streken van Medina en Sidonia en de telegraef tussclien Saragossa en Barcelona opnieuw stuk gesneden is. liet zou moeilyk zyn te bepalen hoe dikwerf die lyn reeds verbroken en hersteld is. Ook te Arcoz del la Frontera is eene repu- blikeinsche bende verschenen en men vreest dat te Algeciras ongeregeldheden zullen plaets hebben. -fflfe ie Arcoz opgerigte en door Carrasco aengevoerdc bende is geheel verslagen en uiteen gedreven door kolonel Gzcrra. Die van Linares is op de vlucht geslagen door den bevelhebber Guerrero en na een geveeld van 20 uren zyn de oproerlingen van Muroia langs alle zyden weg gevlucht, terwyl er in de straten der stad en in den omtrek een groot getal dooden en gek wet-, sten achterbleven. EIVGELA1VU. Dr. Edgcworth te Londen heeft onlangs be wezen, dat het dragen van chignons op den duer kaelhoofdigheid inoetten gevolge hebben, dewyl de inillioenen, voor het bloote oog on zichtbare diertjes, gregarinnengenaemd, welke zich in elk dezer sniakelooze tooisels bevinden, niet alleen het valsche haer verteeren, maer ook het levendige door uitzuiging der daerin aenwezige sappen allengs doen verwelken, ver dorren en uitvallen. De geleerde professor is daerom van gevoelen, dat, wanneer de dames zich niet spoedig van dien ballast ontdoen, men na verloop van vyf jaren ingansch Europa geen valsch haer genoeg meer hebben zal, om aen de algemeene aeuvraeg. naer pruiken te-kunnen voldoen. Een troostend vooruitzicht! FUAivknvK. In de Nationale Vergadering zetelen: 2 prin sen, de prinsen van Orleans, 7 herto gen, 30 markiezen, 32graven, 17 burggraven, 17 barons, 1 baron met vreemden titel (Chau- rand) en 97 no bel en zonder titels. Zy bevat103 grootegróndeigenaers; 153 ad- vokaten; 18 .groote nyveraers of meesters van smeltovens;45 genér,aéiS of officiers van 't leger, gepensionneerdof in werkelyken dienst; 35 ma gistraten of oud-magistraten; 25 ingenieurs; 23 geneesheeren; 21 professors; 19 notarissen 01 Oud-notarissen; 16 kooplieden; 14 officiers der marine, gepensionneefd of in werkelyken dienst; 10 avoués of ev-avoués; 5 bankiers; 2 rceders; 2 apothekers; 1 bisschop; 1 pastoor; 1 zydereeder; 1 domiué; 1 zilverdry ver (M. To- lain); 1 oud-letterzetter (M. Martin Bernard); 1 zydebewerkcr (M. Groppo); l kommissionna- ris in juweelen (M. Tirard); 1 oud-percepteur; 1 oud-gcagreëerde van den tribunaal van koop handel; 1 koopman in nieuwigheden. 155 advok'atendat kan nog al tellen Verscheidene dagbladen van het gouver nement beweren, dal in geval M.Thiers van het bestuer moest aftreden, de Duitschers dan een nieuwen aenvallenden intogt zouden doen en de onlangs ontruimde departementen weder bezetten. Eene dergelyke zinspeling is zoo onwaerschynlyk dat zy niet waerdig is bespro ken te worden, zegt de Patrie van Parys, en bovendien iszy zeer beleedigend voor M. Thiers, die mén niet zonder werkelyken laster kan be schuldigen, zich door den vreemdeling te laten beschermen. De dagbladen die hem verdedigen, hebben, in dit geval, van eene zeer groote onbehendigheid het bewys gegeven. Een brief uit Belfort, dato 25 dezer, zegt dat de Duitschers besloten hebben dezen winter de versterkingswerken van Belfort voort te zetten. Zy zyn begonnen met het westelyke front van het fort Miotte af te breken, ten einde dit werk te vergrooten en de mucrwerken op zwaerdere schael op te trekken. Zy hebben hiertoe, met behulp van dynamite, verscheidene bastions doen springen, die aen de gewone springmynen weerstonden, en het fort Miotte zal, door de uit te voeren werken, eene ver sterking worden. Zondag, rond 