Muziekschool. Kaetspel (Esplanadeplein). Kaetspel te Haeltert. Burgerlyken Stand, AIVAOACEIV. Stad Aalst. Kiezing van twee Volksvertegenwoordigers te Antwerpen. Den lO.laelstloiIen had het kiezerskorps van het arrondissement Antwerpen over te gaen tot het be noemen van twee députés in vervanging van wylen M. L. Gerrits en van M. Dhanc-Slccnhuize, ontslaggever. De stryd is allerhevigst geweest; doch ondanks bel geweld en de kuiperyea der Geuzen heeft de meeting ecne meerderheid bekomen van 223 stemmen. Zyn gekozen MM. Guyot en Dcdccker. Openbare Zitting van den Gemeenteraed, mamdag 22 september om 7 urm 's avonds. DAGORDE: 1° Rekening der Stad voor 4872. 2° Burgerlyke Godshuizen. a. Rekeningen voor 1869, 4870 en 1871. b. Overdragt van kredieten. 3° Afstand van Gemeenlengrond; aonvracg van d'hoor Van Hoorde. 4" Aenvraeg van buitengewone kredieten, (steen kolen en kleedingen der politieagenten.) 3" Kassciwerk der buertwegen—openbare toowy- zing.—Kohier van lasten. Verleden zondag is het de party van Camille De Wolf die gewonnen heelt en door hem de handschoen herteekend met eene lengte van 408 meiers 50 centi metors. Beslissing van dm derdm prys. Zondag 24 september ten 10 ure 's morgens spelen de partyen van St-Pieters-Capellen en Lessen. Zondag 21 september, om 2 3 i uren namiddag, spelon de party van Odilon de llyck, Meirc, tegen Prosper Eekhout, Zoutfitraet Aelsl. Om 3 3/4 uren namiddag, de party v?in Adollf De Troyer, Erondegem, tegen C'amil Ghysons, Erembo- ttegem. Dy den algemeenen kampstryd lusschen do Middel bare Scholen des Ryks, hebben onze Stadsgenoten de volgende benoemingen bekomen De hoeren Jules Van den Bogaerde, 3lle prys; Petrus Michiels, 13® accessil; Odilon Boin, 16° acccssit, en August Denis, 168 accessit. In ons nummer van zondag laetst hebben wy ge meld, dal een peerd, toebehoorende aen den heer Bauwens, vlecschhouwcr alhier, verdwenen of ge stolen was. Dynsdag laetst is alhier de tyding geko men by den heer politickommissaris dat het aengc- duide peerd te Gent was ontdekt. Den heer Bau wens heeft zich dadelyk naer Gent begeven en zyn peerd erkend, welke ter zyner beschikking op stal is blyven slaen. Volgens wy vernemen zou gemelde peerd door eenen vigilanlier aldaer verwisselt geweest zyn mits ecnen opleg van 375 francs. Den dader is tot heden onbekend. Men verzekert dat er binnen kort in den Moni- tcur een besluit zal verschynen, waerby do burgerlyke dekoratie zal toegestaen worden aen de persoonen, welke zich in tyden van besinettelyke ziekten byzon- der onderscheiden bobben cu rrior üiuusiou üuur uu provincialó geneeskundige kommissiën aen hel gou vernement zyn aengeduid. Te rekenen van 45 dezer worden de voorloopige gelibereerde titels der leening 3 t. h. van 4873, uitge wisseld legen definitieve obligatiën van 40,000, van 5,000, van 1,000 en van 100 fr. kapilael, by de ver schillende agenten der Nationale Bank, te Brussel en in de provinciën, op al do niet verplichtende feestda gen, van 10 ure's morgends tot 2 ure namiddag. Er wordt aen de houders van die titels, by de uilwisse ling een koupon afgeleverd, welks beloop cischbaer zal zyn den 4 november aenstaende, voor den intrest van het nominael kapilael voor het tydverloop van 4 juny lot 34 October 4873. Te rekenen van gemeld tydslip, mogen de defini tieve obligatiën der leening aen 3 t. h. van 4873, gedoponneerd worden by aide agenten der Nationale Bank, om er inschryvingen op naem van te bekomen, en de heromkeering van inschryvingen op eigen