Kaelsspcl Esplanadeplein. Zy gaf o millioen aen den minister om aen- staende jaer een gedeelte der reserve te mobi- liseeren, omdatzy aen de wereld wil toonen, dat terwyl Frankryk, toen bet den oorlog met Duitscliland begon, slechts een leger van 400,000 man en een reserve van 200,000 man had, het nu een leger van 400,000 en een re serve van een millioen bezit. Doch 500,000 man der reserve hebben tot nu toe noch wapens noch uniformen en zyn nooit in dienst geweest. Aenstaende jaer zulle» er 250,000 man gemobiliseerd worden. Niet voor 't assisenhof van 't departement der Maritieme Alpen, maerwel voorde korrek- tionneele regtbank van Grasse, zal de zaek der ontsnapping van Bazaine opgeroepen worden. De dagvaerding luidt, 14 september, ten 8 ure 's morgends. De verdachten zyn ten getalle van 8: MM. Alvarez de Ruil, kolonel Villette, Doineau.Mar- chi, een opperwachter, twee hulpwachters en de dienstbode van maerschalk Bazaine. Het bof zal voorgezeten .worden door M. Cava lier. M. Tappiezal hetambtvanopenbaer minis terie vervullen. Mr. Lachaud is gelast met de verdediging van kolonel Villette. De andere verdedigers zyn nog niet gekend. Uit Niza wordt geschreven aen het Journal des Débats: Er zyn ons nieuwe inlichtingen meegedeeld nopens het proces der handlangers in de ont snapping van maerschalk Bazaine, met betrek king tot het onderzoek. Onder andere belangryke feiten, dient hetver- hael van het oogenblik der ontsnapping opge merkt te worden. Zy werd ten 10 ure beproefd en uitgevoerd. Maerschalk Bazaine en kolonel Villette moeten bedekt uit het vertrek ontsnapt zyn en onbemerkt de plaels bereikt hebben, waer het neerdalen gemakkelyk was. De hoogte boven zee was nagenoeg 20 meters, maer half- wege is eene vlakte waer de vluchteling kon uitrusten van de vermoeiende neerdaling. Het onderzoek neemt de koord aen, waer- over zooveel gesproken is, en welke door de kolonel moet vastgehouden zyn, terwyl de vluchteling neêrdaclde. Zoodra deze in de boot zat moet gene spoedig zyn teruggekeerd, zoodat de deur alleen gesloten werd achter den rug- van den medepliglige, toen de veroordeelde reeds ver weg was. Des anderendaegs 's morgends werd de deur geopend en kolonel Villette vertrok, met de aenbeveling den maerschalk niet te wekken, die volgens zyn zeggen, zeer vermoeid was. Waerom, vraegt hierop de briefschryver, is kolonel Villette zoo onvoorzigtig geweest, toen hy gelukkig uit bel fort ontsnapt was, den weg in te slaen naer Marseille, in plaets van de ita- liaensche grenzen op te zoeken, waer hy voor elke vervolging bevryd was Om de neerdaling stoffelyk mogelyk te maken moeten er twee persoonen de koord vastgehou den hebben, terwyl een derde verder af dezelve liet slippen. De proefneming heeft bewezen hoe gemakke lyk de neerdaling is, wanneer er eenige voor zorgen genomen worden. DU1TSCHLAND. Niet alleen in Frankryk en DuitscWand staen de versterkingswerken aen het dagorde, ook Denemark bespreekt ernstig de kwestie om Kopenhagen met gedetacheerde forten te ver dedigen. Langs eene andere zyde heeft de oos ten ryksch-hoiigaersohe minister van oorlog be sloten Krakau te versterken, want de Czas ver zekert, dat die stad volgens een nieuw stelsel zal verdedigd worden, door gedetacheerde for ten gelyk die van Parys. De Dziennik Polski beweert zelfs, dat er twee forten zullen opge- rigt worden ten noorden, op de hoogten Lysa- goro en Postemak, die de geheele stad en den omtrek beheerschen, waerna er tot voltooiing der andere forten zou overgegaen worden. Kra kau wordt aenzien als de sleutel van Galicië, langs de zyde van Rusland. ZONDAG 13 SEPTEMBER om 3 uren namiddag, spe len de pariyen Papignies tegen Gosselies. MAENDAG 14 SEPTEMBER om 3 uren namiddag, spelen