Kaelsspel Esplanadeplein. Kaelsspel Holslade, Weinig tyd daerna trad liy in het huwelyk niet Mej. Louiza von Prill witz, die eenigen tyd na dit huwelyk overleed. Dry jacr later, in 1857, huwde M.von Arnim,eene zyner bloedverwanten de gravin Sophie Adelaide von Arnim Boytzen- burg. Een hevel van het kabinet van 28 july 1870, verleende aen M. von Arnim den titel van graef, en hy begaf zich, als buitengewoon afge zant by den H. Stoel, naer Rome. Van Rome werd hy naer Parys gezonden en daer hy beschuldigd werd van zich gunstig te toonen aen eene monarchieke herstelling in Frankryk, werd hy teruggeroepen door M. von Rismark, die voor reden opgaf, dat M. von Arnim zyne politiek dwarsboomde. Hy verliet Parys om zich af te zonderen in een zyner dry landgoederen, welke hemeenjaerlyks inkomen van acht tot tien millioen opbrengen. Graef von Arnim is niet overgebragt naer het gezondheidsgesligt Schonenberg, naby Berlyn, zooals door eene depeche is meege deeld; maer wel naer het gasthuis der Liefda digheid, waer hy onder de'bewaking van twee policie-agenten geplaetst is. Met duitsch gouvernement heeft door een dekreet de bewaking geregeld van den ver- maerden toren Julius te Spandau, in welken 60 millioen thaler gemunt goud van deoorlogs- schatkist weggesloten zyn. De byzonderste wa ker draegt den titel van kurator, staet regt- strteeks onder de bevelen van M. von Bismark, en gebiedt zelf over twee ondergeschikte .wa kers. Üm de kelders te bereiken, waerin die voorracd goud bewaerd wordt, moet men door dry deuren gaen, waervan ieder van twee verschillende sloten voorzien is. De plaetskom- mandant van Spandau is verantwoordelykvoor de militaire bewaking van den toren. FRANKHYK. Ziehier in welke woorden het Journal officiel de terugroeping van den Orénoque meêdeeld: De Orénoque is naer Toulon teruggeroepen. Dit vaertuig, dat sedert de maend augusly 1870, te Civita-Vecchia voor anker lag, had voor zending zich ter beschikking van Z. H. den Paus te houden, voor het geval wanneer deze, strydig met het verlangen van Frankryk, Italië zou willen verlaten. Het vertrek van den Orénoque brcngtgeene hoegenaemde verandering in de gevoelens van opofferingen en genegenheid van Frankryk^te- genover Z. 11. Pi us IX. Er is een ander vaertuig ter beschikking van den II. Vader gesteld, hetwelk met die be stemming in eene der fransche havens van de Middellandsche Zee gehouden wordt, waer het ten allen tyde zal bereid zyn, te beantwoorden aen den oproep van den pauselyken Souvcrein. Deze nieuwe maetregels, waervan de vrye toepassing geene moeilykheden zoukunnenont moeten, zyn ter kennis van Z.H.gebragt, welke geweerdigde dezelve met vertrouwen te aen- veerden. De Kleberaengewezen tot een byzondere zending, heeft bevel ontvangen, de haven van Toulon te verlaten en naer Korsika te vertrek ken. De hertog van Aumale en de prins van Joinvillc hebben, naer la Patrie berigt, inder- tyd by den heer Thiers slappen gedaen, ten einde verlof te krygen om het stoffelyk over schot van Lodewyk Philips naer Frankryk te mogen overbrengen. De val van den oudpresi dent deed die pogingen mislukken. Thans be ginnen genoemde prinsen opnieuw stappen te doen by Mac-Ma bon/ Op de bedenkingen die men tegen dit plan heelt ingebragt, geven zy ten antwoord, dat de zaek slechts in tegen woordigheid van zeer innige vrienden plaets grypeu