naem in titels aen drager, zullen ontvangen worden in het ministerie van linantiën (bureel der overdrachten van 's lands schuld), te Brussel, Orangerystract, u. 41, en by de agenten der schatkist in de provinciën. Het Belgisch gouvernement heeft aen Frankryk de uitlevering geweigerd van Bietle, die voor mede plichtigheid in de zaek van de valsche billetten der Jan de'Lichte iels beleden, iels bekend? spotte Coltenier; voorwien aenzietgy hem? Men heeft hem de tortuer ordinaire ende extraordinaire doen ondergaen; men is begonnen met de duimkens en men heeft geëindigd met liet seherp-exaem; en daer, op de pynbank, heeft hy zich tot zes spieën laten inslagen liever dan te klappen of welkdanigen kama- raed te verraden.-... Dal verwondert my geenszins, viel Hansken van Wetteren in; de kapitein is kloek en sterk, en legen foltering is hy bestand. Hadde, by voorbeeld, ons Janneken Savoye, met zyne magere beenen, op do bank gelegen, by den eersten draei had hy geklapt als een papegaei.... Hans pas op! school Janneken uit. Maek u niet kwacd, lachte Hansken; gy weel immers zoo wel als wy dat de pynbank slechts is uitgevonden oui den onpliphtigen te verderven die te teer en te zwak is 0111 dat wrecde rekken en trekken tc onderslaen; en den plichtigen schurk te redden die tegen foliering machtig is? Zoo is hot inderdaed, knikte de zot; hy die op kan tegen de tortuer en hy, wicn vrees en pyn over meesteren, ze liegen alle bei. Zoo is't,bevestigde Jan Savoye: datdegepynigde lydt dat is zeker; macr dat hy plichlig is, dat is, on zeker.... W'aer toch, hemeltje lief! hadden die slordige philosophcn de reden uitgehaeld die later, in 1775, Maria-Terezia bewogen om, door gansch hare staten, het eeuwenoud en zoo diep geworteld gebruik der tortuer af te schaffen? Het sloeg elf uren. Cotlenier ging de makkers uilnoodigen met hem den beloofden pot te gaen ledigen, toen eensklaps eene buitengewone bewegingonder het volk ontstond, en uil aller mond de kreet opging: Ha! daer is hy (Wordt voortgezet). En 1775, Marie-Thérèse ordonna que la torture fut sup- primée dans tous ses élats. Heette de Brtuelles, Aoüt 1837. Tableau de la situaliondela Belgiqueèlamortdc Marie-Thdróse, par M. Gachard. bank van Frankryk, te Laken op zyn buitengoed is aengehouden. Voor dezelfde zaek is de graveerder Popineau in het departement der Isère aengehouden, en, daer men by hem ontegensprekelyke bowysstuk- ken heeft ontdekt, heeft hy ook aenstonds bekente nissen gedaen. Popineau heeft in zyne bekentenissen gezegd, dat hy in weinige dagen duizende billetten, van eene bewondcrenswaerdige juistheid, kon ycr- vaerdigheid. De politie spoort nog andere medeplich tigen op. De uitlevering van Jozef Stupp, alias Carl \ogt, is zoo als men weet, bepaeld aen hel Duitsch gouver nement geweigerd geworden. Verleden zaterdag is de ofïlciëele tyding dezer weigering van het gouvernement der Unie te Brussel aengekomen. Echter hy het vertrek van den laetsten stoomer was de uitleveringsvraeg nog in handen van den attorncy- generaeli Mevrouw de gravin du Val, dochter van wylen ridder Du Bois de Bianco (het slagtoffer) heeft er toe besloten om legen Stupp oen civiel proces in te span nen, hetgeen de gevangzilting van Stupp nog zal ver lengen. Langs eenen anderen kant wordt er lusschen het Belgisch en Amerikaensch gouvernement ieverig ge werkt om een uitleveringstractaet lot stand te bren gen, en eerstdaegs zal de wet verschynen. De Amerikaensche justitie sehynt van haren kant 't proces, togen Stupp