van Zaailanden Burgerlyken Stand. AXXOXCEX. Men vraegt BERICHT. Schoone HOFSTEDE^ liy verzocht dat men niet op de leeuwen zou schieten en verzekerde dat hy ze zonder ongelukken in het hok zou terug'brengen. Ten 7 ure was hy er in gelukt den eerste te vangen, welke reeds verscheidene stra ten had doorloopen. De tweede liep den akkerweg op, van naby gevolgd door eenige inwoners, gendar men en bedienden van den cirquewelke er in geluk- ten hem in eene plaets te dry ven, vv'aorvan de twee uitgangen werden gesloten. Op eeiluk vleesch strooide men 60 grammen morphine en orp dat voor de twee leeuwen welke nog in vryhe d op de markt rondliepen, en niet zon der grooie moeite gelukte men er in aen eenen-hunner eet. strop om den hals te werpen. De andere werd ten 9 i i ure 's inorgends gevangen. De temmer en eert bediende van den cirque gingen naer de plaets, waerinzich de laelste leeuw bevond en gelukten er in hem te vangen. Verscheidene persoonen, en vooral de dierentem mer en een bediende van den cirque, hebben groot gevaer geloopen. De leeuwen, welke gansch de fortuin van den dierentemmer uilmaken, hébben eene weerde van 5000 fr. elk. De bezoeken van den jury des provincialen hof- steden-wedsiryds van Gent, worden in de provincie vlytig voortgezet. Volgens inlichtingen, heelt men in 't algemeen eene gevoelige verbetering vastgesteld in het houden der boerderyen. De peerden- en veestallen zyn beter ingerigt, het vee beter verzorgd en, iets wat nog gewigliger is, de jury heeft in eene hofstede der sektie Dendermonde.eene boekhouding gevonden, zoo nauwkeurig en zoo regelmatig door den landbou wer gehouden als het mogelyk was te doen in eene welkdanige nyverheid. Overal maekt de chimisehe mest het voorwerp der gesprekken uit tusschen de leden van de jury en de pachters. Indien een goed toe: zigt in de provincie ingerigt was, zou het gebruik van den handelsmesl zooveel te algomecner worden, de- vvyl hy noodig is voor eene overvloedige voortbren ging. De vlasoogst blyft de beweging in de polders onderhouden. Hel meeste vlas is verkocht. Op 't lael ste onderging het nog al eenen gevoeligen afslag, en dit heeft don verkoop wal belommerd. Geheel de week is men volop bezig geweest om 't vlas te trekken. Wel is het veelal nog niet goed ryp; doch men haest zich ermede, dewyl men vreest, later, als de oogst wat verder gevorderd, is, geen genoegzaem werkvolk te vinden. Het vroege trekken van '1 vlas brengt eenig verlies mede op 't zaed, doch daerentegen is er de bast des te beter om. Al meer en meer erkent men, dat het vlas over 't algemeen wel gelukt en buitenge woon lang is: 't is niet zeldenwlasschaerts te vinden, -wier stengels eene lengte hebben van 1 meter 50. Men schryft uit Blankenberghe: De laelste vreemdelingenlysl is met een lotacl van 1708 persoonen verschenen, tot 18 July waren er reeds 8018 baden genomen. In weerwil van het on gunstig weder heeft Dlankenbcrghc zich waerlyk niet te beklagen. Op den zeedyk zyn er geene huizen, noch kamers meer te bekomen; en in de stad is reeds alles verhuerd. Er heerscht eene buitengewoone levendig heid, en het is stellig, dat het badgetyde 1873, mogt ■het weder wat voordeeliger wezen de voorgaendc jaren ver zou overtreffen. Men meldt uit Antwerpen, dat aldaer vrydag op het Belgische staetsspoor de eerste proef is genomen, =om eenen trein in vollo vaert te doen stoppen. Elk ryluig was voorzien van een rem toestel, dat, door middel van stoom, in verband metde locomotief, werd in werking gebragt. De proef slaegde volkomen; de trein van Brussel