 Juny 1816 open baerlyk verkoopen Eene behuisde Hofstede te Erembodegem, aen de Keppestraet, groot volgens titel 20 aren 71 centiaren en volgens cadaster 19 aren 90 centiaren, sectie B, N°' 400 E en 400 F. Instel Woensdag 29 Mei ao^q. Verblyf Woensdag 5 Juny Telkens om 3 uren nanoen, ter herberg S* Rochus, te Erembodegem, aen het Dorp. VERKOOPING VAN~T) KOOPEN te Hofstade en Aelst-Mylbeke. Deurwaerder Noteris, zal, ten aenzoeke van den beer Gheeruerdts- Van Aeltert en de er ven AMatthys, op Donderdag 27 Juny 1872, ten 1 ure nanoen, openbaerlyk verkoopen 70 loten goed Gras en Nagras op de Meert- schen gelegen te Hofstade, aen de aloude Be meste.Pan, tegen het Buitengoed van d'erven Matthys, agter de Kerk van Hofstade en daer omtrent op den nieuwen Meersch van de zelve erven-Matthys. Het Nagras zal mogen gemaeyd of geweyd worden; men zal ook het vermogen hebben,om Vlas te leggen. De verkooping zal aenvang nemen tien de Be- roeste Pan en geschieden op gewoone bespreken.

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 3