de parlycn Brussel (koninklyke maetschappy) tegen Ercmbodegem. Hel is in de vórpliglende zitting, welke in de maend October, voor de gemeenteraden moet plaets hebben,dal de loting moet geschieden om de helft der leden aen te duiden, wier mandaol op 31 december 1875 eindigt en voor wier vervanging de kiezingen in de maend October van hetzelfde jaer moeten plaets hebben. De burgemeesters moeten aen die aenduiding niet onderworpen worden, hun mandaet als raedsheer en burgemeester eindigt maer den 31 december 1878. De hop die voortdurend opslact, lael nog geene daling in prys voorzien, en daerom zullen de brouwe ryen ook neerstig moeten bewaekt worden, welke dezelve vervangen door zelfstandigheden, die behalve het bedrog, waertoezy aenleiding geven, zeer scha- delyk zyn voor de openbare gezondheid. Het departement van openbare werken ontvangt soms klachten, dat de eigenaers van koopwaren en voorwerpen, langs den Stadsspoorweg vervoerd,deze in hunne kelders, op hunnen zolder of in hunne hui zen willen doen brengen. Het bestuer denkt hel dus noodig te herinneren, dat het slechts verpligt is gemelde koopwaren of voor werpen te bestellen voor deft dorpel van het huis,dat op 't adres der voorwerpen of op de bygaende schrif ten aengeduid is. Hel is eveneens voor'den dorpel van het huis van den verzender, dat de voorwerpen zich moeten bevin den, die door den aennemer van den vervoerdienst van den Stadsspoorweg moeten afgehaeld worden. Het departement van openbare werken, heeft van den belgischen konsul te Lima, eene mededee- ling ontvangen waeruil blykt, dat de guano-depols te Peru, eene hoQveelhei.l van 10,921,317 engclsche tonnen dezer meststof bevatten. De belanghebbende kunnen van het dokument in kwestie, kennis nemen inde bureelen van het handelsbestuer en in die der konsulalen. De koning heeft zaterdag, ten 2 t/a ure namid dag, de hertog van Teluan, gemolmagligd minister van Spanje, in byzonder verhoor ontvangen, die hem zyne geloofsbrieven heeft overhandigd. De toevloed der vreemdelingen naer Brussel neemt tegenwoordig eeno fabelachtige verhouding aen; nooit zag men er aldaer zooveel, en al de hotels en logementen zyn ook letterlyk opgekropt, zoowel in de voorsteden als binnen den kring der stad. Zondag heeft men te Ukkel (Brussel) nog eens het spreekwoord kunnen loepassen, dat zegt: Er is een god voor de dronkaerds. De omnibus van den tramway kwam in volle vaert aenryden, terwyl een dronken man op de riggels lag te slapen, liet peerd schopte met zynen voet den slaper uil 't spoor, die hierdoor eene erge wonde aen het hoofd bekwam, doch zonder dien stamp van het peerd, zouden hem de wielen van het zware rytüig onvermydelvk over het lyf gegaen zyn. Stoutmoedige dieven hebben dezer dagen de geldkas der statie van Groenendael (Brussel) gestolen. Zy hebben de kas, die by middel van schroeven aen den vloer was gehecht, losgemaekl, haer dry kwart ucr8 verre in het veld gedragen, ze vcrbryzeld en op hun gemak leeggeroofd. Zondag morgend is gedurende de hoogmis, te Hansbeke (Gent), op een kasteel, en terwyl de dienst boden en de meesters naer de kerk waren, een dief stal gepleegd ten nadeelo van ccncn knecht. De dief is in de slaepplacts van den knecht gedrongen, en heeft er eene som van 400 fr. gestolen. De gondarmen zyn ter plaets geweest, maer de dief is nög niei aen- gehouden. De vlas- en lynwaedmarkl van Gent was'gisteren weinig bclangryk; de vragen waren kalm; de pryzen zwak. Er waren geene geweefsels om ie biceken; er zyn eenige zaken in lynwaed godaen, die moeten die nen tolde kleuring en lot het maken van zeilen. In den nacht van 7 september is te Fosses Namen in hel Hotel des Quatrc Dras, te een stoute diefstal gepleegd. Men had de deur van