TREKEN. Kaetspel (Esplanadeplein). verdedigden de oproerlingen liaer 40 dagen, ofschoon zy van geheel Spanje verlaten waren. Langs het land is de stad verdédigd door 13 Forten of batteryen. llare haven, de beste der oostelyke kust van Spanje, wordt, langs elke zy van de smalle inkomst, verdedigd door twee forten. Een ander fort is aengelegcl op een eilandje te midden der baei, en er zyn batteryen opgeworpen voor het arsenael. Al die forten en batteryen kunnen hun vuer kruisen, of op hetzelfde'punt richten. Het artillerie park van Carthagena telt 500 kanons van het nieuwste stelsel. De grootste magt der oproerlingen bestaet uit het regiment Iberia, aengevoerd door kolo nel Fernando Penas; een bataiHon jagers, an derhall bataillon zee-infanterie, buiten de offi ciers; 100 wachters van het arsenael en de zeelieden van het eskader. By die magt moeten de werklieden en andere oproerlingen gevoegd worden, die niet tot het leger behooren, waerdoor het getal opklimt tot ongeveer 5000 man. Indien het gouvernement al zyne magt op een. enkel punt kon samentrekken zou Cartlia- gena vallen als in 1483; maer datgene wat te Carthagena plaets heeft is alleen ecne herhaling van de wanorders, welke geheel Spanje ver ontrusten. Te Barcelona houden de federalisten ver gaderingen waerin de schurkeryen van Alcoy plechtig goedgekeurd worden. Er worden be sluipen gesterad om het volk aen te hitsen tot moord en brandstichting. Te Xeres zyn 12 fabrieken afgebrand. De commune deed er de kerk van San Francisco albreken. Zy plundert al de huizen, ja gaet zoo verre van zelfs de grafsteden.niet te eerbie digen. De bevolking ontvlugt in massas de stad. De Epoca zegt, dat het kanton Grenade tot onafhankelyken Staet geproklameerd is. De alcade en de stedelyke regter van Suma- carecl zyn vermoord. Al die bedroevende tydingen hebben het republikeinsche leger der Noorderprovinciën geheel ontmoedigd. Generael Burgos, kapitein- generael voor de Baskische provinciën en Navarra heeft zyn ontslag gegeven. De Carlisten winnen veel deelneming, want byna iedereen aenziet hen vandaeg als de eenige die bekwaem zyn om den eigendom en de openbare veiligheid te beschermen. Na c©ne belegering van twee dagen heelt Elisondo zich onvoorwaerdelyk overgegeven aen de Carlisten, welke die plaets omsingelde met 5000 man, ondersteund door 6 kanons en in persoon aengevoerd door don Carlos. Elisondo is een stadje van 4000 zielen, hoofdplaets van het kanton Raztan en werd verdedigd door 500 soldaten en 150 vrywilli- gers. Allen zyn krygsgevangenen genomen. De ligging der stad aen den voet van eenen berg maekte eiken tegenstand onmogelyk, want in twee uren tyd kon men de heele stad in hrand schieten. De bezetting dier plaets maekt den weg voor de Carlisten open op Pampeiuna. San-Estaban dat op dezelfde linie ligt, zal insgelyks belegerd worden, indien de weinige troepen, welke het garnizoen vormen, met aftrekken alvorens de Carlisten zich voor die plaets vertoonen. AMERIKA. De wereldtentoonstelling die van 15 april tot 15 octobe'r 1876 te Philadelphia zal plaets heb ben, houdt reeds het gouvernement en het publiek der Vereeriigde Staten bezig. De gebou wen der tentoonstelling zullen 50 bunders be- slaen.Menisbezigmet eene som van 10,000,000 dollars byeen te brengen om de kosten te beslryden. De medaliën en andere premiën, welke zullen uitgereikt worden, zullen meer dan 1 millioen dollars kosten. IHITSCIILWD. De Augsb. Ally. Zeitung bevat de volgende statistiek betreffende Berlyn. De hoofdstad van Pruisen, schynt de groote verzamelplaets der misdadigers in Duitscldand te zullen worden. Ten jare 1867 werden binnen de muren van Berlyn 30,763 persoonen aengetroffen,die eene onteerende straf hadden oudergaen. Thans, na verloop van ruim vyf jaren, is het aental van dat gedeelte der bevolking gestegen tot onge veer 40,000 