ingespannen,voor het invoeren in Amerika van waerdyen in België ontstolen te willen hernemen. Langs eenen anderen kant heeft de Belgische justi tie naer het sehynt besloten om niet naer de sluiting van het uitleveringstractaet te wachten 0111 den genaomde Grootcn voor (Tc regtbank te doen ver schynen. Grooten, die voorheen knecht was in dienst van ridder Du Bois de Bianco, wordt beschuldigd als zynde de medeplichtige van Stupp en zit sedert een jacr reeds in het gevang der Kleine Karmelieten te Brussel gevangen. Moet men de geruchten diesaengaende gelooven dan zou het drama der Brederodeslraet voor de aen staende assisen van Brabant opgeroepen worden. De belichte Grooten zou reeds een verdediger ge kozen hebben onder de bekwaemste leden der Brus- selsche balie. Dit crimineel proces zal ongetwyfeld eenen grooten weerklank hebben, gezien de achting welke liet slagt offer genoot en de ontroering welke dit schelmstuk, in het midden der stad, achter hel paleis des konirtgs gepleegd, by de bevolking te weeg bragt. Ecu schoon gekleed en welgemanierd jong lieer bood zich voor ecnige dagen in hel Hotel de Belle Vue te Brussel aen en vroeg om er te logeeren. Hy zegde dal zyne bagagie onmiddellyk zou volgen en deed zich onderden naem van Duhamel inschryven. Hy zag er zoo goed uit en sprak zoo zeer op zyn gemak, dal men zich haestle om aen zyn verzoek te voldoen; doch men berouwde zich weldra over dit onthael. Inderdaed, 's avonds ontwaerde de gravin Degenfcld de Scboonbergh-Dika, welke in hetzelfde hotel is gelogeerd, dal, lerwyl zy hare moeltyd had genomen, meri al hare juweelen, waeronder verschei dene diamanten en edelgesteenten van groole weerde had gestolen. Terzelfder tyd waren er twee geldbeu gels, welke belrekkelyk geringe sommen inhielden verdwenen. Daer M. Duhamel niet meer in het hotel was ver schenen, had men aenstonds verdenking op hem en ecne klacht werd by de politie neergelegd. Byna op holvolfdo oogonbliU woml do-jvolilio verwittigd dat Ol' in hel Hotel de France een diefstal van iiaTiaensche bankbiljetten was gepleegd, ten nadeele van eenen reiziger en door eenen persoon wiens signalement met dal van Duhamel overeenstemde. Deze laetste had zich insgelyks in het Hotel deSaxc acngeboden. Hy had er zich reeds gevestigd toen de eigenaer vernam dat die persoon geene bagagie by zich had. Hoe kort zynverblyf in dit hotel ook geweest was, had Duhamel er toch reeds gepoogd eenen dief stal te bcdryven. Met dit doel had hy hel buitenste van den reiszak eens reizigers doorgesneden, in wiens kamer hy was gedrongen. Dochliicrby had die stout moedige gauwdief zich niet bepaeld: hy had zich ook by den doktor Mulder, in de Lakenstraet begeven. De doktor was afwezig; maer Duhamel zegde aen de meid dat hy de weerkomst van M. Mulder zöu afwachten. De "meid deed hem in het kabinet van den doktor komen; doch daer zy eenige oogenblikken daerna de voordeur hoorde toeslaen, ging zy zien en bevond dat eene der laden van de kas haers meesters was opengebroken. Al het geld dat er in was, eene som van 300 fr., was gestolen. Duhamel is niemand anders dan de persoon die te Antwerpen voor soorlgelyke feiten is aengehouden. De ware naem van dien dief sehynt Edgard Dupi ay te zyn, en hy zou van Tréport geboortig en 20 jaren oud* zyn. Zyne laetste woonplaets was Boulogne- sur-Mer. Het onderzoek in de zaek van den moord in de Frontispiceslraet tc Brussel loopt ten einde en de vcrmocdelyke dader Van den Broeck, blyft voortdu rend beweren, zich niets