Leening van 7,537,500 frs. Eerste Communie. van een schoon groot HUIS Meersch, Land en Kapitalen. HOFSTEDE, van 'huizen Genezing van Maaglijden. Burgerlyken Stand. Inktpraeparaten. tegen BRANDGEVAAR, KAES-KAERTING ANNONGEN. van een ander HUIS, Boom en Schaarhout HOPSTAKEN, van eene partij LAND, van 4,000 Hoppcstaken, HUIS en LAND, Verkooping van een IIUIS, Lnmlen en Meersehen, BOUWGRONDEN, goed parceel LAND, van 8,000 Hoppestaken, Verkooping van LAND, alles de theorie van Professor Holloway, die eene al- gemeene oorzaek der kwalen aenneemt, bewyst, na- melyk, dat de inwooners van elk land, waer zyne middelen zyn ingevoerd, ze in hel byzonder geschikt gevonden hebben voorde meest voorkomende ziekte gevallen in dat land. Willen wy de reden daervan weten, zoo is deze hierin te vinden dal deze medicy- nen op elk schadelyk bestanddeel van het bloed van den patient werken, welk schadelyk bloed, de directe oorzaek is van zyne ongesteldheid, welke zy ook zyn moge: van daer,*dat deuitslagzoo heilzaein is, zonder het menschelyk stelsel te benadeelen, zooals vele an dere medicynen. Deze middelen, welke de krankenin alle werelddeelen genezen hebben, zyn de wettige vrucht van een diep nadenken, van onvermoeide vlyt en onderzoekingen, en van eene lange reeks van prak tische proeven. HOLLOWAY'S PILLEN. Slechte Spysvertering. Hoeveel nadenken is er besteed en wat zwaerlyvige boekdeelen zyn er geschreven, over deze placg in iedere huishouding, die met zekerheid en veiligheid, zonder vrees van terugkeer, verdreven wordt door het gebruik van deze zuiverende, verzachtende en versterkende medecyncn. Zy werken regtstreeks op de macg, lever en ingewanden minder regtst reeks, hoewel met niet minder goede gevolg op de hersenen, zenuwen, vaten en klieren, en brengen zulke goede orde door het geheele gestel, dat volkomen overeen stemming hcerscht tussehen ieder orgaen en deszelfs functien. Gebrekkige spysvertering kan nu niet lan ger de plaeg der menschen zyn, daer Holloway's Pil len ten vollen in staet zyn om de meest verouderde gevallen van verzwakte spysvertering te overmeeste ren, en den ongelukkigen lyder weder gezond, sterk en opgeruimd te maken. Belangrijke Prijsvermindering! Door het steeds toenemend debit van het L'niveraeel- Zutvei'Ings-SKout is de prijs van dit artikel voor ge heel België vermindert en zijn de i/t pakken op fr. 4-40 en de i/a op 75 centm. gedaald. Buitendien heb ik, om eene kleine proef met dit uitmuntend middel tegen maagkwalen te kunnen nemen, hetzelve nog in t/-t pakjes a 40 ccnlm. verkrijg baar gesteld* te Aalst: I». G. Schaltin, Apoth.; te Zcle: 11 Velies,id.; te Dendermonde: L.Van dek Speeten en F. Bruy- ijint-Van Aerde, id. Brochures over gebruik, Getuigschrilten enz. gratis. Bij den aankoop van dit artikel wachte men zich voor scha delijke namaaksels en lette niet alleen op de prijzen maar, er ook bijzonder op, dat ieder pakje tot waarborg der echtheid de handleekening draagt van Emmerik a. d. It. H. von Glinboi-n, Apotheker cn Fabrik. v. chem.