Burgerlyken Stand. ANNONCEN. Eerste reeksMuziekstukken Vogelschieting met de Bolle Vogelschieting* met de Bol beste Dender-Hooigras, De ongedoogzaemheid van het doctrinair libera lisme voor de katholieke waerheid moet, voor het overige, ons niet verwonderen, want de vrye denk- wyze, die de opperheerschappy van alle persoonlyke gezindheid uitroept, om deze beweerde opperheer schappy te eerbiedigen, is verpligt op dezelfde lyn de dwaling en de waerheid te plaelsen, en het is hem voor altyd verboden aen eene hoegenaemdo wysgee- rige of godsdienstige leering het karakter der onbe perkte waerheid te erkennen. Het zyn deze liberale tegenstrydigheden, die ik niet aenvaerd, en van welke ik luidop alle verant- woordelykhcid verwerp. Voor my wil liberael zeggen: die gedoogzaem is, die de waerheid bemint, en geenszins de losbandigheid. Ik bemin al onze grondwettelyke vryheden zon der uitneming, en ik verg er het genot van voor ieder een. In godsdienst regtzinnige en diep overtuigde katholieke, heb ik de overtuiging dat het my als zulk- danig geenszins verboden is, liberael te wezen, maer het gezond oordeel verwittigt my, dat indien ik ka tholiek en liberael wil blyven, ter zelfder tyd de plich ten kwytende, die deze dubbele titel my oplegt, ik wel stemmen mag vragen van de liberalen, die den godsdienst eerbiedigen, maer 't is my niet toegelaten, in de aenstaende kiezing een schutdak te zoeken on der den standaerd van 't vrydenkend liberalisme, welk, noodzakelykcr wyze, kettersch en ongedoog- raem, de natuerlyke en onverzoenlyke vyand is van 'i katholicismus, van de verdraegzaemheid en van de ryheid. Brugge, 4 juny 1872. Marlier, Gemeenteraedsheer. ïs het liberalismus in den grond, iets ernstigs en aennemelyk, dan dient het verstaen te worden in den zin van M. Marlier. In de afgeloopene mnend april is de beweging van reizigers, op de staetspoorwegen buitengewoon groot geweest. Het aental heeft 1,656,359,89 personen beloopen, terwyl het in dezelfde maend van slechts 1,6344874 575,4 bedroeg. Die vermeerdering is toe te schryven aen de wyzigingen, door M. Wasseige aen bet tarief toegebragt, waertegen de doktrinaire dag bladen zoo lang hebben gezaegd. De gemeente Wetteren zal den 16, 17 en 23 juny den 50" verjaerdag der in bediening treding van M. H. Vilain XI1II, als burgemeester, vieren met een festival van harmonie, een banket, vuerwerk, enz. Een herin neringssteen zal in 'l gemeentehuis geplaelst worden. Sedert cenige dagen is de gemeente Kruishoutem met de statie van Audenaerde door cenen telcgraef verbonden. De kantenfabriekanten van België, vrydag laetst- ledcn in hot ministerie van binnenlandsche zaken ver gaderd, hebben besloten gezamenlyk te Weenen ten toon te stellen. Nogtans schyncn de fabriekanten van Geerardsbergen niet geneigd er deel aen te nemen, in evenredigheid der belangrykheid van hunnen handel. De minister van binnenlandsche zaken heeft van den belgischen konsul te Guatemale twee zakken met condurango ontvangen, eene plant, waeraen men de eigenschap toeschryft om den kanker en bloedziekten te genezen, en van den belgischen konsul te Valpa raiso een pak boldobladeren, waeraen men de eigen schap toeschryft om de leverziekten te genezen. Die geneesmiddelen zyn naer de koninklyke akademie van geneeskunst gezonden, om er proefnemingen mede te doen en verslag uit te brengen over de verkregen uit slagen. De koninklyke akademie van geneeskunst te Brussel heeft mededeeling ontvangen van de vracg, aen den minister van buitenlandsche zaken gedaen, voorde algemeene