4 1/2 ure des avonds, kon een groot getal nieuwsgierigen, die samenge schoold stonden op de hoogten van Montmartre, een der wonderbaerste schouwspelen aen- schouwen die de natuer aenbiedt. Een prachtige zonneondergang verlichtte den gezichteinder en goot over de wolken d& schitterendste kleuren, welke deze aen vurige bergen deed gelyken, waeruil èen waterval ontsprong. Gedurende dry kwart uers was het een aen- houdend vuerwerk: sprankels van alle kleur, fantastische, nog nooit geziene vormen; gebro ken, vereerugde, afgescheiden omtrekken, nu eens doorschynend, dan weer mat; schimmen omringd van dwöellichten, dwarleade sneeuw vlokken, geesten, die in de ruimte omzwierven en prachtige lichtkransen van veelkleurige vlammen, tot dat eindelyk een dik gordyn van sombere wolken dit oogverblindend panorama geheel en al kwam bedekken. DIJIT8CHLA\D. Te Sehattweil, in de nabyheid van Iiage- nau, heelt men sedert zeer korten tyd een begin gemaekt met het doen van boringen naer petroleum. Op eene diepte van 150 a 160 voet heeft men aldacr reeds in zoo verre een gunsti- gen uitslag verkregen, dat met zand vermengde petroleum te voorschyn is gekomen. Ook op andere plaetsen zyn dergelyke boringen be proefd en allerwege is men lamelyk goed daerin gelukt. KAMER DER VOLKSVERTEGENWOORDIGERS. De beraedslaging betrekkelyk het kapittel van het handelswetboek: de 'handelmaetschappyenl is woensdag verleden gesloten. De tweede stem ming zal plaets hebben dynsdag aenstaende. De beraedslaging in spraek is zonder incident afgcloepen. Alleenlyk, woensdag verleden heeft, zonder-het te pas kwam, de linkerzydede woor den der groote omstandigheden, die van doodchand en civiele persoon doen klinken. Zon er tempeest op handen zyn? De radikale orga nen nogtaris beloven dat de politieke kweslien, zooals zy zeggen slechts zullen voorgebragt worden ter gelegenheid van de discussie der budjetten. Is er reeds ëcn ordewoord uitge geven? Na de beraedslaging van het bandelswetboek is degene begonnen over bet wetsontwerp ge zegd Servitudes militair es. M. Drubbei brengt een merkwaerdig verslag voor, en M. Jacobs doet .eene iperkwaerdige redevoering fen voordeele der eigenaers door desefviluten benadeeligd. Ziehier den tekst van het wetsontwprp> he- trekkelyk de kazerneering der troepen, ten laste van den Staet Art. 1. Do gemeenten zullen voortnen ontslagen zyn van het kazerneeren der troepen en hel bezorgen, der stallen, benoodigd voor het onder dak brengen der] pnerden, indien zy kosteloos aen den Staet overmaken A. -De eigendom: 1" der gebouwen die aen den Staet toebehoord hebben en welke aen de gemeenten door hem werden afgestacn voor den militairen dienst; 2° der gebouwon opgerigt door de gemeenten in ver vanging van oude lokalen, door den Staet aen die ge meenten overgemaekl en dit met het inzigt om die van hunne bestemming of het militair gebruik te ver vreemden. B. Hot gebruik: 1° der kazernen,stallen,renbanen, magazynen,enz.die non de gemeenten in vollen eigen dom tocbooren; 2U der gebouwen aengewend voor den militairen dienst en lot welker oprigting of toeëige- ning de Staet gelden verscholen heeft; 3° der gereed schappen en meubelen van den aerd dergenen waerin voorzien is door kapittel 2 van het reglement van 30 juny 1814, Art. 2. Deze gebouwen en hunne bomeubeling zullen in bezit genomen worden by proces-verbael en de Staet gelast zich niet hun onderhoud, hunne herstelling of vergrooling. Art. 3. Van zoodra er door koninklyk besluit zal verklaerd zyn dat de gebouwen, begrepen onder para- grael B van artikel 1 en hunne