het voorhof van een nevenslaendc huis opengebroken, en aldaer eene lad der gchaeld waermcó de dieven langs een bovenven ster in hel hotel drongen. Daerna daelden zy langs den trap, tot in de benedenverdieping, waer zy al het geld uit de kassen roofden. Niemand had iets gehoord, alhoewel de dieven door de kamer waren gegaen, waerin de hotelhouder en zyne vrouw sliepen. Men 'noopt dal de gendarmerie van Fosses weldra op het spoor dezer stoutmoedige boosdoeners zal komen. Een aennemer is gem'agtigd, ten titel van proef neming, eene nieuwsoorlige kasseiing te doén, napie- lyk mot ruw yzer. De Avroykaei te Luik zal hel eerst met dit plaveisel belegd worden. Men maekl vooreerst eene bedding in metselmerk, waerop men eene laeg asphalt giel en hierin brengt men de yzqren kasseien aen, die eene dikte hebben van vier centimeters. Deze kasseiing kan zeer goed zyn, maer zy zal ook lamelyk duer kosten! Men verzekert dat dynsdag avond, M. en Mev. Bazaine, in de statie der Guillemins (Luik), op ecnen trein die naer Duitscliland vertrok, zyn geslapt. De New- York Herald, de uitslagen bepalende van den tegenvvoordigen oogst, zegt dat, over 't alge meen, de opbrengst van al de vruchten, tabak uitge zonderd, de middelmaet der tien laelsle jaren zal overtrelTen, welke jaren van overvloed gevveest zyn voor het fruit, de worlclvruchlen, granen, katoen, ryst en suiker. Men schal dal Californiö alleen omtrent 20 millioen schepels (6,660,000 hectoliters) graen zal kunnen uitvoeren en dat een dergelyk oveïschot in Minnesota beslaet. De bclangryksle en de kostbaerste graensoort der Vercenigde-Staien is hel ludiaensch koren, waer,van de middelbare opbrengst beloopt lol 800,000 schepels, geschal op eene vvSièrde van 4,000,000 dollars. De teelt der voedende granen wordt als zoo voor- deelig beschouwd, dal men tegenwoordig liet koorn in groote hoeveelheid zaeit.by voorkeur op het katoen. Dit sehynt echter niet te schaden aen het vooruitzicht van een vollen oogst van dit jaetste voortbrengsel, dacr men verwacht, dat den -kaloenoogsl den voor gaenden in hoeveelheid, hoedanigheid en vvaerde zal overtreffen. De ryst is insgclvks wel gelukt in de planteryen van hel zuiden. Maer er zal een tekort zyn aen tabak, aeugezien de teelt van die plant zeer ver minderd is. The illuminated Quadruple Constellation van Amerika is zekór een der reusachtigslc bladen, welke ooit bestonden. Mr George Roberts, de uitgever en hoofdredakteur, had een geïllustreerd blad, the Con stellation, dat hy uitgaf, by gebrek aen abonncnlen zien te niet gaen. Maer als man van geest, die den smaek zyner landslieden voor het wonderlyke en vreemde kende, besloot hy, zyn blad vierméel groeier te maken en by den lilel het woord quadruple te voe gen hy slaegde. De Quadruple Constellation heeft eene afmeting van 3 meiers op 3 meters en 10 centimeters. Het heelt vier bladzyden die ieder op zich zelf grootcr zyn dan een geheel Handelsblad, en de titel zou nauwclyks geplaelst kunnen worden op eene geheele bladzyde van een onzer grootste dagbladen. Zooals by alle groole bladen het geval is, vindt men de gravures op de buitenzyde van het blad, ten getalle van twintig lot dertig en velen ter grootte van eene dubbele bladzyde van de Belgische Illustratie. De bin- nenzyde van het blad heelt vier bladzyden tekst, iedere bladzyde dertien kolommen, iedere kolom 673 regels van vyltig letters, zoodat het blad ongeveer 40,000 regels beslaet, de gravures medebegrepen. Het papier is zeer wil en goed gelymd. Aen de bin- nenzydc heeft men, overal waer de vouwen 't papier zouden kunnen breken, wilto linnen banden aenge- bragt. Volgens den uitgeverwcegtde riem papieronge- veer 150 kil.zoodal elk vel nagenoeg 300 gram weegt. De oplage