kwam in volle kracht aengestoomd tot onder de over dekking van het statieplein; maer op eens werd de ■trein in zyne vaert gestopt, en dit geschiedde zelts zoo zacht, dat de reizigers byna geenen schok gevoelden. DeFranschc Academie van Wetenschappen heeft •den prüc-Barbier toegekend aen den heer Andant, die, in vereeniging met den scheikundige Personne, een kostelyk tegengift legen phosphoor heeft ontdekt. De ontdekking was, gelyk meer het geval is, toevallig. Iemand had eene grooie hoeveelheid phosphoor ge bruikt, met het doel om zich 't leven te'bencmen, en om zyn einde te bespoedigen, nam hy nog ongeveer 45 grammen terpenlyn. Dit laelste had echter een geheel tegenovergestelde werking; als mettooverslag vernietigde het den invloed van den phosphoor. Ge noemde heeren hebben het feil met herhaeldc proe ven op dieren onomstootelyk gestaefd. Dat terpentyn Uitwendig tegen phosphoor beveiligt, was reeds lang in Duitschland bekend,"waer de werk lieden in fabrieken, waer deze stof gebruikt wordt, een fleschje terpentyn om den hals dragen, ten einde den invloed van den phosphoor tegen te gaen. Vergiftigende Honing.Meermalen heeft de on dervinding geleerd, dal de honing de nadeelige eigen schappen aenneemt van de planten, uit welker bloe men de byen dezelve opzamelen. Zoo onder anderen bezit de honing,die door de byen uit de bloesems der Ponlische alpenrozen in Klein-Azië verzameld wordt, •eene verdoovende kracht, waerdoor dezelve even zoo vergiftigend gemaekt wordt, als deze bloem zelve. Voor eenige jaren had er in Zwitserland eene vergifti ging met die zelfstandigheid plaets, welke de nood- lottigste gevolgen had. Op eenen totde gemeente van Spiringen behoorende berg waren dry sterke jonge mannen met het hooien •bezig. By het afmaeien van het gras werden twee van dezelve een tamelyk groot en ryk met honing voorzien hommelnest gewaer. Ten hoogste verblyd over deze ontdekking, beyverden beiden zich zoo spoedig mo gelyk om van die lot genot uitnoodigende hcerlykc spys te smaken. Nauwelyks zal ieder eenen lepel of dry honing gebruikt hebben, toen zy beiden naer ver loop van een half uer, eene sterke prikkeling op de tong gewaer werden en ,pyn aen de pols van de linker band gevoelden. Deze pyn werd met iedere minuet geweldiger, plaetslezich insgelyks in de regterhand, en deelde zich eindelyk aen de voeten, den onderbuik en de borst mede. Toen vervielen de ongelukkigen in eene soort van woede, en kregen overal krampachtige trekkingen, tervvyl het hoold zwaer werd, en zy be gonnen te ylen. Onder de hevigste benauwdheid en voortdurenden aendrang tot braken, hielden de pynen en trekkingen aen, tot dat de sterke nat uer van den oudsten dezer knapen, door de ontlasting eener groene stinkende stof van -boven, die met ontlasting naer beneden ge- paerd ging, van den dood gored weid. De derde, die van de noodlottige versnapering niets gebruikt had, stelde, nadat hy den anderen had vastgebonden, alle moeite in het werk, om den geredden uit de eenzame streek, alwaer zy zich bevonden, op eenen veiligen weg te brengen, wacrna hy naer zynon anderen makker terugkeerde. Hoe verschrikt^ hy echter voor den toestand van dezen ongelukkige. Voortdurend hielden de krampachtige trekkingen nog aen, en vruchteloos poogde de natuer zich door braking te ontlasten. Met ieder oogenblik groeide zyn lyden in hevigheid, en als een worm- wrong hy zich op den grond, waerby een bloedig schuim hem uit neus en mond drong, lot dat eindelyk de dood een einde aen zyn jammerlyk lyden maekte.Na herhoudend braken