4 -A- Kaetspel.—Morgen, zaftdag 17 november leu 10 uren morgenils, spelen Je groole parly van Moire legen de kleine parly van Meirc; en ten 2 uren 'snamiddags, de party van Nieuwerkerken tegen de des mergcns winnende party van Meirc. De Moniteur kondigd de volgende benoemingen al' vair burgemeester en schepenen: •Over-Boularo: burgemeester, I'. Antlieunis; sche penen, F. Droodcoorens, P. Van der Mynsbrugge. Gedurende de maoiid oclober 1872 zyn er 0930 brieven niet tot hunne bestemming gekomen, uil oor zaek van onjuiste adressen. Van dit gelal zy n er 5286, nadat zy geopend waren, kunnen gezonden worden acn de persoonen, voor welke zy heslemd waren, of teruggezonden worden aen de smhryvcrs. 1,654 zyn in hel poslburcel moeten blyven, by gebrek aen genoegzaem klare aenduidin- gen. Men verzokert, dat liet gouvernement voorne mens is, om even als in 1862* aen de wetgeving voor te stellen, de jaerwedden van al de Staelsbeambten met 10 l. h. te vorhoogen. De éeglen der gepensio neerden zouden insgclyks welwillend onderzocht worden. Doze maclrcgclen zouden genomen worden, ten aenzien van den godurigen opslag der huishuer en der levensmiddelen. Ondanks de herhaeldc berigten, eenigcn tyd ge leden door de dagbladen afgekondigd, blyft ltet pu bliek nog al tyd even wantrouwig jegens de vreemde zilveren geldslukken, die in Bolgie wettige koers heb ben. liet zyn vooral de Zwitserscho stukken (engclkens) die hier byna door iedereen geweigerd worden. Deze onwetendheid is naluerlyk zeer nadeelig aen den handel en veroorzaekt dagelyks moeilykheden. Wanneer een fabrikant zyne werklieden met dit geld betaelt, dan krygt hy het terstond terug, en wanneer hy hun verzekert, dat deze munten goed zyn, zoo wel als de Belgische, men antwoord hem: Ja 'l is moge- lyk maer niemand wil zé aenvaerden; en zoo blyft dit misbruik bestaen. VVy kondigen dus nógmaels de tabel af der geld soorten, die in België wettig gangbaer zyn, 't is te zeggen, dat niemand deze mag weigeren: 1° Al de stukken geslagen onder de regeering van Leopold II. 2° De Fransche stukken van 50 en 20 centiemen te beginnen van 1864 en dogone van 1 en 2 fr. te reke nen 1866. (Do Fransche stukken, die gangbaoi* zyn kan men zoor gomakkelyk erkennen: liet zyn namelyk de stukken waerop het hoofd van keizer Napoleon ge kroond is of degene geraaekt onder de tegenwoordige republiek.) 3° De Italiaensehe stukken van 2 en 1 fr., 50 en 20 centiemen te beginnen van 1863. 4° De Zwitserschestukken engelkmsvan 2 fr., 1 fr., en 50 centiemen, te beginnen van 1860. Daerenboven zyn al de zilveren vyffrankstukken gel dig. De nieuwe Amerikaensche spoorweg van den nieuwen boulevard te Brussel geleid thans naer do uiterste punten van Anderlecht en Laken. Men zal eerlang de hand aen het werk slaen, voor het leggen der riggels van denamenkaenschen spoor weg, die van den boulevard du Bégent langs de Troonstraet, de Concordeplaets en de Mallbranstraet naer de krygssehool te Elsene zal loopen. De correctioneele regtbank van Brussel heeft zich bezig gehouden met cene beschuldiging van af- Iroggelary, dieheel aerdigis, ten laste van twee jon gelingen van Brussel. De eerste beschuldigde, Emiel Peelers, coiffeur, oud 20 jaren, geboren en woonachtig, te Brussel, was secretaris van de duivenmaetschappy l'Aigle (De Arend) Hy was gelast geworden-om verschillige cachetten lo laten maken, welke moesten dienen om do