INSCHOTMSLYST S1- Pieters-A ieuwjaer voorgedragen door do GAZETTE VAN AELST. Burgerlyken Stand. AXXOYCIIY. Vogel schieting met de Bolle Openbare Aanbesteding Ef was veel volk op de koninklyke plaets; maer zy die schoone ooslersche kostamen van zyoè en goud laken meenden te zien, waren in hunne verwachting teleurgesteld, want de gezanten waren op zyn europe- aoüseh gekleed. Donderdag uiorgon, om 44 ure, zyn de Japaneesche gezanten te Gent aengekomen; zy werden ontvangen door de hoeren graef T'Serclaes, gouverneur der pro vincie, graef de Kerckhove, burgemeester van Gent, De Graevo, provinciale greffier, en kapitein Sluckens, aide-de-camp van dun generael-bevelhebber der pro vincie. De Japaneezen hebben verscheidene nyverheidsge- stichlcn bezocht, onder andere hot hofbouwgeslieht van den heer Linden, Stoppelstraet, en de vlasfabriek de Lei. Die heeren stelden vooral veel belang in de machie- nen, daer in hun land meest alles nog met de hand wordt gemaekt. Na het morgenmael in het provinciael gouverne ment te hebben genomen, zyn zy om 5 ure naer Brus sel terug gekeerd. Het onlhael zou denkelyk niet zoo gul geweest zyn, indien men geweten had dat het hoofd der ambassade de vooruaemsle aensloker is tot de laelste vervolging der christenen in Japan, by welke 2000 onzer geloofs- geooolen vermoord geworden zyn. op het Opbrengst van den vorigen lyst. fr. 74-00 DRY NYVERAERS onzer stad. ONBEKEND fr. 90 00 2-00 De mayor en de iuwooners van Sunderland (En geland), hebben de burgerwachten van België uitge- noodigd, om in den aenstaenden zomer hunne stad te komen bezoeken. Volgens sommige fransche dagbladen, zouden de twee jufvrouwen, welke Rifflart en de Vos in de handen der fransche politie geleverd hebben, de be looning van 10,000 fr. door de Nationale Bank uitge loofd, ontvangen. Wy kunnen verzekeren dat dit zoo niet is; de 10,000 fr. in kwestie zyn in handen van den prokureur-generaol te Brussel, en deze zal zo verdeelen onder al degenen, die tot de ontdekking en nenhouding der twee schelmen meêgewerkt hebben. Verder zal de Nationale Bank al de kosten dragen, welke de opzoeking veroorzaekt. heeft. In een gemotiveerd en uitgebreid vonnis van verleden dynsdag, wordt Schoep veroordeeld tot .10 fr. hoeteen de kosten. In geval van niet betaling, lot 15 dagen gevangenisstraf. Dal vonnis zal iedereen verwonderenveroordeeld worden, omdat men weigert eenen akt te teekencn dien men niet verstaet!.... Onnoodig er by te voegen dat er tegen dit vonnis beroep aengeleekend is. De vrouw van een eerlyke daglooncr van St-Gillis by Brussel, is deze week moeder geworden van haer zeventiende kind, een gezonde jongen. Van dezeven- tien kinderen zyn er veertien van bet mannelyk ge slacht. Z. M. de koning heeft aen deze familie de som van 250 fr. gezonden, en de heer Fonsny, burgemeester der gemeente, aengesleid, om hem in hoedanigheid van peter te vervangen. Sedert eenige dagen werd te Lokeren in de sia lic van Dender en Waes van tyd lot tyd een diefstal gepleegd, zonder dat men den dader kon ontdekken. Woensdag avond misle men wederom eene heele bael koopwaren, doch dilmael had men zoowel opgepast, dat menden dief nog zag wegloopen en men de bael terug op hare plaets brengen kon. Al de bediendcu van de statie en nog êenige andere persoonen liepen achter den vlugleling; men zag hem door den hof van den heer De iMoor loopen, en, daer het duister was, miste men hem nu heel en gnnsch. Later verklaerden eenige persoonen, dal hy over de brug was geloopen Hy ware er bekwaem toe, Pieter. Zoo bekwaem als geheel