Burgerij ken Stand. 1 AWOXCEV. Schieting op den BAK, De Groote Konj'nen, water nog geklommen. In vete stralen slacl het twee, dry tol vier voet hoog! Men vaert er in met booten. De balken, welke de stad hectl doen leggen, dry ven weg. Men kan zich geen denkbeeld vormen van het ly- dciLder aTïne werklieden, wier wooning onder water is gekomen. Degenen die hun huis niet ontvlucht zyn, ziiten.pp hunne slaapkamers, waer zy hunne ineubelkeiis opeWMgeetapéld hebben. Zy hebben de grootste mocile om zich levensmiddelen aen leschnt- i'en.'Zy worden nun aengcbragl, hier met booten, ginds met wagens», en men haelt zc op door de ven sters jnet korven aen koorden gehecht. Er is veel moed noodig/óm bet leven aldus te kunnen dragen. En hadden maer alle werklieden nog geld om eten to koopon, maer velen bezitten niets meer daer zy de goheele verledene week niet gearbeid hebben. Zal hel ieverigste gedeelte der gentsche bevolking van ellende vergaen? Neen. De liefdadigheid zal er hare beschermende vleugelen over uitstrekken. Het kol- legié heeft eenen oproep tot alle edelmoedige harten gestuerd, en die oproep zal beantwoord worden. Het groot Beggynhof gelykt een uitgestrekt meer. De werklieden van de burgerlyke godshuizen hebben er geheel den zaterdag nacht gewerkt om er balken te leggen, ten einde hulp te kunnen brengen .aen de inwoonsters. Oiido beggynen, die sedert jaren hunne wooning niet verlaten haddon, daer zy ziekelyk zyn, heeft men uit het hof moeten wegdragen. Hel burgerlyk hospiiael is gedeeltelykovcrstroomd. De lucht en verwarm mach ienen staen Onder water en hol bestuer heeft dekraehtdadigslo maelregclen moe ten nomen, om de veiligheid der zieken te waerborgen. Maelregclen zyn reeds genomen geworden om de gevluchte familiën te herbergen, liet bestuer der bur gerlyke godshuizen heeft het oude klein hospiiael ter beschikking van de overstroomden gesteld; het klein vlebschhuis is insgolyks tol heizelfde doeleinde ge- reedt gemaekl. Wy vreezen dal die lokalen niet vol- doonde zullen zyn. Menschenlevens zyn reeds te betreuren. Zaterdag namiddag is in de St-Gillisstract een oude man, die in hel koude water had moeten loopen om zyn werk in te dragen, schielyk gestorven. Ecne oude vrouw is verdronken. Heden morgen .1, rond 8 ure heeft men in den gracht, die uitkomt op de Bylokevest, haer lyk opgeviseht. De ongelukkige had zich aen de hacg vasigeklampt. Uil overstroomde stallen moeten dieren gevlucht zyn. Men heeft reeds lykcn van koeien opgeviseht. Eergisteren werd uit de Lei, omtrent de Vroedkun- digo School, eeu varken, gelukkig nog levendig, op geviseht. Lyken van doodc konynen dryven in groot getal op de waters. In de overstroomde wyken wordt zoo veel mogo- lvk de postdienst hy middel van facteurs te paerde gedaen. Gister morgen zyn er beloofde missen gecelebreerd goyvecsl in verschillige parochiën der stad om 't op houden des geesels van de ovorstrooming te beko men. In Sl-Mieliiels was de kerk proppende vol gclyk op do groote feestdagen. Al de klassen der bevolking waren onder de aonyv'ezigen vertegenwoordigd. Na de mis heeft men de litaniën der heiligen ge zongen en de gewoono gebeden in delvden van ramp spoed gezegd. Eene diepe ingetogenheid kenschetste deze geesle^yke plechtigheid. In doóhislreken onzer stad blvft het tafereel ins golyks bedroevend. Te Zwynaerde, Merelbeke, neus den en Drongen staon, zoo men weel, niet alleen de mcerschen, maer ook de reeds bezaeide landen onder water. Vele landbouwers zyn verplicht hunne hofste den tc verlaten, om huisgezin, have en vee in veilig heid Ie brengen. Vglgens de Nouvdliste zou een kind verdronken zyn •in het huis zyner