GROOT KERMIS AALST. Kaetsspel Esplanadeplcin. Burgerlyken Stand. AXXOXCEX. Het Menschdom Verlost. Kaatsspel, Houtmarkt. het Hotel Mille Colonnes, vuldig gestopt gat, op den rand zichtbaer. De daders dezer vervalsching worden vlytig opge- s p.oord Provincialen Raed van Oost-Vlaenderen. Openingszitting van 7 July. De zitting wordt om hall elf ure geopend, onder liet voorzitterschap van den heer De Backer, deken by ouderdom. Aen bet bureel bevinden zich de heeren Ed. De Kerchove en De Blonde!, secretarissen. De heer gouverneur spreekt de gebruikelyke redevoering uit, die zal gedrukt en uitgedeeld worden. De vergadering gaet over tot de loting der commissie, gelast met de volmachten der nieuw gekozene leden na te zien. De leden verwyderen zich en de zitting wordt opgeschorst. Om half twaell ure komt de commissie in de zittingzael terug. De kiezingen van Zele, Dendermonde, Teem- sclie, Hamme, Aolst, Wetteren, worden goed gekeurd. Worden nog goedgekeurdde kiezing van Waerschoot, Gent, Ninove, Nederbrakel, Ste.- Maria-Hoorebeke, Ronse, Oudenaerde, Herzele. Zottegem en St.-Nicolaes. De gekozene leden leggen den eed af. Men gaet over tot de kiezing van het bureel Voorzitter de heer Libbrccht; ondervoorzitter de heer ridder de Schoutteete; secretarissen de heeren Van Wambeke (Geeraerdsbergen), en De Reu (Sleidinge). Ziehier de namen der leden waervan de goed keuring hunner kiezing is uitgesteld: De heeren Blondel, (Geeraerdsbergen); Van Hove, (Ronse); Tliuysebaert en Tolliers, (Loke ren); Buysse, (Wetteren). Zitting van 8 July. De zitting opent te middag. Vier leden, wier aenneming is uitgesteld, zyn tot den eed toegelaten. Men gaet over tot de benoeming der leden van de bestendige deputatie. Zyn herkozende heeren Bellemans (St-Nico- laes), De Raedt (St-Maria-Hoorebeke).Van Vrec- kem (Ninove), De Bleeckere (Oudenaerde), uit tredende leden. De lieer Bellemans heeft 54 stemmen beko men, er waren 9 witte briefjes; de heer De Raedt, 54 met 8 witte briefjes; de heer Van Vreckem, 49 met 11 witte briefjes; de heer De Bleeckere, 50 met 8 witte briefjes. De raed gaet over tot de benoeming van een lid der bestendige deputatie, in vervanging van den heer Joos, die vrederegter te St-Nicolaes is benoemd; de heer Libbreeht, voorzitter van den provincialen raed, is met 49 stemmen ge kozen. Er waren 8 witte briefjes en 5 verloren stemmen. ZONDAG 19 JULY om 9 ure 's morgens, spelen de partyen Erembodegem 6e legen Hofstnde 1" party. Om 10 ure, Erembodegem 10e legen Erembodegem 8° party. Om 41 ure, de 2 winnende partyen tegen malkaer. Des namiddagsom 2'ure,St-Gillis-Plaeschacrt tegen Om 3 ure, Ath legen Hofstade 26 party. Om 4 ure, de 2 winnende pariyen tegen malkaer. De steertster van Loggia nadert allengs de zon en de aerde, tusschen welke zy moet yoorlty dryven. Zy is zichtbaer rond 40 ure 's avonds,in het noorden, onder de poolster, een weinig langs den linkerkant. Zy blyft byna den ganschen nacht zichtbaer, maer wordt mcrkelyk verduisterd door den helderen glans der maen; wanneer de volle maen zal yoorby zyn, zal men de komeet zeer duidelyk kunnen zien. Te beginnen met zondag 42 july zal de express- trein die van Brussel nacr Gent vertrekt om 8 ure 's avonds, tot aen Oostende voortloopen, en te begin nen van Gent in de volgende voorwaerden: Gent. Vertrek ten 9 u. 14 m. *s avonds. Brugge. Aenkomst ten 9 u. 59 in. 