te herinneren over hetgene er gebeurd is. Hy zegt dat zyne vrouw gedurende dry dagen in dronken toestand had verkeerd. Toen men hem het mes loonde, zegde hy wederom dat hy zich niet kon herinneren of hy er zich al dan niet van had bediend. Men doed hem opmerken, dat toen hy aen den doktor Martha zegde, dat zyne vrouw sedert 's avonds te voren als dood lag en deze hem vroeg waerom hy dan niet vroeger was gekomen, hy hierop had geant woord, dat hy niet wist dat de steek zoo erg was! Ondanks dit alles houdt Van den Broeck staendc zich niets van het gebeurde te herinneren. Eenen werkman te Brugge, M. B.genaemd, woo- nendc op de Ganzenplaets aldaer, dynsdag morgend ten huize van den heer P.,in de SL-Jacobsslraet, wer kende, werd door de meid gevraegd of hy een börrel- ken wilde hebben. Zy schonk er hem een, de man dronk 'tgedeellelyk, macr spoog hel rapper uit dan hy hel gedronken had, onder het slaken van eenen hangen gil. 't Was ecu der gcvacrlyksle borrelkens welke er bestaen, name- lyk zoutgeest (esprit de sel), die de hardste sloffen in weinig tyds verteeren doet, een hevig vergift. De meid had by misgreep deze flescb genomen,den kende dat hel genever was. Gelukkig dat de man geen gulzige drinker is en dat hy niet zeer veel van het vocht in den mond had, anders ware hy hulpeloos bezweken. Wal er van zy, zynen mond is deerlyk verbrand en gedurende meer dan twee dagen heeft hy sprakeloos te bed gelegen.De geneesheeren aenzien de lyder ech ter reeds buiten gevaer. Omtrent twee jaren geleden kwamen te Diks- muide, twee vreemde familiën aen met wagens die hun lot woonst dienden: eene der vrouwen ging in de winkels vragen of men geen koperen of zilveren munt had met kroontjes geteekend, vvaerop zy 40 °/0 winst gaf. Op die wyze kreeg zy maer al te dikwyls de spaeroordjes of het geld van den winkeltoog in do hand, want zy was de gedienstigheid zelve, en hielp zoeken naer de zeldzame gekroonde geldstukken. Wanneer de politie daervan onderrigt werd, waren de vogels reeds gaen vliegen. Deze week is dien toer vernieuwd geworden in onze stad. By twee winkeliers van Diksmuide, boden zich twee vreemde vrouwen op dezolfde wyze aen, en speelden er de som van 165 fr. in Sfrancsslukken weg. Ge ziet dat zy het kenden. Toen de commissaris van die heldendacd kennis kreeg, waren dö vrouwen reeds op de vlugl; nogtans heelt hy niets verwaerloosd om onmiddellyk en geza- menllyk met den commandant van de gendarmerie de dieven op te sporen in de rigting van Veurne en Nieu- poort. Ecne halve ucr buiten de slad vernamen zy, dat de vrouwen met hun rytuig reeds te Pervyse waren. De heer Emiel Vereccke, koopman alhier, voerde in allerhaest de twee geregtsbedienden naer de static onzer stad, waer onmiddellyk getelegrafiëefd werd naer Veurne en Nieuwpoort. Wy vernemen dat het rytuig en de twee mannen die het vergezelden, woensdag in der. morgen omtrent Sehoore, aengehouden zyn. Men vond in hun bezit meer dan honderd franks en andere bewysstukken, die erg doen verdenken dat het hunne vrouwen zyn' die de dieften begaen hebben. Deze laetsten, het ge vaer ziende, hebben terstond de vlugt genomen in de rigting van Leke, al waer zy, zoo men zegt, zich in de bosschen verborgen houden. Men is hun op het spoor en men hoopt dat zy reeds ontdekt eir aengehouden zyn. Do echlgenoolcn zyn als medepligligen naer Veurne overgebragt. De vreemdelingen schynen van Ilolland- schen oorsprong te zyn; zy bezitten Franscbe paspor ten en spreken dry talen, wacrvan de eeiie