een regiment uit te dagen en geheel een dorp te plunderen om zyne ouders te wreken; zoo bekwaem—en daer kom ik op weer. zoo bekwaem als hy is al de listen der politie teverydelen en aen al hare strikken te ontsnappen.... Zie Adriaon, onder ons gezegd, builen dal de kapitein, als beste comediant alle rollen speelt, 'en zich zoo schoon weet te vermommen dat zyne eigene moeder hein niet herkennen zou, geloof ik vast dat die oolyke vent nog met zekere ;,ndere middelen omgaet.... Draegl hy een onfeilbaeramulet misschien? Adriaen, dat potjen zullen wy liefst gedekt laten; want wie weet of by, onziehlbaer, op dees oogenblik zelf, ons niet.... Ik zwyg: klappen wy lie ver van wat anders. Is er sedert myne afwezigheid tö huis iets verrigt. Daerover kan ik u betere inliglingen geven dan gy over uwen kapitein. Sedert uw vertrek is er weinig verrigt; maer eindelyk toch is er werk ge vonden. Zooveel te beter. Er is werk voor vandaeg en byzonder werk voor morgen, op Kortrykmarktdag. BegrepenEn wy beginnen met het spoedigst eerst? Wy beginnen aenstonds: het is daervoor dat ik u heb ingewacht. Men is komen boodschappen datgy op weg waert en gy dezen nanoen zoiidt toekomen. De bode was Trien de Walin. Trien de Vrieze? Hoe wist die oude hekse dat? 'k Weet hei niet. Om 't even. Wie heeft men vooruitgezonden. Chrislien en Sara. Twee goé, vooral Sara. Al is zy nog maer veer tien jaer oud, zy zou den rapslen onder ons verkoopen waer hy met neus en oogen by staet. Een kostelyk meisje!.... Zoo, dat er zieken liggen? Tamelyk veel getrakteerden die moeten genezen worden, en gezonden die eene lating noodig hebben. De zieken zyn voor my en de gezonden voor u elk zyn vak. Adriaen, vvaer is het te doen? Om te beginnen, hier, regis de baen af, over de herberg de Dry-Pachthoven. Maer zwicht, u Pie ter! De kapitein heeft doen zeggen dat alles voortaen treffelyk te deelen valt.Hy vraegt geen paert ten zy in do zaken van morgen, vvaer men ons een handje zal ko men byzetten. Zie toe dus dat gy, volgens uw loffe- lyko gewoonte, niets voor eigen rekening meer weg- foffell: do kapitein zal het weten, /egt hy. Weten? Hy zou het onfeilbaer welenOok gy moögl gerust zyn, broeder, ik ben rnyn leven niet beuWordt voortgezet.) en hy aldus ontsnapt was. Men verloor dus de hoop hem dien avond te ontdekken. Doch, des anderdaegs morgens vond de meid van den heer Berlamont eenen persoon in den houtslal slapen,die haer verzocht geen gerucht te maken, en zegde dal by deserteur was. Men liet hem hierop stillekens vertrekken,en men go- loofde, doch te laet, dat hy wel de dader van de dief stallen in de statie kon zyn. Tol hiertoe heeft men nog zyn spoor niet kunnen ontdekken. .Vlen leest in de Gazette van Eecloo: Deze week heeft, in de hoofdplaetsen van onze mi- liliekajilons, de loling plaets gehad voor de ligting 1873, en daerby is uogmaels 't gebrekige gebleken van de nieuwe wyze, bestaende in te loten per kan ton, in plaets van per gemeente. Overal heeft hel lot deze gemeenten begunstigd, om anderen te benadee- ligen, vooral in 't kanton Assenede is dit hel geval, en met dit-alles wordt er veel over de nieuwe lotings- vvyzc geklaegd. Ook zyn die dagen gekenmerkt ge weest doorAechtparlyen: de twist lusschen Kapryk en Lembeke was daerby nogmaels aen de beurt. De Maetschappy der Vereenigde Vleeschhouwers te Brugge,maekt groole toebereidselen voorde inrig- ting eeuer kavalkade, die ter gelegenheid van karna val, op dynsdag 25 february cn zondag 2 maert, zal ryden. De opbrengst zal bestemd zyn voor het stand beeld van