I VAA conn DES MOBILAIR, Burgerlyken Sland. ANNONCEN. I)e Belgische Illustratie De twee Vrienden. Inklpraeparaten. Pensionnat de Demoiselles, Te huren. van allerbeste Zaailanden. van allerschoonste Boomen van allerbesteu Toemaet, oud Poreelevn en Rytuvi», goed perceel ZAAILAND, van schoone Iluismcuhclcu Huisje en 2 parceelen Land Lil <ler hand te koop: M tuig des trains, ten 10 ure uit Oostende komende, maendag morgend in de statie van Brugge van de rails geloopen. Door ongegronden schrik, zyn veel per- soonen van den trein gesprongen, en eene vreemde dameheeft zich den voet verstuikt. De doktors Van den Abeelo en Van Steenkisle hebben de eerste zorgen aen de gekwetste toegediend. Deze dame is naer een hotel der stad overgebragt. Verleden maendag namiddag is er brand uitge- bersten in de werkmanswooningen St-Franciscus, Naemsch voorgeborgte, te Nyvel, welke gelyk men weet, eenige jaren geleden gebouwd werden door 'l bureel van weldadigheid, en die verluierd worden aen de verdienslelyke huisgezinnen, welke er eigo- naers kunnen van wórden, na verloop van een twin tigtal jaren, mits eene geringe verhooging van huis- huer. Negen van de twaelf wooningen zyn de prooi der vlammen geworden, veroorzaekt, volgens men zegt, door een kind dat met solferstekjes speelde. Men leest in de Mechelsche Courant-. Zondag avond heeft er op Neckcrpoel een wreeden aenslag plaets gehad. Een vader met zyn zoon en dochter, aen de Koeipoort woonachtig, kwamen van Bonheyden- kermis en randden den eersten den besten voorbygan- ger aen. Zy braglen hem messteken, en verscheidene wonden aen het hoofd tóe, zoodat hy weldra als in een bloedbad ten gronde viel. Een jongeling, die op het geschreeuw van het 9lagloffer naderde, werd op dezelfde wyze onlhaeld en nietlegenstaende hem wel dra hulp werd geboden, bekwam hy eene groote snede over de keel en verscheidene andere op het li- chaem. Aldus voortgaende, hadden die onlaerde aen- vallers in min dan eene halve uerzes gekwetsten ge- maekt, nieltegenstaenöe de veldwachter er nog al spoedig by was. Zy werden eindelyk aengehouden. lnlusschcn had men den eerw. heer Augustyns ge roepen, die ter plaetse het H. Olysel toediende aen dengene dien zy hel eerst hadden aengevallen, en die doodelyk gewond ter aerde lag, waerna men hem naer het gasthuis heeft overgebragt. Men hoopt hem te redden. De moedwillige aenvallers werden maendag voor het vferhoor gebragt en in vryhoid gesteld. Volgens een gerucht zouden zy reeds op de vlugl naer Frankryk zyn. Verleden zondag namiddag, rond 6 ure, is er te Wyneghem (Antwerpen) een smarlelyk ongeluk ge beurd. M. J.-B. Van Schevensteen, bestuerder van het weldadigheidsbureel, zat alleen in zyne wooning voor een open vuer, terwyl de dienstboden in den hof wa ren. Eensklaps viel hy in bezwyming en rolde in het vuer. Op het gerucht van den val, kwamen de dienst boden binnengesneld en zy vonden hunnen meester in een belreurenswaerdigen toestand: Zyne klcedercn stonden in vlam en zyne beenen waren tot boven de knieën met brandwonden bedekt. Spoedig werden hem de lactste HH. Sakramcnl.cn toegediend, want men wanhoopte aen zyne redding. M. Van Scheven steen is 77 jaren oud. Dit ongeluk heeft te Wyneghem eon diepen indruk gemaekt. Dynsdag legen den middag, is er een droevig ongeluk aen een in opbouw zynde huis, op de Han- delsiei- te Antwerpen, voorgevallen. Eene stelling, waerop de genaemde Philip Bovie, plafonneerdcr, werkzaem was, is ingestort en de ongelukkige werk man, in don val meegesleept, heeft doodelyke wonden bekomen. Men heeft hem in een deerniswaerdigen toestand naer het gasthuis gebragt, alwaer hy dyns dag avond, aen de gevolgen zyner