's avonds. Brugge, Vertrek ten 40 u. 4 m. 's avonds. Oostende. Aenkomst ten 40 u. 28 m. 's avonds. De expresstrein die om 9 u. 46 m. des avonds uit Gent naer Brussel vertrekt, zal uit Oostende vertrek ken en loopen aldus: Oostende. Vertrek ten 7 u. 55 m. 's avonds. Brugge. Aenkomst ten 8 u. 19 m. Brugge. Vertrek ten 8 u. 25 m. Gent. Aenkomst ten 9 u. 44 m. Gent. Vertrek ten 9 u. 47 m. Aelst. Aenkomst ten 9 u. 47 m. Aelsl. Vertrek ten 9 u. 50 m. Brussel. Aenkomst ten 40 u. 26 m. Van gisteren 10 july kunnen er gcldveizendingen van België naer de Vcrecnigde-Slaten van Amerika gc- daen worden by middel van postmandaten, die het be loop van 257 lr. 50 c. niet mogen overtreffen. De verzender zal een regt van 50 cent. per 400 fr. of minder betalen. Hel uitleveringstraklaet tusschen België en Zwit serland gesloten, op 43 mei laetslfedcn, is op 1 july, te Bern bekrachtigd door den president van den zvvit- serschen Bond, en M. Dolez, zackgelastigde van Bel gië. Het traktaet zal op 20 juny in voege komen. Wy vernemen dat de heer burchtgraef Bernard du Bus de Gissignies, senator van het arrondissement Diksmuide, te Ems overleden is. Die dood is een groot verlies voor de kunstwereld en de katholieke party. Hy was grooten kunstliefhebber. Zyne verzameling van schilderyen was eenc der vermaerdste van het land. Ook de heer graef de Muelenacre, volksvertegen woordiger van het arrondissement Tielt, is overleden. De vlasmarkl van Gent was gisteren weinig be- langryk; nogtans dc vragen waren gematigd, cn dc pryzen vast zonder verandering. Op de lynwaedmarkt zyn er eenige zaken in blon dine gedaen; de geweefsels om te bleeken waren by de kulsers zeer gevraegd. Op zekere gemeenten verlooncn zich teckens van de koolziekle (St-Ar.lonius-vucr) onder dezwynen. Tc Zomcrgcm hebben er zich laelst gevallen van die ziekte voorgedaen, en deze week werd zy ook vastge steld op een hofstede te Eekloo, in de Vrombautstraet, De besmette zwynen zyn afgemaekt en gedolven. Men zegt dat op 20 dezer de koning van Saksen te Oostende zal aenkomen. Ily stelt zioji voor er een gedeelte van den zomer door te brengen. Dynsdag heeft Blankcnberghe eon koninklyk bezoek gehad. De koninklyke stoomer voerde van Oostende, Leopold II aen. Gansch Blankenberghe was op hel strand, even als de burgerlyke en geeslc- Ivke overheden. Aen den arm van den prins van Tineke trok woedend op. Tien passen verder slron- keldo Uy tegen eenen steen, zette zich neder, en vloekend viel hy op den steen zyn mes aen 't wetten. Hy beproefde punt en sneê en trok tien passen verder. Daer ontmoette hy een vyftigjarig wyf, Trien Clerck, vondeling te Gent, die drank verkogt. Tineke goot zich een dubbel uiaet jenever in het Ivf.... en dan nog een. 't Was olie op het vuer gesmeten..,. De groep had hem nagekeken Wat is hy van zin? vroeg Cruysken, waerlyk verlegen. t Tineke gaet vechten tegen de windmolens, ant woordde de Zot. Hy scherpt zyn mes in afwachting dat hem .zyn stuk spek worde besteld.... Laet hem loopen, en gy, Pier Putte, vertel van uw koe op Zwe- vczelo. Eersl vooral, sprak Pier, moet ik vertellen wat wy hebben uitgerigt op Thiell en op Iloycke. Zal 't lang duren? Op Thielt was ik met Jef Lehoucke en Jef Van deMacle. Van de Maele brak, nevens de deur, een gat in den muer met zyn mes en wy vonden dry weggen boter. O °P Hoycke was ik met 't baronlje, den ser geant van Wortcgem, die van