Breydel en de Coniack. Naer helschynt, zal men al de historische gebeurtenissen van dien tyd ver beelden en de ryksle en prachtigste kostumen zullen daertoe gebruikt worden. Verleden zaterdag avond, rond 7 i/a ure, is een koopman van Zedelghein aengerand in zyn rytuig, op de baen van Brugge naer Thourout,door twee kerels, die zich aen den kop van 't peerd wierpen. Zy hebben den koopman uit zyn rytuig gerukt, hem mishandeld en sterke kneuzingen aen den arm toegebragt. Daeren- boven hebben yy hem eene som van 1000 fr. ontno men. De koopman heeft zyne aenvallers niet herkend; hy heeft eene klagt ingediend by de plaelselyke policie. De bevolking van Blankenberge, die, op 30 de cember 1871, van 2,385 zielen was, in 1872 maer één vermeerderd, zoodat de bevolking dier zeestad op 31 december 1872 van 2,386 was. Verleden vrydag namiddag, rond 4 ure, werd er eene familie Bohers naer de gevangenis te Namen ge- bragt. De familie was samengesteld uit vader, moe der, zeven kindoren, twee ezels en twee peerden. Er waren vyf a zes honderd nieuwsgierigen aenwezig. De twee jongste kinderen hingen van weêrzyden aen een der paerden; zy lachte de toegestroomde menigte toe, even alsof zy by eene verlooning tegenwoordig waren. Welk was het misdryf, waerom deze arme men- schen in de gevangenis werden opgesloten? Omdat zy geene woonplaets hadden.... Verloden zaterdag namiddag is er in de O.-L.-V. keek te Antwerpen, een sehandelyk en brulael feit ge pleegd. Rond 6 ure, up het oogenblik dat er niemand in de kerk was dan twee kapelknapen en de gazont- sleker, zyn er acht soldaten vyf der infanterie en dry onderofficiers der artillerie, al zingend in de kerk ge komen. Op het zien der knapen, hebben de infanteristen den tempel verlaten, doch de dry arlilleurs liepen tot in liet midden der kerk, waer zy begonnen te vloeken en te schelden; twee der ruststoorders waren gewa pend, maer de derde een opperwachtmeester, was ongewapend. De beide knapen wierpen zich op do onderofficiers en gelukten er in den opperwachtmeester aen te hou den cn in de sakristy te sluiten, tervvyl de twee ande ren, door Mgr Sacré, die intussehentyd was toege sneld, aen de deur werden gewezen. Eenige oogen- blikken nadien kwamen zy echter terug in de kerk, met den blooten sabel in de hand, om den gevangene te verlossen; gelukkiglyk konden zy hem niet vinden en moesten eindelyk de kerk verlaten. De aengehoudene is aen de militaire wacht, die im- middels ter plaelse kwam, overgeleverd; er is een on derzoek begonnen. De behendigheid der dieven groeit steeds meer en meer aen. Van alles maken de schelmen gebruik, en wy raden de personen, welke kamers of kwartiers te huren hebben,aen het volgende geval te lezen, opdat zy niet het slagtoffer eener slimme deugnielery zouden worden ln de herberg de Klok, nabyde St-Willebrordskerk, 5® wyk, te Antwerpen, is een kwartier te huren. Zondag morgend vertoonden zich aldaer twee tamelyk goed gekleedde jongelingen, welke verlangden, zoo zegden zy ten minste, het kwartier te zien. De her bergierster antwoordde, gelyk het inderdacd waer was, dat het oogenblik moeilyk was, dat ze op de herberg moest lellen, enz.' De twee onbekenden vroegen vervolgens een borrel, betaelden met een tweefrankstuk,en na een weinig in stille met elkander geraedpleegd te hebben, zegde een hunner aen de bazin, dat hy de herberg zou gadeslaen, tervvyl zy aen zynen kameraed het kwartier zou laten zien. De kerels zagen er hoegenaemd geen dieven uit, en de herbergierster stemde toe. Doch nauwelyks had zy zich met den onbekenden