Geschiedenis der stad Aalst Eerste Communie. van beste Dendermeerschen, van een schoon groot HUIS Burgerlyken Stand. ANNONCEN. Inktpraeparaten. van 10,000 Hoppestaken, VEADITIE VEAIHTIE 1IUIS en LAND, St-ANTONIUS IIOF, STAEK-VEADillE, yan een ander IIUIS, droeg hem naer poliliebureel.dat op eenige stappen van dacr is, maer het arm kind gaf den geest gedu rende den overtogt. Het was ongeveer elf jaren oud, en moest dit jncr zync eerste communie doen; al zyne kleederen waren gekocht. Ziedaer 't tweede voorval van 'tzelfde slach, en op weinigen afstand, sedert eenige maenden. Toen de vader, een genoemde De Wulf, zyn kind erkende, het eenigsle dat hem nog overbleef, werd hy met zulk cene droefheid bevangen, dat de lalryke aënschouwers met schrik vervuld werden; '1 waren geene tranen noch snikken, dal dc arme vader uit- bragt, maer gehuilsels, twee agenten waren verpligt hem vast te houden. Mnendag namiddag, rond 4 ure, had er op de Kunstlei te Antwerpen een ongeval placts, dat zeer erge gevolgen heelt gehad. M. L'AUemand, woonach tig op het Groen-Kerkhof, reed te peerd op gemelden boulevard, toen eensklaps het dier zich in ecne koord verwarde, waermeê de balkon van een in opbouw zynde huis werd opgehaeld; het peerd wierp zynen ruiter ten gronde en deze werd zwaei' gewond opge nomen. M. L'AUemand heeft wonden acn hel hoofd en aen de borst bekomen; deze laelste, door eenen stamp van het woedende dier vercorzaekt, is zeer gevaerlyk. Na de eerste verzorging in het gymnaslo- kael van M. lfappel ontvangen te hebben, heelt men den gewonde naer zyne wooning overgebragt. Wv vernemen heden dat zyn toestand verbeterd is, en dat de geneeshceren de hoop uitdrukken hem te redden. Een ysclyk ongeluk heeft maendag, rond 5 ure, de wyk der Minderbroeders te Ath, in opschudding gebragl. Werklieden, die bezig wtu'en met de afbraek van de oude vestingmuren, hadden een myn gelegd, om een dik stuk muer te doen springen.Opheloogen- blik der ontploffiing werd een achtjarig meisje, Maria Theresia Guilbeau, op een honderdtal slappen van daer spelende, door een dikken steen aen het hoofd getroffen en op den slag gedood. Het gerucht is te Charleroi in omloop, dat men te Manage eene vrouw zou aengehouden hebben, be schuldigd van haer kind langs het venster van eenen wagon, in den luncl van 's Gravenbrakel, weggewor pen te hebben. Volgens men zegt, zou hei yselyk verminkt lykje korten tyd nadien ontdekt zyn gewor den. Ziehier nog eenige byzonderheden aengaende dit feil: Deze vrouw, omtrent 30 jaren oud, was>s morgens uit Brussel vertrokken, eenen reiszak in de hand hou dende. Zy had een kaerljo heen en weer voor Braine genomen. In hel buffet der static gekomen, vroeg zy aen den baes om haren reiszak in dc zael te laten stacn, terwyl zy eenige koersen zou doen. Do baes stemde er in toe. Kort na hel vertrek der vrouw nam hy den reiszak om hem aen eenen kant te zetten en bemerkte dat er een bedorven reuk uit voortkwam. Dit feit trof hem en toen een drager van den telegracf aengeloopen kwam, meldende dat men hel lykje van een kind in de tunnel van Braine had gevonden, vielen zyne ver moedens onmiddellyk op de eigenares van den by hem nccrgelegden zak. Hy gaf er kennis van acn den poli- tie-commissaris, en deed hem den zonderlingen reuk bcstatigen, die uit den reiszak opsteeg.... Weldra keerde de vrouw in hel buffet weer: de commissaris riep haer, en bragt haer in tegenwoor digheid van het kleine lyk. Zy loochende eerst stellig, allerlei redenen aenhalende om den reuk van den zak uit te. leggen. Niettemin werd de vrouw aengehouden. Naer Brussel overgebragt zou zy, verzekert men, aen den