wegens zynen baljuw eenc boodschap droeg nacr Hoycke, cn onderwege braken wy in. Ik opende het keldervenster met myn mes en wy liepen er van door, de armen met brood cn vleesch geladen. Is T maer dat? viel Manuël Hendrickx. Ik ga u vertellen hoe \vy,te Meulebeke, pachter en pachterso op hun bed hebben gebonden.... Pier Putte, gebood Cottenier, vertel van uw koe! Hier hebt gy myn koe. liet was te doen tusschen Wingen en Zwevezele. Ik en Jef Van de Maele kwamen voor den koestal. Wy ligtten de klink en wy dreven ons rosje mee, eene schoone roode geblaerde koe. Jef Van de Maele zette ze op stal ten zynent en betaelde twaelf pond groot aen myn wyf, voor myn deel.("") Dat is meer weerd dan de steert, heLaet nu de kapitein maer komen, wy zullen er by zyn Een roover sprong vooruit Ik ben Jef Van de Maele, riep hy, en myne koe is gestolen! Den dag na ik ze op stal had gezet, ont moette ik, een kwaert uers over Thielt, een koe, ge leid door 'k weet niet wie, en ik zegde tot Jau De Vos, van Dentergem, met wien ik op de baen was: dat is myn koe niet; want de myne is bout en die is zwart, en daerby, 't is een koe zonder steert.... En ik trok met Jan De Vos naer myn huis, en ik vond eenen koestaert genageld op myn deur en myne koe was weg!.... Pier Putte, geef my myne twaelf pond groot teru»(Wordt voortgezet.) Fardé N° 25 der processtukken. Ibid. Qu'ilsont pris dans l'dcurie dont la porie n'dtait fermée que d'un loquet une vache que Van Maele a gardée chez luy et a donnd ;i luy Van Putte douze livres de gros que la femme de luy Van Putte a recu eet argent. Processtukken N° 25, Vonnissen, eene roidhare geblaerde koei. lyke overheden. Aen den - Saksen-Coburg ging de koning naer het paviljoen. De koning heeft bekend, wat overigens algemeen erkend is, dal bet strand te Blankcnberghe oneindig schooner is dan dat van Oostende. Des namiddags is de koning weer vertrokken. Wy vernemen uit goede bron dat er valsclie biljetten van 1000 frank, der nationale Bank van Brus sel in omloop zyn. Zy zyn zeer behendig nagemaekt en het is zeer moeilyk ze van de echte te onderschei den. Een wissel-agent heefl twee dier valsclie bank biljetten ontvangen, welke de Bank weigert uit te wisselen. Eene belangrykeproefneming zal, naer men zegt, binnen eenige dagen, te Brussel plaets grypen. Hel betreft een clektriek verlichtingsslelscl dat zooveel licht zou geven als veertien duizend bougies. Dit toe stel dat bestemd is om groote diensten te bewyzen zal, zegt men, op woensdag 45 july op de Kongrcs- plaets beproefd worden. Het parket heeft zich maendag namiddag in de Violettcslracl te Brussel begeven, waer een kinder moord was gepleogd. Eene meid had haer pasgeboren kind versmacht en met eenige doeken omwouden in eene kleerkas" gelegd, waer hetlykjedoor haren mees ter gevonden werd. Dc aengebouden voerman Fcnix van Brussel, heeft zooals hy bekend had, de plaets aengeduid waer hy de gestolen voorwerpen verborgen had. Men heeft dezelve niet alleen ongeschonden, maer zelfs merke- lyk vergrool terug gevonden. Deze vermeerdering spruit hieruit voort, dat de verzenders, waeronder zich Brusselsche wisselagenlen bevinden, voor eenige franken op de verzendingskosten te besparen, hunne verklaringen verre onder de wezenlyke weerde van den inhoud der verzonden pakken gedaen hadden. Men oordeele over hunne vreugde toen zy woens dag vernamen dat de weerden