duiven te Rekenen, welke deel zouden nemen aen de prys- kampen, die gedurende het jaer moesten plaets heb ben; doch hy nam de voorzorg, deze cachetten in het dubbel doen te maken voor zyn byzonder gebruik. Peelers nam deel aen vier pryskampen, uitgeschre ven door de maelschappy, waervan hy sekrelaris was, en hy behaelde tclkemnle verscheiden eerste pryzen. De laetste omstandigheid kwam een ieder wouderlyk voor, en wekte namelyk de aendachl op van den heer voorzitter. Deze nam hetvoornemonom een werkzaem oog in het zeil te houden, ten einde het bedrog te ontdekken, indien er bedrog gepleegd werd. Een concours moest plaêts hebben erj de duiven te Corbeil (Frankryk) opgelaten worden. Dc'voorzilter der mael schappy deed, buiten de kennis van den secretaris, al de duiven, welke deel namen acn den pryskamp in tegenwoordigheid des statieoversten van Corbeil, cene tweede ma el stempelen. Nu, de betichte Peelers bood zich nógmaels aen met duiven, welke zoogezegd van de reis waren weerge- komen. Men bcslaligde datdeduiveu allen hel cachet van de maelschappy droegen, doch de tweede slem pet, door den staticoverste van Corbeil op de duiven gedrukt, ontbrak. Het bedrog was te klaerblykeud; ook moest de deloyale pryswinner zyn misdryf be kennen en cene som van 195 fr. weergeven, die hy onecrlyk luid verdiend. Peelers bekende daerenboven dat de genaemde NorberlDauchat, oud 17 jaer, hel bedrog kende en van het oneerlyk gewonnen profyt had medegedeeld. Dauchat had op bevel van Peelers, de dubbele stem pels doen fabrikeeren. De regtbank neemt verzachtende omstandigheden aeri on heeft Peeters veroordeeld tot eene boel van -lol fr. of 15 dagen gevang, en Dauchat tot 30 fr. of acht dagen gevang; beiden moeten het proces bekos- lion jonge heer, zeer goed gekleed en met voor name manieren, was dezer dagen te Brussel aenge- komen, en met eene jonge dame, die hy zyne vrouw noemde, in het Hotel de France afgestapt. Hy zegde uit Rusland te komen en droeg den titel van graef. i» en de gravin werden zeer geacht in het ffze van liet slagtoffer ge- gèen uitleverings-verdrag tussclien lorikn, en dé talrykc moeilykheden, welke uTregtsleer van dit laetste gouvernement kun nen opgeworpen worden,, zouden Slupp vvelligt kun nen laten ontsnappen aen do vervolgingen waeraen hy bloot staet. Maer hot belgische gouveruemeut heeft zich lot het duitsehe gouvernement gewend, hetwelk -een uitleveringsverdrag met de Vereeuigde-Sialon be zit, opdat helde uitlovering van Stupp, een Duitschcr zou reklameeren. Het gouvernement van Borlyn heeft aon dit verzoek yoldaen en Slupp zal binnen kort, eerst acn Duilschland en vervolgens aen België uitgo- leverd worden. Eenige nyvertiers van Brussel hebben een nieuwe soort van réklacni uitgevonden. Zy plakken namelyk achterop de bankbiljetten geheele advertentiëo,ja zelfs een pryscouranl der artikelen, die zy verkoopen, met adres, enz. Indien daertegen geen wet wordt uilgcvaerdigd, zullen de bankbiljetten woldra zoo dik worden als boeken, daer de eene annonce op de andere wordt geplakt en vele biljetten nu reeds ongeschikt zyn om per brief te worden verzonden, omdat zy de zwaerto ervan en dus het port aenzienlyk zouden ver- hoogen. Een behendige diefstal is zondag in de St Baofs- kerk te Gent, tydens de hoogmis gepleegd. Eene deftige pachteres van een der omliggende dorpen was naer Gent gekomen, om eene jaerpaeht van 