Kaclspcl (Esplanadeplein). Burgerlyken Stand. t vx\o\i:e\. InkIpraeparaten. Berigt aen de Molenaers. DENDER-HOOIGRAS, schoon en goed Hooigras, Schoone Gras-Venditie Gras enXagras Verkooping Hooigras en Toemaat, Gras-Vendilien. WOONHUIS niet HOF, 50 koopen goed Hooigras, Mikken voor liet vertrek in de statie. De dienst werd door een detachement der karabiniors verricht. De Shall, Nassi-ed-Din, is de vierde koning van de vyfliende dynastie der perzische soevereinen, vvacr- van de ecjstc opklimt tot het 536 jaer voor Kristus geboorte. Ily is in 1830 geboren; hy was slechts 18 jaer oud töcn hy zynen vader*,Mohammet Shah op- volgdo. Hy been cou inkomen dal op 2-20 millioen wordt geschat, m-aer die som is niet aïïeen voor zyne persomvp' uitgaven heslemd: hy belaelt zelve zyf leger,lyrie ministers en zyne gezanten. Gok komen ergeene -2-20 millioen in geld in de koninklyke schat kist; een gedeelte der belastingen wordt ontvangen in g-raen, vee en peerden. Zooals men zich zal herinneren heeft in Perzië een groote hongersnood gcheei'scht, en thans is er nog veel ellende. Men zal zich beter nog de ellende van Perzië kunnen uitleggen, wanneer men zal weten •datde belastingen in dit tand tol 80 t. h. der inkom sten beloopen. Ook twee provinciën, do twee ryksle, Sistan en Deloucbistan, die zich niet wilden laten ten onderbrengen, zyn in opstand gekomen en hebben -besloten, zich tot onafhankelyken slaet te vormen. Een legerkorps van 10,000 man werd logen de op standelingen gezonden, doch dit expedilielegpr is van alles oplblool. Het heeft levensmiddelen noch krygs- voorraed, niets, volstrekt niels.cn het verspreid schrik en ontsteltenis in de dorpen, die het doortrekt, om zyno bestemming te bereiken en welke het uitplun- dert, nieltegenstacnde het verzot derinwooners. Maer een hongerige buik hecll geene ooren. Ziedacr ecne kleine schels van den ioosland des lands, door den Shall besluerd. liet woord Shah wqrdt verschillend geschreven. In •de verschillende nieuwste woorden boeken vinden wy -S'cluih, Cliah, S'ia on Cha. De vorst van Perzië is zeer trolseh op zyne weerdigheid; hy noemt zich de koning der koningen; het steunpunt van het heelal, en gelooft zich byna van goddelyken oorsprong. Ily moet hel zeer vcrwonderlyk vinden, dat men in Europa de vorsten zoo gemalckclyk -en zoo digi van naby komt, dat men bun het woord kan toerichlen, Dat mackl een groot verschil met water te Teheran ge beurt. Wanneer daer een voornaem persoon de hooge gunst heeft verworven, door den koning te worden ontvapgeu, dan begint hy zyne ontelbare buigingen reeds van zooliaest by het vorstelyk verblyf in hel oog beeft gekregen, en eerst na honderden verschillende pligtpleging.cn, wordt by in de tegenwoordigheid van den vorst gebragt, want het uer zyner ontvangst is reeds lang te voren door de slerrekykers bepaeld. Zondag 22 juny ten 1 1/4 ure namiddag spelen de pariyen van Do Coker Kerkxken en Thollebeeck. Om 2 f/s de gene van Scheeelinck Kerkxken en Van IVen- terghem Aelst. Ten 4 ure de overwinnaers tegen malkaer. Zondag 29 juny ten t 1/4 ure namiddag spelen de partyen van Baerdegem en Antwerpen. Om 2 1/2 do gene van Leveau Aelst en Verleysen Erembodegem. Ten 4 ure de overwinnaars tegen malkaer. Dc lieer Gvaef de T'SercIaes, Gouverneur onzer provincie is inaendag in onze stad by zyne bestuerlyke