inslruclieregter volledige bekentenissen gedaen hebben. Men leest in The Bee van New-Orleans (Amerika): Een vrceselyke brand, die hoog zal aengeteekend slaen in de annalen der verzekerings-maelschappyen, is verleden dynsdag 'smorgends,rond 11 ure ontstaen, op den hoek der Mondeville en Good Children street, in de stallingen van het huis des doktors Solanas. De vlammen, aengevuerd door een lievigen wind, maekten zulke snelle vorderingen dat een uer later de hcele teerling huizen niets meer dan een hoop rookende puinen waren. Dc pompiers waren op het eerste alarm ter plaetse gesneld, maer er was totacl gebrek aen water en men moest wachten tot dal er een sleepstoomer gereed lag, die het water uit den strooi%jn de riolen wierp. Dit gebrek aen water was allernoodlottigst, want inlusschenlyd brandden de huizen, die byna allen uit hout opgetimmerd waren, als zoovele phosphoordoos- jes, en het vuer dat door niets getemd werd, verslond zes teerlingen huizen, alvorens men het vernielend element kon te keer gaen. Meer dan honderd familliën zyn zonder woonplaets, ja schier zonder brood, door die vreeselyke ramp. De wyk was een der meest bevolkte, waerdoor de ramp nog zeer verzwaerd is. De straten lagen vol opeengehoopte overblyfsels van meubelen en huisraed, te midden van welke wee- nende familliën handenwringend het verlies van have en goed aenstaerden. Sommige hunner waren ver plicht, om het schrale overschot hunner bezittingen aen de woedende vlammen te onttrekken, die tot drymael toe weg te dragen, om dit dan eindelyk nog door den ongestoord voortloopenden gloed te zien verslinden. De hitte was zoo groot,'dat het onmogelyk was, den vuerpoel ongestraft tot op eenige honderde slap pen te naderen. Kapitein Kapp heeft een kerel aenge houden, die volgens de verklaring van verschillende persoonep, meer dan eens petrool op de vlammen goot, in huizen die reeds half door hel vuer verslon den waren. Zoodra die tyding welke sneller als het vuer ver spreid werd, gekend was, vormden er zich aenzien- lyke samenscholingen. De verontweerdigde menigte scheen geneigd de lynch-wet op den schurk toe te passen, maer het gelukte aen eene talryke schaerpo- liciemannen, de beschuldigde Denie Daily aen de volkswoede te onttrekken. Het verlies is aenzienlyk want 114 huizen zyn tot in de grondvesten afgebrand en meer dan 25 andere werden min of meer door het woedend element ge teisterd. Kunst- en Letternieuws. Ziehier eenige pryzen van schilderyen op de ver- kooping van M. Wilson: Eugéne Delacroix, La mort de Sardanapale, 96,000 francs (1). (Kooper is M. Du- rand-Ruel, die met dit stuk reizen gaet ondernemen in Engeland en Amerika, natuerlyk om het voor geld te laten zien. Het is te bejammeren, dat de Louvre goen poging gedaen heeft, dit meesterwerk machtig te worden). Jules Dupré, Environs de Southampton (1), 42,000 fr. Troyon, La mare aux vaches33,000 fr. Dezelfde, Les bücherons, 22,000 fr. Prolais, La Sentinclle, 4,500 fr. Riberia, Le Christ mort, 16,000 fr. Murillo, Saint Joseph et l'enfant Jésus, 8,000 fr. Een Ruy.sdael heeft 4,600 fr. opgebragt; het geheel, met de tapytwerken meê, 296,485 fr. HOPPEM ARKTEN. ANTWERPEN, 21 maert. De markt voor dit arti kel blyft voortdurend slap ter plaetse en er is wederom gecneenkcle zack kunnen afgedaen worden gedurende de afgeloopene week. De pryzen moeten dus aenzien worden als min of meer zwak en nominacl als volgt: Aelstersche hop van 1872 fr. 73 a 75; van 1871 ont breekt; van 1870 fr. 33;ivan 1869 fr. 25 en van 1868 fr. 20; hop van Poperinge van 1872, omstreken fr. 80; stad fr. 105 a 110; van 1871 ontbreekt; 1870 fr. 45; van 1869 fr. 28 