-technische Praeparaten. Met betrekking op voorstaande advertentie diene lot verdere aanbeveling dezes artikels navolgende Cieneseïng van eene verouderde maagkwaal. Waarde Heer von Gimborn Meer dan 20 jaren was ik aan maagpijn lijdende, en dit in de twee laatste jaren zoo hevig, dat de pijn geheel ondragelijk werd. Alle gebruikte middelen mijner Heeren Doctoren bleven vruchteloos; doch door hel gebruik van Uw L'niverseel- Zuiverlngs-Zoiit werd de pijn dragelijk en is langza merhand geweken. Nu kan ik mijne werkzaamheden weer voort zetten tot wonder van een ieder die mij in mijnen jammerlijken toestand gekend heeft, en ben derhalve gaarne genegen alle maaglijders Uw uitstekend fabrikaat aantcbevelen. Veenendaal (Prov. Utrecht). G. Bos. Den Heer Apotheker H. von Gimborn te Emmerik. Daar ik door het gebruik van Uw Unlverseel-Zul- -verlngs-Zout van braking, verbonden met water en kramp in het lijf, weer geheel hersteld ben, zoo beveel ik hier mede Uw uitmuntend fabrikaat ten zeerste de mcnschheid aan. Leijden. Wed. Stoflfendaal. Dit alleen echte, onvervalschte Unlverseel-Zuive- rlngs-Zout is allergunstigst bekend wegens zijne gene zende uitwerking hij alle Maagkwalen. Verkrijgbaar in i/i pakjes it 40, in h 75 centim. en in i/i a fr. 4-40 te Aalst: P. G. Schaltin, Apoth.; te ZeleH. Velies, id.; te Dendermonde: L. Van der Speeten en F. Bruïlant Van Aerde, id. Brochures over gebruik en getuigschriften gratis. Bij den aankoop van dit artikel wachte men zich voor scha delijke namaaksels en lette niet alleen op de prijzen maar, er ook bijzonder op, dat ieder pakje tol waarborg der echtheid de handteekening draagt van Emmerik a. d. lt. Ht. von Gimborn, Apotheker en Fabrik. v. chem.-technische Praeparaten. GEBOORTEN. MANNELYK 10 VROUWELYK 10 IIUWELYKEN. L. De Paepe, bankiersklerk, met C. Meganck, z. b. A. Potte, hovenier, met P. De Voet, z. b, ^OVERLEDENEN. C. Schockaert wed1' Van Hover, landbouwer, 72 j., Schaerb. C. Nots, wede Audenaert, wasscheresse, 56 j., Leopoldslr. M. De Bruyn, religieuse, 50 j., Pontstr. V. Van Houdenhove, vr. Sleleman, z. b. 43 j., Houlm. M. Vinck, hovenier, 50 j., Mylb, Een kind onder de 7 jaren. AELST, merkt van heden. 20 Al mijne alizarin-, anilin-, tannin-, sallon-, zwarte galius- schrijf- en andere inktsoorten en stempelinkten zijn volgens de nieuwste beginselen der wetenschap verbeterd en onderschei den zich door hare levendige kleur, groote vloeibaarheid en het snelle droogen van alle andere inklfabrikaten. De copiëerinkten leveren nog na eenige dagen scherpe afdrukken, beschimmelen niet en geven, half met water vermengd, goedkoope en goede schrijtinkten. Verkrijgbaar bij iedèr solied boek- en kantoor- handel. Emmerik a. d. Rijn. H. von Gimborn, Apotheker en Fabrik. v. chem.