en derhalve geene aenleiding tot eene politieke betooging geven zou. Volgens berigten, langs onderscheidene zyden -ingewonnen, zouden te Parys de zaken ernstig hernemen,en namelyk in handelstakken die sedert eenigen tyd tamelyk kwynend waren. By al de spoorwegeompaguien zyn de aenkom- sten in eene groote evenredigheid toegenomen. Hel herlstsaizoen belooft zeer voldoende te zyn. Talryke bestellingen werden door de provincie moet het zyn.... Begrypt wel, kamaraden. Gansch alleen zag ik er my geen man over, anders had ik de kans voor my alleen bewaerd. Ik had hulp noodig en hulp kon ik overal genoeg krygen. Maer ziet, ik ben soldact geweest, en sedert dien heb ik a 1 tyd trok naer soldalen. Ik zie ze geerne, allen in 't algemeen, maer de ruilery in hel byzondcr; en, onder de ruilery, het regiment Itroglio by uitstek. Inderdaed, heb ik niet vernomen dal het van uw mannen zyn die, een jaer en half geleden, de kroeg van Jan De Liohtes vader hebben geplunderd?.... Die Jan De Lichte zeiven, wanneer hy hier op den toren weerloos gebonden lag, hem in 'l aenzicht hebben geslagen?.... De ruiters lachten; doeh niemand van hen bekende dat hy tegenwoordig was geweest by de plundering der kroeg; niemand zegde dat hy hel was die Jan in 't aenzicht had gesmeten. Dat speet uiterst den kapitein. Ily ging voort: Bygevolg, ik liet mynen keus vallen op u. Ik zegde in myn eigen: byden troepzyn meer hobbelsen builen te winnen dan schyven, en 'l zal de brave jongens deugd doen eenige ponden wisselgeld te hooren ram melen in hunnen zak. De ruiters grepen 's wakers hand, bedankten voor de genegenheid, en vroegen of hy nog iets had aen te bevelen. Eens gy zyt verkleed, hernam Jan, vraegt gy permissie tot middernacht; en krygt gy geen permis sie dan moet gy op een of andere wyze trachten uil te breken. Dat is niet moeielyk. Wy breken zoodikwyls uit om 's nachts ons geld te gaen verteeren in de kroegen wy kunnen nu wel eens uitbreken om geld te gaen winnen. Best! En vermits gy zoo yverig de kroegen hanteert, kent gy waerschynlyk zekere kroeg op de Werf, gehouden door zekeren Tist, gezegd den vaert- kapoen? Die ken ik, antwoordde een der vier; 't is maer van gisteren geleden dal ik er gevochten heb legen eenen ganschen troep landzvververs en bedelaers.... cn den vreemde gedaen in lakens, zyden, wol len, witgoed, hoeden, schoenen. Erismerkelyke vooruitgang in den handel van brons, kunst voorwerpen, prachtzaken, juweclen. De bouw- nyverheid, welke meest geleden had sedert den oorlog, herneemt eenige werkdadigheid. De groote werkhuizen nemen dagelyks meer werk volk aen. In vele werkt men des nachts. Het vervaerdigen en de verkoop van meubels, zoo belangryk in de voorstad St-Antoine, is veel levendiger geworden. Alles toont aen dat die beweging zich nog zal ontwikkelen, als zy door geene politieke crisis tegengewerkt wordt. Men ontvangt ook goed nieuws uit de provinciën. Militaire Plaetsvervanging. Men leest in den Courrier de BruxellesSedert meer dan veertien dagen is de byzondere kom missie, ingesteld door het ministerie van oorlog, oyergegaen tot de loting voor hetaenduiden der miliciauen van de klas van 1874, die, de storting van 200 frank gedaen hebbende, zullen vervan gen worden by middel der vrywilligers met premie, waerovcr dit ministerie beschikt. Hoe komt het, dat men lot hiertoe den uitslag dier loting