en van 1868 fr. 20 per 50 kil. HOLLOWAY S ZALF EN PILLEN. Keel Ontstekingen. In alle jaergelyden hecrsclicn keelziekten, dacrom behooren do middelen ter genezing dcrzelve algemeen bekend te zyn. De eenvoudige zeere keel, heeschheid, hangende huid, keel ontste king en dipthcria kunnen met het beste gevolg behandeld wor den, doordc hals en borst met warm water te belten, en daerna gedurig met Holloway's Zalf in te wry ven. Matig purgerend, behooren eenige doses zyncr Pillen een deel dezer gemakkelykc behandeling uit te maken. Beide Zalf en Pillen zyn geschikt voor personen van icdcren ouderdom en toestand, want de werking van beide is zoo zacht, pynstillcnd en zuiverend; terwyl dcrzel ve r zachte uilwerking hel zwakste gestel van bejaerden of kin deren niet zal schokken. De gebruiksacnwyzingen om icdcren pot en doos gewikkeld, zyn zoo geknapt en verstaenbaer dat hel eenvoudigste kindermeisje dezelve kan begrypen. (1) Delacroix ontving 8000 fr. (2) De schilder kreeg voor dit stuk slechts 1000 fr. Belangrijke Prijsvermindering! Door het steeds toenemend debit van het Universeel- Zulverlngs-Zout is de prijs van dit artikel voor ge heel Belgiö vermindert en zijn de l i pakken op fr. 1-40 en de i/« op 73 centm,. gedaald. Buitendien heb ik, om eene kleine proef met dit uitmuntend middel tegen innnghwulen te kunnen nemen, hetzelve nog in i'i pakjes k 40 centm. verkrijg baar gesteld, te Aalst: P. G. SchaLtin, Apoth.; te Zclc-. 11. Velies, id.; te Dendermondc: L. Van der Speeten en F. Brly- i.am-Van Aerde, id. Brochures over gebruik, Getuigschriften enz. gratis. Bij den aankoop van dil artikel wachte men zich voor scha delijke namaaksels en lette niet alleen op de prijzen maar, er ook bijzonder op, dat ieder pakje tot waarborg der echtheid de handleekening draagt van Emmerik a. d. R. II. von Gtmborn, Apotheker en Pabrik, v. cliem.-technische Praeparaten. Met betrekking op voorslaande advertentie diene tot verdere aanbeveling dezes artikels navolgende Genezing van eene verouderde Maagkwaal. Waarde Heer von Gimborn Meer dan 20 jaren was ik aan maagpijn lijdende, en dit in de twee laatste jaren zoo lievig, dat de pijn geheel ondragelijk werd. Alle gebruikte middelen mijner Heeren Doctoren bleven vruchteloos; doch door het gebruik van Uw Universeel- Zuiverlngs-Zolit werd de pijn dragelijk en is langza merhand geweken. Nu kan ik mijne werkzaamheden weer voort zetten tot wonder van een icder.die mij in mijnen jammerlijken toestand gekend heeft, en ben derhalve gaarne genegen alle maaglijders Uw uitstekend fabrikaat aantebcvelen. Vecncndaal (Prov. Utrecht). G. Bos. KOOPHANDELS-REGTBANK VAN AELST. Failliet. Gezien de waarschuwing van opschorsing der betalingen gedaen ter greffle dezer stad den 25 Maert 1873 door sieur Vital Meert, bakker, winkelier en herbergier, te Aelst, Sl-Joris- straet. Gezien de art. 442, 465, 466, 468 en 472 dor wet van den 18 April 1851 op de faillieten en opschorsingen. Na in naem der wet beraedslaegd te hebben Verklaert de Regtbauk de failliet geopend van sieur Vital Meert, bakker, winkelier en herbergier, St-Jorisstraet, te Aelst, behoudt zich om er later de opening van te bepalen in uitvoering van hel art. 442 3 2 der wet op de faillieten. Benoemt M. I,. Schellekens, regter by de Regtbank, regter-kommissaris van de failliet. Benoemt M. Theophile Van Wichelen, advo- caet te Aelst, curator der failliet. Beveelt aen de schuldeisschers de verklaring hunner schuldvorderingen te doen ter greffle binnenliet tyd verloop van twintig dagen begin nende van heden.. Bepaelt op 24 April 1873 ten 11 uren voor middag, ter Zitiingszael der Koophandels-Regt- bank van Aelst, de sluiting des proces-verbaels van verificatie der schuldvorderingen en de be pleitingen over de geschillen die uit deze veri ficatie zouden konnen ontstaen, op 7 Mei 1873. Beveelt Aldus gevonnisd en uitgesproken in openbare zitting der Regtbank den 26 Maert 1873. Voor gelykvonnig uittreksel. De Greffier, H. J. PAPPAERT. 