ouders, lerwyl deze sliepen. Het kind lag naesl hel bed zyner ouders op een beddeken, gemaekl met twee stoelen. By hun ontwaken zouden de ouders hun kind dood hebben gevonden. Men sluert uil' St-Baefs-Vyvo, gelegen op de Lei tussehen Kor try li en Gent, de volgende byzonderhe- den: De overstrpomingen worden in onze omstreken versQbrikjkelyk. Al de lage landen langsheen de Lei, van de plaels waer zy in België komt, lot aen haren samenvloeit melde Sohclde te Geul, zyn in een meer herschapen. De schade is groot en de ongelukken zyn talryk. Hel is niet onbekend dal het in de Lei is, dat op eene groote sehael de nyverheid van de vlasroo- ting beslact en dat byna gedurende het geheele jaer de weiden, gelegen langs meergemelde rivier, bedekt zyn met vlas en rootinggestichten. Dat alles staet thans in het water.- Te Korlryk staet in de vlasfabriek van M. Boutry, sedert vrydag laelst, het water een meter hoog. Al de werkhuizen in den omtrek liggen stil. Dit is genoeg gezegd hoezeer de ramp byzonder de arbeidende klas treft. De ramp heeft maer te lang geduerd; de schade is ontzaggciyk in de beide vlaemsche provinciën; voor Gent alleen mag men die, zonder overdryving, op verscheidene millioenen schatten. Indien de doorge stane ellende nu maer door geene vreeselyke ziekten gevolgd wordt! Te Gent zyn inschryvingen geopend voor de onge- lukkigen, die door de overstroomingen in armoe ge- bragt werden. De Ccrcle Catholigue heeft ingeschre ven voor 1,500 fr, De eerste lyst bavat reeds 4,414 fr. 50 c. De gelden worden, by middel van St.Vincentius, de geesteivken en de zusters van liefdadigheid, aen de ongelukkigen uitgedeeld. De inschryvingen duren voort. Erzyifnog andere lysten in omloop. De inschryvingen in onze slad geopend, gaen goed vooruit. De Katholieke Kringdie eene inschryving geopend heeft, is zaterdag avond byeengekomen om tc beraedslagen over de maelregeleu die te nemen zyn om het lyden der beproefde werkersklas te verzach ten. Hy heeft besloten, dat het bedrag der inschryvin gen zal ter hand gesteld worden aen de konferenciën van St-VincenliusAPaülo, waerby zich leden der gees- telykheid zullen aensluilen. De onderstand zal alleen gegeven worden acn de familiën die door de over stroomingen te lyden hebben. Een deel der opbrengst zal toevertrouwd worden aen de zusters van Liefde, byzonder gelast met de arme zieken te gaen bezoe ken, Zondag en eergisteren zyn er reeds in de wyk van II. Kerst en der Nieuwbrug uitdeeliDgen van o'n derstand gedaen. Het water is in onze stad, alhoewel traegzaem ge zakt. Naermate de straten van liet water verlost wor- oen, haesten de inwoners zich hunne kelders te ledi gen. Óveral ziet men pompen gebruikt worden. De Sint-Salvatorstract is, op eene lengte van vyftig meters na, ganseh van het water vry. In verscheidene nyverheidsgcstichten is het werk kunnen hernomen Worden. Alles doet verhopen, dat de moeilykheid, die wy doorstaen, niet tang meer zal duren. De liefdadige hulp, door onze medeburgers aen de arme over stroomden loegcbragl, zullen het lyden, dat deze ondcrgacn, min zwoer maken. Op de Koepoorlkaci, in de Veerslract, op Ter l'lalen en elders, vaert men nog altyd met booten. Op verschillige plactson der stad, die overstroomd zyn geweest, gelyk op tïe Visschery, omtrent het huis des heeren Deleplancque, zyn de knssaeien door de rachl van het water uit den grond gewoeld. Audcnacrde. Men leest in de Scheldegalm van Audenaerde, 44 december: Over de overstroomin gen ontvangt men van alle kanten bedroevende tydin- gen. De regen welke sedert zondag in Frankryk en in ons land is gevallen, voornamclyk den dynsdag en woensdag, heeft hel water mcrkelyk