persoonen. Derhalve treft men, by een aental van 820,000 zielen, het bevolkings cyfer van Berlyn, gemiddeld genomen op elke 20 a 21 inwooners dier stad, een persoon aen, die eene onteerende straf heeft ondergaen. De helft dezer 40,000 persoonen is reeds meerma len tot onteerende straffen veroordeeld. Een vierde gedeelte behoort tot het vrouwelyk ge slacht. De helft der persoonen, zoo vrouwen als mannen te zamen genomen heeft den leeftyd van 20 tot 30 jaren bereikt. Dezer dagen is de vergulde bronzen Vic toria geplaotst op het 152 voet hooge gedenk- teeken, dat te Berlyn is gebouwd ter herinnering aen de groote overwinningen in de laetst vèr- loopen jaren door het Pruisische leger behaeld. Het beeld heeft ecne hoogte van 15 voet en weegt 300 centenaers; met inbegrip van de plint heeft het beeld eene hoogte van 28 voet en een gewigt \an ongeveer 700 centenaers. Om deze bronzen massa op te heften en te stellen, zyn 40 mannen (van de vereischte werktuigen voorzien) ruim 5 uren bezig geweest. De arbeid is volkomen naer wensch geslaegd. Op 2 sep tember eerstkomende zal het gedenkleeken worden onthuld. FRAAKUYK. Een eigenaer der rue Isly te Rysel, ging zondag uit, een knecht, Belg van geboorte, die liy sedert eenige dagen in dienst had genomen, alleen te huis achterlatende in een appartement dat van de andere deelen der wooning was af gezonderd. Al de deuren waren goed gèsloten. Maer onze knecht deinsde voor geene inbraek achteruit, hy liep naer het eerste verdiep en poogde vruchteloos gedurende twee uren om een coflrefort met bylslagen te verbryzelen. Er niet kunnende in gelukken, kleedde hy zich aen met de beste kleederen zyns meestersverlakte botlinnen, zwarte laken broek en frak, hoogen hoed, enz. Hy was bezig met zyne toilet te maken toen er gescheld werd. Het was de moeder der meid van 't huis die hare dochter wilde zien; Uwe dochter is niet te huis, zegde hy, zy is by de porte Béthuue n1' zooveel. De brave vrouw begaf zich derwaerts, waer zy inderdaed hare dochter vond. Zy zegde had- dat een man schoon als een milord liaer naer hier had gezonden. Het jonge meisje dacht dat het haer meester was. De fashionnabel-knecht, nam eenig geld, dat hy in de meubelen gevonden had alsook twee gouden horlogiën. Dan den, wandelstok in de hand, de sigaer in den mond, verliet hy de ge plunderde wooning. Toen de meester des huizes wedergekeerd was, vond hy alles overhoop staen. De geburen ondervraegd hebbende bekwam hy weldra de verzekering, dat zyn knecht hem had bestolen. Deze stoutmoedige dief heelt ongetwyfeld de vlucht naer zyn land genomen; maer in hoeda nigheid van Belgische deserteur zal hy er niet lang blyven. Alles doet denken, dat hy welhaest in Frankryk zal wederkeeren, waer'men hem geduldig verwacht.... De ontruiming der departementen, ter uitzondering van het arrondissement Verdun, zal weldra geëindigd zyn. Het gouvernement schynt zeer tevreden over den iever en de bedryvigheid van graet Saint-Valier, fransch êevolmagtigd minister te Nancy. Generael von Manteuffelverblyft nog te Nancy met den generalen staf, hoewel hy binnen kort naer Verdun zal vertrekken. Er is nooit spraek geweest over eene reis van den generael naer Versailles. De pruisischc troepen hebben in den nacht, tusschen 22 en 23 dezer Mézières en Charleville verlaten. 