bënioubeling, ophou den ten dienste der troepen te staen, zullen zy aen do gemeente-besturen overgelaten worden in den toe stand waerin zy zich op dit lydstip bevinden, zondor dal noch de Staet, noch de gemeenten ecnige opmer kingen kunnen inbrengen hetzy over.de verbeteringen of herstellingen die er zullen aen gedaen zyn, ofwel uil hoofde "der waerde van de gebouwen. Art. 4. Door deze schikkingen wordt er geen.e wvziging toegebragt aen de bestaende wetgeving, voor wat dio gemeenten betreft welke nu gebouwen in eigendom bezitten die gebruikt worden voor hel kazerneeren van troepen en die geen gebruik zouden willen maken van de vergunning van artikel 1. Art. 5. De gemeenten zullen gedurende zeven ja ren eene spm betalen aen den Staet, gelykstaeude met de uitgaven die gevorderd worden voor hel onderhoud der gehouwen, waervan den eigendom of het gebruik floor den Staet wordt overgenomen, en vyf volgende jaron, de helft van dezelfde som, zooals er zal blyken uit de rekeningen van elke gemeente, voor de vyf dienstjaren die de openbaermaking van deze wet voor- afgaen. Men heeft het wetsontwerp uitgedeeld, waerby de premie wordt afgeschaft voor den uitvoer van sterken drank. Het verloog der beweegredenen stelt vast dat de premie door de schatkist betaéld en die wacrschyn- lyk ile 1,1500,000 fr. in 1872 zal overtreffen,inderdaed maer een klein getal stokers voordeel aenbrengtdat er honderden zyn die er niet van genieten en integen deel moeten lyden door de konkurrencie die de be- voorregten hun kunnen aeudocn, door op de binnen markten de vergoede overschotten der regten te bren gen, die bun overblyven.-padat zy huune rekening ge zuiverd hebben door den uitvoer. Rekening houdende van de opmerkingen welke de belanghebbenden gemaekt hebben, op het wetsont werp van 1871, in zoo verre zy gegrond schenen, heeft liet gouvernement de volgende schikkingen aengeno- menVermindering van 15 fr. van het bedrag der ont lasting by den uitvoer. Bybelasling van 45 centiemen per heklolitcr op de regten van fabrikeering, in geval van gebruik van go- buideld meel. Vermindering van 20 centiemen, 80 centiemen en IV. 1-10 per hektoliler op dc regten van fabrikeering, in geval van gebruik van beetsap, melasse of melasse gemengd met sap. Vermindering van 93 centiemen van de tegenwoor dige belasting op de dislilleering der kern- en steen vruchten. Gedeellelyke ontlasting van het accyns by den uit voer van likeuren en reukwater. Twee Begravingen. Deze week overleed te Gent M. AlbericjUlard, in leven professor by 's staets Hoogcschool le Gent, en gestorven als vrijdenker: hy werd begraven op bet katholiek kerkhof builen de Drugsehepoort. Deze week overleed te Brussel M. Bormann,- luite- nant-generael, aide-de-camp des konings, eu protestant van religie: hy word begraven op hetprolestcmtsch kerkhof van hel kwartier Leopold. Wacr de katholieken hm; gewyd kerkhof bezitten, Wordt het geschonden; Waor zy er een bezaten, gelyk eerlyds te Brussel, wordt het hun ontnomen en zy worden overhoop ge dolven met de vrydenkers. Te Brussel noglans zyn de byzonderebegrael'plaetsen voor joden en protestanten, zorgvuldig behouden geworden, en, sterft er daer een jood of een protestant, elk wordt nauwkeurig op zyne byzondere begraefplaets teraerde besteld. Ons, katholieken, wordt dit voorregt ontzegd, iü een land waer hetzelve ons krachtens de wel, uit- drukkelyk is gewaerborgd, in een land waer de roomsch katholieken in overgroote meerderheid zyn, in een land waer de katholieken aen 't bestuer staen en de meerderheid uitmaken in Kamer