doen klioimQD, by zoo ver dat verscheid ené straten onzer stad onder water stonden,zooals de Baesslraet, het Jesuietenplein en de kaei van het plein Louise-Mario.Op verscheidene dezer plaetsen heeft men balken en planken moeien leggen, om in de wooniiigen te kunnen gaen, alwaer de bewooners van de benedenplaelsen riaer hunne bovenkamers zyn moeten vluchten. In de Schelde heeft men verscheidene meubelen en lyken zien dryven en eergisteren is, ten 8 ure des avonds,door 't geweld van .het water het middenpunt der brug op den nieuwen weg van onze stad op de gemeente Edelare ingevallen. De zykanten der brug zyn hlyven staen. De gemeenschap met den spoorweg op Ronsse met onze stad is onderbroken, ook komt het konvooi van Korlryk maer tot aen de herberg den Hertje Bevcren, op 2 kilometers van onze stad en de reizigers worden van aen de statie door rytuigen tot aen deze plaetsen, op rekening van den Staet vervoerd. Dixmude. —Men leest in een blad van Dixmude: Dixmude is byna een schiereiland geworden door de overstroomingen, die nog gedurig toenemen. Geheel de zuid-westkant gelykt aen eene zee; men ziet er niets dan water zoo verre onze oogeu dragen kunnen, tus sehen Woumen,Merckcm,Noordsclioole en Reninghe. Men hoort er dag en nacht de alarmklok, en men is er met honderden bezig aen het versterken en ophoo- gen der dyken, by middel van mest, hooi, strooi, zand en aerde. Donderdag zyn ze van 't noordeinde van Merckem gekomen,om de groote schuil van 't kasteel, teii einde al hel vee en huisraed der bewoners-dezer streek naer het vasteland over te voeren.Te Woumen op de Rille, was er eene algemeeneverhuizing:men zag verschei dene huisgezinnen met vrouwen en kinderen, welke zaten te weenen, omdat hunne wooningen lot aen de daken in het water stonden. Uortryk. De wateren bobben in onze stad eene buitengewone hoogte. De huizen langs de twee oevers der Leie, zyn 70 ft 80 centimeters in water en de inwooners hebben hunne woonst verlaten en meu belen en voorwerpen len allen kanten gevlugt. De fabrieken kunnen sedert eenige dagen niet wer ken omdat de werkwinkels overwalerd zyn,met boo ten vlugt men de byzonderste koopwaren. Men schryll uit Meenen, dat de brug over de Lei, buileD de Ryselpoort, overstroomd is, cn dat het wa ter er tor hoogte van 4 i/a voet boven staet. In het begin ging men er nog over met rytuigen, maer nu is er dc overtocht verboden, omdat men twyfelt of de brug door het geweld van den stroom hare vastheid en sterkte niet verloren heeft. Sedert dien gebruikte men bootjes. Een van deze. geladen met zeven personen, is omgekanteld; al die personen werden gered; maer eene vrouw van 75 jaren, die zich onder hen bevond, is sedert dien ge storven. Doornyk. De bekommeringen, die de heer Dumorljcr had veropenbaerd in de Kamer,over eenige dagen, nopens de overstroomingen der Schelde, zyn ongelukkiglyk verwezenlykt. Een berigt.uit Doornyk geeft zeer ernstige tydingen. Het meldt inderdaed, dat er rampspoedige voorvallen te Laplaigne zyn. Hel voegt daerby De dyk, waervan den heer Dumortier beeft gespro ken, is mgesluikt onder 't gewigt der waters van de Fransche moerassen tussehen de Schelde en de Scarpe gelegen. In twee uren, zyn het dorp en omliggende plaetsen door de waters overweldigd geweest. De toestand is waerlyk yzingwekkend en de verslagen heid algemeen: '1 Is eene sehrikkelyke ramp. liet slechto weer hlyfl dag en nacht acnhouden, rond Doorhyk. De Schelde die eerst een weinig ge- daeld was, is weer gezwollen en zal onvermydelyk nog hooger klimmen door de hevige regenvlagen welke in den afgeloopeu"nacht neerplasten. VanCondé totaen Gent heelt de rivier geene oevers meer. Het