verandert van 23,000 tot 30,000 en klimt enkele malen zelfs lof 40,000 exemplaren op. De'prys per nummer is2shillings (f 1,20). De tekst is ongeveer gelyk aen die van alle geïlluslreerdo bladen, behalve dal het ook aenkondigingen beval, die dikwyls op de meest zonderlinge wyze ingerigt zyn, om de aendacht der lezers te trekken. Dit reusachtige blad verschynt slechts eens per jaer, en bevat een verslag der merkvveerdigsle ge beurtenissen, welke in den loop van het jaer op de verschillende punten van den aerdbol zyn voorge vallen. Kcrkelyk Mleuw». M. Drubbel, liccnliaet in de letterkunde, is profes sor benoemd van de Syntaxis by het College van Ronse. M. Meunier en M. Claus van 't Seminarie zyn surveil lant benoemd, de eerste in het College van Dender- monde en de tweede in Sl-Jozef te St-Nikolaes. De eerw.heer Vital-Jozef Van Cauwelaert,onder pastoor te Appelterre, is aldaer op 7 september god vruchtig overleden, in den vroegen ouderdom van 31 jaren. De bedevaert van dynsdag naer 0. L. Vrouw van Zeven Weeën, te Lede, had eene ontelbare menigte uitgelokt, welke Mgr. de Bisschop van Gent, getuige van het voorbytrekken des godsdiensligen stoets, op niet minder dan 40,000 persoonen schatte, in zyn te legram aen kardinael Antonelli gezonden. De omgang der VII Statiën heeft van 1 ï/a tot 5 ure geduerd. Het voorbytrekken alleen der bedevaerders duerde meer dan 2 ure. In het lerugkeeren des stoets, heelt Mgr. de bis schop op de groote plaets te Lede, eene zielroerende aenspraek lot de menigte gerigl. De schoone dag is gesloten geworden met de Bene dictie van het Allerheiligste Sacrament. Overal heersehle er orde, en godsvrucht. Ilmnpen en Ongelukken. Donderdag laetst in den namiddag heeft men alhier aen het Sas hel lyk opgevischt van Adolf Potte, boom- snoeijer, oud 45 jaren. Volgens de verklaring zyner vrouw gaf Potte soms teekens van krankzinnigheid. Theophiel Vermeercn, treinwachter, die den 2 dezer maend in dc spoorwegstalie .van Sottegem het reglcrbecn werd afgereden, is deze week over leden. Dynsdag had er in de Luxemburgsche statie te Brussel een ongeval plaets. Er moest een rytuig aen eenen trein worden gehecht; doch de machinist hield niet by tyds dc werking van den stoom in, zoodat de trein met volle kracht tegen den waggon bonsde. Het rytuig werd erg beschadigd en verscheidene personen, die reeds plaets in den trein hadden genomen, wer den ligt gekneusd. Woensdag rond 4 ure namiddag, heefteen zwaer onweer over de gemeente Zomergem (Gent) gewoed. Do bliksem heeft by M. J. B. Devlieger, wyk Bcke, dry koornmyten vernield; men schat het verlies op ongeveer 2000 lr. Alle ongeluk gaet doorgaens met een geluk gepaerd. By liet naderen van het onweer, was de zoon Devlieger op eene der mylcngeklommen, om deze met een zeil te dekken, toen de bliksem juist den koornhoop trof; de jonge Devlieger werd van de myl geworpen lot op oenen afstand van minstens 15 meters; gelukkig bekwam hy geen leed. Debewoone'rs van gemelde wyk Beke, hebben met veel moeite, de gebouwen voor het vuer kunnen behouden. Den 5 dezer, rond 1 uer namiddag, werd dc 13 jarige E. Timmerman, woonende in de Ezelstract te Brugge, voor zyne wooning, door een peerd omver geworpen, hetwelk aen eenen tilbury gespannen was, die naer buiten reed. De wielen rolden hem over hel Ivf. De jongen was inwendig gekwetst en ontving de eerste zorgen in zyne wooning, door doktor T'Scha- kert, alwaer hy des anderendaegs aen hel voorval be zweek. Verleden woensdag, ter gelegenheid der kermis te Molenbeerse! uMaeseyek hebben eenige jonge lie den aldaer twist gekregen en zyn daerop handgemeen geworden. De genaemde A. Hermans nog geene 20 jaren oud, bekwam hierby van -zyr.M" tegenslr- - een messteek in de