480 fr. te betalen; zy had dit geld in een korf ken gelegd, welk zy naest den stoel zette waerop zy bezig was met bidden. Een oude grocnselverkoopster, belust om te welen wat er in dat zwaer geladen kortkén was, naderde stil langs achter den stoel der pachteres en ledigde, behendig den kostbaren inhoud. Doch hoe rap die toer ce»k gespeeld werd, had een jong meisje den roof bemerkt, en zoohaest de dievegge de kerk wilde verlaten, gaf het kind kennis aen de bestolene vrouw, liep naer builen om de politie te roepen, en de grocnselverkoopsterhoewel groo en 4erk als een gendarm, werd aengehoudeh cu naet he stadshotel van 't Belfort overgevoerd, in afwaBfeling om voor de reglbpnk te vcrschyncn. De vlasmarkt van Gent was weinig gewichtig; de vragen kalm en de pryzen zonder verandering. De lynvvaedmarkt blyft altyd kwynend; niK ge- weefsels en weinig koopers. Verleden dynsdag is te Eecloo byua Vn t- 'u8c^ huisgezin door kopergroen vergiftigd guwoTitf lH' huisvrouw had een nieuwen boden, laten mak«?n 1)1 eene kasserol en daerin peeren gesloofd om die"- l*y 't noenmael te eten.Zy hadden geen achtgenomen è.n de wyzo waerop de nieuwe bodem in de kasserol w gemaekt; doch zy proefde de peeren en vond jr aerdigen smaek aen. Hiervan kennis gegeven héb' aen haren man, vond deze de peeren zoo >.wart inkt. Toon hy die proofd»*. ondowMul by n, zighcid van kopergroen. By onderzoek der kasserol bleek het, dat de bodem met kopersoldeersrw - in gelegd. De huisvrouw is onpassélyk geweest 'och anderegevolgen heeft 'tongeval, gelukkig ni gei> ui liet meeste deel der polders van Assenede (Eecloo) is onderwüterd. Het water staet op sommige plaetsen zoo hoog, dat er de fiuikerbeeten worden afgehaeld by middel van booten De landlieden boven Assenede zyn wel de beklagenswaerdigste der streek; periodiek worden zy met watersnood geslagen; niet genoeg dat daerdoor de zaeiing is Vertraegd, het land word door den stand van 't water verzuerd. Ongelukkiglyk, het Staetsbestuer sluit de oogen over den toestand van zaken, en de grondeigenaers, die allen te gelyk de handen in clkaer zouden moeten leggen om in de be hoeften-, ervan te voorzien, laten den armen landbou wer acn zyn lot over. Men leest in het Burgcrwelzyn: II n'y en a plus. Ja, daer zyn geene meer, maer er zyn er toch nog! Deze week heelt de brigadier den gendarmerie van West-kapelle (Brugge), waer zeker weinige persoonen de fransche taei machtig'zyn, voor het assisenhof te Brugge dry kwart uers in 't waelsch getuigd, daer hy geen woord vlaemsch kent, in eene zaek van brand stichting. Hy was de voornaemste getuige, daer hy aenvankclyk gansch het onderzoek over de misdaed had moeten doen. Hoe moeilyk moet dit voor dien agent der openbare macht zyn geweest, hfeschen Vla mingen die hem niet verstonden. Voor de regtbank bad hy een vertaler, noodig. Het publick was er over verontwaerdigd. Sommige persoonen denken nog altoos, dat zy straffeloos dieren mogen mishandelen; er is daertegen eene wet, welke dient toegepast te worden, want schandclvk is het, hoe men soms lieden hunne pa er- den, ezels of honden onbarmhartig met stokken of zwecpen ziet slaen, wanneer die arme dieren dikwyls overlast zyn. Zekere Jan B., voddenkoopman te Brugge, heeft den 2 dezer voor de regtbank ondervonden dat men dit niet doen mag; om zynen hond mishandeld te hebben, is hy tot 26 frank boete verwezengeworden, benevens