1IOLLAAIO. Men schryft uit Amsterdam aen de bisser Courant Dikwyls worden er ware of overdrevene staeltjes in de dagbladen medegedeeld van de buitengewoon hooge verdiensten der diamant werkers, doch wat ik daerover uit den mond van een hunner heb vernomen, wensch ik hier mede te deelen. Het loon van de diam'antklovers loopt, volgens bekwaemheid, van circa 140 tot gl. 200 wekelyks; dat der diamantslypers is lager, doch die gl. 70 wekelyks verdient, behoeft nog geen heksenmeester in 't vak te zyn. Hun werktyd is hoogstens '10 uren daegs en ze zyn onderling zoo vereenigd, dat nog geenen vader zyn zoon by 't vak mag opleiden, buiten toestemming der vereeniging. Dat de fabrikanten evenwel ook goede zaken maken, kan uit het volgende staeltje blyken. Eenige dagen geleden kwam een juwelier met eenen diamant aen- eenen der fabrieken, om dien te laten kloven. Hy vroeg naer den arbeidsprys en ontving ten antwoord tachtig gulden. Dat is te veel zei de juwelier, en T antwoord was een onverschillig schouderop halen. Eerst besloot de juwelier naer eene andere fabriek te gaen, maer bedenkende, dat hem daer wel gl. 100 kon worden gevraegd, vroeg hy, wanneer hy den diamant kon terughalen. Óch wacht maer even, zeide de chef der fabriek, en waerlyk binnen'15 minuten was de diamant naer opgave gekloofd. Overigens bloeit dat vak heden zeer. Gedurende den Duitsch-Franschen oorlog stond het byna lotael stil, nadat het reeds lang kwynende was geweest, zoodat menig diainant- - werker destyds zyn leven rekte door met den schoenenbak te staen. Blyven de werkzaemhe- den dan ook nog dry jaren, zooals ze op heden zyn, zeker zal er dan ook geen onbemiddelde diamantwerker meer gevonden worden. Uit het boven medegedeelde laet zich lig- telyk verklaren, hoe de diamantwerkers-ver- eeniging een zoo duer terrein kunnen aenkoopen, vvaérop eene reeks van bürgerwoonhuizon wordt opgetrokken. Ofschoon de geheele koop som en bouwkosten door een ryk partikuber zyn voorgeschoten, zyn er toch vele der aen- deelhouders, die, zonder dat zy zich de minste ontbering behoeven te getroosten, wekelyks gl. 100 van hun aendeel kunnen aflossen, ter-* wyl zyvoor de rente van het gestorte onmiddel- lyk reeds 4 pCt. ontvangen, tot het aendeel hun eigendom is. Wat de Vlamingen eischen, te weten voor de regtbank ondervraegd, beschuldigd en gevon- nisd te worden in hunne tael is alleszins billyk. De dagbladen der doktrinairen aen wie deze her stellingsakte zeer onaengenaem is, schreven reeds van over acht dagen dat de Kamer op vele van hare beslissingen zou terugkomen;zy sche nen ook te tellen op eenige leden der regterzyde die de vlaemsche zaek zouden afvallen, en die dagbladen trommelden al de leden der linker- zyde op om dynsdag op hunnen post te zyn en de tweede stemming van hetwetsprojekttedoen mislukken. Dat zyn al hatelyke trekende doctrinairen zouden aen het ministerie en aen de katholyke meerderheid de verdiensten willen ontnemen van de vlaemsche kwestie te hebben opgelost; zy weten dat het ministerie en de meerderheid onvermydelyk eraen in gunst gaen winnen niet alleen by de vlaemsche kiezers maer ook by de walen die vriend zyn van het regt en die er aen houden dat elk in zyn regt geëerbiedigd worde. Wy hadden gehoopt dat dynsdag verleden de tweede stemming van geheel het wetsprojekt zou hebben plaets gehad; maer wy rekenden nog eens zonder de treken der li nkerzyde. Slechts de vier eerste zyn er door gekomen, eenigszins gewyzigd, maer slechts in den vorm. M. Guillery waende dat het wetsprojekt niet grondig genoeg was bewerkt geweest,'te haes- tig was voorgedragen en stelde voor van het zelve terug te zenden naer de middelsectie. Het was eene uitvlugt om het te verzenden tot 'tjaer een en de vlaemsche bevolking te beletten regt te doen bekomen in den loop van dezen ziltyd. De regterzyde werd het zeer wel gewaer en den uitstel door M. Guillery gevraegd werd ver worpen door 63 stemmen tegen 32. In de zitting van woensdag is eene zeer hevige discussie ontstaen betrekkelyk art. 9, eischende dat, in de vlaemsche provinciën, de beschuldi gingsakte in 't vlaemsch uitgesproken werd. In weerwil der hardnekkige verdediging welke deze schikking by M. Coremans ontmoette, werd dezelve afgewezen by de tweede stemming. Een amendement van M. De Baets, waerby de vryheid wordt gegeven aen het openbaer minis terie zich te bedienen van de lransche tael wanneer de betichte