onverstaen- baer is-en eene dieventael sehynt te zyn. De koophandelskamer van Verviers, heeft een nieuw gedacht gehad, dat zy aen het gouvernement heelt onderworpen en wacrvan de verwezenlyking zeker zeer nuttig zou zyn, namelyk de eenmaking van het zegel. Deze belasting wordt thans onder verschil lende vormen geheven. Er bestaen zegels voor den post, voorden telegraef, verscheidene soorten van zegels voor handelseffekten, zegel voor plakbrieven, enz. De Kamer van Verviers ziet geene reden, die zou beletten e<?n enkel zegel in te voeren, verdeeld in tal ryke koüpuren van verschillende weerde. Deze her- vormingzou invelegevallen de zaken vereenvoudigen, en daerom door het publiek goed onthaeld worden. De trein die ten 5 ure 35 min. van Givel (Char leroi) vertrekt, om ten 7 ure 35 min. te Namen aen te komen, werd verleden zondag lusschen Hastiére en Waulsort door signalen verwittigd, dat er zich een beletsel op den weg bevond. Gelukkig hield de trein onmiddelyk stil; want had hy nog twee sekonden gereden, dan zou öfeene misschien zoo noodlottige ontriggeling hebben plaets gehad als die van Poix. Een rotsblok was op den weg gevallen en had op eene lengte van ongeveer 60 meiers, eenen rail op dry v'erschillige plaelsen gebroken. Een metser, de ge- naemde A. Georges, had den val der rots gezien, en dank aen zyne signalen, heeft de machinist op 15 meters afstand van de plaets waer de weg eensklaps was onbruikbaer geworden, den trein kunnen stil houden. liet is onmogclyk de dankbaerheid tc bcschryven waervan die metser van wege de reizigers het voor werp was; een hunner de graef Cornet gaf hem een biljet van 100 fr. Deze is de zoon van de gravin Cor net, die tc Godinne, tusschen Namen en Dinant, in eene spoorwegramp, onder zyne oogen letteulyk in twee gesneden werd. Al de overige reizigers teeken don 0011 on Iji-iof, 0111 uen üe overheid hel mcneohlie- vend gedrag van den werkman kenbaer te maken. Verleden zondag, gedurende de hoogmis, is te Damprémy (Charleroi), in de pastory een stoutmoc- digen diefstal gepleegd. De dieven zyn by middel van eene ladder, door het dak op den zolder geklommen; van daer zyn zy in de kamer van den pastoor geko men waer zy 345 fr. uit eene lade hebben gestolen, waerin zich 500 fr. in vyf-frank-stukken bevonden. Men weet niet of hun de tyd heeft ontbroken, of dat de som hun te zwaer scheen; zy hebben 35vyf-frank stukken in de lade laten liggen en hebben hel huis wederom langs het dak verlaten. Dit geld lag gereed 0111 daegs te voren eene betaling te doen, doch de schuldeischer had zich niet acngeboden, en dus was het geld daer blyven liggen. Vrydag der verledeno week kwam de genaemde M. D. uit Aken te Luik aen. Hem werden 's maendags eene groote party juweelen en kleedingstukken ont stolen; doch hy was er in gelukt den dader te ontdek ken, welke echter de vlucht genomen had. M. D. vond den dief te Luik; hy deed hem aen de politie kennen, welke hem, nog in het bezit der ge stolen voorwerpen vindende, aenhield, en in de cel gevangenis opsloot, om hem ter beschikking der pruisisehe overheid te stellen, dieeerlang zyne uille vering zal vragen. Op zondag 7 dezer, rond 8 ure 's morgends, ter- wyl M. Jacques, graenkooper te Borlez (Luik), met zyne familie naer de mis was gegaen, zyn er boos wichten by middel van braek in zyne woning gedron gen. Zy hebben uit een gesloten koffer eene som van ongeveer 8000 fr. geroofd, waeronder eene banknoot van 1000 fr. eene van 100 en eene van twintig, 4000 fr. in vyffrar.kslukken