viel de oudste eindelyk in eenen verkwikken- den slaep, waeruit hy den volgenden morgend tame lyk en als zyner herstelling gewis onlwaekte. Beide leiders waren zooals gezegd is, jonge en krachtvolle mannen, van ruim twintig jaren oud. Volgens de verklaring van den geredden, was het nest, hetwelk zy gevonden hadden, dat van de ge wone grooie hommel geweest, en by het onderzoek bleek het, dat in de streek voornamelyk veel witte en blauwe monnikkap aconitumgevonden werd, op welker bloesem de hommels gaerne denhoningzame- len. Daer deze planten op zich zeiven vergiftigend zyn, zoo lydl het wel geenen den minsten twyfel, dat ook den uil de bloemen verzamelden honing die zelfde eigenschappen was medegedeeld, en ook was de uit werking overeenkomstig met die van hel gewas. K«>rkelyk Mi-iiwn. De eerw. heer A. Verhofstede, onderpastoor te Kiel- drecht, is pastoor benoemd te Schendelbeke.De eerw. heer Van Gansbeke, pastoor te Pinte, wordt pastoor te Haelterl, in vervanging van den eerw. heer Verschel den, die om beginnende ziekelykheden zyn ontslag heeft gevraegd. De eerw. heer De Breuck, onderpas toor te Sint-Gilles (by Dendermondc), is pastoor be noemd te Pinte. De laelste tydingen uit Home maken melding over het dekreet van zaligverklaring van Louisa-Maria de Bourbon, dochter van Lodewyk XV, in religie zus ter Theresia van Sint-Auguslinus, uit het orde-Karme lieten. Louisa-Maria stierf in het klooster in 1787, twee jaren voor de eerste fransche revolutie en zes jaren voor haren neef Lodewyk XVI. ■tampen en Ongelukken. Dynsdag 22 dezer is er te Denderleeuw, Huisegem, eenen schrikkelyken brand uitgeborsten. Het was on geveer 8 ure 's avonds, wanneer het noodseinbrand, brand, zich liethooren-, in een omzien, was eenieder te been, en hielp uit al zyne krachten om hot vernie lend element te beteugelen, doch vruchteloos. Ondanks de spoedige hulp der Denderleeuwsche Bluschcompa- gnie met hunne spuit en verder tuig, werden er toch negen woonsteden de prooi der vlammen, met alles wat zy inhielden; enkel dry waren legen brandgevaer verzekerd, de oorzack der ramp is onbekend; den dag daerna was men nog gedurig aen het blusschen.want met den hevigen westwind die dien dag het onwedcr vergezelde, scheelde het weinig, of het smeulende vuer, zou wéér eens lucht gehad hebben, om de nog overblyvende gebouwen, aen te randen. Jammer was hot om zien, hoe die havenlooze fami- lien rond de puinen zaten te treuren. Volgens de op gave,beloopt de schade in 'l geheel wel 45 46,000 franken. Hoewel men nog ouderlingen en gebrekkigen met gevaer uit de vlammen gered heeft, zyn er toch geene menschenlevens te betreuren. Maendag is er een bcweenlyk ongeluk te Eerne- gem (Brugge) voorgevallen. De" genaemde A. Van Oulryve, kuiser aldaer, geleidde een drywielkarre naer zyn land waerop twee kinderen gezeten waren, toen het rytuig eensklaps omtuimelde en de knaepjes ten gronde wierp, met het ongelukkig gevolg dat het eene, zyn zoontje, op den slag dood bleef en 't andere lichtelyk gekwetst werd. In den nachtvan woensdag toldonderdag laclst- leden, tusschen twaelf en een ure, is te Pilthem (Brugge) een felle brand uitgeborsten by den mulder en landbouwer Frans Goethals. Huis, sehuer en stallingen zyn vernield met al wat er in was. Een bouwke, dat dient voor zwynskot en eenig ander gerief, is alleen blyven staen. Door dien, er dien nacht geen .wind was, is de molen gelukkig- Iyk geheel en al ongeschonden gebleven. Hy staet noglans zeer digt by het huis. De vernieling welke het voer by Goethals aengerigt heeft, is