wonden, overleden is.' Philip Bovie was in de dertig jaren oud, en de by- zondcrsle steun zyner oude moeder. Dit jammerlyk ongeluk wordt diep betreurd. Den 19 dezer heeft een hevige brand te Marche, (Bergen) den stoommolen, om schors en meel te ma len, van M. Ponthier is assche gelegd. Men berekent de schade van 30 tol 33,0001'r. Er is een man dood gevonden in 'tveld„tusschen Monlenaken en Cras-Avernas (Luik.) Hy droeg het spoor van talryke wonden en alles doet vermoeden dat hy laffelyk is vermoord. Hy wasvert rokken van Ginglom met een zyner gezellen, gelyk hy fabriekwerker. Deze laetsto alleen is te huis gekomen; zyne met bloed be smeurde kleedcren hebben de aendacht gaendc ge maekt van de rcglerlyke overheid, die hem heeft doen aenhouden. M. Dumas, in hel kwartier Montrouge te Parys, (Frankryk), had sedert dry maenden een aep, dien men hem uit Afrika had medegebragt, gekend onder n benaming van zwarten aep. De eigenaer van dit dier had de gewoonte om avonds, alvorens te bed te gaen, een glas suikerwa ter met eenige druppels oranjcbloem te gebruiken. De aep die dit reeds verscheidene malen had zien bereiden, beloofde zich wel dit na te apen, zoodra er eene gelegenheid toe voorkwam. M. Dumas, had maendag avond van zyne patroons te Rouaen eenige flesschen scheikundige voortbreng sels ontvangen, onder andere eenige stalen salpeter zuur, dat hy aen een koopman te Parys wilde verkoopen. Na de opgezonden flesschen onkurkt en onder zocht te hebben, maekte Iry zyn glas suikerwater, dronk dit ledig, legde zich te bed en sliep weldra in. Zood-ra de aep dit bemerkt had, sloop hy voorzich tig vooruit, goot den inhoud eener flesch in het glas en verborg zich vervolgens. Door groolen dorst wakker geworden, dronk M. Du mas den inhoud van het vergiftige glas ledig en be zweek weldra ouder de hevigste pynen. Op hel oogenblik dat de geburen toeliepen om aen den ongelukkigen vergiftigde hulp te verschaffen, liep de aep met de fleséh weg en lot nog toe weet men niet wat van hem geworden is. Eene schrikkelyke ketelontplofling heeft plaets gehaff in de Bray Railway Station, graefschap Wick- lord (Engeland). De machicn van den trein van 9 ure 's avonds naer Harcoürtslreel, sprong met een vrees- lyk geweld. De stoker en de mekanicien werden ge dood. De. eerste werd tegen eenen muer geslingerd, en de tweede op het dak der statie, welke maer een puinhoop meer is. Men ziet op grooten afstand van de plaets der ontploffing zware stukken van den ketel liggen. Men denkt dat de schade, voortspruitende uit dit ongeluk, tot verscheidene duizende ponden zal be- loopen. Men schryft uit Nyni-Novogorod, (Rusland): Op 3 september, ten 7 ure 's avonds, was de groote schouwburg eivol. Men speelde een stuk dat zeer in den smack der Russen valt, namelyk, de misdaed en hare straf. Onder de toeschouwers bevonden zich de voornaemste militaire en burgerlyke overheden, het policiehoofd en vele gendarmen. Te midden van den eersten akt, terwyl de aendacht der toeschouwers geheel op het tooneel samengetrok ken was, hoorde men eensklaps eene ontploffing. Eene ligte rookwolk vulde het bovendeel der zael en het geschreeuw: brandbrandverhief zich luiden vreeselyk onder de talryke schaer. Iedereen drong naer de deuren, waervan er slechts een open stond. De angst der menigte beschryven, die slechts een enkele uitgang vond, is onmogelyk.De achtersten ver drongen de voorsten en eindigden met over de schou ders der digter by den uitgang staende persoonen doortogl te zoeken. De dieven, die dezen panieschen schrik hadden in leven geroepen ,maekten ruimschoots gebruik vau dit oogenblik, om regt en links de hand te leggen op alles wat hen beviel. Zonder