De kiezingen van 1874. liurgerlykeu Stand. ANNONCEN. Huis te huren. LAMOEN en BOSCH, Hofstede met Boomgaard, Do bevelhebber van het spaenschc stadje Vergara berigt uit Elizondo, dat eene kolonne der republikeinen, 5000 man sterk, op de.brug Sint-Peter by Promorostro, totael verslagen is door de Carlisten. 1000 man werden gedood, de overige zyn verdronken of gevangen geno men. De brigade-generael Lomo, welke den 23 february naer Tolosa vertrokken was, om die stad van levensmiddelen te voorzien, trok den 27 february onverwachts uit San Sebastiani naer Tolosa terug, aen het hoofd eener brigade. Iedereen verwachtte eene botsing tusschen de republiekeinen en de belegeraers, inacr hoe groot was de verwondering in San Sebastiani, toen brigadier Lomo daer in allerhaest terug verscheen, met het geheele garnizoen van Tolosa, de munitiën, den voorraed en alles wat hy had kunnen meêvoeren. Die aftogt had al het uiterlyke eener totale neêrlaeg. Weldra was het bekend, dat niet al leen Tolosa, maer ook Hernani en Andoain,dus al de republiekeinscheposten, ontruimd waren. Door die aftogt is de geheele streek in demagt der Carlisten, en San Sebastiani kan op zyne beurt belegerd worden. De neerslagtigheid is algemeen, vooral onder de liberalen. Zy die in verdenking gevallen zyn als milicianen, maer vooral diegene welke met Lomo deel namen aen het afbranden der huizen te Aohulegui, verlaten met der haest de stad en vluchten naer Frankryk. Hierin worden zy door talryke inwooners gevolgd, die insgelyks eene wykplaets in Frankryk zoeken. Buiten het kasteel, waerop de troepen van brigadier Lomo gelegerd zyn, bezit San Sebas tiani geene versterkingen dan eenige muren en fronten, welke onlangs naby de brug over den Orio geworpen zyn. Wat zal Lomo beginnen, is de vraeg welke hier met angst in alle monden ligt. De eene beweeren dat hy met zyne troepen naer San tander zal overvaren en in dit geval ligt de stad geheel voor de Carlisten open. Andere denken dat hy de stad verdedigen zal met de troepen die ouder zyn bevel staen, maer dit laetsle is een weinig verheugend vooruitzicht, want de Carlisten zullen dan niet nalaten de nieuwe stad te beschieten. Die aftocht van brigadier Lomo gebeurde ge- lyktydig met de aenkomst van het berigt, dat Bilbao door het carlistisch leger genomen was, en hierdoor werd het vooruitzicht binnen San Sebastiani hoegenaemd niet gunstiger. De verhalen over de neerlaeg van generael Moriones zyn uiterst bedroevend. Zyn leger moet meer dan 8000 man verloren hebben. Eene kolom van 5000 man, welke Moriones ter hulp kwam, moet in de bergpassen tusschen Somorosiro en Castro-Urdiales vernietigd zyn. Wat Bilbao zelve betreft, in die stad moeten verschillende gebouwen, zooals de kazernen, de magazynen waer het garnizoen zyne levens middelen verborg, door de kogels der belege raers verbrand zyn. Gedurende48 uren, dag en nacht door, viel er een regen gloeiende bommen in de stad. Ook de kerk San Fernando moet groote schade geleden hebben. De inneming van Bilbao zal het geheele uit- zigt van den burgeroorlog, welke reeds twee jaren woedt, veranderen. Eens meester van deze versterkte plaets, zal don Carlos achter volgens al de andere steden der Baskische pro vinciën in zyne handen zien vallen, zooalsSan- tander