apothekers-vereeniging.aengaende den invoer der vreemde preparaten en drogeryen. De geleerde vereeniging zal geroepen worden, haer ad vies te doen kennen over die gewichtige zaek, welke de openbare gezondheid aenbelangt. By koninklyk besluit van 7 juny wordt M. B. Du- mortier tol staetsminister benoemd. Hofsteden-pryskamp, ingesteld door de Land- bouwmaetschappy van Oost-Vlaenderen, gedurende de jaren 1873 en 1874. Door het toedoen der Land- bouwmaetschappy van Oost-Vlaenderen, wordt een algemeene pryskamp geopend tusschen de landbou wers der provincie, leden der maetschappy. De land bouwers, bekroond in den vorigen hofstedenwedstryd en wier boerdery een nieuw onderscheiding zou ver dienen, zullen regt hebben op een prys buiten kamp, ter waerde van de belooning, die hun zou moeten worden toegewezen in de orde der belooningen. De hierna aengewezen geldpremjën en eerepenningen zullen worden geschonken aen degenen, wier boer dery, vee en akkers met de meeste zWg en schran derheid zullen gehouden zyn, te weten: le Pryskamp. Tusschen de gebruikers, van hof steden eencruitgestrektheid van 15 hektaren en meer, 1® prys, eene premie van 500 fr. en eene gouden me- dalie ter waerde van 200 fr.; 2", eene premie van 400 fr. en eene zilveren vergulde medalie, 3e, eene premie van 300 fr. en eene zilveren medalie; 4®, eene premie van 200 fr. en eene zilveren medalie; 2® pryskamp. Tusschen de boerderyen ran min der dan 15 hektaren. 1® prys, eene premie van 400 fr. en eene gouden medalie, ter waerde van 200 fr.; 2®, eene premie van 300 fr. en eene zilveren vergulde medalie; 3®, eene premie van 200 fr. en eene zilveren medalie; 4® eene premie van 150 fr. cn eene zilveren medalie; daerenboven zullen er eervolle meldingen, vergezeld van zilveren cd bronzen medaliën kunnen worden toegewezen aen mededingers die, geene pry- zen behaeld hebbende, waerdig zullen worden ge oordeeld eene onderscheiding te ontvangen. Deze plegtige uitreiking der pryzen zal geschieden te Gent, in eene algemeene vergadering van al de le den, welke nader zal worden bepacld. De vrienden en voorstaenders onzer moedertael zullen met genoegen vernemen dat M. Crahay, proku- reur des konings by den tribunael van eersten aenleg te Hasselt, zaterdag een vlaemsch rekwisitorium uit gesproken heeft. Wy wenschen M. den prokureur geluk en hopen dat hy navolgers zal vinden. Op den 17 september aeDstaende zal te Tongeren eene tentoonstelling van landbouw-voortbrengselen geopend worden. Het geheele muziekkorps van Keizer- en Konink lyk Pruisisch garde-ulanen regiment nr 3, te Btirlyn, is, na ontvangen verlof van hooger hand, voornemens eene groote kunstreis te doen van Berlyndoor Noord- Duitschland, Rynland, Westfalen, Holland en België. Dank aen de Amerikanen, zullen wy voortaen kunnen vliegen, gelyk de vogel. Eene nieuwe uitvin ding maekt den mënsch meester van de luchtruimte. Ziehier een feit dai zulks bewyst: Dezer dagen zag men te Montreal eenen man zich oefenen in 't vliegen. Het toestel dat hy draegt bestaet in eenen zak met gaz gevuld, welke de man onder de voeten vastmaekt, ter wyl hy aen de armen eene soort van vleugels hecht. De uitvinder is tevreden over zyne proef en zal eerlang zyne uitvinding door het publiek laten waerdeeren. Er zullen weldra te Montreal vliegtoestellen verkocht worden. Ziekte der verkens. Men erkent de ziekte by een verken wanneer het de ooren hangen laet, wan neer het luijeren zwaermoediger dan naer gewoonte is, of wanneer het van eten afkeerig is. Wanneer men het allengskens ziet