-technische Praeparaten. bij P VERZEKERING De Winter-Van de Mecrssche, XE AALST, BOTERMARKT. STAD VERVIERS. Obligation van honderd francs gevende eenen intrest van dry per honderd, allosbaer door lot- trekkingen die zullen plaets hebben vier mael per jaer binst de tien eerste jaren en twee mael binst de volgende jaren. Prys der uitgifte fr. 97-50, te betalen in vier termijnen of betalende comptant fr. 96-90. BEMERKING. Behalve de premiën van francs 25,000, 10,000, 5,000, enz. dient er op gemerkt te worden dat de minimum der terug betaling binnen de tien eerste jaren bepaeld is op fr. 125 en aen fr. 110 binnen de volgende jaren. Het Bankiershuis LIENART-PAUWELAERT, te Aelst, gelast zich van heden af al de aenvra- gen van inschryvingen zonder eenige onkosten te beliandigen. Maetschappy het Vies Gespan. Maendag '17 Maert 1873, om 7 uren 's avonds by Auguste Corthals, in den Meerlaen, naby de Groote Kerk, te Aelst. Tarwe fr. 27—00 32-50 Mestelum 20—00 25—00 Rogge 17—00 49—00 Geerst 00—00 00—00 Haver 18—00 24—00 Hoppe (1872) de 50 kil. 79—00 00—00 Hoppe (4869) 00—00 00—00 Kaepzaed r 42—00 42—50 Lynzaed 33—00 36—00 Raepzaed-olie 90—00 90—50 Lynzaed-olie 80—50 81—00 Raepzaed de 400 kil. 21—00 21—50 Lynzaed 2500 28—00 Aerdappelen (roode) per 400 kil. 9-00 9—75 Idem (witte) 7—25 7—75 Boter per 3 kil. 7—45 8—9t Eyers de 25 4—63 1—82 Vlas de 3 kil. 5—00 6—00 Viggens het koppel p 60—0») 70—00 Lynwaden ter merkt gébragt 30 verkocht 43 L. LANGEROCK, Fabrikant van Hoeden en Mutsen, Molenstraat 10, (gat van de Merkt) Aalst, maakt het geëerd publiek kenbaar, dat hij een overgroote keus van Hoeden en Mutsen, voor de Eerste Communie te kóóp stelt aan dematig- ste prijzen mogelijk. Men kan ook bij hem vinden, een aller schoonst assortiment, Vilten, Zijden, Strooijen, enz. Hoeden van alle slach, en gelast zich ge lijk voortaan met het Verven, Wasschen en Hermaken van alle slach van Hoeden. Hij beveelt zich aan de gunst van eenieder. Om uit de gemeenzaamheid te geraken. OPENBARE VERKOOP1NG EN TE AALST. De Notarissen De Pauw en Boone, te Aalst verblijvende, zullen, ten verzoeke van wien het behoort, voor vrij en zuiver en met gewin van palmslagen en gelagen, op de hier onder bepaalde Zitdagen, openbaarlijk te koop aanbieden, de volgende Eigendommen, te weten: Eersten koop. Een zeer schoon, sterk en sedert weinige jaren uit den grond nieuw opgebouwd Huis met Koetspoort, gestaan en gelegen binnen de stad Aalst, op de Keizerlijkeplaats, N° 30, ge kadastreerd sectie A, Nummers 1084a, 1087 en 1087bis, met eene bebouwde en onbebouwde oppervlakkige grootte van 17 aren 80 centiaren, samengesteld gelijkvloers met Vestibule, twee door een loopende Zalen met Bureau en Cabinet en voorzien van marmeren Schouwen, met grooten Achterbouw, bestaande uit schoone en groote Eetplaats, eene andere Kamer, Keuken, Waschliuis en Remise; vijf Kamers op ieder der twee verdiepen, schoonen Trap, twee groote Zolders, Kelderkeuken, groote Keldering met afgeslotene Wijnkelders, Cour, Pomp-enRegen water, fraaijen grooten Hof beplant met de beste uitgekozene Fruilboomen in vollen op brengst en de schoonste Ornementplanten; palende aan de eigendommen van d'heer De Coen-Moyersoen, Madame Van den Bossche- Eeman, d'heer Heyvaert-Moyersoen, d'heer De Bruyn en d'heer Boone. Thans bewoond door den medeeigenaar den heer Amand Van der Smissen. Ingenottreding met 15 September naast. Tweede koop. Een schoon Winkelhuis met Vitrine, thans zijnde eene Boedrukkerij, gestaan en gelegen te Aalst in de Kapellestraat, sectie A, Nummer 468, met eene