verwyderd, of de andere schelm alleen in de herberg gebleven zynde, opende de schuif van den toog en roofde al wat er in was. Onnoodig te zeggen, dat toen zyn medeplichtige met de herbergierster terug kwam, de twee dieven zich spoedig uil de voeten maekten. Eene irischryving, te Hasselt geopend, heeft fr. 3,037-50 opgebragt; die som zal besteed worden aen de uilvoering van een marmeren borstbeeld van den heer Thonissen volksvertegenwoordiger van dit arrondissement. hetwelk met trichinen was bezet, ten gevolge waer- van onderscheidene persoonen, na van dat spek te hebben geëlen, ziek zyn geworden. Er bestaet intus- schen verschil van gevoelen over de vraeg, of de staet dan wel de stedelyke ambtenaren op den verkoop van dal spek toezigt moeten houden. Lord Enfield, in het Lagerhuis van Engeland antwoordende aen M. Ackroyd, bevestigt hel bestaen van groole en belangryke koolmynen in China, by zonder te Shansi en in het noorden. Er is eene pooging, zonder goeden uitslag gedaen, om China tol het exploileeren dezer myncn te doen besluiten; het is moeilyk, zonder bygevoègd traklaet, China er toe aen te sporen. Het is te hopen dat China eenmael het voórdeel er kennen zal van de uitbreiding der mynen en spoor wegen, by middel van vreemde kapitalen. Uulotingcn met premiën. 4 maert. Brus sel, 1862. Oostende, 1858. Rysel, 1860. Oosten ryk, 1864. Beieren, 1866. Augsburg, 1864. Graef Pappenheim, 1864. Saksen-Meinin- gen, 1870. Napels, 1868. Bucharrcst, 1869. 5 maert. Salzburg, 1872. 13 maert. Rusland, 1866. 15 maert. Parys, 1865. Suëzkanael, 1868. 16 maert. Milaen, 1866. 22 maert. Grondkrediet van Frankryk. 31 maert Baden, 1845. Brunswyk, 1868. Venetië, 1869. Kei-kelyk Nieuws. De eerw. heer Cornells, onderpastoor van Elsegem, is kapelaen van Sint Bael's benoemd; hy wordt ver vangen door den eerw. heer Steppe, onderpastoor van See vergom. De eerw. heer Dalschaert, onderpas toor van Sint Laurcins volgt dezen op, en heeft voor opvolger den eerw. heer Vael, priester der laetstc wyding. Men meldt ook de dood van den eerw. heer De Ro, pastoor van piedekerke. De sterfte der kinderen neemt gestadig toe, Diet alleen te Parys, maer in geheel Frankryk en vooral in de grootc steden. De oorzaken dezer sterfte zyn sedert lang gekendontoereikendheid der zorgen er. opvoe ding huiten huize. De overheid schynt eindelyk beslo ten het kwacd te keer te gaen. Het. bestuer der buree- len van plaelsing van minnen zal geheel gewyzigd worden. Men zal eenen dienst van opzichters der voedsters inrigten, om te voorkomen dat do kinders aen weinig zorgdragende en ongezonde voedsters worden overgeleverd. Men weet dat de kinderen van Parys naer buiten gedaen worden. Deze verzendingen gebeuren vooral den zaterdag, in de statiën Lyonenvanhet Oosten, en op de lynen van Bretagne en Normandië. De meneuses wy vinden geen woord in onze tael om dit slach van vrouwen te noemennemen ieder dry of vier kinderen mede en gelasten zich ze in de naburige departementen te plaelsen, by bloedverwan ten of vrienden. Van dit oogenblik af, gaen de arme kinderen op Gods genade, zonder dat de ouders eenige waerborg hebben over de eerlykheid en den staet van de gezondheid der voedsters. Men kan voorzien wel ken dienst de opzichters zouden bevvyzen. Niet in zoo Iiooge mate als in Frankryk bestaet het kwaed van het uitbesteden der kindereu builen, in ons land, doch er gebeuren toch ook misbruiken en het zou wcnschelyk zyn, dal de overheid ook midde len zocht om ze te keer te gaen. Te Giessen en Frankfort (Duilschland) zyn by de regterlyke