en het overige in goudstukken van 20 fr. In hetzelve koffer lieten de dieven ongeveer 200 fr. in vyffrankstukken liggen. Het spannen van lysterstrikken wordt in de Ar dennen op groole schael verrigt. Te oordeelen naer den buiiengewoonen overvloed van lysterbeziën, zullen er vele lysters zyn, want deze beziën, die ver leden jaer door hunne schaerschheid tot 10 en 12 fr. per mandje verkocht werden, zyn het aes dat de lys ters in de bosschen lokt en ze er doet verblyven. Al de groole wfcgen welke naer La Roche geleiden^ zyn met lysterbeziënboomen omzoomd, wier roode vruch ten een verrukkend gezicht opleveren. De baenwach- ters verkoopen ze, ten profyte van het gouvernement, aen fr. 1 a 1-50 het mandje. Thans spant men strikken in de kantons Marche en La Roche en reeds heeft men eenige lysters gevangen; doch dit zyn slechts inlandsche die aldaer in de bosschen hebben gebroeid, yzerenweg van den Grand Centraltusschen Hempt en Schuolen (Antwerpen), eeneyselyke spoorwegramp plaets gehad, wacrvan men ons de volgende byzon- derheden mededeelt: De trein van Maestricht naer Hasselt was met om trent een uor vertraging vertrokken. Ongetwyfeld heeft den machinist den verloren tyd willen inwinnen; hy verdubbelde de snelheid, doch er had eene ont riggeling plaets, op ongeveer 50 meters afstand der statie van Schuelen. De locomotief werd tot op 45 meters afstand, van eene helling geworpen. De ma chinist, met name Van den Bergh, heeft het met zyn leven moeten bekoopen; hy werd byna op den slag gedood. Hy was getrouwd en laet eene weduwe met vyf kinderen na. De reizigers, waeronder verscheidene gekwetsten waren, zyn te voet naer de statie van Schuelen gegaen. De genaemde Dorsan Wauthelet, daglooner, oud 22 jaren, had zich op 15 september 's avonds, van het gehucht Devant-les-Bois, gemeente Metiet (Namen), waer hy woonde, naer de kermis van Vitrival, bege ven. Hy was door verscheidene vrienden vergezeld en na eenige herbergen dier plaets te hebben bezocht, keerden zy rond middernacht naer huis, toen zy door eenen persoon werden aengevallen, die zyn mes uit trok en hetzelve Wauthelet in de borst plofte, terwyl hy uitriep: Ik bm niet bang van de mannen van Devant-les-Bois. Nauwelyks was Wauthelet in een naburig huis ge komen of hy viel buiten kennis; het bloed stroomde overvloedig uit zyne wonde en hy stierf zonder een woord te kunnen spreken. De dader van het misdryf Was gekend; hel was de genaemde A.Evrard, 27 jaren oud en woonachtig te Bois-les-Chauvices, gemeente Fosses. Nog denzclfden avond werd Evrard door de gendarmerie van Fosses aengehouden, en na alles te hebben bekend, naer de gevangenis van Namen over gevoerd. Dézer dagen is er in de gemeente Orroir (Doornyk) eene misdaed gepleegd. Rond 5 ure 's mor gends vond men op den openbaren weg het lyk van eenen werkman liggen. Men ging aen het naburigste huis kloppen en hulp vragen. De eigenaer ervan werd aengehouden, want er drukken zware vermoedens op hem. Zyn kiel was verscheurd en zyne broek was met bloed bemorst. De stoomer Fronside is op het Michiganmeer (Amerika) vergaen; 2172 persoonen verloren daerby het leven. HOPPEMARKTEN. P0PERING1IE, 12 sept. Het einde der plukking is naby. De hop is zeer gezond gebleven tot het laet ste oogenblik. Ook kan men wederom bevestigen, dat de'qual. zeer goed is en in niets voor de voorgaende jaren moet onder doen. Doch integendeel is de handel in hop deze week zeer kalm geweest, alhoewel er voortdurend aenbiedingen zyn aen 100 a 105 fr. per 50 kil. Aen dezen prys waren er verkoopers. NUREMBERG (Beieren), 44 sept. Er waren 500 1). ter markt gebragt, welke, alhoewel nauwelyks ge droogd, grootendeels betaeld werden van 50 a 56 gl. SWETZ1NGEN (Baden), 11 sept. Handel zeer levendig aen de pryzen van gl. 56 a 60. Kerlcelyk Nieuws. Morgen zondag zal er eene bedevaert tot O.