de toelating heeft verleend aen den advokaet van in die tael te pleiten, is aengenomen met 83 tegen 17. Het is te betreuren dat de Kamer by haer eerste dcnkwyze niet is gebleven; het was eene zoo sehoone gelegenheid om het princiep toe te passen: In Vlaenderen vlaemsch. De minister van justitie was het amendement van M. De Baets bygetreden en de regterzyde heeft tegen hare eerste stemming gestemd uit.... toege vendheid. Met al die toegevendheid loppt het wetsprojekt gevaer zyne byzonderste en kracht dadigste schikkingen te verliezen, schikkingen welke zoo hevig bestreden worden door de linkerzyde en dat juist hierom dat zy de Vla mingen ernstige voldoening geven. Of zal men misschien de meerderheid eens te verwyten hebben dat, na zy kloekmoedig was opgestaen ten voordeele van 't regt der Vlamingen, zy is achteruit geweken voor de treken, het ge schreeuw en lawyt der doctrinairen?.... Welke teleurstelling voor onze bevolkingen en welke kans voor onze tegenstrevers, kwam deze lastige en langdurige discussie eindelyk op niets anders uit dan op eene verminkte, onvolledige en belachelyke wet! Ware het daer de zoo lang betrachte voldoening waerop wy regt hebben? In de zitting van donderdag is de stemming van hel wetsontwerp niet merkelyk gevorderd. Een punt alleen is beslist geworden. M. Jacobs vroeg dat de civiele party de zelfde tael zou ge bruiken als het openbaer ministerie en de ver dediging. Eene wyzigingdoor M. De Lanlsheer voorgedragen, waerby de civiele party vrye keus heeft tusschen de fransche of de vlaemsche taei, is aengenomen door 59 tegen 36 stemmen. Er is gezégd geweest dat het tegenwoordig bepleten wetsprojekt niet grondig, niet ryp genoeg is overlegd, dat het met te veel haest is voorgedragen, dal haest en spoed is zelden goed enz. Dat kan waer zyn, maer dunkens ons heeft niemand het regt, en de doctrinairen min dan iemand, met zulk verwyt op te komen. De vlaemsche beweging bestaet sedert ettelyke jaren en sedert ettelyke jaren is de vlaemsche kwestie ryp. Sedert dien hebben wy aen liet bestuer al de gezindheden van 't land gezien en, had men ginder te Brussel wat meer goeden wil getoond, sedert ettelyke jaren reeds had eene goede, volmaekte wet in voege geweest. Men heeft veel beloofd en nooit is er iets van gekomen. De zaek Schoep is ontstaen, en de vertegenwoordigers der vlaemsche bevolkingen hebben die zaek gevat als de eerste reddings plank de beste om hunne onderdrukte en in hun regt gekrenkte lastgevers aen land te hel pen. Men spreke dus niet van verdaging of ver zending. Het voorgedragen wetsontwerp moet erdoor! Komt het niet geheel en gaef van onder 's konings handteeken, het zal toch eene eerste voldoening zyn den Vlamingen geschonken. Wat zy sedert zoo lang gedaen hebben, kunnen zy nog en zy zullen het, te weten: Reklameeren en bly ven reklameeren tot dat hun volle regtzy weder varen. Met treken zyn zy niet meer te paeien. Zondag 27 july om 2 1/2 ure namiddag spelen de partyen van Camille De Wolf en Romain van Aersehol, beide van Aelst. Zondag 3 augusty om 3 uren namiddag spelen de partyen van Eugeen Claus Aelst, en Dominique Van Landuyt Nieuvverkerken. Maendag laetst 42c verjaerdag der troonbeklimming van Leopold I lieten de groote Klok en beijaerd zich hooren. Ten 11 1/2 ure werd er in de groote Kerk een Te Deum gezongen waerin aide geestelyke, burger- lyke en militaire overheden tegenwoordig waren. De openbare gebouwen waren bevlagd. Op 1 augusty aenstaende zuilen er op de brie venposten gezegelde brievenomslagen te bekomen zyn. De Moniteur van heden bevat een ministerieel besluit, waerdoor de jacht op het waterwild, aen de boorden der zee, in de moerassen, langsheen de stroomen en rivieren, toegelaten is in al de provin ciën, te beginnen van 1 augusty aenstaende. De persoonen, welke eenig belang stellen in den sterrenloop, houden