lagere deel van Calonnes is overstroomdte Chercq zyn de menschen die in de huizen langsheen de rivier woonden, hunne wooningen ontvlugt. Eene suiker fabriek is overstroomd en twee groote hoopen beet wortels steken als zoovele eilandjes boven dit wezen- lyke meer uil. Tussehen Chercq en Doornyk zyn er plaetsen waer de rivier eene breedte heeft van meer dan 200 meters. Verlaten wagens op dc met den stroom gelykloopende wegen staen tot aen de as in hei water. De zwem school is tot aen dc naburige steengroef verlengd. Op de hoogte van Antoing raekt het water aen de wo ningen. Groote steenen zyn hier en daer geplaetst. om aen de voetgangers den doortocht mogelyk te ma ken. Franitryk. De tydingen uil het noorden van Frankryk zyn slecht. Men meldt uit Valenciennes,dat ten gevolge eener tweede zwelling van de Haisne en van dc Schelde, de dyken nog eens doorbroken zyn cn de waters byna dry dorpen hebben overweldigd Thivencelles, Saint Aybert, in het canton van Condé en Hensies. Engeland. Er woedt een hevig tempeest le Shields, Malton, Grimsby, Hartlepool en St-Andrews, waerdoor vele schade aengerigd wordt, zoowel tc water als te land Een groot deel van Leikstershire, is door den aen- houdenden regen Overstroomd. In Derbyshire, is de sneeuw tol byna eenen voet hoogte opgestapeld. De telegrafische verbindingen tussehen Liverpool Hull en Leeds zyn onderbroken. De hoogwaterstand der rivieren groeit steeds aen en de omstreken van Leamington zyn in een groot meer herschapen. De regen stort dag en nacht met onafgebroken he vigheid over Londen neder. By koninklyk besluit van 45 december is de heer E. Beeekman, advocaet, byregtei' der regtbank van eersten aenleg te Dendermonde, benoemd tot vrede- regtei' van het kanton Hamme, in vervanging van den heer Schouppe, die zyn ontslag gegeven heeft. Indien wy de voorzeggingen van Matkieu de la Dröme moeten gelooven, heeft men nog voor vele regens te vreezen, en zouden de rampen, door de overstroomingen alom veroorzaekt, verre zyn van te eindigen. Immers, volgehs hooger gezegden sterre- kundige, staet er ons gedurende de eerste maend van het aenstaende jaer niets dan regen en wind te wach ten, en dat zyne voorzeggingeu wel eenigzins de aen- dacht verdienen,hewyst de uitslag der voorzeggingen van zynen almanak voor de maenden november en december van hel tegenwoordig jaer. Immers daerin zegt hy, wat die laetsle maend betreft; Stortregens met de nieuwe maen, die zal beginnen den 30 november en eindigen den 7 december. Van den 4 lot 7 d cember, winden regen of sneeuw. De golven van Gascogne, van Lion, van Genua, Adria- tische zee, zeer onstuimig, hevige koude. Wind en zware regens met de volle maen, die be gint den 44 en eindigt den 23. Kattegat, Noorderzec, de Manche, hel kanael van Bristol» dit van St-Joris, do Irlandsche zee, hevig geschokt. Zware regens, byzonder in het midden vanFrank- yk, van 23 tol 24. Stortregens met dc nieuwe maen. beginnende den 30. Orkaen in de Oost-, Zuid-Oost en Noord-Westor- sche wereldgedeellen. Ziehier eene yergelykende opgave der sterfge-, vallen in eenige voorname steden: Parys, 2,131,430 inwooners. Van l tot 7 december, 752 overlyden, (vorige week, 759). Brussel, 185,000 inwooners. Van I tot 7 december, 104 overlyden, (vorige week, 91). Londen,3,341,298 inwooners, Van 4 tot 7 december, 1,205 overlyden, (vorige week, 4,221). Rome, 244,284 inwooners. Van 23 november tot december, 482 overlyden, (vorige week, 194). Men leest in het niet officieel gedeelte van den Moniteur Sommige dagbladen kondigen acn dat een huis van Parys, tegen twaelf franks voor elke uitloting, obli gation van loten der turksche spoorwegen