13 GEBOORTEN. MANNELYK 6 VROUWELYK 7 OVERLEDENÉN. E. Hellebaut, vr. De Jager, z. b. 43 j., le Ilamme woonende. B. Van de Putte, in. Van den Bossche, boekdrukker, 24 j., Zoutstr. B. Provost, wedr De Block, schoenmaker 74 j., te Gent overleden. L. Lievens, m. De Wolf, doctoor, 75 j., Nyverheidstraet. M. Podevyn, vr. Van Mol, hovenierster, 65 j. Mylb. L. Bosschaert, m. Van Buffel, gep.po&ryder, 78 j. Veldstr. Vier kinderen onder de 7 jaren. AELST, merkt van heden. Tarwe fr. 27—00 33—00 Mesteluin 22—00 25—00 19—00 20—00 00—00 00—00 20—00 22—00 00—00 00—00 00—00 00—00 42—00 42—50 33—00 36—00 90—00 90—50 80—50 81—00 21 —00 21—50 25—00 28—00 8-50 9—00 0—00 0—00 8—00 8—63 1—63 i—82 5—00 6—00 54—00 6i—00 28 vei kocht 10 Geerst Haver Hoppe (1872) de 50 kil. Hoppe (1869) Raepzaed Lynzaed Raepzaed-olie Lynzaed-olie Raepzaed de 100 kil. Lynzaed Aerdappelen (roode) per 100 kil. Idem (witte) Boter per 3 kil. Evers de 25 Vlas de 3 kil. Viggens het koppel Lynwaden ter merkt gebragt GENT, merkt van 28 maert. Tarwe fr. 00—00 k 00—00 Rogge 00—00 00—00 Geerst 00—00 00—00 Haver 14—00 15—50 Boekweit 00—00 00—00 Paerdeboonen 00—00 00—00 Koolzaed-olic 89—00 00—00 Lynzaed-olie 80—00 00—00 Koolzaed 42—00 00—00 Lynzaed 40—00 00—00 Koolzaedkoeken. 1850 1900 Boter per kil2—80 2—90 Eyers de 252—00 2—95 Frans De Potter en Jan Broeckaert, SCHRIJVERS VAN DE Geschiedenis der Gemeenten van Oost-Vlaanderen. Voorwaarden van Inteekening. De Geschiedenis van Aalst, gedrukt op schoon papieren met duidelijke lettor, zal bestaan uit ongeveer drie deden, in ge woon 8°, ieder omtrent 500 bladzijden, en opgeluisterd door platen. Het eerste deel zal handelen over de oudheid en den oorsprong der gemeente; hare oude slraten, bolwerken, vestingen, torens en muren; hare oude huizen en familiön; de topographic en waterbedeeling; de beknopte geschiedenis van 't graafschap van Aalst, als bijzondere heerlijkheid; de magistratuur (wet en justitie); eindelijk do burgerlijke instellingen: gilden, neringen, markten en fooren, hedendaagscho maatschappijen, scholen, enz. Het tweede deel zal behelzen de geschiedenis en beschrijving der kerken, kloosters, het hospitaal, hel begijnhof, de loe- vluchthuizcn en andere gestichten van liefdadigheid. In het derde deel zalmen destael- en geschiedkundige feilen opgesomd vinden, die met de stad Aalst in onmiddellijk verhand slaan; eindelijk ook de beroemde mannen, die in kunst of weten schap hebben uitgemunt. Deze drie deeien zullen uitgegeven worden bij vijf afleverin gen (twee in hot jaar), ieder van ruim 309 bladzijden, met de daarbij beboerende platen; zoodat, na de algehceie verschijning des works, deze afleveringen tot drio deelen zullen kunnen ge bragl en aldus ingebonden worden. De prijs is gelijk als voor de reeds verschenen deelen van de niet geïllustreerde mopographieen dor dorpen: B franca de aflevering, betaalbaar hij de bestelling van iedere aflevering. Exemplaren op schoon zwaar papier zijn te bekomen aan den prijs van y-BO IV. elke aflevering. Men schrijft, in ten bureele dezes blads. L. LANGEROCK, Fabrikant van Hoeden en Mutsen, Molenstraat 10, (gat van de Merkt) Aalst, maakt liet geëerd publiek kenbaar, dat bij een overgroote keus van Hoedën en Mutsen, voor dc Eerste Communie te koop stelt aan dematig- ste prijzen