tot 10 fr. voor opstand legen de politie, die hem wilde beletten het dier te slaen. Daerenboven moet hy de kosten van het proees betalen, en zoo hy de boeten en de kosten niet betaeld, moet hy voor 18 dagen in 't gevang gaen zitten. Zaterdag had er eene aendoenlyke plegligheid plaets in de groote zael der katholieke Universiteit te Leuven. De oud- en tegenwoordige studenten der Universi teit boden M. Delcour, minister van binnonlandsche zaken, zyn marmeren borstbeeld aen, uit erkentenis voor de goede en vruchtbare lessen, die hy gedurende 35 jaren hun gaf in dit uitmuntende gesticht. Eene deputatie leerlingen ging den achtbaren oud- professor afhalen uit zyn huis en geleidde hem naer de zael, waer M. Em. Cuylits.advokaet te Antwerpen, student van den Iaetsten leergang van M. Delcour, eene schoonc redevoering uitsprak, waerin hy de ver diensten van den achtbaren Ieeraer ophelderde en tevens den minister hulde bewees. Levendige toejuichingen begroetten deze redevoe ring, welke door M. Delcour in de meest welsprekende woorden beantwoord werd. Het borstbeeld werd hem aengeboden, en daerna werd M. den minister met dezelfde plegligheid terug naer huis geleid, 's Avonds werd hy met eene luis- terrykc serenade vereerd. Zondag avond is er, ten huize van M. Colson, notaris, Lombaerdstraet te Namen, een aenzienlyke diefstal gepleegd, terwyl de meid naer het lof en de TdViennes, (Charle- mde stónd, welke sinds rid don donaneij; had opgewekt, landen der <fouamersjgevallcn. mdag; gedurende een zeer sombere en duistere nacht, lagen twee douaniers niet ver van onze stad in Lynderlacy, op eene pUiets-genaemd de moeras van Marchiennes. De onderbrigadier Homaide krygt eensklaps Pipette in het oog, doch Pipette heeft hem ook gezien en vlucht in de richting van Marcinelle. De douanier volgt hem op. Pipette komt voor een brcede gracht en werpt er zich moedig in met de hoop alzoo aen zynen vervolger te ontsnappen, Doeh de voeten van den onderbrigadier blyven in het slyk steken; de smokkelaer klautert den kant op en gaet ontsnappen. Doch do-douanier vat hem met zynen voei. Pipette moet blyven staen eil ziet zich ge drongen den douanier naer boven te trekken. Eens hoven wordt de redder door zynen reddeling aenge- houden.- De heer Homaide heeft te dezer gelegenheid veel moed en vastberadenheid aen den dag gelegd. Dynsdag morgend bevond de vrouw P..., van Luik zich in den trein, die naer Namen reed. Zy werd eensklaps jyek en overleed tydens den overtocht; de geneeshceren, geroepen om haer te verzorgen, kon den enkel haren dood vaststellen. Er werd besloten het lyk der ongolukkige in eenen koopwaren-waggon naer Luik terug te voeren. De trein kwam ten t 1/2 ure in die statie aen. Men ging om het lyk weg te nemen en opende den koopwaren-waggon... grootè opschudding! Vrouw P..., stond regt en.drukte hare ontevredenheid uit van in eenen koopwaren-waggon gepiaetst te zyn.