autoriteit aenklachten ingediend tegen slachters, wegens verkoop van Amerikaensch spek, Hompen en Ongelukken. Een hevige brand is gisteren avond by Mad,u® Wed® Moyersoen, in de Lange-Nieuvvstraet alhier, uitgebor sten. Eene groote hoeveelheid hop, hooi, strooi, enz. zyn de prooi der vlammen geworden. Paerden en ry- tuigen heeft men in tyds kunnen redden. De schade is zeer aenzienlyk. Hel aenpalende huis, zynde de af spanning Het Keizershof heeft ook zeer veel geleden. Op hel oogenblik dat wy ter pers leggen is den brand nog niet leenemael uitgedoofd. Zondag avond heeft het vernielend element op eene hoeve gewoed, op het grondgebied van Burcht tusschen deze gemeente en Cruybeke. De hoeve, die als het ware totael vernield is geworden, droeg den naem van het Sleutelhof; zy hoorde vroeger toe aen mev. Van Gamere, en thans aen den jonker Meyers. Zooals men zegt zyn al de beesten, behalve twee kalveren, in het vuer omgekomen en is geheel de voorraed vlas met al hel landbouwersgerief, dat zich in Schuer en stalling bevond, verloren gegaen; alleen het woonhuis, dat op eenigen afstand staet, is behou den gebleven. Als eene byzonderheid meldt men, dat eene koe, gedurende het woeden der vlammen, gekalfd heeft voor den tyd. Men denkt dat de schrik daervan de oorzaek zal geweest zyn. Men heeft de verkoolde lichamen der koe en van het kalf tusschen de puinen terug gevonden en aldus hel feil der geboorte kunnen beslaligen. Nog eene andere byzonderheid is, dal men al de omgekomen hoorndieren heeft terug gevonden, liggende met het hoofd in de kribbe. Men twyfelt er niet aen of deze brandramp, die tusschen 7 en 8 ure begonnen is, moet weer het gevolg zyn van kwaed- willigheid, want ter nauwornood had men den rook ontwaerd ea snelde men ter plaelse, of schier op hetzelfde oogenblik waren de geheele schuer en stal ling door de vlammen omzwachteld. Tervvyl men bezig was aen het blussehen verscheen een onbekend man op de hoeve van den landbouwer, D. B..., in het begin der gemeente Kruibeke; de dochter, een jong meisje, die alleen te huis was, werd beangst, doch had de tegenwoordigheid van geest te doen alsol ieder op de hoove aenwezig was, en begon op haren vader en moeder om hulp te roepen. Op deze kreten nam de kerel zoo snel mogelyk de vlucht en liep in de richting der velden. Toen de huisgenoo- ten, die by den brand aenwezig waren geweest, in de woning terugkeerden, en van hel feit onderricht waren, ging men een onderzoek doen en vond men een aental fosforieke stekjes alsook lange kempstek- ken. Waren deze achtergelaten door den gevlugten persoon? Men weet het niet, doch men vermoedt het. Gedurende de brandramp zyn de bluschpompen van Kruibeke en Bazel ter plaelse geweest, doch deze laetste heeft men teruggevoerd, uit vrees dat er ge durende de afwezigheid in die gemeente brand zou kunnen gesticht worden. Men heeft bestatigd dat de gemeente Burcht, waer nogtans verschillige fabrie ken bestaen, geene enkele spuit bezit, hetgeen hoogst verwonderlyk, zelfs belreurlyk is. Te Bazel heeft het gemeeutebestuer een berigt doen aanplakken, waerby eene som van 500 fr. wordt uit geloofd aen dengene die den dader van deze talryke brandstichtingen zal kunnen ontdekken. Daerenboven zegt men dat door den heer Vilain XI1II, burgemees ter, pcrsoonlyk daervoor eene som van 2000 fr. is be loofd. Ten einde de booswichten te ontdekken, die de branden in de gemeenten Bazel, Kruibeke en Burcht gepleegd hebben, en andere zulke misdaden te voor komen, is door de bewooners dier gemeenten eenen bewakingsdienst ingerigt. Zy