teruggevonden waren. Zy hebben gezworen voortaen de wezenlyke waerde hunne verzendingen te verklaren, Blyft te zien of zy dien eed lang zullen getrouw blyven. Wy ontvangen een telegram uit Londen, waerin gemeld wordt dat dc lieer De Grool', gezegd de vlie gende manin die stad verongelukt is. Over de zaek der vcrvalschle obligaliën van de stad Brussel, vernemen wy nog het volgende: M.Thi- bault, tafelhouder.te Parys, by wien dc genaemden Haenen en Do Kergos hunne eetmalen namen, deze laetsle niet meer ziende terugkomen begaf zich naer het kommissariaet met eenen rol papieren welke De Kergos hem had toevertrouwd met verzoek er zich niet van te ontmaken, wat er ook gebeuren mogt. Deze rol was samengesteld uit valsche titels: 45 obli- gatiën van de Fransche Spoorvvegmaclschappy; eene obligatie der koolmyn van het departement Saóne-et- Rhune; twee cerlifikaten van de smeltery van Cnroule: eene obligatie „van 250 fr. van don Carlos, uitbetael- baer aen 2,000 fr. wanneer de pretendent op den troon van Spanje zou zyn; twee akliën der dc parte- menteele spoorwegen; eene aktievan den vertakkings spoorweg en eindelyk, eene obligatie van den spoor wegvan St-Elienne naer St-Bonnel-le-Chaleau. Al deze titels, met zorg nagemaekt, waren gestempeld en van koepons voorzien. Vrouw Marcoux en zeven andere persoonen, be schuldigd van medepligligheid aen de juweelendief stallen, welke wy gemeld hebben, zyn verleden vry- dag morgen voor den onderzoeksregler te Doornik verschenen. Eene groote volksmenigte bevond zich voor het justitiepaleis. Vrouw Marcoux leefde van haren man gescheiden. Eene hniszoeking by dezen laetsle gedaen, heeft niets ten zynen laste aen het licht gebragt. Voor eenige dagen werd tegen den avond, in het bosch van Hainin (Charleroi) een woest en scherp ge fluit gehoord, hetwelk de gansche gemeente in op schudding bragt. De bewoners van het dorp snelden te samen en vroegen elkander angstig, wat dit vreemd soortig gerucht mogt te beteekenen hebben, 's Ande- rendaegs was het raedsel opgelost; een kind van Hainin, dat in het veld aen den boschkant wandelde, had eensklaps een overgroot serpent voor zich zien opryzen. Het kruipdier toonde zyne verschrikkelyke angeltong en was met digle en sterke schubben be dekt. Het kind was zoodanig verschrikt, dat het na een ontzetteden gil te hebben doen hooren.onbeweeg- baer en doodsbleek bleef staen. De moeder van het kind was op dien kreet toegesneld, maer het dier was verdwenen. Zou deze zonderlinge bezoekster eene ontsnapte uil eene menagerie zyn? Het is echter zeker, dal de grootste ongerustheid heerscht in den omtrek van Hainin. Jaerlyks treft men in de bosschcn der omstreken van Dinanl eene groote hoeveelheid adderslangen aen, doch nooit heeft men die kruipdieren in zoo groot ge tal als heden gezien. De kleine slangen verspreidden eenen schrik onder de boerinnen, die niet meer dur ven in de bosschcn gaen om voeder voor het vee te snyden. Ook kronkelt zich dit ongedierte rond de boo- mentwygen en klimt alzoo naer boven, waer liet in de nesten der vogels de eieren uitslurpt cn de jonge vogelen doodt. Het schynt, dat de zachte winter de oorzack is van de buitengewoone vermenigvuldiging dezer dieren. Te Londen heeft men beproefd, om byziende peerden door brilglazen te helpen. Dit schynt te luk ken; althans men verneemt, dal een oude schimmel er deftig met een bril