afvallen, dan moet men eenige borstels op zynen rug tegen dracd uittrekken: indien de wortels er van zuiver en wit schynen, dan is het niet ziek; maer ziet men er een bloedig of zwartachtig teeken, dan is het ziek. Als een verken er ziek uitziet of niet en eet en ook heesch is, dan heeft dit het haer in de strot en vervol gens zal men seffens den veearts roepen, om dit uit te snyden anders zal het sterven. De veearts Brulet snydt het stryfje haer niet meer uit den hals, maer hy snydt het kort af, brandt die plaets, geeft het verken eenen verkoelenden drank en op 24 uren is het genezen. Als een verken er ziek uitziet en niet wil eten, dóch niet heesch is, zet het dan zeepsop of mcstpoel- water, of wal jong koorn voor; indien het deze dingeD niet drinkt noch eet, dan zal het sterven; anders zal het door derzelvcr gebruik genezen worden, want deze dingen zyn het zeer gezond. Als een verken dat men vet, ziek wordt, dan komt dit gcmeenlyk voort van eene overlading der maeg, waerdoor het bloed naer het hoofd gedreven wordt. Men zal in dit geval een stuk van zyncn staert afsnyden om het tc doen bloeden en het twee sneden brood van binnen goed met zwarte zeep besmeerd, geven, om het te doen purgceren en twee dagen laten vasten. Men moet weten dat de peper een vergift is voor de verkens, vervolgens moet men altyd opletten of er geen peper in het schotel water is, en dat men hun eten laet verzuren in koperen ketels, want dacrdoor kunnen zy ook vergeven worden. Als er eene smeitetyke of overslroomcndc ziekte onder de verkens regeert, dan zal mon in hun eten eenige schyven krionie-wortel of wel eenen stok sol fer laten trekken, of hun wat solferbloem geven, zoo zullen de verkens niet gauw besmet worden. Men leest in de Maesbode, (Holland): Veertig jaren geleden huwden te A. een paer lieden uit de volksklasse. Nauwelyks 3 maenden gehuwd, vonden zy den huwelyksband een last en, na onder ling overleg, zouden zy van elkander gaen, en ieder weder eene betrekking zoeken, de aen als boeren knecht, de andere als meid. In volle eensgezindheid had men dit besluit genomen en men was reeds bezig het onderlinge huisraed onder elkander te verdeelen, toen men stiet op het varken. De spaerpenningen van beiden waren niet voldoende, om dit dier onder el kander te verkoopen. Na veel besprekingen heen en weder besloot men nog 6 a 7 maenden by elkander te blyven, tot dal het dier zoo ver gevorderd zou zyn, dat men het slagten kon. Dit akkoord werd tusschen man en vrouw aengenomen. Zeer snel vloog de tyd om, en zonderling, niet de minste woordentwist had er tusschen hen plaets gehad. Beiden dachten er over na, dat zy na eenige maenden gescheiden zouden zyn. Achting en liefde verkregen dc bovenhand en toen de vastgestelde termyn verstreken was, zeide de man tot de vrouw: Kee! de tyd is om, moeten we hu het varken slagten en verdeelen, of willen wy maer by el- kander btyven? Jan, zeide dezezoo gy doet, is my wel. Ik kan nog zeer goed de boeren gaen die nen, doch ik blyf van jou altyd veel houden. En men besloot by elkander te blyven. Den 5 juny laetst vierde dat pacr zyn 40jarig huwelyksfeest. In Holland loopen in den nacht sneltreinen der maetschappy tot Exploitatie van Stadsspoorwegen van Amsterdam naer Noord-Duitschland, bestaende uit de nieuwe expresselyk daervoor gebouwde rytuigen. De inrigting daervan is zoodanig als in Nederland nog op geen enkelen anderen spoorweg bestaet. Door de aengebragte caoutchouc schyven is de gang van die rytuigen zoo stil en rustig, dat men van het onaengename