regt deerlyk om zien. Buiten de twee paer- den en vyf koeien, die nu by een andere landbouwer gestald staen, mag men zeggen: niets gered! Meubels, huisraed, lynwaed en klccderen, alles is door de vlammen verteerd, en de bewooners uit zeven of acht persoonen bestaende hebben schier anders niet over dan de kleedereD, diezy aen hadden. Te midden van de nog rookende en gloeiende pui nen, kon men het half verkoolde graen zien liggen, dat tot niets meer zal bruikbaer zyn: gerst, haver, rogge. Goethals dreef ook handel in guano en koeken, en zyn magazyn, waerin deze waren lagen, is insgelyks geheel opgebrand. Een wagen met guano, die nog geladen in het magazyn stond, heeft men er kunnen uittrekken en vervvyderen. Op de plaets, waer stallingen en sehuer hebben gestaen, liggen hooi en strooi insgelyks tol assche verteerd. In den brand vaq zyn huis, heeft Goethals ook voor eene ruime waerde in juweclcn en geld verloren. Onder andere eeDe geldtesch die 4000 fr. in papier inhield: eene banknoot van 4000 fr. eenigen van 100, en de resle van 20. Donderdag achternoen had men tusschen dö puinen eenig koperen geld wederom gevonden, maer verders nog niets van waerde. De huisgenooten waren ie bedde, als de brand ont- slaenis. '1 Is een van de zoons die hem het eerst ge waer is geworden. Hy riep dat het moest hagelen of branden. Men geloofde hem niet, doch hy ging zien. Als hy de zolderdeur opentrok, kwamen de vlammen hem reeds met geweld tegen. Dat geheel hel huisge zin spoedig te been was, laetzich bedenken. Hel vuer is langs denzuidkant vanhethuisontstaen. De vlammen sloegen haestig van het eene einde naer hel andere over, en alhoewel er spoedig volk kwam toegeloopen kon er aen blusschen niet gedacht wor den, des te meer omdat het water ontbrak. Van het huis bereikten de vlammen welhaest stalling en sehuer. Alles is den eigendom van den mulder Goethals, en niets was tegen brandgevaer verzekerd. Het schynt, volgens een ontegensprekelyk be- wys, dat de ratten, des nachts in de huizen en hofste den rondloopende, de fosfoorslekskens wegdragen om er mede hare nesten te onderschragen. Alzoo is er, eenige weken geleden, op eene hofstede der ge meente Sysseele (Brugge,) brand ontstaen. Na lang gezocht te hebben, ten einde de oorzaek van den brand te kennen, vond men onder het dak der plaets waer de brand zyne verwoesting uitwerkte, verschei dene rattennesten van solferstekjes gemaekt. Een groot getal ratten gingen op de vlucht, toen men op het spoor harer woning kwam. Hoe vele hofsteden, schuren, enz., zyn er misschien al niet door deze oor zaek in asch gelegd. De genaemde Augustinus Vandaele.oud 60 jaren, landbouwer te Ruisselede, bevond zich op 16 dezer met paerd en ploeg op zyn land, ten einde er het noodige werk teverrichten, toen op eens het beest, te veel door de vliegen geplaegd en gebeten wordende, met een zyner achterhoeven Vandaele eenen slag op den buik toebragt. Niettegenstaende de zorgen hem onmiddelyk door den geneesheer Slock toegediend, is Vandaele twee dagen nadien aen de gevolgen van dien slag bezweken. Verleden woensdag, rond 11 ure 's morgends zyn langsheen de Leie te Wevelghent (Korlryk,) in eenige uren 90 vlasmyten de prooi der vlammen ge- vyorden. Dit vlas hoorde toe aen een twintigtal koop lieden en men schat het verlies op ongeveer 4 30,000 fr, waervan voor eene weerde van 23,000 fr. niet verze kerd was; het overige is verzekerd door vier maet- schappyen. Ongelukkig hoorde het niet verzekerd gedeelte toe aen kleine kooplieden, welke door die ramp van hunne gansche