zich in het minste te ontzien, rukten zy de oorringen uil de ooren der vrouwen, ontstolen aen de mannen hunne horlogiön en kettingen, ja legden zelfs de hand op de kostbare hemdsknoopen. Dit droe vige tooneel duerde omtrent 10 miuuten en eindigde niet, alvorens de schouwburgbedienden en gendar men, welke hel gebouw onderzocht hadden, op het tooneel kwamen verklaren, dat er nergens een spoor van brand te ontdekken was. Eens de kalmte hersteld begon men elkander reke ning te vragen van de ontstolen voorwerpen. Hunne waerde beliep meer dan 100,000 roebels, en boven dien had men den dood te betreuren van verscheidene persoonen. Dry mannen en eene vrouw sverden in droevigen toestand naer het gasthuis gedragen. Een kind was te pletten getrapt en eene tooncelspeclster had, door van het tooneel te vallen, eene gevaerlyke wonde bekomen. Wal de dieven betreft, die hadden het middel ge vonden om ongehinderd hel hazenpad te kiezen. Verleden zondag morgend is de trein, welke uit Andalusië teMadrid(Spanje)aenkomt,aen den afstands- pael 130 ontriggeld. Eenige reizigers bekwamen by dit ongeval min of meer 'erge kneuzingen. De trein vervoerde 5 millioen in geldwaerden, en eenige roo- versdie hiervan reuk kregen, hadden eenige rails op gebroken om den trein tegen te houden. De schurken namen echter de vlugl op het gezicht der gaardos welke ter bewakingvandcnschalwaren medegoreden. De ramp op den spoorweg aen de brug van San George (Spanje) is erger dan men eerst geloofde. Men heeft reeds 40 lyken gevonden. Ramp np de Cinca.95 slag (offers.De Cinea is, zooals al de rivieren en vvaterloopen in Spanje, on derhevig aen oogenblikkelykeen buitengewoon hevige zwellingen. Door den overgrooten aëndrang van het water was de brug te Traga, eene plaets die byna uil- sluitènd door landbouwers bewoond wordt, wegge slagen en daer hel grootste deel der bebouwde gron den over den anderen kant der rivier ligt, had de gou verneur schuiten van Mequinenza ontboden, om een overtogldienst tusschen de twee oevers in te riglen. Vrydag laelslleden namiddag sloeg een dier booten om en wel op zulk eene ongelukkige manier, dat de honderd persoonen welke op dit vaerluig de rivier overstaken,allenonder deboot gevangen zaten.Slechts vyf persoonen zyn aen het gevaer ontsnapt; twee die daer zy goede zwemmers waren, duikelden en zich zoo van onder hel logge vaertuigverwyderden en dry andere welke zich acn den rand van de boot vast klampten en zoo konden gered worden; al de overi gen zyn omgekomen. Op hel oogenblik dat de boot kapseisde, sprongen een acuta! zwemmers in het water en het is aen velen gelukt, het lyk van vrouw of kind op te visschen. Ver scheidene vrouvvenlyken zyn van een groot deel van hun haer beroofd, hetwelk bewysl dal die ongelukki gen, toen zy in het water vielen,'elkander hebben vast gegrepen en wanhopige poogingen moesten aenwen- den om de dood te ontvlugten. Men heeft eene moeder en hare dochter gevonden, die zoodanig vast aen elkander gehecht waren, dal het onmogelyk was hunne armen te omstrengelen en men verpligt was de beide lyken in eene kist ter aerde te bestellen. Statistiek van geweldadige sterfgevallen, die door spoorwegongelukken in de verschillende Sta len van Europa veroorzaekt werden. Er sterft een reiziger in Spanje op 1,032,456 persoonen. Engeland 1,220,290 Frankryk 1,933,555 België 8,861,804 Baden 17,510,977 Pruisen 21,411.488 Kunst- en Letternieuws. In de wedslryden voor beeldende kunsten, dit jaer voor de eerste mael door de koninlykc Academie van België uitgeschreven, zyn bekroond: De heer Xav. Mellery (prys van 1000 fr.) voor de schilderkunst en de heer Jan Cuypers (idem) voor de