schokken en slingeren der gewone ry tuigen niets bespeurt en niettegenstaende de groote snelheid waermede de trein rydt, zeer gemakkelyk en zonder eenige vermoeienis daerin kan lezen. In de korapartimenlen der eerste klasse kunnen de met rood tryp bekleede planken uitgeschoven en ge heel aen elkander aengesloten worden, zoodat men als hel ware het rytuig in een bed verandert, waerop men zich gedurende den nacht kan neerleggen,en het vermoeiende van eene lange reis byna geheel ver- dwynt. Kerkelyk IVieuwa. De eerw. heer H. De Coninck, pastoor van Lede, is aldaer zondag 9 juny in den ouderdom van 49 jaren overleden. I» c c Rampen en Ongelukken. Woensdag H dezer in den namiddag heeft den ge- naemden B. De Coster, oud 55 jaren huisschilder al hier, welken bezig was met verwen in de herberg van de weduwe Calsyde op de Vaert, zich by middel van zynen halsdoek op den zolder opgehangen. De Coster, welke zich aen den sterken drank sedert verscheidene dagen had begeven, gaf teekens van krankzinnigheid, en was in benauwdheid, denkende dat zy hem achtervolgden. Het is hierdoor dal hy wanneer twee persoonen er binnen kwamen, zeide, zy komen my pakken en is den zolder opgevlucht alwaer hy het feit beging. Hy laet eene weduwe cn 6 kinderen achter. Een jammerlyk ongeval is maendag voorgevallen tussch'en Drongen en Landegem (Gent). De landbou wer Van de Gehuchte, te Drongen, stond met zyn paerd en rytuig voor de barreel. Toen de trein aen- kwam, verschrikte het paerd, sprong op den yzeren- weg, met het ongelukkig gevolg, dat paerd en rytuig onder hel locomotief geraekten. De landbouwer is le venloos opgeraept, terwyl de nevens hem zittende knecht zeer zwaer gekneusd werd. Een groot ongeluk beeft verleden zondag de ge meente Desteldonk (Gent) diep ontroerd. Eene vrouw die sedert lang zinneloos was, heeft gevolg gegeven aen de bedreigingen die zy dikwyls aen hare familie had gedaen. Des morgends ten 4 ure, heeft zy gebruik gemaekt van de afwezigheid haers mans, die in eenen naburigen winkel koffie was gaen halen, om het vuer aen haer bed te steken, waerzy zich in gelegd heeft, na eerst de kamerdeur goed gesloten te hebben. In een oogenblik stond alles in brand. Men gelukte er wel dra in het vuer te blusschen, maer men vond slechts een verkoold lyk. Men had te Gent eene planken brug gelegd, naest degene aen de vroedkundige school, om by middel van een amerikaenschen spoorweg de aerde van de citadel naer de Bylokemeersche te vervoeren. Dyns- dag morgend is die vliegende brug ingestort, onder het gewigt van vyf geladen waggons. Had men niet in tyds den te zwaren last kunnen wegtrekken, men zou erge ongelukken te betreuren gehad hebben. Verleden woensdag namiddag is een werkman, den genaemden De Clerck, in de fabriek van den heer Fernau, buiten de Krnispoort te Brugge verongelukt, by gevolg van eenen val waerby zyn hoofdschedel verbryzeld werd. De dood was oogenblikkelyk. Men heeft zyn lyk naer het St-Janshospitael overgedragen. Het ongelukkig slagtoffer scheen voor het noodlot geboren te zyn, want zyn levensloop is eene aeneeu- schakeling van ramp en droevige lotgevallen. Toen over een aental jaren eene dubbele afschuwelyke moord te Zuienkerke gepleegd werd, was De Clerck half blind, zyne oogen waren aen 't genezen cn hy wilde uit dankbaarheid aen den Heer eene bedevaert in diestreek ondernemen; toen hy terugkeerde, werd hy door de gendarmen aengchouden,alsvermoedelyke dader der moorderyen, in 't gevang opgesloten en des anderendaegs byde plaets van het moordtooneel by de