mogelijk. Men kan ook bij hem vinden, een aller schoonst. assortiment, Vilten, Zijden, Strooijen, enz.. Hoeden van alle slacli, en gelast zich ge lijk voortaan met bet Verven, Wasschen en Hermaken van alle slach van Hoeden. Hij beveelt zich aan de gunst van eenieder. Al mijne alizarin-, anilin-, tannin-, sallon-, zwarte galius- schrijf- en andere inktsoorten en stempelinkten zijn volgens de nieuwste beginselen der wetenschap verbeterd en onderschei den zich door hare levendige kleur, grooto vloeibaarheid en hel snelle droogen van alle andere inklfahrikalcn. Decopiëerinklen leveren nog na eenige dagen scherpe afdrukken, beschimmelen niet en geven, iialf met water vermengd, goedkoope en goede schrijfinkten. Verkrijgbaar hij ieder soiled boek- en kantoor- handel. Emmerik a. d. Rijn. II. von Gimborn, Apotheker en Fabrik. v. chcm.-technische l'racparaten. Den Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel,zal,op Donderdag 3 April laten Instel len en op Donderdag 10 April 1873, laten ver blijven, telkens om 4 ure namiddag, ter herberg IIet Gemeentenhuis, bewoond bij sieur Pietkr Df. Boeck, te Oltergem 1° Zes aren Land en Lochling, te Oltergem, gecadastreerd sectie A, Nn loSbis. 2° En eene partij Meersch, alsvoren in de Ilaakweeden, gecadastreerd sectie A, N° 582u, met eene grootte van 25 aren 10 centiaren. Boomprijs fr. 280 VERKOOPING te A alst, aan den Zwarten Hoek, achter de Statie. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Maandag 31 Maart 1873, om 2 ure juist namid dag, openbaarlijk verkoopen de ten hoofde ge melde voorwerpen. van 7,000 Sparre Hoppestaken, te Erembode gem, aen de Denderbrug, aen de Statie en aen den Brusselsehen Steenweg, op Maendag 34 Meert 1873, o n 1 ure nanoen, door liet ambt van den Notaris De Smet, te Erembodegem. OPENBARE VERPACHTING gelegen te Welle, [op limiet van Erembodegem.) De Notaris Boone, te Aalst, zal ten verzoeke van dame weduwe Charles Borreman, te Brus sel, overgaan tot de openbare verpachting, voor eenen termijn van negen achtereenvolgende jaren, van de goede Denderweide, genaamd de Zestien Dagwanden, gelegen te Welle, op het limiet van Erembodegem, gecadastreerd sectie A, N° 1, groot in het geheel 4 hectaren 84 aren 50 centiaren, palende oost den Dender, zuid de erven J.-B. Dc Rudder, west de heeren Van der Gucht en Jelie, noord verscheidene eigenaars. De Weide is verdeeld en word verpacht in 8 loten, ieder groot GO aren 56 centiaren. ZITDAG Dijnsdag 8 April 1873. Om 3 uren namiddag, ter Estaminet (le Zon nebloem, bewoond bij de heeren Schouppe, te Aalst, Zoutstraatpoort. Voor de conditiën der verpachting begeve men zich ten kantoore van bovengenoemden Notaris BOONE, te Aalst, Nieuwstraat. Donderdag 10 Aran. 1873, ten 8 uren 'smorgens juist, ten hove van den lieer Leo Van den Abeele, te Lede, Keiberg, van Bouwmaterialen, 10 Kor- tewagens,Eiken Planken (2 duim), Hooi,Strooi, Wortels, Loof, eene hoeveelheid Brandhout, enz. Door 'tambt van den Notaris Joseph Ver- brugghen, te Aalst. te Aalst, Nieuwstraatpoort. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen, om er met 1 Mei aanstaande in het gebruik van te treden: 1° De van ouds gekende herberg en Afspan- ninghet Roklijfmet 7 aren 70 centiaren Grond, te Aalst, aan de Nieuwstraatpoort, bewoond door d'hecr J.-B. Van Cauter. 2° Een schoon perceel Zaailand, recht over voorschrevene herberg, groot volgens titel 40 aren 96 centiaren, met het Gebouw er op staande, dienende voor Magazijn van Hout, ook gebruikt door d'beer J.