en Senael! Waerom Omdat wy katholieken zyn? KAETSPEL. Het is nu morgen, zondag, dat de groote kampstryd gaet plaets hebben voor den eer sten prys,tusschen de twee laetstwinnende pariyen en deze zyn: Nieuwerkerken tegen St-Pieters-Capellen, ieder dezer partyen brengt een geldenden man mede en deze zyn voor Nieuwerkerken, M. Van Jmpe van Nieuwerkerken, eavoor St-Pieters-Capellen M. Robert van Brussel. Om 12 uren 's middags zullen de bcide.partycn zich vereenigen ter Estaminel van d'heer Van don Broeek, hoek van hel Esplanadeplein, vanwaer zy, met het Muziek aen 't hoofd, rond de stad zullen'geleid en naer het spel gebragt worden om onmiddelyk te be ginnen. Alwiedien schoonen kampstryd zal willen zien die zal mogen oppassen om eene goede plaets te hebben want er zal geen volk aon ontbreken. Donderdag laelstledcn 21 dezer is de genaemde Joannes Bombeek, oud 39 jaren, c'ommissionnaris al hier, in den vroegen morgend uit zyne woonst ver dwenen. Volgens inligtingeu welke men ons gegeven heeft, zal hy,"aen de muls die men in den dender op- gevischt en door zyne vrouw erkend is, vvaerschynlyk verdronken zyn. Bombeek gaf teekens van zinneloosheid en gaf zich dikvvyls aen den sterken drank over. Signalement: Kléin van gestalte; gryze glastieke broek; zwarte veloercn" onderveste blauw gestreept hemd en bloolvoels. De financieelekommissie heeft mctholschopene- kollege de noodzakelykheid erkend, dal te Brussel eene gemeentebelasting moet worden ingevoerd op den verkoop van geestryko dranken en tabak. Dejaer- lyksche opbrengst wordt begroot op 60,000 fr., welk bedrag moet worden besteed tot bevordering van het lager onderwys m genoemde gemeente. Volgens een ontwerp reglement wenscht men eenminimum belas ting van 20 fr. in ie voeren, waervoor men het regt vet'krygt om of tabak of genever te verkoopen, mits hel debiet per jaer niet meer bedrage dan 25,000 fr. Slygl deze som, dan wordt men in eene hoogere klasse aengeslagen. In het geheel zyn er 5 klassen in de hoogste belaeld men 100 fr, voor het regt, waerby een debiet van 12,300 fr. per jaer wordt nengeno- mcn. Indien hot debiet echter hooger dan 12,500 fr. stygt, dan moet men 1 p. c. voor elke opklimmende fraklie van 500 fr. betalen. De winkels, die niet lan ger dan sedert 1871 beslaen, worden in de laegsle klasse aengeslagen. Hel Willemsfonds van Gent heeft aen den minis ter van openbare werken oenen brief geschreven, om hem te verzoeken, dal alle mogelyke afkondigingen van zyu departement in de beide talen zouden gebeu ren. Eon bedroevend nieuws lezen wy in een brugsch blad. Eene zandbank heeft zich in hel genlsehe ka- nacl gevormd, aen den ingang van bet kanael van Schipdonck en zy onderbreekt volkomen de sclieepvaert tusshon Gent, Brugge, Oostende, Veurne, Nieupoorl, enz. Op dit oogenblik (24 november) liggen daer 38 schepen vast. Een schip met beetwortels ge*- laden en dat zou getracht hebben door te varen, raekle aen den grond, zonk en zou aldus de belem mering nog grooter maken. Slaet men niet seffens en krachtdadig de banden aen het werk en gebruikt men slechts de gewone middelen, dan kunnen vyf zes Weken vcrloopen eer de vaerl weer zal vry zyn. Men heeft onlangs tydens eene uildeeling van 2,000 brooden,die gedaen werd ter gelegenheid der begrafenis van een liefdadigen persoon van Brugge, bemerkt dat een zeker deel dier brooden van slechte kwaliteit was. Al de personen die dit brood hebben kunnen zien, welk datgene herinnerde hetwelk de in woners van Parys over twee jaren, tydens hunne insluiting aton, laekten luidop de bakkers die zich