nog niet heeft bekend gemaekt? Het is nogtans noodzakelyk dat de milicianen daerover ingeligt zyn, want degenen aen wie deze tweede loting nogmaels ongunstig is ge weest, hebben niet te veel tyd over, om zich zelf een plaetsvervanger te bezorgen. Wel is waer begint het tydstip, binnen hetwelk zy zich moeten doen vervangen slechts op den dag waerop zy door het ministerie van oorlog ver wittigd worden; doch evenwel betaemt het dat dit berigt hun zoo vroeg mogelyk gezonden worde, opdat zy kunnen onderhandelen met de maetschappycn of milicie-agenten, die hunne eischen zullen verhoogen, naermate zy de man nen welke zy aengewerfd hebben, langer moe ten herbergen en onderhouden. Uitslag der schieting, gegeven le Brussel in September 1874. Pryzen behacltdoorde maetschappy les Francs-Tireurs der Burgerwacht te Aelst. VASTE SCHYF. 58® Prys. Speeckaert Henri, met 28 punten. 59e Van den Berghe Frans, 28 68® Schotte Joseph, 28 85® Slicrnon André, 26 tl 3® Van der Smissen Théodore, 25 137® Gehot Albert, 24 139® De Paëpc Polydore, 24 170® Sehucrmans Louis 22 181® Liebaut Camille, 22 239® Sehucrmans Charles, 27 255® Van Gcem Michel, 24 Zilvcre Medalie. Vcrbeecken Francois. VRYWILLIG SCHYF. 15® Prys. Speeckaert Henri, met 36 bónten.' 34® Van den Berghe Frans, 35 52® Schotte Joseph, 34 0 72® Liebaut Camille, 33 80® De Pacpe Polydore, 33 149e Stiernon André,. 30 OORLOGS-WAPEN. VASTE SCHYF. (puhlCll). 21® Prys. Gehot Albert. 28° Miehiels Henri. 98° De Paepc Polydore. VRYWILLIG SCHYF. (pUïlte!l). 53° Prys. Schotte Joseph. 60° Zylmans Antoinc. ROOZEN. 13e Prys. Van den Berghc Frans. Op ZONDAG 18 OCTOBER spelen de volgende pariyen naer ÏOO franks (in eene mael af), MEIRE tegen AELST, de winnende tegenLEUZÉ. Ha! riep Jan verrast, gy zyt gy het, die gisteren uwen bierpot aen stukken sloegl op het hoofd van den baes Ik, ja. Hoe wys ik deed, he, met u aen te raden u te verkleeden Is het daor misschien dal het te doen is, in de kroeg op de Werf? 'I Is daer dal Jan De LichLevandaeg is geweest en dal hy dezen nacht zal wederkeeren. Diable! de baes gaet my erkennen, cn, uit wrok, de expeditie doen mislukken!.... Zult gy niet verkleed zyn? 'I Is waer; uw raed was goed. Ik zal my zoo schoon vermommen dat.,.. 't ls wel; maer vermomming is niet toereikend. Den baes zeiven moeten wy in onze kaert hebben, of 'l is al verloren. Hy kan, gelyk gy zegt, de expeditie doen mislukken: één woord, hel minste gebaer is ge noeg om Jan De Lichte te verwittigen, en..,. En de twiutig pond ontsnappen ons met hem! Gelyk gy zegt. Doch wees gerust: ik belast my met den baes, ik ken hem. Judas verkocht zyn meester voor dertig penningen, cn Tist zou zyn eigen vader verkoopen voor min dan de helft. Begrepen, viel de gryze knevel in; alweer eene met vvien er zal le deelen vallen: haest leggen wy er aen toe. Neen,antwoordde Jan. Beloven zal ik; maer heeft hy het ongeluk morgen op te komen om zyn deel te eischen, ik klaeg hem aen als aenhoudende met dieven en slecht volk en als zynde den grootsten prangdiet van gansch Aelst. Daervan heb ik preuveu, en.... zwygen zal hy, of morgen hangt hy aen de galg.... 