zyde, waeraen hy verlc' derdag overleden is. De dader is op het -bolland grondgebied gevlugl en het geregtvan Tongeren b< zich nog denzelfden dag ter plaeiso bcgt en, om net geval te onderzoeken. Een verschrikkclyk ongeluk heeft de. gem.,. Oreq, naby Doornik in verslagenheid gedompeld. Men weel dat het op den builen dc gewoonte is van al de vuiligheid van den stal in eenen put laten byecn te komen. Maendag namiddag wilde zoon Cyprien Crom- bez overgacn lol het zuivermaken van een dier putten, doch nauvvelyks had hy eenige slappen op den ladder gezel om naer beneden te gaen of de slechte dampen, die naer boven kwamen grepen hem by de-keel en hy viel van de trappen in de vuiligheid. De vader getuige van dit ongeval aen zynen zoon overgekomen en denkende dal het slechts bet gevolg was van eenen onvoorzichtigen stap, snelde hem ter hulp, doch viel op zyne beurt versmacht in den kuil. De geburen snelden toe om de slagtoffers te redden; doch alles bleef vruchteloos; men liaelde slechts twee lyken te voorschyn. Verleden zondag heeft het parket van Luik zich naer Beyse-llensay begeven, alwaer eenen moord was gepleegd op eenen mynwerker, Fr. Chrislopho ge naamd, en van ilaliaensehen oorsprong. Twee Duil- schers zyn acngehouden, onder beschuldiging die misdaed gepleegd te hebben. Een hevige brand heeft in den nacht van maen dag lol dynsdag te Amsterdam (Holland) gewoed. Wy lezen daerover in hel Arnsterdamsch Handelsblad Dryhonderd en twintig persoonen, voor verreweg het grootste deel hoofden van huisgezinnen, zyn broodelöos. De Amsterdamsche stoomsuiker-raftineerdery, in de Groole Bickerslract, is in den afgeloopen nacht de prooi der vlammen geworden, en nog op het oogen blik, dat dit onder de oogen onzer lezers komt woeden de vlammen voort, in dc uitgestrekte puinhoopen van het eens zoo reusachtige gebouw en stroomt de gloeiende suikervloed als lava langs de verkoolde muren. liet was ongeveer half twee, (het juiste uer is ons niet bekend geworden daer de opgaven zeer tegehstrydig waren) toen in een der bcnedenzolders van de fabriek, die in volle werking was, de brand uitberste, niet met eene kleine vlam of met verrader- lyke rookkolommen, maer dadelyk in volle gloed en met leugellooze woede. Minder dan tien minuten waren noodighoe ongelooflykhetook klinken moge om hel groote en hooge gebouw in laeie vlam te zetten, zoodat, toen de brandweer aenrukte, en dat wel dadelyk in grooten getalle, het ten duidelykste bleek, dat hier niets te doen was dan de aenpalende gebouwen tegen het vuer te behoeden. De fahriek was verloren. De kommandanl van de brandweer maekte gebruik van de hem in de verordening verleende bevoegdheid, tot het aenwerven van vrywilligers, en deed, daer de observatieposten niet geheel van mate rieel konden beroofd worden, de ter zyner beschikking staende oude spuiten aenbrengen, die door vrywilli gers werden bediend. Twee stoomspuiten werkten spoedig, en later kwam de stoomspuit der marine, met hel daerby behoorend personeel, gehoor geven •aen het verzoek om meer hulp. Hoewel er weinig wind was, werd te regt gevreesd, dal de brand in de smalle Groote Bickerslraet zou overslaen. Dit is gelukkig niet geschied, dank aen de ievcrige pompiers, die de hitte en het gevaer der vallende gevelslukken trotserende, moedig op hun post bleven en de bedreigde huizen nat hielden. Zoo groot was dc hitte, dal het water, hetwelk tegen die gebouwen werd geworpen, vooreen deel verdampte. Naesl de rafïineerdery, aen den kant van het Bic- kerseiland, is het kantoor voor dagelyksche bezighe den (het hoofdkantoor is op de Bloemgracht). Het eerst genoemde stond in brand en daernaest bevinden zich een aental houten huisjes, waeronder het voorgedeelte van de bergplaets