niet schaemden aen de armen een voedsel te leveren, dat een hond zou geweigerd hebben. Sedert eenigen tyd zwierf er een schrikkelyk dier in de velden en in de bosschen rondom Yperen; men had het insgelyks in de omstreken van Meenen en Poperinge gezien. Het zaeide afschrik in de ge meenten, des te meer dat men niet wist van wat aerd het was. Zoodra den avond viel, sloot ieder zich in zyne woning op; de vrees heerschte dus in dezo ge westen. Gelukkiglyk was V. D. H., een geoefend ja ger, in deze streken gekomen om op zyno eigendom men te jagen; daer vernam hy de schikkclyke tyding. Den eersten dag reeds van zyne aenkomst ging hy op jacht. Eensklaps roept de wachter; die hem verge zelde: De beer is daer! en klimt op eenen boom. De jager knielt en wacht naer het dier; doch het ver- sehynt niet. 's Anderendaegs keert de jager weer; zyn geweer is met eenen zwaren kogel geladen. Een twin tigtal boeren met vorken, stokken,geweren en sabels gewapend, volgen hem. Bosch en kanton worden doorzocht; eindelyk wordt het dier ontdekt, en de beer, die niets anders is dan een everzwyn, krygt twee kogels door het lyf en tuimelt neer, tot groote vreugde der buitenlieden. Men meld dat er te Bouffloulx eene misdaed is onldekl. Het parket van Namen beeft zich zaterdag morgend, vergezeld dooreenen wetsdokter, ter plaetse begeven, waer men is overgegaen tot bel ontgraven van eenen persoon, wiens dood, naer het sehynt aen vergiftiging moet toegeschreven worden. Voor de persoonen, welke de thans afgeschafte, speelbank van Spa, als een zeer onnoozel vermaek beschouwden, deelen wy den volgenden uilslag meê, genomen uit het verslag over 1869, door de rekenka mer goedgekenrd: Op Ae roulette. fr. 971754-50 r (Verlies. 84,b30 Op den treiite et quarante lr; 1 '775,'o27 "Sf Ksss! ksss! ksss! Te Luik vervullen lyvec geburen de stad met het gerucht van hunne dageiyksche stry- den. De eene is een koopman in accordéons. Geheele gansche dagen, en nu vooral klaesdag op handen is wordt er by hem geaccordeerd of geaccordeoneerd dat een gebner het niet laDgcr meer kon uithouden en op een drollig middel gekomen is om dit te keer te gaen. De leere van Hanneman indachtig similia similibus sinantur gebruik), hy de homaeopathie, en om het gerucht der accordéons van zynen luier man niet meer te hooren, houdt by te zynent nog meer lawyl dan by. Hy heelt twee orgels gehuerd en twee knechten, die er den heelen dag moeten op draeien. De eene lost den anderén af. Al wel en goed, en heel geestig! maer de andere geburen? Er wordt gesproken er de policic te doen tussclien komen, eer dat heel de straet hoorendol is. In den avond van 21 dezer lagen eenige wild]* slroopers op loer, naby het bosch van Mouceau-sur- Sambre (Luik); onmogelyk ze te vatton,-zy verdwenen by de nadering van den boschwachler en namen de vlucht. Deze kwan op een vernuftig middel om ze te knippen: hy nam een oud hazenvel en zette het by schemeravond, met een koordje er aen, ter plaetse waer de wildstroopers kwamein De slimme wachter lag op den zoem van 't bosch; hy ziël de jagers ko men en zy vatten zoo goed mogelyk post. De bosch- waehter trekt aen het koordje, de haes beweegt, dê wildstrooper schiet en gaet zynen haes opnemen. Maer welk helsch gerucht! De lucht wordt eensklaps helder, fuseeën en klakkebussen gaen af; een prach tig bengaelseh vuer verlicht den zoom van het bosch. De wildstroopers snelden verschrikt weg, meenendé dat zy den duivel in levende lyve geschoten hadden. De wachter raepte eene weilesch, eene klak, een ge weer, eene pyp en een zakboekje op. Wat