-B. Van Cauter. Instel, 22 Meert 4070. Verblijf, 5 April 18 Telkens eenen Zaturimg, ten 5 ure namiddag, ter te verkoopen herberg het Roklijf. HIJ Hui>c*i*nl>oinlnnlen Zitdag. OPENBARE VERKOOPING van het te Aalst. I)e Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal aldaar ter herberg tie Vier Eemers, bij den lieer Beaudin, aan dc Nieuwstraatpoort op Don derdag 3 April 1873, teil 5 ure van den namid dag, in het openbaar te koop bieden. Het Huis en herberg St-Antonius-llof, met twee kleine Huiskens daar neven te zamen groot in grond 21 aren geestaan te Aalst, iu de Lange-Ridderstraat en ook uitkomende op de Vrijheidstraat. Verhoogd op fr. 17,500 SCHOON KEMPSCHE op het Sas, te Herdersem-Wies. Woensdag 2 April 1873, van 2 uer nanoen, zal Dcurwaerdcr Bingoir, voor Mynheer Lenaert, op het, Sas, te Herdersem-Wies, open- baer venditie houden van 3000 schoon Sparre Hopstaken en Boonstaken, geregleerd in koo- pen 't elks gerief. De koopers zullen tyd van betaling hebben voor principael tot eersten October aenstaende mits goede gekende medekoopers op te geven met afslag van ieder koop. De tot dies genegen begeven bun acn den eer sten koop Slaken van waer men zal beginnen na lezing der verkoopconditien. Om uit (le gemeenzaamheid te geraken. OPENBARE VERKOOPING EN TE AALST. I)e Notarissen De Pauw en Boone, te Aalst verblijvende, zullen, ten verzoeke van wien het behoort, voor vrij en zuiver en met gewin van palmslagen en gelagen, op de hier onder bepaalde Zitdagen, openbaarlijk te koop aanbieden, de volgende Eigendommen, te weten: Eersten koop. Een zeer schoon, stérk en sedert weinige jaren uit den grond nieuw opgebouwd Huis met Koetspoort, gestaan en gelegen binnen de stad Aalst, op de Keizerlijkeplaats, N° 30, ge kadastreerd sectie A, Nummers 1084e, 1087 en 1087bis, met eene bebouwde en onbebouwde oppervlakkige grootte van 17 aren 80 centiaren, samengesteld gelijkvloers met Vestibule, twee door een loopende Zalen met Bureau en Cabinet en voorzien van mam^ren Schouwen, met grooten Acliterbouw, bestaande uit schoonc en groote Eetplaats, eene andere Kamer, Keuken, Waschhuis en Remise; vijf Kamers op ieder dei- twee verdiepen, scltoonen Trap, twéé groote Zolders, Kelderkeuken, groote Keldering met afgeslotene Wijnkelders, Cour, Pomp-en Regen water, fraaijert grooten Hof beplant met de beste uitgekozene Fruitboomen in vollen op brengst en de schoonste Ornementplanten; palende aan de eigendommen van d'beer De Coen-Moyersoen, Madame Van den Bossche- Eeman, d'heer Heyvaert-Moyersoen, d'beer De Bruyn en d'heer Boone. Thans bewoond door den medeeigenaar den heer Amand Van der Smissen. Ingenottredingmet 15 September naast. Tweede koop. Een schoon Winkelhuis met Vitrine, thans zijnde eene Boedrukkerij, gestaan en gelegen te Aalst in de Kapellestraat, sectie A, Nummer 468, met eene oppervlakkige erve van een are, hebbende verscheide Kamers op ieder der twee verdiepen, Pomp- en Regenwater, Kelder en Zolder, komende van d'eene zijde aan d'heer De Vuyst-Van den Bossche, van de andere zijde aan sieur Verleysen en van achter aan dame Goussaert. Bewoond door d'heer Joseph Van Branteghem, drukker, tot vijfden November 1873. De koopers zullen alle gemak hebben tot betaling hunner koopsommen zelfs, indien zij zulks verlangen, zullen zij het vermogen hebben op iederen koop een deel der koopsom te be houden, aan 5 's jaars. ZITDAGEN Instel Donderdag 3 AQnt} Verblijf Donderdag 17 ApmL 18™' Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet de Vier Winden, bewoond door d'heer Perhbman- De Vuyst, te Aalst. Tot nadere inlichtingen en nemen inzage der verkoopingsvoorwaarden vervo ge men *zich ter studiën van bovengenoemde Notarissen DE PAUW en BOONE.

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 3