beeldhouwcrknnst. HOLLOWAY'S PILLEN.Maeg nn slechte spysverlering. Do maeg voorziet elk orgaen van zyn. stoffelyk onderhoud. In dien die van streek is, kwynt liet geheele ligchaem, maer hoe sterk vol aengetasl zal hare vfrirkragt altyd kunnen hersteld worden door deze omwcderst&enbare Pillen. Galziekte, slechte spysvertering, leverkwalen, in alle ongemakken der maeg kunnen gemakkelyk genezen worden door liet gebruik van Holloway's Pillen. Duizenden bevestigen deze verzekering, en geen lyder, die ze ooit beproefd heeft zal er de buitengewone werking van ontkennen. In elk geval van maeg kwalen, van af de geringste dyspepsia of slechte spysvertering lot aen den vcrschrikkclyken kanker van al de gewone misselykheid tot acn het breken als gevolgd van eene zwerende maeg, geven deze Pillen onmidde- lyk verzachting, in het algemeen genezing. GEBOORTEN. MANNELYK 10 VROUWELYK 4 HUWELYKEN. H. De BliecK, leertouwer*, met G. Levionnois bez. P. Guljens, schaepherder, met B. Pcrsoons, dagl. D. Permentier, wever, met V. De Vis, kanlw. OVERLEDENEN. V. Verdickt, m. Gleven, Voerman, 55 j., Mylb. M. Strypens, z. b. 70 j., Molcndriesch. 14 AELST, merkt vai Tarwe Mesteluin Rogge Geerst Haver Iloppe (1872) de 53 kil. Hoppe (1869) Raepzaed Lynzaed Raepzaed-olie Lynzaed-olie Raepzaed de 100 kil. Lynzaed Aerdappelen (roode) per 100 kil. Idem (witte) Boter per 3 kil. Eyers dé 23 Vlas de 3 kil. Viggens het koppel Lynwaden ter merkt gebragt heden. fr. 28—00 ti 35- 24—00 291— 00 18—00 21—00 16—00 39—00 00-00 40—00 33—00 87—50 88—00 18—00 26—00 7—50 0—00 8—63 2—27 5 -00 40—00 20—00 00—00 19—00 45—00 00—00 41—00 36—00 88—50 88—50 19—00 28—00 8—50 0—00 9—63 2—54 6—00 50—00 32 verkocht 18 GENT, merkt van 27 september. Tarwe fr. -27—00 29—00 Rogge 14—00- 18—25 Geerst 00—00 00—00 Haver i-{_00 15—00 Boekweit i7_oo 00—00 Paerdcboonen 00—00 00—00 Koolzaed-olie 88—00 00—00 Lynzaed-olie 87—00 00—00 Koolzaed 40—00 00—00 Lynzaed 42—00 00—00 Koolzaedkoeken. 1700 1800 Boter per kil3_oo 3—10 Eyers de 252—40 2—50 Boekhandel van VAN BRANTEGHEM. vyfile Jaergnng. Prys per jaer Fr. 7-80.Franco per post Fr. 8-32. Men fan ook nog de vorige jaren bekomen. ZEDENSCHETS- «looi- llEKDItlli OOIVSCIRIVCR. Mot 2 platen van Edward Dl jardin. Prys Fr. 1-00. I)E WONDERHEDEN dooi- Algr HÉciTit. Boekdeel in-42 van 200 bladzijden. Prijs 65 centiemen. Al mijne alizarin-, anilin-, lannin-, sallon-, zwarte galius- schrijf- en andere inktsoorten en stempelinkten zijn volgens do nieuwste beginselen der wetenschap verbeterd en onderschei den zich door hare levendige kleur, groote vloeibaarheid en liet snelle droogen -vau alle andere inkt fabrikaten. De copiOerinklon leveren nog na eenige dagen scherpe afdrukken, beschimmelen niet en geven, half met water vermengd, goedkoope en goe(lc schrijfinklen. Verkrijgbaar bij ieder solied boek- en kantoor- bnndel.' Emmerik a. d. Rijn. II. von Glmborn, Apotheker on Pabrik, v. clicm.-technische Praeparaton. dirigé nar les Religieuscs de rimraaculèe Conception a Isque. La situation exceptionnelle et pittoresque rend ce séjour aussi agréable que salubre. Les maltresses s'efforcent il donner aux élèves une bonne direction el une bonne méthode d'enseignement. Prix 365 frs. Een schoon KWARTIER, in de Lange-Zout- straet, te Aelst. Ziel) te bevragen by den drukker dezer. OPENBARE VERLOOPING De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen HOFSTADE. 1° 33 aren Zaailand, op Bolleveld, sectie A, N° 419. 2° 17 aren Zaailand, tusschen Steenbergbosch en den Reutelaar, sectie C, N°122. Beide ge bruikt bij Francies De Ryck. 3" 23 aren Zaailand, op Kwadenmeer, sectie A, N" 73b. Pachter Seraphien Schuddinck. 