's Beiaerds klokkenlrans ving een vroolyk deuntje aen; de tromper boven'den toren zond zyn kletterende galmen over de stad henen, en de ronde der nacht wakers antwoordde met slepend eentonige slemTien ure slaegt de klok, bidt voor de geloovige zielen.... (Wordt voortgezet.) Derden en Tweeden Prijs Op .ZONDAG 25 OCTOBER aenstaende BERGEN tegen GOSSELIES. Eersten Prijs. Op ZONDAG 9 NOVEMBER aenstaende: BRUSSEL (Zavel) tegen ile winnende van 25 October. (Eeckhout). ZONDAG f8 OCTOBER om 3 uren namiddag, speelt de party Eduard Clerck, Audeghem tegen een der winnende partyeu van 4 October Aloysius Daelman of Albert de Roeck. Ziehier de namen der gezwoornen onzer stad welke zullen deel maken van het Hof van Assisen van Oost- Vlacnderen voor de 1® reeks van den 4* trimester, die zal geopend worden den 2 November aenstaende, •onder het voorzitterschap van den racdsheer Coevoet: MM. L. Verbrugghcn, handelaer; P. Dommer, koop man; C. Druwez, fabrikant. Men zegt, dat er tegenwoordig eene groote menigte vlekken op de zon te zien zyn..Men kan ze waernemen met een berookt glas en zonder leleskoop. Volgens den slerrekundige Denning, van Bristol, bc- slaen die vlekken eene oppervlakte van by de 78,000 mylen. Gedurende de afgeloopen maend september zyn G847 brieven, ten gevolge hunner slechte adressen, niet kunnen besteld worden. Van dit getal heeft men er 4882, na hunne opening, naer hunne bestemming of naer hunne verzenders kunnen zenden; f965 brie ven zyn in de scheurmand geworpen. Men kondigt aen dat er dit jaer by de opening der Kamers geene troonrede zal plaqts hebben. Volgens men zegt zal onmiddellyk na de opening der Kamers, een ontwerp neérgelegd worden, dat de verdubbeling van den spoorweg van Antwerpen naer Brussel, ten doel heelt, benevens het leggen eener linie van Brussel naer Willebroeck, die aldaor in den weg van Antwerpen naer Douai zou uitloopen, welken reeds sedert tien jaren is toegestaen. De vervoermid delen tusschen Antwerpen en Brussel zouden aldus verdryvoudigd worden. Ziehier eenige inligtingon die wy bekomen heb ben, bel rclTcnde de olgemeene postvereeniging, die op 9 oclober te Bern geteekond is, en welke op 1 july f875 in werking zal gebragt wordon: Het postverdrag is gesloten tusschen Duitschland, Oostenryk-IIongarië, België; Denemark, Egypte,Spanje, deVcreenigde Staten van Amerika, Frankryk, Engeland, Griekenland, Italië,Luxemburg, Noorwegen, Holland, Portugal, Rumenië, Rusland, Servië, Zweden, Zwit serland en Turkyc. Hel traktaet is voor eenen termyn van dry jaren gesloten, en na verloop van dien tyd zal hetzelve als onbepueld verlengd beschouwd worden en elke party zal in regie zyn zyne bylreding op te zeggen mits er een jaer te voren eene vernietiging van in te dienen. Al de landen in de postvereeniging begrepen,zullen een enkel poslgrondgebied uitmaken voor het verzen den van brieven, korrespondentiekaerten, boeken, dagbladen of andere drukwerken, stalen van koopwa ren, handelspapieren, enz. De algemeene taks is bepaeld op 25 centiemen per enkelen gefrankeerden brief van 25 grammen gewigt. liet port der niet gefrankeerde brieven zal het dubbel van den frankeeringlaks bedragen. De korresponden tiekaerten moeton gofrankeerd zyn en deze betalen hiertoe de helft der vrachtvrye brieven. Voor het verzenden der overige gemelde zaken zal men 7 centiemen betalen per pakje dat de 50 grammen niet le boven gael; voor zwaerdere pakken zal een port belaeld worden van 7 centiemen voor elke 50 grammen. Hel maximum van het gewigt der pakken is bepaeld op 250 grammen voor de stalen, en f 000 grammen voor de overige voorwerpen. De frankeering geschiedt by middel van postzegels en voor de gechargeerde brieven en poslmandaten zullen er later beslissingen genomen worden. Men verzekert ons, dat de gendarmerie eerlang met albinikarabynen zal gewapend worden. Het overlyden van den lieer Simons, gewezen afgevaerdigdc by het Nalionael Congres voor Luxem burg, brengt het getal nog levende leden der verga dering op 36. De eenige die geene 70 jaer telt is de heer J.