-L.-V. van Lede plaets hebben. De stoet der bedovaerders zal zich samenstellen aen de kerk, en van daer om 2 1/2 ure onder het geleide van den Zeereerw. heer Dubois aertspriester en vicaris-gcnerael van ons bisdom den ommegang der Zeven Weëen aenvangeu. Men verzekert dat er ontelbare geloovigen Maria zullen gaen smeeken voorde H. Kerk en haer zienlyk Opperhoofd onzen H. Vader Pius IX. Rampen en Ongelukken. Men heeft dynsdag morgend op den yzeren weg, lusschen Mechelen en Vilvoorde, te Eppeghem, het sohrikkelyk verminkt lyk van den achttienjarigen ba reelwachter dezer kleine statie vinden liggen. De ingewanden hingen hem uit 't lyf; men denkt dal hy gedurende den nacht door eenen trein verpletterd is. Verleden zaterdag namiddag heeft er op den HOLLOWAY'S ZALF EN PILLEN. Het is erkend, door een ieder, die deze edele geneesmiddelen persoonlyk heeft beproefd'tegen uitslag, wonden, zweren, zeere beenen enz. of die dcrzclvcr zuiverende en genezende uitwerking by anderen, die aen dergelykc ongemakken leden, heeft by gewoond, dat niets meerder kan verlangd worden, dan hetgeen deze medica menten bezitten. De Zalf ontspant de gezwollen spieren, ver mindert de ontsteking, lenigt de pyn en geneest zelfs de gcvacrlyksle ongemakken, die maenden of zelfs jaren geduerd hebben. Holloway's uitmuntende bereidingen zyn ieder op zich zelve krachtigte zamen onwederstaenbaer en zyn door erkentelyke lyders aenbevolen om beproefd te worden, als alle andere middelen om de gezondheid te herwinnen gefacld heb ben. Derzei ver werking is gematigd: niet geweldig of ver zwakkend. 13 GEBOORTEN. MANNELYK 7 VROUWELYK 6 HUWELYKEN. F. De Landtshcer, scheepm. met J. Snel, z. b. J. Callebaut, kacyw. met A. Jannes, dagl. OVERLEDENEN. A. Chavé, twyndersgast, 31 j., Korteridderstr. C. Cornand, z. b. 45 j., Bierslr. Twee kinderen onder de 7 jaren. AELST, merkt Tarwe Mesteluin Rogge Geerst Haver Hoppe (1873) de 50 kil. Raepzaed de 100 kil. Lynzaed Raepzaed-olie Lynzaed-olie Raepzaedkoeken. Lynzaedkoeken. Aerdappelen (roode) per 100 kil. Idem nieuwe (witte) Boter per 3 kil. Eyers de 25 Vlas de 3 kii. Viggens het koppel Lynwaden ter merkt gebragt ^an heden. fr. 38—00 42—00 33—00 36—00 28—00 25—00 23—00 9300 38—50 35—00 79—50 76—00 20—00 00 00—00 26—00 100—00 39—50 37—00 00—00 76—50 21—00 26—00 30—00 7—00 7—00 8—72 2—36 5—00 20—00 8—00 8—00 9—63 2—44 6—00 25—00 48 verkocht 16 HERNEMING DER LEERGANGEN. Aanbelangend Bericht. üe Lessen der Muziekschool (Oud-Stadhuis) zullen aanvang nemen Woensdag 1 October aan staande. De Leerlingen welke verlangen dezelve bij te woonen moeten zich, voor gezegde date, aanbieden, bij den heer Wilfrid De CUppele, Sekretaris der Kommissie. M. Bernard DE LOOSE, Professor van Viool, Violoncello, Alto en Contrebasse, zal les geven den Dijnsdag, Donderdag en Zaterdag van elke week, van 6 tot 8 uren 's avonds; M. Michel SCHELFHOUT, Professor van Klarinet, Fluit, Hobo en Basson, den Dijnsdag, Donderdag en Zaterdag, van 6 tot 8 uren 's avonds; M. Gustaaf VAN DER MEIREN, Professor van Cor, Cornet, Trompet, Trombone, Bugle en Tuba, den Dijnsdag, Donderdag eb Zaterdag van 6 tot 8 uren 's avonds;

De Gazet van Aalst | 1873 | | pagina 2