verhuren, die eene premie van 600,000 fr. kunnen winnen. De aenkondigingen van dien aerd zyn verboden door de wet op de loleryen Van 34 december 4854. Art.3 straft ze met ecne gevangenis van 44 dagen tot 3 maenden cn eene boete van 100 tot 2,000 fr. Men leest in den Moniteur van heden: Te rekenen van heden 24 december zullen de niet uitgekeerde titels der schuld 3 p. c., van de leening, door dc wet van 25 mei 4838 gedekreteerd, aen pari uitgekeerd worden. Deze titels zullen ophouden, te rekenen van 4 january 4873, intrest te geven, wat ook hel tydslip zy, waerop zy tot de uitbetaling zullen aengeboden worden. Eene belangrvke aenhoudirtg is gisteren te Gent door de plaelselyke policie gedaen. Jan Dobbelaere, oud 21 jaer, yzei'gieter, woonende buiten de Brug- schcpoort, is aengehouden voor het maken en uitge ven van valsclie munt.Men heeftop hem twee valsche vyffrankstukken cn een valsch stuk van 50 centiemen, met het afbeeldsel van Leopold II en het jaei'tal 1870, gevonden. Een bezoek in de wooningvan den beschul digden gedaen, heeft tot de ontdekking van de gereed schappen geleid, waermeê de valsche munt werd ge- fabrikeerd. Brussel ecne zeehave; reeds langen tyd bestaet daervoor een plan, maer wy dachten dat men van die dwaesheid had afgezien. Dit schynt echter niet waer te wezen, want de engelsche aennemers, Henry Lee en Sons, hebben in overleg niet de oorspronkelyke aenvragers voor de koncessie, by den gemeenteraed een plan ingediend, waerdoor het eerste merkelyk wordt gewyzigd, zoodat men by voorbeeld dry sluizen zou hebben in het kanael dat Brussel met de Schelde zou vereenigen, terwyl-, in plaets dal de waterspiegel over de geheele lengte van het kanael van Willebroeck door kunstwerken zou verhoogd worden, zooals in het eerste plan was voorgesteld, het van Brussel tot Troisfonlaines zal worden uitgediept, waerdoor twee sluizen vervallen. De aenkoopingen der Duitsche paerdentuischers van Luik, voor den dienst van de nyverheid en van den landbouw van dit land, hebben sedert eenigen tyd een aenzienlyke uilgestrektheid genomen, Deze kooplieden wonen al de belgische jaermarkten hv. Maendag nog is een koopman te Luik afgestapt om 30 of 40 vvei'kpaei'deu aen te werven, aen pryzen van 1200 tot 4500 fr., en vyf of zeven oud. Vergezeld van een koopman in paerden van Luik, heelt hy eene ronde gemaekt in de omstreken van Milmorte, Liers, Recour, Lantin, Juprelle, en heeft reeds een tiental paerden gevonden. Deze kooplieden zullen, zegt men, insgelyks do aenstaende jaermarkten van Antwerpen, Hoei en Ton geren by wonen. Er is geene noemensweerdige verandering in den prys der steenkolèn aen te halen, doch langs ver schillende zyden verneemt men, zegt de Moniteur des Intéréts Matériels, dat de verhooging stellig- heeft opgehouden. Het is zelfs zeker, dat er zaken worden afgedaen voor leveringen in 4873, aen minderen prys dan degene van het oogenblik. Hel was bovendien meer dan tyd dat dit gebeurde, want de ontstane afslag in Engeland en de belrekke- lyk lage prys der steenkolen van de Ruhr, dreigden binnen kort'het sluiten van belangryke koopen tus- schén belgische nyveraers en vreemde koolmynen voor gevolg te hebben, iets wat niet dan tot groot nadeel onzer eigene koolnyverheid kan plaets hebben. De overgroole watermassa dezer laetste dagen heeft vele moeilykheden en belemmeringen in het vervoer veroorzaekt, niet alleen langs Bet water maer ook hy het verzenden langs den yzeren weg. Te Parys is er een afslag van 2 en 3 fr. op de gail- lelten gekomen. Tc Lyon worden de huiskolen ver kocht van 37 tot 45 fr., volgens kwaliteit. Het grof gruis wordt aen de raynen met 20 tot 21 