omreis op de geestdriftigstevvyze onthaeld geworden. Van in den vroegen morgend wapperden in al de straten ontelbare vlaggen en wimpels, stadsbeiaerd en liet klokkengeluid verkondigden het leest en lieten zich herhaeidemael hooren. De deelneming der bur- gcry .was algemeen. By zyne.aenkomsl werd M. den Gouverneur door onzen Gcmeenteraed, de Kerkfabrieken van St-Marti- nus en Sl-Joseph aen den ingang van het stadhuis ontvangen en verwelkomt en na de ontvangstzael geleid vvaer de geestelyke, burgerlyke, regterlyke en militaire overheden vereenigd waren. Na de ontvangst ten stadshuize door 4c geestelyke en burgerlykc overheden, het officiers-korps, de ge- meenle-ambtenaers, de koophandel-kamer en werk- regtcrs-racd, de beslnrcnde-commissien, enz. heeft M. do Gouverneur beurtelings de gestichten, de troepskinderemschool, het kollegie, sladsmiddelbare- school,de fabrieken dei- hoeren Leirens-Eliaert en Van der Smissen alsook onze schooneSt-Marlens-kerk bezocht. Overal werd die hooge amblenaer met de grootste achting onthaeld, waerna hy met eene hoffelyke be leefdheid beantwoorde die elkeen bewonderde. Om 2 uren werd er aen M. den Gouverneur een lianket -door onzen heer Burgemeester aengeboden, waeronder onze Koninklyke Harmonie hem met ver schelde uitgekozene stukken vereerde. Rond 5 uren verliet hy de tafel om, vergezeld van onzen achtbaren heer baron Dellafaille zich naer Lede te herkennen was. Zyne oogen puilden hem uit het hoofd, zyne wangen beefden, zyne landen klapperden; zyn aenziebt nu bleek, dan geel, dan blauw, kreeg beurtelings al de linten van een lyk dat in ontbinding komt.... En, wanneer die eerste en geweldige schok dat sterk en kloek gestel Mlengskens had ontzenuwd en mat gcmaekl, viel hem bet hoofd neder op het hart, slap en mschleloos alsof -de vinger des doods het had gernekt.... Zyn mond was droog en schier onafsc-heid- baer kleefde hem de long aen het verhemelte.... De ratten van den toren dansten op zyn stroo, sprongen en klonterden hem armen on becncn op: Jan zag niets, hoorde niets. Eindelyk verstoutten zich conige knagers hem hel aenziclrl te bylen. Slechts dan kwam eon dof gegrol opwellen uit zyne borst, en, als uit eenen diepen staep opgeschud, verhief hy het hoofd en slaerde verwilderd rond zich henen.... Hy acnsehouvvdc zyne ketens, aenschouwde dc zwarte muren van den somberen kerker; de yzeren deur, den zerk die loodzwaer op het graf woog waerin hy zich levend vond begraven.... En moedeloos zeeg nogmacls zyn hoofd ter neder en dikke tranen rolden over zyne besmeurde wangen- Verkocht, zuchtte hy, verraden!.... 0 mvnc bendeO myn plan En hy weende Bitter. Het waren, wel is waer tranen van spyt en raze ray; doch, hel overvloedig weenen ontlastte hem het hart en by kwam allengskens tot liet vvaer besef van zvnen ellcndigen toestand. Eensklaps sprong hy op in zyne boeien: Jan de Lichte, riep hy, waer zyl gy!.... Gy zit te janken als een oud vvyf!.... Hebt gy geen bloed moer iu de aderen, of is uw bloed in melk gekeerd?.... Neen, neen, Jan leeft nog, en wee hen die hem vin gen!.... Wee bon die hem hebben verraden!.... En hy rees op, stout en onbeschroomd, gelyk wy hem tot 1111 loc overal hebben ontmoet. Dat ze komendreigde hy, en hy sloeg zyne ketens kryschend tegen elkander. Dat ze komen, ik zal antwoorden!.... De deur werd ontgrendelden