-B. Nothomb, geboren den 5 mei f805 en die van in het begin hel jongste lid was der Vergadering voor welke men maer kipsbaer was op 25 jaer ten volle. Hel oudste lid van allen is tegenwoordig de heer Blomme,vanDendermonde,die inde 90 jaer telt. De eigenaer van 't berucht lot van Brussel f874, dat tydens de laelsle trekking met 100,000 fr. is uit gekomen, is eene dame van Namen. De omstandighe den, in welke zy in het bezit is gekomen van dit lot, en degene die de oorzaek zyn, dat hetzelve niet vol- uilbetaeld is, zyn weieens nieldenswaerdig. Deze dame had zich aengeboden by den heer Jour- dain, wisselaer te Namen, en had hem twee gelibe- rcerdedat is voluithetaelde obligatiën van gemelde leening gevraegd. De heer Jourdain bezat op dit oogen- blik zulke loten niet, stelde er twee niet gelibereerde voor, zich verbindende dezelfde op tyd te doen libe- reeren om ze alzoo nog 't regt te geven aen de trek king deel te nemen. De dame nam het voorstel aen en bood zich,zoo als het tusschen haer en de wisselaer was afgesproken, twee dagen voor de trekking aen, in het kantoor van den heer Jourdain, het noodige geld by zich hebbende om de titels voluit te betalen. De heer Jourdain zond onmiddellyk de twee loten weg met de messageries van Gend in bestemming van een zyncr correspondenten, die gelast was om ze on- middelyk te doen libereeren.Ongelukkiglyk kwam het pak twee uren NA de trekking aen Ziedaer een achterstel die aen de dame in kwestie 100,000 francs zal kosten. Het schepenkollegie van Brussel heeft verleden dynsdag uitspraek gedaen, aengaende hel ongelibe- reerd lot, der leening van 70 millioen van 1874, dat by de laetste trekking den prys van 100,000 fr. ge wonnen had. Hel gemeentebestuer erkent dat de hou der dezer obligatie, zich in het verval van regt bevindt dal door hel leenings-kontrakt bepaeld wordt en denkt dat het verval niet ten voordeele der stad, maer wel ten profyle van het syndikaet van bankiers moet zyn. Nogtans raedt het kollegie dit syndikaet aen, niet met gestrengheid te werk le gaen, aengezien de uitzon- derlyke toevallen, die dit verval hebben veroorzaekt, en het lot aen den houder der obligatie uit te be talen. Het syndikaet zal dus de kwestie op le lossen hebben. Sedert eenigen tyd genieten wy een buitenge woon zacht en schoon weder; "t is waerlyk als eene terugkomst van den zomer. De hovingen bieden een buitengewoon vertoog aen, de natuer wil zich als 't ware opnieuw ontwikkelen. In een boomgaerd bui ten Brussel, staet een peereboora in volle bloei, be dekt met witte bloemen als in do lente, terwyl by nog met pecren beladen is. 