rondwandeld. Rnnipen en Ongelukken. Dynsdag, ten 8 ure voormiddag, was te Zotte gem eenen brand uitgebersten, by den bareelwach ter van den yzeren weg. De vrouw was naer de markt gegaen en had hare twee kinderen alleen te huis ge lalen. Zy hadden met fosfoorstekskens gespeeld en het bed en de wieg in brand gestoken, waerdoor het jongste kind groote brandwonden heeft bekomen. Dank aen de geburen, is men den brand nog in tyds meester geworden. De schade wordt begroot op 300 fr. De meubelen waren alleen verzekerd. Te Leeuwergem (Gent) is in den nacht van 6 en 7 july een brand uitgebersten, waerdoor vier huizen de prooi der vlammen zyn geworden. Een der vier was verzekerd. De meubelen zyn door den brand ver nield. De oorzaek is nog onbekend. Donderdag avond, rond 7 1/2 ure, berstte in de Steenstraet, N° 33, te Brussel, een hevige «brand uit, die weldra eene dreigende houding aennam. Het brandende gebouw was een magazyn van korven en manden en deze voorwerpen, voedde het vuer zooda nig, dal men meerdan dry uren gewerkt heeft alvorens hetzelve te kunnen overwinnen. De schade is zeer aenzienlyk. Verleden woensdag had te Florenville (Aerlen) eene instorting plaets in de in opbouw zynde kerk. Twee werklieden werden door den val meegesleept en erg gewond van onder de puinen gehaeld. Dit is de derde mael dat een gedeelte van dit gebouw instort en- men hoopt met reden, dal er ditmael een onderzoek zal ingesleld worden tol ontdekking van dc oorzaek dezer ongelukken. Verleden dynsdag morgend had een vcrschrik- kelyk ongeluk plaets op den spoorweg, vyf mylen van Manchester (Engeland). De trein naderde dc statie van llcatow-Norris, do exen!riek was niet bchoorlyk gedraeil cn de trein liep op een acnlal waggons, die met kolen geladen waren. Verscheidene waggons werden door den schok,vcrbryzeld en 46 persoonen w'erden erg gewond. Vier dezer gewonden bevinden zich in een wanhopigen toestand. Een afgryselyk ongeluk heeft op 23 juny, plaets gehad in de kerk der herdoopers te Syracuse, in de Vereenigdc-Staten (Amerika.) Men gaf een koncert, waerop een avoudmael volgde, in dc schopl die deel maeklo van het kerkgebouw. Eensklaps stortte de vloer in en al de genoodigden vielen in de lagere ver dieping. Dertien personen verloren hierby het leven en de lyst der gekwetsten beslact meer dan dry vierde eener kolom van den New-York Heralddie meer dan twee honderd namen aenhaelt. .Verleden zaterdag nacht, kwam een genaemde Foulon, 50 jaer oud, en wonende in dc ruc Gaillard- mont, te Bergen, in dronken toestand thuis. Toen hy hellicht wilde ontsteken valleden zyne kleeron vuer; op den brandreuk kwamen de buren toegesneld; men droeg hem met brandwonden overdekt, naer het gast huis, waer hy een uer nadien overleed. 44 GEBOORTEN. MANNELYK 7 YROUWELYK 7 OVERLEDENEN. M. Maldrie,vr. Guns, kantw. 33 j., Molendriesch. M. Gillade, vr. Vernimmen, z. b. 29 j., woonende tö St-Jans-Molenbeeck. Vyf kinderen onder de 7 jaren. AELST, merkt van heden. fr. 33—00 it 38—00 Tarwe Mesteluin Rogge Geerst Haver Hoppe (4873) de 50 kil. Ituepzued de 100 kil. Lynzaed Itaepzaed-olie Lynzaed-olie Itaepzaedkoeken. Lynzaedkoeken. Aerdappelen (roode) per 100 kil. Boter per 3 kil. Eyers de 25 Vlas de 3 kil. Viggens het koppel Lynwaden ter merkt gebragt 31 - 28- -00 -50 -00 20—00 65—00 38—50 35—00 79—50 76- 40-00 7—48 5—19 0—00 23—00 29—00 00—00 39—50 37—00 00—00 76—50 21—00 