en Vittoria beide onverdedigde steden, Irun op de grenzen en Pampeluna, de hoofdstad van Navarra. Wel is waer is deze laetste stad eene goed versterkte plaets, maer dewyl zy door een ge ring garnizoen bezet is en omdat al hare in- 'wooners carlistisch gezind zyn, zoo valt er niet aen te twyfelen of zy zal kapituleeren ten ge volge van eenen blokus, ofwel door de inwoo ners aen hunne vrienden geleverd worden. Met zekerheid kan gezegd worden dat don Carlos op dit uer de eenige meester is in de vier Baskische provinciën, waerin de gouver- Zelfs niet om ons den weg te wyzen? Bartel stampte den vloer van ongeduld. Meegaen zal ik eindelyk toch alweer moeten, dacht hy.... maer, 't is niets: onderwege zal ik hen kwyt spelen. Als 't maer is om den weg te loonen, sprak hy, dan stem ik toe.... Jan lachte: hy las in 't oog van Bartel wat hy in den zin had. Gy, sprak hy lot Gillis, gy zyt gelast om den beer huiten zyn hol te krygen: ik moet hem alleen hebben, in 'l midden dcrstrael. Wat moet ik daer voor doen? Dat weet ik niet;, denk er eens op onderweg. Doch zie wel toe, Gille, dat g'uw zaken wel doet, of 't Zal scheef zitten. 'I Is wel, knikte Gille. En ik? vroeg Gabriël. Ik en gy, wy trekken binnen. Best! Wanneer trekken wy op? Hoe laet is hel? Tien ure, antwoordde de bazin. Vooruilgebood Jan. Ile! ge vergeet uwen sabel, riep Gabriël. Er is dezen avond niet te sabelen; met myn tooverheks heb ik genoeg, sprak Jan. En hy haelde uit zyneu broekzak een lang zwart snoer op, met lederen peerdshaer ingevlochten. Hy wees op conen koperen kandelaer die tusschen de Jellooren stond te pronken boven den schouwmantel der keuken. Opgelet! riep Jan. En het snoer in wyde kringen om de hand gedraeid, nam hy stand op het uiteinde van het vertrek, mikte een oogenblik, en wierp zyn tooverheks uil.... De kandeleer was gestropt en vloog over de hoofden henen, regt in d'hand van Jan. Begrepen! Begrepen! juichte Gabriël. Bravo! Vooruit dan, gebood andermael de kapitein; en hy trok met Bartel arm aen arm heiveld in. Geef u de moeite niet, sprak Bart, ik zal wel al leen gaen. Neen, neen, schertste Jan; gy zyt nog te flauw op de beenenik zal u steunen.... Wordt voortgezet). nementstroepen niet sterk of talryk genoeg zyn om tegen de Carlisten te worstelen. Op 9 juny aenstaende wordt de helft Jer leden onzer wetgevende Kamers herkozen. Vier pro vinciën nemen deel aen die kiezin'gen: Oost-Vlaenderen Henegauwen Luik en Limburg. Dat maekt uit: Voor den Senaet 30 te herkiezen leden op 62 welke die vergadering telt. Van de 30 te herkiezen leden zyn 16 katholiek en 14 liberael. Oost-Vlaenderen en Limburg zyn in den Senaet vertegenwoordigd uitsluitelyk door ka tholieken. Luik heeft geen ander dan doctrinairen. Henegauwen telt 7 senateurs aen de linkerzyde en 4 aen de regtere. De laetste vier zyn de senateurs van Charleroi en van Thuin. Op de 124 leden van dè Kamer der Volksverte genwoordigers, moeten er 61 herkozen worden. Van die 61 behooren er 30 aen de katholieke meerderheid en 29 aen de oppositie. Er zyn er 2 die in de Kamer zyn gekomen als indepen- denten. Even als in den Senaet, tellen Oost-Vlaende ren en Limburg in de Kamer der Volksverte genwoordigers geen ander afgeveerdigden dan katholieken. Henegauwen heeft 18 stemmen