slachtoffers gebragt. Een paer dagen later werd dè ongelukkige als onschuldig in vryheid gesteld, daer men de ware plegers der moord in handen had. Eenige jaren later werd hy den duim en eenen vin ger afgedraeid in eene fabriek; toen de verminkingen eenigen tyd geheeld waren, stierf zyne vrouw, en ein- delyk verongelukte hy in dezelve fabriek, by het neér- laten van vrachten, vallende van eene aenzienlyke hoogte, en op den slag dood, zonder alstammelingen nagelaten te hebben. Maendag, rond 2 uren namiddag, is er te Xhove- mont (Luik) eene moordpoging gepleegd op J. Con- rard, omtrent 90 jaren oud. Deze grysaerd welke met zyne kinderen woont, bezit naer men zegt, eeniggeld, hetwelk in een koffer ligt, waervan hy den sleutel all yd by zich draegt. Niet ver van hem woont eene vrouw, wiens schoon zoon, een oudveroordcelde en weggojaegde soldaet, gekend onder den naem van Kinkin, in de barakken op de fooren speelt. Laetstleden donderdag verscheen hy in het dorp en men merkte op dat hy eenen pon- jaerd by zich had. Maendag kwam hy ten huize Yan Conrard, begon met hem te praten, en toen alleri zich verwyderd hadden en hy met hem alleen was, bragt hyhem een ponjaerdsteek inden halstoe. Degrysaerd had nog kracht genoeg om den moordenaer af te wee- ron, en toen deze dedochtervan het slachtoffer hoorde terugkomen nam hy de vlucht. Eene vrouw uit de buert heeft hem uit het huis zien loopen. De toestand van het slachtoffer boezemt onrust in. De dader van dit schelmstuk wordt vlylig opgezogt. Dezer dagen had te Braine-1'Alleud (Charleroi) het volgende geval plaetsEen hoefsmid had sedert lang een geweerloop in zyn werkhuis; seeds dikwyls had-hy er ringen van gezaegd, welke hy noodig had, maer toen hy dfgt by de kulas kwam, werd het yzer te dik, en een der werklieden wierp het, men weet niet om welke reden, in het vuer. De geweerloop was ge laden en er had eene ontploffing plaets. De ongeluk kige werkman werd eerst aen de regterhand gekwetst en bekwam vervolgens de gansche lading boven in den bil. Het geweer was, zegt men, sedert 1815 gela den, datum van den veldslag van Waterloo, en de ge neesheer, welke den kogel uil de wonde heeft gehaeld, heeft bevonden dat hy kegelvormig was. Berigten uit Japan bevatten byzonderheden over eene ramp, welke den 3 april laetstleden de hoofstad van Japan, Yeddo, trof. Evenals in Chicago zyn ook de japansche huizen, naer men zal weten, van hout, en men begrypt dat de droogte van den grond en de tamelyk hevige wind meegerekend, de vlammen in een oogwenk een vreesselyke uitgebreidheid kregen. Weldra lag dan ook 1/3 van de volkryke stad zy telt 2,000,000 inwoners in asch. Zoolang de verwoesting zich tot de gouvernements gebouwen bepaelde, zag men, buiten de pompiers, geen enkelen Japannees eene hand tot redding uitste ken. In dichte groepen stonden de inwoners op de wallen van den Siro, een uitgestrekt fort waer de mikado resideert de vuerzee op hun gemak aen te gapen, allerlei spollernyen makende over den iever der spuitgasten. Deze laetsten leveren het meest aerdigeschouwspel, dat men zich ter wereld kan denken; in een vreemd soortig uniform gesteken, dat bestemd schyntom den pompier van het hoofd tot de voeten in eene matras te wikkelen, met een lynwaden helm op het hoofd, met een piek gewapend," of de spuit voortstootende, loopen zy in een draf over het terrein, onder het uit- stooten van een vreeselyk geschreeuw,om de nieuws gierige menigte uiteen te dryven. Elke kompagnie is voorzien van een standaerd, be staende uit een pieke met een