de cipier verscheen in 'ie^ kol. (Wordt voortgezet). te begeven, waer hem hetzelfde onlhael is te beurt gevallen. Don 13 dezer maend hebben acht Kamerleden den 25" verjaerdag bereikt van hun wetgevend maendaet; zyzyn den 13 juny 1848 gekomen en hebben niet opge houden sedert dien te zetelen. Van de acht bovenge noemde jubilarissen behooren er Vrer aen -regterzy: MM. Coomans, Monclieur, Vermeireen Jilliot, en vier aen de linkerzy: MM. 0rts,T«sch, Van den Pcereuboom en Van Iseghem, Sedert eenigen tyd zyn er valsclie bankbiljetten van 100 fr. der Nationale Bank van België in omloop. Daer werden er velen in betaling gezonden aen bol- gische kooplieden, die welliaest ontdekten dat ze valscli waren en by hel parket eene klacht indienden. Deze bankbiljetten zyn zeer goed nagemaekt, doch gemakkelyk te 'herkennen: in li£t midden van allen staet hetzelfde cyfer 11,060, en onder acn slaet dc letter I. Te rekenen van 15 juny is er een dienst van bedden-wagons ingerigt tusschcn Oostende en Keulen en lussclien Oostende en Berlyn. Van de noodige rcis- kaerten voorzien, zullen de reizigers in die bedden- wagons toegelaten worden mits eenen opleg van 5 fr. van Oostende tot Keulen; en van 8 fr. van Oostende tot Berlyn. Dc vliegende man. De ontvangst door den beer De Groef te Brussel gedaen tydens zyne befaemde proef, beloopt tot 8000 fr. De nauwkeurige-rekening van uitgacf en schade is nog niot opgemaekt. Van de zes aengehoudone persoonen op het Wapen oefeningsplein, 0111 deel aen de wanorders te hebben genomen, is een enkel aengehouden gebleven, een landlooper, oud 40 jaer. Dezer dagen is een heksenmeester en zyn vrouw, die op de jaermarkten, onder den naem vnn Somnam bule den lichlgeloovigén de vvaerheid voorspellen, tot cenige maendon gevangenis veroordeeld. Zy had den te Laken by Brussel eene vrouw, wier hoornvee ziek was, wrys gemaokt, dat dit veebetooverd was, en om dit to doen ophouden moest de boerin vyf-en- tvvintigfrancs in een glas wywalerleggen. Zoogezegd zoo gedaen; bet glas met wywalor envvffranesslukken werd in den stal geplaelsl; 's anderenJaegs was hel geld verdwenen, doch het vee was en bleef ziek. In Brussel vindt men ook vele waerzegsters en kaerten- legsters, en kalanten ontbreken haer niet. Er woont er eene in eene der voornaemste straten, naby de Groote Markt, die jaeiiyks 5000 fr. wint. Van den morgend tol den avond heeft zy bezoek. Wie zou ooit geloofd hebben, dat er te Brussel, de verlichte hoofdstad van België, zoovele liglgcloovige domkop pen zyn! Zonderlinge tvraekneming. Eene dame in Hol land had eene kat waerzy buitengewoon veel cas van maekte. Een heer uit de gebuerte had het ongeluk de kat te dooden; de dame kwam het aen de weet, en besloot zich te wreken. Zy kocht verscheidene mui zenvallen. en hield al de muizen die zy ving levend, tol dat zy eene hcele kist by één had, en zond dan dezelve naer den heer. Deze niet wetende van waer de kist kwam, en nieuwsgierig om te welen wat er in was, deed haestig de kist open, op één, twee, dry, snapten er de honderden muizen uit, en verspreidden zich geheel het huis door. Onder de kist lag een klein briefje, waerop stond: Mynheer, gy hebt myne kat gedood, ik zend u myne muizen. Dc Vlamingen te Parys zullen ook by de verbete ring der zaken in de Fransche hoofdstad voordeel vinden. Het werk, dat