oppervlakkige erve van een are, hebbende verscheide Kamers op ieder der twee verdiepen, Pomp- en Regenwater, Kelder en Zolder, komende van d'eene zijde aan d'heer De Vuyst-Van den Bossche, van de andere zijde aan sieur Verleysen en van achter aan dame Goussaert. Bewoond door d'heer Joseph Van Branteghem, drukker, tot vijfden November 1873. De koopers zullen alle gemak hebben tot betaling hunner koopsommen zelfs, indien zij zulks verlangen, zullen zij het vermogen hebben op iederen koop een deel der koopsom te be houden, aan 5 °/0 's jaars. ZITDAGEN: Instel Donderdag 3 ,fi7o Verblijf Donderdag 17 APRIL ™16' Telkens om 4 uren namiddag, ter Estarainet de Vier Winden, bewoond door d'heer Perreman- De Vuyst, te Aalst. Tot nadere inlichtingen en nemen inzage der verkoopingsvoorwaarden vervoege men zich ter studiën van bovengenoemde Notarissen DE PAUW en BOONE. VENDITIE TE H0FSTADE. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal, op Maan dag 24 Maart 1873, om 9 uren voormiddag, open baar verkoopenCirca 36 koopenCanadas, Wil gen en andere Boomen en omtrent 50 koopen Schaarhout, te Hofstade, Camdriesch, Struikte, Oversbroeck en Biesterenveld. DeVenditie zal aanvang nemen aan den Bosch van Cli. Segers, aan den Camdriesch, nabij de herberg van Michel Singelyn. VENDITIE VAN 8.000 EXTRA SCHOON aen de Fabriek van d'heer JEL1E te Aelst, Op Zaterdag 22 Meert 1873, van 1 uer na noen, door 'tambt van Deurwaerder Ringoir, met langen tyd van betaling. VERKOOPING te Denderhautem. De Notaris Arents, ter verblijfplaats van Haaltert, zal, ten verzoeke van die het behoort, openbaarlijk verkoopen, op Maandag 17 Maart 1873, om 4 uren namiddag, ter herberge ge naamd het Oude Fort, bij d'heer Theophu.e Cop- pens, te Haaltert, aan dè Plaats. EENIGEN KOOP. Eene partij Land, gelegen binnen de gemeente van Denderhautem, op het Hooiveld, groot 20 aren 46 centiaren, bekend bij kadaster sectie C, nummers 505 en 506, met eene grootte van 20 aren 70 centiaren, palende oost Donatus De Schutyzer.zuid JoaimesEemanen AndreasFran- ciscus Van den Eynde, west den heer Carolus Ludovicus Baeten en Jacobus Van Driessclie en noord zeiven Van Driessclie. Gebruikt door Petrus De Pauw. De titels van eigendom en de verkoopkondi- tien berusten 'ter studie van genoemden Notaris ARENTS, alwaar men er kennis kan van beko men. VENDITIE te Aalst, op de Nieuwe Kaai, Pontstraatpoort Dijnsdag 18 Meert 1873, ten 2 ure namiddag, door 'tambt van den Notaris Verbrugghen, te Aalst. te Aalst, Nieuwstraatpoort. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen, om er met 1 Mei aanstaande in het gebruik van te treden: 1° De van ouds gekende herberg en Afspan ning hetRoklijf, met 7 aren 70 peniiaren Grond, te Aalst, aan de Nieuwstraatpoort, bewoond door (l'heer J.-B. Van Cauter. 2° Een schoon perceel Zaailand, recht over voorschrevene herberg, groot volgens titel aren 96 centiaren, met liet Gebouw er op staande, dienende voor Magazijn van Hout, ook gebruikt door d'heer J.