'T is een wonder onzer eeuw! 7" Donderdag 1° Gent de trekking plaets ge hadder leening van 17 millioen. Het lot van 25,000 Ir. is te beurt gevallen aen nummer 47,288. De stad Gent heeft de twee pryzen van 500 francs gewonnen, alsook een van 200 fr. 17 nummers, ook aen voormelde stad behoorende. zyn uitgekomen met 125 Irancs. Er was gisteren te Gent weinig beweging op de vlas- en lynwaedmarkt. De pryzen hebben geene ver andering ondergaen en de verhandeling ging traeg. Een ambachtsman van Eekloo heeft eene uitvin ding gedaen,die misschien nog merkwaerdiger is dan de windmolen met 56 zeilen van Zomergem. Die uit vinding beslact in eene boterkeern, welke gelyk een uerwerk opgewonden wordt, alléén haren dienst ver- rigt, en zelfs langer werkt dan het keernen duert. Het aenkweeken der Iaurierboomen wordt le Brugge op grootschen voet gedaen. De Brugsche boomkweekers hebben dezer dagen eene groote hoe veelheid zulke boomen naer den hertog van Saksen Coburg verzonden, die ze hun gekommandeerd had tydens zyn verblyf op onze zeekust. Men zegt dat de grond rond Brugge zeer voordeelig is voor de laurie ren, die nergens zoogoed groeien. Kalharina Harnesiaux, de honderdjarige vrouw van Hol lain (Doornik) is dezer dagen overleden. Op 24 mei laetstleden had zyhaer honderdste jaer bereikt, en tot op dien datum had zy hare gansche verstand vermogens behouden en wandelde nog dagelyks in de gemeente. De heer P. Van der Borghl, van de jagers-verken ners van Luik, heeft den eereprvs gewonnen in de na- tionale schieting van Brussel. Het was verleden zondag dat die prys geschoten is. Men weel, dat die prys ge schonken wordt door de vereeniging van de nationale schieting van Engeland, en beslaet in eene zilveren yaes van 5000 fr., die gedurende een jaer in 't bezit blyfl van het balaillon, waervan de overwinnaer deel maekt, en eene som van 500 fr., toegekend aen den pryswinnenden schutter. De policie van Luik heeft woensdag nacht eene belangryke aenhouding gedaen, namelyk die van" twee Duitschers, den genaemden Gustaef A., kool- mynwerker, 27 jaren oud, beschuldigd van moord cn Karei F., oud 37 jaren, beticht van 15 diefstallen met bezwarende omstandigheden, oplichting vaneen kind, aenslagen op de zeden en verkrachting le hebben ge pleegd. De boosdoeners waren in de gevangenis te Dortmund opgesloten; doch verleden zaterdag waren zy er in gelukt te ontsnappen. Zy zyn in de celgevan genis dezer stad opgesloten, cn zullen binnen kort aen de pruisische overheden uitgeleverd worden. Gedurende den nacht van 10 October, drong een stoutmoedige dief in de kerk van O.-L.-Vrouw te Her stal (Luik), en roofde aldaer eene verzilverd koperen ciborie, een zilveren-kelk,eene roode fluweelen beurs, eene zilveren doos, een groen fluweelen cn met goud geborduerden mantel en verscheidene ex-voto'sdie naest een St-Rochusbeeld hingen. Men beroofde dit beeld eveneens van zyn zilveren pelgrimstaf en hoed. De beelden der H. Maegd en van het kindeke Jesus, werden insgolyks door den heiligschendenden dief van hunne zilvoren kronen cn scepters beroofd. De boosdoener is by middel eener ladder, die hy op het voorhof van een naburig huis gehaeld had, langs een venster, in de kerk gebroken. In vergelyking met het voorgaend jaer zegL de Economist hebben de pryzen van de meeste handels artikelen een groote verandering ten voordeele der verbruikers ondergaen. Steenkolen toch daelden 28 o/o, tarwe daelde 27 o/o, yzer 21 o/o, koper 7 o/o, tin 25 o/o, katoen 10 o/o en wol 81/2 0/0. De dalingwas het grootst in de voornaemste voedingsartikelen en grondstoffen der nyverheid, zoodat dit voor elke behoefte, welker