van tyd lot tyd ontbrak en somtyds mager belaeld word, zal nu wat verbeteren. De Belgische edele familiön, te Parys gehuisvest, heb ben onlangs nieuwe pogingen gedaen 0111 het Werk der Vlamingen te Ondersteunen; zy hebben daer een zoogezegd Fancy-fair ingericht, en eene aenzienlyke som kunnen vergaderen. De gilt van den Koning niet mcdebcgrepen, loopt zy tot boven de 12,000 fr. De Eervv. Besluerder, de heer Beyacrt, blyfl altyd zorgen voor allerlei belangen zyner landgenoolen; hy is altyd te hunnen dienste in zyne woning rue des Boulets, en, in het kapelletje «evens zyne woonst ingericht, vergadert hy ze 's zondags voor de goddelyke dien sten; dagelyks is hy ook te hunner beschikking om de heilige Sacramenten te bedienen. Gedurende den Paeschlyd is op zyn verzoek een Belgische Jezuïet hem gaen helpen in het hooren der biechten. Men blyll de hoop voeden, dat welhaest een beter geslicht en meerdere kapel zullen gebouwd worden. Kcrkclyk Nieuws. Wy meenen de tweede reis van Zyne lloogw. den Bisschop van Gent tol hel bedienen van hot IL Vorm sel bier te moeien aenteekenen. De vorming zal plaets hebben den zondag 22 juny 011110 1/4 ure te Smetledc; 's namiddags te Lede, en 0111 5 1/2 ure te Hofstade; den maendag 23, te Gyzegom, te Wieze en te Herderscm; den dynsdag 24,-te Moorsel, teBaerdegem, te Melden en te Erembodegem; den woensdag 25, te Welle, te Denderleeuw, te Dendorhautem en te Kerkxken; den donderdag 26, te Haellert, te Nieuvverkerken, te Erpe en te Erondegem. Z.H.do Paus heeft den Zeerecrw. Heer Kanunnik Belhujje van Brugge lot zynen cere-kamerheer be noemd en hem den titel van Monseigneur geschonken. Rnmpen en Ongelukken. Men seliryft uit Elsegem (Gent), 13 juny: Er is in onze gemeente eene vreemde ziekte die veel schrik verwekt. De oorzaek ervan wordt toegeschre ven aen liet eten van vleesch eener koe die ziek was, liet mecstendecl der meuschen die van het vleesch geëten hebben, zyn door eene soort van cholera acn- gedacn; de vrouw van Ch. Aeller is er van gestorven, en er heeft eene lykschouvving plaets gehad, op zater dag 14 dezer, de wels-doklors hebben do ingewanden meegenomen. Twee andere personen liggen op hun uiterste en hebben dc Sakrameuten der stervenden ontvangen; anderen onlgaen het met buikpyn en eenen schrikkelyken afgang. Erbcstaet hier een slecht gebruik: als er iemand eene koe verliest, wordt het vleesch ervan verkocht aen 1 lr. den kilo; al de inwo ners koopen er wat van, 't zy het slecht of goed is. Er zou moeten voorzien worden 0111 dit aen de ge zondheid nadeelig gebruik te doen ophouden. Dynsdag is er te Tervuren (Brussel) eene moord poging gepleegd, door eenen gemeenteiaedsheer op den persoon van den pastoor, lu ecne straet onver wacht door zynen aenvalïer acngerand, heeft de pries ter twee messteken in den buik bekomen. Met groote moeite kon hv in eene schuer vluchten en de deur sluiten; zyn leven is gelukkig niet in gevaer. De dader is aengehouden. Men zegt dat eene nietige oorzaek hein lot dit misdryl heeft gebragt, eene sim pele berisping, ter gelegenheid der laetste processie, door den pastoor tol zyne dochter gerigt. Men leest in de fömufc(Frankryk) van 12dczcr: Er heeft eene versehrikkelyke ramp plaets gegre pen aen de kaei Bacalan. De kleine brug der overzee- sche pakelbooten is onder het gewigt van oen zes tigtal persoonen