fortuin zyn beroofd. Men denkt dat de oorzaek van den brand aen de onvoor zichtigheid is toe te schryven van eenen werkman, welke eene niet uitgedoofde pyp in den zak zyner vest zou hebben gestoken. Donderdag avond, het kwart voor 10 ure, is er een verschrikkelyk ongeluk op den yzeren weg voorgevallen. De genaemde J. B. Van der" Hoest, on geveer 28 jarenoud, barreelwachter aen den doortogt der Kievilstraet, is doqr eenen reizigerstrein van Ant werpen naer Brussel, overreden en op den slag ge dood. Het lyk van den ongelukkige is afgryselyk ver minkt; hel hoofd is byna lotael van hel liehaom ge scheiden, de schouders vermorzeld, en de voeten aen stukken gepletterd. Het slachtoffer van dit ongeluk, is woonachtig in de Rochusstraet te Borgerhout; hy laet eene weduwe met 4 kinderen achter, waervan I blind is. Deze ramp had op de volgende wyze plaets: de trein kwam in volle vlugt aengereden; de barree! was ge sloten, en Van der Hoest had reeds het signael ge blazen, toen eensklaps een onbekende wilde overloo- pen, en het ongelukkig slagtoffer zulks pogende te beletten, wilde op den onbekende toespringen, met het ongelukkig gevolg dat hy struikelde en op derails viel. Het lyk is naer het gasthuis gebragt. Een feit, hetwelk treurige gevolgen heeft gehad, is verleden vrydag namiddag in eene kleine herberg der rue Blandinoise te Doornyk, voorgevallen. Twee metsers, de genaemden F. Boudroit, oud 33 en A. Carton, oud 43 jaren, hadden de weerdin verzocht, hun een weinig verkwikkenden thee te willen berei den. De vrouw vergiste zich tusschen eene menigte pakjes en in plaets van thee,nam zy bladeren van Bel la dona, waervan zy een afkooksel gereed maekte. Men kan gcmakkelyk hiervan het uitwerksel raden: de on gelukkige werkliedeh waren welhaest ten prooi aen de yselykste pynen en men bespeurde al de byzondere kenteekens van dit verschrikkelyk vergif. Zy werden naer het gasthuis overgebragt, alwaer zy van de gc- neesheeren Dochy en Schrevens eene spoedige ver zorging ontvingen; men hoopt hen in het leven te be houden. Den 18 dezer, rond 1 1/2 uer des namiddags, is er een ongeluk in een in acnbouw zynde huis te Luik voorgevallen. Een metser was bezig met in den kelder te werken, toen een deel van het oud gewelf instortte en hem onder de puinen begraefdc. Zyne gezellen kwamen hem ter hulp; na dry kwaert tiers aen zyne rodding gewerkt Ie hebben, haelden zy hem boven, maer de ongelukkige had opgehouden te leven. Hy was 72 jaren oud. Deze week moest hy in het oud- mannengcsticht opgenomen worden. Ten gevolge der ramp in de smederyen van M. Bernard is de neerslachtigheid te Clairvaux(Frankryk) algemeen. Er zyn reeds 14 der gekwetste werklieden aen de gevolgen hunner wonden, overleden en een 15® verkeert nog in groot gevaer. De 8 andere gekwetsten zyn in volle beterschap. Dynsdag morgend zyn 8 der slagtoffersleLongchamp ter aerde besteld, de overige worden heden begraven. Er is eene inteekening geo pend voor de families der slachtoffers. De ramp wordt toegeschreven aen nalatigheid der stokers, welke den ketel zonder water lieten. Mgr Ravinot, bisschop van Troyes, bezocht woensdag deoverledene gekwet sten. Op 5 mei, toen de geheele stad Yedo (Indien) nogin rust lag, werden eensklaps al de bewooners gewekt door de hcrhaelde kanonschoten die op het kasteel gelost werden, waerby weldra al de klokken der stad hunne zware stem voegden. Het paleis van den keizer stond in brand. De brand vertoonde zich eerst in de vertrekken der keizerin en der vrouwen welke aen haren dienst verbonden