bol, van glanzend metael, omringd van kleine papieren vaentjes. Zoodra de leer ergens is aengebragl, klimt de stan- daerldrager ergens op 't dak van het huis en plant den metalen bol op het punt, waer men het vuer wil stuiten. Dat punt is een doelwit te midden van den rook cn verwarring, voor hen die, beneden gebleven, de waterstrael op het nog behouden gedeelte richten ten einde het af te koelen. Wal de papieren vaentjes betreft, zy beteekenen den moed der kompagnie en eerst dan verlaet men de plaets, wanneer uit de verbranding van het laetste vaentje blykt dat alle moeite vergeefs is. Van een geheel ander tooneel was men getuige, toen de vlammen het handclskwartier begonnen aen te randen. Hier waren het niet de pompiers die werk ten, maer de partikulieren. Niet dat zy hunne huizen trachten te redden, 0 neen, daeraen ligt hun niet veel gelegen, dewyl eene japansche koopmanswoning in 3 dagen kan worden opgebouwd, maer de meubelen dat is eene andere zaek. In een oogwenk waren de straten vol met dragen- den en de kanalen ovordekt met bootjes die hun kost baren inhoud naer veiliger plaetsen bragten. De meeste Japanneezen bezitten hun godoneen klein steenen gebouw met een dubbel dak dat vuerproef is. Wanneer de eigenaer zyne goederen daerin geborgen heeft, sluit hyde deur, die even dik is als de muren, metselt de voegen, waerdoor het inwendige wordt verlicht, toe, en laet verder zyn huis branden zooveel als het wil. Al weet de Japannees noch den brand te voorzien, noch hem te verhinderen, toch weel hy van alle vol ken zich het best er in te schikken. De onvermydelyke verwarring onder een bevolking van 2 mil. menschen die elkander stooten en verdringen, daergclaten, ziet men dan ook niets by hen van den schrik, waervan zulk eene ramp by andere natiën vergezeld gaet. Zy lachen, verkoopen grappen, maken bokkesprongen, terwyl zy zich met hun kostbaren last uit de voeten maken. Geene enkele poging werd aengewend om den brand meester te worden, eene magt die overigens geen menschenhand had kunnen breidelen, zoolang de felle wind niet ging liggen. Het vuer, dat in de richting van de zee voortwoedde, is voor dit waterbarreel eindelyk lot staen gekomen. By het vallen van den avond kon men de uitge strektheid van de ramp beter overzien. In het middel puntder stad uitgebroken, heeft zich het vuer in den vorm van een waeier, een dryhoek vormende, waer van de zyde 6 kilometers en de bazis 3 kilometers besloegen, verder naer de zee ontwikkeld. Over dit geheel terrein zag men tusschen asch en puinhoopen slechts hier en daer de overeind staende godons, waervan hierboven sprake was. Links en regts kampeerden op de naekte velden groepjes personen, zich bezig houdende met het vormen van matten hut ten, met eenig keukenwerk, of wel met het rooken van hunne onafscheidelyke pyp. Den volgenden dag was de wind bedaerd, en had ook de brand geheel opgehouden zoodat men tot de berekening van het geleden verlies kon overgaen. Na voorloopig onderzoek bleek, dat 30 personen waren omgekomen en 200,000 zich zonder huisvesting be vonden, terwyl aen waerde eene som van 3 millioen piasters is verloren gegaen. Lamenteeren doet de Japanees echter niet, en terstond maekt hy toebereid selen tot hel bouwen eener nieuwe woning. Elke Japanees moet minstens eenmael in zyn leven zyn huis zien afbranden, dat is zoo wat regel. HOLLOWAY'S ZALF.Mezelen Ropdvonk.Deze zyn de eerste grootste beproevingen, waeraen de kinderen na hunne geboorte bloot staen. Beide kwalen zyn zeer besmettend en beiden vereischen