ingestort, welke allen in de golven' der Garonne verdwenen. Het schynt dat ten hoogste de helft der drenkelingen is kunnen gered worden, of ziclizclve aeu hel gevaer konden onttrekken. Hoe veel cr verdronken zyn, is nog niet juist geweten, maer alles doet veronderstellen dat dit getal van 20 lot 30 kan verschillen. Het is echter onder alle voor behouding dat wy die getallen opgeven, daer wy tol nu toe, alleen in staet zyn de juiste oorzaek der ramp mee te deelen. Ongeveer tweemaendengeleden lietde maelschappy der overzeesche pakelbooten eene kleine brug op- slaen, welke alleen dienen moest voor de persoonen welke zich acn boord dier schepen moesten begeven, of dezelve wilden verlaten. Hel uiterste einde dier brug in de rivier, steunde op twee vzeren rustvoelen van ongeveer 60 centimeters middèllyn. Dezen morgend, ten half negen ure, was de brug met een talryke hoop nieuwsgierigen overdekt, welke by de aenkomst van do pakelboot Senegal tegenwoor dig waren, toen dit vaerluig tegen de kaei aenlegde. Op tiet oogenhlrk dat de stoomboot vastgelegd werd, drongen al de nieuwsgierigen naer de linkerzy, waer- door een der twee rustvoelen tot hoven waterlyn gelieven werd, terwyl de andere den grond indrong. De brug brak in twee stukken en al de persoonen welke er zich op bevonden, vielen in het water. Op liet oogenhlik dat wy deze regels schryven, zyn er nog niet meer dan vyf lyken opgevischt. Belangrijke Prijsvermindering! Door het steeds toenemend debit van het Univereeel- Zuivcrings-Zout is de prijs van dit artikel voor ge heel België vermindert en zijn dc i;i pakken op fr. 4-40 en de tjt op 78 eentin. gedaald. Buitendien heb ik, om eene kleine proef met dit uitmuntend middel legen ïnangkwnlen te kunnen ncnien, hetzelve nog in 1/4 pakjes 40 centm. verkrijg baar gesteld, ie Aalst: P. G. Schalijn, Apoth.; te Zele: fi. Veliks,id.; te Dendermonde: L. Van der Speeten en F. Brly- lant-Van Aerde, id. Brochures over gebruik, Getuigschriften enz. gratis. Bij den aankoop van dit artikel waelite men zich veor scha delijke namaaksels en lette niet alleen op de prijzen maar, er ook hijzonder op, dat ieder pakje tot waarborg der echtheid de handleekening draagt van Emmerik a. d. B. II. von Glmborn, Apotheker en Fabrik. v. chem.-technische Praeparaten. Met betrekking op voorslaande advertentie diene tot verdere aanbeveling dezes artikels navolgende Genezing vnn eene verouderde Maagkwaal. Waarde Heer von Gimborn Meer dan 20 jaren was ik aan maagpijn lijdende, en dit in de twee laatste jaren zoo hevig, dat de pijn geheel ondragelijk werd. Alle gebruikte middelen mijner Heeren Doctoren bleven vruchteloos; doch door het gebruik van Uw Universeel- Ziiivcrlngs-Zout werd de pijn dragelijk en is langza merhand geweken. Nu kan ik mijne werkzaamheden weer voort zetten tol wonder van een ieder die my in mijnen jammerlijken toestand gekend heeft, en ben derhalve gaarne genegen alle maaglijders Uw uitstekend fabrikaat aantebevelen. Veenendaal (Prov. Utrecht). G. Bos. HOLLO WAY'S ZALF EN PILLEN. De veranderlyke lugt- gesteldhcid van de meeste klimaten is altyd vruchtbaer in het aenbrengen van verkoudheden, catarres, gezwellen en absces- sen, en alle huiduitslag en klier gezwellen worden gewoonlyk erger met iedere verandering, die plaets heeft. Holloway's Zalf herhaeldelyk op de huid, zoo