van LAND en MEERSCH, ZAAILANDEN Inktpraeparaten. BOLLING IJZEREN WEG van eenen scboonen HOF, Verkooping van Meubelen, Hofsteden en Landen, VENDITIE van IVieirve Ellegoederen, VERKOOPING. VAN EEIV II EIS Met betrekking op voorstaande advertentie dicne tot verdeM aanbeveling dezes artikels navolgende Genezing van eene verouderde Maagkwaiil. Waarde Heer von Gimborn Meer dan 20 jaren was ik aan maagpijn lijdende, en dit in de twee laatste jaren zoo hevig, dal (Te pijn geheel ondragelijk werd. Alle gebruikte middelen mijner Heeren Doctoren bleven vruchteloos; doch door het gebruik van U w Unlverseel- Zuiverings-Zout werd d« pijn dragelijk en is langza merhand geweken. Nu kan ik mijne werkzaamheden weer voort zetten tot wonder ran een ieder die mij in mijnen jammerlijken toestand gekend heeft, en ben derhalve gaarne genegen all» maaglijders Uw uitstekend fabrikaat aantebevelcn. Vcendaalen (Prov. Utrecht).G. Bo Al mijne alizarin-, anilin-, tannin-, sallon-, zwarte galius- Bchrijf- «n andere inktsoorten en stempelinkten zijn volgens de nieuwste beginselen der wetenschap verbeterd en onderschei den zich door hare levendige kleur, groote vloeibaarheid en het snelle droogen van alle andere inktfabrikatcn. De copiëcrinkten leveren nog na eenige dagen scherpe afdrukken, beschimmelen niet en geven, half met water vermengd, goedkoope en goede schrijfinkten. Verkrijgbaar bij ieder solied boek- en kantoor- handel. Emmerik a. d. Rijn. H. von Gimborn, Apotheker en Fabrik. v. chem.-technische Praeparatcn. J. Van Bhanteghem, uilgeverdezesblads,Kapel- lestracl IV0 II, koopt oude papieren, gazetten, boeken, registers, enz., enz., alsook perkament. iiaer 2 HESPEN en 4 kilos. SAUCISSEN, by J.-B. Clef.mput, herbergier in 't Hespen, te Gysegem (Steenweg), op Maendag 25 Mei 1874 (2den Sinxendag), met partyen van vier mannen eener gemeente. Men mag een geleende man nemen. •- Verdere voorwaerden zullen ter plaets bekend gemaekt worden. van ANTWERPEN op DOORNIJK. STAD AALST. Het Kollegievan Burgermeester en Schepenen der stad Aalst, provintie Oost-Vlaanderen. Gezien de wet van 21 April 1864, waarbij liet Gouvernement is gemachtigd om eenen IJzeren Weg van Antwerpen opDoornijk met verlenging naar de fransclie grenzen in de richting van Douai, toetestaan; Gezien liet koninglyk besluit van 3 Febrüarij I860 de aannemers van gemelden Spoorweg benoemende; Gezien de aanschrijving van M. de Minister van openbare werken van 23 April laatstleden 2 afd. B/N° 3111, S. N° 6532, bevelende een onderzoek overeenkomstig de wet van 27 Mei 1870 voor de schetsen en tabellen van Grondinnemingen opdegemeentens Aalst, Meire, Erpe, Bambrugge en Burst, tot het stichten van gemelde Spoorbaan tusschen Aalst en Sottegem; Gezien het besluit van M. de Gouverneur der provintie van date eerste dezer maand. Brengt ter kennis van de belanghebbende dat hel Plan van de Grondinnemingen te doen op het gebied dezer Stad zijn nedergelegd ten bu reelevan het Sekretariaat dezer Stad alwaar een- iederdaarvan kennis zalkonnen nemen te reke nen van dep 9 tot en met den 24 dezer maand, van 9 ure 's morgens tot 5 ure namiddag de zon en feestdagen uitgezonderd. De bedenkingen waarvan het voormelde plan zoude konnen net voorwerp wezen, zullen