- De arme vrouw was door de vallende ziekte aengedaen en men had ze aenzien als zynde schielyk overleden. Zoohaest zy zich wat gewarmd had, is zy te voet en zeer spoedig naer hiiis gegaén. Op de fransche grens in de gemeente Wallars, op twee uren afstand van'Chimay, is eene vrouw over leden, Celina Marchand geheeten, die, uit oorzaek van haren hoogen ouderdom zy is* gestorven in den ouderdom van honderd en elf jaren, sedert verscheidene jaren het voorwerp der nieuwsgierig heid van al de naburige streken was geworden. Er bestaet hoop op een aenstaende daling der steenkooJpryzen; weldra zal het werksaisoen in de beetwortel-suikerfabrieken afgeloopen zyn en dan zal een buitengemeen groote hoeveelheid steenkolen be- schikbaer komen, want men berekent dat dezeïabrie- '■'•n voor zich alleen zooveel steenkolen verbruiken ais in de huishoudens van het gansche land te zamen noodig zyn. Voorts heeft de minister van oorlog al de milicianen, die als steenkool-mynwerkers den kost verdienden, huiswaerts gezonden. Op een getal van 40,000 dier arbeiders in hel land, maken duizend wel niet veel uit, maer 's ministers maetreget' heeft eene 'Ortreffelyke zedêlyke uitweg,ng, S-raftofitt WsehyalylülN tëfSgM en passagiers in Parys, een nieuw stelsel "gen zien toegepast worden. Het is hel ''•manjat, en bestaet uit enkele yzereu •uiigeii of locomotieven zyn voorziot^^^ï^ra^eren, waervan twee in het midden, aen de voor- en achter- zyde van den waggon, overstaelofrail loopen. en de beide anderen links en rechts gepiaetst, op den grojul rusten. De rail i& ue geleider, de beide zyraderen be werken de voortstuwing. De voortstuwing wordt begnnstigd door houten blokken of ribben, die ter wederzyde evenwydig aen de spoorstael liggen, en waerop de zywielen wryven. De wrywing is minder en het vervoer dus ligter dan op de gewone spoorwegen. De aenleg is minder kost- baer. Het vervoer kan door paerden of locomotieven worden verrigt. De proef, er mede genomen, is uit muntend uitgevallen. Het stelsel Larmanjat is reeds te Lissabon door eene Engèlsche compagnie met vyfmil- lioen fr. kapitael in toepassing gebragt; ook in Ame- wordt het gebruikt. Kerkelyk Nieuws. Men meldt dat Mgr Labis, bisschop vanDoornyk, gevaerlyk ziek is. Zyne Hoogwaerdigheid is meer dan 80 jaren oud. Men schryft ons uit Mechelen: Zyne Hoogwaerdig heid de bisschop van Doornyk is nog zeer gevaerlyk ziek, alhoewel hy eergisteren een weinig beter was. Het is de oudste der tegenwoordige bisschoppen van België, behalve Mgr Mercy-d'Argenteau,aertsbisschop van Tyr en dekén van het kapittel van Luik, die thans in zyn 86® jaer is. De bisschop van Doornyk werd ge boren te Warcoing den 2 juny 1792 en is dus dry weken jonger dan Z. H. Pius IX. De Schiueits Kirchenzeitung (Zwitsersch Kerk blad), maekt eene nog al curieuse berekening overde jaertallen uit de geschiedenis van Paus Pius IX. De tegenwoordige Paus werd in 1792 geboren; als gy 1, 7, 9 en 2 samentelt, dan'krygt gy het gelal 19. In 1819 werd hy priester gewyd; en de cyfers van dit jaértaï eenvoudig samengeteld, maken wederom 19 uit. In 1846 werd hytot Paus gekozen, en de samentel ling van de vier cyfers van dit jaertal, geven opnieuw de uitkomst van 19. Als men de cyfers van 't jaertal 1873 optelt, bekomt men nógmaels 19, waeruit het blad hoop trekt, dat Pius IX toekomende jaer over de vyanden en de ver volgers der H, Kerk eene luisterryke zegeprael beha len zal. Moge 'l alzoo zyn! Rampen en Ongelukken. Zaterdag, korts na den middag, heeft er eene versehrikkelyke botsing op den yzerep weg, te Con- tich plaets gehad. De expres-trein naer Brussel, welke ten 1 uer 48 minuten uit Antwerpen vertrekt, is in de statie van Conlich op eenen koopwaren-trein gestooten. De schok was verschrikkelyk: vier waggons werden in stukken geslagen,andere zwaer beschadigd; verschei dene reizigers zyn min of meer zwaer