Westerdok van hel Wilhoeden Veem. In deze bergplaets liggen, naer men zegt, 17,000 balen katoen. Nu was er natuerlyk groot belang by, om het vuer lot dit houten huisje en al hetgeen daerachter ligt te beperken. Dit gelukte niet dan met veel inspanning. In het achtergedeelte werden muren omvergehaeld, de bergplaets van het katoen werd nat gehouden, en de vlam in het huisje, zooveel dit mogelyk was, uil- gespolen. Onze verslaggever was hooggeluige van de uiterst praktische, schynbaer gemakkelyke, hoewel gevaervolle wyze, waerop de voortgang der vlammen daer werd gestuit. Moeilyker was het behouden van de gebouwen, hoofdzakelyk loodsen,op den kant van het Westerdok: Op de werf van de fabriek, by dc steenkolenbergplaet- seu, stonden, naer gissing, wel twintig handspuiten, om, terwyl de stoomspuiten aen den anderen kant dienst deden, redding te brengen.De kommandant had hier in 't byzonder het toezicht over hel algemeen be heer der blussching. Menigmael moesten de dappere spuiters die op de daken der loodsen stonden, terug- wyken, menigmael moesten zy voor de noodzakelyk- heid deinzen, maer toen na hel dempen der vlammen aen de zyde van 't Biekersplein, de stoomspuiten hier dienst konden vcrleenen, was men er weldra in ge- slaegd, verder voortdringen van hel woedende element ook hier te beletten. Van hot blusschen der fabriek of vandegroote neven gebouwen was geene spraek, men kon er niet aer denken. Wat gedaen kon worden, werd gedajen, er. wanneer wy hier de brandweer loffelyk vermelden, dan mogen wy de vrywilligers en het korps der ma rine niet"vergeten, die alleen met vereende krachten, zonder rumoer of onnoodig geweld, de brandweer dapper ter zyde hebben geslaen. Langs den spoorweg van Boston naer Montreal (Engeland) is een expreslrein in eene rivier gestort op eenen afstand van eenige mylen, ten noorden van Richfield, in den stael Vermont. Zes reizigers verloren hierby hel leven en twintig anderen bekwamen mir of meer ernstige wonden. Dit verschrikkelyk ongeluk werd veroorzaekt door de onoplettendheid der bedienden gelast met het geven der seinen. Deze hadden eenvoudig weg vergeten den aenkomenden trein ach te kondigen dal de brug over de rivier, daegs te voren, door eene onverwachte aengroeiing van het water, was weggespoeld. Langs de spoorweglyn van Soissons (Frankryk) hoerschte zondag een overgroote schrik, veroorzaekt door hel volgende ongeval Terwyl in de statie van Soissons, de vuerstoker en de machinist eener lokomotief een weinig rust namen, was een werkman gelast mei het vuer te onderhou den, doch men had hem uitdrukkelyk verboden do hand aen hel machien te steken. De man, ziende dat er water ontbrak, overtrad het verbod en in plaets van den stoker of den machinjst te gaen roepen, zette hy de lokomotief in beweging en stuerde ze naer de pomp. Hy had echter te goed gedacht van zyne kennis en zag weldra dat hy niet in staet was te sloppen. Een der hefboomen'van h- machien dat niet ingehouden was, manoeuvreerde volle kracht, trof den onvoorzichtigen w^Uonac wierp hem ter aerde. Nu vertrok -(for TfHfömolief, zonder geleider, n ee:;£" snelheid van 60 kilometers per uer, in de rich- mg van Reimt Lu hel verschrikkelykste was dat zy op dezelfde raiK bevond als de trein die omtrent 'i< o Reims vertrekken moest. Aenstomi.^ ^.u.eerde men naer al de statieoversten en de trein van Reims werd opgehouden. Onderlusschcn stoomde de lokomotief in volle snel heid destalie van Siry-Sermoise voorby en kwam aen te Braisnc, waer de statieoverste gelukkig maetregels genomen had om ze tegen te houden. Men had hel exenlriek gewisseld,om de lokomotief op een afleidingsspoor te brengen;, waer zy op eene acrdhoogle moest botsen. Men had zakken met aerde gevuld op de rails geworpen om de ontriggeling te veroorzaken en aldus don schok te verzachten. All ging zooals men hel voorzien had, en de lokomotief kwam in eene verschrikkclyke snelle vaert zich teg- t de opgeworpen hinderpalen verbryzelen. Het bestuer van het bureel Veritas kondigt de lyst af der zeerampen die gedurende de maend juiy 1874,. ter zyner kennis zyn gebragt. 