in de opposi tie; doch Charleroi, nevens eenen doctrinaire en eenen independenten (M. Baliseaux) heeft dry katholieke deputés. De provincie Luik heeft eenen independenten te Hoei (M. Delhoneux), en twee katholieken te Verviers. De 11 andere afgevaerdigden zyn liberael, of, beter gezegd, frerist. Men ziet het, de twee partyen staen, voor de kiezing van 9 juny, schier in evenwigt: 16 ka tholieke Senateurs tegen 14 liberalen, en 30 ka tholieke Volksvertegenwoordigers tegen29 libe ralen. De Senaet is tegen maendag, 9 meert, ten 2 ure namiddag byeengeroepen, ten einde zich bezig te houden met de wetsontwerpen, die door de Kamer van Volksvertegenwoordigers zyn gestemd. By ministerieel besluit van 26 february, is de sncppenjacht in de bosschen, in al de provinciën open, van af 1 meert lot 15 april aenstaende, inbe grepen. Prins Alfred-Ernest-Albcrt, hertog van Edimburg, die woensdag met zyne jonge echtgenote op zyne huwelyksreis te Brussel is aengekomen, is het vierde der negen kinderen van koningin Victoria van Enge land en van wylen prins Albert van Saksen-Coburg- Gotha. Hy werd op 6 augusly 1844 geboren en draegt behalve dien van hertog van Edimburg nog de titels" van hertog van Saksen, graef van Ulster en van Kent, benevens dien van adm.irael van 't koninklyk engclsch zeewezen. De prins is dus nog geene 30 jaren oud en zyne echtgenote, de groothertogin Marie-Alexan- drowna, werd op 17 October 1853 geboren, zy is de eenige prinses tusschen de zes kinderen, gesproten uit hel huvvelyk van den keizer van Rusland, Alexan der 11 met Marie-Alexandrowna-Maximiliana-Wilhel- mina-Augusta-Sophia,dochter van wylen Lodewyk II, groothertog van Hessen. Des avonds was de Noorderstatie feestelyk gevlagd en versierd. Toen het jonge echtpaer ten' 9 ure 15 minuten uit den trein stapte, werd hetzelve ontvan gen door den koning, grael Bloudow, buitengewoon gevolmachtigde van Rusland, M. John Lumley, bui tengewoon gezant van Engeland en '1 geheele konink- lyke huis, benevens de provinciale en stedelyke over heden. Dal het er aen geen nieuwsgierigen ontbrak, zal niet hoeven gezegd te worden. In 1876 zal te Brussel een internationael kongres met eene internationale tentoonstelling gehouden worden, om bekendheid te geven aen de reddingstoe stellen (by brand, schipbreuk, overstrooming, spoor wegongelukken enz.)De tentoonstelling zalden 1 juny geopend en den 1 november gesloten worden. Het kon gres zal op 31 july beginnen. De politie van Brussel telt 338 agenten van ver schillende graden, wier jaerwedden tot fr. 523,844 beloopt.In 1872wasdeuitgaefmaervan fr. 435,889-27. De opper-kommissaris heeft 8,500 fr. jaerwedde; de kommissaris-olïicier van hel openbacr ministerie 6,500 fr.; de politie-kommissarissen van elke wyk hebben 5000 fr.;"daerby nog woning, vuer en licht. Het is moeilyk agenten te Brussel te bekomen uit hoofdevan den lastigen dienst en de kleine jaerwedde. Er zyn gestadig een honderdtal plaetsen van agenten open. Een feit dat ernstige gevolgen had kunnen na zich slepen, heeft de jaerlyksche algemeone vergade ring van de Union du Crédit te Brussel in opschudding gebragt. Een lid dezer vergadering, na gedane op merkingen over de wyze waerop de rekeningen opgemaekt waren, werd door een ander lid toegeroe pen: M. X... maekt geene opmerkingen om de vergadering in te lichten, maer wel om deze te ver velen. Hierop schoot de eerste spreker op den onderbreker toe en greep hem by den kraeg. Een derde persoon snelde tusschen beide, ten einde de vechters te scheiden. Ongelukkig was deze met eenen degenstok gewapend, en door eene tol nu toe onbe grepen beweging, ontdeed de degen zich van zyne schede, en M. X... ontving eene weinig erge wonde aen den hals, die evenwel sterk bloedde. De gewonde werd naer de permanencie van politie gebragt, waer hy door den doktor Buys verpleegd werd. Onnoodig te zeggen, dat de vergadering hare zitting sloot, voor dat het dagorde uitgeput was. Een oudheidskundige van Brussel heeft eene ont dekking gcdacn,waeruit blykt dat deze omstreken en waerschynlyk het grondgebied van Brussel zelve, reeds by het steenlydvak,door zekere volkstammen zoo niet bewoond, toch bezocht werd. Deze ontdekking bestael inde helft eener zeersierlykc byl van vuersteen (silex), die, toen zy in haer geheel was, eene lengte van 24 centimeters moet gehad hebben. Zy is 7 centimeters breed en zeer behendig bewerkt; deszelfs vinder ont dekte haer op den grooten weg die over de hoogten loopt langsheen de dorpen Sl-Pieters-Jelle, Laken, Wemmei en Uombeek. Het is het derde voorwerp van deze soort en dat men aen de nyverheid van de oor- spronkelyke bewooners onzer streken verschuldigd is, dal deze oudheidskundige byna op dezelfde plaets gevonden heeft. Het museum van Brussel heeft twee prachtige portretten van Rubens aengekogt. Zy zyn zeer goed bewaerd gebleven in de familie de Beaufort, en stellen leden dezer familie voor. Het zyn de erfgenamen van mevr. de gravin A. de Beaufort, die ze aen den Staet hebben afgestaen legen eenen prys die veel lager mag geschal worden, dan dengene welke men er in openbare veiling voor zou hebben bekomen. De heerJulesvan Bellinghen,'s koningsprocureur te Gent, is na eene kwynende ziekte en na hel ontvan gen der heilige sacramenten, den 4 dezer overleden, in den ouderdom yan 52 jaren. De vlasmarkt van Gent was gisteren nog al be- langryk, met meerder vragen dan verleden marktda gen; de pryzen zyn onveranderd gebleven. De lynwaedmarkt was van geen belang; er is wei nig handel gedreven. In de O.-L.-Vrouwekerk te Brugge houdt men zich bezig met kunstopzoekingen. Men heeft eerst rond het koor opzoekingen gedaen, en by de Canu- thusekapel heeft men allerschoonste bogen van de XIII® eeuw ontdekt, die, volgens alle waerschynlyk- heid, in de XV0 of XV1C eeuw gezet zyn en welke men later onder het metselwerk geheel heeft doen ver- dwynen. De bogen waren zeer diep uitgekapt, later heeft men ze byna geheel volgezet en beschilderd. Vrydag heeft men by de sacristy insgelyks schoone muerschilderingen ontdekt, die nog wel bewaerd zyn. Er heeft te Wevelgem (Kor'tryk) eene meldings- weerdige plechtigheid plaets gehad, den 24 february, ten 5 ure namiddag. De koning had het peterschap aenveerdvan den negenden zoons an Pieter De Jaeghere, braven werkman in deze gemeente, en weleer soldaet by het belgisch leger, die zyn talryk huisgezin treffe- lyk weet op te brengen. De burgemeester Van Ackere heeft den vader en doopeling met zyn prachtigste rytuig ter kerk gevoerd, en aldaer als peter de plaets