fr. per ton betaeld. Kerkelyk Nieuws, Dc eerw. heer De Coninck, onderpastoor te Zaffe- lare, is onderpastoor benoemd le Weiteren. Hy wordt vervangen door den eerw. heer Cocquyt, onderpas toor van Kerkxken; dc eerw. heer Clerebaut, coadju tor van Woiitergem, gaet in zyne plaets. Rampen en Ongelukken. Verleden dynsdag morgend kwamen de bewoo ners der huizen, beneden den Oudenberg te Geerards- bergen, naer het stadhuis geloopen, zeggende dat den berg, gelegen voor de wooning van den koster der kapel, naer heneden kwam, en er reeds een grooten klomp aerde afgezakt was. Iedereen liep er naer toe, en waerlyk men zag den berg langzaem naer beneden zakken, ten gevolge der groote massa water. Het arm- bestuer heeftop dien berg eenige hoornen staen,welke men had doen snoeien, en het afgekapte hout was in loten verdeeld, om publiek verkocht te worden, doch nu zal men geene vei'kooping moeten houden, want ecne menigte van dat hout ligt onder eene massa aerde begraven,ennogandere dreigt naerbeneden te komen. Men schryft ons uitGheel: Op 45 dezer, ten 4 uer 's nachts, is er een jammerlyk ongeluk op hetge- hucht den Aert, alhier voorgevallen. Eenige jonge lingen vermaekten zich met, ter gelegenheid van een huwelyksfeest, vuervvapens af te schieten. Jan Wuyts, 18 jaren oud, had zyn geweer met poeier en eene papieren prop geladen, en hy beging de onvoorzich tigheid op-de beenen van Petrus Wauters, landbou wer, 26 jaren oud, woonachtig in gemeld gehucht, aen te leggen. Het schot ging toevallig af en de on gelukkige Wauters ontving de volle lading in dc vouw van het regter been, en overleed een uer nadien aen de gevolgen van het betreurensweerdig ongeluk. De onvrywilligedader is onmiddelyk aengehouden en ter beschikking van het geregt gesteld. Dit droevig feit heeft het gehucht den Aei't in rouw gedompeld. De dader is insgelyks aklaer woonachtig. Een ongeluk, dat zeker niet genoeg kan betreurd worden, heeft aen een iriwooncr der gemeente Koe- kelberg (Brussel) het leven gekost, tengevolge der noodlottige dwaling van eenen drogist. Een man, die een purgeermiddel wilde nemen, vroeg om en- gelscli zout. Een jonge wees, hy den drogist indienst, vergiste zich van bokael en leverde hem, in plaels van engelsch zout, zuring zout(oxolaleacidc de potasse). De ongelukkige, die het purgeermiddel gevraegd had, slikte de gansche dosis vergift in eeumael binnen en stierf, na verloop van eenige uren, in de verschrikke- lykste pynen, ondanks al de maelregclen, welke er werden genomen om de uitwerksels der vergiftiging te beslryden. Deze sehrikkelyke gebeurtenis werd spoedig in de gansche stad verspreid. Men zegt dat de drogist in wanhopigen toestand verkeert en gevlucht is, men weet niet waerheen. Een droevig ongeluk is maendag namiddag in de brouwery van Mev. wed. Anciaux, te Lodelinsart (Charleroi), voorgevallen. Een werkman, de genaemde Alexander $ommeville, van Sombreffe, is toevallig in eene kuip ziedende wa ter getuimeld. Onmiddellyk uit het water gehaeld, werd de ongelukkige, die verschrikkelyke pynen leed, naer het burgerlyk gasthuis onzer stad overgebragt, waer hy, ondanks de ieverige zorgen, dynsdag ge storven is, Dezp ongelukkige was getrouwd en laet dry jonge kindéren achter. HOPPEM ARKTEN BISCHW1LLER (Elzas), 11 dec. Dank aen de tegen woordigheid van verscheidene vreemde kooplieden op onze markt,zyn de zaken een weinig hervat sedert eenige dagen; verschillende loten zyn verkocht aen voortdurend klimmende pryzen, van fr. 450 tot 480 'per 50 kilo. In dezen staet van zaken zyn de houders onzer slad, welkers stock nog beloopt tot 300 of 350 kwintalen, minder handelbaer geworden en willen niet