100 zeilschepen", te weten: 4Jengclsche, 16 fransche, 10 amerikac sche, 8 duitsche, 4 hollandsche, 4 italiaenschc. grieksche,2 noorweegsche, 2 zweedsche en 1 ooste- ryksche. In dit getal zyn 16 vaertuigen begrepen die- men by gebrek aen tydingen, denkt totael te zyn vergaen. Er vergingen 16 stoombooten, te wcle 10 engclsche, 4 amerikaensche, ljransche en 1 port gccschc. HOPPEMARKTEN. AELST, 12 sept. Heden zyn ter markt gebragt 50 balen hop die verkocht werden aen 150 tot 160 ir. gewas van 1874. De hop van 1873 wierd verhandeld aen den prys van 127 tot 130 fr. ANTWERPEN, 5 sept. Dit artikel is wederom melyk kalm geweest op onze markt gedurende de eei ste helft dezer week, geene enkele zaek is er atgedae de verkoopers verminderden alsdan hunne vraegpi zen, en diensvolgens boden er zich dezer laetste dag- eenige koopers aen; cr konden aldus ongeveer 200 balen nieuwe hop afgedaen worden op levering in oct.-nov. aeuslacnde, in de pryzen van fr. 155 a 160 voor Aelstersche en fr. 150 a *155 voor Popering dorp. P0PER1NGHE, 4 sept. Er heerschte deze week eene groote kalmte in dit artikel. De vraeg was taim lyk zwak en de omzettingen waren zeer beperkt; er zyn eenige loten verkocht aen 160 a 165 Ir. per 50 kd DIJON (Bourgogne), 1 sept. De ryzingduerlvoori men belaeld 200 en 210 Ir. per 50 kilo en de planters willen aen dezen prys niet meer verkropen. Atéüfrttf teert de hop van 1871 aen 55 fr.; degene van 1872 aen 65 Ir. en die van 1873 aen 130 fr. BOUSIES, 5 sept. De hop is sedert tien dagen verbeterd. Men mag zeggen dat wy eenen goeden halven oogst zullen hebben. De kwaliteit zal uitzo^ derlyk zyn. De plukking in hel algemeen zal aenstae den dynsdag beginnen. Men heeft verkocht 12,000 kilog. hop oogst van 1874, aen den prys van 150 fr. per 50 kilo. BISCHW1LLER (Elzas), 2 sept. De toestand der markt is nieWveranderd; voor hop van 1873, betaeLo men fr. 120 tot 130 fr. per 50 kilo; overjaersche l kwam 30 a 35 fr. TETTNANG, 2 sept. De plukking is over het al gemeen voor de helft geëindigd. De koopwaer werd spoedig geplukt, gedroogd en verkocht aen hoogeie pryzen. Kleine partyen zyn afgedaen aen 140 en 150 g:. NINOVE, 8 sept. De plukking is begonnen. Alles beloofde eene schoone kwaliteit, zonder het onweer van laetslleden donderdag, hetwelk groole verwoes tingen in onze hoplandcn heeft aengerigt. Men kan schade door den wind veroorzaekt, op i/s berekenen men belaeld de nieuwe hop fr. 150 a 160 per 50 kil. LONDEN, 7 sept. Er waren ter markt van lied; 1500 pochetten nieuwe hop, grootcndeelsvan mindere kwaliteit; de verkoop was langzaem en de pryz onregelmatig; de hop van 1873 was meer aenget den, doch werd weinig gevraegd, niettegenstaen-ie eene daling van 20 a 30s. door de houders toegestaen. W AT GEHEEL DE WERELD VERLANGT, EN WAT DE MEE TEN KUNNEN ERLANGEN. De meesten onzer verlangen zich in de wereld te vertoonen en te schitteren; wy wenschen ons zeer hoog te verheffen bov«m den stand waerin wy geboren zyn. en onderscheidingen en rykdommen te verwerven; maer weinigen kennen het middel om daertoe te geraken. Men rekent, dat de helft van het me schelyk ras het tooneel der wereld verlaet in eenen stand be neden dien, welken het had toen het er op kwam. Maer er zyn menschen, die zich met ziel en ligchacm op eenen onbekenden weg begeven; de oogen van een ieder op

De Gazet van Aalst | 1874 | | pagina 2