Z. M. vervangen, de meter was de vrouw des eersten schepenen. M. Sanders en echtgenoote te Veedam (Hólland,) vierden den 23 february hun 50jarig huwelyksfeest, en mogten zich daerby in 't bezit van 47 kinderen en kleinkinderen verheugen. De hooge ouderdom in deze familie verdient wel vermelding. De ouders van den jubilaris zyn in hun 82 en 89 jaer overleden en her dachten hun 55jarige huwelyksvereeniging. Van hun 40 kinderen zyn thans nog 9 in leven, van welke de jubilaris de oudste is en de jongste 59 jaren telt. Deze familie wordt nu reeds door 163 kinderen, klein- en achterkleinkinderen vertegenwoordigd. De stamvader was een van 12 broeders en zusters, waervan 't bekend is, dat 40 daervan een hoogen ouderdom bereikten. Een der broeders was met zyne echtgenoote 56 jaren gehuwd en in 86javigen ouder dom overleden. Zyne weduwe is nog in leven. Een der zusters vierde haer 58jarig huwelyksfeest en overleed met haren man in 83- en 93jarigen ouder dom. Eene tante beleefde het 70jarig huwelyks feest. Zy werd 93 jaren en haer man 400 jaren en 11 maenden oud. Die tante had 6 zoons en 2 doch ters, waervan 3 der zoons en de beide dochters met hunne echtgenooten ieder meer den 50 jaren in het huvvelyk vereenigd waren. Van deze is nog een weduwe in leven. Een andere broeder, die byna zyn 60jarig huvvelyk beleelde, is in 87jarigen ouderdom overleden. De grootouders zyn ruim 60 jaren gehuwd geweest en beiden rn hun 90® jaer gestorven. De jubilaris kan ook van vrouws zyde op dergely- ken hoogen ouderdom en huwelyksgelu.k wyzen, daer hare ouders, een oom en een neef, 't gouden huwe lyksfeest vierden. De vader overleed in zyn 97® en de moeder in 75jarigen ouderdom. De familie telt 415 kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Tegen de aerdappelzieklc, even als tegen andere door kryptogamisehe woekerplanten of door insekten veroorzaclue ziekten, sehynt petrololie een hulpmid del tc zyn. In Ucber Land und Meer 4873, p. 346, kan men de volgende mededecling lezen van Beidemeister. Hy bevochtigde 60 ellen dik katoendraed met petrol- olie en bevestigde die draden tusschen ryen aerdap- pelplanten even boven den grond. De zoo beschutte planten stonden op hellaelsl van augusty gezond, als een groen eiland tusschen de overige reeds afgestor ven planten. Kerkclyk Xieinvs. De eerw. heer Gosse, Fransche priester die sedert eenigen tyd gezondheidshalve alhier verbleef, is den 2 maert alhier schidyk overleden. De eerw. heer Pieraert, onderpastoor te Wieze, is pastoor benoemd te Vynkt. Hy wordt vervangen door den eerw. heer Vercruyssen, priester der laetste wyding. De eerw. heer Haegens, onderpastoor te Middelburg in Vlaenderen, is pastoor benoemd te St-Maria-Leerne. De eerw» heer Wille volgt hem op. Rampen en Ongelukken. Donderdag avond, rond 40 ure, is er te Moer- beke, gehucht Schillebeke (Geeraerdsbergen,) eene pachthoeve tweewoonst, geheel en gansch afgebrand. Bewoners van Buizemont zagen van verre het vuer en zyn er in allerhaest naer toe geloopen. Zy waren nog by tyds daer om de bewoners der brandende hoeve te redden, die gerust sliepen want eenige minuten later was er geen middel meer om hen aen een gewissen dood te ontrekken, zoo zeer had den brand zich uitgebreid. Alles wat die wooningen in