mon delinge of schriftelijk moeten ingediend worden aan het Schepenen Kollegie voornoemd, gelast met dit onderzoek, waarvan het proces-verbaal zal gesloten worden de zeiven dag 24 Mei ten 11 ure voormiddag. Gedaan en afgekondigd te Aalst, den 4 Mei 1874. Het Kollegie, De Sekretaris, VAN WAMBEKE. (Get.) VERLEYSEN. Studie van den Notaris DE WINDT, te Oordegem. Openbare verkooping van ZAAILANDEN en MEERSCHEN, te Erondegem en Ottergem, op de Meijerij, Halfbunder, Kleine Kalseide, Groo- tepmeersch en Molenkouter. Instel, Maandag 11 IQ7, Verblijf, Dinsdag 26 MEI 'lö7*; Telkens om 3 uren namiddag, te Erondegem, bij de kinderen Hanselaer. Men zie verder de plakbrieven. OPENBARE VERKOOPING en twee partyen LAND, TE AELST, Nieuwstraetpoort. De Notaris De Schaepdryver,teNieuwer- kerken, zal ten verzoeke van die liet behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, open- baerlyk verkoopen Eerste koop.— De noordhelft van eenen schoo- nen Hof, gelegen te Aelst-Sehaerbeke, buiten de Nieuwstraetpoort, tegen de gewezene herberg de Ploeg, groot in het geheel volgens titel 27 aren 63 centiaren en volgens meting groot 29 aren 46 centiaren, bekend by cadaster sectie C, N° 372 letter a, palende oost Jean Baptiste Van den BergliQ,zuid de Straet, west met gemeeneHaeg den heer Edmond D'hondt en noord de Straet. I11 gebruik by Seraphinus Wellekens, tot Kerssemis 1874. Tweede koop. 17 aren 22 centiaren Land, gelegen te Aelst-Schaerbeke, op het Duyfkens- veld, bekend by kadaster sectie C, N" 1023, pa lende oost Emmanuel Geeroms, zuid de kinde ren Van der Beien, west d'heer Philippe De Noose en noord de Straet. In gebruik by Charles Claes-Wellekens, tot Kerssemis 1874. Derde koop. 21 aren 52 centiaren Land, ge legen te Aelst-Schaerbeke, op dcnSiesegemcau- ter, aen den Groenenweg, tusschen de Drie Windmolens, bekend by kadaster sectie C, N° 1206, palende oost Mevrouw Dierickx.zuid den beer de Schaepdryver, west d'erven De Waepe- naert en noord den Groenenweg. In gebruik by Seraphinus Wellekens voor noemd, tol Kerssemis 1874. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 23 Mf.y ,ft7, Verblijf, Zaterdag 6 Jüny Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet genaemd den Diepen Lochting, bewoond by d'heer Edouard Van Gauter, aen de Nieuwstraetpoort, te Aelst. Bij verandering van Woonst. Landbouwersalm, Verkens, Schapen Hooi, Stroo, Berd, Hout, Mest, Klavers, enz. enz. te Denderwindeke, in de Boschstraat. De Sekretaris Van den Bossche, te Op- hasselt, zal door bevoegd ministerie op Woens dag 13 Mei 1874, om 9 uren voormiddag juist, ten verzoeke en ten hove van den heer Charles Ponchaut, eigenaar, te Denderwindeke, open- baarlijk verkoopen: A. Tafels, Stoelen, Banken, 3 Stoven met toebelioorten, Cuisinère, ijzeren Koolbakken, Kassen, Kommoden, Ledekanten, Koffers, on langs nieuwe Bascule, koperen Akers, Marmit- ten, ijzeren Potten, Bierstellingen, Biertonnen, hangende Horlogie met Kas, Kuipen en Eemers, veel ijdele Flesschen en Bierkannekens, Telloo- ren, Soupkommen, Melkteelen, Tobbens, Kas- serollen, Schotels, Spiegels, Kandelaers, Quin- quets, Printen, enz. enz. B. Wagen, Kamioen, Zeeksluk, Zeekpomp, Wanmolen, Sleden, Eggen, Ploegen, Nieuwen Steenen Rolder, veel