sedert eenige dagen de oogen of de verrekykers naer boven gerigt; er is inderdaed, tot op het einde der maend, tamelyk veel op te merken aen den sterrenhemel. De planeet Mercurius, is dage- lyks zichtbaer tot rond 9 ure 's avonds, eenige oogen- blikken na zonnenondergang. Des morgends schittert Venus met helderen glans en kan ten 9 ure, wanneer zy door den meridiaen gaet, met het bloote oog wor den waergenomen. Zy staet op dit oogenblik 58 gra den boven den horizon en gaet slechts ten 11 ure on der. Ten westen zien wy Jupiter lol 9 1/2 ure, en Saturnus, welke ten 8 ure opgaet., kan men gedurende den ganschen nacht zien. Al de met het bloote oog zichtbare planeten, Venus uitgenomen, bevinden zich dus 'savondsaen onzen horizon en kunnen gedurende de tweede helft der maend july, rond 8 1/2 ure, op denzelfden lyd worden gezien. De graenpryzen veranderen niet. Er komt gedurig veel vreemd graen in België en dal legt den handel stil. Deze week bestond de invoer te Antwerpen alleen uit 166,000 hectoliters tarwe, rogge, garst en haver. Bcrigtencver den oogst in de koornlandeh spreken van overvloed. Vooral in de Vereenigde-Staten van Amerika is de graenoogst goed gelukt. Men weet dat de overvloed van hel amerikaensch graen al meer en meer naer Europa overkomt. Dit al leen is genoeg om op de graenmarkten vaa g-heel ons werelddeel te drukken. Van nu af aen mag men in België een grobten toevoer van graen verwachten. Geen handel; alles w al verkocht wordt dient voor hel cnmiddellyk verbruik. De letterkundige oefeningen in het Klein Semi narie te St-Nicolaes, zullen plaets hebben, den 10 en 12 Augustus 1873. De plechtige prysdeeling --al ge schieden den woensdag, 13 Augustus, om 9 ure 's morgens De militianen van 1866 en 1868, die onder de wapens geroepen waren, zyn naer hunne haerdsleden teruggezonden. Men meldt uit het kamp van Beverloo: Donder dag morgend rond 11 1/2 ure, zyn de koning en de koningin, vergezeld door den grael van Vlaenderen, in het kamp aengekomen. Vier eskadrons van het gid- senregiment waren de bezoekers tol by het défilé van Hechlel te gemoct gereden en moeston hun van daer tot eergeleide dienen; eene battery artillerie had post geval in de heide en kondigde hunne komst aen door 51 kanonschoten. Ten 1 1/2 stonden al de troepen in dry gelederen op ongeveer dry kilometers voor de de'frontlyn van het kamp. Ten 2 ure kwamen de koning en de koningin, ge volgd door den graef van Vlaenderen, den opperbe velhebber der gekampeerde troepen en een schitte renden staf, om de troepen in oogenschouw te nemen. De koning en de graef van Vlaenderen droegen het uniform van luitenant-generael; de koningin droeg, als amazone, een eenvoudig zwart rykleed. HH. MM. groetten al de officiers in het voorbyryden. Dacrna had het défilé plaels, en toon de troepen gedefileerd hadden, werden zy allen in een monster- carré geschaerd. De voorzy bestond uit acht regimen ten voetvolk: de regter- en linkerzy elk uit negen eskadrons ruitery; de artillerie, de brigade telegra- phisten en de ambulancen sloten den carré. De troepen maelden front naer binnen. Als de carré gevormd was, kwamen de koning en de koningin nogmaels voor het front gereden. Daerna keerden de troepen in 't kamp terug; '1 was 5 ure. Ten 6 3/4 ure werden de officiers der 5® en 7® brigade den koning en de koningin voorgesteld. Na deze voorstelling had er een koncert plaets. Den volgenden dag gaf de koning een groot diner, waerop hy al de dicnstoverslen had genoodigd. Men verzekert dat het gouvernement, regt doende aen dén wensch, uitgedrukt door de mkldensektie der begrooting van oorlog, voornemens is ecne verhoo ging van krediet voor te stellen, beloopcnde ongeveer 2 millioen, om de soidy der ondergeschikte officiers te verhoogen en den toestand van den soldael te ver- beleren. Wy hebben onlangs gemeld, dat er valsche