inkomen onveranderd is gebleven, gelyk staet met eene verhooging van loon. Het oude gebruik van de krooning der rozen- meisjes is in Frankryk nog niet uitgestorven. Ziehier eene stichting van dien aerd, die echter eenigzins van de vroegere verschilt: By testament, gedagteekent 6 december 1870, schonk eene dame van Puleaux, mevrouw Joanna Cariault, aen deze gemeente eene som van 15,000 fr. waervan de intresten elk jaer moeten dienen voor den bruidschat van het braefste arme werkmeisje. Deze gift is gedaen onder don naem van Fondatie Cariault. Gemelde bruidschat kan slechts ontvangen worden op het verloonen der huwelyksakte, en zal door den gemeente-ontvanger op den trouwdag zelf betaeld worden, in tegenwoordigheid des ambtcnaers van den burgerlyken stand. Het huwelyk zal zooveel mogelyk plaets hebben op 17 january, verjaerdag van het huwelyk vanmevrouw Cartaull. Volgens eene voorwaerde van het testament zal de eerstgeborene van dit huwelyk, indien het een jongen is den voornaem dragen van Edmond, zynde den naem van wylen M. Cariault, en indien het" een meisje is dien van Joanna, naem der schenkster van den bruidschat. Morgen zondag, ten twee ure zal de gemeenteraed van Puteaux, voor de eerste mael, den prys van goed gedrag der fondatie Cariault toekennen. M. Laboulaye, lid der Nationale Vergadering, voor het departement der Seine, zal eene openingsrede voering uitspreken. De New-York Tribune uil Amerika van 29 sep tember verhaelt eene verwonderlyke geschiedenis. Een jongen stool uit eene openstaende brandkas in een kantoor, waer hy eene boodschap deed, een groo- ten bundel amerikaensche Five-hvcnty-6\o\\%'o\\'èa van 1000 dollars. De politie kwam den dief eindelyk op het spoor, en deed huiszoeking in de armoedige zol derkamer, waer hy woonde. De policio-inspecteur zag aldaer hel kostbaerste behangsel, dat hy ooit aen- schouwde. Al de vermiste obligatiën waren keurig netjes geplakt tegen den willen mucr.Met veel moeite werden de obligatiën, met eene dikke laeg pleister er aen vast, van den muer afgekregen. De jongen werd in hechtenis genomen en gestraft, doch zoo men on wetendheid beloonde als eerlykhoid, had hy eene schitterende belooning verdiend. Hy had ze enkel ge stolen ter wille van de prentjes! In Engeland is, evenals in veel andere landen het vlcesch zeer duer. Daeruit is de gedachte ontspro ten om groote hoeveelheden vleesch uit Zuid-Amerika en uit Australië te doen komen. Het publiek toonde eerst zeker wantrouwen, maer gewende zich allengs- kens aen 't vreemd vleesch. Maer hel ingelegd vleesch is op verre na niet zoo goed als het versch.cn daerom tracht men dit laelsle in te voeren, met opzcttelyk daervoor gebouwde schepen, overvloedig van yste voorzien. Die proeven hebben, evenmin als degene een jaer geleden gedaen om levend vee te vervoeren, geene goede uitslagen opgeleverd. Nogtans vernemen wy,dal niellegenslaendc dit, een nog stouter engelsch koopman van Chicago naer Liverpool over zee en langs de Laurensrivier over Montréal eene lading levend vee gaet verzenden. Men is benieuwd om de uitslagen van deze nieuwe poging te vernemen. Een behendig fruitkweeker heeft het middel ge vonden om aen de boomvruchten eenen eigenaerdigen smaek te geven die niet gelykt aen den oorspronke- lyken smaek der vrucht. Zyn stelsel is zeer eenvoudig.

De Gazet van Aalst | 1874 | | pagina 2