zyn. Ondanks alle pogingen is het geheele gebouw de prooi der vlam men geworden, daer de brand dooreen hevige wind aengevuerd was en er bleef aen den keizer geen andere keus over dan een verblyf te zoeken by zyne moeder, de keizerin-weduwe. Het onderzoek om de oorzaek van den brand te ontdekken bleef vruchteloos. Eenige persoonen schry ven denzelve aen het toeval, andere aen politieke kwaedwilligheid toe. Vele kunstschatten zyn door den brand verwoest, maer gelukkig heeft zich de ramp by stoffelyke schade bopaeld en was er geen enkel menschenleven te betreuren. Het bcsluer van het Bureau Veritas kondigt de lyst der zeerampen af, welke gedurende de maend juny zyn gesignaleerd 89 gansch verlorene zeilschepen, te weten: 47 Engelsche, 12 Fransche, 7 Duitschc, 7Amerikaenschc, 4 Ilaliaensche, 4 Noorweegsche, 2 Oostenryksche, 1 Russisch, 4 Turksch, 1 Deensch, 4 Zweedsch, 1 Grieksch en 1 waervan de vlag onbekend is. Onder dit getal zyn 18 zeilschepen, welke men veronderstelt met man en muis vergaen te zyn, ter oorzake van ge brek aen tyding. II gansch verlorene stoomschepen, te weten: 7 Engelsche, 1 Russisch, 1 Duitseh, 1 Fransch en een Spaensch. HOPPEM ARKTEN. P0PERINGHE, 19 july. Zonder handel en nomi- nael gekwoleerd aen 119 fr. per 50 kilo. De hoplan- den zyn tamelyk goed; men bemerkt niet het minste ongedierte; wal ervan zy, de hop in het algemeen is niet zoo sterk als in de goede jaren. LONDEN, 18 july. Markt zonder handel; alles heeft zich bepaold tot eenige aenkoopen voor brouwers wiens slock volkomen is uitgeput. Indien de oogst slecht is, zal de nieuwe hop gemakkelyk tot 100 a 150 fr. hooger betaeld worden dan de tegenwoordige pryzen. ANTWERPEN, 19 july'. De vraeg voor dit artikel heeft zich deze laelste acht dagen hoegenaemd niet verlevendigd en er is dus geene enkele zaek kunnen gesloten worden;de pryzen moeten min of meer nomi- nael aenzien worden als volgt: Aelstersche hop van 1872 fr. 85; vau 1871 ontbreekt; van 1870 fr. 36; van 1869 fr. 30, en van 1868 fr. 20; hop van Poperinghe van 1872 fr. 90; van 1871 ontbreekt; van 1870 fr. 45; van 1869 fr. 30, en van 1868 fr. 25 per 50 kilo. HOLLOWAY'S PILLEN. Niels beters. Deze onschat bare Pillen, oefenen eenen grooteren en meer weldadigen in vloed uit op de ongesteldheid der zenuwen, dan eenig ander middel. Derzolver wyze van werking is in volkomen overeen stemming met de rede zy zuiveren het bloed volkomen, ver- ligten beide hoofd en maeg van alle verkeerde eigenschappen en verdryven alle benauwende ophoopingen uit de darmen. Met het bloed gezuiverd en alle vergif uit het gestel verdreven, moet regelmaet door het gansche ligchaem heengaen. Alle lyden en pyn moet ophouden, gezonde veerkracht moet in de plaets treden van vermoeidheid, en de geschokte zenuwen moeten derzei ver gezonden toon herwinnen. Het gebruik dezer Pillen verdry 11 neerslagtigheid, zenuwachtige opgewondenheid, zenuw toevallen, zenuwtrekkingen en andere uit zenuwziekten voort spruitende wanordelykheden, die ieder bedagtzaem mensch aldus veilig en zeker kan verdryven. GEBOORTEN. MANNF.LYK 2 VROUWEI.YK 7 HIWF.LYKEN. A.Le Mailre, landb. te Lede.ima M. De Kegel, winkel J. Vau Hsuwermeirei», landb. met G. Roels, landb OVERLEDENEN. C. Do Smet, z. 1). 77 j., Hoogevesten. M. De Gey ter, wed® van Coninckxloo, landb. 47 j„ Mylb. J Van den Bossche, in. Cloetens, doctor, 36 j., Pontslr J. Bomon, man Ronner, kleerm. 