gezaagd Esschen en ander Hout en Berd, Brandhout, Ladders, veel Hooi, meer dan 4000 bundels Strooi, een groote hoe veelheid Mest, en meer andere voorwerpen; C. Twee schoone Schapen en twee Verkens. D. Circa twee hectaren schoone Klavers, gestaan aan de Rijststi aat, nabij de hofstede van den beer aanzoeker, en verdeeld in koopen t'elks gerief. De verkooping geschied op tijd van betaling mits goede borgstelling, nochtans zullen de koopen beneden de 3 franks moeten gereed betaald worden. Studie van den Notaris DB PAUW, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING VAN: 1° 11 aren 74 centiaren Hoplochting, te Erem- bodegem, op den Boonhof, sectie A, N° 1905. Gebruikt door Jufvrouw weduwe Wille. 2° De westhelft van 55 aren 98 centiaren Land, alsvoren op den Bought, sectie B, N° 958. 3" 23 aren 06 centiaren Land, alsvoren op den Holleweg, sectie B, N° 224. Beide gebruikt door sieur Ch* L* Mollaert. Instel, Zaturdag 16 .Q7, Verblijf, Zaturdag 23 187*; Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet De Botermerkt, bij d'heer Jacodus Matthieu, te Aalst, in St-Jorisstraat. VERKOOPING VAN te Meldert en Baardegem. De Notaris Gustaaf Van Wichelen, te Moorsel, zal openbaarlijk verkoopen, met winst van palmslagen en gelagen: 1° Eene behuisde Hofstede, te Meldert, Dorp, geoadastreerd sectie B, Np' 55& en 56Z>, groot 12 aren 60 centiaren. 2° Een parceel Land, alsvoren, aan den Mo lenvijver, gecadaslreerd sectie B, N" 91, groot 24 aren 10 centiaren. 3° Een Huis, alsvoren, aan het Zwitjen, ge- cadastreerd sectie A, N° 262b, groot 5 aren 56 centiaren. 4° En eene partij Land, te Baardegem, ge naamd het Vossenhol, gecadaslreerd sectie D, N° 107, groot 21 aren 80 centiaren. ZITDAGEN Instel Vrijdag 29 Mei .Q7/ Verblijf id. 5 Junij 1874; Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet bewoond bij Jufvrouw Weduwe Goossens, te Meldert, Dorpplaats. van.9,000 Sparren Hoppestaken, te Erembode- gern aen de Denderbrug, op Woensdag 13 Mei 1874, om 1 uer namiddag. Door het ambt van den Notaris De Smet, teErembodegem. VERKOOPING te Meire. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Maandag 11 Mei 1874, om 9 uren voormiddag, openbaarlijk ve>koopen, al de Nieuwe Ellegoe deren te bevinden ten huize van denbeer Xavier Van Cauter, te Meire, op liet Dorp. LAATSTE VERKOOPING VAN 6000 Hoppestaken, 4000 Boonstaken en 400 Kepers, te Aalst, aan den Zwarten Hoek, achter de Statie. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Dijnsdag 12 Mei 1874, om 2 uren namiddag, openbaarlijk verkoopen, de ten hoofde vermelde voorwerpen. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal op Zaterdagen 16 en 23 Mei 1874, om 4 ure namid dag, ter Estaminet,in Prince Charles,bij d'heer Michel Meganck, te Aalst, Zoutstraat, openbaar lijk verkoopen: Een schoon Woonhuis, te Aalst, in de Korte- Zoutstraat, lest bewoond geweest door de mede verkoopster Jufvrouw weduwe Bourgeois. OPENBARE VERKOOPING gelegen te Aalst-Schaarbeek, Erpe, Herdersem en Erembodegem. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen, de volgende goederen, te weten: AALST-SCHAARBEEK. Eerste koop. Een perceel Land, groot 29 aren 26 centiaren, gelegen op den Siesegem- kauter, gekadastreerd wijk C, N° 405, palende ten oosten aan M. Van der Noot, ten zuiden aan d'heer Van der Eist, ten westen aan de Kauter- baau en ten noorden ook aan M. Van der Noot Gebruikt door Franciscus Van den Bossche Tweede koop. Een perceel Meerscli, groot 58 aren 96 centiaren, gelegen omtrent de Mot, in de Dijkmeerschen, gekadastreerd wijk C, N° 142, palende ten oosten aan d'heer Petrus Joannes De Boeck, ten zuiden met hall gracht aan den beer Edmond D'hondt, ten westen aan bet geselleed met de gemeente Erpe en ten noorden met half beek daarover aan den Oone- gem meerscli. Gebruikt door Franciscus Van den Bossche. ERPE. Derde koop. Een perceel Land, groot een heclaar 29 aren 14 centiaren, gelegen op den Ledekauter, gekadastreerd wijk A, N° 417, palende ten oosfen aan d'erven Van der Guchl, ten zuiden aan Mad. Mulckens en den heer Desiré Vanderlieyden, ten westen aan deArmen van Erpe en ten noorden aan bet geselleed met de gemeente Lede. Gebruikt door Casimir De Kegel. Verdeeld in 4 deelen, elk van 32 aren 28 cen tiaren, van den oosten naar den westen. HERDERSEM. Vierde koop. Een perceel Land, groot een hectaar 6 aren 90 centiaren, gelegen op het Sternhekken, gekadastreerd wijk B, N05145 en 146, palende ten oosten aan d'heer Carolus Yerhelst, ten zuiden aan de Pontstraat, ten westen aan Franciscus Scheerlinck en ten noor den aan Mad. Domineren PetrusLambrecht. Gebruikt door de weduwe De Wael. Verdeeld in 3 deelen. EREMBODEGEM. Vijfde koop. Een perceel Land, groot 96 aren 10 centiaren, gelegen op Resschebeke, ter plaats genaamd deti Eet, gekadastreerd wijk A, deel van de N°' 3278 en 3279, palende ten oos ten aan den beer Franciscus De Woll, ten zui den met de Losbaan aan den beer T'Kint, ten westen aan d'heer Van Vaerenbergh en ten noorden aan de Kauterbaan. Gebruikt door De Schryver, Perdaens, De Knibber en Van Geit. Verdeeld in 3 deelen elk van 32 aren 10 cen tiaren van den oosten naar den westen. ZITDAGEN: Instel, Woensdag 27 Mei .Ó7, Verblijf, Woensdag 10 Junij Ten 4 ure namiddag, ter herberg in de Schelde, bij d'heer Th. Keppens-De Winter, in de Molen straat, te Aalst. OPENBARK VERKOOPING te Aalst; gelegen te Nieuwerkerken, Sint-Pauwels, Lede, Aalst-Mijlbeek, Wieze en Lebbeke. EN VAN 4 BEZETTE RENTEN. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal met winst van palmslagen gelagen, openbaarlijk verkoopen. de volgende Goederen en bezette Renten, afhangende van de nalatenschappen der Echtgenoten De Smet-Van Caeckenberghe, te Aalst overleden, te weten A. Goederen en Renten der huwelijks-ge meenschap van den beer Petrus Joannes De Smet met Jufvrouw Theresia Van Caecken berghe, dewelke verkocht worden ten over staan van M. den Vrederechter des kantons Aalst, in uitwerking van een vonnis verleend door de burgerlij ke rechtbank van Dendermonde, den 16 April 1874, en ter tusschenkomst van den Notaris DE VRIENDT, te Aalst. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen te Nieuwerkerken, op den Damkauter, groot vol gens meting 56 aren 51 centiaren, gekadastreerd wijk B, Nos 1073,1077, 1079 en 1080, met eene grootte van 60 aren 90 centiaren, palende ten oosten aan d'heer Judocus D'liaeseleer, ten zui den aan versclieidenen, ten westen aan den heer Fiévé-Nooy en ten noorden aan den Armen van Nieuwerkerken. Gebruikt zonder termijn door Jozephus Van den Borre. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen te Sint-Pauwels (bij St-Nikolaas), in den Bek, groot volgens meting 56 aren 16 centiaren, gekadas treerd wijk B, N° 94, met eene grootte van 56 aren 80 centiaren, palende ten oosten aan den heer Hynderickx-Michiels, ten zuiden aan Jufvrouw de weduwe Lyssens, ten westen aan den lieer Dive-Verbiest en d'heer De Haeck, ten noorden aan de heeren Wittoeck-Janssens en De Schepper-Van Stappen. Gebruikt zonder termijn door Justinus De Beleir. Derde koop. Een perceel Land, gelegen te Lede, op liet Houwken, groot volgens meting 71 aren 39 centiaren, gekadastreerd wijk B, Nü! 601 en 602, met eene grootte, van 76 aren 30 centiaren, palende ten oosten met de Losbaan aan Leonardus Van Wezemael, Joannes Baptist Van den Hauwe en M. Liénart, ten zuiden ook met de Rijbaan, aan den lieer Burgemeester MatthySj te Hofslade, ten westen aan Jufvrouw Victoria De Winne en ten noorden aan den Armen van Hofstade. Gebruikt door Michel Singelyn, aan franks 100 's jaars, boven de contribuliën, met recht van buur voor de westlielft tol den 24 Decem ber 1876en voor de oosthelft tol den 24 Decem ber 1883. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen te AaIst-Mij 1 beekop den Bergeuknuler, groot vol gens meting 11 aren 62 centiaren, gekadas treerd wijk F, N° 667, met eene grootte van 14 aren 30 centiaren, palende ten oosten aan Joan nes Van Miegliem, ten zuiden aan de weduwe van Joannes De Smet, ten westen aan Maria Theresia De Hauwere, ten noorden aan Maria Longd en Jozephus Podevyn. Gebruikt door Petrus Cautaert. Vijfde koop. Eene bezette Rent, ter hoofd som van IV. 725,62, intrest gevende aan 3 i/a ten honderd 's jaars, mits betalende binnen de 2 maanden na valdag 29 Julij; laast verkend door Sophia Heynderickx, weduwe De Jonglie en hare dochter, te St-Nikolaas, hij akt voor den NotarisGcerlsaldaar, den 16 Januarij 1864. Zesde koop. Eene bezette Rent, ter hoofd som van fr. 1,269,84, intrest gevende aan 3 ten honderd 's jaars, mits betalende binnen de twee maanden navaldag 15 November; laast verkend doorde kinderen van Dominions VanStrydonck, te Nieiiwkerken, bij aki voor genoemden Nota ris Geerls, den 4 Febrüarij 1864. Zevenste koop. Eene bezette Rent, ter hoofd som van fr. 544,20, intrest gevende aan 4 ten honderd 's jaars, mits betalende binnen de 2 maanden na valdag 27 Januarij; laast verkend door de weduwe van Charles Louis Van Hoor- nick, te St-Nikolaas, bij akt voor den Notaris Geerts, den 6 Febrüarij 1864. Achtste koop. Eene bezette Rent, ter hoofd som van fr. 1,088,43, intrest gevende aan fr. 36,28 's jaars, verschijnende jaarlijks den 14 Mei; laast verkend door de kinderen van Bernardus Audenaert, te Vracene, bij akt voor genoemden Notaris Geerts, den 11 Febrüarij 1864. li. Eigen goed van Jufvrouw Theresia Van Caeckenberghe, hetwelk ook verkocht wordt ten overstaan Van M. den Vrederechter achter volgens liet beroepen vonnis en ter tusschen komst van den Notaris DE VRIENDT. Negenste koop. Een perceel Land, gelegen te Nieuwerkerken, op den Damkauler, groot volgens meting 18 aren 43 centiaren, gekadas treerd wijk B, N° 1090, met eene grootte van 18 