houden wacht van 7 ure 's avonds tot 5 ure 's morgens. Het parket van Dendermonde is als het ware besten dig ter plaelse. Voortdurend wordt des nachts in al de gemeenten van den omtrek wacht gehouden, in de hoop van den schelm in handen te kunnen krygen. Verleden vrydag nacht, rond half dry ure, werd St-Truiden in opschudding gebragl door de brandklok; er had een brand plaets aen de üiesterscliepoorl. Een ieder wendde zich naer de plaets des onheils en met groote moeite is men het vuer nog al spoedig meester geworden. Het binnenste van het huis is verbrand. Eene oude vrouw, Elisabeth Smets, bygenaemd Aley- dis, is door den damp versmacht. De brand is met een omgevallen vuerpol begonnen. Maendag middag is een jammerlyk ongeluk ge beurd in het Gistelhof te Brugge: Een draeier in hout, die op zynen draei was, is by eenen drankverkoopcr aldaer, zoodanig beginnen draeien, dal hy de koffiekan met kokende koffie van de sloof draeide, met het ongelukkig gevolg dal ge heel den inhoud op de beeuen des kinds stortte, dat op de knie zyns vaders hy de sloof zal, waerby het zulke erge brandwonden bekwam, dal men genees kundige hulp moest inroepen en men een oogenblik voor zyn leven vreesde. De vader, die by het zien van zyn verbrand kind, woedend was geworden, greep den draeier by de kraeg eu draeide hem op slraet. Wanneer, eene halve uer na het avondappèl, al rtnnM f j lgge° e" dal 31 de VUrei> Uitge- n?.s»n 'S, e g(,woonle. in 'l leger, geschiede nissen te vertellen en te babbelen, in afwachting dat ten Jne.nh rt1 k0m! sloppen al d0 °°gen slui- brn'ti. fP Winter, jonge soldaet, miliciaen van hel 12 timeregiment, Brusselaer, in St-Laurens ee- zeer^ofidn 'chLuik' een geeslryke jongeling en van inhurat, was de gewoone verteller; hy nacht van tne|n|i ïaü zy"e waP.enbroeders.ln den february, waren allen tot 44 ure onderdebetoovering zynervertellingen gebleven.Welk lï. ï6B?® afWd niet' toen men by het ont. ne k W"1!er.'evenloos in zyn bed vond liggen, onhvp s 1°'s ee" dr°evigen indruk teweeg gebiagt in het regiment, want De Winter had de ach- ting van al zyne gezellen verworven. ~P® '?wooners van een huis op de kaei van Long- doz te Luik bemerkt hebbende dat een hunner mede- huerhngen, welke daegs te voren dronken was te huis gekomen s morgens met uil gegaen was om zich naer zyn werk te begeven, poogden zyne deur open te riPi!?\^n?.ryan .deMsleulel lan«s binnen stak; doch de cmi ?en gir)£de po'icie verwittigen, die een slotmaker ontbood om de deur te openen. tniZZ oI°eV!.g schou,vvsPel hood zich toen voorde ge- tui^en aen de ongelukkige, de genaemde V..., oud blip0.''' dag,00nei> ,aS levenloos in het midden der kamer neergestrekt. hp?dPP vp^t' 0"rI'iddelli'k ee« enquest geopend heb- Lnïtnl iraL ongelukkige den vorigen dag eene aenzienlyke menigte mosselen had geëten en een groot gedeelte van het water waerin zy gekookt wa ren geworden, uitgedronken had. Daerna had hy zoo veel jenever gedronken, dat hy dooddronken naer nt 'iS gekon?en' en welligt, op het oogenblik dat hy zyne kamer sloot, op den grond gevallen, en, niet om hulp kunnende roepen, schielyk gestorven is. De trein van Keulen naer Brussel, verleden zon dag morgend vertrokken, heeft te Duren tegen eenen anderen trein geloopen, met dit ongelukkig gevolg, dat verscheidene persoonen gekwetst, en de trein wachter gedood zoude zyn. Men schryft uil Pruisen: De echtgenooten Wot- ters, beide 70 jaren oud, woonden met hunnen 40jari- gen zoon in een huis naby Eupen.Gewoonlyk maekten zy alle dry veel misbruik van sterke dranken. Vechten