digt mogelyk by de aengc- dane deelen, ingewreven, zal bevonden worden het veiligste en kragtigst werkende middel te zyn om de pyn dadelyk te overwinnen en de zaden van het kwaed voor de toekomst ge heel uit het gestel uit te roeijen. Als het ongemak verouderd, uit liet gestel voorkomend of gevaerlyk is, moeten Holloway's Pillen tegelyker tyd ingenomen worden om de heelende krach ten te verhaesten en te vermeerden. Schurft, huiduitslag en dergclyke gebreken verdwynen voor den reinigenden en hee lenden invloed van Holloway's middelen welke om derzelver voorspoedige uitwerking, slecht een middelmatigen tyd en eene goede oplettendheid vereischen. GEBOORTEN. 44 J. z. 1). L. J. C. J. E. P. z. b. M. MANNELYK 6 VROllWELYK 8 I1UWELYKEN. De Coninck, koopman in hoppe, met E. De Windt, Sehuermans, handel, met L. Franckx, bez. Sleleman, schoenm. met T. Everaert, dienstm. De Smedt, landb. met C. De Petter, landb. Coppens, kleerm. met M. Wasteels, herb. Meert, vuerstok. met J. Liebaut, kleerm. Blendeman, landb. Ie Gysegem, met M. Colson, OVERLEDENEN. Een kind onder de 7 jaren. AELST, merkt va in heden. Tanva fr. 30—00 i 34—00 Mestcluin 22—00 24—00 Rogge 49—00 21—50 Geerst 00—00 00—00 Haver 22—00 24—50 Hoppe (1872) de 50 kil. Hoppe (1869) 80—00 00—00 00—00 00—00 Raepzaed e 43-00 44—00 Lynzaed 35—00 36—00 Raepzaed-olie 80—00 88—00 Lynzaed-olic 80—00 00—00 Raepzaed de i00 kil. 23-00 24—00 Lynzaed D 24—00 26—00 Aerdappefën (roode) per 400 kil. 8 8-50 9—50 Idem (witte) S 0—00 0—00 Boter per 3 kil. V 6—75 7—75 Eyers dc 25 B 4—81 2—09 Vlas de 3 kil. B 4—50 5—50 Viggens liet koppel B 70—00 80—00 -ynwaden Ier merkt gebragt 32 vei kocht 42 GENT, merkt van 20 juny. Tarwe fr. 29—00 i i 00—00 Rogge B 00—00 00—00 Geerst B 00—00 00—00 Haver B 46—00 4 7—25 RoekvVejt B 00—00 00—00 Paerdeboonen B 00—00 00—00 koolzaed-olio B 88—00 00—00 Lynzaed-olie B 79—00 00—00 Koolzaed 43—00 09—00 Lynzaed 38r-00 40—00 Koolzacdkoeken. B 20—0Q 21—00 Boter per kil B 2—50 2—60 2-15 2-35 Al mijne alizarin-, anilin-, tannin-sallon-, zwarte galius- schrjjf- en andere inktsoorten en stempelinkten zijn volgens de nieuwste beginselen der wetenschap verbeterd en onderschei den zich door hare levendige kleur, groote vloeibaarheid en het snelle droogen van alle andere inklfabrikaten. De copiëerinktcn leveren nog na eenige dagen scherpe afdrukken, beschimmelen niet en geven, half met waler vermengd, goedkoope en goede schrijllnkten. Verkrijgbaar bij ieder solied boek- en kantoor- handel. Emmerik a. d. Rijn. II. von Glmborn, Apotheker en Fabrik. v. chem.-technische Praeparaten. Verkooping op Zaturdag 28 Juny 1873, om 1 uer nanoen, van de draeiende en stilstaende werken, 3.koppelen Steenen (laetstestelsel), van den Graenmolen, te Aelst, aen de Werf, in ge bruik geweest by den heer Van Assche. VENDITIE VAN ALLERSCHOONSTE te Welle en Erembodegem. Deurwaerder Foucart, te Herzele, al, op Maendag 30 Juny 1873, om 2 ure namiddag openbaerlyk verknopen: al het Hooigras en Nagras op de Vyvermeerschen, 21 koopen allerbeste Dender-Hooigras op de VI en X Da"- wanden, gescheid van Welle en Erembodegem en b koopen Hooigras tegen den Watermolen te Welle. VENDITIE VAN alsmede van VRUCHTEN te Velde, te Aelst-Schaerbeke en Nieuwer kerken. Deurwaerder Ringoir, te Aelst, zal, op Woensdag 25 Juny 1873, te beginnen om 1 uer namiddag, openbaerlyk