4° 20 aren Zaailand, op de Weë, sectie A, N° 383. Gebruikt bij Francies De Ryck. LEDE. 5° 42 aren Zaailand, op Ledshouwken, sectie B, N' 568. 6° 23 aren Zaailand, op Ledshouwken, sectie B, Nos 562b en 562a. 7° 7 aren Bosch en Water, op Ledshouwken, sectie B, Nos 560, 559a en 559/;. De drij leste koopen, in pacht bij de kinderen Lanckman. ZITDAGEN: Instel en Verblijf, 23 en 30 Sep tember 1872, telkens een Maandag om 4 ure na middag, ter herberg den Keizer, bij Jacobus Van- derhaegen, te.Hofslade. GROOTE VERKOOPING te Vlierzele. De Zaekwaernemer Matthys, teOordegem, zal onder bevoegde ambtsbediening, Maendag 28 October '1872, ten 10 ure voormiddag, ten aenzoeke van Madame Limpens-Dhondt, te Oor- degem, de boeren Burgemeester Verstraetcn, Jean Francis Verstraeten en Feliciaen De Clcreq, te Vlierzele, binnen de gemeente Vlierzele, openbaer verkoopen 80 koopen allerschoonste Kanada Boomen; 20 idem gavige Wilgen; 6 dito zware Beuken; En 1 schoonen Escli. De voormelde Boomen al van buitengewoone lengte, meestal van 1 meter 50 centimeters lot 2 nieters omtrek en daerenboven zeer gemak kelyk gestaen voor liet vervoer. Te vergaderen le Vlierzele, digt aend'hofstcde van Charles Louis De Middeleir, wyk Driesch, alwaer de genegene gemelde dag en uer zich konnen laten vinden voorzien van goede mede- koopers. VENDITIE te Aelst-Mylbeke, (aen de Langestraet.) Op Maendag 30 September 1872, ten 2 uren nanoen, van den Toemaet wassende rondom bet Buitengoed der Eerw. heeren Paters Jesuieten. Door 't. ambt van den Notaris Joseph Ver- brugghen, te Aelst. Openbare verkooping van een prachtig TB NINOVE. Den Notaris Leenaert, zal Woensdag 2 Octo ber 1872,' om 9 uren voormiddag precies, te Ninove, aen de Statiestraet, openbaerlyk ver koopen: Eene hoeveelheyd schoone en ryke Meubelen en Stoffeersels van Zalen, Eetplaetsen en Slaepkamers, een groot deel Chineesch, Sak sisch en Doornyksch Porceleyn en een Ryluyg Coupé, zoo goed als nieuw. Die voorwerpen, breed beschreven by de affichen, zyn zigtbaer van den 25 tot den 30 September loopende maend. OPENBARE VERKOOPING van een te Wichelen-Schoonaarde. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal ten ver zoeke van wie het behoort, en met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk te koop bicden Een perceel Land, gelegen te Wichclen- Schoonaarde, op bet Laag Migroveld, gekadas treerd sectie C, N" 1506, groot volgens meting 36 aren 7 centiaren, palende oost de erven Jan Frans Luyckx,zuid het Armbestuur van Wiche len, weelde hofstede der kinderen AndréBracke en noord Petrus Joannes Haeck. In gebruik bij.de kinderen André Bracke. De koopers zullen van voorschreven goed sef fens in gebruik kunnen komen. ZITDAGEN Instel, Donderdag 17 j Q Vermijl, Donderdag 24 Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg In Vraniryk, bij sieur Ai.oisk Bracke, te Wichelen- Schooriaarde. Tot nadere inlichtingen en kennisneming der verkoopings voorwaarden, vervoege men zich ten kantoore van den Notaris DE PAUW, voor noemd, te Aalst, op de Keizerlijkeplaats N° 26, al waar altijd kapitalen te bekomen zijn mits bezet. OPENBARE VERKOOPING en andere Roerende Voorwerpen, TE WANZBLE, D O B I' De Notaris Moens,te Lede, zal ten aanzoeke van wien het behoort, op Donderdag 3 October 1872, ten 9 uren juist voormiddag, binnen de gemeente Wanzelc, Dorp, aan bet voordezen Buitengoed van wijlen Mijnbeer den Advocaat Van den Bosscheopenbaarlijk verkoopen Eene groote hoeveelheid Roerende Voorwer pen bestaandevoornamentlijk in:Mahonihouten Kassen, Buffetten, Colisse en andere Tafels, Koper, Tin en Geleijerwerk, Oud Porcelein, Porceleine Koffijstelsel, Tafelstelsel, Kristalen, Glazen Roomers en