69 j., Dam. J Monsieur, wed® Pielers, z. b. 80 j., Mylb. Vier kin deren onder de 7 jaren. AELST, merkt Tarwe Mesteluin Rogge Geerst Haver Hoppe (1872) de no kil. Hoppe (1869) Kaepzacd Lynzaed Raepzaed-olie Lynzaed-olie Raepzaed de 100 kil. Lynzaed Aerdappelen (roode) per 100 kil. Idem nieuwe (wille) Boter per kil. Eyers de 25 Vlas de 8 kil. Viggens het koppel -ynwaden lor merkt gebragt van heden. fr. 30—00 23—00 20—00 00—00 23—00 00—00 00—00 36—00 32—00 8000 78—80 21-00 26—00 0—00 7—00 7—36 2—00 d 5—00 30-00 39 vei 35-5# 26—00 20—50 UO—00 25—00 00—00 00—00 37—00 35—00 00—06 79—00 00—00 00—00 0—00 7—50 8—18 2-18 6—00 35—00 kocht 18 GENT, merkt van 25julv. Tarwe fr. 00—00 6 00—00 Roggo o 00—00 00—00 Geerst 22—50 00—00 Haver 16-00 <9—00 Boekweit 00—00 00—00 Paerdeboonen 0000 0000 Koolzacd-oiic 8000 0000 Lynzaed-olie 78—00 00—00 Koolzaed 38—00 40—00 Lynzaed 38—00 29—00 Koolzaedkoeken. 2100 2200 Boter per kil2—48 200 Eyers de 252—<5 2—28 eene MEID, bekend met eene goede burger- keuken. Zich te bevragen ten bureele dezer, Het kollegie van Burgemeester en Schepenen der gemeente Zonnegem, zal op Woensdag 30 Juli 1873, ten drie uren namiddag, in het Gemeentehuis overgaan tot de openbare aanbe steding der vergrootingswerken van de Onder wijzerswoonst, bij geslotene soumissiën of bie- dingsbiljetten. Het kohier van lasten, plan en schallend bestek, beloopende tot fr. 4,374-41, liggen ter inzage van ieder, in het Gemeente-Sekretariaal. De Burgemeester, (geteekend.) CH. DE CLERCQ. De Sekretaris, (geteekend.) H. J. DE RYCK. te Impe, Dorp. De Notaris Verbrugghen, le Erpe.zal met naleving der wet van 12 Juni 18Jfi,op deZ.vruit- DAtEN 19 Juli en 2 Aucusti 1873, 't elkens om 4 uren nanoen, ter herberg de Concordia, te Aalst, op de Groote Merkt, laten Instellen en Verblijven Een allerschoonste Hofstede, met ruime ge bouwen en welwassende Fruitboomen,gestaan te Impe, aan bet Dorp, groot bij titel 39 aren centiaren. In'tgebruikte komen met 1 September 1873. De kooper dezer Hofstede zal in buur mogen behouden ontrent 70 aren allerbeste Land en S3 aren goede Meersehen. OPENBARE VERKOOPING to Haaltert, De Notaris Arents, ter verblijfplaatse van Haaltert, zal, ten verzoeke van die bet behoort, openbaarlijk verkoopen, met gewin van palm slagen en gelagen, de nascbrevene goederen, te weten Eerste hoop. Eene partij allerbeste Zaailand, geschikt voor Bouwgrond, gelegen binnen de gemeente van Haaltert, op het Molenveld, groot 41 aren GO centiaren, bekend bij kadaster sectie A, nummer 1419, palende oosi Domien Raes, zuid de Molenstraat, west Louis Van Vaerenbergh en de kinderen Van den Brueleen noord dezelve kinderen Van den Bruele. Gebruikt door d'heer Jean Frans Van den Steene. Deze partij zal in twee deelen opgeroepen worden. Eerste deel: De helft ten oosten. Tweede deel: De helft ten westen. Tweede koop. Eene partij Land, gelegen te Haaltert, op bet Klot, groot 42 aren 50 centi aren, bekend bij kadaster sectie C, nummer 912, palende oost de kinderen Domien Van Lui, de erven van J.-B. Van Londersele en de weeze Frans De Rouck, zuid d'heer Benoit Roelandt, west denzei ven en Frans Verleysen en noord Charles Scheerlink. Boomprijsfr. 100 Gebruikt door Augustinus De Gendt. Deze partij zal in twee deelen opgeroepen worden. Eerste deelDe helft ten zuiden. Tweede deel: De helft ten noorden. ZITDAGEN: Instel, Dinsdag 29 Juli .q.q. Verblijf, Dinsdag 5 Augusti 187d' Om 4 uren namiddag, ter Estaminet genaamd De Groene Lantern, bij Juffrouw Katriena De Meyer, te Haaltert, Hoogstraat. De titels van eigendom en de verkoop-voor waarden berusten telks inzage ten kantoire van genoemden Notaris ARENTS.

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 3