eene zorgvuldige-oppassing. By den een tyd de borst, by den anderen de keel het meest maer de moeder of de min zal in Holloway's Zalf een puik middel vinden tegen deze lastige kwalen. Wanneer zy goed op de keel, de borst en den rug gewreven wordt, wordt zy opgezogen, de ademhaling wordt regelmatiger, de kwacl wordt minder lastig, de lippen minder blauw, het oog wordt helderder, en het aengezigt verliest dien angstigen schyn, die altyd de Voorbode is van eenen lievigen aenval op het gestel, en het zenuwstelsel. Deze onwaerdeerbare Zalf geneest niet alleen de dreigende teckenen, maer verwy- dert verder nog alle gevaerlyke gevolgen. GEBOORTEN. MANNELYK 6 VROUWELYK 10 HLWELYKEN. P. Letté, metsersgast, met M. Waegcmans, kantw. C. Miëhiels, werkman aen den yzeren weg, met S. Braeckman, naevster. OVERLEDENEN. J. Claessens, wed® Ruelens, z. b. 82 j., Zoutstr. H. Schutyser, m. De Waogeneer,twynder,26 j., Mylb. G. Delvoyo, vr. Posse, kaeiw. 28 j., Mylb. C. Bal, m. De Brucker, dagl. 52 j., Gazstr. B. De Coster, m. Van de Meersche, verver,55 j.,Hovenierstr. M. De Vilder, vr.Do Stobbeleer, z. b. 31 j.,Vaertstr. P. De Bruyn, kleerm. 34 j., Nazarethstr. Dry kinderen onder de 7 jaren. AELST, merkt van heden. Tarwe 30—00 a 35—00 Mestelum 24—00 28—00 Rogge 18—50 19—75 Geerst 0 17—00 00—00 Haver 15—00 16—00 Hoppe (1871) de 59 kil. 00—00 000—00 Hoppe (1869) 00—00 00—00 Raepzaed 46—00 00—00 Lynzaed 32—00 35—00 Raepzaed-olie 98—00 000—00 Lynzaed-olie 86—00 00—00 Raepzaed de 100 kil. 19—00 20—00 Lynzaed 26—00 30—00 Aerdappelen (roode) per 100 kil. 9—00 11—00 Idem (witte) O—00 0—00 Boter per 3 kil. 6-18 7—45 Eyers de 25 i72 2—00 Vlas de 3 kil. 4—50 5—00 Viggens het koppel 44—00 54—00 Lynwaden ter merkt gebragt 66 verkogt 23 Te bekomen by J. VAN BRANTEGHEM, Bock- handelaer, Kapellestraet. voor Piano en Zang door Kabel Van der Sloten. Reeds verschenen L'ENTRÉE A BERLIN. MARCHE TRIOMPHALE. Prys 70 centiemen. Maatschappij De Vriendschap. (in het droog) NAAR GELDPRIJZEN, bij A. Vinck, in den Bareel, te Erembodegem, (Brusselschen-steenweg) Wij noodigen ULd. uit om te komen deelne men aan onze schieting, die vastgesteld is op Zaterdag 29 Juni 1872, (St-Pietersdag), om 3 uren nanoen. De inleg is bepaald op 55 centimen per scheut bol ra persgeld medebegrepen. Verdere conditiën naar gewoonte. De Voorzitter, De Schatbewaarder, J.-B. DE CONINCK. P. VAN VAERENBERGH. NAER GELDPRYZEN, op Zondag 30 Juny 1872, om 3 uren namiddag te Erembodegem Leverstraet by Petrus Ghysens. De inleg is bepaeld op 55 centimen bolra- persgeld medebegrepen. OPENBARE VERKOOPING van 132 koopen te Liedekerke, Denderleeuw, Sinte-Quintens-Lennick en Pamel. De Sekretaris Van Santen, te Denderleeuw, zal 1° op Dijnsdag 25 Juni 1872, om 3 4/2 ure nanoen verkoopen door bevoegd ambt: A. 31 koopen namens d'heer Baron V. De Neve, op de welgekende Heerenmeerschen. B. 14 koopen namens F. Bouwens, te Aal$t, op de Kasteelmeersch. C. 8 koopen wegens dame wede Moeyersoens, te Aalst, op den Balumeersch. D. 45 koopen op het Kawaterken, Leeuwer- meersch, Bruggemeersch, Lathouwer, zeven Koeijgrassen en andere, wegens verscheide eigenaars. 2° Op Woensdag 26 Juni 1872, om 10 uren 's morgens onder Sinte-Quintens-Lennick. 10 koopen Hooigras op de weide genaamd Tontingen onder Sinte-Quintens-Lennick. 10 koopeh Nagras op dezelve weide wegens dame wede C. Ver moeren. 3° Op den zeiven dag om 3 ure na noen te Pamel. 13 koopen Hooigras beneden de Belle Alliance wegens Juffrouw A. Walckiers.

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 2