Karaffen, Spiegels, Schil derijen, Tapijten, Bedden en Bedgerief, Kassen, drij Horlogien met Kas, Bibliotheek, Lessenaar, Koperen Temst, Lampen en Kandelaars, Koffers, Stoelen, Quinquets, Marmitten. Alsook Eiken Ramen, twee Meulesteenen, twee onlangs nieuwe Beerpompen en meer andere voorwerpen te lang om te melden. Op tijd van betaling mits goede borgstelling. VERKOOPING VAN EEN te Gijsegem. De Notaris Moens,te Lede,zal, ten aanzoeke van wien het behoort, op hierna le bepalen Zit dagen, in het openbaar te koop bieden: Feeste koov, —Ken liujsie. eestaan en gelegen le Gijsegem, Hoek in de Hoekskensstraat, groot 1 are 23 centiaren, slaande op grond eigen aan do gemeente Gijsegem, palende oost Frans Rom- baut, zuid Jacobus Vermeiren, west Joseph De Croock en noord het gemeentegoed van Gijse- gem. Tweede koop.Een parceel Land, gelegen te Gijsegem, Munt, genaamd den Deugeniet,groot 18 aren 45 centiaren, palende oostM. DeKanck, zuid den Armen van Gijsegem, west Felix Van Hauwerineiren als gebruiker en noord Frans Rombaut als pachter. Boomprijs 60 franks. Derde en laatste koop. Een parccel Land. gelegen te Gijsegem, Ausmeir, groot 17 aren 22 centiaren, palende oost Mijnheer de Baron de Croqueville.zuid Joseph De Croock, west de weduwe Evit en noord de weduwe Bernard Bcurms. Boomprijs 15 franks. ZITDAGEN Instel, Donderdag 3 n .0-a Verblijf) Donderdag 10 0kTOBE" 1872; Telkens om 3 uren namiddag, binnen de ge meente Gijsegem, Hoek, ter herberg Sint Sebits- tiaaii, bewoond door Joannes Van Lembergen. Kantoor van den Notaris DB WINDT, te Oordegem. 1° 38 aren 21 centiaren Land, le Wichelen, Bobemen.op Scheldakker, palende d'erven Lale- mant,den Steenweg naar Dendermonde, August Cooman,de w" Van den Bossche en de Schelde. In gebruik bij Petrus Baeyens. 2° En 28 aren 94 centiaren, Land, le Wiche len ter-plaats gezegd bet Walleken, palende oost Karei Baeyens, Frans Timmerman, Mad. we Beeckman en Frans Roggeman als gebrui ker: In gebruik bij August van Lippeveld. Ingebruiktreding met 24 December 1872. Belangrijke Prijsvermindering! Door het steeds toenemend debit van het Lnlvi-rsceh Zuiverings-Zout is de prijs van dil arlik 'I voor ge heel België vcrminderl en zijn de i/i pakken op fr. 1-40 en do op 75 centm. gedaald. Buitendien heb ik, om eene kleine proef met dil uitmuntend middel tegen mnngkwiden la kunnen nemen, hetzelve nog in i/t pakjes k 40 centmverkrijg baar gesteld, te Anlsl: J'. G. Sr.HAi.TiN, Apotli.; te Zele: H. Vemf.s, id.; te DendermondeL.Van DEn Speeten en F. Biiiy- i.ant-Van Aerde, id. Brochures over gebruik, Getuigschriften enz. gratis. Bij den aankoop van dit artikel wachte men zich voor scha delijke namaaksels en leltc niet alleen op de prijzen maar, er ook hijzonder op, dat ieder pakje tot waarborg der echtheid de handlcekening draagt van Emmerik a. d. R. II. von Giml>oi*n, Apotlrekef en Pabrik, v. chem.-technische Pracparatcn.- Met heirekking op voorstaande advertentie diene lot verdere aanbeveling dezes artikels navolgende Genezing vim eene veronderde lUnngkwonl. Waarde Heer von Gimborn Meer dan 20 jaren was ik aan maagpijn lijdende, en dit inde twee laatste jaren zoo lievig, dat de pijn geheel ondragelijk werd. Alle gebruikte middelen mijner Heeren Doctoren bleven vruchteloos; doch doorliet gebruik van Uw Uni versecl. Zuivecinge.Zout werd de pijn dragelijk en is langza merhand geweken. Nu kan ik mijne werkzaamheden weer voort zetten tot wonder van een ieder die mij in mijnen jammerlijken toestand gekend heeft, en ben derhalve gaarne genegen alle maaglijders Uw uitstekend fabrikaat aautebevelen. Vcencndaal (Prov. Utrecht). G. Bos.

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 3