hield, meubelen, kleederen, twee vette varkens, landbouvvhalm en voeder, is door den brand verslon den. Slechts met groote moeite is men er in gelukt, de koe van eene der bewoners tc redden. Een der afgebrande huizen werd bewoond door den landbou wer Van Onaeker. Deze man met zyn huisgezin en zyne buren, die zich in eenige uren beroofd zagen van alles wat zy bezaten, stonden des morgends by den brand zoo bitter te weenen, dal het hart brak van al degenen die het zagen. Men kent de oorzaek der ramp niet. Op zondag avond rond 44 ure, ontstond er brand in eene met stroo gedekte woning, naby het gehucht Tasseren (Rouselare). De geburen bemerkten eerst, dat het vuer door het dak der woonplaets drong, waerin de familie Deforge gehuisvest was en zy gin gen haestig dit huisgezin over het dreigend gevaer verwittigen. De familie Deforge bestond uit vader, moeder en 9 kinderen, waervan er 8 op den zolder sliepen. Alleen aan de vier oudste dier kinderen ge lukte het tc ontsnappen; de 4 jongere kinderen verlo ren het leven in de vlammen. Vader, moeder en het jongste kind, die beneden vernachtten, zyn insgelyks" gered. De bewoners van hel aengrenzende verblyf hebben, builen hun leven, niets kunnen redden dan hunne kleederen. De oorzaekdier ramp is niet gekend. Niels was verzekerd. Verleden maendag morgend zyn twee koopwa- renlreinen, naby de statie van Couillel (Charleroi), legen elkander aengebotsl. De schok is zeer hevig geweest en verscheidene waggons zyn verbryzeld; het personeel werd niet gehinderd. Men meldt uil Spa, dat de peerden van Ad. Si- monis, te Nivezé-Spa, de snotziekte hadde gekregen en men er reeds dry heeft moeten afmaken. Zaterdag verleden is de knecht gestorven die deze peerden heeft opgepast en verpleegd; het is eene arme 69jarige huisvader. Deongelukkige heeft by onvoorzichtigheid, de snotziekte van de peerden gekregen, en is na onuitsprekelyke pynen gestorven, terwyl zyn lichaem lellerlyk in ontbinding by brokken van elkander viel. Het is dus goed, dit droevig ongeval bekend te maken, ten einde do personen die met het verplegen van zieke dieren gelast zyn, tol voorzichtigheid aen te zetten. HOLLOWAY'S I'ILLEN. Deze beroemde Pillen zyn byzon- der dienstig om liet bloed te zuiveren en de inaeg te reinigen, de nieren zacht prikkelende en als een zacht purgeermiddel werkende. Eenige doses dezer zuiverende Pillen, brengen de vuilste maeg weder in orde, vervvydcrcn alle galaendoeningen, versterken den bloedsomloop, geven kracht aen de spieren en kalmte aen de hersenen en zenuwen. De Pillen zyn zoo onscha- delyk, dat zy door persooncn in den zwaksten gezondheidstoe stand, met wondervol goed gevolg, kunnen ingenomen worden. Als het gestel door bovenmatig toegeven aen lusten ontzenuwd of door het gebruik van kwikzilverbereidingen uitgeput is, zyn deze Pillen uitmuntende geneesmiddelen; zy dryven het vergif uit en verryken het bloed. GEBOORTEN. MANNELYK 3 VROUWELYK 9 OVERLEDENEN. II. Gosse, priester, 66 j., Langeridderstr. L. Van de Perre, twyndersg. 32 j., Leopoldslr. G. Beeck- mau, twyndersg. 21 j., Zonnestr. A. Franck, wed' De Coninck, schoenm. 