bil jetten der Nationale bank van België in omloop waron. De voornaemste plichtige is te Marseille aengehouden, en hy heeft twee andere persoonen als zyne mede plichtigen aengeduid, waervan de eerste eenen ver voerdienst tusschen Brussel en Parys exploiteert; deze is te Parys gevat. De tweede medeplichtige is te Brussel aengehouden en in de gevangenis der Kleine Karmelieten opgesloten. De valsche bankbiljetten, waervan wy hooger mel ding maken, zyn geene namaeksels der biljetten van de Nationale bank, maer wel van die van 20 en 100 Ir. der Banque de France. Er zyn des aengaende nog twee persoonen te Parys aengehouden, zoodat er maendag reeds 5 persoonen voor deze vervalsching zyn achter de grendels gezet. Volgens het schynt, zyn de biljetten naer een nieuw zeer kunstmatig stelsel verveerdigd, dat uit Amerika was aengebragt door den genaemdon Popinau, welke te Marseille is aengehouden. Den 21 july was het 70 jaren geleden dat Napo leon I, en 42 jaren dal Leopold 1 zynen intrede ld Brussel deed. Een ergorlyk feit heeft maendag voor de plech tigheid van het Te Deum, in de kerk van St-Guaula te Brussel plaets gehad. Eene afdeeling van 'l 5® linie regiment stond inden middenbeuk geschaerd, toen eensklaps een soldaet, die reeds eenigen tyd zyn misnoegen had laten blyken, zyn geweer wegwierp, de rangen verliet en de kerk uitliep. Men vervolgde hem en een politie-agent hield hem aen, doch hy bood een geweldigen tegenstand en slechts met be hulp van eenige persoonen gelukte men erin hem in een rytuig te plaelsen,en naer de kazerne te brengen. - De kongreskolom te Brussel is eindelyk van hare stellingen verlost, en, voor het oogenblik ten minste, schynen al de reparation gedaen te wezen. Het zal evenwel niet lang duren, of er zal op nieuw moeten worden gewerkt, om in het afbrokkelen van den fran- schen steen te voorzien. Hel pikken der rogge in het arrondissement Brussel, is byna geheel geëindigd; er zyn reeds stalen van den nieuwen oogst ter markt gebragt. Men zal den oogst der tarwe kunnen beginnen. .1. P. Van Cutsem, gemeentcraedsheer te Tervu ren, welke in de getangenisvan Leuven is opgesloten, is voor de korrektionneele regtbank verzonden, onder beschuldiging van den 46 juny laetstleden, te Tervu ren, vry willig en met voorbedachte rade, slagen en wonden toegebragt te hebben aen den eerw. heer pastoor Van de Sande, welke by dezen eene zieken te on bekwaemheid om zyn ambt te vervullen, voor ge volg hebben gehad. Deze zaek zal in den loop der aenstaende week worden opgeroepen. Vier leeuwen zyn maendag uil eene menagerie ontsnapt, die zich voor eenige dagen te Halle bevondi. Men begrypt welke schrik daerdoor in de stad en omstreken werd verspreid: de burgemeester heeft aen den ministervan oorlog getelegrafeerd om troepen te vragen, ten einde de dieren te vangen. De minister heeft den kolonel van hel 2® linie verzocht, mannen van goeden wil te vragen. Een 20tal zyn naer Halle vertrokken en zyn er in gelukt de leeuwen te vangen. Dry der dieren lieten zich gemakkelyk vastgrypen; met hel vierde hadden zy_gpel. Alles is echter zonder ongelukken gebeurd en de inwoners van Halle zyn er met de vrees afgekomen. Ziehier nog eenige inligtingen over deze ontsnap ping: Verleden maendag rond 4 1/2 ure 's morgends, verliet de knecht van den cirque Bell en Hutchinson, het leeuwenhok.èetwclk hy gezuiverd had, en vergat zich te verzekeren of de deur goed gesloten was. Daer deze was opengebleven, liepen er vier der leeuwen uit het hok: de eerste wierp een peerd van den cirque op den grond, doch eenige bedienden ver schrikten den leeuw, welke zyne prooi loste. De vyfde leeuw die uit het hok kwam, keerde er onmid- dellyk in terug, verschrikt door het gerucht dat de bedienden maekten. Gelukkig was de dierentemmer welhaest ter plaets;

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 2