aren 30 centiaren, palende ten oosten aan Fredericus De Clercq, ten zuiden aan verschei dene, ten westen en ten noorden aan d'heer Franciscus Van Biesbroeck. Gebruikt zonder termijn door Josephus Van den Borre. C. Eigene Goederen van den heer Petrus Joannes De Smet. Tiende koop. Een Huis met Grond, Koer, Achtergebouw en Grasplein, gestaan en gelegen te Aalst, in de Pontstraat, gekadastreerd wijk A, N° 1628, houdende van de eene zijde aan bet Huis van Julvrouw Francisca Vermoesen, van de andere zijde aan een Huis van M. de Baron Betliune en van achter aan den Hof en een ander Huis ook loebchoorende aan M. Belhune. «aast bewoond geweest door den beer P. J. De Smet voornoemd. Elfste koop. A. Een perceel Land, gelegen te Wieze, op d'Elst, groot volgens meting 1 aar 72 centiaren, gekadastreerd wijk B, N" 782, met eene grootte van 1 aar 50 centiaren, palende ten oosten aan den Hoogen Elslweg.ten zuiden en ten westen aan Josephus Uyttersprot en ten noorden aan M. De Waepenaert. li. Een perceel Land, gelegen te Wieze, nabij bet voorgaande, groot volgens meting 11 aren 58 centiaren,gekadastreerd wijk B,Nn 781, met iene grootte van 11 aren 70 centiaren, palende ten oosten aan Josephus Uyttersprot, ten zuiden aan de Kruiskensstraat, ten westen aan Julvrouw de weduwe Wagon en ten noorden aan M. De Waepenaert. Twaalfde koop. Een perceel Land, gelegen te Wieze, op bet Garenvcld, groot volgens meting 15 aren 62 centiaren, gekadastreerd wijk B, N° 692, met eene grootte van 14 aren 70 centiaren, palende ten oosten aan Charles Louis De Wolf, ten zuiden aan de weduwe Van Damine, ten westen aan den heer Fr. Gheeraerdts en ten noorden over den Weg aan de weduwe Moens. Dertiende koop. Een perceel Land, gelegen te Wieze, op den Roijer, groot volgens meting 38 aren 44 centiaren, gekadastreerd wijk B, N-° 469bis, met eene grootte van 37 aren 40 centiaren, palende ten oosten aan Albinus Uyttersprot en d'heer Petrus Cornelis, ten zui den ook aan d'heer Cornelis, ten westen aan de heeren Herelle en ten noorden aan Albinus Uyttersprot. Veertiende koop. Een perceel Land, gelegen te Wieze, op den Roijer, groot volgens meting 38 aren 44 centiaren, gekadastreerd wijk B, N° 440, met eene grootte van 38 aren 80 centi aren, palende ten oosten aan Charles Van de Meerssche en d'heer Petrus Cornelis, ten zuiden aan Charles Van den Brande, ten westen en ten noorden aan de Gucht Veldslraat. ijftiendekoop. Een perceel Land,gelegen te Lebbeke, op hef Waaitjensveld, groot vol gens meting 39 aren, gekadastreerd wijk I), 6, met eene grootte van 39 aren 30 centi aren, palende ten oosten aan d'heer Petrus Cornelis, ten zuiden aan d'heer Philipkin, ten westen aan d'heer Philipkin, Franciscus Uytter sprot en den heer Gheerinckx te Dendermonde, ten noorden aan do Waaitjensslraat. De Goederen beschreven onder de koopen 11, 12, 13, 14 en 15, zijn verhuurt aan den heer Romain De Rop-Cornelis, lol den 24 December 1894, mits Ir. 200 's jaars, boven de contribution. ZITDAGEN: Instel, Maandag 18 Mei .ö7/ Vèrblijf', Maandag 1 Juni lö/i' Telkens ten 2 ure namiddag, ter herberg ge naamd Het Slotbij d'heer Louis Van Brenpt, te Aalsti aan de Molenstraatpoorl, nabij liet Slachthuis.

De Gazet van Aalst | 1874 | | pagina 3