stak er dan toch in dit vervvenscht vel? Een pak fosfoorstekjes, die door de loodkorrels in brand waren gekomen, buskruit, klakkebussen, eindelyk eenen hoop licht ontvlambare dingen. Kerkeljk Nieuws. De eerw. heer Van der Biest is coadjutor benoemd te Denderwindeke gedurende de ziekelykheid van den eerw. lieer onderpastoor. De eerw. heer Steph. Glorieux, pastoor van Smellede, is aldaer overleden den 23 november, na eene kwynende ziekte, in den ouderdom van 70 jaren. Itnnipcii en Oiif;oliikkoii. In den avond van donderdag laclst, om 6 uren, beeft er Ie Denderleeuw eene moordpooging plaets gehad op den Heer J.-B. Van Droogenbrouck. De dader, lol beden onbekend, is met beklimming het bof ingedrongen en van daer door het venster op Van Droogenbrouck een geweerschot gelo3t,het slagtoffer verkeert in eenen gevaerlyken toestand. Hctgerogl beeft zich ter plaetse begeven en een onderzoek begonnen. Te Ronshruggc, Stavele, Mercken, kortom in hel geheele Veurne-Ambaeh rigt de Yzor groote vcr- wooslingen aen. Zelden heeft men zulke overstroo mingen gezien. Verscheidene landbouwers hebben hunne hoven moeien verlaten en men voorziet liet einde van den geesel niet. De Lei overstroomt ook overal hare oevers en men vreest voor aenzienlyke schade. Verleden zondag avond, ten 11 i/a ure, had er in den kring der jo.ugc werklieden, Audrimontstraet, te Vcrvicrs, een ernstig ongeval plaets. Er was eerie loo- neelvertóoning gegevep en de menigte verliet het lokael en het gedrang was zoo groot dat er een yzeren leuning brak en een 50lal persoonen, van eene hoogte van dry meters op den grond vielen. Er zyn geene dooden te betreuren, maereen 2ütal, waeronder vele vrouwen zyn lamelyk erg gekwelsi. Dynsdag morgend werd tc Charleroi liet gerucht verspreid, dat erin de voorstad,eene schrikwekkende misdaed was gepleegd. Een aerdewerker, met name De Vos, ging, rond 5 ure 's morgends, naer zyn.werk, toen hy, naby den koolput n. I, van M'ambourg gekomen zynde, in het Dourlelslraelje, door dry revolverschoten, langs ach ter gelost, acn het hoofd werd getroffen. De Vos viel neër, badend in zyn bloed. Op het gerucht der schoten kwamen de bewoners der naburige huizen toegpsneld. Men vond het slagt offer te midden van den weg liggen, de moordenaer was verdwenen. Men nam den ongelukkigen De Vos op, die nog ecnige oogenbiikken ademde. In een naburig huis werden zyne wondeu gcVvassohen. Hy is een schoone slruisclie jongeling van 24 jaren. Achter aen zyn hoofd zag men duidelyk de dry-ronde gaten der kogels. Hy moest deze week in het huwelyk treden met dc dochter van den persoon, by vvien hy inwoonde; doch hel sehynt dat dit meisje, voor dat zy kennis met hem maekte, nog een anderen beminde had gehad, 't Is op dezen kerel, die met hel slagtoffer onder hetzelfde dak woonde, dat men eerst vooral vermoedens had. Hy werd rond 8 ure 's avonds aengehouden, toen hy eenen koolwagen voerde; hy bood geen lioegenaem- den tegenstand, lly heeft reeds een eerste verhoor ondergaen, doch hy loochent den dader van liet mis- dryf ie wezen. Maendag is een pachter van Borchworm, (Has selt) met naine Desteche, die over de spoorbaen wilde slappen, op't oogenblik dat de trein van Luik aen- kwam, door dc lokomotief getroffen, op de rails ge worpen en op den slag gedood. Zyn hoofd was ver- bryzeld en zyn rechterarm afgerukt. Hy laet dry kin deren achter. Het onwedcr dat op 13 cn 14 in Duitschland heeft gewoed, kan niet vergeleken worden dan met die welke in Indiö en op Australië heerschen. De ramp ontstond door eene verwoedde worsteling tusschen twee