-B. Van Cauter. Instel, 22 Meert ao*,q. Verblijf, 5 April 10 Telkens eenen Zaturdag, ten 5 ure namiddag, ter te verkoopen herberg het Boklijf. OPENBARE VERKOOPING van De Nolaris Verbrugghen, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen 1° 14 aren.10 centiaren Meersch, te St-Lie- venshautem, aan den Hofkauter, gebruikt door Casemir Matthys. 2° 6 aren Land, te Ottergem, aan de Rust- straat, gebruikt door Eugène De Taeye. 3° Eene bezette Obligatie van fr. 8000, aan 5 p. °/o, kwijtbaar met 4 4/2 mits betalende bin nen de 6 weken na valdag. 4° Eene bezette Obligatie van fr. 1000, aan 4 4/2 p.°/0. 5° Eene bezette Obligatie vau fr. 1200, aan 5 p. 6° Eene bezette Obligatie van fr. 1000, aan 5 p. 7° Eene bezette Obligatie van fr. 1100, aan 5 p. 8° Zeven Pandbrieven in de Maatschappij van Internationaal Grondcrediet, te samen nog ter hoofdsom van fr. 2000. Breeder beschreven op bijzondere plakbrieven. Instel. Zaturi.a,; 15 im Verblijf, Zaturdag 29 Ten 3 ure namiddag, ter herberg van P. Df. Winter, te Aalst, aan de Botermarkt. Studie van den Notaris VAN WICHELEN, te Moorsel. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel, zal op Dijnsdag 25 Maart 1873, onr 2 uren namiddag, ten verzoeke en, ter woonst van d'heer Domien Mertens,tc Nicuwerkerken. gehucht Maale, ter herberg genaamd den Gou den Leeuw, O] ijk verkoopen: Meubels, Herberggerief en Landhouwershalam. te Aalst. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsèl, zal op Zaturdag 15 Maart laten Instel len en op Zaturdag 29 Maart 1873 laten Ver blijven, telkens om 5 uren namiddag, ter Esla- minët het Hof van Brusselbij d'heer Petrus De Winter, te Aalst, aan de Botermarkt: Een Huis, te Aalst, in de Lange-Nieuwstraat. gecadastreerd sectie A, N" 898, met eene grootte van 90 centiaren, palende aan de eigendommen der heeren gebroeders Raes,van d'heer Van der Biest en van Juffr. wede Lenoir. OPENBARE ERKOOPING van eene behuisde te Erondegem. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel, zal, met winst van palmslagenen ge lagen, openbaarlijk verkoopen, de volgende goederen gelegen te Erondegem, te weten 1° Eene behuisde en beplante Hofstede, aan de Zandstraat, wijk Neerkauter, gecadastreerd sectie B, Nos 553, 554, 555 en 556, met eene grootte van 81 aren 50 centiaren en bij meting 82 aren 26 centiaren. Lest bewoond geweest door wijlen Juff. Wed. De Bas. Verdeeld in drij deelen. Eerste deel Het westdeel bevattende de Ge bouwen er op staande met 33 aren 55 centiaren Grond, gevende aan de Zandstraat. Boomprijs fr. 328. Tweede deel: Het middendeel bestaande in 30 aren 7 centiaren Meersch en Lochting, aan zelve Straat. Boomprijs fr. 360. Derdedeel: Het oostdeel bestaande ook in Meersch en Lochting, groot 18 aren 64 centi aren, komende ook aan de Zandstraat. Boomprijs Ir. 464. 2° Eene partij Land, op den Neerkauter, ge cadastreerd sectic B, N° 592, met eene grootte van 48 aren 40 centiaren en bij meting 33 aren. Boomprijs fr. 72. 3° Een parceel Meersch, aan den Krommen Steenweg, tegen de Steenebrug, gecadastreerd sectie B, N"s 778 en 779, met eene grootte van 27 aren en bij meting 29 aren. Boomprijs fr. 764. 4° Eene partij Land, opliet Hondekauterken, gecadastreerd sectie B,N° 832, met eene grootte van 27 aren en bij meting 26 aren 5 centiaren. 