meer afgeven beneden do 200 fr. NUREMBERG (Beieren), 43 dec. Het weer toont zich voortdurend weinig gunstig aen de brouwery, en dit is de oorzaek die de ryzing voor het oogenblik heeft tegengehouden. Iu het begin van het saizoen waren de tydingen over den oogst zeer overdreven; de planters, denkcDde dat dezelve veel overvloediger zou geweest zyn dan hy was, waren haestig om zich van hunnen stock le ontdoen. De konsumptie is even wel niet haestig; zy ook heeft voorraed opgedaen; de uitvoer is gering ten gevolge dei' hooge pryzen. In het algemeen is er weinig handel; pryzen zwak, uit gezonderd voor de beste kwal. Men kwoteei't: Markwaere, uitgezochte kwal., gl. 70 a 80, dito dito middelm. gl.60 a 68, dito dito min dere gl. 55 a 60; Hallertau, uitgezochte kwal., gl. 88 a 95, dito dito middelm.gl. 70 a 80, dilo dito mindere gl. 00 a 00; Wurtembei'g, uitgezochte kwal., gl. 90 a 400, dito dito middelm. gl. 60 a 70. HOLLOWAY'S ZALF EN PILLEN.Fistulas, aenbeijen, zamen trekkingen of opstroopingen der huid, worden spoedig verzacht en eindelyk genezen door deze onwaerdeerbare Zalf te gebruiken, na vooral goed met warm water te betten. Men schen, die aen deze geesels des lichacms lyden, behooren hen dadclyk in hunnen voortgang te stuiten, want deze is bedrie- gelyk en gaet snel vooruitIndien Fistulas lang ongehinderd voortgacn, verzwakken zy niet alleen het zenuwstelsel, maer veroorzaken den ondergang des levens. Hoe eerder Hoiloway's onschatbare middelen gebruikt worden, des de zekerder is de goede uitslag er van maer toch behoeft niemand te wanhopen; hopelooze gevallen zyn ook verdwenen, en lyders van eenen pynlyken dood gered. By opstroopingen zal het vel bewerken een paer toepassingen van deze lieelende Zalf eene genezing terwyl de Pillen, daerby gevoegd, vooral zeer gunstig werken, om samentrekkingen, enz. te ontspannen waer zy zich ook be vinden en hoe lang zy ook geduerd hebben. GEBOORTEN. MANNELYK 5 VROUWE LYK 8 IIUWELYKEN. J. Donckers, brouwersg. met F. Lib recht, kantvv. OVERLEDENEN. F. Van Gelrt, z. b. 55 j. Schaerb. M. Van Lan- genhoven, lanb. 68 j. 3Iylb. M. Wauters, vr. Blanckaert, z. h. 67 j. Schaerb. V. Rey, vr. Bour geois, z. b.-51 j. Graenm. Een kind onder de zeven jaren. Tarwe fr. 30—00 f i 34—00 23—00 18—00 26—00 49—50 Mesteluin Rogge Geerst 21—00 00—00 Haver 9 45—00 20—00 Hoppe (1872) de 50 kil. Hoppe (1869) Raepzaed 80—00 85—00 00—00 00—00 44—50 42—00 Lynzaed 33—00 34—00 Raepzaed-olie 91—00 00—00 Lynzaed-olie S 84—00 00—00 Raepzaed de 100 kil. 47—00 49—00 Lynzaed 25—00 29—00 Aerdappelen (roode) per 400 kil. 7—50 8—50 Idem (witte) 0—00 0—00 Boter per 3 kil. 9 7—72 9—09 9 2—90 3—45 Vlas dc 3 kil. 9 5—00 6—00 Viggens het koppel 9 42—00 52—00 Lynwaden ter merkt gebragt 64 verkocht 40 GENT, merkt van 20 december. Tarwe fr. 26—00 j ii 28—50 Rogge 9 45—00 00—00 Geerst 9 44—75 00—00 Haver 9 44—50 45—50 Boekweit 9 00—00 00—00 Paerdeboonen 00—00 00—00 Koolzaed-olie 9 91—00 00—00 Lynzaed-olie 9 82—00 00—00 Koolzaed 9 43—00 00—00 Lynzaed 40—00 00—00 Koolzaedkoeken. 48—00 48—50 9 2—85 3—00 Eyers de 25 3—45 3—30 naer 3 pryzen, elk van 15 franks, by Edouard Pieters, herbergier in de Sterrenwar, TE HERDERSEM. Deninlegisbepaeldop 25 centiemen per man, met pai'tyen van dry tegen dry. De pryzen zullen bestaen in Jachtgeweeren of Geld, naer verkiezing. Men schryft in van heden. TE AELS T-M YLBEKE. By Ch. Podevyn, in den ll'iveilier,zal de Socië teit der GROOTE KONYNEN, eene Pryskamping doen onder eikanderen voor acht pryzen, den 1 January 1873, ten 2 ure namiddag. De Konynen zullen voor liet publiek te zien zitten tot 's avonds ten 7 uren.

De Gazet van Aalst | 1872 | | pagina 2