30—00 44—00 8—09 2—09 0—00 40—00 54 verkocht 22 Te bekomen ten bureele dezes blads. Tafereelen door Lodewyk De Koninck. Prys: 2 franken. (EUVRE DES EGLISES PAUVRES A ALOST. L'exposition annuelle, d'Ornements destinés aux EglisesPauvresde la Belgique.sera ouverle au local de l'Ecole Gratuite des Dames de Marie, rue du Moulin, N° 29, depuis le Dimanche 5 Juil- let 1874, jusqu'au Dimanche suivant 12 Juillet, de 9 heures du matin h midi et de 2 heures jus- qu'ft 7 heures du soit'. l'Entrée est gratuite. Jaerlyksche Tentoonstelling, der Voorwerpen bestemd voor Arme Kerken, in het lokael der Kostelooze School der Damen van Maria, in de Molenstraet, N° 29, sedert den Zondag 5 July 1874, tot den volgenden Zondag 12 July, van 9 uren 's morgens tot den middag, en van 2 uren tot 7 uren des avonds. Zondag 12 Julij 1874, om 2 ure na middag, zal den alderluatsten KAMPSTRIJD plaats hebben voor de oereprijzen tusschen de groote partij van Aalst, cn de sterke partij van Hofstade. Deze luisterlijke feest zal door een schillerend muziekkorps verluistert worden. Eenen prach- tigen luchtbal zal, na de vijf eerste behaalde spelen, opgelaten worden. Eene rijkelijke tne- dalie onder de donderende weerklanken der Brabanconne, zal door den voorzitter over liet hoofd van minister De Latter uit erkentenis zijner bewezene diensten, gestoken worden. De versiering en decors van liet plein zal niet te desireeren laten. Een koddig en aangenaam bal populaire verlicht met Bengales vuur, zal deze buitengewoone feest sluiten. Honi soit qui mal y pense. De Geheimschrijver, Dc Voorzitter, M HOPPENS. ROEMRYKE EERZUCHT. CH. VAN MAEDEREN. Zeiden eens de Schythische afgezanten tot Alexander Ware uwe persoon zoo groot als uwe eerzucht, dan zoude de wereld u niet kunnen bevattenWy hebben nu in ons midden een' verovcracr, wiens eerzucht even grenzeloos is als die van Alexander. Wv hebben het oog op Professor Holloway, wiens begeerte om den m'cnschwel le docn, onverzadigd voor de tal- loozc genezingen, welke zyne inedicynen ten gevolge hebben gehad, nu bezig is, om aen de behandeling der ziekten in dit land eene andere wending te geven. Hy stelt zich ten doel om de verschillende kwalen, waormede dc mcnsch le worstelen heeft, le overwinnen te onderdrukken! Overal kunnen de zegeteekens van zyne bekwaemheid gevonden worden, want zyne middelen vermogen alles, en waer zy door drongen, zyn alle kwalen verdwenen voor hunnen invloed op de gezondheid. Hoogst wacrschynlyk bestaen er geen zestal nieuwsbladen, welke niet vry willig getuigenis afgelegd hebben van de wonder- lyke heilzaemheid van de Pillen en Zalf van Holloway. Tot nu toe is de byna algemeenc klagt, zelfs tegen de meest populaire geneesmiddelen geweest, dat zy niets meer zyn dan verzach tende middelen, die misschien tydelyk dc pyn verdry ven, maer die nimmer de bestanddeelen der ongesteldheden in het bloed materies morbibereiken. De Pillen van Holloway daaren tegen werken in 'tbyzondcr op de voornaeinsle aenlcidyig tot de ziekten cn dc vochten van het ligchacm waeruit zy voortko men. By uitwendige kwalen wordt de Zalf aen de Pillen toege voegd én de heilzame uitwerkselen daervan zyn zeker niet min der te bewonderen. Wy geven deze verzekeringen hoe stout zy ook schynen mogen op zeer vaste gronden. Wy hebben dc waerborgen er van in de toelating der faculteit, in dc bc- rigten van de beste geneeskundige