5° Eene partij Land en deel Meersch, in den Mooibosch, gecadastreerd sectie A, Nos 370 en 377, met eene grootte van 35 aren "50 centiaren en bij meting 34 aren 13 centiaren. Boomprijs fr. 453. 6° Een parceel Land, op den Erondegem- kauter, gecadastreerd sectie B,N° 138, met eene grootte van 10 aren 30 centiaren en bij meting •il aren 20 centiaren. 7° En eene partij Land, op den Erondegem- kauter, gecadastreerd sectie B, N" 65, met eene ;#ootte van 16 aren en bij meting 15 aren 6 centiaren. ZITDAGEN VerbUjf, 27 187* Telkens eenen Donderdag, om 3 uren namid dag, ter herberg genaamd De Valck, bewoond bij d'heer Augustinus Corthals, te Erondegem, Gèntschen Steenweg.- OPENBARE VERKOOPING te Aalst. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen I. Het Huis en herberg genaamdSt-A ntonius- Hof, zijnde het lokaal der Muziek-Maatschappij de jonge garde, met den Grond er van afhan gende, groot in oppervlakte 20 aren 30 centi aren, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Lange-Ridderslraat en van achter met eene Poort en Muur ter breedte van 15 meiers uitko mende op de Vrijheidstraat. Ingesteld fr. 9,700 II. Twee Huisjes met Grond, ook in deLange- Ridderstraat, neven het voorschreven St-Anto- nius-Hof. Ingesteld fr. 2,100 III. Veertien Huizen met de Gronden er van afhangende, groot 9 aren 60 centiaren, gestaan aan de Zoutstraatpoort,inde St-Jobsstraal, lei dende naarNieuvverkerkenIngesteld fr. 20,100 Breeder beschreven en uitgedrukt metGrond- plan op bezondere Plakbrieven. Instel: Donderdag 6 Maart 1873, ten 4 ure namiddag, ter hierboven beschreven herberg het St'Antonius-Hof', bij den heer Vermeiren. Verblijf: Donderdag 20 Maart 1873, ook ten 4 ure namiddag, ter herberg de Vier Eemers, bij den heer Beaudin, te Aalst, aan de Nieuw straatpoort. OPENBARE VERKOOPING van een te Aalst-Mijlbeke. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, to Moorsel, zal lei1 tusschenkomst vari den be voegden lieer Vrederechter, openbaarlijk ver- konpen Eene pwlij extra goed Land, gelegen Ie Aalst-Mijlbeke, op den Nedersteenberg, geka dastreerd wijk I), N° 826cM>. met eene grootte van 9 aren 90 centiaren, palende oost Jufvr. de Wed' Beeckmnn, zuid Madm' Joseph De Craec- ker.west d'erven Evit en noord Mad"'Delimont- De Looze, te Gent. ZITDAGEN Instel Zatohdag 1 Maart .070 Verblijf id. 22 id. Telkens teil 5 uren namiddag, ter herberg genaamd de Steenebrug, bewoond bij d'heer Edouaud Pyck. aan de Vcrkensmarkt, te Aalst. Studie van den Notaris DB VRIENDT, te Aalst. VERKOOPING te Aalst, aan den Zwarten Hoek, achter de Statie. Op Maandag 17 Maart 1873. om 2 ure namiddag. te Denderhautem. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, op Maandagen 17 en 24 Maart 1873, telkens om 4 ure namid dag, ter herberg de Vier Winden, bij den lieer Perreman-De Vuyst, Keizerlijke Plaats, te Aalst, openbaarlijk verkoopen: 34 aren Land, te Denderhautem, op Beggij- nenveld, sektie B, N° 456.In pacht bij Frans Van Duerm en Benedikt Van Varenbergh, te Denderhautem.

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 3