en twisten was in die oogenblikken zulke gewoonte in net huis des schoenmakers geworden, dal er de geburen met de minste aendacht meer op maekten. In den nacht lusschen donderdag en vrydag der ver- ledene week ontstond er by de dronkenliê een twist in het huisgezin en vaderen zoon vielen op de moe der aen. De oude vrouw werd zeven ribben in hel Ivf stuk geslagen en een arm verbroken, tervvyl zy boven dien nog talryke gapende wonden aen het hoofd be kwam De twee moordenaers die dachten dat zy hun slagtoner gedood hadden, wierpen haer van al de trap pen, waer zy tot 's morgens liggen bleef. De twee dronken schoenmakers zochten hierna hun leger op en bemoeiden zich niet verder met het lyk der oude vrouw. Een gebuer had den vader lot den zoon hooren zeggenSlaet gy haer nu maer voort dood, want ik kan niet meer. De inwoners dereórste verdiepingdie dit dagelyksch krakeelen kenden, vernamen eerst des morgends wat er gebeurd was. De politie heeft de twee moordenaers naer Keulen overgevoerd, waer zy hun vonnis van de reglbank afwachten. HOLLOW'AVS ZALF EN PILLEN. Abscessen, Roos, Aen- beijcn. Onveranderlyk goede uilkomst wacht eenieder, die deze ongemakken behandelt volgens de eenvoudige gedrukte voorschriften, die om iedcren poten doos van Holloway's ge neesmiddelen gewikkeld zyn.Zy zyn ont<chathaer voor dc jeug digen en schroomvalligen, wier bloolieid somtyds hun leven in gevaer brengt Een weinig oplettendheid, matige volharding en geringe kosten,zullen den schroomvalligsten in staet stellen om ieder geval lot eenen gunstigen uitslag te brengen, zonder ge heime ziekten aen iemand te ontdekken. De Zalf houdtde ver- spreidingderonslekingtegen, bedwingt de overprikkelde vaten, verkoelt de heete huid, verzacht de kloppende en stekende py- nen en geeft groote verligting. De gedrukte aenwyzingcn voor het gebruik der Zalf, beschrvven tevens duidelyk wanneer en hoe Holloway's Pillen moeten "ingenomen worden, op datder- zdver zuiverende en regelende krachten de regeling en ver sterking van liet gestel bevorderen. GEBOORTEN. MANNELYK 3 j, VROUWELYK 5 HUWELYKEN. E. Van der Spiegel, leertouwersgast, met S. Van den Hove, kantwerkster. F. De Luyck, muldersgast, met M. Everaert, z. b. OVERLEDENEN. F. De Pelsmaeoker, vr. t'JoDcke, winkel. 32 j., Schaerb. J. Duyck, vr. Van Assche, naeisler, 71 j., Zonneslr. J. De Smet, dagl. 69 j., te Brussel over leden. Vier kinderen onder de 7 jaren. bij Frans Lievens, te Erembodegem, bij de Ka- pelle ter Muren, in den IJzeren Weg, op Zondag 2 Meert 1873. Inschrijving van 3 tot 4 uren. De inleg is bepaald op 55 centiemen. EEN KILO SAUCISSEN VOORUIT. Gemeente Nieuwerkerken der vergrootingswerken te verrigten aan het Gemeente Schoollokaal met Onderwijzerswoo- ning, in de gemeente Nieuwerkerken, op Don derdag 13 Maart 1873, ten 2 uren namiddag, ten Gemeentenhuize, alwaar het bestek en kohier van lasten berusten. De werken zijn gewaardeerd op de som van ld,288 fr. 97 c. Tarwe Mesteluln Rogge Geerst Haver Hoppe (1872) de SOkil. Hoppe (1869) Raepzaed Lynzaed Raepzaed-olie Lynzaed-olie Raepzaed de 100 kil. Lynzaed Aerdappelen (roode) per 100 kil. Idem (witte) Boter per 3 kil. Eyers de "23 Vlas de 3 kil. Viggens het koppel Lynwaden ter merkt gebragt AELST, merkt van heden. fr. 27—00 32—50 23—00 1780 00—00 t8—00 00—00 00—00 42—00 33—00 91—00 84—00 19—00 24—00 40—00 00 9—00 2—18 5-00 58—00 24—00 18—50 00—00 19—50 00—00 00—00 43—00 35—00 00—00 00—00 49—50 30—00 40—50 0—00 40—05 2—65 6—00 70—00 26 yer kocht 4 2

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 2