67 j., Brabandstr. C. Vcr- leysen, m. Van der Mecren, reiziger, 42 j., Zonnestr. Zeven kinderen onder de 7 jaren. AELST, merkt van heden. Tarwe fr. 36—SO a 38- -00 Mesteluin 32—00 35- -00 Rogge 27-00 28- -00 Gcerst 00—00 00- -00 Haver 26—00 29- -00 Hoppe (1873) de 50 kil. 55—00 57- -00 Raepzaed de 400 kil. 38—50 39- -50 Lynzaed 35—00 37—00 Raepzacd-olie 79—50 00- -00 Lynzaed-olie 76—00 76- -50 Raepzaedkoeken. 20—00 21—00 Lynzaedkoeken. 26—00 30- -00 Aerdappelen (roode) per 100 kil. 7—75 8- —50 Idem nieuwe (witte) 0—00 0- -00 Boter per 3 kil. 9—63 10- -45 Eyers de 23 1—54 1- —82 Vlas dc 3 kii. 5—28 0- -00 Viggens het koppel 40—00 45- -OO Lynwaden ter merkt gebragt 108 verkocht 40 Een schoon HUIS, te Aeïst, op de Keizer- lykeplaets, laest bewoond door de Messagerie Van Gend en Cie. Zich te bevragen bij d'heer J. Van Achter. VERKOOPING VAN SCHOONE en wel gelegen te Ste-Catharina-Lombeek. De Notaris Victor Crick, te Assche, zal te Ternath, aan de Statie, ter herberg gehouden door d'heer Constant Verbrugghen, openbaarlijk en met profijt van palmslag en hoogen verkoo- pen 14 hectaren 13 aren allerbeste Landen en Bosschen, te Ste-Catharina-Lombeek, op Her- tegem, sectie A, Nos 88e en 88c2. 2 hectaren 28 aren allerbeste Landen, te Ste-Catharina-Lombeek, op Allligem, sectie A, Ncrs 55ab, 56, 57, 58a. 33 aren 15 centiaren Land, te Ste-Catharina- Lombeek, op het Voorheijssel, sectie C, N° 281. Al de goederen zijn van den besten aard en zeer wel gelegen, nabij de Statie van Esschene- Lombeek. Zij worden verkocht voor vrij, zuiver en onbelast van alle schulden en pandstellingen hoegenaamd, en zijn door verscheide personen gebruikt zonder geschreve buur tot 30 Novem ber 1874. Inmeining Maandag 16 Meert Toewijzing Maandag 30 Meert Telkens om 9 4/2 uren, zeer precies. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde MEERSCH EN LANDEN, te Haaltert en Kerkxken. De Notaris Arents, te Haaltert, zal ter tus- schenkomste van de Notaris Van Melcke- beke, te Mechelen, openbaarlijk verkoopen: Eerste koop. Eene behuisde Hofstede, te Haaltert, wijk Drinkelink, sectie B,N™ 541,542, 543, 544 en 545, groot volgens meting 50 aren 54 centiaren. Deze koop zal in twee deelen, opgeroepen worden. Eerste deel Het Huis met Schuur en Stal lingen, en 22 aren 7 centiaren Grond, ten oos ten. Prijs der opgaande boomen fr. 200 Tweede deel: Een Boomgaard en Weide, ten westen groot 28 aren 47 centiaren. Prijs der opgaande boomen fr. 100 Tweede koop. Eene partij Land, te Haeltert, wijk Drinkelink, sectie B, N" 552 en deel van 551, groot bij meting 41 aren 68 centiaren. Deze koop zal in twee deelen opgeroepen worden. Eerste deel: De helft ten oosten. Tweede deel: De helft ten westen. Derde koop. 7 aren 80 centiaren Land, te Kerkxken, op 'tKerkxkensveld, sectie A, Nr 739. Vierde koop. 10 aren Land, te Kerkxken, op het Kerkxkensveld, sectie A. Nr 884/>. Vijfde koop. 16 aren 70 centiaren Land, te Kerkxken, op liet Tuskensveld, sectie A, Nr 891. Al de voorsclirevene goederen zijn gebruikt door d'heer Theopliile Redant, tot Kersdag aanstaande. ZITDAGEN: Instel, Dinsdag 10 Ui_ Aonr. Verblijf! id- 24 MAEBT 1874; Om 3 uren namiddag, ter herberg genaamd, A la Stationd'Haellert,b\\ sieur LeanderCardon, te Haaltert, aan de Statie van den ijzeren weg. De titels van Eigendom, en de verkoop voor waarden berusten ter Studie van genoemden Notaris ARENTS.

De Gazet van Aalst | 1874 | | pagina 2