elementen, water en wind. Beiden streden voor de overwinning en vervolgden woest hunnen weg. Dc wind blies hevig uit de golf van Botnie, dus uil liet noord-oosten en het water dat integendeel uit de noordzee kwam aengespoeld, rolde sehuimeutk door het Skager-Rack en hel Kattengat op de.deensehe ei- Landen. De storm die hetzelve niet kon terug dryven, joeg het omhoog en weldra was de watermassa zoo hoog gestegen, datzy de kusten overstroomde. Twee dagen lang worstelde water en wind om dc overhand op de kusten 'en zy lieten vreeselyke sporen van dien verwoedden slryd achter. Apenrode, Sonderburg, Flensburg, Eckenfoerde, Heiligonliafen, Travemunde,Wismar, Hostock, Warne- munde, Straelsuod, Greifswald, bet eiland Rugen, Svvinnemunde, ja zelfs Stettin, al die plaetsen zyn vreeselyk door hel onweder geteisterd. De oorlog heelt zoovele verwoestingen niet aengerigt en indien hy meer verliezen aon mensolienlevens medebragt, veroorzaekle hy toch zoovele ellende niet. De Krupp- kanons zyn nietigheden by de woede van den ge- heerscht hebbenden storm.' Honderdtallen huizen en lalryke vaertuigen beslaen niet meer of zyn zoodanig gehavend dat eenig verder gebruik hiervan hoogst gevaerlyk zou worden. Hoe- vele menschenlevens er le betreuren zyn is nog niet •gewetciJ, doch te Niendorf alleen worden er 38 per soonen gemist, die waerschynlyk de verzwolgen ge bouwen zullen gevolgd zyn. Te Prerow verloren 15 persoonen het leven. Te Kiel is eene fransche brik binnen geloopen die eén jongen aen boord had, wélke in volle zee was op- gevischt, terwyl hy op het dak van een huis wegdreef. Te Eckenfoerdq zyn 80 huizen weggespoeld en het dorp Laboe is van de aerde weggevvischl. Greifswald is niet meer te herkennen. StïaeLsund stond by na in brand door het nat worden van origeblusehte kalk en hel is slechts met de uiterste poogingen dat men er in gelukt is de ligt ontvlambare stoffen van dit zonder linge vuer te verwyderen. De haven liggen vol verhYy- zelde schepen. Uit Zingst, Darst en Hiddenstoe werd gemeld dat de visschers hoegenaemd niets meer bezitten; te Bint- wik* heeft men 8 persoonen levenloos vinden liggen. Het eiland Rugen, dat dooreen anderen storm, zeke ren dagvan hot vasteland werd geslagen, is nog slechts eene wildernis. Ter bestryding van zoovele ongelukken en rampen, moei snel hulp gezonden worden en dit he.eft Duitsch land begrepen. Óveral zyn inschryvingen geopend en verleden vrydag ontving men op de beurs van Berlyn 30,000 thaler ter ondersleuning der rampzalige slagt offere. Een drama op zee. De St-John Telegraph bevat het volgende zielroerende verhael De schooner Seriole vertrok uit Liverpool naer Demerara. Door een tempeest verrast moest hel schip zyne masten afkappen. Weldra scheurde het schip en van dit oogenblik was er niet veel meer legen de gol ven le doen. Men kon noch aen de levensmiddelen, noch aen het water komen. Slechts een weinig bloem, een mondsvol daegs, maekte het voedsel der malroo- zen uit gedurende deze akelige reis. Reeds waren de kapitein en een motroos Leather zoo zwak geworden dat zy geen voedsel meer konden gehrniken. Op 2 september ving een" der matroozen eenige kleine visschen, die rouw opgegeten werden, nadat men er eerst het bloed had uitgezogen. Doch op eenen ganschen-dag kon men dikvvyls geen twee visschen vangen. Op 5 september ving men eene zeeschildpad, waer van men het bloed en het vleesch deelde. Op 6 september regende hel; de matroozen legden hunne oliejakkers open en lekten het water op dat er op viel.

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 2