verkoopen 1 hectaer 20 aren Hooigras, te Aelst-Schaer- beke, Hoonegem, 37 aren 14 centiaren Sloor- zaed, en 35 aren 40 centiaren Geerst en Koorn, te Aelst-Schaerbeke, aen de nieuwe Beekstraet, en 1 hectaer 18 aren 37 centiaren Hooigras, en te wassen Nagras, te Nieuwerkerken achter de Kerk. Ie Aelst-Schaerbeke, (St-Apolonie) en Erpe, (MarqtUsemeersch.) Maendag 1 July 4873, zal Deurwaerder Rin- goir, met tyd van betalingen borgstelling, openbaer venditie houden van het volgende Hooygras Om 2 we nanoen, wegens Mynheer d.-Zt. Jelie, te Aelst; 12 koopen schoon Gras, neven de baen St-Apolonie. En 2 koopen Gras daertegen,wegens M. Van der Noot. En om 3 ure nanoen, nog wegens M. Van der Noot-De Vreckhem Van 35 koopen extra schoon Gras, wassende op den Marquisemeersch, neven den Gentsehen Steenweg, te Erpe. De tot dies genegen latenzich vinden aen den Meerseh van d'heer J-B. Jelie, van waer men zal beginnen. te Aijgem en Heldergem. De Sekretaris Torrekens, zal door bevoegd ambt den Donderdag 26 Juni 4873, om 1 ure namiddag verkoopen 40 koopen Gras en Nagras waaronder veel van eerste kwaliteit. Te beginnen te Aijgem boven de Waterrat. VERKOOPING VAN allerbeste te Hofstade. De Sekretaris De Ryck, te Meire, zal door bevoegd ambt, op Dijnsdag 1 Juli 1873, om 8 uren 's morgens, openbaarlijk verkoopen Het Hooigras en Toemaat, wassende op den Kerkenmeersch van Hofstade, aan den Heuve- renmolen, alwaar men zal beginnen te verkoo pen En 40 koopen Hooigras, wassende in den Wijnbocht te Hofstade, namens d'heer Charles Louis CaUebaut, te Nieuwerkerken. Kantoor van Deurwaerder NOTERIS. .4. Op Maandag 30 Juny 1873, om 2 uren na noen, van 30 loten goed Gras, op Meerschen te Aelst- Sehaerbeke en Hofstade, te beginnen aen de aloude bekende herberg de Beroesie Pan, aen- zoek heer Gheeraerdts. B. Op Dynsdag 1 July 1873, ten 2 uren na middag, te Aelst-Mylbeke: 30 koopen Gras, op Meerschen agterde woonst van de beer Caliebaut-Temmermau, alwaer de verkooping aenvangzal nemen, nadien op Meer schen tegen de Vier Hollen en in de Bergemeer- schen, op aenzoekvan d'heeren Leirens-Eliaert, Bethune-Eliaert en Temmerman. VERKOOPING VAN EEN groot 12 aren 32 centiaren, TE HOFSTADE, TEGEN 'T DORP. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal, op Maandagen 30 Junij en 14 Julij 1873, om 5 ure namiddag, ter herbergDe Brodde, te Hofstade, verkoopen Het voormelde Woonhuis met Hol, bewoond bij den verkooper d'heer Alexander De Bruyn. MERKWAARDIGE VERKOOPING VAN ieder van 28 aren 28 centiaren, wassende op den Meerseh genaamd: de Lange Dag- wanden, gelegen te Denderleeuw. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal, op Zaturdag 5 Julij 1873, om 2 ure namiddag, open baarlijk verkoopen het ten hoofde vermelde Hooigras. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel, zal openbaarlijk verkoopen: Eenen extra goeden MEERSCH, gelegen te Moorsel, Tinnenhoek, gekadastreerd wijk A, N° 10o, bij meting groot 51 aren; palende oost Judocus Uyttersprot, zuid en west Frans De Wolf en noord Joseph Moens en andere. Ver deeld in 2 deelenoosthelft en westhelft. Instel, Dijnsdag 10 T t Verblijf, Dijnsdag 24 JLN,J lA' Telkens ten 5 uren namiddag, ter herberg den Vijfhoek, bewoond door sieur P. F. Vermoesen, te Moorsel, Houte Kruis.

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 2