gewond: M. Roffian, kapitein by het 8e linieregiment, is het lin ker been verbryzeld; M. Bek, geboortig van Noorwe gen, woonachtig op het Groen-kerkhof te Antwerpen, is insgelykszeer erg gewond. Na ter plaetse zoo goed mogelyk verzorgd te zyn geworden, zyn beide naer Antwerpen overgebragt. Een derde reiziger is ge wond naer Brussel overgebragt. Verders zyn er een vyftiental persoonen min of meer erg.gekDeusd. Tot nu toe heeft men geene dooden te betreuren, iets wat byna ongelooflyk is, ten aenzien van de he vigheid der botsing, De stukken der verbryzeldewag- Fotael wee ofdrybedien- its ligte kwetsuren be- 11, korrespondentiön, enz,, waren loop geworpen. léidene reizigers' weigen tot ep een zekeren ld geworpen. De schrikwas groot, want er be vond zich veel vólk op.het konvooi. Een kleine jon gen, welke in'de statie wasj is door een stuk- hout. min of meer erg gekwetst. De verbryzelde waggons lagen opeen gehoopt* het was verschrikkcivt 1 zien. Hel smartelyk toeval was weldra in onze stad hc. kend en verwekte grooten angst; men spirk lii,-r s;i(, talrykc dooden en gekwetsten; de statie-overste om ving lelegranï op telegram; men vroeg geneeshceren en werklieden. In de twintig doktors van Mechelen, Lier, Antwerpen, enz. zyn onmiddeiyk ter plaets ge? sneld: eenige priesters waren er ook spoedig aenwe- zig. Men zegt dat kapitein Roffian zondag te Brussel moest in den echt treden. Deze ramp welke overgroole ongelukkon had kun nen veroorzaken, is naer men meldt, door de onvoor- zigligheid van den excentriek-wachter veroorzaekt; door eene verzuimnis is de expres-trein op verkeerde rails geloopen en in volle snelheid op den koopwa- rentrein gestooten; deze laetste bestond enkel uit eene lokomotief, een bagiéwaggon en een koolwag- gon. De schade aen het materieel veroorzaekt,-isjupg al aenzienlyk. MM. Boequet, prokureur des konings, en Berré, in- struktie-rechler, hébben zich zondag morgend met den trein van 9-50 ter plaets begeven. Sedert langen tyd had men geene rampen op den yzcren weg van Antwerpen; meer te betreuren gehad. De twee persoonen, ten gevolge van het onderzoek aengehouden, zyn de genaemden Matheas De Beider en GommarusDierckx, werklieden by den yzeren weg: ze worden beschuldigd van door onoplettendheid, on- vrywillig de oorzaek der ramp te wezen. Ze zyn in de gevangenis te Antwerpen opgesloten. Onder de gewonden bevindt zich de genaemde Van den Branden, telegramdrager, wiens arm verbryzeld is. Zondag namiddag, ten ure 15 minuten, is er een groot ongeluk op den yzeren weg van Mechelen naer Terneuzen gebeurd. De genaemde Edmond De Smet, 32 jaren oud, landbouwer en herbergier, ge boortig en woonaehtig-te Hombeeck, is op de spoor- baen, onder Leest,gedood dooreenen trein, komende van St-Nikolaes. Deze ongelukkige kwam van YVille- broeck en volgde den yzeren weg naer Hombeeck. De wachter van den barreel n° 7 had hem van den yzeren wegdoen gaen, doch eenige meters verder moet De Smet er terug op getreden zyn. Het verminkte lyk is op 500 meters afstand van gemeld en barreel gevonden; de beenen en de regter arm waren van het licbaem gescheiden. Dit ongeluk wordt aen de onvoorzigtfg- heid van het slagtoffer toegeschreven. Verleden maendag, ten 6 ure 's morgends, is do genaemde Petrus Moens, 72 jaren oud, door eenen koopwaren!rein, naby de statie van Mechelen, ge dood .'Men denkt dat het slagtoffer onder de" trein, «•et» pen