lydschriftcn aen weerszyden van den Atlantische/» Occaen, in de openbaer gemaekte ver klaringen van duizende dankbare herstelden, en eindelyk, (naer onze inzigten voorzeker niet de geringste,) in onze eigene on dervinding en opmerkingen. Aen hem, door wiens grondig onderzoek en praktische be kwaemheid op het gebied der genees- of heelkundige weten schappen zulke onvcrgclykclyke geneesmiddelen zyn voortgc- bragt en door wiens bemoeijing, doortasting en onderneming zy in elke bewoonde streek tusschen den Evcnaer en de polen zyn verspreid, komt de hulde der woreld toe. Deze is hem ten deel gevallen. Overal schenen zyne reizen eene soort van triomftog- ten te zyn cn de hoogste Europcsche aristocratic was er trotsch op om by zyne vergaderingen tegenwoordig le zyn. Sunday Courier. HOLLOWAY'S ZALF EN PILLEN. Vrolyk cn Gezond. Dc ondervinding van duizenden zoowel binnen- als buitenlands, heeft ten volle de kracht bewézen, die déze heelcnde en zuive rende geneesmiddelen bezitten en het verdryven van allen huid uitslag, het herstellen van verzweringen en hot verligten van fitsels en abscessen. Deze verborgen kwalen beroovcn dikwyls het leven van alle genot, door den afkeer dien de lydcr heeft om zyne kwael bekend le maken. Holloway's Zalf voorkomt die gevreesde openbaermaking door binnen het bereik van eenieder dc eenvoudige aenwyzingen te stellen hoe zichzelvcn zonder eenig gevacr te genezen, en zonder noodzakelykheid zyne kwael aen iemand te ontdekken. De Zalf en Pillen genezen gelyker- wyzc zeere bccncn, schurftigen uitslag en die besmettingen welke uit het misbruik van kwikzilver en het gebruik van an dere schadelyke kruiden voorkomen. KAATSSPEL MET DEN DIKKEN BAL. Bij Leopold MEERT, herbergier in Roubaix, te Aalst, Molenstraatpoort, zijn van heden te winnen 5 SERVICEN, met partijen van vijl per soonen. De Conditiën zullen ter plaatse bekend ge maakt worden. OPENBARE VERKOOP1NG VAN aen de Statie, te Aelst. De Notaris J. De Schaepdryver, le Nieu- werkerken, daertoe in rechte benoemd, zal ten overstaen van den beer Vrederegter van bet kanton Aelst, met gewin van palmslagen open- baerlyk verkoopen: eenen sehoonen grooten Eigendom, zynde liet wel bekend Hotel Mille Colonnes, gestaen en gelegen le Aelst, in de Statiestraet, hebbende groote Kelderingen, schoone Salons en verschelde Bovenkamers, verdeelt in twee koopen, te weten Eerste loop. Hel Gebouw, met Erve en Hof, palende van d'eene zyde aen den heer Airné Van der Smissen-Meersschaut, en van d'andere zyde aen den volgenden koop en van vooren aen de Statiestraet. Tweede koop. Het gebouw, met Erve en Hof, palende van d'eene zyde aen voorgaende eerste koop en van d'andere zyde aen het Huis van den heer Leopold Doutreligne en van vooren aen de Statiestraet. Het boven gemeld Hotel is laest gehouden geweest door wylen Dame weduwe Scha/feneers en is ter beschikking van den kooper eene maend na de verkooping. ZITDAGEN Instel Zaterdag 25 July ,q7,(. Verblyl Zatebdag 8 Augusty Telkens om 4 uren naer middag, ter voor melde Hötel Mille Colonnes, Statiestraet, te Aelst. Genoemden Notaris Dp Schaepdryver, zal op Dynsdag t l Adgusty 1874 en des noods den volgenden dag, om 8 uren voormiddag, openbaerlyk verkoopenalle de MobilaireVoor- werpen enWynen zich bevindehde in liet voor meld Hötel, alles breeder beschreven by plak brieven.

De Gazet van Aalst | 1874 | | pagina 2