en alzoo verongelukt is. Dit ongeval wordt insgc lyks aen de onvoorzichtigheid van 't slagtoffer toego- sohreven. St-Joosl-ten-Noode (Brussel) is een schrik- wekl j ongeluk gebeurd. Hel zoontje van M. D.. dal, naer zynen aenlog te oordeelcn, een voornoem vioolspeler zou geworden zyn, is in eenen ketel 0kend water gevallen; toen men hel er uilhaelde was het een lyk. De uitputtingswerken worden in den put n. 1 der koolmyn van Mambourg (Charleroi) voortgezet. Dry slagtoffers zyn dynsdag namiddag begraven. Gisteren avond en dezen nacht heeft men acht sehrik- kelyke verminkte lyken uit den put opgehacld. De be grafenis had heden morgend plaets. Er liggen nu nog zes slagtoffers in den put. De City flour Mills, een der grootste gebouwen van Londen (Engeland) en dat niet minder dan 400 vensters heeft, is afgebrand. Dit gebouw diende voor het malen van graen en telde zeven verdiepingen. De brand begon op de derde verdieping. Byna al de verzekeringsmaetschappyen van Londen zyn in die ramp betrokken, doeh geen enkel meer dan voor 5000 pond. Verledene week heeft, te Boston (Amerikfiioen hevige brand gewoed die 25 uren .géduerd en eene. uitgestrektheid van 70 acres vernield heeft. v Het verlies wordt op 8 millioen geschat en welke grootendeels ten laste valt van de plaetselyke kapita listen. 930 handelsgebouwen en 60 wooningen zyn ver nield. De beurs en de brievenpost zyn van binnen lotael verwoest: ook de kerk der H. Dryvuldigheid ligt in puin. De eigendommen worden door de troepen br- waekt. Er zyn verscheidene dooden en ta'ryi sTênT"1 Men vreesde dat elgpfdelyke moeify£Wlèn zouden ontstaen. M. Boutwell hee.;\ per telegram gcmeld.dat die vrees ongegrond was, ën hy heeft allo mogoiyke hulp beloofd. Zondag nacht, na 12 ure, braken cfe vlammen op nieuw uit, en eerst ten 5 ure 's morgens was mén het vuer meester; het was door eene gaz-ontploffing ver oorzaekt. Men maekt zich reeds tot de herbouwing gereed. Er heerscht geen de minste schrik of verwarring; van alle kanten wordt er hulp aengebragt. HOPPEM ARKTEN. BISCHWILLEH, Elzas, 6 nov. De toestand markl is dezelfde gebleven, 't is te zeggen :i de 0111 zettingen min talryk zyn in vergelyking niet vu 10 weken: de pryzen, integendeel, zyn wede. om hoogd en de kwotering vanl60 fr.par kwinlaei 111 'si thans het minimum. BUSIGNY, Noorden,. 6 nov.Eenige zolders zyn verkocht van 70a 80 fr. per 50 kil., volgens kwaliteit: de verkoop is niet zeer levendig. HOLLOWAY'S ZALF EN PILLEN.Kortheid van adem,Ver koudheden, Hoestbnijen.Duizenden getuigschriften kunnen afgegeven worden, om de kragt te bewyzen die deze heelmid delen bezitten in gevallen van asthma, beginnende tering, en allo kwalen der borst en der longen. De zalf goed op de borst en op den rug gewreven, dringt door de huid, wordt op gezogen en onmiddeiyk in de longen overgebragt, waer zy, in onmiddelyke acnraking met het omloopende bloed komende alle onzuiverhe den onschadélyk maekt of verdryft, die de grondslag zyn van tering, asthma, bronchitis, en longziekte Mie kwalen «te"" lon ger werden aldus gemakkelyk genez* n. De aemlwrsiige wier- ademhaling by mistig, vochtig weder byin verstii w -rei, wordt door Uolloway's Zalf en Pillen v-v gemaekt, die int rl den korten, droogen en leringachtigen kuch genezen, TO'&öi het zwaer spuwen, waervan bronchitis vwgerelC ga«

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 2